VICTORIA WATER. dm landen gedurende z.ijn aanwezigheid te Londen ala vertegenwoordiger van Koningin Wilhelmina bij de begrafenis van koning Ed ward toegevoegd: de veldmaarschalk Sir Evelijn Wood en de kolonel Grcville, beiden van bet Engelsche leger. Statenverkiezing. De afcleelingen Den Haag (Mad) cn Den Haag (Scheveniugen) van de soc.-dem. arbei- dei'spartij stelden eandidaat voor do a.s. ver kiezing van leden voor do Provinciale Sta ten w. P. G. Helsdingen, L. Hoojonbos, K. ter Laan, >T. H. de Kleor en J. C, 01- denboom. Nationale Huisvlijt tentoonstelling In het buitenland blijft de Nationale Huis- vlijttentoonstclling de aandacht trekken. Dit gekit in de eerste plaats voor Spanje, van waar door de bemiddeling van het bureau van inlichtingen der legatie te 's-Gravenhage een zeer fraaie collectie naar de ton toonstelling zal komen; vooral van lederwerk. En dezer dagen mocht het comité der tentoonstelling ook uit Oostenrijk bericht ontvangen, dat van daar een fraaie inzending te verwachten is. Zoowel de Oostenrijksche Huisarbeidsvoreeni- ging als de vereeniging ter bevordering van kantwerk en huisvlijt in Dalmatie zullen in zenden, en beide zullen tezamen een schoono collectie vonnen. De buitenlandseho afdeeling zal voor deze tentoonstelling niet alleen zijn ter opluiste ring, doch ook ter leering. Christelijke handels- en kantoorbedienden Gisteren is te. Utrecht, onder leiding van den lieer II. 15. Woyland de 15de jaarlijk- sohe nlgemeeno vergadering gehouden van de Nederlnndschc Vereeniging van Christelijke Handels- en Kantoorbedienden. Uit. het jaarverslag bleek, dat het ledental in het afgcloopen jaar is gestegen van tiOö tot SOI, inbegrepen 20 „jongsleden". Het aantal afdoelingen klom vim 20' tot 28. Op 3 l December j.I. was er een batig saldo van ƒ131.24. Om te voorzien in de vacature van advi seur, ontstaan door het bedanken van dr. I. 11. Slotenuiker do Bruin, zal als zoodanig aangezocht worden ds. C. W. .T. Vunderink, ie Amersfoort. De begrooting van 1910, sluitende met een totaal bedrag ad 4513.35, werd goedge keurd en verslagen omtrent het orgaan, het ondersteuningsfonds en het bureau tot pliiat- sing. Aangenomen werd een bestuursvoorstel tot oprichting van een weerstandskas. De ver gadering sprak zich voorts op voorstel van het bestuur uit voor de oprichting van een werk looze nfond s Aangenomen weid een voorstel van de af deeling Groningen om in begnsel te beslui ten tot opheffing- van het 2e deel Ondersteu ningsfonds en het hoofdbestuur op te dragen een commissie te benoemen om plan en .regle ment in te dienen vooreen fonds: „LTitkee- ring hij overlijden", ten behoeve der leden de deelneming aan welk fonds echter vrij willig blijft. Eeuige wijzigingen werden gelnacht in liet reglement op hot buireau tot plant.sing. Tot penningmeester van het hoofdbestuur werd herko/en do heer W. F. van Eek, ter wijl ah leden van het. hoofdbestuur werden gekozen de heoren Furda, v. d. Kraan, Bos- selionhoek en v. d. Berg, ter voorziening in de vacatures Breevoort, «1 orissen, Verleur en Drogendijk, Tot lid in de com missie van redactie voor het Orgaan werd herkozen de heer II. B Woyland Jr. Tomografie. Do Senator Bêrenger maakt in een ar tikel in de Echo de Paris van gistermor gen den tekst openbaar van 'de resoluties die genomen zijn op do onlangs te Pn rijs gehouden internationale conferentie te gen de pornografie. Artikel 1. Moet gestraft worden ieder die: lo. ontuchtige geschriften, teekeningen afbeeldingen of voorwerpen vervaardigt of onder zich heeft met liet doel cr ban del mee te drijven of ze uit te doelen 2o. de genoemde ontuchtige geschriften teekeningen, afbeeldingen of voorwerpen invoert -Of doet invoeren voor hetzelfde doel, of die ze op eenige andere wijze in don omgang brengt; 3o. dio er zelfs niet-openbnren handel i drijft of er een bedrijf van maakt ze te verhuren 4o. dezen handel aankondigt door eenige wijze van publiciteit. Artikel 2. De individuen, die een der in artikel 1 voorziene strafbare feiten ge pleegd zullen hebben, zullen vallen on der den rechtsdvang, van tie staten, waar het strafbare feit of een der elementen die het vonnen, gepleegd zullen zijn. Zij zullen eveneens onderworpen zijn aan den rechtsdvang der staten, tot welke zij be lmoren, indien zij er aangetroffen worden en zelfs Wanneer de elementen, die liet strafbare feit vormen, gepleegd zouden zijn buiten dien staat. Het ligt echter op den Weg van ioderen conlractcerenden staat, het non bis in idem toe te passen naar cle regelen van zijn wetgeving. Brusselsche Tentoonstelling. Van bevriende zijde ontvangen wij de onderstaande correspondentie, waaraan wij gaarne een plaats inruimen: Brussel, 11 Mei 1910. Wel'wut, mijnneer do Redacteur, zullen de lezers van ,uw courant uit den mond, of liever uit cle pen van een hunner op de expositie te Brussel rondzwervende tadgenooten ook' eens willen vernemen, hoe een gewoon sterveling over 'die ten toonstelling oordeelt, en wel een sterve ling, dio deze niet beziet d'oor de rose brilleglazen, dio de meeste H'ollandscli'e journalisten daartoe voor de oogen plaat sen. Of h'et komt door den hardnokkigen regen, die liet tentoonstellingsterrein tel kens weder in oen modderpoel verandert, of door de meer dan brutaio en onbeschofte houding van den Belgischen werkman, die met zijn vracht- en sleeperskarren, zijn zoo ongegeneerd mogelijk op de schouders voortgedragen lange planken of latwerk, de eenige droge plekjes op de verkeerswegen verspert, de rose bril wil uw briefschrij ver maar niet op den neus passen. Trou wens, welk llollandsch gemoed ergert zich niet, dat op een tentoonstelling, waar er zooveel aan gelegen is dat ons land een kranig figuur zou maken, Holland met lan den als Turkije, Perzië en België de eer deelt, nu, n.b, een maand na cle opening, nog niet gereed te zijn. ,lk begrijp het niet," zeide mij een Deenseho dame, niet trots wijzende op cle keurige, geheel gereed zijnde expositie van haar land, die men over binten en lat werk en tusschen belcefdc(sjouwerlui had moeten benaderen, „ik begrijp 't niet, waarom cle andere landen niet klaar kun nen zijn. Eerst toon wij geheel gereed wa ren, begonnen do Turken en Grieken pas to werken. Men ,wist toch al 5 jaren dat het dit jaar tentoonstelling zou zijn." Geen Hollander, die don onbeschrijfelijken rommel in het fraaie Ilollandsche gebouw waarnernencl den armen geniesoldaat aan den ingang niet oven zijn verontwaar diging te kennen geeft. Doch veel helpt het natuurlijk niet. Wellicht dat liet besluit van het uitvoerend comité der tentoonstel ling, om n.b vanaf 12 Mei het gebruik van de rails in de gebouwen aan cle Bel gische exposanten to ontnemen, onze zui delijke naburen tot spoed aanspoort, doch tegenover de Hollanders is men vermoe delijk te beleefd om dei gelijke dwangmaat regelen te nemen. Helaas wat er van de opening op 17 Mei der Nederlandsche üfdeejing piQot Iqrcchlkomcn, is nog niet lo voorspellen. In ieder geval hoopt men algemeen onder do sterk in Brussel ver tegenwoordigde Indische Inridgenooten, dat de Indische afdeeling een goed figuur maakt naast de Fransche en Engelsche koloniale afdoelingen, dio geheel gereed in allo opzichten schitterend geslaagd zijn. Het Fransche comité heeft het goede idee gehad, iedere kolonie te doen exposeeren in eon apart gebouw. Zoo staat cle afdee ling Tongkin in een Chineeschcn trmpel, die keurig is nagemaakt. Iedere kolonie geeft een aanschouwelijk beeld van cle voortbrengselen, dierenwereld, nijverheid, enz., van haar bewoners, terwijl employe's zijn aangewezen om clengetie, die 'nadere inlichtingen mocht wenschcn, deze op de moest hupsche en uitvoerige wijzen to verschaffen. Het mooiste wat ik' echter op het gebied van koloniale expositie zag, was van Canada, welk gebouw men verlaat met een goed idee van cle geheole kolonie. Zoo heeft men o. a. een landschap uitge beeld en verlevendigd met do opgezette exemplaren van de geheelo Canadecsche dierenwereld, een ander met uitgezochte exemplaren van allo soorten gekweekte appels en andere vruchten. Een bezoek aan dio tentoonstelling voor do Nederland sche jeugd, onder deskundig geleide, d. w. z. alleen van het onderwijzend personeel, zou oen prachtige opvoedkundige waarde hebben. Zou het onmogelijk zijn om des noods verschillende scholen gecombineerd en alleen cle hoogere klassen natuurlijk voor do Ilollandsche jeugd uitstapjes naar do tentoonstelling te organisecren? Ons dunkt, dat de II. IJ. S. M. daartoe gaarne haar medewerking zal verleenen. Men wachlo evenwel, mocht dit Idee voor uitvoering vatbaar zijn, tot Juli en Augustus of September, daar m. i. niet eer der alles gereed is. liet onderwijzend personeel kan zijn hart ophalen in de Duitsche afdeeling, waar een zeer uitvoerige en keurige collectie is bij eengebracht op het gebied van openbaar onderwijs. Trouwens, cle geheole Duitsche collectie is een bezoek overwaard. Vooral op machincgcbied toont hot, dat de stem pel „Made in Germay", ingevoerd metdc bedoeling Duitsche ijzeren staalwaren als 2e-rangs-gocd te kenmerken, thans een cere- teeken is geworden. Aan cle spits der deel nemende landen staat ontegenzeggelijic Duitschland, hoewel gisteren bij cle revue yan_ den dag: „Scala, chanteclair", de eer aan Frankrijk werd gegeven. Doch' dit rijk behoort tot de landen, die hoewel bijna toch nog niet geheel klaar zijn, en dat is Duitschland wel. Als oen eigenaardigheid en tot kenschet sing der Bolgischo gevoelens jegens do noordelijke natuur, wil ik nog even ver melden, dat ia bovenvermelde klucht, waarin alle landen min of meer spottend de revue passeerden, Holland vereenigd met België als „nations alliós", denvolke werd vertoond. f 1000, alle geplaatst en volgestort..De ven nootschap wordt bestuurd door een direc teur. Voor do eerste maal is tot 'directeur benoemd de lieer D. Boest Gips, makelaar in vetwaren, te 's-Gravenliage. aangebracht door den bloemist Van STADSNIEUWS. De Slct. bevat de statuten der naam- looze vennootschap: Olie- en vet fabriek „de Schie", te Rotterdam, Doel: do exploi tatie van een olie- en velfabriek te Schie»- dam of andere plaatsan in Nederland. Duur: tot ultimo December 1959. Kapitaal: f25,000, verdeeld in 25 aandeden van Werf „Gugto» De werf „Gusto" is heden in feesttooi. Reeds van verre kon men zien cle talrijke vluggen die wapperen van de gioote fabrieks gebouwen, van de hooge kranen cn van hot kantoorgebouw en is men eenmaal op het ter rein aangekomen dan ziet men dat de gan sdie gevel versierd is met groene slingers, die zich uitstrekken over de geheclc front- breedte dar gebouwen. Maar ook binnen is met kwistige hand de versiering aangebracht. De hoofdingang van het kantoor binnen gegaan, waar fraaie loopera mt aan den rij* weg zijn neergelegd, gaat men door een 'haag vim hoog opgaand groen, bloemen en palmen naar cle modelhal, waar op bijzondere smaak volle wijze het geheel tot een lustoord is ge maakt, waarbij in hot midden een breed uit gegroeide wwu'efpalm als liet ware een dak van groen over de bezoekers vormt. Hot kantoorgebouw aan cle achterzijde ver latende ziet men een met licht zand bestrooid pad, links en rechts met een rij van groen en vlaggen, dat voert naar hot Linkerfabrieksge- lionw, dat, mot honderden vlaggen, vaderiand- sclie cn een bijna coinpleofc internationale collectie, is getooid, terwijl ook daar in ruime hoeveelheid hoog groen is aangebracht, aoo- ilnt deze enorme ruimte een recht feestelijk aanzien heeft verkregen. In liet midden van de voomriinte in deze •werkplaats» is een keurige tribune, smaakvol gelooid, opgeslagen, waar straks heb ofiiicieelo gedeelte van het te herdenken feest zal plaats hebben. Aanleiding tot deze echt feestelijke versie ring is het feit dat den 12den Mei de heer en mevrouw Henri Smulders 'hun 25-jarige echtvereeniging herdachten en deze dag was aangewezen om patroon en personeel in de ge legenheid te stellen dat jubilee tesamen te herdenken. Het personeel dat in deze voor heel de ijzerindustrie zoo ongunstige tijden nog be staat uit een flinke, 750 arbeiders en kantoor- en teekenporsoneel kwam elk met vrouw- of meisje reeds tegen half tien naar de feestplaats en genoot van zijn. eigen arbeid der loisiering,, want dat was in dc fabriek bun eigen werk. In het kantoor was dc groenver- sic-ring Dijk. Tot 10J uur weergalmde hot fabrieksge bouw, waar anders cle veelvermogende electri- eiteit cle talrijke machines doet snorren, van do muziek van „Gusto's muziekvereeniging" on van het opgewekte leven der in feeststem ming verhoerende menigte. Tegen half elf begaf zich do muziek naar het terrein voor het getouw ter ontvangst van liet Bruidspaar dat om half elf werd ver wacht. Precies te half elf naderde de auto's mot liet Bruidspaar on de familie voor hot gebouw, begroet door de toonen van een opgewekte nmrseh en ontvangen door den heer Frans Smuldeis en den heer Dresselluiis, hoofd ingenieur van cle fabriek. Bij het binnentreden werd aan mevrouw Smulden? een fraale bouquet door een jong meisje aangeboden, terwijl later ook aan de overige dames tot liet gezelschap behooren- do, bloemen werden aangeboden. Inmiddels had de muziek zich achter hot kantoor opgesteld en schaarde zich het bruids paar met de familie daarachter waarna onder een opgewekte marsch dor muziek naar hot fabrieksgebouw word gemarcheerd, waar hot ge/elschap op de tribune plaats nam, onder het daverend gejuich der aanwezigen die daarmede hun patroon cn zijn vrouw, diens moeder en verdere familieleden het welkom toeriepen. Dan nam do hoer Dresselhu is hot woord. Spr. had namens het gansehe perso neel den heer Smulders cn diens vrouw en familie uitgenr xligd om heden hier te komen tol het in ontvangst nemen der hulde van allen. Het is wcL geen ambtsfeest, doch een familiefeest, maar juist daarom was het hem aangenaam geweest die uitnoodiging te mo gen doen, omdat er uit bleek de hartelijke sympathie die het personeel voor den patroon gevoelt. Spr. biedt het bruidspaar de harte lijke gelukwenschen van het gansehe pettso- aan bij dit heugelijk feest, heugelijk zeker voor den lieer Smniders, omdat in die kwart Cf'w noch in zijn gezin, in zijn zaken ernstige tegenspoeden hoeft ondervonden. Ook tot mevrouw Smulders richt spr. een w-fjord van gelukwonsch, nu zij met haar beide kinderen dit feest' mag vieren, een dochter die nog aan het begin van haar leven staat, aan cle zijde van den schoonzoon, aan wie allen hij loewenscht dat ook zij eenmaal bij hun huwelijksfeesten die zelfde sympathie en waar- deering zullen vinden, waarvan thans aan hun ouders de bewijzen worden gegeven. Dan namens het kantoor- en teekenkamer- personeel .sprekende biedt. spr. het bruidspaar ten geschenke aan een drietal medailles in goud, iu zilver en in brons -dragende de welgelijkende beeltenis van den lieer en me vrouw Smulders, waaromheen hun namen If. P. A. J. Smulders en M. A. II. A. Mathy- «en, en aan cle keerzijde: „De ambtenaren van cle werf Gusto, vijf-en-twintigjarige echt vereeniging 1S851910", omgeven dooreen lauwerkrans. Dit gesclienk was vergezeld van een oorkonde, ontworpen en uitgevoerd dooi den heer Iless, chef der afdeeling scheepa- bouw. Spr. hoopt dat bij latere beschouwing dezer medailles de herinnering zal verlevendigd nee! zeer deze noch worden aan de vele jaren Van prettige samen werking tusschen patroon en personeel. Fanfares. Dan betrad een deputatie uit de „hazen" cle tribune, waarbij baas v. d. Brink als woordvoerder optrad. Namens zijn collega's, den kapitein der „Gusto" cn den concierge, wenschte hij den lieer en mevrouw Smuldeis van harte geluk met hun zilveren feest en sprak hij de hoop uit dat het God mocht behagen dat zij ook een maal den gouden kroon zouden dragen. Tot hun hulde achtten zij zich gedrongen door den band die patroon en arbeiders ver bindt en waarvan het hun zoo aangenaam is daarvan te getuigen op dezen dag. Ter her innering daaraan bieden zij den jubilaris een bronzen beeld op manneren zuil aan dat nu van het bedekkend doek wordt ontdaan wolk beeld voorstelt de Glorie. Spr. hoopt dat do heer en mevrouw Smul ders menigmaal het oog zullen slaan op dit beeld en daarbij denken aan dc werkbazen die dit met oen gevoel van hartelijke sympathie nunbodon. Ook do moeder ran den heer Smulders, mevrouw wed. A. F. Smulders, wenscht spr. geluk, nu zij dit feest van haar oudsten zoon mag beleven en meevieren. Hij hoopt dat God haar nog vele jaren moge sparen evenals de kinderen, wien hij toewenscht dat zij ook het gouden 25 jaren weer gezond bijeen zullen komen om het gouden feest te vieren. I Fanfares on gejuich. u Daarna worden door den heer Kamman een paar kiekjes genomen van de tribune I en omgeving, waarna de muziek zich Voor do tribune plaatst, do familie Smulde» c. s. nemen daarachter plaats, waarna ccii wandeling wordt gemaakt door de geheelo - fabriek on de versieringen Werden in oogenschouw, genomen. Ten slotte werden allo aanwezigen ont haald op bier en limonade, terwijl aan cle werklieden bovendien sigaren werden uitgedeeld. Na afloop van het feest in de fabriek trok de muziek, gevolgd door zeer velen 1 door de stad. In do Godsdienstoefening der afdeeling Schiedam van den Nederl Protestanten bond zal op len Pinksterdag als spr. op treden de heer D. Rook, en op 2en Pink sterdag (voor jongelieden en ouderen) dr, C. E. Hooijkaas, van Vlaardingen. Blijkens achterstaande advertentie wordt morgen de tuin. Van het café ;,de Vriend schap" aan den Vlaardinger dijk voor het publiek geopend. feest van hun ouders zullen mogen vieren. Fanfares. Ook bij dit cadeau is een fraai go- teekende oorkonde gevoegd. Vervolgens treedt een deputatie dei- werklieden naar voren, waarbij J. van busschoten het woord voert. Hem is namens do werklieden opgedragen den heer- en mevrouw Smulders hunne gelukwen- schen over te brengen met Jiet zilveren huwelijksfeest cn het is hem een voor recht dit te doen, daarbij den wensclr voegende, dat ook het gouden feest hen wacht Namens de werklieden biedt spr. het bruidspaar aan een tegelplaat, die, naar hij hoopte, door den heer Smulders zal worden aanvaard als een uiting van op rechte sympathie en waardeering. Spr. eindigt met een „hoog den heer en mevrouw Smulders! hoog diens familie! hoog de werf Gusto! Fanfares. i Don werkman v. Helden, mede deel uitmakende van do deputatie, is het bij zonder aangenaam mevrouwt Smulders met dit feest te mogen gelukv/enschen. Vijf en twintig jaren lang hoeft zij met -wijsheid en toewijding den heer Smulders ter zijde gestaan en is zij zijn trouwe hulp geweest. Zonder haar zou de heer Smulders al licht niet zóó volhardend zijn geweest, de wereld niet doorkruist hebben om h'et werk te verzamelen, waarmede hij het per soneel aan het werk zotte. Spr. hoopt dat het haar nog zeer vele jaren gegeven moge zijn, op dezelfde wijze voort te gaan tot heil van haar gezin, van haar fa-\ milie en van do arbeiders aan do wterf Gusto. Spr. hoopt, dat h'et zilver, dat nu het symbool van het feest is, eenmaal zal worden ve/vangen "door het goud en biedt haar ten slotte, als oen bijzondere hulde, der arbeiders, een prachtig bloem stuk aan. j Fanfares. De aangeboden tegelplaat geeft een sym bolische voorstolling van den arbeid in do verschillende afdeelingen der fabriek, tevens die van de scheepvaart, welke te samen in opmarsch zijn ter huldiging van den patroon, waarbij meisjes bloemen aan voeren en anderen een lint dragen, waar op: „aangeboden door de arbeiders", ter wijl het onderschrift luidt: „waar een dracht heerscht is vreugd". In de hoeken zijn aangebracht de wapens van Tilburg en 's-IIertogenbosch en in het midden dat van Schiedam. Ook hierbij was een oorkonde in smaak volle teekening. De heer Smulders neemt dan h'et woord om zijn dank te betuigen. De ver schillende indrukken hebben hem zoo vervuld, dat hij geen woord vindt om. uit te spreken wat er op dit oogenblik in hem omgaat. Duizendmaal dank voor wat allen op dezen dag voor hem deden. Spe ciaal aan de hoeren woord voerder-s zegt hij dank voor de hartelijke woorden, die Lij van hen mocht hooren. Dat de goede wenschen, door hen daa hij uitgesproken, in vervulling zullen konen, is natuurlijk zijn eerste wensch; dat aden van de vervulling daarvan getuigen zullen moge zijn, wenscht hij in de tweede plaats; maar in de der-de plaats wil hij'zijn dank uitspreken, voor de prachtige cadeaus, dio hij van allen mocht in ontvangst nemen. Zrdke stukken maken impressie en die impressie zal hem zijn heele loven hijblij'- ven. Niet alleen zullen zij zijn een! aan gename herinnering aan dit feest, maar vooral aan den band, die blijkt te be staan tusschen alien, die aan de werf Gusto verbonden zijn en hom, een band, die bewijst, dat de arbeiders vertrouwen in hem hebben. Dat wij allen, zegt spr., nog lange ja ren mogen samenwerken en 'do vluchten van onzen arbeid mogen plakken, uat wij allen nog lange jaren mogen arbeiden, niet enkel voor onszei ven, maar voor elkander; dat zal strekken tot groei en bloei dei- werf Gusto on tot heil der arbeiders. Fanfares en h'oera'sl Mevrouw" Smulders sluit zich' aan bij de woorden, die haar man gesproken heeft. Zij hoopt, dat allen, hier aanwezig, over Yolkslmls. De declamatie-club „T. A. V. E. V. U." onderafdeeling van het' Volkshuis, heelt voor Zondag 22 Mei a.s. een laatste Volkshuisavond in dit seizoen ia h zaal van de Officïerenvereeniging aange kondigd en waarbij de welwillende mede werking wordt verleend door een dubbel strijkkwartet, onder leiding van den heer Feltzer, door Mej. Jeanno Stokker, sopraan Botterdam, en door den heer Jan van Rijs', selb'crg, bariton, Schiedam, terwijl door de afdeeling zelve ditmaal een tweetal kleine blijspelen zullen worden opgevoerd. De Volkshuisavonden door Tavenu ge geven, ondervinden steeds meer belang stelling, en ook nu met bet ,oog op de verkregen medewerking voor'dezen laat- sten avond zal de belangstelling er ze ker niet minder op zijn. sti is Scbtedamsche Vereen, voor Openluchtspelen, Dames en h'eeren, onderwijzers(esson), die genegen zijn aan den cursus voor spelleiders deel te nemen, te geven door de Schiedam- damsche Vereeniging voor openluchtspelen, worden verzocht a.s. Woensdag 3 uur to komen in de gymnastieksch'ool aan de Buitenh'avenweg, ter bespreking der spe len. Degenen, die verhinderd zijn te komen, gelieven dit to melden aan den secretaris J. G. Coerman,. Lange Singelstraat 43. De cursus wordt kosteloos gegeven. Stedelijk Muziekkorps van Schiedam. Kapelmeester cle heer C. K. L. Burgdorffer. UITVOERING op Maandag 16 Mei des nam. ten 1 ure, in de Plantage. I. Corps ManóverMarscïi, Pehel. 2. Deut sche Kaiser Ouverture, Ilerm, Necke. 3, Fantasie Consertante, Blumentritt. 4. Friih- lings Kinder Walzcr, F. Waldteufel. 5. Dur und Moll Potp, A. Sch'reiner. 6. Marseli. Men wordt verzocht gedurende de uitvoe ring niet te wandelen. Oerouden voorworpen. Aanwezig aan h'et Commissariaat van Politie: Sleutel, beitel, zilveren kettinkje, wandelstok, grjjzo jockeypot, potlood. Bij de volgende personen: Fantasicbro- chc, Molenaar, Broersveld 91koralen arm band met gouden slot, v. Woudenberg, Puttorsh. straat 53 boven; grijzen smous hond, Eising, Spoorstraat_ 3; 4 paar pan toffels, Lensing, Broersveld 119; sleutel, Woutelcers, Singel 194/14; 2 bankbiljetten van 10 guldon, wed. Esser, Buitenhaven weg 176/G. AGENDA. 14 Mei. Circus, It'dam 8 u. Ned. Operette Ens.. De Graaf van Luxemburg. 14 De Vriendschap, 8 uur. S. V. V, Fees! vergadering, db Groote Schouwburg, 8 u Gezelscli. G. Prol Zoon, Amsterdam. De ouwe boemelaar. 15 3 Tivoli Schouwburg, 2 uur. Willem RooyaardsMultatuli-matinée, 15 en 16 Mei. Rott. Dierg. 21 /a u. Concert Stafmuziek 4e Reg. Inf. 15 en 16 Mei. Circus, R'dam. Ned. Operetten Ens. 8 u. Een Wals-Illusie. 15 en 16 Mei. Off. Soc Park. 3 u. Concert Stafmuziek Kon, Scherpschutters. 15 en 16 Mei. Tivoli Schovwbutg, 8 uur. Soesman Zwaap, Revue Artis* tique. 16 Mei. Groote Schouwburg, 8 uur, N. Ned. Opera en Operette v/h. Rem brandt-theater Amsterdam Cava- leria Rusticana, gev. d. Paljas. Natuurlijk Minersaltrfder uit de bron te OBERLAIOSTEIN. Eunst en Wetenschap. Huldiging Lorentz en v. Noxthuys- Voor het feestbanket, dat bp Zaterdag 21 .Mei in een der zalen van JtArtis" aan de h'eeren Lorentz en Van Nouhuijs za worden aangeboden, ter viering van hun behouden Urugkoer van. hot sneeuwgebergte op Nieuw-Gunea, hebben zich reeds een groot aantal deelnemers opgegeven. Op 16 Mei a.s. wordt, naar wij vernemen, dp PBOQE AMMA.

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2