Luchtvaart. Ingezonden Mcdedeelliigen. Vrouwen zoowel als mannen Semeiïgd Nieuws, Handel en Bedrijf. i Poppenjacht, uitsluitend voor loden en ,!',teurs van Pro Patria. 4 prijzen. 0 Invitaliowedsliijd Holland—België, 7 E mijl hardloopen n« wedstrijden worden gehouden onder fc reglementen der N. A. U. No. G is 1 voor iedere veroemging. V. 7 is open voor vereemgingen aange bij de N. V. B., N. G. (V en A U. Oe wedstrijden vangen aan om 12 uur precies. Heen en terug over het Kanaal Zooals reeds gemeld, is de honorable j Rolls, bekend als bekwaam aulo- „obiiiïl, jongste zoon van lord Llangal- tock, er Donderdagmiddag in geslaagd van iovér naar Calais en van daar, zonder ledalen, naar Dover terug te vliegen, lij is dus de eerste vlieger, die vanuit Pover opsteeg. Rolls wachtte reeds dagen lang te Dover op het gunstig oogenblik. Donderdag was lei prachtig weer, tegen den avond weid lei zelfs bijna bladstil. Alles was gereed, fc motor perfect in orde. Toen besloot Je vlucht te wagen. Terwijl z'n auto mobiel in de haven den torpedo-jager, die ten zou volgen, en een stoomsloep, ging naarsclniwen. maakte de koene spoilsman mji gereed. "Precies G.20 'ging de NViight- tiioedekker, met "Rolls, aan boord, de hoog te in. Zijn ouders en verdere familieleden woonden het vertrek bij. Ilij droeg een blauw chauffeursjiak. Tal ,van - toeschou wers waien bij bet verspreiden van het memos in de stad in allerijl komen toe snellen en een luid hoera steeg op, toen hij den begancn grond verliet. Ilij vloog eerst in de richting van het kasteel van Pover; toen hij zag, dat alles goed ging, loog' hij direct zeewaarts en vloog over de klippen, op een hoogte van pl. m. G00 voet. Doch we laten liever hem zelf aan het woord ,l)e grootste hoogte, die ik bereikte, was pl. m. 1000 voet. Op deze hoogte bleef ik het langst gedurende mijn vlucht. Mijn machine voldeed aan mijn stoutste verwachtingen, en de motor het mij geen oogenblik in den steek. De onderneming was overheerlijk, vooral ook, nu ik ge slaagd ben. Het weer was zoo prachtig helder, dat ik dadelijk Calais in de gaten kreeg, toen ik nog hoven de Dover-klip pen vloog, zoodat ik geen moeite had om mijn weg te vinden. Zoodra ik boven de zee kwam, 'werd ik opgevangen door een stevige bries, waarmee ik in het be gin nogal te kampen had. Daardoor kwam il ook te Sangatte terecht in plaats van boven Calais. Ik vloog over de Kanaal tunnel-Werken te Sangatte en bevond daar alles in goede orde. Mijn machine liep best, zoodat ik besloot, maar onmiddel lijk naar Dover terug te vliegen. Daar bad ik nu toch eenmaal mijn zinnen op gezet. Het was 7.15 toen ik Sangatte ver liet. Ik luid een klokje meegenomen en zoo opgehangen, dat ik makkelijk kon zien boe laat hol was. Terwijl ik een breeder» enkel over Sangatte beschreef, daalde ik lot ongeveer 700 voet, en liet toen vier zware enveloppen, die ik in mijn zak mee gevoerd had, vallen. In elke enveloppe zat het volgend telegram: „Mijn hartelijke groeten aan de Aéro Club de France. Kwam van Engeland naar Frankrijk vliegen. Leve -de entente cor diale". C. S. Rolls, 1910." „Ik steeg dadelijk weer tot op 1000 roet hoogte en verliet weldra wederom de Fransche kust. Er stond een vrij sterke hoos aan deze zijde van het Ka- Mal, die mij tot ongeveer hot midden volgde, liet was vrij donker geworden, en eerst nadat ik driekwart van den terug leg had afgelegd, kreeg ik Dover Caslle 'n de gaten. „De stoombooten ,die mij volgden, wa- ren blijkbaar verrast, dat ik weer terug- hoog, zoodat ik ze niet moer zag. Restte nij hetzelfde te doen als Do Lesseps: ik moest mijn koers nemen, geleid door de zon. „Toen ik Dover Cnstle te pakken had, besloot ik, daar ik voldoende benzine had PI mijn machine heerlijk liep, niet da- nelijk tc dalen, doch rondom het kasteel 4 vlieger», ofschoon daardoor veelmeer afstand moest afgelegd worden. Ikdnag- e gelukkig volkomen. Alles en^alles leg- 44 ik pl. m. 55 mijl (88 K.M. 495) af. H°g had ik voldoende benzine over om eventueel halverwege Galais terug te vhegen." b lot zoover Rolls. De imvoneis van Do- ier> Calais en omstreken zijn, Donderdng- a\ond niet weinig verrast geworden. Op e duinen ten westen van Galais stonden -enige Fransche visscliers en strandbeden gemoedelijk te praten.'Hel was cenpracht- ««neravond. Plots werd een hunner ge- 'a»u, dat cr in de lucht iets zwarts kwam invliegen. Men meende eerst 'n gïooteu roofvogel to zien. Allengs werd het ^ifle puntje grooter. Hoe groot was hun erbazing, toen zij, hoog in de lucht, in 4 natste stralen van de ondergaande zon, Vliegmachine gewaar werden. Destuur- "nchting en de motor flikkerden in het ste zonnelicht; voor hijgeloovigenwas 0011 vreesaanjagende verschijning. Klei- 4 vogels vlogen achter Rolls aan. En lij pnthousinst gejuich weerklonk langs 4 Fransche strand. Zoo werd daar de ifsle Engelsche vlieger verwelkomd. ,-Xyolgers op de booten waren niet we'i- mg verrast, toen zij Rolls weer zeewaarts zagen vliegen. Zij hadden moeite, to ge- looven, dat hij dit nog niet volbrachte kunststuk zou wagen. Met een snelheid van GO mijl (9G K.M. 540)- verliet hij weer, volgende week zal zij het leidingscomité een lijst doen toekomen met namen der- genen, die zij in haar bedrijf wil terug nemen. Uit de besprekingen viel af te leiden, zonder gedaald te zijn, de Fransche kust, dat een buitengewoon groot aantal niet de booten ver achterlatend. Per draadloos telegram Werd Dover ver wittigd van Rolls terugkeer. Heel de stad liep uit en het enthousiasme was over weldigend. Alle booten in de haven en op zee lieten 'tegelijkertijd, biji wijze van welkomstgroet, hun fluiten werken. Rolls hoorde het, pp 800 voet hoogte vliegende, loen hij het kasteel ging omvliegen, was liet publiek gok van vreugde; alles holde naar de piek, waar hij zou dalem Doch toon Rolls behouden en wel den grond beieikte, waren er nog maar 2 personen aanwezig. Weldra droegen de soldaten hem op de schouders naar zijn automo biel, waai mee hij zijn- hotel bereikte. Daar begon een belegering van zijn apparte menten, stonden duizenden buiten, ten einde hem te begroeten. Niemand, behalve z'n familie, werd toegelaten. Om 11 uur lag Rolls in zijn bed te drbomen over het gebeurde feit, hoe hij om 6.30 Engeland verliet, een bezoek aan Frankrijk bracht en om 8 uur weer 'in Engeland behouden en wel terug was. Bij zijn terugkomst werd Rolls reeds een hulde en dankbetuiging overhandigd van de Aéro-Glub de Franco, wier leden toe vallig te Pa.ijs hun maandclijkschen maal tijd hielden. Hem geweid de mededeeling, dat het comité, gevormd om De Lesseps te huldigen, besloten had, Rolls een beker, ter waarde van f 1000, aan te bieden. Rolls wint tevens den Ruinart-beker,even eens ter waarde van 1000. Ook dc Fransche bladen huldigen de schoone verrichting van den eersten suc cesvollen Engelschen vlieger en noemen hel een nieuwen triomf voor de aviatiek. hebben nier- en blaasaandoeningen. Yiouwen zoowel als mannen zijn onderhe vig aan nier- en bluaskwaleu hun vrou welijke plichten vorderen vaak zooveel van hun gestel, dal hun gezondheid tenslotte ge heel ondermijnd wordt. Gewoonlijk zullen de nieren het eerst aan getast voiden, omdat deze het zwaarste werk te doen hebben zij verliezen gaandeweg hun geschiktheid om de gevauilijkc vergiften uit het bloed te liltreeien, Gij wordt humeurig, prikkelbaar en terneer geslagen. Ges morgens bij liet ontwaken hebt gij een ellendig gevoel in uw rug. Uw urine is bewolkt, met bezinksel en brandend. Uw oogen zijn misschien opgeblazen en dof, en uw ledematen opgezwollen. Bij vochtig weer zijn uw leden sttaw "n iheumatisch, en kunt gij u nauwelijks bewegen zonder dat uw ril; u pijn doet. Alleen een nieiongenecsmiJ kan ieder spoor van nier- en blaaskwnlen doen verdwij nen, en zoolang gij het geringste ken- toeken van -je verschrikkelijke ziekte kunt opmetken, zijl gjj niet veilig voor een plotse linge ondergang der nieren. Foster's Rugpijn Nieten Pillen zijn een geneesmiddel speciaal en uitsluitend voor de nieren, en blaas. Zij beteiken de werkelijke oorzaak der zie,., te. Dit is dereden, dat zij blijvend ge nezen. Zij voeren de nieren z-achties tot ge zondheid terug, herstellen hun kracht om hel bloed te fill roeren en verzekeren een na- tumlijke werking der blaat Maar hoe langer de nierziekte verwaarloosd woult. des te dieper woitelt zij zich in. Zij heelt ini-schien reeds een hoogeren graad be reikt dan gij vermoedt en leunt gij dus niet oplettend genoeg zijn om de echte Foster': Rugpijn Nieren Pillen te krijgen. De handteekening van James Foster komt voor op elke doos. Zij zijn te Schiedam v'er- kiijgbaar bij de hoeren ïvappelibol' IIo- vingh. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel il 1.75 voor één, of 10.voo-r zes doozen. meer wordt toegelaten. De secretaris van den arbeid, de heer Van Rijn, gaf te ver staan, dat het conflict op deze wijze niet spoedig zal beëindigd zijn, daar de orga nisaties zicli onder gecri beding bij een blijvend massaal ontslag zouden neeileggen. De firma gaat intusschen door met het aanwerven van vreemde werkkrachten. -ok beweren schuldig aan de inbraak te zijn. Maar de te Wageningcn aangehouden zwer- er zegt beslist, dal hij het alleen gedaan ïeeft. Do politie onderzoekt de zaak. hen mosselen kwest ie. De biigade marechaussee, te Philippine, is gisteren met vier man versterkt, ten einde liet lossen van mosselen aan de Bou- chantsche haven, dat door Belgische vis scliers, in strijd met het gesloten tractaat, geschiedt, tot nadeel van den mosselhan- del te Philippine, verder te beïetten. Opruiing. Teegen den heer H. Kolthek, secretaris van het Nationaal Arbeidssecietaiiaat te Amsterdam, is, naar de „Tel." meldt, een instructie geopend, op grond dat hij in zijn redevoering, op 1 Mei in het gebouw ,Plancius" gehouden,, sprekende over het optreden der politie bij stakingsrelletjes, gezegd heeft: „Als wij de straat willen gebruiken om door demonstratie uiting te geven aan onze beste gevoelens en pro paganda te maken voor onze denkbeelden, zullen wij gewapend de straat op moeten gaan en haar veroveren". Het derde slacheoffer. Omtrent het traimvegongeluk, dat Don derdagavond plaats had ter hoogte van Goudswaard kan nog worden gemeld, dat de zwaar gekwetste machinist De Vroedt die per ziekenautomobiel naar het zieken huis te Rotterdam werd vervoerd, aldaar gistermorgen aan de gevolgen is overle den, zoodat het aantal dooden thans drie bedraagt, De Delicclub te 's-Gravenhage. Omtrent de Fransche zangeressen en ac- tiices, die voornemens zouden zijn een vor dering .tegen hot bestuur der gemeente 's-Gravenhage met haar bezwaren, en dat de consul, de heer Petitpied, naar aan leiding daarvan een onderhoud heeft ge had met den hoofdcommissaris van po- Ijlie, den heer Versteeg, waarvan liet ge volg is geweest, dat don artistcn voor noemd vergund is, hun vak' pit te oefenen. Lift ongeluk Te Rotterdam heeft gistermiddag een ern stig ongeluk plaats gehad in het aan 'den Binnenweg, hoek Chrispijnlaan, voor de firma Vroom en Dreesrnan'gebouwd wor dende huis, dat bestemd is om deel uit te maken van het manufacturenmagazijn De Zon dezer firma. Te vier uur," met schaftijd, begaven zij, die boven werkzaam waren, zich in de midden door dit pand: loopende werklift, waarmede het materiaal opgevoerd wordt Reeds hadden vijf werklieden op de lift plaats genomen om spoedig beneden te zijn, toen nog een zesde man kwam aan- loopen, om ook van deze gelegenheid ge bruik te maken. Toen hij in de lift wilde stappen daalde deze al en viel daarop plot seling met ontzettende vaart tot beneden in het in "aanbouw zijnde huis. De zesde man, de metselaar J. Sies, viel de lift na en kwam beneden met het hoofd op de ijzeren beugels daarvan neer. Hij ivas di rect bewusteloos. Het ongeluk, dat spoedig bekendheid kreeg, deed een grooto menigte op den Binnenweg te hoop loopen, die steeds aan groeide, toen kort daarna met brancards en op haastig geïmproviseerde drag bed den de zes mannen achtereenvolgens naar het Ziekenhuis op den Coolsingel werden vervoerd. Daar overleed de metselaar Sies; die zijn schedel brak, reeds te G uvem Een uur later overleed daar ook aan de zware inwendige kneuzingen die hij door den val bekwam, de 51-jarige metselaar W. Visser. De vier andere werklieden, de metselaars J. M. van Dijk, J. F. Dupui en H. C. van Gompel, zoomede de losse werkman II. Grash'of, bekwamen allen wel ernstige kwetsuren, maar hun toestand baart voorloopig geen zoi'g. Men vermoedt, dat een staaldraad, die gesplitst geweest is en voor de lift ge bruikt werd, losgeschoten is uit de splits. Deze staaldraad is door de politie in be slag genomen. Boefje. Aan een juffrouw in do Vredenhofstraat te Rotteidnm verkocht x jongen van 9 jaar tien kroppen salade. De juffrouw gaf hem een guklcn on daarmede maakte do jongen zich uit de voeten, den wagen met salade, Waarmede hij langs de huizen ventte, in den steek' latende. Men zette het boefje na en haalde hem in. Toen bleek', dat I 'hij den wagen daags te voren gehuurd en iet terugbezorgd had, terwijl hij do kroppen salade, waarmee hij ventte, uit een sloot aan den 's-Gravenweg had op gevischt. Insluiping. Mot een valsclien sleutel heeft men zich toegang verschaft tot de woning van een wafelbakster in de Zwart-Janstraat te Rst- terdam, toen daar niemand thuis was. Uit een hoedendoos, die de dief in een al koof vond, zijn gestolen een gouden da mcs-remontoirhorloge, en talrijke andere gouden sieraden en een bedrag van f 50, PARIJS, 3 Juni. Spiritus per Juni Ir. 55.ZCJuli fr. 55.75, Ju li-Aug. fr. 55.75, 4 laatste maanden fr. 16.25. Stemming kalm. HAMBURG, 3 Juni. Petioleum. Pennsylvanioche in loco mk. G.tO. Spiritus in loco prijsh.per Juni mk, 18, Juli-Aug. mk. IS, (zonder fust)." BUDAPEST, 3 Juni. Tarwe: Stemming vast. Inbrekersbende gevat. In den nacht van Dinsdag op Woensdag werd te Valkenburg en omgeving op (al rijke plaatsen ingebroken. Omstreeks mid dernacht trachtten de dieven hun slag te slaan ten kastcele Oost. Na in de keuken een zilveren melkkannetje ontvreemd te hebben, kozen de inbrekers, opgemerkt door het dienstpersoneel, het hazenpad. Thans ging het op Valkenburg af. Bij den adjunct-inspecteur der directe belastingen, den heer Schioeders, en bij Jennekens, Tenrar, Stevens en meer anderen werden ruiten uitgesneden, deuren stukgebroken, en geld, wijn, kistjes sigaren, kleeien en allerhande voorwerpen weggekaapt. De adjunct-inspecteur had spoedig on raad in zijn huis ontdekt, loste eenige revolverschoten en dreef de kerels op de vlucht in de richting van Houthem. Ter- Wijl de schelmen in hotel Stevens hun bedrijf trachtten voort te zetten, begaf de adjunct-inspecteur zich naar den brigade commandant der marechaussee. Terstond toog de geheele brigade per rijwiel in alle richtingen op 't pad, om de dieven te kunnen inpikken. Marechaussee Mi ddels, in de 'richting Houthem peddelende, ziet in het voorbijgaan van hotel Stevens de deur geopend. Ilij gaat naar binnen ziet op een biljart allerhande goed lig gen, doo'r de inbrekers daar voorloopig neergelegd, kijkt overal rond, maar be- spcuit niemand. Buiten gekomen, ver neemt bij van een buitenstaand man, dat pas een drietal kerels het huis kwamen uitgevlogen. Marechaussee Michiels zette terstond de kerels achterna^ hield ze staan de en bracht ze alle drie naar de kazerne te Valkenburg. Tal van breekwerkluigen, ijzers, een 40- tal sleutels, bijlen en verder ontvreemde ontvreemde voorw'erpeu werden in hnu bezit gevonden, Een van de aangehouden kerels heeft reeds 3 jaar gevangen geze ten, wegens diefstal in België, waar hij te Verviers na dien, volgens opgave van de Belgische justitie, wederom grooto dief stallen had gepleegd. T a r w M a i s NEW-YORK, 3 Juni. J uli Sept. Dec. 99-1 964 Juli Sept. 674 67ï 96* Deo. Mei Mei Faillissement en. Uit dt Staati-Oourant. Uitgesproken: J. Th. Claveaux, te Rotterdam. Rechter commissaris: mr, L. E. Visser; curator: mr. A. J. Fortuin. C. J. Schackman, bierhuishouder, te Haarlem. Rechter-commissaris: mr. H. van Loghem de Josselin de Jong; curator:mr. H. R. Ribbius. H. Stodel, koopman, te Utrecht. Rechter commissaris: jhr. mr. T. J. de Mare es van Swinderen. Curator: mr. A. P. J.M. van Gils. 3, Koppens, handelsreiziger, te 's-Her- togeribosch. Rechter-commissaris: mr. Sluis, Curator: mr. L. W. J. MaxggraH. Cohen Azn., manufacturier te Veen- dam. Rechter-commissaris: tnr. H. Kuiper-, Curator: mr. P. A. Zeven. Geëindigd: A, L. Buitendijk, zeilmaker, Rotterdam. J. Spooren, sigarenfabrikant, te Hapen. A. van de Mortel, landbouwer. teVare- len. J. J. Deckers, molenaar te Kerk-Diiel. De xiitsluitmg te Eindhoven. Gistermorgen had een conferentie plaats ten kantore der firma Philips met het be stuur van liet leidingscomité. Diie volle uren werd beraadslaagd, waarna den ge- heelcn natmVDg een vergadering der werk lieden van uui. Volksbond werd gehouden. Het resultaat is, dat men geen ,stap ver- der is gekomen. De firma is niet [bereid alle ontslagenen en stakers weder onvoor waardelijk aan te nemen, In den loop der Petrohumbronnen in Oost-Friesland Te Leer, ïn Oost-Friesland, werd in 't begin van Januari ten huize van den heer Ilortmeijor, confiseur aldaar, ontdekt, dat in den kelder geregeld petroleum kwam opborrelen, die goed brandbaar bleek te zijn. Geruimen tijd duurde dit te voorschijn ko men van petroleum, doch wegens deuhoo- gen waterstand, die ook den kelder rijke lijk van water deed voorzien, werd niet meer op de petroleum-bron gelet. Thans, nu, hel water den kelder heeft verlaten, blijkt liet, dat er dagelijks nog ongeveer 4 a 5 liter goede petroleum Wordt opgeworpen. Naar schatting is er nu ongeveer 120 dagen lang petroleum op geborreld en wel per etmaal een .hoeveel heid van 4 ii 5 liter. Wis is de dader Dinsdagnacht is er ingebroken in het hulp- postkantoor te Beekbergen, waar ongeveer negen gulden weui ontvreemd, Tc AVagenin- gen beeft zich Donderdag een 55-jarige zwer ver aangemeld als de dader. Ilii werd over gebracht naar Apeldoorn en zeide den diefstal gepleegd te hebben om onderdak in de ge vangenis te krijgen. Donzclfden middag wer den geboeid door dc marechaussee uit Arn hem naar Apeldoorn geleid twee personen, die Een woesteling. Gistel en verooideelde de M iddelburgsche rechbank een 24-jarig werkman uit Middel- buig. wegens poging tot doodslag op zijn voor malig meisje te VJissingen, tot drie jaar ge vangenisstraf, met mindering dor voorloopige hechtenis. Toen liij zijn straf vernomen had liet hij zich zeer oneerbiedig uit en verzotte zich hardhan dig tegen den deurwaarder, die hem uit de zaal wilde vei wijderen. Een aantal politic- beambten, in de zitting aanwezg. schoten toe en er ontstond tusrehen hen en den vcioor- deolde een worstelng, waarbij een der .politie mannen een gedachten slag in het gelaat op liep. De man werd weldra overmeesterd, doch sloeg nog voor hem de boeien konden aange legd worden, in het arrestantenlokaal een glas stuk. waarbij bij zichzelf een verwonding toe bracht. Zeldzaam ongeluk. Toen Dondeulagmiddag twee mannen op de Alsfcr to Hamburg onder een zwaar onweer roeiden, werd een hunner door den bliksem getroffen. Hij viel dood over boord, dienten. gevolge sloeg het bootje om en verdronk de ander. Verdronken. Gisteravond i« op de tiviei de Maas even voorbij het Kralngsche veer een giek van de „Deutsche Turn- unci Rudervctein", waar schijnlijk door een verkeerde manoeuvre van de roeiers door midden gevaren door een sleep boot van de English-Dutch Bottle Works". Van de dlie inzittenden konden twee zich zwemmende redden, de derde, de lieer A. S., i 'dl Leipzig, verdween in de diepte. Zijn lijk is later opgeviseht en tijdelijk ondergebracht in liet clubcobouw der G. A. Ivlazinga, winkeliers, destijds Haarlem. te Hoogwater te Schiedam. Juni 4vm. 0.49 nm. 1.20 51.49 2.45 C»2,39 j> 3.6 73.2S 3.57 Hoogte van liet water op do rivieren. Berichten van 3 Juni. LOBITH, 2 u. n.m. 11.45 Gew. 0.00 M KOBLENZ, 6 u. 's merg. 2.84 Gev, 0.05 M TRIER, 9 u. 0.65 Gew O.OGM KEULEN, llu. 2.90 Gev. 0.05 M RUIIRORT, 8u. 2.14 Gev. 0.05 M Zon en Maan. Zonsopg. Juni 5 3.43 vm. onderg. 8.12 nm. 63 42 8.13 7342 8.13 t 7 Jum N. k 14 Juni E. K. Familieberichten. (Uit eenige couranten.) Getrouwd: H. V. Plate en L. Plate, Villa Mora, Paraguay. 2 Juni: W. Hun- schc Jr. en M. W. P. van Nie, Amster dam. W. Dahlen en L. C. Brouwer, Amsterdam. P. A. de Haan en ,E. C. Nieistrasz, Leeuwarden. A. P. van den Briel en Al. Massce, Goes. J. K. C. Sneltjes en J. C. v. d. Geer, Maurik. y- II. Brave en C. A. Kolkens, Amsterdam. - J. J. d. Veen en E. M. Voorn, Wor- merveer. Bevallen: 1, Juni: F. M. G. Sarul- voortBakker, Z., Amsteidam, R. L. Cardozo—de Miranda, 2., Capellen' b'. Ant werpen. •overleden: 31 MeiP. van Campen, 11 j., Amsterdam. K. Koelewijn—Blom, 83 j., Eenmes. 1 Juni: E. van 'tKaar Ilarrewijne, u6 j., Westzaan. ïl. van Nes, 1 j,, Nooidwijk'-Binnen. II. Rot gans, 58 j., Amsterdam. Wed- G. W. Romeny—Berghoge, 55 j. H. Honig Cz„- 64 j., Koog a. d. Zaan. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend alle werkdagen ran 91/® tot lD/a uur voormiddag en Maandag, Dinsdag en Vrijdag van 8—9 uur nam. Telephoonnummer 244. Gevraagde arbeidskrachten, Electromagneten De Noord-Amerikaansche staaltrust heeft eenigo welgeslaagde proefnemingen gedaan, om gezonken ladingen van metaalwaren door een electromagneet op te visschen. Zoo heeft men vaten met spijkers bij New- Orleans bij vijf- en zestallen tegelijk op gehaald, met betrekkelijk weinig kosten. AMSTERDAM. 3 Juni. Lijnolie Vliegend ƒ372 371, Juli ƒ3 6$ ƒ361, Juli-Aug. 35j, Sept.-Dec. ƒ33 33|, Jan.-April ƒ2930. LEEUWARDEN. 3 Juni. Boter. Boereboter le mort ƒ47.50. Aan voer 17 9 en zestiende vaten. Fabrieksboter ƒ46.50 iï ƒ48. Aanvoer: 9 Ij, 60 i\ en 1 twaalfde vaten. Noteering van de commissie, le kwal. Fa brieksboter ƒ48. Notecring van de Commissie dor Ver. van Boter- en Kaashandelaren in Friesland, le sooit Fabrieksboter ƒ47.50. L'istillatciisjong-ens. ■'".'aai er, INhrieks jongen. Je een voor handels- Jongen voor siga renfabriek. Jongen voor pakhuis- werk. Kistenmaker. Kleermaker. Voor buiten de stad Loopjongen. Mandenmaker (halfw.) Sohoemnakei'sjongen Slagersjongen, Steenbakkers 1 per duizend). Verver. Verversjongen. Vuurwerker. Bankwerker-Plaat werken. Koperslager. Letterzetter(halfw.). Rijtuigbekleeder. Teekenaar (Machine fabriek). Verver. -Aangeb'. arbeidskrachten. Bakker. Bankwerker. Bankwerker (halfw.) Behanger. Grondwerker». Koetsier. Koperslager. Loodgieter. Matrassenmaker. Meubelmaker. Molenaar. Opperman. Pakhuisknecht, Plaatwerker. Portier. Schipper. Steenhouwer. Stoker. Timmerman. Tuinier. Tuinmansjongen. Voorslager. Vuurwerker. Personen voor lichte werkzaamheden. Wassclien aan huis gevraagd. Baker. Naaister voer ver stelwerk, Dagmeisje. Schooppraakfiter. ',VC'f.;

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 7