1 V STADSNIEUWS. Rechtzaken. Sport. Cricket. V. V. v.—Hemes. Luchtvaart, Uit de Pers. Qemeiigö Nieuws. JU derlandsche firma's die belang stellen in den handel met Canada. Onsse Ministers. Mr. Redout, de nieuw benoemde minister van justitie, zal morgenochtend het beheer van zjju departement overnemen uit handen van minister Heemskerk, interimair minister van justitie Rechterlijke maclit. Bij Kon. Besl. ram 2 dozer- is benoemd tot ambtenaar van hot openbaar ministerie bij de kantongerechten in het arrondisse ment Zutphen, ter standplaats Zutphen, jhr, rnr, W. R. Op ton Noord, advocaat en procureur te Amsterdam. Bij Kon. Besl. van. 2 dezer is, met in gang van 1 September, benoemd tot raads heer in het gerechtshof te 'Amsterdam, rar, J. Kruseoman, thans rechter ia de ar rondissementsrechtbank akjruu Bij Kon, Besl. van 2 dezer ia benoemd tot raadsheer in het gerechtshof te Leeu warden, mr. C. L. baron van "Haxiaxma thoe Slooten, thans rechter in de arron dissementsrechtbank aldaar. Bij Kon. Besl. van 2 dezer is aan jhr. mr. B. M. A. A. de R.oy van Zuidewijn, op zijn verzoek, met ingang van t Octo ber, eervol ontslag verleend uit zijn be trekking van griffier der arrondissements rechtbank te 's-Heitogenbosch. Onderscheiding. Bij Kon. besl. van 3 dezer is bepaald, 'dat bij afzonderlijke dagorders, zoo in Indië als in Nederland, alsnog eervol zal )vorden vermeld de gegageerde sergeant der infanterie van bet leger in Noder- landsch-Indië, A. Ver-beek, en zulks ter zake van zijn gedrag bij de krijgsverrich tingen in Atjeh en Onderboorigheden op 8 Mei 1908, Personalia. - v Men meldt de aankomst in het Hotel des lades te 's-Gravenhage van den heer Wol- marana, lid van het voormalige Transvaal- sche driemanschap. In het Hotel der Indes aldaar is aange komen mr. K. "W. P. F. baron Gericke van Herwenen, buitengewoon gezant en gevol machtigd minister van H. M. te Londen en de nieuwbenoemde secretaris bij de Russische legatie alhier de heer Boris de Jonine. l)e Yenezuelaauaclte vertegenwoordiging. Dr. Grisanti, gevolmachtigd gezant van Venezuela, bezocht Zaterdag, vergezeld van zijn secretaris, den heer Rodriguez, Rot terdam. Bij .aankomst werd hij door den heer Secuwen, consul van Venezuela aldaar, ontvangen, te wiens huize, na een be zoek aan de Rijksseruminrichfing, ge luncht werd. Onder geleido van den, havenmeester, eten heer Willinge, maakte do hoogegast vervolgens met den heer Jan See uw en een boottocht, ter bezichtiging vim Rot terdam's havenwerken. Hoogst voldaan over hun bezoek keerden de gasten naar Den Haag terug. Statenverkiezing;. De kiesvereen. Rotterdam V heeft voor de a.s. Statenverkiezing- eamlidüut. gesteld de heeren S. J. L. van Aalten en P. R. Mees. De C-II. kiesveroengiiig te Rotterdam heeft besloten de reélitsjdn: candidfitêTi .tl do Vel schillende districten te steunen. Do „Resb," schrijft: Naar uit Delft wordt gemeld, besloot de Centre Anti-rev. kiesvereeniging dam- de beide aiiti-revoh.it ioiuiaire candidate»; mr. Van de Velde en mr. Van den Berg te handhaven. Zoo mr. Van den Berg zou bedanken, dan zal alsnog een ander candida.il gestold wor den, De vergadering hoopte itttuasuheii dat alsnog samenwerking met de Katholieken zal verkregen worden. De ehrist.-hist, kiesvereeniging Loc-aluinen, die tevens in Vlanrdingeii de verkiezing leidt, be-sloot, nteldt. de „Xed.'\ na gevoerde cor respondentie met de coalitievrienden de hee- ten 8chippers en Van Ruyven te steunen. Do cent rule anti-rev. kiesvereonging in het district Gorinohem, heeft den heer- 11. Bag. geimmi te \'iauen eandidaat gesteld. IV lieer T Kloek re Leerbroek beeft de eandidntmir niet aangenomen. Te Leiden zijn door de vrijz. kicsveieeni- gitig eandidaat gesteld de heeren H. Paul, U.L.. «ffdie ook de- eandidaat i» uei unie-liberale vereeniging Thorbeeke en de vrijz. dem. kiesvereeniging, en in de vaca- tuie-dr. Th. G. den Ilouter (a.-r.), de heer A. de Koster Jr., Y.L., industrieel te Lei den. Inkomstenbelasting te Rotterdam. De correspondent van het „Hbld." te Rotterdam weet mede te doelen, dat het heffingscijfer der gemeentelijke inkomsten belasting dit jaar op 4 pet. zal kunnen woeien gehandhaafd, en niet, zooals hij het tot stand brengen van de begrooting gevreesd werd, zal behoeven te worden verhoogd. Bij de bijzondere toeneming van het havenverkeer en de daarmede gepaaid gaande vermeerdering van de havengelden, merkt de „N. R. Ct." op, komt dit bericht niet onverwacht. hot complex Biblo-llotel vooi den bouw van een eigen effectenbeurs, en dat zij op grond daarvan meenen* dat do plannen, zooais de gemeente die ontwórpen heeft, n.l. tot uitbouw van de beurs naar de Centraalstationzijde, Idaarmede van de baan zijn. („Tel.") - i Eet vijfde wethouder te Rotterdam Onze Rotterdamsche berichtgevei meldt: Door B. en Wf is bij den Raad het voor stel ingediend om gebruik te maken van de bevoegdheid door de wet van 1 Fe bruari 1904 toegekend, en over te gaan tot benoeming van een vijfden Wethouder. Wel achten B. en W. uitbreiding van het college niet zonder schaduwzijde, omdat een goede behandeling van zaken onver mijdelijk eischt, dat ieder der leden ge legenheid hebbe tot kennisnanmg van alle stukken, maar daar staat tegenover, dat bjj do voortdurende uitbreiding der te be handelen zaken de verdeeling der Werk zaamheden en de functies van voorzitter m verschillende commissies moeilijker gaat vallen en meer beslag op de leden gaat leggen dan blijvend wenschelijk kan zijn. Daarbij hebben de laatste maanden een vingerwijzing gegeven, dat een ster ker bezet college voor bet geval van tijde lijke Afwezigheid van leden wei belang zal hebben. Kennelijk ligt liet in de be doeling, den nieuwen wethouder te be lasten met de afdeoling armenzorg, aan gezien er in 'de toelichting op gezinspeeld wordt, dat de tot dit gebied behoorende zaken op den duur meer rechtstreeksche bemoeiingen van het college zullen vor deren. Congres Gemeentebedrijven. Alle in de zaal van hei inhalatorium naast het Kurhaus beschikbare wanden zijn bedekt met gioote teekeningen, kaar ten en grafische voorstellingen, die aan vang en beteekenis aanschouwelijk maken van nagenoeg alle tot dusver door Neder- iandsche gemeenten uitgeoefende bedryven, ter gelegenheid van de tentoonstelling, ver bonden aan het nationaal congres betref fende de gemeentebedrijven, gehouden ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan der Vereeniging voor Handel, Nijverheid en gemeentebelangen. Ingezonden is door: Amsterdam, Arn hem, Boskoop, Delft, Delfzijl, Dordiecht, Deventer, Edam, Enschedé, Den Haag, Haarlem, Hoorn, Leiden, Leeuwarden, Naaldwijk en Zutphen. Onder het tentoongestelde ziet men het bloed loogzout, bier ter stede op bijzon dere wijze gewonnen; cultures van 'de baccillen uit de Leidsche en Haarlemsche laboratoria; door veeziekten aangetastege- prepareerde ossetongen uit Leiden; draden, geverfd door allerlei soort limonades, die lieeten uit vruchtensappen bereid te zijn en de draden in dat geval ongekleurd zou den laten; loodhoudende lepeltjes, ver- valschte olie, enz., enz. Voorts nog een reeks teekeningen en grafische voorstellingen, alle op verschil lende gemeentebed rijven betrekking heb bende. Over het geheel: een tentoonstel ling, die, betrekkelijk klein van omvang, uren en dagen van studiestof oplevert. De Amsterdamiche effectenbeurs. Naar wij vernemen, hebben B. en W. een schrijven gezonden aan de Veieeni- ging voor den Effectenhandel, waarin zij meededen, dat zij uit de dagbladen 'heb ben kennis gekregen van den aankoop van Dir. belluvocrr. ea Aec. Bij de directe belastingen, invoerrechten en accijnzen zijn benoemd niet ngang 1 dezer: T. A. II. Creinere, verific., Rotterdam (tijd.) komm.-verihc. Rottendam; A. W. Soibei;, veiitic., Rotterdam (tijd.) komm.-verilic., Rotterdam; P. v. d. Vrijhoef, vcrific., Arn hem (tijd.), komm.-verific., Arnhem; C. Zwifctink, komma. t. w. 2e kl. amb. ïech. 2e aïd. tijd. koms. t. w. amb. rech. 2e afd. J. Veiling», koms. t. w. 2e kl. amb. rech. 2e afd. tijd. koms. t. w. amb. rcch. Ie afd. M. Bek, koms. t. w. 2e kl. „Albatros" 2e afd, tijd. koms. t. w. „Albatros". Ingang 11 dezer: J. van Mieiioo, rijksklerk 3e kl. kant. Groningen (L A.) (tijd.). Ingang 18 dezer: J. J, Iliohan, rijkskJeik 3e kl. inspectie Enschedé (tijd.). Ingang 1 Juli: W. II. Woesthcev, deurwaaider Haarlem, deurwaardei Venlo; W. Willemse, rijkskh 3e kl, inspecteur Helder (tijd.) M. H. de Roo. rijkski. 3e kl., inspecteur Oostbmg. In gang 1 Augustus: A. J. K. Ivooij, koms. verific. Baurle-Niissau (St.) koms. ,1e kl Rotterdam. Vet plaatst met ingang van 1 dezer, de kounn. 2e kl.C. Nijholt, van Rijs»en naar Winterswijk; A. Zijffers, van Dinxperlo naar fieek (bij Nijmegen); A. Hiimans van As- s-eudelft (tijd.) naar 's-IIeerunbergG. J Verdaasdonk, van Ilardenberg naar Rijssen. Ingang 11 dezer, de komm. Ie kl. 0. E. Ehnenhoret We&teraian, van Sneek naar Delft. Ingang 18 dezer: de komm. 2e kl. H. Kikstra, van Oust in ahorn naar Maastricht (v.) P. Rab, van Maastricht (v.) naar Matts- Itorti. Ingang 1 Juli: B. P. Verhoef, rijkski. 2e kl. inspecteur van Leiden naar kant. Eindhoven; S. Junta, komm. 2e kl., van GUmerbrugge naar Bioekhournede komm. 3e kl. D. de Haan, van Breekheurne naar GlanerbruggeB. v. der Molen, van Lattrop naar de Poppe. Ingang 1 Augustus: de ve rificateurs: T. A. H. Cremers, van Rotter dam (tijd.) naar Maastricht (st.) L. Schol- ten, van Maastricht (st.) naar Venlo (st.) de komm.--verificateursD. de Jong, van Ha dingers naar Rotterdam; J. Kastelein, van Zevenaar (st.) naar Harlingen; J. H. II on nans, van Vaals naar Rotterdam; A. G. J. Lam, van Baarle-Nassau (st.) naar Venlo (st.)de komm. 3e kl. E. Beekhuis van Broekheurne naar Ter Apel. Bevorderingen ingang 1 Juli: F. J. A, Schattenberg, rijkski. 3e kl., rijkskl. 2e kl. ittsp. Maastricht; E. van der Schoot, rijkskl. 3e kl., rijkskl- 2e kl. insp. gtondbel. Rot terdam; li. J. J. van Acker, rijkskl 3e kl. rijkskl. 2c kl. kant. Tilburg; B. P. Verhoef, rijkskl. 3e kl., rijkskl. 2e kl. insp. Leiden. Ingetrokken de verplaatsing van J. W. Sehurmann, verific,, van Amsterdam naar Venlo (st.)J. II. Hermans, komm.-verific, van Vaals' naar Venlo (st.)C'. E. Elmen- horst Wederman,, komm. Ie kl., van Sneek naai Winterswijk8. Jurtia, komm. 2e kl, van Glanerbrugge naar de Poppe. De volgende rijksklerken 3e klasse, tijde lijk werkzaam aan de na te noemen bureaux, zijn niet ingang van 1 Juni definitief aldaar geplaatst; L. J. II. Sarton, ten kantore Lo- bitliJ. Betxemu, ter inspectie Alkmaar T. J. II. Kokee, ten kantore Delft (I. A.) C. II. Rrtils, id. VenloA. G. Radijs, id. Rotte>dam (D. B. 3e afd.)A. Willem- sen, ter inspectie Enschedé; J. v. der Huge, ter directie Middelburg, Eervol ontslagenIngang 1 dezer: II. II. Mulder, konun. 2e kl. te Simpclveld. 1 AugustusP. J. Mulder, verificateur te Rot terdam. („Wkbl. van Adm. d. D. B. enz.") VGAARDINGEN, 6 Juni. Bij Kon. besl. van 2 dezer K als blijk van goedkeuring en tevredenheid, de zilveren tmi (-penning voor nienschlievend hulpbetoon en een loffelijk ge tuigschrift toegekend aan J. de Ronde, agent van politie te Yluurdingen, wegens de door hem met levensgevaar verrichte redding van O een drenkeling uit liet water van de Haven aldaar op 31 Juli 1905. Bij de Directe belastingen invoerrechten en accijnzen alhier is met ingang van 1 Augustus benoemd tot kommies-verificateur de heer J. E. Mekenkamp, kommies le kl. te Amsteidnm. Met gelijken datum is de ve rificateur M. Beltman verplaatst van hier naar Rotterdam. Hmdeldrlj«rende middenstand Donderdagavond, 2 Juni, hield de ver eeniging Handeldrijvende Middenstand haar aangekondigde vergadering. Na bal lotage van nieuwe leden, gaf de agenda stof tot breedvoerige besprekingen. Beslo ten werd o. jm. te trachten alhier een plaatselijke credietbaak voor den Midden stand op te richten, waarvan ieder han deldrijvende of industrieel lid zou, kun nen worden. Het bestuur had voorgesteld ter besparing van groote oprichtingskos ten en om de zeer geringe aansprakelijk heid der leden, zich in verbinding te stel len met een der reeds bestaande of in wording zijnde centrale credietbanken, te Groningen, 's-Hage óf Breda," Behalve kos- telooze voorlichting had men dan gegronde hoop op steun van de Regeering en op medewerking van de Nederlandsehe Bank. Daar een der leden liever geheel on afhankelijk bleef, zal, vóór men een de finitief besluit neemt, nog onderzocht wor den, of het mogelijk is, geheel voor eigen rekening en risico zoo'n inrichting in het leven te roepen. Na verschillende besprekingen werd hier na de vergadering gesloten. Honden bekroond Op de internationale tentoonstelling, ge organiseerd door de Kinologen Club te Breda, en gehouden op 4 en 5 Juni, ia een tweede prijs behaald door den Engel- schen setter, reu, van den, "beer W. van Rief, alhier. De heer D. Kok, verwierf in de afdee- ling Engelscbo setteis: een 1ste prijs in de kampioenklasse met een teef; een 2e prijs in de open klasse met een, ma; een 3e prijs in de 1ste klasse jnet een reu. Gereilde e» rerkochte onroerende goederen. Verkocht: 4 Juni. Notaris H. B. E. Blaisse. Een winkel- en woonhuis met afzonderlijke bovenwoning en open plaats, Hoogstraat no. 116, met eene gang uitkomende aan de Nieuwstraat, groot 2 are 45 centiare, in vei ling 14825, daarvoor vei kocht. mitlioen mark is inderdaad een reconlbé- diag. Niet minder dan 42 vliegmannen hebben zich laten inschrijven, waaronder de bekend ste specialiteiten. Wedvlucht De Postduiven vereeniging ïde Adelaar" hield Zondag j 1, een wedvlucht van uit Wunstort (348 K.M.). D# duiven werden aldaar te 7 uur in vrijheid gesteld en be reikten hunne hokken als volgt: le. D. de Wit 11 u. 49 m. 38 s2e. D. Winters 11-5010, 3e. II v. Wieringen Ji.ll 51-47, 4e. D. Winters 11-58 35, 5e. A. Buijtenhek 41-59-7, 6e. P, de Does l2'3-20, 7e. D Winters 12 5 36, 8e. 11. v.vWieringen Jr. 42 5-42, 9e. li. v. Wieringen 3r. 12-6-53, 10e. J. Vrijland 42-8 15. Springtij: 7 Juni namiddag. AGENDA. 6, 7 en 8 Juni. Tivoli Schouwburg, 81/3 u. Het klein-tooneel J. H. Speenhof!. 7 en 10 Juni. Rotterd Diergaarde, 8 u. Kon. Scherpseh. Bart Verhullen. 8, 11, 12, 15, 18 en 19 Juni. Circus Variété, 2 uur. Kaat Mossel. 7 Gemeenteraad Schiedam, 2 uur. 10 Gebouw Spoeling-Vereen. 8l/g uur. Vereen, tegen Bedelarij. Algemeene verged ering 12 n Rott. Dierg. 21/2 u. Concert Siaf- muziek 6e Reg. Inf. Het Stedelijk Museum aan hot Doeleplein alhiei is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur voor het publiek opengesteld. Te Rotterdam eiken avond Circus Variété Ptlaging en Casino, Coolsingel. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoe ken wij steeds geregeld mededoeling, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. De "Plaardmgsche Gezondheidspoliiieveror deniny. Voor den Hoogen Raad v>«rd heden be handeld de zaak van L. T„ te V hardin gen, door de rechtbank te Rotterdam veroor deeld tot twee boeten van 1 of tweemaal 1 dag hechtenis wegens lo. het ten verkoop voorhanden lmbben, rondventen of vervoe ren van melk, terwijl deze zich niet bevond in bussen met het opseluift aangevende de soort van de melken 2o, het niet zorgen dat op een wagen, waarmede melk vervoerd word, behoorlijk de naam en de woonplaats vau den koopman vermeld was. De kantomeehtei had in deze ambtshalve een ontslag van rechtsvervolging uitgesproken op grond dat niet bleek dat een betrekkelijk advies van do gezondheidscommissie was aan gehaald, en dat daarom aan de verordening op de gezondheidspolitio te Vhuurlingen ver bindende kracht zou moeten worden ontzegd. De rechtbank was het daarmede niet eens. De beki. had er zich ook niet beroepen, ook thans niet bij zijn cassatieberoep. Er waren geen cassatiemiddelen voorgesteld. Advocaat-generaal jhr. mr. Reihaan Ma- eaié concludeerde tot verwet ping van het be- loep, onder verwijzing naar een ariest, waarin dc leer van den kantonrechter wordt bestre den. Uitspraak 13 Juni. Gisteren werd de eerste wedstrijd gespeeld door de Schiedammers tegen de vereeniging V. V. Y. te Amsterdam in de eerste klasse cricket-competitie Hermes zette de intrede in deze klasse uitstekend in door met besliste cijfers te winnen. V. V. V gaat eerst aan slag en weei een totaal van 402 punten bjj elkaar te krijgen. Hermes antwoordt hierop door 199 punten te slaan. Voor de tweede maal ingaande brengen de Amsterdammers hei tot 442 en geven dan den strjjd op. Een goed begin dus voor onze stadgenoo ten, die moeite noch kosten sparen om onze stad een eerste plaats in de Nederlandsehe cricketwereld te doen innemen. Op het dak der branderij vau den heer E. II. Ris, aaa de Noordvest nabij de Spoe- lingbrug. vertoonde zich hedenmiddag te 3j uur een begin van brand. Fe politie, hiermede in kennis gesteld, was spia-dig met haar slangenwagen ter pluat.se. Ha eerst hot dak en de goot aan dc zijde e aar de 100k gezien werd, to hebben natge- spoteu, werden een gedeelte der pannen weg genomen eu toen heb beschot van het dak flink bespoten, zoodat hot vuur spoedig geheel ge- bluscht was. Dc brandweer is ditmaal niet gealarmeerd. Zaterdagavond is -een 15-jarige jongen, Werkzaakn óp -een fabriek alhier, aange houden, verdacht van diefstal van koper- afval, dat hij bij een, opkoopar verkocht. Zondagmorgen is hij pa verhoor tveer in vrijheid gesteld. Door de politie weid aangehouden een schipper, die in het Algepieen Politieblad gesignaleerd stond voor f10 boete, subsi diair 6 dagen hechtenis. Hij' betaalde Re boete en kon toen' weer zijns weegs gaan. Voetbal. Zaterdagavond is te Amsterdam een be stuursvergadering gehouden van den Ned Voetbalbond, ter bespreking van de com petitie-indeeling. Wegens practische overwegingen werd het in de vorige vergadering genomen be sluit van principieele indeeling der eerste klasse competitie in Zuid, Oost en Noord weder ingetrokken met 6 tegen 1 stemmen en 1 blanco. Verworpen weid het voorstel om over to gaan tot het instellen van twee Weste lijke eerste klasse afdeelingen en een Oos telijke. Aangenomen werd het voorstel om het Zesde bij het Westen te voegen. In aanslui ting met dit voorstel werd besloten dat alle clubs in Utrecht bij het Oosten worden ingedeeld. en Een vliegterrein te Ede. De Raad der gemeente Ede heeft besloten tot aankoop van een terrein, groot 33II A op de Doesburgerheide voor f 5000. dit te verhuren aan de la. Verweij en Lu gard te 's Hage, tegen f6. per H. A. en per jaar voor 45 jaar. Deze firma zal het inrichten voor vliegwerktuigen loodsen en fa brieken voor vliegwerktuigen bouwen. Be paald is, dat op Zondag geen vliegproeven mogen gehouden worden. De vliegweek te Boedapest. Zaterdag is te Boedapest de grootste inter nationale vliegweek van het vasteland ge opend. Zoowel wat het aantal deelnemers, als het bedrag der prjjzen betreft, staat deze meeting aan het hoofd van de tot nog toe georganiseerde vliegwedstrijden. Voor 600.00Ö kronen of in ronde cijfers een half Het W, O op het M. U. L. 0, „Het Huisgezin" schrijft: Wij kunnen niet zeggen de door minister ji Heemskerk gevonden en door do meeideiheij 'er Kumer feitelijk reeds aanvuurde oplossing f. an het M. U. L. 0.-vraagstuk te bewonderen. Subsidie krfijgen vooishands alleen de be- stauudc en de zoo goed als bestaande scho len. De nog op te richten scholen ontvangen de subsidie eerst na 1 Januari 1 DIJ, tcnAjj er voor dien tijd een wettelijke regeling komt. Dus bij wijze van straf voor de Regeeiino- ndien deze niet. tijdig een wetswijziging voor. stelt en weet aangenomen te krijgen cen wetswijziging natuurlijk gebaseerd op de denkbeelden der" Ineeitóchakelingstcmmim zullen de tot dan toe van subsidie vei Jo ke n scholen met 1 Januari 1914 in het aeil0t der subsidie gesteld worden. Men zal dus de subsidie gaan ontvangen als :iet tijdstip sneller nadert, dat de subsidie weer ontnomen wordt. Want op 1 Januari 1911 is de kans gtoo- ter, dat de plannen der 4neenschakelings- commissie, voor dit eene punt althans, eer lang verwezenlijkt gaan worden, dan op 1 Januari 1911. Het practiseh gevolg van minister Ileems- dut in de miste i koik s oplossing ..j, „ut m m- ttiste juu-a geen M. U. L. O. scholen zullen w 01 den op gelicht, welke ruimere subsidie niet kunnen ontberen. En dit gmolg is te betreuren, daar juist jan scholen vooi mindergegoeden, met ian» schoolgeld dus, het meest behoefte bestaat. De andere kunnen zichzelf wel ongeveer bedruipen, zooals ze tot dusver gedaan heb ben. De betalingskwestie in de Rotterdamsche haven In verband met het faillissement van de stuwadoors-firma Brandjes, Dalmeijer en Ho gier te Rotterdam had Zaterdagavond ten overstaan van den rechter-commissaris en den curator in dat faillissement de voorloopige uitbetaling plaats aan ruim 400 bootwerkers. Op de verschuldigde loonen werd voorloopig f 10 afbetaald. Er waren vorderingen die varieerden van 12 tot 80 guiden. Ter voor koming van ongeregeldheden geschiedde de uitbetaling in het politiebureau aan de Tol huislaan te Katendrecht. t(' Ui ftll- s»e in le kir. kt' lil)1 nou tfd «n seis filk tffl. j» !?n wn te» iSsI Mr, v. E. Eenigc weken geleden meldde hel Corr.- bureau over de arrestatie, op de tliuisieis van Indië, van mr. Van E., ambtenaar ter algemeene secretarie in Indië. Dit bericht moet op een vergissing be rusten, schrijft de Zaterdag ontvangen Java-BoJe", aangezien de heer Van ,E. zich nog steeds te Buitenzorg bevindt, dus niet op de thuisreis is en hij met is geai resteend. Men zal zich herinneren, dat de arresta tie geschiedt zou zijn in verband met mal versatie in een faillissement te Delft, waarbij rnr. Van E. als curator betrekken was. Door den trein gedood. Men seint ons uit Middelhuig: Hedenochtend is op de spoorbaan onder 's-Heer Arendskeike liet verminkte lijk ge vonden van J. T, uit Wolfaartsdijk. Vermoe delijk is hij Zondagavond door denmailtiein overreden De uitsluiting te Waalwijk. Naar uit Waalwijk wordt gemeld, is liet arbeidsconflict aan de verschillende schoen fabrieken aldaar Zaterdagmiddag in overleg met de vakvereenigingen geheel opgelost. Een belooning. Ter belooning van de vier politiemannen, die door de aanhouding van Vossenberg,bij genaamd de Fent in den nacht van 20 op 21 Mei, op hei spoor van 'n talrijke en wiid- veitakte dievenbende kwamen, hebbende burgemeesters van 21 gemeenten in een te Oss gehouden vergadering besloten aan de Raden dier gemeenten voor te stellen een bedrag van 1 cent per inwoner aan die po- litie-agenlen toe te kennen. Ieder ontvangt, wordt dit voorstel aan genomen, f 125. Onder den trein. Nabij Roosendaal is Zaterdagmorgen op de spoorlijn het verminkte ljjk gevonden van een man, Luykx genaamd, afkomstig van Wouw. Hjj had sinds een drietal dage» zjjn woning verlaten en schijnt door een der laatste mailtreinen Vrijdagavond over reden te zijn. Moordaanslag te Dordrecht. Te Doidrecht is Zondagmorgen een lieW'-3" drama afgespeeld, dat in de oude Merwestai hoe] wal consternntie heeft gewekt. Aan den Bleckersdijk diende bij mevr, l- wed. W. de 22-inrige Cornelia B„ die u'r* koering had gehad met den 24-jarigen V., werkzaam aan de slotenfabriek der i'rma J. Lips Bzn. De V. wilde gaarne de «j- keering weder aankoopen, doch bet meisje wilde er niet van weten, ook al moot n) meermalen gedreigd bobben, zich te zu:i on wreken. Zondagmorgen was Cornelia ben,, de voorkamer te doen, terwijl mevrouw nog te bed lag. Een der ramen was opgescho ven. Daar kwam De V. aan. Hij wen 6 J -Hl 1

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2