scheid v«n godsdienst en nationaliteit behoo- ren mede te werken, belemmerd wordt., ter wijl sommige takken van staatsbestuur gedemoraliseerd worden, daar deze de verblijf»- beperking voor Joden ten eigen bate exploi teren, door toe te laten, dat de wot wordt ontdoken. Roemenië en Griekenland. Het Roeineonscho stoomschip Impera tor Trajanas", dal van Alexandria kwam. is door de bevolking van den Piraeus, dus Grieken, uitgeplunderd, onder voor wendsel, dat naar spionnen werd gezocht. Berichten, die van andere zijde worden tegengesproken, zeggen, dat de comman dant werd gearresteerd en de officieren mishandeld werden. Ook weiden twee Tur ken gearresteerd eu later weer losgelaten. Dit incident heeft daarom een ernstig karakter, omdat primo, volgens den Atheenschen correspondent van de „Frankf. Ztg.", matrozen van de Griek- sche oorlogsmarine aan de overrompeling hebben deelgenomen, en secundo bevon den zich kinderen van den Roemcenschen Kroonprins aan boord. De Grieksche regeering heelt een on derzoek gelast. Kreta. In het Engelsehe Lagerhuis hoeft gis teren minister Grey een uiteenzetting ge geven van den h'uidigen stand van het Kreta-vraagstuk'. Hij deelde mee, dat En geland, onlangs in vereeniging met die mogendheden heeft bewerkt, dat er col lectieve nota's aan het uitvoerend comité van Kreta zouden worden gezonden, mel dende, dat de mogendheden niet zullen gedoogen, dat de huidige behandeling dor Mohammedaansche ambtenaren en afge vaardigden aanhoudt, onder 't voorwendsel, dat zij den eed van trouw, aan den ko ning van Griekenland niet hebben afge legd eu dat de mogendheden, bij voortzet ting van die behandeling, zullen overwe gen, welke maatregelen noodig zijn, om den toestand te regelen. De houding der beschermende mogendheden bestaat in handhaving van de su.zereinitoit van don sultan van Turkije, bescherming van de Mo hammedaansche inwoners, en bevordering van een goede regecring onder een stelsel van zelfbestuur. De minister ontkende met nadruk het bciicht, dat Engeland een andere opvat ting van den toestand heeft als de an dere mogendheden. Kreta heeft, zoo zei hij, in den Kaatsten lijd door herhaalde pogingen om den status quo te verande ren, Turkije getait, en weinig eerbied be toond voor den raad der mogendhedcr, aan wie het zijn autonomie lieoft te dan ken. Het zal noodig zijn, te maken dat. de Kretenzers geen veranderingen teweeg brengen, die mogelijk aanleiding zouden kunnen geven tot een verstoring van de vrede in het nabije Oosten, en daar zij autonomie hebben verkregen, zou liet hoogst onverstandig zijn van do Kreten zers, anderen te nopen tot hef nemen van maatregelen, die niet tot hun voordeel zouden kunnen zijn. BINNENLAND. Hofberichten. De Minister van Koloniën had Maandag audiëntie bij Tl. M. de Koningin op Het Loo. Gisteren dineerden ten hove: de heer A.thos Romanos, gezant van Griekenland, die zijn brieven van terugroeping kwam indienen, benevens de grootmee.-teres, baronesse Van Hardenbroek, de grootmeester baron Sirtema van G-rovestins, en de opperceremoniemeeJer baion Van Pa Handt Neerveen. Heden i li nee- ren ten hovenir. Nelissen, oud-Minister van Justitie; jhr. Sand berg van Lcuvemami en mevrouwbaron Van JPallandt Rosendaal en mevrouw; mr, Costendijk, piwcureur-gcneraal bij het gerechtshof te Arnhem en de lieer 's-Jacob, oud-burgeinccster utn Rotterdam, Wisselrecht. De internationale confeientie voor bot wisselrecht komt voor 't eerst bijeen in den namiddag van 23 dezer in het vergaderlokaal van de Eerste Kamer der Staten Generaal. Do Minister van Binnenlandsche Zaken verleent Zaterdag 18 Juni geen audiëntie. Rechterlijke macht Door de arrondissements-rechtbank te Mid delburg is, ter vervulling der vaóture van kantonrechter te Ter Neuzen, opgemaakt de navolgende alphabetische lijst van aanbeve ling Mr. J. E. de Koning; G W F. Wantholt; mr. F. A. Ebbinge Wubben; allen"griflier, respectievelijk bjj het kantongerecht te Ber gen op Zoom, Hulst en Dordrecht. Bezoek van President Falliëres. Een definitief besluit omtrent het te ver wachten bezoek van president Fallières aan ons land (tegen den tijd dut hij een tegenbe zoek brengt aan het Belgische hof) is nog niet genomen, zoodat omtrent liet tijdstip dér komst van den president, noch omtrent, de wijze waarop deze komst geregeld zou zijn, nog niets kan vaststaan. Een seheepramp. Reuter seint uit Willemstad: De gouvemementsscboener „Van llecrdt" is Zondagavond vergaan op do N.O. kust van Curapuo. Vijf man der equipage wer den gered en brachten het bericht ïian. Onder de omgekomenen behoort de gou verneur (gezagvoerder?) van Bonaire. Ook de kapitein van den schoener is onder do verdronkenen. Electrlsche Centrale. Gisteren heeft de gemeenteraad van Idaarderadeel met (5 tegen 4 stemmen be sloten een elcctrische centrale op te rich ten voor "de geheete gemeente, (de dorpen Gronvv, Roordahuizum, Idaard, Wartena eu Warrega). Het plan is ontworpen door den civiel-ingenieur Ericson, te Rotterdam. Mij. voor den werkenden Stand. Verschenen is het jaarverslag van de Maatschappij voor den Werkenden Stand te Amsterdam, svaaraan het volgende woidt ontleend: Het ledental Steeg in den loop van 1909 van 536 tot 547. Do uitgaven werden door de ontvangsten gedekt, terwijl bovendien een hoogst noodige afschrijving kon plaats hebben. Industrieschool en snijeursus wer den uitgebreid. Venvacht wordt dc ope ning in 1911, van een derde ambachts school. Vooral veel adspirant-leerlingen voor de afdeoling smeden en bankwerkers moesten in den afgoloopen cursus wegens plaatsgebrek worden afgewezen. De eer ste ambachtsschool lelde 21 Doe. 191. de tweede 237 leerlingen en dc avondteeken- scholcn 995. De cursus bnrgeravond- en avond-ambachtsschool ving in October aan met 248 leerlingen, de cursus 19081909 van de industrieschool eindigde in Mei 1909 met 172 leerlingen. De zomeileergang 1909 van den stijj- cursus voor kleermakers en naaisters tel de 15 leerlingen in afdecling A (heeten- kleeding) en in afd. B (damesklceding) 19. Bij den winter!eergang waren resp. 20 man nelijke en 19 vrouwelijke leerlingen in afd. A en B. Het resultaat dor exploitatie van do beide kosthuizen was niet on gunstig. Dc afd. werkverschaffing telt 5164 abonnés. In bet afgeloopen jaar kon een arbeidsloon worden uitbetaald van f20.018 tegen f 19 567 in het vorige jaar. Nationale teutoonstelllnjr run het Boek Men meldt ons uit Amsterdam: Ter gelegenheid van het internationaal uitgeverscongres, den 18en Juli a.s. al hier bijeen te komen, werd hedenmiddag to 4 uur in het Stedelijk Museum een nationale tentoonstelling van „Het Boek" geopend, afdeoling Inzendingen van Ne- derlandsche Uitgevers, reeds aangekondigd door artistiek uitgevoerde aanplakbiljetten van Th. Nieuwenhuis. De voorzitter der commissie voor de tentoonstelling, de heer "Wouter Nijlioff, sprak een kort woord, dankzeggende voor hulp, verleend door de autoriteiten en de tentoonstelling overdragende aan de com missie voor het internationaal congres. Dc heer 'Vincent Doosjes^ uit Haarlem, hield vervolgens een rede, de tentoonstel ling voor geopend verklarende. Talrijke genoodigden waren aanwezig. De tweede afdeoling (retrospectieven) de zer tentoonstelling wordt 18 Juli geopend. Reeds gisteren bezichtigden wij boven vermelde tentoonstelling, die. vele zalen beslaande, hoewel nog niet geheel en al voltooid, 'n voortreffelijken indruk maakte. De hoofdindruk is wei deze: op bet gebied van „flet Boek", in den vuisten zin des woords, wat uitvoering betreft, mag ons land er zijnWelk een keur van banden, welk een verschil in fraaie lettertypes, welk een artistieke bamltee koningen, gravures en boekversieringen. Reeds dadelijk in de eerste zaal die we binnentreden in extenso zijn de inzendingen niet te beschrijven, di exposanten, die we niet afzonderlijk noe men, stonden niet minder schoone pro ducten hunner inrichtingen af, dan zij die we wel vermelden kunnen treft ons de boekinzending der firma P. N. van Kampen eu Zoon, met stijlvolle ban den. In de vitrines exposeert '0. a. de firma Mouton en Co. geïllustreerde wer ken en de firma .-E. E. Kluiver lechnisrhe- cn schooluitgaven en schoolplaten. Smaakvolle kunstwerken vertoont dc maatschappij „Elsevier", van Schellema's en Holkema's Boekhandel zijn ter tentoon stelling een mooie collectie fondswerken en oen drietal hoekenkasten aanwezig. Bij zonder trof ons de prachtvolle Reinbrandl- bijbel, met gravures. De Erven F. Bohn, uit Haarlem, stellen, evenals de fa. II. D. Tjeehko Willink en Zn. en de fa. van Hoikema en Warendorf een keur-collectie boeken prachtbanden ten toon. Ons viel op de rijke uitgave door Bolm van Beets' onsterflijke Camera Obseura en de praktische moderne cn- cyclocaedie der diamantnijverheid, Seyf- fardt's Boekhandel exposeert muziek en landkaarten. Nu nemen wij een volgende zaal in oogenschouw. Allereerst "treft ons hier het Nederlandseh' Persmuseum van den heer D. A. van WaahCijk. Merkwaardige bla den vinden we hier een kostbare col lectie. Vele exemplaren van oude couran ten, zeer zeldzaam, zijn bijeengebracht. Noemen wij bijv. een blaadje van "'t jaar 1G32: Courant uyt Itafien ende Duytsch- landt, uitgave van Jan'van Hilton, te Am sterdam. Dan zien we no. 1 van het „Han delsblad", d.d. 5 Jan. 1828; de „Amster- damsche Saturdagse Courant" van 1673; mooi gedrukt; de „Oprechte Haarlemse Saterdagse Courant" van 15 Maart 1664, uitgave van Abraham Casteleijn, te Haar lem; zeldzame Bataafsehe kranten; een „Gazette royale de Hollande" ,1806, een officieel regeeringsorgaan; no. 1 van de „Ifaagsche Courant" _,d.d. 9 April 1883; no. 1 van de „Nederl." Staatscourant"no. 7 der „Nieuwe Rotterd. Crt."; no. 1 van het „Rotterdamsch Nieuwsblad", d.d. 4 April 1878, onder hoofdredactie van M. \Y. Cohen Stuart. Langs de wanden zijn voorts opgehan gen eenigc bekende hoofdbladen, kranten- relarncebiljelten, afbeeldingen van drukke rijen, portretten van drukkers en uitgevers en van journalisten. Later komen wij hier op terug, daar deze afdeeling nog niet ge heel gereed is. In de volgende zaal geeft de fa. A. W;. Sijthoff, te Leiden, ons in vitrines o. m. dc wereld-uitgaaf „Brevarium Grimanc" Ie aanschouwen, en langs de muur speci mens eener nieuwe uitgave de beroemde meesterwerken van Ilans Mernline in foto- typic 3-kleurendruk. Dan op tafels een serie reproducties der codieioude hand schriften. De volgende zaal hoeft do fa. J. B. Wol- leis, te Groningen, benut om haai atom bekende en zoo geliefde schooluitgaven; kaarten, platen en boeken, ten toon to stel len in volledige collectie. Hierna betreden wo de zaal der oude beroemde firma Joh. Enschedé en Zonen uit Haarlem, sedert eeuwen uitgeefster en druk ster der „Oprechte Ilaarlemsche Courant". De zeldzame collectie, hier tentoon gesteld, bedoelt een overzicht te geven der ontwik keling van de lettertypes eu de boek- en plaatdrukkunst in Nederland, voor zoover materieel ter beschikking is gesteid. Om aan deze bedoeling gevolg te geven op een duidelijke, leerzame wijze is de ten toonstelling in eeinv-groepen verdeeld. Een duidelijk beeld wordt veelal verkregen door toepassing der nieuwere techniek op oud materieel en toch moet inen een En schedé zijn om het gepresteerde op juiste waarde te schatten niet alleen, doch ook om alles goed te begrijpen. Een afzonder lijke catalogus vermeldt 194 nos. Een uit stekende handleiding voor de rangschikking is zeker geweest het werk van mr. Ch, Enschedé: 'Fonderies dc caracthères et leur matérie! aam les Pnys-Bas dus XVe siècle, een werk, dat ook hier geëxposeerd is. Uit de 15e eeuw (1490) zien we oor spronkelijke gietvormen (matrijzen) van Hemde Lellersnider uit Delft, en boeken daarmede gedrukt. Als oudste origineele plaatdruk treffen we hier een Franschevan 1488 aan. Ook de 16e eeuw geeft oorspronkelijke matrijzen, o. a. van Cornelis Henricx. Ge drukt is daarmede het Niomve Testament in Erasmus' vertaling., In 1556 werden voor't eerst typografische schrijfletters ge bruikt. In 1524 verscheen echter reeds hot zooeven genoemde Nieuwe Testament in zulk schrift. De 17e eeuw vertoont o. m. een speciale vitrine „Elzeviriana" en lettertypen ge bruikt door Johan Blaeu en Christoffol van Dijck e. a. De "beroemde Elzevier drukte, zooals hier aangetoond wordt, nooit met eigen letterty pes, doch met oorspronkelijke uit Frank fort der gieterij „Luther". Ander vitrines geven ons een beeld der ontwikkeling van de Vlaemsche lettersoor ten van de 15c tot de 18e eeuw. Ook een beeld der schrijfletters en initialen-model len door de eeuwen heen wordt ons ge boden. Tot de moderne techniek volgen we hier eveneens de ontwikkeling der boekletters en gravures en zien hocvele invloeden ge werkt hebben om tot de huidige lettertypes te geraken. Alras bemerken wij, dat de wetenschap der boekdrukkunst een geheei afzonderlijke kunst is, welker beoefening een geheel mensehenleveu-tijdperk eischt. Tal van proeven van drukkunst, ook in 't Hebreenwsch, Arabisch en Griekseh, een drukking der fa. Enschedé te Haarlem, be- wondeien we verder en we verlaten, ha zeer veel geleerd te hebben, deze afdeeling. even wel niet zonder nog genoemd ie hebben Dedot's lettertypes, stempels van Joan Michaël Fleisehman, typographische mu ziek, proeven van geldswaardig papier en iwee modellen van oude drukpersen. VLAARDINGEN, 15 Juni. Naar wij ver nemen zal het bestuur (uitgezonderd dc heer A. M. van Dusseklorp), der Bad- en Zweminrichting ontslag nemen. VLAARDINGEN, 15 Juni. Op de boven zaal van de „Hollandsche Tuin" werd he denmorgen ten 11 ure door den bouwkun dige, Bon hoer A. Maarloveld, namens de firma II. Hofstee, aanbesteed, het verbou wen van één der winkelhuizen dier firma op de Hoogstraat, ingeleverd werden 3 biljet ten, als volgt: C. D. de Snaijer, alhier, f3532;, A. Ker seboom en II. Spuibroek, alhier, f 3290, en L. v. d. Linden, alhier, f3000. De gunning werd aangehouden. VLAARDINGEN, 15 Juni. Door hei be stuur van den Broekpolder werd heden morgen ten 11 ure op de bovenzaal van hotel „Romein", aanbesteed het verzwa ren en verhoogen van de boezeniwaterkee- rende kaden van dien polder, gelegen langs de Vlaardingsche Vaart, de Booner- vliet en Bommeerwateren, Ingeleverd wer den 12 biljetten, laagste hiervan was P. C. Langeweerd, te Hardinxveld, voor f 5943. De gunping werd aangehouden. STADSNIEUWS. Een zllroren jubilee Heden herdacht L. Ileymans, baas in de afdeeling bruggenbouw ca kappenconstructie aan de werf Gusto, den dag, waarop hij ge durende 25 jaren bij de firma W, F. Smid- der» in dienst is. Tc dezer gelegenheid werd do jubilaris door den heer Smulders persoonlijk toegesproken en geluk gowensch-t en werd hem dom- dezen en gouden chronometer benevens oen cadeau ondei enveloppe overhandigd. Hierna werd de jubilaris gelukgewen.sehi door den ingenieur, den heer Dresselhuis, die hem daarbij een theetafel met servies aan bood. Vei volgens mocht bij de gelukwenscben in ontvangst nemen van zijn collega's bazen en \un de werklieden, die hem een prachtige pendule met coupes aanboden. Ton slotte boden zijn oud-collega's hem on der hartelijke woorden een frnaie fauteuil jan. De jubilaris heeft vandaag vrij om den dag verder iu den familiekring door te brengen, waar zeker, na zooveel spiekende bewijzen van wuardeering, vriendschap en hoogachting te hebben ontvangen, de rechte feeststemming we! zal hcerschen, die bovendien vanavond nog zal worden vethoogd. daar het muziek gezelschap Gusto" het voornemen heeft den jubilaris, die in de Boierlandschcstratit woont, te 8 uur oen serenade te brengen. Voorwaar deze jubilaris heeft reden om la ter met dankbaarheid op dezen feestdag, waar aan zoovelon deel namen, terug te zien. Een Jabtiee. Den 22sten Juni zal Jan de Pater den dag herdenken dat hij gedurende 25 jaar werkzaam zal geweest zijn aan den tim mermanswinkel van den heer J. Vormer alhier. Door 'de Kamer van Arbeid voor do voo- dings- cn genotmiddelen is voor eonige maanden oen circulaire verzonden aan de eigenaars Van de branderijen, met verzoek om aan de meesterknechts hunner in richtin gen te gelasten geen sterken drank meer te verstrekken aan de zoogenaamde „klap- ioopers" "(menschen, die er hun werk van maken 'de branderijen af te loopen, om zich zoodoende op een goedkoope manier van alcohol te voorzien), en niemand in de fabriek 'toe te laten, die er niets te maken hoeft. Ofschoon in enkele branderijen met deze oude gewoonte was gebroken, vond ze toch nog in tal van inrichtingen toepas sing, zoodat de Kamer meende goed te doen de patroons in 't algemeen op dit euvel te wijzen. Van een 16-tal eigenaars en directeuren van vennootschappen is bericht ingekomen, dat zij zeer sympathiseeren met dit ver zoek en reeds maatregelen hebben getrof fen in dien zin. Aan de overige branders, die nog geen antwoord hebben gezonden, zal een tweede schrijven worden gericht, om het verbod van gratis schenken in alle branderijen door gevoerd te krijgen. („liet Volk".) Gisteravond of vannacht heeft men een be zoek gebracht aan de R.-K. school mm de West vest door een deur te forceercn cn een ruit uit een binnendeur te nemen. Een lesse naartje en een kast zijn opengemaakt en uit een doosje worden sleehls 12) cent. vermist. Een onderzoek wordt ingesteld. Te 9) uur gisteravond werd de hulp der politie ingeroepen voor een vechtpartij in de Visscherslraat. Bij do komst der politie vond deze niets dan zekere v. D.. die aan liet hoofd verwond was en die zeide dat hij mishandeld was door een ander persoon. Ljjst van onbestelbare brieven en bnei- kaarten van hier verzonden gedurende de le helft van de maand Juni. Brief. E. Noleboont. Kethel. Briefkaarten. Mej. M. v. d. Neut, Rotterdam. D. Bode, J. v. Teillingen, Scheveningen. Buitenland. Brieven. A. v. Emmeio, Antoing. II. v Gils, - Bruzelles. fa. Knijper, Dusseldorf. Aan de afzenders wordt aanbevolen hun naam en adres op de brieven te vermelden opdat deze b(j onbestelbaarheid, kunnen terug gegeven worden. AGENDA. 15, 16 en 17 Juni. Tivoii Schouwburg, 81/2 u. Het klein tooneel J. H. Speenhof!'. 15, 16 en 17 Juni Circus, 8 u. Kaat Mossel. 17 cn 21 Juni. Rolterd. Diergaarde, 8 uur. Kon. Scherpsch. Bart Vorhallon. 18 en 19 Juni. Circus Variété, 2 uur. Kaat Mossel. 26 Juni. Rott. Dierg. 2i/a u. Concert Staf- muziek 4e Reg. Inf. Het Stedelijk Museum aan het Dooleplein alhier is eiken Woensdag van 2 tot i uur voor hot publiek opengesteld. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d, g. verzon ken wij steeds geregeld mededeeling, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. Rechtzaken, Kantongerecht. Voor het kantongerecht alhier Werd he den een vrij belangrijke zaak behandeld, n.l. de in beslagneming van een groot® 1 hoeveelheid ongekeurd en bedorven vleeseh, bij den slager C. U„ 2e Haven- J straat te Vlaardingen. Blijkens mededeeling van den veearts den heer Keukemeestcr, was eerst door den keurmeester Kühne in beslag geno- men een hoeveelheid van 40 K.G. vleeseh terwijl later uit verschillende hoeken ctï kasten, waarin het verborgen was, nog een 160 K.G. te voorschijn werd gehaald en in beslag genomen. Want dadelijk werd vermoed, dat er wel een heel beest jn stukken aanwezig zou zijn. - Reeds dadelijk op het eerste gezicht en uit den stank, die uit het vleeseh opsteen bleek, dat het vleeseh in bedorven toe stand verkeerde, maar bovendien had g0. tuige verschillende cultures aangelegd die 1 op twee na allen waren opgewerkt; die twee cultures waren van stukken, die in minder bedorven toestand verkeerden. Het vleeseh werd voor de consumptie afgekeurd eu venuetigd. De beklaagde L. zei dat de veearts geen voldoende kennis van vleeseh had om te beoordeelen of liet goed wasbekl. had zelf van het vleeseh gagelen, want, zoo zei hij, het vleeseh was best om te eten, Ilij had bet vleeseh gekocht van Van Solui. Op een vraag van hel M„ deelde do getuige nog mede, dat na sterk koken 't gebruik van dit vleeseh niet zoo gevaar lijk was, maar in gebraden of gebakken toestand wel degelijk, omdat dato hij de baceillen niet gedood worden. Do keurmeester Kölmc legde omtrent dc in beslagneming en den toestand van het vleeseh een overeenstemmende verklaring af, en deelde bovendien rog mede, dat het vleeseh door v. Solm frauduleus was ingevoerd in Vlaardingen. Bekl. wees er op, dat hel vleeseh eerst 24 uur n:i de in beslagneming, in welken tijd liet was opgeborgen geweest in een donkeio kast, zonder ventilatie, was on derzocht. üe heer Köhne merkte daartegen op, dat reeds bij de inbeslagneming gecon stateerd was, dat liet vleeseh in staat van ontbinding verkeerde en dus voor de con sumptie ongeschikt washet latere on derzoek was van meer wetenschappelijke»» aard. Voorts deelde hij mede, dat bekl. het vleeseh,een 300 kilo, had gekocht voor f38.of 12 cent per kilo, terwijl de normale prijs van goed vleeseh is 30 cent. Het O. M„ de feiten en de schuld van beklaagde bewezen achtende, eisrhte te gen deze een hechtenis van, 3 dagen. Behalve deze zaak kwamen nog zeer vele andere zaken aan de orde. Bijna 70 beklaagden lieten verstek gaan. Van de in behandeling genomen zaken vermelden %vij de botsing tusschen een motorfiets en een rijwiel, welke laatste ernstig beschadigd werd, terwijl dc jas van den berijder tevens ingescheurd was. De aanrijding bleek de schuld te zijn van den berijder der motorfiets, die met groote snelheid uit de Tuinlaan den hook van de Gerrit Verboonstraat omreed, waardoor geen van beiden gelegenheid hadden ml te wijken. De aangcredeno cisclil 00a scha devergoeding van f4 voor de fiets en van f22 voor de jas. Het O. M. vroeg voor den bekl. f 15 boete, subsidiair 3 dagen hechtenis cn toewijzing van de vordering tot schade- .vergoeding te stellen op f 20. Een beklaagde, die vervolgd was om dat liij aan den Vlaardingerdijk gras ge plukt of gesneden zou hebben, scheen zijn hoop op vrijstelling te hebben gebaseeul op een onjuiste dagvaarding, want hij be toogde dat er nog ai veischii was tusschen plukken en snijden, eu wat hij bad me degenomen was ook geen gras, maar was klaver voor het "konijntje van zijn haas. die er zelf hij tegenwoordig was geweest. Tegen hem werd geëisclit Jl.hoctc subsidiair l dag hechtenis. Een jongen uit Rotterdam, die omler Ovei'schie had gevisclit zonder nklc en zonder vergunning van den eigenaar, li.ri bij zijn bekeuring een va lachen nniviu °P' gegeven. Hij halt gevisclit omdat hij cn zijn vader reeds lang zonder werk waren en hij had een valschen naam opgegeven omdat zijn moeder zoo zou schrikken ais or een agent aan du deur kwam. Het M. vroeg 2 X f20.— boete sub sidiair 2 X 12 dagen hechtenis. De jongen vondt dat liet nog al ging* voor zoo iets 24 dagen lo moeten zitten- Een Schiedamsche jongen bad op de Iloogslr. 's avonds luidkeels geschreeuwd, en was deswege bekeurd. Hij ontkende dit, maar voegde er b»j, dat hij er een hekel aan hoef fom Z1J" leveiv te verkniezen. De vcrbalisecreride agent deelde echter »nedo, dat hij den jongen eerst had ge waarschuwd voor schreeuwen, toen voor het op straat aangrijpen en zoenen van een meisje en ton slotte had hij hem be keurd, toen de jongen weer liep schreeuwen. Eisch 18.- boete subsidiair 3 tlagen hechtenis. Een vader had zijn dochtertje nam school gebracht, maar had dit gedaan op de fiets, met dat dochtertje voorop. Da nu is hier bij verordening verboden, wat de boki. zeide niet te welen. Eisch' fl,boete subsidiair 1 (>aS hechtenis. 1 1 In deze zitting werd de griffier ver- vangen door den lieer G. S. Monlfoort, - JLQtllënties

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2