Haarlemmer Staalwater, STADSNIEUWS. Kunst en Wetenschap, 't Sport. ginsel tegon tie vereeniging van den Hook ,van Holland met Rotterdam geen bezwaar Jieeft, maar dat met Ge dep. Staten een behandeling in twee stadiën, eerst vor ming van een nieuwe gemeente Hoek, van Holland en daarna vereeniging van do nieuwe gemeente met Rotterdam, min ge- .vvenscht acht. In verband met een en ander achten .Gedep. Staten 'het wensehelijk om in do gegeven omstandigheden voor den vorm .van het subsidie te kiezen hot verstrekken van een renteloos voorschot terug te .he talen, zqodra do nieuwe gemeente daartoe naar het oordeel der Staten in staat zal zijn. Bestrijding run kindersterfte. In het Kinderziekenhuis te "a-Onnenhage licel't een vergadering plaats gehuil utn eonige dames en hoeren die een voorloopig comité hebben gevat md, mei het plan een vereeni ging op te richten, ten dool hebbende de be strijding der kindersterfte. Medegedeeld werd dut er hinden zijn waar, tengevolge van de kindcisterfte, ontvol king dreigt, en dal te 's-Omvenlnige in lijf)7 op 1000 levendgeborenen 00. ti kludcien voor hel beluiken van het eerde levensjaar stierven en van de overblijvend en er nog 39.4 voor liet 5e jaar overleden. Vrij algemeen beschouwt men als de voor naamste der kindersterfte onvoldoende be kendheid hij de moedeis met alles wat op de verpleging en vooral op de voeding tio- tiekking heeft, het meest we! de onthouding van de voeding aan de moederborst. Het voorloopig comité vvenseht nu een ver eeniging tot stand te brengen die zich ten doel stelt moeders en aanstaande moeders voor te bereiden en te helpen bij de moei lijke taak die zij te vervullen hebben, cn wello. door er hij haar o£ aan te dringen haar kind zelf te voeden en haar te steunen indien levensomstandigheden haar mochten beletten haar taak naar behooren te vervul len 2o, door opleiding of voorlichting te bewerken van bakers en anderen aan wie verzorging van kinderen wordt toevertrouwd en 3o. door de kunstmatige voeding, zoo die noodig is. zoo goed mogelijk te doen slagen. VLAAR.DINGEN, 18 Juni. Op Donderdag 23 Juni a.s. zal gelegenheid tot kostelooze inenting en her-inenting bestaan in de Bur geravondschool. VXiAARDINGEN, 18 Juni. Vanwege de vereeniging „Flardinga" zal Donderdag 30 dezer door de muziekvereeniging „Vooi- vvaarts" een concert worden gegeven. VLAARDINGEN, 18 Juni. Donderdag 23 dezer zal ten Raadhuize een vergadering plaats hebben van begunstigers der ver eeniging voor ziekenverpleging. Onderwerp: Verslag en rekening over 1909. OVERSCHIE, 17 Juni. Do gemeenteraad benoemde in haar heden gehouden zitting tot armmeester den heer L. J. Karreman. Een ingekomen verzoek van het bestuur van den polder Zestienhoven tot overne ming van den Kleiweg door de gemeente werd aangehouden, evenals het voorste! lot liet aanschaffen van een stoombrand- spuit. Gemeenteraad. Aanvullingsagenda voor de Raadsver gadering op 21 Juni 1910. 10. Verzoek van S. C. van Waalwijk van Doorn q. q. om aan hem een stuk grond aan de Thomas k Kempisstraat te verkoopen, met advies van R. en W. Geen beurt *p R -K feestdagen Op grond van advies der meerderheid ,in de Kamer van Koophandel en Fabrie ken op het desbetreffende adres van den heer A. v. d. Eelaart e. a„ stellen 11, en jW, den Raad voor te bestuiten tot slui ting der Beurs op eenige 11. K. feest dagen, t. w.Drie Koningen, Goede Vrij dag, Maria Boodschap, 11. Sacramentsdag, tPetrus en Paulus, Maria Hemelvaart cn (Alle Heiligen. iliermede vervallen dan de Beursvacan- üedagen in Juli en Augustus. Aan den Gemeenteraad is het navolgen de adres ingediend: i Mijn Heer, Naar «aanleiding van "het verzoek van ,den heer A. v. d. Eelaart e. a. om ook ,op 'de R. K. Feestdagen de beurs te doen fluiten, verzoeken on'dergeteekenden daar op niet in te gaan, om'dal zij van oordeel zijn, dat zulks niet in het algemeen 'be lang is en een ieder dus vrij ïnoet zijn Pm ook op die dagen al of niet do beurs je kunnen bezoeken. 't Welk doende, enz. Schiedam, 1G Juni 1910. Volgen de handteekeningen van een groot aantal der eerste firma's alhier. Uitdiepen ran harens. B. en W. hebben het volgende, schrijven aan den Raad gericht: In de jongste raadszitting is het punt: vorleenen van crediet voor het uitdiepen van havens, aangehouden. Een nader overleg met de Commissie voor de Gemeentewerken en den Haven meester heeft ons de overtuiging geschon ken, dat de Oosterhaven, waarvan wij een peilenkaart hierbij ter inzage leggen weder op haar diepte van 7.60 jN.A.P. moet gebracht worden; dat in de Voorhaven eon vorondieping moet worden opgeruimd; en dat ook de haven der Waterleiding .uitgediept moet worden. Het laatstgenoemde, werk zal vanwege ,de Waterleiding en mei hundkraeht wor den verricht. De kosten van het uitdiepen der Voor haven kan gekweten worden uit de be grooting van den Reinigingsdienst; voor ,de Oosterhaven is een crediet noodig van f3500.—. De vraag is gedaan, of het machinaal ■baggeren van Ooster- en Voorhaven al dan niet openbaar 'moet worden aanbe steed. I Waar de fiiina Volker reeds een aan bod heeft gedaan r/in tegen 25 et. per M3. te baggeren, meenen wij dat geeij lager aanbieding vcrwncht mag worden, terwijl ook voor openbare aanbesteding tijd noodig is, die het werk in minder gunstig seizoen zou doen vallen. Wij hebben mitsdien de eer u voor te stellen ons te machtigen het werk in Oos ter- en Voorhaven op te dragen aan 'ge noemde firma Volker voor don prijs van 10.25 per M1, en voor de .Oosterhaven f3500.crediet te vorleenen. Grondrerkoop. li. en W, stellen den Raad voor op diens verzoek aan D. Kok te veifcoo pen een perceel grond, breed en diep 26 M., gelegen aan de Gvoenelaan. te gen f 8 per AI2. Voorts is het navolgende schrijven van B. en ,W. bij den Raad ingekomen; Ten vervolge op ons schrijven van 4 Juni 1910 no. 338/0 hebben wij de eer u te berichten, dat de tiaar bedoelde in uitzicht zijnde aanvraag van grond aan de Thomas a Kempisstraat niet is inge komen, zoodat wij u otlvjseeren thans aan den heer S. C. van Waalwijk van 'Doorn ;qq. de door hem hij zijn adres van 18 Mei U. aan die straat aangevtnagelen grond te verkoopen voor den door ons op ad- ,vles van de Commissie voor liet Grond bedrijf gevraagder! prijs van f7.50 per AI2., .waarin hij verklaard heeft te berusten. Terwijl een terrein-schots hierbij wordt overgelegd, stellen wij voor te nemen hel in ontwerp hierbij aangeboden besluit. School vergaderingen. Door de afdeeling Schiedam van d<m Bond van Neder!. Onderwijzers is bij den Raad een adres ingezonden, met verzoek tot instelling van verplichte schoolverga deringen. In een uitvoerige memorie van toelich ting, niet minder dan 29 pagina's dnrks, beslaande, heeft zij de gronden ontwik keld, waarop haar verzoek steunt. In het eerste hoofdstuk betoogt zij de noodzakelijkheid van het zelfstandig be- oordcelen en beslissen van den onderwij zer, die belast is met het onderwijs en de opvoeding der leerlingen, voor de ver vulling van welke taak zij den eisch stelt, dat de onderwijzer bezit genoeg zelfstan digheid, om naar eigen oordeel van het bij zondere te kunnen toepassen, wat zijn ken nis van de algeineene wetten van ziel kunde, opvoedkunde en methodiek hem leert, omdat de uitkomsten van 't onder wijs niet afhankelijk zijn van de voorschrif ten maar van de wijze, waarop het wordt toegepast; van de inwerking der persoon lijkheid van den onderwijzer op zijn leer lingen. In het tweede hoofdstuk behandelt zij de school als een organisch geheel, die aan de zelfstandigheid van den onderwij zer grenzen stelt, maar waarin baars in ziens toch een zoo groot mogelijke onaf hankelijkheid van den onderwijzer moet gepaard gaan aan het recht van medezeg genschap bij de vaststelling der regelen, buiten welke geen organisatie bestaan kan. Samenwerking der onderwijzers is in het belang van het kind noodzakelijk, en die eenheid wordt verkregen door de z.g.n. schoolvergaderingen. Daardoor woult de school m waarheid een organisch geheel en voorkomt men dat zij wordt de samen stelling van dikwijls twaalf of meer zeer heterogene schooltjes. In hoofdstuk 111 bespreekt zij het Voor heen en thans. Vroeger waien de hulp-onderwijzers niet anders dan helpeis van het schoolhoofd,en hadden zij eenmaal de hoofdakte behaald, dan waren de kansen groot, dat zij weldra zelf als hoofd eener school, dus zelfstandig, zouden kunnen optreden. Tegenwoordig ech ter worden groote scholen gebouwd; het onderwijs werd niet meer door de klasse onderwijzers gegeven onder onmiddellijk toezicht van het schoolhoofd; hun gevoel van verantwoordelijkheid nam toe, doch desniettegenstaande blijven zij wettelijk en vaak feitelijk verstoken van allen invloed op den gang van zaken. Door de groote scholen veranderde de verhouding van het aantal schoolhoofden tot het aantal klasse-onderwijzers, zoodat slechts weinigen dezer laatstee het tof schoolhoofd zullen brengen. In dit hoofdstuk zyn opgenomen de ver klaringen van verschillende hoofden van scholen, die de noodzakelijkheid erkennen van het medezeggenschap tier klasse-onder wijzers bij de regeling der schoolzaken. Gezegd wordt, dat, wat tegen dit denk beeld aangevoerd wordt, den naam „uit vluchten" mag dragen. Het ideaal van den B. v. N. O. is de wetgetonde schoolvergadering, de ver gadering, waarvan de besluiten bindende kracht hebben, maar voorloopig kan geen gemeentebestuur die vaststellen, zonder in strijd te komen met de Rijkswet. De gemeentebesturen kunnen niet ver der gaan dan ad vis eer end e school vergaderingen, vergaderingen, waarvan de 'besluiten het karakter dragen van advie zen. Hot hoofd der school houdt de be voegdheid een besluit niet uit te voeren, wanneer hij dat in strijd acht met wet of verordening, of wel niet in 't belang der school. Adressant meent, dat schoolvergaderin gen in dezen vorm voorshands zeer nuttig werken kunnen, en dat, in afwachting van het betere, het bereikbare kan eri moet aanvaard worden. In verschillende gemeenten in do M. v. T. genoemd zijn de schoolverga deringen reeds verplicht gesteld. In het laatste of vijfde hoofdstuk wor den do bezwaren dor tegenstanders bespro ken en bestreden. fu rie godsdienstoefening der atil. Schie dam van den Nederl. Protestantenbond iznl morgen als spreker optreden ds. G. de Leeuw, van Rare him. In Jeruël, Schio, hoek Doeleplein, zal .morgen als spreker optreden de heer E. ,K. Boas, uit den Haag, Ter herinnering aan den slag hij Wa terloo, 18 Juni 1813, wapperde hier he den de Vaderlandsche driekleur van den toren en van de openbare gehouwen. Morgen zal de gewone janrlijksehe col lecte gehouden worden, ten behoeve van het Fonds tot aanmoediging en ondersteu ning vati den gewapenden dienst in de Nederlanden. De „St-C." 140 bevat dc akte van op richting der naam!, vennootschap 'Maat-- schappij Stoom molen „Nederland", te Schie dam. Doelliet exploiteeren van een of meer stoom molens, liet malen van granen en andere artikelen, het uitoefenen van zoodanige nevenbedrijven, waartoe de alge- meene vergadering zal besluiten, den han del in veekoeken en andere artikelen, het deelnemen in of samenwerken met andere vennootschappen, firma's,, coöperaties of personen tot soortgelijk doel, met alles wat tot een en ander, in den ruimsten zin ge nomen, kan gerekend worden te behooren, en alle handelingen, die daaraan bevorder lijk kunnen, zijn, speciaal dok het voort- zélfcn éfi uitbreiden van het bedrijf, tot dus ver door den heer J. A. M. Jansen uit geoefend. Duur: tot 31 December 1935. Kapitaal: f50.000, verdeeld in 50 aandee- len van f 1000, alle geplaatst. Inbreng ter volstorting van 35 aandeelen: a. de stoom- molcn „Nederland", te Schiedam, aan den Nieuwen Haven, met graanpakhuizen, silo's en erf, kadastraal hekend gemeente Schie dam, .peetie M, no. 930, als fabriek en erf, groot 17 aren 38 centiaren, met alles wat daaraan aard-, nagel- of wortelvast is; b. al de in gemeld onroerend goed aanwezige en daarbij in gebruik zijnde ma chinerieën en al hetgeen verder door be stemming of wetsduiding tot gemeld on roerend goed behoort, en geacht kan wor den daarvan deel uit te maken; c. de ver dere volledige inventaris van gemelden stoommolcn cutn innexis (niets anders daar van uitgezonderd dan de op 1 April 1910 aanv, ige vooi raden.) voorts wagens, stalgeieedschappen, tuigen, 10 paarden, handelsmerken, kantoorinsiallatie, al wat tot hot een en ander behoort, en al de verdere roerende zaken, in gebruik bij, of zich bevindende in of op het ingebrachte omoerend goed; d. een stalen motorboot genaamd Nederland II. groot 85 159/1000 ion, gebrand met „5256 Rott. 1906"; o. een stalen motorschip, genaamd Actief I, groot 75 955/1000 ton. gebrand „4204 Amst. 1905"; f. het motorschip Nederland IV (nog niet gebrand), te hoek gesteld ten hypotheek- kan toio te Amsterdam; 9. de volledige in Venturis van voormelde schepen, als daar zijn: het niotorgereodschap, kachels, schroe ien, machine- cn andere lampen, hoornen, haken, ankers met ketting, lantaarns, sleu tels, houten en moeren, tafels, reddings boeien. pompen, kannen, Mikken, bussen, l'antaarnbakken. dekkleeden. touw, water vat, emmers, planken, en zoo voort; h. alle relation van "den inbrenger ter zake van het tot dusver door hem uitgeoefend bedrijf. En in het algemeen alles wat se dert 1 April 1910 tot bedoeld bedrijf be hoort, in den ruimsten zin en zonder eenige 'uitzondering. Deze inbreng is ge schied onder verplichting van de naam- looze vennootschap om voor hare rekening te nemen en als eigen schuld te zullen vol doen: 1. een schuld ten behoeve van de Veenkoloniale Rank voor Hypotheek en Scheepsverband, te Hoogezand, op 1 April 1910 per resto groot f64.000, rentende 4//j pCj. per jaar, o(p gemeld onroerend goed, voor welke schuld een tweede scheeps- vorband is verleend op de voormolde sche pen Nederland II en Actief I; 2. een schuld ten behoeve van Wiegmans Bank, te Am sterdam, gioot f30.000, rentende C pCt. 's jaars, waarvoor bij tweede hypotheek is verbonden gemeld onroerend goed; 3. een sclmlcl ten behoeve als voren, groot f1356; rente 6 pCt. 's jaars, waarvoor ge mold onroerend goed bij derde hypotheek is verbonden; 4. een schuld ten behoeve van De Nederlandscho Scheepshypotheek bank, te Rotterdam, per resto groot f2880, rentende 5 pCt., waarvoor hij (eerste) scheepsverbnnd is verbonden voormeld schip Nederland II; 5. een schuld, ten behoeve van de Ilollandsche Seheepsver- band-Maatschappij, te Amsterdam, gevestigd oor f7000, welke, met inbegrip van an dere bevoorrechte schulden, zal geacht wor den op 1 April 1910 groot te zijn geweest f12.000, rentende 5 pCt. 's jaars, voor zoo ver gemold bedrag van f7000 aangaat. De enootschap wordt beheerd door 2 direc teuren, onder toezicht van éón of meer commissarissen. Voor de eerste maal zijn benoemd tot directeuren de heeren J. A. AI. Jansen, fabrikant te Rotterdam, en J. AI. 11. ISesnehmms, particulier te 's-Gravenhnge, Oranje-Yereenlglng. Naar wij reeds in het kort mededeelden, zal ook weer dit jaar de Oranjevereetii- ging aan hare leden op 2 Augustus een feest in den tuin der S. 0. V. aanbieden. Aangemoedigd door het schitterend suc ces van vorige jaren heeft het comité met de leiding der festiviteiten belast, dit jaar niet geaarzeld groote bedragen uit te trek ken voor hel vuurwerk en de verlichting. Een en ander" belooft dan ook schit terend to worden. De ganse he tuin zal wor den verlicht 'door zulk een overvloed van lampions en vetpotjes, dat het terrein één zee van licht zal gelijken. Bovendien wordt op het grasveld nabij de muziektent eon geheel verlichte monumentale versiering aangebracht. Het vuurwerk, uit 26 verschil lende nummers beslaande, zal, evenals de verlichting, veel grootscher zijn dan het vorige jaar. Voorts zal gedurende den gan sehen avond vuurpijlen, zwermfonteinen, lucbtslangen etc. worden ontstoken, terwijl ook op verschillende tijdstippen de tuin bengaals verlicht wordt. Het üarmoniegezclschap „St. Amhro- sius", het gemengd koor „Polyhymnia" en de mannenzangverecniging „St. Cecilia" hebben hun welwillende medewerking voor dit feest toegezegd. Waar zulke lioogaan geschreven vereenigingen voor de noodige afwisseling zullen zorg dragen, twijfelen wij er ook niet aan, of deze avond zal voor liet Schiedamsche publiek een avond van ware feestvreugde en kunstgenot zijn. Belanghebbenden en belangs,tellenden verwijzen wij naar de in dit nummer voor komende advertentie, waarin zangers wor den tiitgenoodigd zich aan te sluiten bij een nieuw opgerichte mannenzangverecni ging, waarvan de lieer A. M. den 'Draak als directeur zal optreden. Van den heer J. Kamman, photograaf, ontvingen wij 4 verschillende foto's, thans in cahinetformaat, ter herinnering aan de feestelijke opening der nieuwe zweminrich ting, welke foto's hij nu ook in den handel heeft gebracht. Concerten S. O. Y, Alorgen opent ae S. O. V. haar, zomer seizoen rnet een matinee, waarin hét Har moniegezelschap St. Ambrosius zich zal doen h ooi-en. Het matinée vangt reeds to 1 uur aan. Wij laten hieronder volgen het rooster der concerten, zooals dit door het Bestuur ,der S. 0. V. is vastgesteld: Muziekuitvoeringen en kin'dexfeesten ge durende den zotumr 1910. Zon'dag 19 Juni. Matinée. Hartnonie-ge zeischap „St. Ambrosius", Directeur J. F. ,M. Smits, 1 uur. Vrijdag 1 Juli. Concert. Schiedams Man- .nonkoor Orpheus", Directeur Goorg Bij leen, en Stedelijk Muziekkorps, Dir. 0. K. J;. Burgdorffer. 8 uur. Vrijdag 8 Juli. Concert. Stafmuziek 4e Heg. Infanterie te Leider;, Kapelmeester W. van Erp. 8 uur. Zondag 10 Juli. Matinée, (Mot oplaten van luchtballons), t uur. .Maandag 11 Juli. Kinderfeest. (Meisjes en jongens van 310 jaar.) Dinsdag 12 Juli, Kinderfeest. (Meisjes .en jongens van !018 jaar.) Donderdag 21 Juli. Concert. Zangvei- eeniging „Polyhymnia", Directeur B. Jur- gens, en Stedelijk Muziekkorps, Directeur K. L. Burgdorffer. 8 uur. Donderdag 28 Juli. Concert. Stafmuziek .Reg. Huzaren, Den Haag. Kapelmeester A. dc Goede. 8 uur. Dinsdag 2 Augustus. Vocaal- en Instru mentaal concert met vuurwerk en tuin- verlichting, uitgaande van do „Oranje-Ver- eeniging" alhier. (Entrée leden S. O. V. en huisgenooten 25 cents per persoon), 8 uur. Donderdag 11 Augustus. Concert. Staf- muzi|ek Reg. Huzaren, Den Hang, Kapel meester A. de Goede. 8 uur. Woensdag 24 Augustus. Concert. Stafmu ziek 4e Rog. Infanterie te 'Leiden, Kapel meester \V, van Eerp. 8 uur. Donderdag 1 September, Concert. Zang- vereeniging „St. Caecilia", Directeur H, A. II. Veugolours, en Harmonie-gezelschap „St. Ambrosius", Directeur J, F. Al. Smits. 8 uur. Zondag 4 September. Matinée. Stedelijk Muziekkorps, Directeur 'C. K. L. Burg dorffer. 1 uur, liet Bestuur behoudt zich het recht voor bovengenoemde data to veranderen. Stedelijk Muziekkorps van Schledwn. Kapelmeester de heer C. K. L, Burgdorffer UITYOERIKC) op Zondag 19 Juni des nam ten 1 ure in de Plantage. PBOOB AMMA- L. The Liberthy Bell ATnrscli, S. P. Sousa- 2. 1 lichter und Bauer Ou v., Fr. van Suppé' 3. Finale des 4ten Actes „Undine", Alb! Leut zing-4. Sirenen Studio r Waiver 1-.' Wnklteufel; 5. Wir Spielen Soldnt, Effen! burg6. Marsch, Gevonden voorwerpen». Aanwezig aan het Commissariaat van Politie: Ring met sleutels, rood koralen arm bandje, zilveren broche, 2 belcenhriefjes 2 koperen gewichten en 1 toegangskaart tci' rein en Zuidergors o. a. Rij de volgende personen Sleutel, Kooijman, Hoofdsfr, 159/; por- lemoimaie met rozenkrans, De Munnik, Sin gel 148; knipmesjc, Limienhrink, Boterstr. 7; ceintuur, waaraan horloge en kettins, v. Niele, Helenastraai 12; falmekspenning, Rijn talder, Hoofdstr. 47/1zilveren arm band, Vermeulen, L. Haven 1611; p0lte, monnaie met eenig geld, Bakker, Nassau- straat 30bov.- idem, v. d. Heiden, Oude Sluisstraat 9; zakje waarin porlemonnaie, Troost, Rozenb.pleiu 1gouden damesrins, Rademaker, Brouwers!raat 137. AGENDA. 18. 19 en 20 Juni. Tivoli Schouw h, 8| u, Het klein toonvel J. H. Speenhoff, 18 en 19 Juni. Circus. 8 tt. Kaal Mossel '21 en 24 Juni. Rotterd. Diergaarde, 8 uur. Ko-n. Scherpsch. Bart Verballen. 19 Juni. Circus Variété, 2 uur. Kaat Mossel. 1'J Juni. Off. Soc. Park. R'tlam. 3 ti. cn 8 u. Concerten Stafmuziek Kon, Scherp schutters. 21 Gemeenteraad Schiedam, 2 uur. 26 j> Rott. Dierg. 21/2 u. Concert Staf muziek 4e Reg. Inf. 80 Lange Haven 103. 3 uur. Algem. verg. aandeelhouders N. V Nederl, Maatschappij van verzekering Het Stedelijk Museum aan het Doeleplein alhier is eiken Woensdag van 2 tot ïuur voor het publiek opengesteld. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoe ken wij steeds geregeld mededeeling, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. Degeitlef werkend. Een onovertroffen middel tegen Bloedarmoede. Kippeveer. Zij, die in „Cosinus" den schrijver van „Kippeveer" Huf van Buren hebben ont dekt, zien hun onderstelling bewaarheid; het manuscript van dat werk is gisteren ten huize van den overledene gevonden. zo n Fr op £s ia mi 11 na ra te lie be lie 'Een merkwaardig kras musicus De Engelse he bladen der vorige maand zijn vol lof over den fluitspeler, dievele jaren geleden in ons land, in, Deventer, het levenslicht aanschouwde: Eduard de Jong. ouderen broeder van den welbekendenJac. de Jong, die, na een roemrijke loopbaan dooi een ongemak aan zijn duim genood zaakt werd de fluit neder te leggen. Geluk kiger in dit opzicht is deze oudere broe der Eduard, die zich in 1857 in Engeland vestigde, nu sinds vele jaren in Manchester woont en bekend is als een artist van betoekenis. In weerwil van zijn 73-jarigen leeftijd blijft Eduard do Jong zijn instrument ge trouw en trad hij nog kort geleden in de tfifinway Ilall te Londen in een fluit- recital op. En nu roemen de Londensche bladen om 't zeerst zijn schitterend spel. Zij brengen lof aan zijn fraaien toon, aan zijn schoone phraseering. Hij speelde er onder andereu ook verschillende wer ker, van eigen compositie. Hij bad er een volkomen succes. Di weerwil van zijn hoogen leeftijd gul len bom de ongemakken van een reis in den aanstaanden winter niet afschrikken, nm alsnog een tournee in zijn vaderland te ondernemen. In hot aanslaande seizoen zal men den grijzen fluitist in de voor naamste plaatsen van ons laad kunnen booten en bewonderen. lll( scl zei 1 we of stu is, ito zal tot opt Pui uit gro nel nro Lm pel te tdi 1110 bij lus (lil! een m toe wit klc ou lipi ilro ro? Fit I bat ino kos niw Eei j tijd E toe bta Zwemmen. Een comité te Londen is voornemens cc tt ge denkt eek cn op te richten ter her denking van het overzwemmen van bet Kanaal van 24 tol 25 Augustus 1875 door We lib. Zooals men weet, is dit nog nie mand na hem gelukt. Do Amerikaansohe sportman, in -f'J'1 jeugd beroepswielrijder, had door een on geval een verwonding aan zijn been op- geloopen, die hem belette verder op do renbaan to starten. Hij legde zich looit op do zwem sport toe en bracht het na jarenlange, ijzeren training lot groote resultaten. Verscheide ne malen zwom hij op de Theems afstan den. van 20 kilometer. Dc afstand van Calais naar Dover heeft 'hij in ongeveer 24 uren doorzwommen. Zeer is Hij 1°®" voor die prestatie door de sportlicvend° Engelse hen geëerd, de Lord Mayor 'n persoon begroette hem.

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2