Huishoud en Industrieschool, ijïil VERKOOPING. VERKOOPING -L Prins MM, ScMeiam. m 79 LesveBaven. in let openbaar verloopea 2 I. TH BE TEN, Openbare Vrijwillige Ingezonden Mededeelingen. Zwak, ellendig en altijd vermoeid. $enengê! Nieuws, Particuliere Muziekschool. Berre-Meubelen. Legstoelen. Badstoelen. Rei sm anden. Openbare Vrijwillige st <M dic cerenaam draagt van vader des vader lands ten. bewijze van de liefde en het ver trouwen} die uw volk u toedraagt, zoo zal in. die verio toekomst ditzelfde volk met groote liefde de jonge edele landsmoeder aanhangen, maar geen trouwer en oprech ter onderdanen za.1 zij hebben dan de man nen en vrouwen, die het heil en do groot heid van het vaderland beoogende, zich hebben .vereenigd onder de leus: allen weerbaar. Als „De Toekomst" deze woor den heeft gesproken wordt een allegorie van de verschillende takken van dever- eeniging Volksweerbaarheid zichtbaar, en de Vader des Vaderlands roept den dra gers der onafhankelijkheid toe: „Weest gezegend trouwe erven Die fier in uw, vaandel schrijft, Dat het volk dat niet wil steiven Vrij en roemrijk leven blijft" Onder het zingen van het oude Wilhel mus door het koor daalde het gordijn. Alle nummois van het keurig uitgevoer de programma werden mot luide bijvalsbe tuigingen begroet en aan het slot waren de toejuichingen geestdriftig. Door dezen feestavond heeft de vereeniging Volksweer baarheid haar tienjarig bestaan op waar dige wijze gevierd. De eleotrlfche tentoonstelling te Nijmegen. Hedenmiddag om half drie uur is door den Minister van Landbouw, Nijveiheid en Handel plechtig geopend de tentoonstelling van toegepaste electriciteit,, die van 2 Juli tot 15 Augustus te Nijmegen wordt gehou den. De directe aanleiding tot liet organisee- ïen van deze tentoonstelling is de stichting der Gemeentelijke Eleetrisclie Centrale, welke verleden jiuir geopend wend en thans in volle werking is. In velband daarmede werd mot gunstig resultaat door het dcpartement-Nijme- gen der Neder], Maatschappij van Nijverheid gepoogd de jaarlijksche algemeene vergade ring te Nijmegen te houden, die aldaar dan ook op 8 en 9 Juli aanst. plaats heeft. De tentoonstelling mag als een grootsche opluis tering van deze bijeenkomst van Necrland's grootnij veren, worden beschouwd en zal tevens een gioote aantrekkelijkheid zijn voor velen, om in de zomermaanden het mooie Nijmegen te bezoeken. De tentoonstelling zelve is èn om haar in richting èn om hetgeen er geëxposeerd wordt, veel moei dan van locaal belang. Op het be kende Kelfkcnsbosch, dat geheel omheind is, verscheen een tentoonstellingshal, in Griek- schen stijl, welke een oppervlakte heeft van 1500 vierk. M. Daaiin zijn meer dan vijf tig belangrijke stands, o. a. van de Maat schappij van Nijverheid, van Teijlers Stich ting te Jlaailem, van de hrma Joh. En schedé en „Zonen te Haarlem (Magneto elee trisclie machine); van de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, o. a. elec- trische sein- en wisselbediening met controle- inrichting, eleetrisclie veiligheids-toestel len enz.van de Ilengelosche Elektrische en Mechanische Apparaten-fabriekvan de Nauml. Vennootschap Nederl. Instrumenten fabriek, Utrecht, een Elektrisch-Automatisch Afiuijntoestel; van Philip's Metaal Gloeilam penfabriek en van tul van groote buitenland- scho, Nedeilandsehe en plaatselijke firma's meer. Buiten de hal zijn onder galerijen eveneens tal van aantrekkelijke stands, restauraties enz. verrezen. Hot eigenlijke tentooiurtcllingsterreïn is door een buig verbonden met de beroemde wandelplaats „liet Valkhof", waarvan het aan de rivier uitkomende benedengedeelte is ingericht tot een typisch Zwitsersch dorpje, ..Kicin Zwitserland" genaamd. De deeora- tic-schilder Poutsmn van den. Grooten Schouw burg te Rotterdam, heeft hiei wonderen ver richt emmet oen doek, ter oppervlakte van 0000 vierk. M., een allergelukkigste illusie gegeven van het Zwitsel sche hooggebergte. Het doek is bevestigd op stellingen, die hier en daar een lioogte bereiken van 25 Meteruan de eene zijde wordt het land schap afgesloten door de Belvédère^ een van Nijmeegsch mooiste oude gebouwen. Het Z witsei sche dorpje is geheel mot, naar oor- spionkehjke modellen opgelichte gebouwtjes gestoffeerd, waaronder een modelboerderij, een kerkje, een stadhuis, een kegelbaan, een groote restauratie, een theehuis enz. Een Ty- roler muziekgezelschap treedt hier op, terwijl voor een onafzienbare hoeveelheid amusemen ten van allerlei aard is gezorgd. Mot groote voldoening kon heden worden geconstateerd, dat zoov.e! do tentoonstelling als klein Zwitserland gereed waren, toen Mi nister Talma die na zijn aankomst op liet .terrein in tegenwoordigheid van verschil lende autoriteiten, leden der feestcommissie en genoodigden, door den voorzitter der ten- toonstellings commissie hartelijk was begroet zijn openingsrede hield. Men verwacht in de aankomende weok in Nijmegen een zeer druk vreemdelingen- bezoek. Deze tentoonstelling is dan ook een bezoek overwaard en kan met een tochtje door Nijmeeen's heerlijke omgeving verbonden worden. XIIIÜh Internationaal Congres tegen liet aleoholDmo, Gistermiddag is te Utrecht, onder voorzit terschap van jlir. mr. Ch. Ruys de Beeren- brouck, een vergadering gehouden van het Algemeen Comité ter voorbereiding van het 13de internationaal congres tegen liet alco holisme. Medegedeeld werd, dat de regeering als haar vertegenwoordigers in het Algemeen 'Comité heeft aangewezen haar vertegenwoor digers op het congres te Londen, t. w. de hoeren jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck, dr. W. P. Ruyseh en dr. J. R. Slotmaker de Bruine. Voider werd aan de vergadering kennis gegeven, dat de regeeing toegezegd heeft te willen bevorderen, dat aan het con gres een subsidie van hoogstens 5000 wordt verleend. Besloten werd het congres te doen plaats hebben van 11 tot en met 16 September 1911 in het Kurhaus te Scheveriingen. Dr. A. II. C. Boissevain achtte het Kur haus minder gescliikt voor het houden van een congies tegen het alcoholisme, en vroeg of er geen waardiger plaats was te vinden. Hierop weid door den voorzitter geantwoord, dat de regeerings- of gemeentelijke gebou wen in den Haag, welke men misschien voor dit doel zou willen beschikbaar stellen, niet genoog ïiuimte bieden en het Kurhaus na ernstig onderzoek gebleken was de meest ge schikte plaats te zijn ook in verband met finantieele voorwaarden. Bepaald werd, dat het congres den Dins dag van voornoemde week ten lialf elf uur des voormiddags geopend en Zaterdag d.a.v. twee uur namiddag gesloten zal worden. Bui ten verantwoordelijkheid van het uitvoerend comité zal op den avond van den dag der opening een wijdingssamenkomst plaats heb ben in een Roomsch-Katholieke kerk te be leggen door „Sobrietas" en in een Protes- tantsclie kerk door „Enkraiteia". De to belinndelen onderwerpen, worden in twee groepen gerangschikt: a. de gemeen schap tegenover het alcoholisme; b. de staat tegenover het alcoholisme. De eerste •afetee- ling zal achtereenvolgens bezien worden van den ethiselien,»medischpn, organ isatorisohen en praetischen kant. In de tweede afdeeling zijn onderwerpen ondergebracht over be staande wetgevingen, bescherming van na tuurvolken, „local option", dwangverpleging van drankzuchtigen, ongevallenverzekering en alcoholisme, en ten slotte oen onderwerp „Hoe wint men regeeringen en volksver tegenwoordigingen voor den strijd tegen het alcoholisme." De penningmeester drong aan op het ge ven van particuliere bijdragen. O. H. TllaHDi en Zoon. Sinds Dinsdag is de kassier A. Tilanus, van de te Tiel gevestigde firma C. Tila nus Zoon, vertrokken, zonder orde op zijn zalven te stellen. Gistermiddag weid zijn fail- 1 iet vei klaring uitgesproken. In het faillisse ment zijn bijna geen activa. De op last der Justitie geopende brandkast bevatte een paar accepten van geringe waarde. Aanleiding tot de catastrophe gaf het vervallen op gisteren van een accept, groot -1000. Mislukte spe eulatie wordt als oorzaak genoemd. Behalve familieleden zijn ook tal van andere personen in dit faillissement betrokken. Dinsdag is Ti lanus in don Bosch gezienmen vermoedt, dat hij over Antwerpen naar Amerika is ver trokken. De firma bestond sedert 17 64. Men meldt uit Tiel: Als tekort bij hot faillissement Tilanus noemt men een bedrag van ƒ150.000. Onder de door het faillissement der firma C. H, Tilanus Zoon te Tiel, getroffenen, belmoren ook de verzekerden van „De Voor zorg", een fonds bij overlijden, waarvan de heer A. Tilanus directeur was. De verzeker den wonen bijna uitsluitend in Tiel en om geving. deposito f 21,350 1000), kantoorgebouw f15,000.beleening op polissefn f4114.16 (f1032). Nadat alle exploitatie- en uitbreid.ings- kosten, benevens do kosten vah overname der portefeuille van de Nederlandsche i Maatschappij van Verzekering ten laste dur winstrekening zijn gebracht, wijst deze rekening een netto-winst van 115,127.24 aan. Na afschrijving op drukwerk en mate rieel van f 1705.4ÖV2, kantoorinb'oedel f"440.12i/o, kantoorgebouw! 143194, alge- heele afschrijving der oprichtings- en or ganic atiekosten ad f 9706.52 i/a, reserveo- ring van f264.521/» voor .uitbreiding en f68.75 voor bedrijfsbelasting, kan aan aan deelhouders worden uitgekeerd een divi dend van 5 pet. (1908 4 pet.) De balans en winstrekening werden ge verifieerd door den accountant \V. Kreuk niet, te Rotterdam. In de daarna gehouden vergadering van verzekerden ter verkiezing van een coirr- missans, wegens periodieke aftreding van den heer D. Ris E.Hz., werd deze her kozen. STADSNIEUWS. Dreigende bakkersetaking. Te Leiden dreigt er tussehen de bakkers- patroons en gezellen een conflict te ontstaan. Laatstgenoemden hebben aan de patroons een schrijven gericht, waarin zij wagen voor Vol wassen deegwerkeis, ovenisten en bankwer kers, loonen resp. van 13, ƒ14 en 15 per week, verder vaststelling van een. maximum vekelijkselien arbeidsduur en iederen nacht een schafttijd van een uur. De patroons heb ben in hun Donderdagavond gehouden ver gadering met algemeene stemmen besloten het verzoek niet in te willigen. Zondag a.s. ver gaderen de gezellen in het lokaal „Vooruit" ler bepaling van hun houding. De waeht op de Bruiselsche tentoonstelling. Maandag a.s. wordt het detachement mili tairen van liet Nederl. leger dat bij de Holl. afd. op de Brusselsche tentoonstelling^ bewa kingsdienst verricht, met 10 man versterkt, te weten met 2 manschappen van het corps rijdende artillerie; 2 van het 3e regiment huzaren: 2 van de regimenten veldartillerie: 4 van liet regiment grenadiers en jagers, 2 grenadiers en 2 jagers). Het detachement vertrekt Maandag a.s. naar Brussel onder geleide van een wacht meester van het eskadron ordonnancen. ADVERTENTIES. II. A. V. Baak te Schiedam In de gisteren gehouden Algemeene Ver gadering van aandeelhouders der Holland sche Algemeene Verzekeringsbank word door de Directie verslag uitgebracht over het afgeloopen boekjaar en de balans-en winstrekening goedgekeurd. Na algeheele afschrijving der post op rich tings- en organisatiekosten, en Verdere afschrijvingen werd het dividend bepaald op 5 pet. De aan de beurt van aftreding zijnde commissaris, de heer Mr C. M Schram de Jong, te Tiel, werd als zooda nig herkozen. Aan het verslag is het volgende ont leend: In ,1909 werden 200 nieuwe aandeelen uitgegeven a "pari, met bijbetaling der zegel- kosten ad f4.per, aandeel, wa;rdoor van het maatschappelijk kapitaal ad f 1,000,000 nu geplaatst is f 600,000. In de ,jfd. levensverzekering steeg hot verzekerde kapitaal van f 1,963,074,80tot f 3,215,284.09, een vooruitgang aldus van f 1,252,209.29. 1112,134.551/2 (1908: f 66,743.93) yferd aan premie ontvangen, terwijl aan uit keeringen en lijfrente werd betaald f 16,552.90 (1908: f80f9.46i/2). De verhouding tussehen de werkelijke en de verwachte uitkeeringen is zeer gun- stig. In 'de afd. ongel ukken Verzekeri ng (inbe grepen de alle ziekte- en ongevallen-polis sen èn W. A.) steeg het verzekerd ka pitaal tot f67,685,751.07, Op 31 Dec. 1909 bedroeg dit f 13,352,943.40, zoodat een vooruitgang te constateeren is van niet minder dan f 54,382,807.67. Aan premien werd in deze afd. geboekt f 113,602.27 (1908: £26,662.79), terwijl de uitkeeringen bedroegen f32,822.53 (1908: f 6323.871/2). Van reassuradeuren werd te rugontvangen f6835.87. Aan interest weid gehoekt f 10,658,43 (1908: f 23G1.46i/2). De wiskundige reserves stegen tot f251,765.84 "(vorig jaar f78,338.68). D,c gemiddeld gekwteekte rente bedroeg 4.45 pet., terwijl do tarieven gebaseerd zijn op een rentevoet van 3i/a pet. Belegd is o. a. in effecten f 167,655.16 (f47,399.24), hypothèkèn f52,850 (f16,600) Verdenkt gij uw nieren wel? Zij worden misschien cel na cel vernietigd, waardoor uw bloed ongezuiverd blijft, terwijl het levenge vend eiwit uit uw lichaam kan worden nfge- voerd. Nierkwalen ontwikkelen zich zóó onge merkt, dat zelfs wanneer de nieren ernstig aangetast zijn, gij geen ander verschijnsel op kunt merken dan algemeene zwakte, loom heid en afgematheid. Gij staat erover venvonderd, dat gij steeds achteruit gaat en dat gij u altijd zoo vermoeid en terneergeslagen gevoelt. Misschien hebt gij nooit uw nieren verdacht en toch indien uw j water chemisch onderzocht werd, zou mis schien gevonden worden, dat uw nieren cel na cel werden verwoest en het bloed niet meer fdtreeren, waardoor het levengevend eiwit gelegenheid heeft om mot de urine te ontsnappen. En zoo rankt gij dag aan dag vaster in de klauw van de gevieesde ziekte, totdat de nie ren plotseling geheel hun werk staken en uw geheele lichaam veigifligd wordt door het urinezuur ia het bloed, terwijl de blaas haar kracht verliest om de urineafsCheiding te regelen. Daarom wanneer uw urine bewolkt of bran derig is, waaneer de afscheiding in te groote oi te kleine mate geschiedt, of wanneer gij rugpijn, waterzuchtige zwellingen, rheuma- tische pijnen of een blaaskwaal hebt, verwaar loost uw nieren dan zelfs geen dag langer Uw kwaal heeft zich misschien reeds verder ontwikkeld dan gij denkt, cn uitstel is zóó gevaarlijk, dat gij niet spoedig genoeg begin nen kunt met hot gebiuik der echte Fos ter's Rugpijn Nieren Rillen, die zoovele man nen en vrouwen b 1 ij v e n d genezen hebben Vraagt uitdrukkelijk Foster's en gij zult de goede krijgen. Zij zijn te Schiedam verkrijg baar bij de heeren Kappelhof Ilovingh. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel iï 1.75 voor één of f Iff.- voor zes doozeu. Bedwelmd door benzine. Bij het schoonmaken van een benzinetank op de terreinen van „De Koninklijke" on der Charlois, zijn gistermiddag vier werk lieden bewusteloos geworden. Een hunner, L. de Ruijter, to Pemïs, is overleden.| Over de oorzaak van het ongeluk deelt de „N. R. Cf' nog de volgende bijzon derheden :nee: Een ploeg van vijf man was aangewezen om een van de acht ju een loods staande benzinetanks schoon te maken. De tank was ledig en gisternacht was men doende geweest om door middel van luchtdruk de zich in de tank bevindende gassen daar uit te verwijderen. Vóór do mannen in de tank met de werk zaamheden begonnen, waren een paar men- schen daarin afgedaald en hadden gerap porteerd, dat er geen gevaar bestond. Dit is eon maatregel, die steeds genomen wordt, omdat veelal gassen in de tank blijven han gen, Daarop zijn twee mannen van de aangewezen ploeg in de tank nedergedaald en hebben een hoeveelheid bezinksel, dat zich op den bodem bevond, opgeschept Hierdoor zijn waarschijnlijk gassen in wer king gebracht en toen zijn beiden neer gevallen. Een derde man, die in de tank afdaalde, keerde ook niet weder. Daarop is de werkman L. de Ruyter, uit Pernis, eveneens in de tank afgedaald om zijn makkers, hulp te bieden, daar men vrees de, dat er iets niet in orde was. Ook hij keerde niet weder. Andere menschen, met touwen om hun middel gebonden, zijn toen in de donkere tank nedergelaten en hebben achtereenvol gens bovengebracht den onderbaas D. J. V ogol, wonende aan de Boergoensehc straat te Rotteidam, en de werklieden A. Ketting, C. Voorberg en. L'. de Ruyter, allen te Per nis woonachtig. Zij waren bewusteloos on laatstgenoemdo, die zijn kameraden te hulp snelde en het laatst bovengebracht werd, bleek overleden. Zijn lijk is naar Pernis overgebracht. Met behulp van dr. J. de Groot slaagde men, er in bjj de drie eerstgenoemden do levensgeesten op te wek ken, Zij z\jn per rijtuig naar liun woningen vervoerd en waren gisteravond weder ge heel normaal. - 1 Giftige boontjes. Animeistol schrijft men aan het Uit „Volk Er deed zich hier een geval van vergifti ging voor, dat ter waarschuwing aan ande ren dient publiek gemaakt. Een paar kin deren hadden nl, langs den weg boontjes geplukt en deze mee naar huis gebracht. De moeder dezer kinderen beging de on voorzichtigheid, deze boontjes met wortelen, voor liet middagmaal te bereiden, met het gevolg; dat na het middagmaal zich bij vrouw en vier kinderen en een juist dien dag aan huis zijnde naaister, ernstige ver giftigingsverschijnselen voordeden. Door spoc digo hulp van een geneesheer weiden allen Lehouden. Toevallig waren de boontjes niet goed gaar, zoodat weinig er van. werd genut tigd. Had men er meer van gegeten, dan zouden, volgens den geneesheer, allen zijn ge storven. De boontjes waren aikomstig van dc bekende „Gouden regen" (Cytisus Labur num) die met mooie lange gele trossen bloeit en 11a den bloei bezet is met trossen kleine boenen. Een jongetje vernist. Sedert Woensdagmiddag wordt te Scheve- ningen een jongetje vermist, wonende Am- steèdaniscliestraat, leerling van de school der Ger. gemeente in de Heemraadsuaat. Kinde ren hebben verteld, hem dien middag met een. heer te hebben zien loopen. Daarop is de po litic in den arm genomen die de kinderen, twee meisjes, heeft verhoord en een politie hond aan eenige voorwerpen, welke hel; kind in school het laatst in de handen heeft ge had, een griftenkoker enz., heeft laten ruiken Zoodra de hond „lucht" kreeg begaf hij zich op weg naar het Kanaal, bleef daar staan blaffen en sprong in het water. Men is toen op dat punt aan het dreggen gegaan, maar tot nog toe zonder resultaat. Ernstig gekwetst. Donderdagavond deed de zoon van den heer W. K. S„ student te Leiden, te Overveen een rit te paard. Dit wiel en de rijder werd afgeworpenbij het opspringen van het paard kreeg hij een trap tegen de kaak, zoodat het aangezicht ernstig werd gewond. Door den val brak de bereider een been boven den enkel en werd de linkerarm ontwricht. Nar dat hem ten huize van mevrouw Huysser hulp was geboden, is hij per raderbaar naar het Diuconessenhuls te Haarlem vervoerd. Verdronken. Te Stampeisgat is gisteravond een 7-jarig zoontje van den sleepboot kapitein G. Jan- sens nl spelende in de rivier de Mark geraakt en verdrenken. Doodelijke oal. De 11-jarige R. Veldman had gistermic dag het ongeluk van de in aanbouw) zijnde wasdoekfabriek te Zwolle te vallen. Hevig bloedend werd de jonge man naar het So phia-Ziekenhuis overgebracht De ongeluk kige is kort daarna overleden. Aanranding. Toen gistermiddag het achtjarig doch tertje van een melkknecht van. Oud-Bus sum uit school kwam, werd zij op den Brediusweg onverwachts aangegrepen door een tot nu toe onbekend persoon, die haar een prop in den mond stopte en mee wilde voeren. Op de nadering van eenige dames nam de man echter de vlucht. Er schijnen reeds meer aanrandingen in den laatsten tyd te hebben plaats gehad. voor de DAGSCHOOL, waarvan het nieuwe leerjaar 6 September 1910 aanvangt, vóór 15 Juli a. s. bij ondergeteekende, die alle gewenschte inlichtingen verstrekt, Schoolgeld 40 per jaar. Directrice. Om iedereen in de gelegenheid te stellen, worden violon en mandollenen op ge makkelijke voorwaarden o ver alh een gezon den. Van de minsie tot de fijnste kwaliteiten. Bezoekt de degelijke inrichting, ij. c. h. XKonuar, Hugo de Grootstraat 87103, Rotterdam. KOTTEKDAM. Familieberichten. (Uit eenige couranten.) Getrouwd: 30 Juni: W. Speelmanen S. Judels, Amsterdam. J. II. Weber en B. A. Kappenberg, Amsterdam. L. de Haas en C. Jautze, 's-Gravenhage. Dr. E. v. d. Velde en P, Peeroboom Voller, 's-Gravenhage. G. H. Kleinhout en C. A. Weisz, Amsterdam. Bevallen.: 29 Juni: H. Brouwer—van Dorssen, D., Amsterdam. Alberdingk Thijm—Hermans, D,, Amsterdam, "Zei- denrust—Philipso, 'lX, 'Amsterdam. Overledon: 28 Juni: H. AVijers, 56 j., 's-Gravenhago. 29 JuniM. Bos—Pool, 63 j., Amsterdam. 30 Juni: ,Wed. M. Klein—Voet, 79 j., Amsterdam. ©roote verscheidenheid in De Notaris "W. A. VAN DOLDER Dz. ie Schiedam, zal, bij veiling op Vry- dng 6 Juli 191©, des voormiddags te elf uren, en brj afslag op Saterdag 9 Juli 1910, des avonds te acht uren, beide keeren in het gebouw ïMusis Sacrum" aan de Lange Haven te Schiedam, verkoopen 1 I. Een WINKEL,- en WOONHUIS met vr\je bovenwoning, erve en open plaats, te Schiedam aan de Kethelstraat no, 13, groot 4© centiaren. Verhuurd beneden voor f2,50 per week en boven voor f 8.per maand. Grondbelasting f 14.07. II. Een WONING en erve met open grond, te Schiedam in een gang, uitko mende aan de Hoofdstraat no. 201®, groot centiaren, Verhuurd voor fl.20 per week. Grondbelasting f3.70. Aanvaarding en Betaling1 Augustus 4910. Bezichtiging op Woensdag en Donderdag in de week der veiling, des voormiddags van 1© tot 13! en des namiddags van 3 tot 4 uren, op vertoon van een bevvy's van toegang. Inlichtingen en toegangsbewijzen zijn te bekomen ten Kantore van genoemden Notaris, Nieuwstraat, 30 Schiedam. De Notaris H. B. E'. BLAISSE, te Schie dam, zal op Vrijdag 15 Juli 1910, voor middags 11 uur, bij Veiling, en op Zaterdag 23 Juli 1910, 's avonds 8 uur, bij afslag, telkens in het gebouwl „MU SIS SACRUM" aan de Lange Haven te Schiedam, lien hecht en sterk, voor korten tijd nieuw gebouwd. PAND, waarin café en twee bovenwoningen, met open plaats, staande en gelegen te Schiedam, Over- sehiesehe straat no. 76, hoek Overschie- sche Dwarsstraat no. 8, kadaster Sectie I, no. 167, gedeeltelijk, groot circa 1 are, 40 centiaren. Het benedenpand bevat rruim! café, twee kamers, keuken en kelder, en de boven woningen ieder twee kamers on suite, keuken en zolder met twee kamers, is van gas- en waterleiding, vaste kasten en verdere gemakken voorzien. Grondbelasting f 44.SSA Straatbelasting f 17.88. Het benedenpand is verhuurd voor f8. per week tot 1 Mei 1911do bovenwoning Overschiesche straat yoor f 19.per maand, en dc bovenwoning Overschiesche Dwarsstraat voor 117.50 per maand. Aanvaarding, behoudens de huur, en betaling der kooppenningen14 Augustus 1910. Het perceel is te bezicl/tig en Woens dag 13 en Donderdag 14 Juli 1910, van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur, op vertoon van een toegangsbewijs, afgegeven door genoemden notaris, ten, wiehs kantore, Nieuwe Haven no. 149, nadere inlichtin gen te bekomen zijn', c - f> si r^t t TAp %t ha*> f 1 Jf jt. V Vw:

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 7