baai—Stille Oceaan is in geen geval moei lijker uitvoerbaar dan het Panaiteakanaal- traject. Volgens het oordeel van deskun digen moet zelfs het laatste mindere tech nische moeilijkheden bieden, wijl het mo gelijk is het grootste deel van den aan leg in de vlakte uit te voeren, waardoor een zoo omVangrijke en enorm kostbare sluizenbouw! als bij het Panamakanaal grootendeels Wordt bespaard en ook de doorsnijding van het gebergte zich slechts tot betrekkelijk korte stukken beperkt. Het door de Roth'sehild-groep op te brengen kapitaal moet 350 millioen gulden be dragen. BINNENLAND. mer, zijn ambtelijke loopbaan bij dat college begon als tweede klerk. Na achtereenvolgens alle lagere rangen te hebben dooidoopen, weid de heer Rechlm Morra in Juli 1908 tot zijn. tgcnwoorilige functie benoemd. Ton het Dof. Jhr. H. A. v. Reigersbeig Vereluijs is om '1 uur 58 gearriveerd en heeft zich in een hof- rijtuig naar het Loo begeven. Beioek van den Koning en de Kenlngin der Belgen. Reuter seint, uit Brussel De „Etoile Beige" meldt, dat de koning en de koningin der Belgen den 15en Septem ber te 's-Gravenhage oen bezoek aan het Nederlandscho hof zullen brengen. Xonlnkljjk bezoek aan België. Yan bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat van een voornemen van EE. M. de Ko ningin om in October a.s. een tegenbezoek te brengen aan het Belgische hof, niets be kend is en bijgevolg daaromtrent, niets is vastgesteld. Corps diplomatique. De gisteren door den Minister van Bui- tenlandsche Zaken op zijn gewone conferen tie bij H. M. de Koningin, ter overhan diging Van zijn geloofsbrieven geïntrodu ceerde gezant was niet de diplomatieke ver tegenwoordiger van Brazilië, doch die van Costa-Rica, de heer de Peralta, tevens ge zant te Parijs en te Brussel en die ook hier geaccrediteerd is, in verband met de toetre ding van Costa-Rica tot de verdragen der Vredesconferentie. Provinciale Staten van Znld-Holland De zomerzitling van de Staten van Zuid- fLolland werd heden door den commissaris der Koningin geopend met een woord van hulde aan de nagedachtenis van de Prinses van Wied. Na goedkeuring der geloofsbrieven en af legging van eed en belofte, namen de nieuw benoemde leden zitting. Omtrent de geloofsbrieven der heeron Krans (den Ilaag) en de Jongh (Rotterdam) zal later worden gerapporteerd. De Voorzitter lichtte vervolgens een woord van welkom tot de herkozen of nieuwgeko- zen leden en verbond daaraan eenige sympa thieke woorden ten aanzien van. de heeren die om verschillende redenen geen deel van de Staten meer uitmaken. De verkiezing van 3 leden der Eerste Ka mer werd bepaald op 12 Julid>e van 4 leden voor Ged. Staten op morgen.. Velschillende onderwerpen werden com missoriaal gemaakt. De vergadering ging daarna uiteen tot morgen en zal 19 on zoo noodig 20 Juli opnieuw vergaderen, ter behandeling van de verdere onderwerpen, begrooting enz. Beohtsche Statenleden. De club van rechtsche Statenleden van Zuid-Holland, die reeds bij elkaar geweest is ter bespreking der verkiezing van leden der Eerste Kamer, zal a.s. Zaterdag nog eens hiervoor bijeenkomen. Audiënties De gewone audiëntie van den minister van oorlog opt Donderdag 7 Juli en die van den minister Van koloniën op Vrijdag 8 Juli, zullen niet plaats bobben. Be Hederlaidsehe ministers te Brussel Reutei seint uit Brussel, dd. 4 dezer: De „Chronique" meldt, dat de ministère Heemskerk, De Waal Malefijt en Regout het noenmaal hebben gebruikt ten huize van den Belgischen minister van wetenschappen en kunsten, die hen vervolgens begeleidde naar de schilderijententoonstelling uit de eeuw van Rubens. De Nederiandsche ministers middagmalen hedenavond bij den Nederlandsehen gezant. Het diner, dat de koning dei- Belgen aan de drie thans te Brussel aanwezige Neder landscho ministeis heden zou aanbieden, gaat niet door wegens het overlijden van den hertog van Alenr;on, een neef van wijlen ko ning Leopold. In plaats daarvan zal de ko ning heden de heeren Heemskerk, Regout (minister van justitie), en de Waal Male fijt in audiëntie ontvangen. De koning is voornemens daarna hedenmiddag de Neder iandsche afdeeling te bezoeken. Generaal Sabron. In tegenspraak met de dezer dagen open baar gemaakte geruchten als zoude de luit,- generaal Sabron, als chef van den genoralen staf zijn afgetreden wegens gemis aan overeen stemming tussehen den Minister van Oor log en genoemden opperofficier, worden wij gemachtigd mede te deelen, dat de door den heer Sabron. ingediende ontslagaanvrage al leen gegrond was op ziijn gezondheidstoestand. Tegelijkertijd met zijn onitslagverzoek heeft hij aan de onder hem dienende officieren van den Staf schriftelijk doen weten, dat zijn physiek hem mot in staat stelde zijn taak als chef van den Genenden .Sjaf langer naar be- hooren te vervullen en hij daarom de betrek king neerlegde. Personalia. Gistermiddag om 3.40 zijn afgereisd de Brazihaansche gezant, de minister van buiten- landsche zaken, benevens de opperceiemonie- meester van H. M. de Koningin, A. J. C. baron van Palkndt van Neerijnen. Den hee- ïen werd uitgeleide gedaan door den parti culieren secretaris van H. M., jhr. F. M. L. van Geen, en door mr. W. P. graaf van Bylandt, hofmaarschalk. Reuter seint uit Berlijn: De „Staaitsanzeiger" bevat het besluit, waarbij aan jhr. dr. G. G. W. E, van Vre- denburch, tot dusver gezamschapsraad bij het Nederiandsche gezantsclmp te Berlijn, de kroonorde 2e klasse is verleend. In het Hotel Paulez te 's-Gravenhage zijn gisteravond aangekomen de heeren C. Concha, lid voor Chili van het Permanent Hof van Arbitrage aldaar; E. Yanez, oud minister van buitenlandsche zaken in Chi li, en Amunategui, consul-generaal van Chili in Frankrijk. In hotel des Indes te 's-Gravenhage heeft intrek genomen majoor F. Bently Moth', militair attaché bjj de„Amerikaansche am bassade te Parijs. f Dinsdag 19 Juli a.s. zal het veertig jaar geleden zijn dat de heer C. F. Rechlin Morra, thans secretaris van de Algemeene Rekenkn- Bonr* voor den dlamanthamUl. In eeu gisteiavond gehouden vergadering der vereeniging Beurs voor den Diamant- j handel te Amsterdam, is met algemeene stemmen besloten het bestuur te machtigen tot het uitschrijven eener obligatie-leeming ten behoeve van het stichten van een Beurs gebouw aan het Weesperplein en de Nieuwe Achtergracht. Hulde weid gebracht aan de kamerleden dr. Ilubrecht, piof. win Hamel, Snoeck Ilenkemans en de Vlugfc, die het wetsontwerp tot verkoop van. het Arsenaal aan de vereeniging verdedigden. Geprotesteerd werd door het bestuur tegen een, door den in- tu&schen afgetreden, penningmeester in een der dagbladen gelanceerd bericht, als zoude de vereeniging niet met en andere bevriende bankinstelling in relatie treden wanneer de onderhandelingen met de Incasso Bank mocht afspringen. Electrlsehe Centrale. In de gistermiddag gehouden raadsverga dering te Deventer is een voorstel van B. en W. inzake eloctncitoitsvoorziening in behan deling gekomen. Overeenkomstig het rapport van. prof. Feld- inann te Delft en de heeren Blaupot tea Gate en Mesdag te 's-Gravenhage, meenen B. en W. dat een eigen centrale in de eer ste jaren aanzienlijke verliezen zal opleveren en dat evenmin op het aanbod van de N. V. „Electrieiteitswerken Voorst", zooals het ge daan is dient te worden ingegaan, terwijl verder B. or. W. vreezon, dat bij conlrac- teeren met de Kabelmaatschappij, hoofdza kelijk dezelfde gevaren bestaan, die voor het verkenen vara een concessie aan particulie- xen gelden. Daarom achten B. en W. het voor Deven ter het meest gewenscht om met de gemeente Zwolle in deze samen te weiken door geza menlijk een eleetrische centrale op te rich ten. Deventer en Zwolle zijn gemeenten, die door haar plaatselijk karakter goed bij elkaar passen voor de bedoelde samenwerking. Daarom stellen B. en W. voor om in be ginsel te besluiten om met de gemeente Zwolle c. q. met nader aan te geven gemeenten een naamlooze vennootschap in het leven te roe pen voor elcctriciteitslevermg, welke ven nootschap uitsluitend gemeentelijk aandeelen- kapitaal zal hebben en welke electriciteit zij door een eigen centrale zal opwekken, of eventueel voorloopig van anderen zal betrek ken. Over dit belangrijke onderwerp werden uitvoerige discussies gehouden, die tot uitslag hadden dat de raad het voorstel met 18 tegen 2 stemmen aannam, nadat een voorstel van den heer Kelderin was aangenomen om do woorden ,,of eventueel voorloopig van ando ren zal betrekken" te doen vervallen. Baak, van Beek bij Nijmegen naar, St. Anna en H, J. Kers, van Sas van Gent Snaar Terneuzen; de kommiezen 3e kl. F. V. Haneghem, van St. Anna (tijd.) ïiaar Beek bij Nijmegen, en R. Reitzema, van N.-Na- men (tijd.) naar Goirle. Met ingang van 1 Augustus de verificateurs J. P. H- C. Jorisse Clausing, van Roosendaal (bin- nend.), naar Venla (St.), en L. Fj J. M. la Rose, van Venlo (St.) naar Rotterdam'; de kommiezen-verifc. K. Sokeltens, Olden- zaal (visitatied.) naar Meppel, on A G. J, Lam, van Baarle-Nassau (St.) naar Roo sendaal (b.). Ingang van 1 September, de komm.-verif. B. Hoving, van Meppel naar Amsterdam; do kommiezen te water le kL A. Schelling, van VlaardingenP. Bak- Igpr, van Lobith', II. Dronkers, van Helle- voetsluis, allen naar Rotterdam; de kom miezen te water 2e W., B. van denBroek, van de amb. rech. 2e afd. naar Hellevoet- sluis, P. Bongers, van s.s. „Argus" naar Vlaardingen; P, Koudenberg, van, de amb- rech. le afd. naar Lobith. Benoetm'd met ingang van 1 dezer,: P. J. Krijthe, rijkski. 3e kl. te Rotterdam 2e afd.; J. A'. Constandse, id. te Vlaar dingen (tijd.); C. Cr. Kok, id te Lobith (tijd.); W. Boelens, id. te GroningenD.B. (tijd.); J. A' Schummelketel, id.. teKerk- rade .(tijd.)F. J. v. d. Borgt, kommies 3e kl. te Sas van, Gent; P. Vos, id. te Nieuw-Namen; 3. J. H. Stuitions, trjd. rijkski. 3e kl. te Zaandam; A'. Huijzen, tijd. komm. te Water, bij"1 de amb'. rech. 2e afd. Bevorderd met ingang van 1 Augus tus tot verificateur do adspirant-verifica- teurs G. R. Ebens, C. P. Oosthoek, C. P. Beth, allen te Oldenzaal (visitatied.); J. D. Brouwer, te Roosendaal (bm,nend.)D. v. d. Loos, te Zevcnaar; van kommies- verificateur tot verificateur: G. Stuiver,te Rotterdam, M. Kuilman te Amsterdam, T. v, Siifhout te Amsterdam, IT. II. Beek, te Venlo (St.). Ingetrokken de verplaatsing van den kbmmies-venficateur A. G. J. Lam, van Baarle-Nassau (St.) naar Venlo (St.). („Wbl. v. d. Adnf. d. D. B.") V Bij Kon. besluit van 1 dezer is aan den directeur der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen G. M. C. Dres- selhuys, to Arnhem, op zijn verzoek, met ingang van 1 Augustus, eervol ontslag uit 's rijks dienst verleend, onder dank betuiging voor de diensten "door heml aan den lande bewezen. Financieel nieuws. De minister van finaneién maakt bekend a. dat op 2 Juli bij de betaalmeesters in kas wasf 4,098,649.591/2 5, dat op denzelfden dag door de Nederl, Bank, inge volge art. llbis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage vanf 14,223,473.541/a c. dat op den genoemden datum in omloop waren aan schatkistpromessen f 12,000,000. en aan schatkistbiljetten f 12,000,000.--- (ïStct.") 102026; A. Lensveld, 1021—4; Gelus. Nieuwstiaten, 102514; B. Hin ten, 103232; idem 103510'. V Hedennacht werd door eenige jongelieden van 20 k 22 jaar aan de deur gerinkeld en op de ramen gestompt van een wonmg aan liet Oostmolenplein, waarbij zij luidkeels „brand riepen. Dit spektakel had nog ten gevolge dat de honden van een buurman aansloegen en daardoor het nachtelijke ru moer nog vergrootten. Er was geen spake \an brand, het was een „aardigheid" en daar bij werd bereikt dat twee gezinnen in hun nachtrust gestoord en hevig verschrikt wer den. Maar de grappige helden vluchtten ang stig weg toen zij de honden hoorden VLAARDINGEN, 4 Juli. De alhier wo nende J. W. B., werd hedennacht op heeter- daad betrapt bij het ontvreemden van zink. STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Vergadeiing van den raad dezer gemeente op Dinsdag 12 Juli a.s. des namiddags te 2 uur. Loop der bevolking over bet afgeloopea half jaar. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 1 Jan. 1910 32032 zielen Tot 30 Juni werden Geboren 529 V««tiging 926 1455 Overigden 214 Vertrokken 971 4184 Gistermorgen van 10 tot 10.20 uur was de passage over de Hoofdbrug gestremd door dien een schip, dat door de Varkenssluis voer en meer diepgang had dan de water stand op dat oogenblik voor de doorvaart toe liet, aan den grond was geraakt. De 26-jarige D. v, E., wonende in den lsten Tuinsingel, passeerde gisteravond fiet sende de tram, toen plotseling een andere fietsrijder daarachter vandaan schoot, waar door v. E. zenuwachtig werd en viel. Opge nomen en in de apotheek aldaar gebracht, bleek dat v. E., behalve gescheurde kleeren, ook een gebroken rechterarm had, die voor- oopig door een dokter werd veroonden, waar na v. E. naar huis werd gebracht. Nabij de spoorbrug in de Scliie kregen A. v. d. W. en P. T. L., respectievelijk zich bevindende op een motorschuit cm op een let, kwestie over de vraag wie het eerst de brug zou doorvaren. Om zijn goed recht van voorrang te be wijzen wierp v. d. "W. een zwaar stuk hout naar den ander, die daarmede aan het been geraakt werd, dat gelukkig niet gekwetet weid, hoewel het toch pijnlijk scheen te zijn. Stedelijk Muziekkorps van Schiedam Kapelmeester de heer G. K, L. Burgdorffer ÏITVOKKING op Woensdag 6 Juli, des nam. ten 8 ure, op de Broersvest. PBOQBAMMA' 1. The Pet of the Army, Marsch, Georgo Rosig; 2. Concert Overture, O. K. L. Burg dorffer; 3. Misikalische Tauschungen, A. Schreiner; 4. Les Fleurs, Waker, E. Walf- teufel; 5. Stéphanie, Gavotte, A. Czibulka; G, Marsch. Men wordt dringend verzocht geduren de de uitvoering niet te wandelen, daar dit voor de uitvoerenden en vooj* hoor ders zeer hinderlijk is. Volksbadhals. In de week van 27 Juni—3 Juli werden genomen 263 baden. kuipbaden 47 regen 45 V* Gedurende de maand Juni 4940 werden genomen 4354 baden. 5 ets. kuipbaden 463 regen j> 873 school kinder v 434 Meer 271 Het faillissement te Tlel. Omtrent den kassier T., te Tiel, bericht men dat een bevel tot aanhouding is uit gegeven. Een en ander schijnt in verband te staan met het directeurschap van den voortvluchtige van een oud begrafenis fonds, w'aarvan de gelden, tot een bedrag van circa f3500 bij hem; Varen gedepo neerd. Ook moeten effecten ontbreken, ter wijl het passief ongeveer zal bedragen f 130.000; het actief raamt men op circa fóOOO, bestaande uxt een kassaldo ad. on geveer f45, een paar kleine aandeeltjes, een paar hypotheken, eenige b'oekvorde- ringen en een aandeel in, onroerende fa miliegoederen. Het bedrag, dat de voort vluchtige onder zich,' heeft zal f1000 niet veel overschrijden. Men vreest, dat door dit faillissement en kele neringdoenden tevens i,n moeilijkhe den zullen komen. Dir. bel., Invoerr. en Aec. Bij do directe belastingen, invoerrechten en accijnzen zijn verplaatst, met in gang van 1 dezer, de rijksklerk 3e kL, G. J. Klein Poelhuis, van Lobith naar Deven ter (tijd,); de kommiezen, 2e kl. A!. "M. Van 54; Bevolking op 30 Juni dus'32303 zielen. In het 4e half jaar werden 403 hu welg ken gesloten. „Oefonlng baart kuxst. Door het muziekgezelschap „Oefening baart Kunst", Dire H. van Gent, alhier, zal aan het Nationaal Muziekconcours, den 6en Juli te Zoetermeer-ZegVaard te hou den, worden deelgenomen in de le afd. Fanfare. In verband hiemxede zal deze vereeni ging zich met een marsch vanaf het re petitielokaal, café „Nationaal", Baterstraat, naar het station begeven, des voorrrr te 71/2 uur, en des avonds te 91/4 uur; in de tegenovergestelde richting, tenzij ge noemde vereeniging een prijs mocht be halen. De kinderclub van het Volkshuis zal mor gen in vier „Jan Pleizieren" onder geleide van dames die ook als leidsters van de club optreden, een uitgaansdag maken, naar Hille- geraberg. Wedvlucht. Zondag 3 Juli hield de Postduivenvereeni- ging „De Luchtsport" een wedvlucht van Lage Zwaluwe. De duiven werden om 9.30 uur in vrijheid gesteld en bereikten hun hok ken als volgt: Gebr. Nieuwst,raten 10 u. 4 min., 13 sec.; P. v. d. Klink, 101016; A. Lensveld, 101653; idem 1016 P. v. d. Klink, 1018—7; idem, AGENDA. 5 en 8 Juli. Rotterd, Diergaarde, 8 u. Kon. Scherpsch. Bart Verhallen. 7 Juli. Beursgebouw 8l/s uur. Vergadering Kamer van Arbeid Voedings- en Genotmiddelen. 8, 9 en 40 Juli. Tivoli Schouwburg, 8uur Berliner Lustspiel Ensemble Theo dore Co. Rott. Diergaarde. 2% u. Concert Stafmuziek 4e Reg. Inf. Korte Haven 47, 8 uur. Loge Vriendentrouw, afd. I. O. G. F. Vergadering. Gemeenteraad, Schiedam, 2 uur. Het Stedelijk Museum aan het Doeleplein alhier is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur voor het publiek opengesteld. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoe ken wij steeds geregeld medecteeling, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. 10 Juli 10 42 dat deze beweringen omtrent de moieele minderwaardigheid der (Hervormers reeds meermalen door Roomsche schrijvers ven- kondigd, thans officieel door het hoofd hunner kerk zijn geproclameerd, ofschoon zij in strijd zijn. met do geschiedenis, zooals zelfs door Roomsche scluïjVcrs van gezag is erkend; dat deze beweringen een beleediging zijn van onze Koningin, aan y wier groote-voorouders wij, Nederlanders, onze vrijheid en onafhankelijkheid, hebben te danken; dat deze beweringen een, be leediging zijn van, ohs volkskarakter, dat uit de Hervorming is geboren; dat dezo beweringen moeten tengevolge hebben een steeds scherper afscheiding tussehen de zonen van éénen. staat. Het wiaarsch!u|wt daarom met diepen ernst alle Nederlan ders, die liefde koesteren voor waarheid, liefde voor ons Oranje-huis, liefde voor onze staatkundige en godsdienstige vrijt- heid: Weest op uWe hoede, nu duidelijker misschien dan te voren! de gevoelens van Rome zijn gebleken; en helpt op geoher- lei wijze de macht Van Rome versterken l" Ned. Herv. Kerk In een druk bezochte godsdienstoefening van gisteravond heeft ds. Wi, Bax Sri, pre dikant te ZaandamOostzijde, afscheid genomen van zijh gemeente en, vap. zijn ambt. Ds. Bax was ruim 49 jaren werk zaam in de Hervormde kerk; sinds 1884 arbeidde hij te Zaandam. Beroepen te Kats (toez.) ds. J. Wi. Boogaard, te Engelen, te Waddingsveen ds. P. de Looze, te "Waarder; te ,Ter Heijde de heer F,. A'. J. de Jagher, cand. te 's Gravenhage; te Noordwijk, Gr. (toez.) ds. F. Smid, te Grolloo, die dit beroep heeft aangenomen en voor Oterdum heeft bedankt. Bedankt voor, het beroep te Meliskerk ds. S. O. Los, Nieuweroord (Dr.), Geref. Kerken. Beroepen te Harmeien ds, J. E. Von- kenberg te Barendrecht; te Nieuw;-Am sterdam ds. D. Steenh'uis, te Ulriim. Bedankt voor het beroep te Schamo- goutum (Fr.) ds, W«. Oosterheert, te Mid- wolda (Oldambt); te Hollandschejveld (,Dr.) ds. F. G. Peterson, te Veendaml. Hersteld Evano. Luthersche Kerk. Bedankt voor het beroep te Harlin- geri ds. P, Neideck1, te De Rijp. Hooqer Onderwijs. Aan de universiteit van Amsterdam is toegelaten tot privaat-docent in de paeda- gogiek de heer dr. J. R Gunning jWzn., aldaar- I Vrije universiteit te Amsterdam. Bevor derd tot doctor in de rechtswetenschap de heer G. Secret, op proefschriftuHet voorzitterschap in de Staten-Generaaltot doctor in de letteren de heer J. do Jong op proefschrift: „De iure iurando apud Aesch'yium, Sophoclem, Jiuripidom obser- vationes," Doctoraal examen rechten: de heer P. Gerhrandy'. Universiteit te Utrecht. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op „stel lingen", de heer C. Vervoorn, geb. teller- wijnen. 1 Universiteit te Leiden. Bevorderd tot doctor in de -rechtswetenschap op „stellin gen": de heeren A. Zaaijer, geb. teDiiks- land, en A. A. Hingst, geb te Emmen. Doctoraal examen rechten do heer E. L. M. van Son. Universiteit te Ledden. Examen voorden Indischen rechter!ijken dienst, iter. J. Vis sen Universiteit te Utrecht. Doctoraal exa men geneeskunde: J. D. Meerwaldt. Bevorderd tot doctor in de scheikunde de heer C. Euwen, geb, te Amsterdam, op proefschrift: Piëzochemischa onderzoe kingen. - 1 1 Doet. rech'ton; D. Reilingh' en J. H. van Meurs. 1 Rechtzaken. De langvingerige politieagent. De Haagsche Rechtbank veroordeelde" he den den geschorsten politic-agent P„ J. A'., die terechtstond wegens poging tot dief stal van geld ten nadeele van een k'offte- huishouder, tot 9 maanden gevangenis straf. 1 Kerk en School. De Borromaeua-Eneyeliek. Het hoofdbestuur der Evangelisch Maat schappij protesteert ook tegen de ency cliek. Het „constateert: dat paus Pius X in zijn Borromeus-encycüek beweert, dat do Hervormers Waren „vijanden van het kruis van Christus, menschen van aard- sche gezindheid, wier God, is 'de buik", „bedervers van liet geloof en do zeden,", dat zij werden gesteund door, „de meest verdorven vorsten", dat zij, „zochten hun eigen belangen, niet die Van Jezus Chris tus",- dat „onder, deze overmatige tyran- nie alle rechten Van de kinderen der kerk ellendig met v.oefen w;orden getgedpn"; Sport. Boksen. Een telegram uit Reno (Nevada) meldt, dat in den boxwedstrijd tussehen Johnson (den neger) en Jeflries (den blanke) om het wereldkampioenschap de neger Johnson, na vijftien bloedige ronden, de overwinning be haalde. Ondanks de drukkende hitte woonden 48000 menschen tot het einde het afzichte lijke schouwspel hij Tengevolge van de overwinning van den neger op den blanke, hebben in verschillen de steden der Vereenigde Staten ernstige nu- lusten plaats gehad. Vele negers werden ernstig gev.ond en eenigen hunner gedood Gemengd Nieuws. Gewetensgeld. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rgks schatkist uit Dordrecht van een onbekende, onder letter N. N., per postwissel is ontvangen f276,44, ter voldoening van te min betaalde succes sierechten en overgangsrechten. Geen reactie. De directie der Staatsspoor heeft aan de stationschefs verboden te dulden, d»t het weekblad iDe Reactie" ter lezing wordt ge legd in de wachtkamers van de Stuatsspoor- wegmaatschappig. Staking opgeheven, De voerliedenstaking te Arnhem is recda geëindigd. Do patroons hebben zich bereid verklaard ,lret loon, dat gevraagd werd - zijnde/ 10'.per weekte zullen betalen. De eischen omtrent het betalen van overuren hebben de voerlieden gedeeltelijk laten vallen, {-.«l k. k ty% lite klasse. 2de khsse. kuipbaden 28 regen 467 school v 5 ets. kinder 36 late kleege. kuipbaden 88 regen t 96 2de klasse.

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2