STADSNIEUWS. Kunst en Wetenschap. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk Beroepen te St. Kruis de h'eer J. Visch', cand. te Nijmegen. Sport. tocht gesteld had, Waarvan hij het bedrag terug zou krijgen, als hij zich ee'u jaar goed zou hebben gedragen, vergund was naar West-Nias terug te keercn, Weer de hand heeft gehad en We She de redenen zijn, dat de bevolking weer van houding veranderd, is, zal later Wel blijkteln. De zaak-Tan Heeckeren. Naar de „Tel." „uit goede bron," verneemt, zal baron Van Iieeckeren Van Keil de be scheiden, welke in zijn bezit zijn, betreffende den briei van den Duitschen keizer, in bi'o- chure-vomi publiceeren. Daar de heer Van Heeckeren thans nog gezant in disponibiliteit is, zal hij, alvorens tot publicatie der stukken over te gaan, eerst zijn ontslag uit den dienst nemen. Onder de brieven van „Souveieinen en Vorsten", welke, naar men zich herinneren zal, de heer Van Heeckeren in de Eerste Kamerzitting verklaarde te kunnen overleggen, moet zich ook een schrijven van, den koning van Zwe den bevinden, die, volgens heit zeggen van den bezitter, hem met zijn tweede nota geluk zou gewenscht hebben. Dit laatste vermeldt het blad onder Voorbehoud, terwijl het naar aanleiding van de uitwerping van den heer Van Heeckeren door de Provinciale Staten van Zuid-Holland nog meldt, „dat de anti- revolutionnairo Statenelub tot dit besluit is gekomen, ondanks een door zes Eerste Ka merleden, vrienden van den heer Van Heec keren, onderteekendc verklaring o. m. ge- teekend door de heeren Van Loben Seis, 't Hooft en het Utrechtsche Eerste Kamer lid, baron Van Hardenbroeck om den heer Van Heeckeren wèi te herkiezen. Deze aanbeveling, welke bij de antirovolu- tionnaire Statenelub was ingekomen, heeft echter het tegendeel uitgewerkt van hetgeen de opstellers er mede beoogden. De Staten-leden waren zeer ontstemd over de pressie, welke men aldus op hun keuze wilde uitoefenen. Wat de ontstemming tegen den heer Van Heeckeren ook niet weinig in de hand heeft gewerkt, is het onder de Sta tenleden ruchtbaar geworden feit, dat de heer Van Heeckeren den brief van dr. Kuy- per aan den heer Van Loben Seis gericht, betreffende de herkiezing van den heer Van Heeckeren, moet hebben laten photografecren. Dit is de druppel geweest, welke den em mer heeft doen overloopen. Den heer Van Löben Seis, die aterk voor de herkiezing van den heer Van Heeckeren heeft gewerkt, en daartoe o. m, de hulp van dr. Kuvper inriep, neemt men het in antirevolutionaire kringen zeer kwalijk, dat hij daarbij niet grootere voorzichtigheid heeft betracht." Het gephofografeerde stuk. Ds Hoefijzer-correspondent van 't,,Hdbl." schrijft Wij meenen in staat te zijn, h'et raad sel van den gephotografeerden Kuyper- hrief op te lossen. Volgens zeer betrouw bare inlichtingen, die ons gewerden, heeft de zaak zich zóó toegedragen. In een brief aan den heer Hovy heeft1 tb'. Kuy- per een door hem geformuleerde en eigen handig geschreven verklaring ingesloten, welke de heer Van Heeckeren zou hebben te teekenen en waarin Seze beloofde, in 't vervolg voorgoe'd over de bekende zaak te zullen zwijgen. Dit was 'de „weg ter redding", waarop dr. Kuypers ingezonden stuk in „Land en Volk" doelt. Die ver klaring (niet dr. Kuypers brief aan den heer Hovy1) is vervolgens door den heer Hovy ter teekening gezonden aan den heer Van Heeckeren, docli deze Weigerde haar te teekenen en zond h'aar den heer ,Hovy terug, na haar te hebben doenpho- tographeeren en aldus zijn. materiaal te gen dr. Kuyper (dat toch' reeds, in aar wij weten, beduidends genoeg bevatte) meteen merkwaardig document te hebben vermeer derd. Het bericht van „Land en Volk" was dus volkomen juist, mits men voor „brief" maar „verklaring" las. De wijze echter, waarop dr. Kuyper bedoeld bericht gisteren schema tegen te spreken, Werpt weder eens h'elder licht op de kunstige manier, waar op hij soms waarheid spreekt, 9e Borromens-Enc*cl Iek Bij informatie uan het departement van Buitenlandsche Zaken is aan de „N. R. Ct." gebleken, dat van de Pauselijke*mededeeling, welke mgr. Gualtieri gemachtigd was aan onzen minister van Buitenlandsche Zaken te doen, niet een „note verbale" is achterge laten, gelijk uit een telegram van Reuter zou afgeleid moeten worden. Mgr. Gualtieri heeft zijn opdracht uitsluitend mondeling vervuld, maar. het departement van Buiten landsche Zaken heeft alle zekerheid,, dat de Pauselijke verklaring, die in de Staatscou rant heeft gestaan, tekstueel klopt met nat de zaakgelasigde heeft gezegd. Aangezien deze inlichting, zegt de „N. R. Ct.", onvoorwaardelijk aanvaard kan worden, moet dus óf de inlichting van de Osserva- tore Romano", het officieuse orgaan van het Vaticaan, onjuist zijn, óf mgr. Gualtieri zich op ecnigszins zonderlinge wijze van zijn op dracht gekweten hebben. De „verbeterde lezing" geeft wederom en kele bladen aanleiding tot beschouwingen. „Tijd" en „Centrum" zijn van meening, dat van een tegenspraak of een gewijzigde toelichting der Encycliek geen sprake is, en evenmin van een „verontschuldiging". „De Tijd" zegt: Na de laatste publicatie in de „Osserva- tore Romano" weten de liberale bladen ten onzent met zekerheid, wat zij vroeger voor wendden niet te weten: dat de Paus Zijn Encycliek ten volle handhaaft en dat de toe leg om deze tegen den H. Stoel ea de Katho lieken uit te spelen, berust op misverstand of kwaadaardigheid. In zooverre kan die pu blicatie dienstig zijn om scheeve voorstellin gen recht te zetten. „De Nieuwe Courant" drukt naast elkaar af de officieele bekendmaking in de „Ne der!.. Staatscourant" en den tekst van de of ficieuze „Osscrvafccxre Romano" Het blad schrijft dan Tusschen de mededeeüng in de „Staats courant" en de lectio emendata oftewel ver beterde lezing van het Vaticaansche blad, bestaat dit geenszins onboteekenetul verschil, dat de eerste emit ziet als een genoegdoening, althans, als een hoffelijkheid, waarop onze Koningin aansprak had van de zijde van den kerkvorst, wiens Encycliek, al dan niet on juist uitgelegd, Haar pijnlijk had kunnen troffen.' Terwijl de tweede iezing men aeigeve ons de uitdrukking emit ziet als een standje, althans een uiting van slecht humeur van het Yaticaan, dat de mensehen in Nederland de Encycliek zoo verkeerd heb ben uitgelegd en zelfs de „Osseivatore Ro mano" niet goed hebben gelezen V Aan het „Borlir°r Tageblatt' wordt uit Rome geseind „De kanselarij van het Vaticaan heeft zich opnieuw blootgesteld op een wijze, die een veelzeggend licht werpt op de mak fide van de leidende Vaticaansche staatslieden. Maan dagavond had de „Osservatore Romano" uit Rome het Reuter-bericht van de verontschul digingen van den Pauseldjken nuntius bij den Nederlandschen Minister van Buiten landsche Zaken met groot pathos tegenge sproken. De „Osservatore Romano" betoogde, dat in den Haag geen pauselijke nuntius was, doch alleen een zaakgelastigde, en dat deze zaakgelastigde absoluut geen veront- scliuldigingsbrief aan den Nederlandschen Minister gezonden had. Heden revancheert Reuter zich door den tekst te geven van de officieele nota uit de Nederlandsehe Staats courant. Hieruit blijkt, dat het Vaticaan gebruik heeft gemaakt van een kindcraolilig sophisme, om het publick te doen gelooven, dat het geen verontschuldigingen aanbood, terwijl het toch absoluut rijn excuus maakte en beslist bestreed, de Prinsen van Oranje- Nassau, hun voorvaderen en n iet-Katholieke onderdanen gekrenkt te hebben. Het eenige, dat met eelogen is in de Vaticaansche voor stelling, is, dat Merry del Val's „Pater Pec- oavi" niet schriftelijk, maar mondeling ge schiedde. „Volkomen terecht noemt de „Messagero" dit den derden gang naar Canossa van het Vaticaan, dio, bij de gebleken slimheid van Merry del Val, spoedig door andere gevolgd zal worden." Sociale verzekering:. De a.s, intern, conferentie voor sociale verzekering, welke van 68 September in het Kurlmus te Scheveningen zal worden gehouden, zal, naar 't zich laat aanzien, in belangrijkheid niet onderdoen voor de vorige congressen op dit gebied (Weenen 1906 on Rome 190S). De eorypheeén op het gebied der publiekrechtelijke verzekering uit het bui tenland, hebben voor het meerendeel hun deelneming toegezegd. Herinnerd wordt dat twee vraagstukken behandeld zullen worden nl. lo. het bijdragen van den staat tot de vorming der arbeiderspenaioenen2o. de ge neeskundige dienst. Bij het eerste punt zullen woiden behan deld de onderscheidene wijzen, waarop de staat, in verband met de verschillende stel sels, geldelijke hulp kan verstrekken, alsmede het stesel van Staotspensionneering, Bij punt 2 aal worden onderzocht de or ganisatie van den geneeskundigen dienst bij de bestaande stelsels in de verschillende tak ken der sociale verzekering; vrije of be perkte artsenkeuze, preventieve specialisatie in de behandeling. Bovendien, worden nog rapporten uitge bracht over eenige andere vraagstukken, welke echter niet ter conferentie in, beliande- ling zullen komen. Dank zij den steun van Rcgeeringswege en van particulieren, werkgevers en anderen, is liet Nederl, Regelingseomité in, staat ge steld de deelnemers aan de conferentie een gastvrije ontvangst te bereiden. Daags na af loop der conferentie o. a. zal een boottocht ter bezichtiging van de havens van Rotter dam worden aangeboden. Z. K. II. de Prins heeft het beschermheer schap aanvaardt, terwijl de Minister van Landbouw, Nijverheid en ILnnddi, wan Bui tenlandsche zaken en van Binnen!. Zaken liet eere-voorzitterschap van het regelings comité op zich namen. De deelneming van Nederlandsehe zijde laat nog te wenschen over. Toetreding tot de conferentie is echter nog mogelijk. Tot aan melding voor deelneming (het lidmaatschap Van het intern, comité, medebrengende het recht de conferentie te bezoeken, ontvangst van het viermaal 's jaars verschijnende „Bul letin" en van de rapporten enz. bedraagt 7.50), wende men zich tot den secretaris van het Regclingscomité, mr. n. J. van Brucken Eock, Prinsessengrnoht 6A, te 's-Gravenhage. Hat. HulsTljjttentoonstellIng;, Aanstaanden Maandag zaïl de 2e kunst- matinée plaats hebben, die zeker een oven groot succes mag doen verwacchtea als de eerste,welke gisteren plaats had in den theesalon, der Tentoonstelling ,v'oor Huisvlijt. Voor h'et meer ernstige deel, dat aan, het streven dezer tentoonstelling herin nert, zorgen, de lezingen, die evenzoo twjee- maal per week' plaats hebben. In de volgende weken zal do voorzit ter der tentoonstelling spreken over den Volksbond en de Huisvlijt; zal Dr. Haver kamp uit Nijmegen over, het hooge ideaal der Huisvlijt een beschouwing geven en zal de algcureene secretaris der tentoon stelling zich' doen hooren over de betee- kenis dezer tentoonstelling, naar binnen en naar huiten. Deze lezingen hebben ge regeld Dinsdags en Vrijdags plaats. Zij zullen tevoren wórden aangekondigd op verschillende wijze. In het restaurant, dat dagelijks geopend is, en 'dat des avonds, wanneer de ten toonstelling gesloten is", gratis toegang geeft aan het publiek, zorgt een aardig Italiaansch orkestje voor de gezelligheid. Afwisselend zal zich. hier zoowel 's mid dags als 's avonds steeds muziek doen hooren. En op dit punt belooft het restau rant ons een aardig en gezellig zitje te worden. In de aanstaande week qp* Woensdag- en Zaterdagmiddag zal da Amsterdamscho marktspecialiteit Kokadorus zich voor en jn het restaurant aan het publiek! doen hooren. N*tlerlaudsclie Ingeuenrs'te Brussel. Reuter seint dd. 14 dezer uit Brussel Een belangrijke groep Nederlandsehe inge nieurs, behoorende tor het Koninklijk Insti tuut van Ingenieurs, te 's-Gravenhage, is hier aangekomen. De Société des ingenieurs et industrials heeft hun een raout aangeboden. S. D. A, V. Mevr. Roland Holst heeft aan het partij bestuur der S. D. A. P. bericht, dat zij haar functie van redactrice van het „Weekblad" ueeilegt. Tereen. van Huiseigenaren. Te Utrecht heeft de algemeeno vergade ring plaats gehad van afgevaardigden van vereenigingen van huiseigenaren in Ne derland. Aanwezig waren 78 afgevaardigden van 36 vereenigingen met 12000 leden, zoo mede 38 belangstellenden, allen uit de verschillende deelen des lands. Besloten \verd tot het voeren van oen gezamenlijke en gelijktijdige agitatie tegen do toepassing van de Woningwet en de gevolgen van haar uitvoering, gegrond op over het ganscho land verzamelde feiten en grieven; en in bógin^ef tot het oprichten van een „Bond van vereenigin gen van Huiseigenaren in Nederland", en met de voorbereiding daarvan aan te van gen. Tot dit laatste doel word een cen traal comité van voorbereiding benoemd, dat uit zijn midden oen hoofdbestuur zal kiezen. De bevoegdheden van h'et centraal co mité en hoofdbestuur Werden nader^ ge regeld. Bij de gehouden discussies bleek van al- gemeene sympathie met het doel der ver gadering en het voorgenomen streven. VLAARDINGEN, 15 Juli. Mqj. H. M. Fockens, onderwijzeres aan de gemeentebe waarschool, vierde heden haar 25-jarig jubi leum als 7codanig. In het met bloemen versierde schoollokaal werd zij bij monde van den heer Mulié door de schoolcommissie met dezen dag gecompli menteerd. Het personeel van die school schonk haar een fauteuil, terwijl zij ook van andere zijde menig blijk van belangstelling mocht ontvangen. VLAARDINGEN", 15 Juli. Het kiescol lege der Ned. Heiv, gemeente alhier heeft in zijn vergadering van gisterenavond, ter voor ziening in de vacature-ds. J. van 't Hooft, het 'volgende, alphabetisch gerangschikte, zestal geformeerd: 1. ds. G. Barger, predi kant, te Dalfsen; 2. ds. P. Bokma, pred. te Schiedam; 3. ds. J. va n Dijk, pred. te Nieuwokla; J. ds. J. L. Dippel, pred. te Groningen5. ds. H. Haselaar, pred. te Oosterend6. ds. Rutgers, pred. te War mond. Belanghebbenden venvijzen wij naar voren staande kennisgeving betreffende de gelegen heid tot kostelooze inenting en herinereting tegen pokken op Dinsdag 19 Juli a.s. Scliledamsche Tei een 1 ging voor openluchtspelen. Gisteravond vergaderden de leden dezer vereeniging in, het Volkshuis. De voorzitter deelde o. a. mede, dat er reeds een 70 per sonen lid zijn; een aantal, dat natuurlijk voor uitbreiding vatbaar ia. Hoe meer zieltjes, hoe meer vreugd, en hoe meer contri butie. Want geld heeiit de jonge vereeni ging zeer rnxxlig wil ze liaar plannen ver wezenlijkt zien. En die zijn? Om a.s. najaar reeds een begin te maken met het openlucht- spel voor kinderen. De cursus voor spellei ders is in vollen gang. Wekelijks oefenen zich een groote twintig deelnemers, zon en regen trotseerend, onder leiding van den heer C. Krijger. Verschillende vereenigingen zeiden steun zooals de voetbalbond, de afdeeling Schiedam van het „Nut" en andere. Wie volgt? Het concept-reglement cn de ontwerp-sta- tuten werden met eenige wijzigingen aange nomen. Hot voorloopig bestuur werd voor vast benoemd. Na nog enkele huishoude lijke kwesties afgehandeld tc hebben, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. De Bioscoop. Gisteravond h'ebben de eerste voorstel lingen hieï plaats gehad van de Bioscoop der firma -Alberts Rrères, die in een uit stekend ingerichte* keurig gedrapeerde en electrisch! verlichte tent op het Doele- plein hier gedurende 8 dagen voorstellin gen zal geven. Deze eerste Voorstellingen waren uit stekend bezocht op alle ngen. Eji die ze h'ebben bijgewoond, zullen zich zeker over 'hun bezoek niet beklagen. Daar zag men op het doek gebracht de levendige bedrijvigheid der Javanen en Chinoezen op een suikerplantage en' in de fabriek, het vervoer ter plaatse, de wording van 3e suiker en h'aar ver zending naar de raffinaderijen,, \ooits een reeks van vogels in hun broedtijd, hun nest gereedmakende, hun jongen voerende, de dartelende jonge eendjes in het gras, enz. Tervolgens een reeks van komische en dramatische tafereelen en ten slotte prachtige zeegezichten en landschappen, waarvan met recht kan getuigd woiden, dat ze bijna het volmaakte bereiken. Deze laatste projecties alleen reeds zouden hét bezoek ruimschoots beloond hebben. Maar ook een groot succes had onder andere de reeks van voorstellingen uit het jongste koninklijk bezoek aan Amsterdam, waarbij goedgeslaagde opnamen, van de Ko ningin en den Prins, Van Prinses Juliana en van de hun begeleidende cavalerie en de juichende menigte. Een zeer interessanto voorstelling was ook die van de begrafenis van Koning Edward van Engeland, waarbij eenenorm aantal personen te paard in den lijkstoet plaats hebben, allen in schitterende uni formen, terwijl een groote troepenmacht te paard en te voet voor het afzetten der straten en het begeleiden van dear schit terenden stoet, mede bewonderd kauwor den. Welke pracht daar te zien is, kan blij ken uit deze mededeeling, dat die begra fenis aan het Engelsoho gouvernement on geveer een half millioen. heeft gekost. De beelden op het doek zijn zeer scherp en de kleuren zeer goed geslaagd. Wij kunnen met volle overtuiging een bezoek aanbevelen. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie hebben de banketbakkers ten gevolge van dc stijging der prijzen van de giondstoffen, den prijs der gebakjes mot A cent verhoogd. Te 7 uur is vanmorgen de 12-jarige A. v. Bergen Walraven, in de Noordvest- griicht gevallen, doordat hij, nabij de pont, over een straaltrps struikelde. Hij werd daar uit- gered door P. Tettelaar die hem gekleed nasprong en den zakkendrager A. Kiela, die een vaarboom toestak om op den wal te kun nen komen. Stedelijk Muziekkorps van Schiedam. Kapelmeester de heer C. K. L. Burgdorffer, DITTOEBINe op Zondag 17 Juli, des nam. ten 1 ure) in de Plantage. 1. Unter dem Siegesbanner, marsch', F. v. Blon. 2. Tempelweihe, ouverture, Keler Béla. 3. Fruhlings Kinderwalzer, E. Waldteufel, 4. Fantasie sur l'operaj Mascotte, E. Audran. 5. Intermezzoi Cavalleria, P. Mascagni, 6. Marsch'. Men wordt vriendelijk verzocht gedu rende de uitvoering niet te wandelen. ÖBTellde en verkochte onroerende goederen. Geveild: 15 Juli. Notaris H. B. E. Blaissk. Een winkel- en woonhuis met bakkerij, open grond en woning met erf, Nieuwsti'ant No. 14, groot 2 aren 88 centiaren, f2600. Een huis en erf, Lange Achterweg no. 13, met uitgang in de Roosbeek, groot 54 centia ren, 900'. Een pand, waarin café en twee bovenwo ningen, met open plaats, Overschiescho süaat no. 76, hoek Overschiesche Dwars- süaat no. 8, gedeeltelijk, gioot circa 1 are, 40 centiaren, ƒ10,500. AGENDA. 15 Juli en volgende dagen. Zomer-theater. Alberts Frères, 8 uur en IOI/2 uur. Bioscoop- voorstel ling, 15 Juli. Tivoli Schouwburg, 8 uur Berliner Lustspiel Ensemble Theodore Co. 15 en 19 Juli. Rotterd. Diergaarde, 8 u. Kon. Scherpsch. Bart Verhallen. 16, 17 en 18 Juli. Tivoli Schouwburg. Ber liner Lustspiel Ensemble. 81/4 u. Im Luxuszug. 17 Juli. Rott. Diergaarde. 21 u. Concert Kon. Scherpschutters. 17 OJT. Soc. Rotterdam. 2 u. Concert Stafmuziek 4e Rag. Inf. 17 Off. Soc. Rotterdam. 8 u. Concert Stafmuziek Kon. Scherpschutters. 21 1 S. O. V. 8 u. Concert zangvereen. aPolyhymnia" en Stedelijk Muziek korps. MonumentLaurillard. Gisteren heeft te Santpoort de overdracht plaats gehad van het monument van dr. Eliza Laurillard op het kerkhof „De Biezen" aldaar aan de familie. Bij deze plechtigheid sprak de heer J. P. Adelink, oud-directeur van Ned. Mettray, als voorzitter der com missie een redevoering uit, waarin hij in zeer waardeerendc woorden over de gaven van geest en hart van den dichter ge waagde. Ook prof. Ritter voerde het woord. De oudste zoon bedankte de sprekeris. Op het marmeren Voetstuk van het bronzen borstbeeld weiden namens vrienden en ver eerders kransen neergelegd. De populaire Zondagmiddag-concerten, te Rotterdam) door het Residentie-orkest, onder leiding van 'mr, Henri Viotta, zul len in het aanstaande Winterseizoen wor den gegeven, in den Grooten Schouwburg en niet meer in liet Circus, Stationsplein. De Borromaeus-Encycliek. Gisteravond is te Utrecht in de groote zaal van Tivoli in zake de Borrom,aeus- EncycRek een openbare vergadering gehou den, welke dooii een groot aantal perso nen bezocht was. Het woord, werd -ge- voerd door ds. J. Quast, Nederl. Hervormd predikant to Utiecht, dia de vergadering opende en sloot, en ds. Ch'r. Hunnipgher, predikant te Amsterdam, die ook' te Am sterdam sprak!. Geref. Kerken. Bej'oopen to Wons c. a. ds. F. Wier- sma, te Engwierum, Hoooer Onderwijs. Bij Kon. besl. van 12 dezer zijn voor den duur van het studiejaar 1910—1911, bei- noemd tot rector-magnificus der Rijk'suni- siteit a. te Leiden* dr. P(. J, Blok; b. te Utrecht, mr. Dj. Simons; c. te Groningen, dr. R.. Al Reddingius. Voetbal. Onze berichtgever inzake den wedstrijd Vitesse contra de Spotvogels meldt ons, dat hij zich vergist heeft, in een der Spotvogels een V. O. C.-speler te zien, maar hij houdt staande, dat de beide Sparta-spelers, Kuipers en Gerlof, 2e klas-spelers zijn, daar zij spe len in Sparta III, behoorende tot de reserve 2e klasse. Van een revanche-wedstrijd op 24 dezer is er, volgens hem, totaal geen sprake. R.-K. Voetbaltport. Het bestuur van den Rotterdamsehen Voetbalbond heeft in zijn gisteravond ge houden Vergadering do volgende motie aangenomen „Het bestuur van den, Rotterdamsehen Voetbalbond, kennis genomen hebbende van h'et feit, dat er in zijn gebied voet- halVereenigingen zijn opgericht, die uit sluitend leden opnemen, behoorende tot een bepaalde godsdienstige richting, ter wijl ingekomen is het Verzoek tot toetre ding, tot den 1L V. B., van een vereeni ging, in wier. statuten vermeld staat, dat uitsluitend R. K. jongelieden als lid mo gen toetreden; spreekt als zrjn meening uit, dat h'et als heslist verderfelijk acht, dat de godsdienst strijd ook in de sport zal Worden door- gevoerd; constateert, dat juist de sport h'et schoo- no middel is om' jongelieden van alle rich ting op vreedzame Wijze met elkander te doen strijden en te doen opgroeien tot krachtige Nederlandsehe burgers, onver schillig van welke richting*; besluit geen vereeniging, Welke do be perking harer leden op die Wijze voor schrijft, als lid tot den R. V. B. toe te laten; en dringt er bij h'aar loden-Vereenigin- gen ten sterkste op aan in hoegenaamd geen relatie met bedoelde Vereenigingen te treden." ISederlandsche Cricket Bond. Het programma va» de door den Neder landschen Cricket Bond georganiseerde in ternationale wedstrijden gedurende de maand Augustus luidt als volgt: 1 en 2 Aug. 's-Gr, C. C.Frogs C. C. 3 en 4 Aug. Ned. XIFrogs C. O. 5 en 6 Aug. Amsterdam XIFrogs C. C, De wedstrijd van het Nederl. XI wordt gespeeld op liet terrein van Rood en Wilt to Haarlem, die van het Amsterdam XI op Volharding's terrein te Amsterdam. Op 7 Aug. speelt het Nederl. XI tegen het Bel gisch elftal op het terrein van Sparta te Rot terdam of indien dit minder geschikt mocht zijn, op liet Rood en Wit-veld te Haarlem. Hieromtrent zal in den loop dezer week een definitieve beslissing worden genomen. Verder komt in de tweede helft van Augustus de County Ilall C. 0., welke zal spelen op 22 en 23 Augustus tegen. Rood en Wit te Haarlem en op 24 cn 25 Aug. tegen 's-Gr. C. C. te 's-Gravenhage. Het Nedeijandsdh elftal voor deze wedstrij den werd oJb volgt gekozen Schroder, Rincker, Postluima, Feith Sr., Fcith Jr., Van Booven, De Groot, Van Wa- vcren, Van Renterghem, Van de Poll en Van Loon. Zwemmen. Men meldt ons uit Rotterdam De heer JaWis (Engeland) die zoo goed als gelijk met onzen landgenoot P. Ooms voor de 5000 Meter heeft ingeschreven, is lieden- morgen aangekomen en heeft te kennen ge geven reeds Zaterdagavond (openingsavond dei R. Z. C.-feesten) proeven van. zijn kun nen te vertoonen. Jarvis en Ooms zijn on geveer de snelste Inngen-afsrtand-zwemmeis van Europa en er zal tusschen beide een hevige strijd om den voorrang worden gestre den. Behalve de mooie prijzen die in dit nummer worden gegeven, is de eere-prijs een zilveren medaille van II. M. de Koningin en tevens de gouden gemeente-medaille van Rot terdam. Boksen. De waarnemende burgemeester van 'a-Gré< Vv/ y r\ t- <_r\ s\ V PROGKAMMA, t)

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2