te openen nieuwe koloniohuis.^oen bedrag van tweehonderd-en-vijftig gulden doen toekomen. V* De tmnpartij, die gisteren van tot ilk op het Loo zou w!orden gegeven, kon wegens den onophoudelijken regen, die 's morgens viel, niet doorgaan. Daarom werden de talrijke genoodigden, militaire en burgerlijke autoriteiten, in het Paleis ontvangen in de benedenzaal. De genoodigden waren van allerwege aangekomen per spoor, auto, eigen equipa ge of huurrijtuig. De stroom van allerlei vervoermiddelen deed meermalen een op stopping in do meer dan SOO M. lange Paleislaan ontstaan. Tijdens een dier momenten iced prinses Juliana, vergezeld van hofdame en juf frouw Marting, tegen den stroom van rij tuigen in de Paleislaan af en werd luide toegejuicht. Mot allo genoodigden konden door het veroorzaakte oponthoud bijtijds het cour oprijdon. De laatsto auto kwam 2.40 binnen. Op het cour was een linnen tent opgeslagen, waarbinnen de stafmuziek van het ou regiment speelde. Behalve de benedenzaal waren ook de audiëntiezaal en de vertrekken van do 'rechtervleugel ter beschikking dor genoo digden, die zich aan de buffetten vanver- frisschingen konden voorzien. Him getal bedroeg p.m. 300, waarbjj voel dames in keurige toiletten, In de benedenzaal wer den eerst de burgerlijke en daarna He mi litaire autoriteiten aan H. M. do Koningin Voorgesteld. Nadat do Koningin zich naar een zaal ter rechterzijde had hegeven, ge schiedde in dezelfde volgorde de voorstel ling aan Z\ K. H. den Prins. Enkelen der deelnemenden aan' den Cour werden nog in particuliere audientio toegelaten. Nationale Tentoonstelling voor Huisvlijt. Op Maandagavond 25 Juli a.s ,te half 9 ongeveer zal de plechtige ontvangst van de afgevaardigden ter algeraeene vergadering van den Yolksbond tegen Drankmisbruik door- het tentoonstellingsbestuur voor Huisvlijt plaats hebben. Nat. Chr. Geli, Onth, Vereen. De Nationale Ciuifcton-geheclonthouders- vcreeniging zal haar 30ste algemeene verga dering houden te Atmeloo, op IJ en 15 September, Op de agenda staat o. m. de benoeming van leden in het hoidbestuur, in plaats van de aftredende ledenrar. II. de Rie, dr. M. A. Brants, dr. C. J, C. Burkens, mej. II. W. Crommelin en da, P. Yeen. Al de aftredende leden van hot hoofdbe- -tuur werden weder candidaiit gesteld dooi de aïdcöiingen DelU, 's-Gravenhage, Lich tenvoorde, Schiedam en Soinmelsdijk. Daar geon enkele tegencandidaat is ge steld, zijn al de aftredende leden herkozen. Voorts vooistellen van het hoofdbestuur on van vele afdcelingen. De Prins der Nederlanden naar de Brnssel- sche tentoonstelling. Reuter seint uit Brussel: De Etoile Bclgo verneemt, dat Prins Hendrik der Nederlanden in de cexste helft van de maand Augustus een bezoek aan do tentoonstelling zal brengen. Dit bezoek zal geen officieel karakter dragen. Onze Marine. Blijkens bij liet departement van marine ontvangen bericht is Br. Ms. pantsers chip „Piet Plein", onder bevel van den kapitein ter zee F. Bot, 20 dezer te Bergen aan gekomen. Onze ministers, De minister van binnenlandsche zaken, rar. Heemskerk, is voornemens in het begin der volgende week met verlof naar het bui tenland te vertrekken. Rechterlijke macht. Bij Kon. besluit van 20' dezer is benoemd let rechter in de mionchsscmeivfo-rechtbaiik te Amsterdam, niet ingang van 1 Septem ber 1910, rar. F. Sleutelaar, doctor in de Staatswetenschap, than» substituut-griffier bij gemeld college en plaatsvervangend voorzitter \nn den raad van beioep (ongevallenverzeke- iingj te Amsterdam. Bij Ron. besl. van 16 dezer is aan mr. F. II. J. J. Suys, op zijn, verzoek, met in gang van 15 Augustus 1910, eervol ontslag verkend als plaatsvervangend voorzitter van den raad van beroep (ongevallenverzekering) te Breda, met dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. Bij Kon. be.sluit van 20 dezer is benoemd tot plaatsvervangend voorzitter van den raad van beioep (ongevallenverzekering) te Dor- dii'cht, mr. S. Boers, directeur der levons- vozekeringmaatschappij Dordrecht, wonende te Dodrecht. Personalia. Bij Kon. besluit van 20 dezer is, met in gang van 15 Augustus 1910, benoemd tot nijverheidsconsulent de heer F. C. Kist, werktuigkundig ingenieur to 's-Giuveiihage. Scheidsgerecht, De leden en secretarissen van het scheidsgerecht en de agenten en raads lieden van Engeland en de Yereenigde Sta ten in do arbitrage betreffende de Noord- atlantische kustvisscherijen, zullen, opuit- noodiging van het bestuur dor Camcgio- stiehtmg, Woensdag 27 dozer een bezoek brengen aan het in aanbouw zijnd Vre despaleis. Eon Dnlticher op Sumatra vermoord. Volgens een telegram uit Oldenburg, d.d. 20 dezer, is daar van Sumatra bericht inge komen, dat de van Varei afkomstige Carl Dittrich door inboorlingen vermoord is. Van bevoegde zijde wordt, naar aanleiding van dit telegram, do aandacht erop geves tigd, ten einde verkeerde gevolgtrekkingen te vermijden, dat deze Dittrich is do Eiiro- poesche militair, beneden den rang van offi cier, van Dnitsche geboorte, wiens sneuvelen gemeld is, korten tijd geleden, in een bij liet Departement van Kokn ion uit NederJandsch- Indie ontvangen telegram, meldende dat in het Beneden-Moro-gebicd in West-Nias (resi dentie Tapnnocli) een patrouille is overvallen. In dat telegram, dat openbaar gemaakt is in de Staatscourant en de Pers, kwam do naam van Dittrich niet voor, doch werd hij, zooala boven gemeld, alleen aangeduid als Europcescli militair beneden den officiers rang. De familie van Dittrich te Oldenburg, was door hot Departement van Koloniën in kent- nis gesteld van diens sneuvelen. Middenstandsbond. Omtrent hot verloop van hot congies kun nen wij nog mcdfidoelon dat de velschillen de door ons medegedeelde prae-adviezen on gewijzigd of slecht» met geringe wijzigingen zijn aangenomen. Mr. Snijders van Wissekerke, regcerings- vertegenwoordiger, die genoodzaakt was te vertrekken vóór den afloop der vergadering, verklaarde dat hij op deze vergadering slof te o\er heeft opgedaan voor een wettelijke ii-geling tot bestrijding van de oneerlijke eon- curientie. Hij heeft- veel nuttige wenken ver nomen, die dienstig kunnen zijn bij hot ont worpen ccner wettelijke regeling, doch tevens de waarschuwende stem met aandacht ge volgd, om de wetgever in deze aangelegen heid niet tc ver ie doen gaari. Sprekers aan wezigheid op dit congres is het bewijs, dat do minister van justitie een open oor voor do/o belangrijke aangelegenheid hoeft. Spre ker keert naar do losidontie terug mot de aangenaamste herinneringen nan dit congres. (Luid applaus.) YLAAEDINGEN, 22 Juli. Bij de te 's-Gra- venhnge gehouden examens voor de hoofd akte is o. m. geslaagd de heer M. Poot van hier, VLAARÜINGEN, 22 •Juli, De loting voor djj. nationale militie der lotelingen voor de lichting 1911, zal plaats hebben op Maandag 5 September a.s. STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Au n vul I i ngsage nd n voor de Raadsvergade ring op 26 Juli 1910. Gbis. Voorstel van B. on W. tot Vaststel ling eencr nieuwe regeling van de heffing en invordering van het schoolgeld van de M. U. L. O. scholen. 7. Voorstel van B. en W. om hen te machtigen tot het uitdiepen van de Spui- haven, het ophoogen met do uitkomende specie van het terrein tussohen den Haven» -dijk cn het terrein van de fa. Van Deven ter en Zn. en het maken van een schooling aan den kop der Oude Spuihaven. ISenrsvaeaui ledagen. Blijkens vorenstaande kennisgeving hebben B. en YV, bij besluit van 21 Juli jl de beursvacantiedagen" op de laatste twee Zater dagen van Juli en de Zaterdagen van Augus tus opgeheven, dank het plan lot uitbreiding van dit aantal vacantiedagen door ook eenige katholieke heiligendagen als beursvacantie dagen aan te wijzen en de daartegen gevoerde oppositie. De loting voor de militie voor de lichting 1911 zal geschieden te Schiedam op 23 en 24 Augustus. Nieuwe schoolgeld regeling M. 1. O scholen, B. en W. hebben het volgende schrij ven bij den Raad ingezonden, ten geleide der ontwerp verordening, die reeds a.s. Dinsdag aan de orde zal worden gesteld. Naar aanleiding van de besprekingen in Uwe vergadering gevoerd bij de behande ling der Gemeentebegiooüng voor 1909 werd een herziening der schoolgeldregelin gen zoowol voor Hoogere Burgerschool cn Gymnasium als voor de M. U. L. 0. scho len door ons ter hand genomen. Bjj de behandeling van de begrooting voor het loopende jaar werden van de zijde van ons College eonigc mededeelin- gen gedaan omtrent den stand dezer zaak. Zie gedrukte handelingen 1909, blz. 662665 en 687-691 Toon moesten wij er nog op wijzen, dat de tijd tot het doen van bepaalde voorstellen nog niet was gekomen. Wat de Iloogere Burgerschool betreft, moest het resultaat worden afgewacht van de pogingen om subsidies te verkrijgen van de Buitengemeenten cn wat de M. U. L. O. scholen aangaat, moest men afwach ten welken loop het toon reeds aanhan gige wetsvoorstel tot wijziging der subsi dieregeling voor die scholen zou nemen. Men behoorde toch zekerheid to hebben, dat het herziene schoolgeld ook bij die nieuwe subsidieregeling bestaanbaar zou zijn. Kon nu onlangs de reorganisatie ten aan zien van Iloogere Burgerschool en Gym- nasiuiij haar beslag krijgen, thans, nu hot bedoeldewetsontwerp 'door de beido Ka mers der Staten-Generaal is aangenomen en er geen enkele reden bestaat om niet aan te nomen, dat daaraan ook de Ko ninklijke goedkeuring zal worden gehecht, kan ook de herziening der schoolgeldre geling voori de M. U. L. O. scholen .wor den afgedaan. Wanneer wij dan thans tot het voordra gen onzer voorstellen overgaan, willen wij opmerken, dat door ons wel degelijk is overwogen, of de schoolgeldiegeling ook voor do andeie lagere scholen behoorde te worden gereorganiseerd. Bij ernstige overweging bleek ons echter een proportioneele heffing voor deze-scho len schier onoverkomelijke bezwaien mecle te brengen. Waar trouwens voor deze scJiolon niet die drangredenen tot verandering beston den, hebben wij ons ten slotte bepaald tot de M. U. L. Q. scholen. Voor een herziening ten aanzien van deze inrichtingen pleiten verschillende re denen, die bij vorige gelegenheden, o. a. bij de behandeling van bovenbedoelde be grootingen reeds weiden aangegeven. Ten eersto is bet schoolgeld te hoog. Het is in do hoogsfe klasse zelfs hooger dan dat voor de Uoogere Burgerschool. Dat dit niet gerechtvaardigd is, wordt aanstonds gevoeld, als men deze beido in richtingen mot elkander vergelijkt. Het M. U. L. Onderwijs toch is uit den aard der zaak op veel eenvoudiger en daardoor minder kostbaren voet ingericht dan de Iloogere Burgerschool. Doch het is niet alleen niet gerechtvaar digd, het is ook ongewenscht, daar, zooals meer en meer wordt ingezien, vele leer lingen naar de Hoogere Buigeischool gaan, dio eerder op do M. U. L. O. scholen thuis behoorden, wat vooial niet door het schoolgeld moot worden aangewakkerd, ja, zoo mogelijk, eerder moet Worden tegen gegaan. Ten tweede is het schoolgeld thans voor verschillende klassen van dezelfde school ongelijk, wat o. i. niet langer bestendigd mag worden. Ware die regeling goed, zij zou ook moe ten gelden voor het Middelbaar cn Iiooger Onderwijs. Maar zij is niet goed, want al strekt het schoolgeld tot tegemoetkoming in do kosten der school, een juiste veigooding van al hetgeen ieder geniet is het niet Ten derde lijdt het tegenwoordig school geld aan hot euvel dat hot op het meeren- deel der leerlingen niet kan worden toege past on doze in hot genot van gedeeltelijke ontheffing moeten worden gesteld. Inderdaad zou men dit kunnen noemen een constitutioneel gebrek, dat do regeling veroordeelt. Ten vierde leidt ,de nieuWe gunstiger subsidie-regeling er noodzakelijk toe, dat het schoolgeld worde verlaagd, om te ver hinderen dat dit voor eenigen leeiling bo ven het kostend bedrag per leerling zou komen. Vooral met het oog op de in de dorde plaats genoemde reden moet een reorgani satie wel noodzakelijk bestaan in het invoe ren van een proportioneele heffing, ten ein do ook minder gegoeden in de gelegenheid te stellen van deze school gebruik te ma ken zonder, gelijk thans, in geheelo of gedeeltelijke vrijstelling to vervallen; waar door men hoogst moeilijke beslissingen van ons College afwentelt en recht stelt in plaats van gunst. Dit zeggen wij, hoewel wij volstrekt niet blind zijn voor de bezwaren uitteraard verbonden aan een proportioneele heffing, die wel niet anders dan op de inkomsten belasting kan worden gebaseerd, terwijl toch de aanslagen in die belasting, bij gebreke van vaststaande gegevens, somtijds niet don juisten toestand aangeven. Het.spreekt wel van zelf, dat door ons bij -liet ontwerpen van nieuwe veiordenin- gen de pas voor de Hoogere Burgerschool en het Gymnasium aangenomen regelingen tot model zijn genomen. Alleen hebben wij hier geen onderscheid gemaakt tusschen buitenleerlingen die in de Gemeente zijn gehuisvest, eenerzijds en hen die heen en weer reizen anderzijds. Die laatsto zijn tiouwens maar hoogst weinige. Voor alle buitenleerlingen zal een vast schoolgeld gelden, niet hooger echter dan dat verschuldigd door ingezetenen in do hoogste klasse, hetgeen trouwens met hot oog op art. 52, lo lui der Wet op liet Lager Onderwijs ook niet geoorloofd zou zijn. Wat de indeeling der klassen aangaat, gaven wjij voor doze scholen de voorkeur aan een verdeeling, eenigszins verder gaan de dan die voor Iloogere Burgerschool en Gymnasium, opdat behoorlek recht zou kunnen worden gedaan aan do verschillen de lagen der bevolking, wier kindoren van de school zullen gebruik maken. Daardoor zal ook de gedeeltelijke vrij stelling van schoolgeld, dio, gelijk gezegd, thans zoo zeer geregel is ,tot de uitzonde ring worden teruggebracht. Dit is o. i. vol doende. Evenmin als bjj Hooger,e Burger school en Gymnasium, zouden wij de ge- gelegenheid daartoe .volstrekt willen bui tensluiten. Volgens h'et ontwerp kan de ge deeltelijke vrijstelling tot op do helft wor den verleend onder gelijke voorwaarden, als voor Hoogere Burgerschool en Gym nasium zijn voorgeschreven. De financieelo gevolgen van onzo Voor stellen gerekend paar den, toestand der schoolbevolking op 1 Juli 11., zijn als volgt: School At 1 57 Schied. leerlingen f2067.f1442.— 10 buitenleerlingen 53Ö,490.— f2597— M932.- Verlies 1665,—. I School B. Voor: 144 Schied. leerlingen 14153.i 3053.- 14 buitenleerlingen 60l!.675 - 14814.f 3728,. Verlies 11086.—. Totaal verlies door beide scholen f665 -j- f1086 f1750. Aan schoolgeld zou derhalve verloren worden een bedrag van 4; f1750. Doch daarbij neme men in aanmerking, dat bij invoering der nieuwe subsidierege ling yoor deze scholen een bedrag van -f- f3200.aan meerdere subsidie wordt verkregen. Na deze toelichting noodigen wij U uit onze voorstellen tot een onderwerp van behandeling in Uwe vergadering te maken. Behandeling in do eerste volgende zitting is gowenscht, met het oog op het naderen- do nieuwe schooljaar. In dit verband zij er nog ap gewezen, dat dooi; een overgangsbepaling in ons ontwerp rekening is gehouden met demo gelijkheid, dat de verordening bij den aan vang van dat schooljaar; nog niot de Ko ninklijke goedkeux'ing en geldende kracht heeft verworven. Voor dat geval wordt bepaald, dat do heffing desniettegenstaande voor het ge heelo jaar geschiedt volgens de nieuwe verordening. Het eerste kohier Wordt dan ten spoedigste opgemaakt. De lijsten van degenen, die leerlingen naai- deze scholen zonden met opgave van de belastbare inkomens en het aantal der leerlingen liggen voor de leden van Uwen Raad ter inzage. Wij laten hieronder volgen de artikelen die de eigenlijke schoolgeldheiffing bepalen. Art. 2. Do heffing van het schoolgeld geschiedt voor de hier thuisbohoorende leerlingen naar den maatstaf van het be lastbaar' inkomen volgens den aanslag in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen in het belastingjaar. Waarin het schooljaar is aangevangen. De leerlingen worden geacht hier thuis te behooren, indien hunne ouders of an dere verzorgers of, bij gebreke van hen, zij zelf in deze Gemeente hun hoofdver blijf hebben, in den zin, van art. 245 der Gemeentewet. Bij de toepassing van het eerste lid komt in aanmerking het belastbaar inko men van de ouders of andere verzorgers op wie ten opzichte van de leerlingen een wettelijke onderstandsplicht rust of, bij ge breke van hen, dat van de leerlingen zelf. Wanneer ouderlooze leerlingen, zelf in de inkomstenbelasting zijn aangeslagen voor een hooger belastbaar inkomen dan de verzorgers in het vorig lid bedoeld, dan komt steeds hun eigen belastbaar, inkomen in aanmerking. Ontbreekt de aanslag in de inkomsten belasting op grond van gemis van het vereischte belastbaar inkomen, dan ge schiedt de heffing van het schoolgeld op den. voet van het laagste belastbaar in- kotaen. Het belastbaar inkomen van hen, voor wie de aanslagiegehng hij het ter school komen van de leerlingen nog niet is af- geloopen, wordt, behoudens nadere verre kening, door Burgemeester en Wethouders voorloopig geschat. Bij wijziging van den aanslag als gevolg van daartegen ingebrachte bezwaren, woidt het schoolgeld, met de nieuwe vaststelling in overeenstemming gebracht en het te veel ingevorderde teruggegeven Art. 3. Het schoolgeld voor de leerlingen, bedoeld in hot vorig artikel, bedraagt naar de daar gestelde regelen, per leerling por schooljaar: a. bij een belastbaar inkomen van ten hoogste £1000.f 20.- b. bij een belastbaar inkomen, van boven f 1000.tot ten hoogste f L500.„25- c. bij een belastbaar inkomen' van boven f1500.tot ton hoog ste f2000.— ,„30|- d. bij een belastbaar inkomen van boven f2000.tot ten hoog ste f2500.„35. e. bij een belastbaar inkomen van boven f2500.tot ten hoog ste f3000— 40. f. bij een belastbaar inkomen van boven £3000.tot ton hoog ste f 3500— 45.- g. bij een belastbaar inkomen van boven f3500.— 60.- Indien van de leerlingen, vallende onder de groepen a—d twee of, meer uit één gezin gelijktijdig de school bezooken, dan wordt hot schoolgeld voor ieder van hen tot. op 80 °/o verminderd. In gelijk geval heelt voor do groepen cg een verminde ring tot op SO o/o plaats. Leerlingen als bedoeld in h'et vorig ar tikel ,wjer ouders of verzorgers of die zelf zijn aangeslagen paar een belastbaar in komen van f 500.en van welke bezwaar lijk hel schoolgeld of het volle schoolgeld kan gevorderd worden, kunnen, zoo dezo leerlingen bij onderzoek blijken te zijn van goed gedrag en door buitengewonen aan leg en ijyeï uitmunten, op aanvrage, door Burgemeester en Wethouders kosteloos tol deze scholen w,orden toegelaten of tot op de helft van de betaling Van het school geld worden vrijgesteld. "Art. 4. Voor de h'ier in don zin van het bepaalde bij art. 2. niot thuisbo hoorende leerlingen, bedraagt het school- geld per leerling per schooljaar £50.— Indien van deze leerlingen, jtwee of mepr uit één gezin gelijktijdig de school bezoeken, wordt het schoolgeld voor ieder van hen tot op 90 ,°/o Verminderd, Gisteravond heeft de plechtige over dracht plaats gehad van do nieuwe vijver met rots en fontein, die do heer L. Ver voort, vischhandelaar, Hoogstraat alhier in de Tuin heeft laten aanleggen en, die hij aan het Bestuur der S. 0. V. wenschte aan te bieden. In de Bestuurskamer hadden zich de leden van het Bestuur der S. 0. V. met het eerelid, den heer W. A'. Beukers, en den heer Vervoort vereenigd. De heer Vervoort zeide, dat het hem bijzonder aangenaam was het Bestuurder S. 0. V. hier thans vereenigd te zien om het te danken voor de medewerking 'die luj daarvan mocht ondervinden bij de uitvoe ring van zijn plan om door bet maken van dezen vijver mede te Werken tot het verfraaien van den tuin, wat, naar hij hoopte, iets zou bijdragen tot uitbreiding van het aantal leden. Waar, het Bestuur zich steeds inspant om het den leden zoo aantrekkelijk mogelijk te maken, was het hem aangenaam dat voorbeeld le kun nen navolgen. Spr. draagt den vijver thans aan hot Bestuur over, daarbij den Wensch uitspre kende, dat de bestuursleden nog lange ja ren do leiding zouden behouden en in him - streven slagen om cfe verecniging tot krachtigen bloei te brengen. (Applaus.) De heer R, i s meent zeker wel namens allen te spreken, wanneer hij den heer Vervoort hartelijk dank zegt voor het ge schenk en voor de welwillende woorden waarmede hij dat aanbood. Toen spr. van een zijner medebestuurs leden hoorde dat in den Tuin een vijver zou komen, dacht hij aanvankelijk aan een grap, maar toen hij hoorde, dat de "heer Vervoort de schenker was, toen was hem de zaak niet meer zoo vreemd, want de heer Vervoort behoort tot de weinige leden die hunne belangstelling in den Tuin too nen, niet alleen door hun lidniaatschaj), maar o. a. ook door het aanbieden van prijzen voor de wedstrijden die jaarlijks gehouden worden. Hoe zeer dit reeds vroe ger tot dankbaarheid jegens den lieer Vcr- vooit stemde, wat hij nu doet, is het sum mum. Em dergelijk aanbod zal zeker al ler verwachting hebben overtroffen. Namens liet bestuur niet alleen, mnar na mens alle leden dor S. O. V. zegt spr, den gever hm telnjlc dank voor do itovalc wijze waarop lui toont een goed hart ann do Ver- eeniiging toe te dragen. Wederkecrig wenscht spr. den heer Ver voort toe dut hij nog lang op de fontein m den Tuin mag neerzien, en dat zo zal mede werken tot het doel dat hij mot zijn geschenk beoogde: de uitbreiding van het ledental der 8. O. V. Dam na weid de eerewijn aangeboden, waarna nog een woord van aangename vol doening werd uitgesproken over do aanwezig heid van den lieer Beukers, die, in antwoord daarojï van zijn voortduiende warme sym pathie voor de S. O. V. getuigde en haar een krachtigen wederopbloei toowensebte. Vervolgens begaf men zich naar den vijver en werd de- fontein opengedraaid, die daarop zijn zachte waterstralen, in snelle wenteling tot een boog vormend, over den vijver uit wierp, in haar zuchten ruisclienden nederval als het ware een loflied zingende op, den gever. Dan werd naar de zaal gegaan, die geheel gevuld was met een talrijk, gezellig rondom tafeltjes gegropeerd publiek. Toen had hot concert reeds een aanvang genomen. De beide vereenigingen, liet Stedelijk Mu ziekkorps en de gemengde zangverceniging „Polyhymnia" hadden een welverdiend suc ces, zoodat mi de velschillende minuncra een dunkend applaus weerklonk. Voorial „Po lyhymnia" heeft, nu liet concert in de zaal plaats had, getoond dat zij over uitnemen de krachten beschikt en dat zij in don heer Jurgcns een bekwamen directeur bezit. Gisternamiddag to ongeveer 6(4 uur zou do electrisch'o tram, komende van den Rotterdamselien dijk, juist do cirkelbaan oprijden, toen die 6-jarige Dirk Molcnaai, daar spelende, er nog voor hoon wilde loopen, doch het ongeluk had (0 struike len, waardoor hij viel en onder den motor wagen geraakte. Do wagenbestuurder stopte onmiddellijk, waarna het kind onder den wagen vandaan gehaald werd. Het bleek ernstig verwond te zijn aan d,e Wang en de linkerzijde van h'et hoofd. Naar een dokter gebracht, gelastte deze dc over brenging van den knaap naar het zieken huis, waai! hij verbonden werd. Do wagenbestuurder h'eoft aan dat on geluk geen schuld. Op reis. Met het oog op de electriciteits-tentoon stelling te Nijmegen zal er een goedkoops trein* loopen van hier nnar Nijmegen en terug op Woensdag 3 Augustus a. s. Een trein uit Maassluis en Vlaardingen sluit daarop aan, Do 8-jarige J. Noordijk viel gistermid- De bogrooting" 19101911 sluit ui ont vangsten en uitgaven met ƒ4715. Voor: i volgens volgens bestaande nieuwe heffing. heffing. S. O. V.

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2