BaNlSE5fLA.Nl). Hofbericht. Gisteren dineerden 'ten Hor© jhr. De Sturler, gezant en consul-genei aal te Athe ne en mevrouw; jhr. De Jong van Beek en Donk, oud-gouverneur vjn Curasao; nir. Wi. Roosmale Nepveu, burgemeester van Apeldoorn en mevrouw, en baron en baronesse van Pallandt van Nijenhuis. De Belgische gezant. H. M. de Koningin zal Vrijdag a.s. op liet Loo ontvangen baron Fallon, ter overhandi ging van de geloofsbrieven als gezant van Belgie bij het Nederlandsche hof. De minister \an Buitenlandsche Zaken zal den gezant ter audiëntie inleiden. Onze Marine. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bencht is Iir. Ms. pantseischip Piet Ilein, onder beval van den kapitein ter zee 3?. Bot, 26 dezer van Bergen vertrokken. De drie Nederlandsche torpedobooten, die gistermiddag te Antwerpen zouden komen, hebben wegens het ongunstige veer hun aan komst tot hedenochtend 5 uur moeten uit stellen. Onze ministers. De minister van justitie, mr. Regout, zal van morgen of overmorgen af ook eenige jgeken met verlof afwezig zijn. Wetsontwerpen. Bij de Tweede Kamer zijn ingekomen wets ontwerpen te. Tot opheffing van het kantongerecht te Borlikura, met indeeling bij de kantonge rechten te Leeuwarden en te Dokkum 2e. Om, niettegenstaande het onuitgevoerd blijven van de spoorwegverbinding voor de ha ven verbetering te Vlaardingen, niet do volle rijksbijdrage uit te keeren; Se. Tot regeling van het Ned.-lndiseho muntwezen in een nieuwe wet, verbeterd en aangevuld o. a. dooi invoering van een nik kelen pasmunt, ter waarde van 5 cents, ter vervanging van het zilveren 1/20 gulden stuk; 4e. Tot wijziging der gezondheidswet, ten einde een goede leiding der inspectie, zoowel uil technisch als administratief oogpunt te waarborgen. De Centrale Raad krijgt een ad- viseerende taak en ingesteld worden vak hoofdinspecteurs voor het rijk en territoriale vnkinspecteurs. Een Japansch. volksvertezemvooidtger over Nederlamteeh-Xndlë. In de Revue politigue et parlementaire heeft Henri Labron een studie geschreven, getiteld „{'Expansion Japonaise au Siam et ft Ja\a", Prof. Th. Schiemann vertelt er van in de „Kreuzzeitung" en de „Munehener Neueste Nachrichten" vertelt het na. Ten aanzien van Siam komt de schrijver tot deze slotsom: Als er m Indie of in Fransch-Aehtcrindië onlusten uitbreken, dan zou Siam, eens van zin met Japan, een hoogst gevaarlijke buurman kunnen worden. In Java aldus verder Henn Labron dringen de Japanners niet rechtstreeks bin nen, daar hun het klimaat te tropisch is, maar de tot Japanners genaturaliseerde Chi- neezen van Formosa nemen in aantal toe, en nl beteekenen zij met hun 563.000 koppen niet veel tegenover de 37,000,000 Maimers Red.) van het eiland, zij zijn toch altijd zevenmaal talrijker dan de op Java wonen de Europeanen Nu komt een in Japan sedert vele jaren door den volksvertegen woordiger Takekochi Josaboero gevoerde le vendige agitatie er op neer, dat de Soenda- eilanden bestemd zijn, Japansche kolomen te worden. Gemakkelijker dan de Franscbe, de Engekche of de Amerikaansehe bezittin gen kunnen de Nederlandsche genomen worn den. Nederland, zegt T. J., is een land van den tienden rang, klein, zwak, afgelegen. Het dankt zijn bestaan aan den naijver der mogendheden, slechts op de ondeilinge ijver zucht van de Europeesche staten berust de veiligheid van Nederlandsch-Indie. De inter nationale toestand zal echter niet altijd de zelfde blijven en komt het eens tot een verdce- Iing, dan mag Japan wel aanspraak maken op het leeuwenaandeel. Japan wordt bijzon der aangetrokken door het strategische belang van Straat Soenda, tusseken Java en Suma tra. „liet is tijd" zegt Takekochi „dat Japan een einde maakt aan do ongerijmdheid, dat een klein land als Nederland zulke reus achtige en zulke vruchtbare gebieden bezit als de Soenda-eilandcn." Het is wel heel brutaal gezegd, meent de „M. N. R.", maar het geeft toch te denken. Dit. meenen wij ook. Deze getallen konden wij niet contro- leercn, daar de laatste opgaven omtrent de bevolking op Java en M-adoera van 31 De cember 1905 zijn. Toen was het totale zie lental 30 018 008, waaivan 64,917 Europea nen, 295,193 Chineezen en 2842 andere vreemde Oosterlingen. 2 Augastus-pnrado, De parade, door het garnizoen der Re sidentie te houden, ter gelegenheid van den verjaardag van II. M. de Koningin- Moeder, zal geïnspecteerd worden door den ,waarn. Gouverneur der Residentie, Gene raal Neeteson en onder commando staan van den kolonel der cavalerie Twiss Taste brng over den Rijn te Arnhen De Amhemsche Kamer van Koophandel cn Fabrieken heeft in haar laatstgehouden vergadering behandeld het rapport der com missie, inzake de plannen voor de overbrug ging van den Rijn, ingediend door de raads commissie. In dit rapport wordt plan I (vaste buig hij liet Roermondsplein, laming 415.000), Let duurste, het beste genoemd. Plan II (overbrugging bij de Betuwestraat, raming /1.2S2.000) wordt, op technische gronden, niet wel mogehjk geacht en ook minder ge- wenscht, omdat dit punt te ver van liet stads- en verkeerscentrum verwijderd is. Flan III (overbrugging bij de Haven, raming f 1.290.0'00) vond ook geen bijval, deels om administratieve redenen. De commissie kan zeer goed meegaan met het geopperde denkbeeld om een matig brug geld te heffen voor het passeeren der brug. Moet en daartegen geen ernstige bezwaren bestaan, dan zou de commissie ook bruggeld willen heffen van de schepen, stoombooten en vlotten, die de brug passeeren. De heer Haentjens heeft zijn zienswijze, afwijkende van de meerdeiheid der commissie, neergelegd in een afzonderlijke nota, waarin eenige wijzigingen in plan III aanbevolen worden (demping van do haven, het leggen der brug in 't verlengde der Rijnstraat, zoo dat zij dus nagenoeg in rechte lijn toegang tot den hoofdverkeersweg met de stad geeft). Do raming zou, door deze wijzigingen, 215.000 minder worden. Dc Kamer besloot, B. en W. te berichten, dal de Kamer plan II verwerpt, doch nog geen beslissing wensclit te nemen over de beide andere plannen, alvorens B. en "W. hebben uitgewerkt het door den lieer Haen tjens medegedeelde plan. („Dc Kampioen".) Nederl. Bakkersbond. Te Zaandajm is gisteren de druk bezochte 28e algemeene Vergadering van den Ne- derl. Bakkersbond gehouden onder leiding van, den heer G. Slagt, die in zjjn ope ningswoord opwekte tot propaganda voor den Bond, allereerst door het stichten van nog meerdere af deelingen, en 'tovei lijdon van het eoro-lid den heer B E. D ieperink, die zooveel voor den Bond heeft gedaan, herdacht. Aanwezig zijn 27 afdcolingon van de 33. Bij de bespreking van het jaarverslag dringt Beverwijk aan op opneming van meer bijzonderheden uit do afdeelingen, speciaal van die afdeelingen, welke belang rijk vooruitgingen. De rekening wordt goed- gekeurd, die van het orgaan op f4482.87, die van den Bond op f6685.72 mot een goed saldo van f218.37. Bij de ingekomen stukken wordt aange drongen op verzekering van de Bondsle den legen ongelukken. Het hoofdbestuur zal dit overwegen. Tot hoofdbestuurslid wordt herbenoemd de heer Fred. C. Stahle, te Amsterdam. Groningen kon zich' met deze candidatuur niet vereenigen, omdat de heer Stahle be slist tegenstander is Van de afschaffing van den nachtarbeid. Dit protest Vond echter geen steun. Dan hield de heer Stahle een Voordracht over het onderwerp: een ziekte in het brood. Deze voordracht werd met applaus be groet. Ter zake zullen in het Bondsorgaan vragen gesteld kunnen worden. De contributie wordt Verhoogd met f0.50 en op f2.50 gebracht overeenkomstig het voorstel van hot Hoofdbestuur. 8 afdeelin gen stemmen tegen. Hilversum meent, dat het orgaan te veel kosten meebrengt en dat bekrimping hierop mogelijk is. Het hoofdbestuur geeft dit niet toe. Groningen wordt aangewezen als plaats voor de volgende vergadering. Na rond vraag wordt do vergadering gesloten. Do dag van heden wordt besloten met een gemeenschappelijk diner en concert. Daarna gezellige bijeenkomst in de zaal. Dir. belInvoorr. en Ace. Bjj Kon. besluit van 1 Augustus 1910 is benoemd tot adjunct-inspecteur der in voerrechten en accijnzen te Rotterdam, P. F. L. Lauten, thans waarnomend ad junct-inspecteur der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen te Maastricht. Bij Kon. besluit van 1 Aug. 1910 zijn benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Hedel, K. N. Houtman, ont vanger derzelfde middelen te Noordwelle; tot ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te ïlontenisse, B. ten Kate, ontvanger derzelfde middelen te Tornaard; tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen to Druten, D. J. Gautzsch', ont vanger derzelfde middelen te Willemstad; tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Bergum, W. G. S. L. de Vlet ter, ontvanger dorzelfde middelen te Ra- vemstein tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Kollum, D. Tjallingii, ontvan ger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Avereest; tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Leeuwarden (buitengemeen ten), F. S- Boonstra, ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Hoogeveen; tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen to Monnikendam^ Wj, J. Dinge- mans, ontvanger derzelfde middelen te Nieuwkoop. STADSNIEUWS. - 31 Augustus. Door de yereeniging „Handeldrijvende Middenstand" alhier "erd bij adres aan den Raad gevraagd L, gelegenheid van do feestelijkheden op 31 Augustus o. a. toe te -staan het plaatsen van eenige gebak kramen en caroussels en tevens om mu ziek- en zangvereenigingen in de gelegen heid te stollen door het plaatsen van tri bunes op dien dag uitvoeringen te kun nen geven. Dit verzoek werd aan B„ en W|. ter afdoening overgedragen. B. en Wj. beschik ten op dit adres in zooverre gunstig, dat bij eventueel e aanvraag plaatsing van één poffertjes- en één wafelkraam toegestaan zal worden. Voor caroussels zal geen ver gunning gegeven ,w-orden. Gisteravond omstreeks 7| uur reed J. v. cl. A., wonende in de Laurens Kosterstrant, op zijn fiets de Appelmarkibmg op, juist op liet oogenblik dat vau de andere zijde een automobiel de brug op reed. De brugwachter waaischuwde hem tevergeefs even te wach ten. Het gevolg zijner onvoorzichtigheid was, dat hij tegen de auto reed, die, door krachtig renunen, dadelijk stopte. Wel wist v. d. A. zich te bergen, zoodat hij geen letsel bekwam, maar de fiets werd stuk gereden. Vanmorgen is door een dokter verbonden de 24-jarige H. 0. O, G„ wonende in de Beierlandsche straat, die zich bij het snijden van brood, door het uitschieten van het mes, zeer ernstig in de linkerhand had gesneden. Hedennacht werd door de politie bij een twist in een, woning in het Broersveld, waar de man de vrouw met een mes zou hebben bedreigd, dat mes, hetwelk reeds door andore personen van den man zou zijn afgenomen, in beslag genomen. Spoedig daarop was de rust hersteld. Uit den Gemeenteraad, (Vervolg.) Wij laten hier thans volgen de discussien die bij de behandeling der artikelen zijn gevoerd. Artt. 1 en 2 worden goedgekeurd. Ait. 3. Dc heer Koop mans sluit zich gaarne aan bij de hulde door den heer Goslinga gebracht aan het college van B. en W., bij zonder aan den Wethouder van Onderwijs, voor het helder, duidelijk en gunstig ineen zetten van deze voordracht. Toch spijt het hem dat daarin nog niet één stap verder is gegaan. Spr. hoeft bij "de algemeene beschouwin gen bezwaar liooren maken tegen het bedrag van 20 als zijnde te laag. Dientengevolge is spr. wel wat huiverig geworden tot het doen van een voorstel zooals liij zich had voorgenomen, hoewel hij er toch maar toe zal oveigaan. Er zijn nog een 60-tal ouders, die aange slagen zijn in de Inkomstenbelasting voor een bedrag beneden 700 en voor die menschen zal liet moeilijk zijn een schoolgeld van 20 te betalen, zooals nu wordt voorgesteld voor hen die beneden 1000 zijn aangeslagen. Spr. zou daarom gaarne zien dat er nog één tarief werd bijgevoegdhet nadeel dat daaiuit voor de gemeente voortspruit ia niet zoo gioot. Spr. stelt dan als amendement voor om een nieuw tarief a in te lasschen, lui dende: a. bij een belastbaar inkomen van ten hoogste 7.50 ƒ15. Daardoor zullen de volgende letters met één moeten opschuiven. Spr. meent dat dit een tamelijk goed be drag is, dat niet beneden het aanVangs- schoolgeld der bijzondere scholen gaat en, dus niet kan beschouwd worden als een streven tot. concurrentie, doch alleen om de menschen in de gelegenheid te stellen hun kinderen op de openbare school te doen wanneer zij dit wenschen, zonder daardoor op zwaardere lasten te komen dan wanneer zaj ze op de bijzondere scholen, deden. Wel bestaat de mogelijkheid dat er kinde ren van de bijzondere school dan zullen overgaan naar de openbare school, maai' dat is het ge\olg dat daarop nu kinderen gaan, die de ouders liever op de openbare .school hadden, doch dit niet deden met het oog op het hoogc schoolgeld. Aan spr. is een voorbeeld bekend dat dit onlangs heeft plaats gehad. Spr. herhaalt, het is niet het doel om met lief schoolgeld te concurreeren, hij keurt dit voor beide zijden af, maar alleen om de men schen vrij te laten in de keuze. Nog wil spr. erop wijzen dat, wanneer het bezoeken der M. U. L. O. school vergemak kelijkt woidt, dit zal ten goede komen aan de verlichting der andeie scholen, wanneer een 10- of 20-tal kinderen in plaats van op do lagere school op deze zullen woiden geplaatst. Thans ondervindt men de grootste last bij de plaatsing der aangemelde leerlingen voor de gewone lagere scholen. Het voorstel woidt ondersteund door de hceren De Bruin en Ris. De heer Goslinga wenscht zijn stem te motivecren die hij tegen hot amendement zal uitbrengen. Wanneer in deze verordening was Opge nomen een matige verhooging voor het on derwijs der talen in de hoogere klassen, dan zou spr. met hort en ziel het amendement steunen, maar waar die ƒ15 voor alle klas- sou zou gelden, daar kan hij er niet inko men omdat hij dat bedrag daarvoor niet acht een billijke bijdrage in de kosten van het onderwijs. liet is wel waar dat het schoolgeld voor de bijzondere, school begint met 16.-—, piaar dit stijgt reeds bij het onderwijs in één taal tot 25 en klimt op tot ƒ40. En de ouders, wier kinderen op die school gaan, be- hooren, behoudens een enkele uitzondering, tot de categoriën a, b en c dezer ontwerp-Yer- ordening. Spr. zal dus aan- dit amendement zijn stem niet geven, omdat dit niet in het systeem der verordening past. De heer Honnerlage Grete moet zeggen dat hij persoonlijk dit amendement niet kan aanbevelen. Men is met dit voorstel in een gelieel an deren weg gekomen. Waar de bijdrage in do kosten dezer school niet uit het oog verloten mag worden, meenen B. en W. dat 20'. de uiterste grens is waartoe mag worden gegaan. Spr. verwijst overigens naar de laatste alinea van dit artikel, waaibij voor ouders met een aanslag van beneden ƒ500 geheele ot gedeeltelijke ontheffing kan worden ver leend. Dit artikel geeft dus ruim gelegenheid aan de ouders om hun kinderen toch op de school te kunnen doen. Nu zal de heer Koopmans wel Opmerken dat er oudere zijn wier aanslagen liggen tussclien 500 en 750, die daarvan dus niet zullen kunnen profiteeren, maar B. en W. meenden dat een n e 11 o-inkomen boven 500 wel een. schoolgeld van 20 kan dragen, dat netto-inkomen immers geeft slechts het bedrag van het werkelijk inkomen na aftrek van verschillende bedragen. Spr. heeft er reeds op gewezen dat er nu een zekere climax in het schoolgeld der ver schillende scholen bestaat. Spr. kan het amendement niet aanbevelen. De Voorzitter wil, opdat geen ver keerd denkbeeld blijve bestaan, opmerken, dat liet onderwijs niet ondergeschikt is ge- gemaakt aan het geld. Spr. heeft te veel eer bied voor de Schiedammers dan dat rij de beurs invloed zouden doen gelden op het onderwijs. De heer v. Westendorp zegt dat het denkbeeld van den heer Koopmans ook reeds in het College be.sproken is. Hij kan zeggen dat het voorstel van B. en W. is het gevolg van een eerlijke bespreking in dat College. Daarbij heeft hij ei nog aan herinr-eid dat vroeger een voorstel was ingediend waarbij het laagste schoolgeld was gesteld op 10, Er zal altijd een moeilijkheid blijven, hoe ook het schoolgeld geregeld wordt, ook wank neer het amendemcnt-Koopinans zou worden aangenomen. Dat kinderen zouden overgaan van de ge wone lagere scholen naar deze, acht spr. niet zoo heel wenschelijk; hij zou niet gaarne zien dat er veel kinderen van de scholen C tot G naar A enB overgingen. Spr. heeft rijn standpunt wat breeder toe gelicht, omdat hij duidelijk heeft willen mol ken dat het voorstel van B. en W. is de vrucht van een gemeenschappelijk overleg, waarin spr. ten slofte heeft berust. De heer Koopmans deelt nog mede dat hij den man, waarover hij zooeven. sprak, heeft afgevraagd, of hij zijn kind op de bij zondere school had gedaan op grond van rijn principe, of enkel op grond van financieel® overwegingen en, deze verklaarde teen dat hot laatste het geval was. De heer R i s wil nog vragen, alvorens tot beslissing wordt overgegaan, of voor kinde ren uiit één gezin, die gaan op de scholen A en B, korting zal worden toegestaan. De Voorzitter zegt dat het de bedoe ling is dak ongeacht of ze op dezelfde school of op een, der beide scholen gaan, voor meerdere kinderen uit één gezin, gaande op die scholen, korting zal worden toegestaan. De heer Honnerlage Grete wijst erop dat de verordening geldt voor „de open bare lagere scholen met uitgebreid leer plan", dus voor de beide scholen A en B tosamen, zoodat de plaatsing van kinderen, of ze op school A of school B gaan, be- seliouwd wordt te zijn op de in het hoofd" der verordening genoemde scholen en alzoo ge zamenlijk onder de bepalingen dier verorde ning vallen. De heer v. d. Schalk komt ter vergade ring. Art. 3 wordt goedgekeurd. Artt. 4 tot en met 9 worden goedgekeurd. Art. 10. Bij verhindering om van het on derwijs gebruik te maken door riekte of an dere, naar het oordcel van B. en W. ge wettigde oorzaken, wordt liet schoolgeld slechte berekend over de maanden,, waarin van het onderwijs is gebruik gemaakt en het to veel betaalde teruggegeven. De heer De Bruin vraagt of onder die redenen ook behoort vertrek uit de gemeente. De V oorzitter antwoordt dat dit naar het oordeel van B. en W. tot de gewettigde redenen behoort. Het zal misschien veiliger zijn om dit niet in de verordening op te nemen. Dc redactie laat een goede toepassing too. Het zou kun nen voorkomen dat zoo'n vertrek in het laat ste kwartaal viel. De heer De Bruin meent te bemerken dat er omtrent deze kwestie verschil van mcening in het College bestaat eu acht het, met hot oog daarop beter dit geval wel in de 1 epaling op te nemen. De heer R i s stelt hot geval dat iemand voor een maand uit de stad gaat en daarvan tijdig kennis geeft aan B. en "W. Is dat dan een vertrek, dat als „gewettigde oorzaak" zal wórden beschouwd? Er worden eenige opmerkingen onderhands gewisseld. De Voorzitter vraagt den heer De Bruin of deze de redactie van de opneming van zijn bedoeling kan overlaten aan B. en W. De lieer De Bruin antwoordt toestem mend. De lieer V. d. Velden stelt het geVal da+ iemand naar een andere gemeente ver huisd en na 8 dagen weer terugkeert cn vraagt of in dat geval de bepaling zal wor den toegepast. Verschillende interrupties in bevestigenden en ontkennenden zin worden gehoord. De heer R i a vraagt of het niet het beste zou zijn aan B. en W. over te laten de re dactie vast te stellen, zonder daaraan te ver binden de opdracht om daarin hot denkbeeld- De Biuin op te nemen. De Voorzitter zou het toejuichen als men zoo ruime vrijheid ann B. en IV. wilde ,aten. Art. 10 wordt hierna goedgekeurd. Art. 11 en 12 goedgekeurd. De gelieele verordening wordt vervolgens vastgesteld met algemeene stemmen. De vorderi ng op delnvoi'dering. De artt. worden achtereenvolgens goedge keurd en de geheele verordening vastgesteld met algemeene stemmen. Na sluiting der vergadering deelt de Voorzitter mede dat het in zijn voor nemen ligt in afwijking met het daarom trent, bestaande raadsbesluit in Augustus slechts één vergadering uit te schrijven en wel op den tweeden Dindag dier maand. AGENDA. 28 en 29 Juli Tivoli Schouwburg, 81/4, uur. Berl. Lustspiel Ensemble. G retchen. 28 Juli S. O. V. 8 uur. Concert Stafmu- ziek Reg. Huzaren ,den Haag. Ka pelmeester A. de Goede. 29 Juli en 2 Aug. Rotterd. Diergaarde, 8u. Kon. Scherpsch. Bart Verhallen, 30 S. O. V. 8 u Oefening baart Kunst. Concert en Bal. 31 Rott. Diergaarde. 21/2 u. Concert Kon, Scherpschutters. 2 "Aug. S. O. V. 8 uur. Oranjevereeniging. Vocaal- en Instromen taal concert met vuurwerk en tuinverlichting. Het Stedelijk Museum aan Kot Doeleplein alhier is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur voor h'et publiek opengesteld. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoo- ken wij steeds geregeld mododeeling, opdat wij die in onze agenda kuiïnen. opnemen. Rechtzaken. Het O. M. bij het Haagsclie hof heeft bevestiging geéischt van de vonnissen, der rcchtb. te Rotterdam, houdende veroordeeling van lo. J. G. G., kleermaker te R'dam, tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf wegens rijwiel-diefstal te Hof van Delft; 2o. W. P. v, d. T-, visscher, tot 1 maand gevangenis straf, wegens diefstal van zilveren voorwer pen, te Scheveningen,- negen, jaar geleden gepleegd. Op last der rechtbank is uit de voorloopige hechtenis ontslagen de expeditieknecht J. de W., van Rotterdam. Voor eenige dagen had hij op den Goudschesingd eenige revolver schoten gelost op zekeren P. M. v. D., die gedurende eenige maanden had samenge woond met diens vrouw en deze 11a dien niet met rust liet en zelfs luid bedreigd. Een ver volging ter zake Van poging tot doodslag is echter tegen hem aanhangig gemaakt. Dreigbrief aan minister Heemskerk. De rechtbank te Breda heeft J. van den M., die aan minister Heemskerk een dreigi- brief zond, veroordeeld tot vijf maanden ge vangenisstraf, met aftrek van dc preventieve hechtenis. De eisch was ook vijf maanden. Het O. M. by de Amsterdamsche Recht bank eischte na hef hoeren van 4 getuigen ll/g jaar gevangen.s tegen den 20-jarigen kantoorbediende Jb, "Wagenaar, wegens dief stal van 2 blanco ohèques en het gebruik maken van een dezer door valschheid in ge schrifte tot een bedrag van f2150, welkbe- dyag bjj zich deed uitbelalen aan een Incasso- bank, en waarna hy met zijn meisje naar hel buitenland vluchtte. Hij werd echter uit geleverd en sprong by zijn overbrenging naar Amsterdam nabij Abcoude uit den trein doch werd later weder gearresteerd. By de berechting dezer zaak was de moeder van bekl. op de openbare tribune, die een zenuwtoeval kreeg. Bekl. bekende uit liefde voor zjjn meisje gehandeld te hebben en gevlucht was omdat zjjn ouders tegen het engagement waren. Landbouw en Teeteelt. Onteigening bij tuberculose. Een der gemeentebesturen in Friesland heelt onlangs, krachtens art. 69, tweede lid, der Onteigeningswet, goederen onteigend welke in aanraking waren geweest met ecu lijder aan tuberculose. De kosten weiden danina aan het Rijk in rekening gebracht. Ged. Staten vroegen daarop het oordeel Van den Minister van Brmnenlnudsche Zaken over een mogelijke verevening der declaratie. De Minister heeft, naar- dc „N. R. Ct," meldt, onder terugzending der declaratie, aan Ged. Staten doen weten, dat hij bereid is om do verevening te bevorderen van declaratién ter vergoeding van do kosten gevallen op ont eigening ingevolge art. 69, le lid, der wet van 28 Augustus 1851 (Stbl. no. 125), mits de formaliteiten in do aitt. 6972 dier wet voorgeschreven, nageleefd rijn, doch dat met name voor tuberculose de toepassing van deze artikelen niet strookt met de bedoe ling van den wetgever. De ■omstandigheden, welke art. 69 onder stelt, zullen zich daarbij n.L, naar hetooidcel van den Minister, wel scliier nimmer vooï- doen. MhMÜJT—M—i—B—W—B*—

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 6