bij die gemeenten zich verbinden om voor eiken leerling uit hun gemeente, die dé H. B. S. te Stad-Almelo bezoekt, aan laatstgenoemde gemeente te betalen, een bijdrage (met inbegrip van liet schoolgeld) a 1200, wanneer de leerling tussclien zijn woonplaats en Stad-Almelo dagelijks heen en weer reist en b. f 175 wanneer de leer ling te Stad-Almelo in kost is. Naar aanleiding van dat besluit werd gistermiddag te Almelo een vergadering gehouden van ouders van buitenleerlingen der H. B. S. aldaar. Besloten werd twee adressen te zenden, een aan den raad der gemeente Stad-Almelo, met verzoek deze nieuwo regeling niet toe te passen voor die buitenleerlingen, welke reeds de H. B. S.. alhier bezoeken, en een aan don minister van binnenlandsohe zaken, waar in gewezen zal worden op de bovenge noemde hooge bijdragen, welke de finan- deele draagkracht van, veel ouders te boven gaan en niet verzoek hieraan tege moet te komen, te meer, waar ia deze provincie slechts twee Rijks hoogere bur gerscholen bestaan. l®n gemeentelijke kwestie, In 1204 was de gemeente Barendrecht met de verschillende diaconieën der keik- genootschappen overeengekomen om per jaax en per week een bedrag van 175 nit te keoren, onder voorwaarde dat jaarlijks voor bet opmaken der begrootiug werd op gegeven boe groot vermoedelijk liet aan tal te verplegen weezen bet volgend jaar zou zijn. In de jaren 1905 en 1906 was door de diaconie der gereformeerde ge meente aan de voorwaarden voldaan, zij bad toen zes weezen ter verpleging ge had. Nadien was geen opgaVe meer ingeko men en toch steeds voor zes weezen uit gekeerd en in ontvangst genomen. Nu bleek dat in het geheel een bedrag van pl m f900 over die drie jaren meer in ontvangst was genomen dan waarop de diaconie vol gens overeenkomst recht had. Do raad besloot, de diaconie der gere formeerde kerk te verzoeken vóór 15 dezer te willen antwoorden, of zij bereid was de quaes tie in der minne te schikken en het bedrag vóór 31 December terug te storten in de gemeentekas. In de Woensdag gehouden raads vei gade- ring nu was een schrijven van mr. Har- tog te Bergen op Zoom ingekomen, om inlichting over de quaestie. De raad heeft thans beslpten mm Ge deputeerde Staten der provincie machti ging te vragen om een procedure te be ginnen, ten einde dat gélpl terug teeischen langs gerechtelijken weg. YljMe Katholieke Sociale Week. Vijfde Dag. In de gisteren gehouden vergadering, welke werd bijgewoond door het Kamerlid mr. A. baron Van Wijnbergen, sprak dr. CL Meule- inan over bedrijïs- en beroepsziekten. Daar bij leverde hij critiek op onze ongevallen wet. Z, i. is het verkeerd, dat een arbeider, d;e tengevolge van een ongeval door een plotselinge zenuwziekte wordt getroffen, vól recht heeft, op uitkeering en hij bij wien hetzelfde plaats vindt door een langzaam nit den aard van zijn werk voorkomend proces, niet. De Nederlandsche Ongevallenwet, stelt nl. aio voorwaarde, dat ongeschiktlieid tot werken moet zijn veroorzaakt door grof uit wendig geweld. De Engelsche wet van 1910 daarentegen neemt als voldoende aan een ziekeÜjken toestand, veroorzaakt door den arbeid en die omschrijving acht spr. de juiste: lood- en arsenicumvergiftiging, mijn- wormziekte behooren onder de bedrij tsziekien te worden opgenomen. Des middags werden uitstapjes ondernomen naar Heemstede en Zaandam, ter bezichti ging vnn daar gebouwde blokken model-ar beiderswoningen. De Tuberculosebestrijding werd gisteravond besproken door dr. A. K. AI. Noyons. De inhoud zijner lezing laat zich samen- vaten in de volgende stellingen De tuberculose wordt veroorzaakt dooi den tuberkelbacil, die het menschelijk licliaam binnendringt en besmet. Het uitbreken en voortwoekeren der ziek ie hangt af van den aard en de hevigheid der besmetting, van den natuurlijken aanleg en het verworven weerstandsvermogen van den besmette, van diens omgeving en leefwijze ir. hygiënisch opzicht. Licht, lucht, rust en voeding zijn natuur lijke, krachtige weermiddelen tegen de ver nietigende werking der ziekte. Bestrijding der ziekte en genezing van den lijder moeten steunen op de boven aange geven beginselen, en deiltalve middelen van zuiver medische», naast middelen van alge meen maatschappelijken aard omvatten. Verhooging van den algemeenen maat schappelijken welstand, drankbestrijding en woningvoorziening zijn als sociale middelen niet te onderschatten in den strijd togen de tuberculose. De verpleging van den tuberculoselijder vinde bij voorkeur plaats in een kutholiek- religeuse omgeving. Eon R.-K. sanatorium, naar de eischen des tijds in medisch opzicht ingericht, is het herstellingsoord bij uitstek voor den tuberculoselijder. Het kind lichamelijk verzorgen, en hygië nisch opvoeden bespaart maatschappij en gezin menig slachtoffer der tuberculose. Baad van den Eollnndsehen Jongen. Men meldt uit 's-Gravenfiage Naar aanleiding van een aantal vragen is het plan ontstaan tot oprichting van een „Bond van don Hollandschen Jongen" in den geest van den Bond der Scouts in En geland. De Nederlandsche Bond voor Lichamelijke Opvoeding neemt dit werk ter hand. Het plan Is, dart jongens zich vereenigen tol club jes of groepen,, en dat zij oudere en bevoeg de personen tot leiders kiezen. Do leiders der groepen zouden dan aan het bureau van den Nederlandsehen. Bond voor Lichamelijke Opvoeding moeten opgeven het aantal en de namen der jongens van hun groepen, met verklaring tevens, datzij lid van den Bond zijn of wenschen te worden. Van bondswego worden dan den leiders medegedeeld do na men der leiders van de overige groepen in de plaats hunner inwoning, terwijl zij dan tevens kenhLgeving ontvangen van de nummers hunner groepen. De groepen \erkrijgen het recht de vlag van den Bond te voerenzij moeten echter in het kiuispunt den naam of het wapen van de plaats hunner inwoning aanbrengen (zulks in stede van den leeuw, die op den Bonds- itandaard is aangebracht). Boven het kruis punt wordt dan hot nummer van <le groep geplaatst. De Nederlandsche Bond voor Lichamelijke Öp\ ceding neemt nu op zich, inlichtingen te verstrekken, behulpzaam te zijn waar het geldt leiding te geven enz. Tevens wordt ernstig overwogen in hoeverre liet mogelijk is bij tijdige aanvrage, tegen matige vergoe ding, tentrnateriaa! te verschaffen. Inlichtingen worden vei .strekt door den heer W. J. van Hoytema, lid van het hoofd bestuur van den Bond voor Lichamelijke Op voeding, Jacob Gillisstraat 1, 's-Gra.vei.hage. VLAARDINGEN, 19 Aug. Openbare ver gadering van den Gemeenteraad op Dins dag 23 Augustus a.s., 's avonds 7l/e uur. VLAARDINGEN, 19 Aug. Burg. en Weth. doen don Raad ter benoeming van een direcletir-leeraar dei burgeravondschool al hier, de volgende aanbeveling: no. 1, El. Gerhardt, directeur der am bachtsschool te Schiedam; no. 2. B.Helle- man, ieeraar aan een ambachts- en burger avondschool te Venio; no. 3. A. J. Mtm- stennan, looraar aan do ambachts- en burgeravondschool te Assen. De aanbeveling is, wat de nummers leri 2 betreft, in overeenstemming met de be richten van den Minister van Binnenland- schen Zaken, den*Inspecteur van het Midd. Onderwijs en de Commissie van Toezicht. VLAARDINGEN, 19 Augustus. Naar wij vernemon zullen de feesten ter gelegenheid van den verjaardag van H. AL de Koningin, te geven door de Vereeniging ,,Fl,ardin ga", gehouden Worden op een wei (and van den heer Van der Knoop, gelegen aan den Verkeerden Groepeweg (Markgraaf laan). VLAARDINGEN, 19 Aug. Bij de te Rot terdam gehouden examen rechtlijnig teekenen en de perspectief is o. m. geslaagd de heer W. F. Sirag van hier. STADSNIEUWS. Koninginnedag. Door het bestuur der Oranjevereeniging is de navolgende circulaire verzonden aan heeren werkgevers alhier. M. M. Sedert het optreden der Oranjevereeniging neemt meer en meer het gebi uik hier ter stede toe om, waar mogelijk, de iabrieken den ge beden dag of een gedeelte van den dag stop te zdten op Koninginnedag', 31 Augustus, opdat de werklieden met hun gezinnen zuilen kunnen deelnemen aan de feestelijkheden, welke op dien dag plaats hebben. De Oranjevereeniging waardeert ten zeerste deze medewerking van II.tl. Patroons inbaar streven en wendt zich rhet te mam vrijmoedig heid tot hen, die zich aan deze samenwerking nog onttrokken, om 31 Augustus a.s. ook aan hun personeel een vrijen dag te geven. liet bestuur der Oranjevereeniging zou daarbij gaarne zien dat het loon der arbeiders op dien feestdag toch zal worden uitbetaald, opdat daaruit voor hen geen financieel na deel zal voortvloeien. Het bestuur vertrouwt, dat aan het ver zoek door U, voor zoover mogelijk, wel zal worden voldaan, waardoor de Koninginnedag meer en meer zal worden wat hij behoort te zijneen algcmcenc nationale feestdag. Namens het bestuur der Oranjevereeniging, F. J. SMIT, Voorz. C. J. BLOMMEN DAL, Secr. Landweer. Wij herinneren bij deze belanghebbenden aan de openbare kennisgeving van 16 Juli j 1., waarbij zij, die op 1 Augustus j.l. naar de landweer zijit overgegaan, worden opge roepen om voor den 3 1 Augustus a.s. zich aan te melden aan het bureau Militie (Schoolstraat 12) en aldaar hun zakboekje in te leveren. De toonoelvereeniging „Julinna" geeft haar jam feest niet Dinsdag- maar Zondagavond 21 Augustus a.s. Een 15-jarige aanvanger, werkzaam aan do glasfabriek „De Schie", heeft bij de politie anijgifte gedaan dat hij door een medearbei der, steller op die fabriek, is geschopt, ge trapt, geslagen en gebeten. De politie stelt een onderzoek in. AGENDA- 19 Aug. en volgende dagen. Tivoli Sehouwb,, 8 u. Speenhoiï's Klein Tooneel, Vooruit Rotterdam 19, 21 en 22 Aug. Groote Schouwburg. 8u. De koperen vaas. 19 en 23 Aug. Rotterd, Diergaarde, 8 u. Kon. Scherpsch. Bart Verhallen. 19 Geb R. K. Volksbond, 81/2 u, Open bare Vergadering Timmerlieden. 20 en 28 Aug. Rotterd. Diergaarde, 2t/a uur. Concert. Kon. Scherpschutters. 21 y> Rott. Diergaarde, 21/2 u. Concert Stafm. 6e Reg. Inf 21 Verkooplokaal, 8 u Tooneelvereen. jJuliana", Feestavond. 24 S. O. V,, 8 uur. Concert Stafm. 4e Reg. Inf ie. Leiden, kapelm. W. van Erp. Het Stedelijk Museum aan het Doeleploin alhier is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur li 10 ct. per persoon voor het publiek opengesteld. lederen avond specialiteitenvoorstelling in Circus Variété en Casino te Rotterdam. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoo ken wij steeds geregeld mededeeling, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen Kunst en Wetenschap. Journalistiek. Naar het „Vad." uit de besle bron ver neemt, heeft de heer J. E. Stokvis met in gang van 1 Augustus de hoofdredactie van „De Locomotief" voor een jaar aanvaard. Intern. Geologen congres. Gisteren is te Stockholm het elfde inter nationale congres van geologen in tegenwoor digheid van den koning en den kroonprins geopend. De kroonprins heette de deelnemers aan het congres welkom, waarna de koning het congres voor geopend verklaarde. Sport Hardloopen. De Corriero delta Sera uit Rome ver telt, dat Dorando, do bekende winner van den Marathon-loop In de te Londen ge houden Olympische Spelen, te Rosariobij Buenos-Aires in Aigentinië, een nieuwe overwinning behaald heelt. Hij moest daar in een wedstrijd loopen, maar per slot wilden do Argentijnsche loopers niet tegen Boranda uitkomen. Dorando zeiile, dat hij het dan wel tegen een paard wilde op nemen. Men dacht eerst, dat hij grappen verkocht, maar toen Dorando aanhield, werd er een paard gehaald, dat bekend was als een goed renpaard. Man en paard gingen tegelijkertijd af en de eerste be reikte hot doel ettelijke seconden vóór zijn viervoetigen mededinger. Do afstand be droeg vijf mijlen en aan het eind van de baan was Dorando nog frisch', het dier vrijwel uitgeput. Toen men Dorando vroeg hoe hij zich voelde, hood hij aan dade lijk tegen een versch paard te loopen. Luchtvaart. Nog een ISederlandsch vlieger. De heer J. L. van der Knoop, automobiel en rijwielhandelaar te Vlaardingen, die Jean Olieslagers bij zijn te Groningen welgeslaag de vluchten assisteerde en hem bij het mon leeren van zijn motor als eerste mechanicien behulpzaam was, zal zeer waarschijnlijk ook in de aviatiek gaan. Van Parijs naar Londen. John Moisant, de luchthold van het «ogen blik, heelt op de laatste mijlen van zijn groote luchtreis geweldig met pech te kampen. Zooals men weet was lrij Woensdag, na het Kanaal te zijn overgestoken, nabij Dover ge land. Gistermorgen vroeg steeg hij weder op onder hoogst ongunstige weersomstandighe den, maar naar aanleiding van een defect aan zijn motor, moest hij, bijna in 't gezicht vnn zijn doel het Crystal Palace, waar dui zenden hem opwachtten te Reinham bij Chatham dalen. Bij het dalen brak hij de schroef. Onmiddellijk heeft hij naar Parijs om een nieuwo geseind. Zijn- reuzenpresliitie in aanmerking geno men, kan, het kleine afstandje, dat hem nog van Londen scheidt, buiten rekening latend, gevoegelijk worden gezegd, dat Moi.saint de reis ParijsLonden (met een passagier) heeft volbracht. Aan een speeïalen correspondent van de .Matin" heeft Moisunt de bijzonderheden van zijn historischen tocht verteld. liet merkwaardigste was wel, dat de Ame rikaan nooit ten noorden van Parijs was ge weest en den weg door de lucht geheel met behulp van het kompas heeft moeten vinden. Moisnnt vertelde o. in. hot volgende: Ongeveer 14 dagen geleden vertelde ik m'n vrienden, dat ik van Parijs naar Londen ging vliegen. „Onmogelijk", was de alge- meene opinie. Ik vertelde hun, dat ik het nog onmogelijker zou maken door een passa gier mede te nemen. Latham luxu'de het en mankte onmiddel lijk toebereidselen om denzelfden tocht te gaan maken. Dinsdag om 11 uur hoorde ik, dat hij vertrokken was en onmiddellijk be sloot ik hem te volgen. Om 4 uur was ik gereed en om 5.45 vertrok ik vnn Issy-les- Moutinenux, Ik wist, dat Latham sneller kon gaan dan ik, speciaal daar ik een pas sagier bij mij had, maar het was mogelijk, dat Lathum oponthoud zou hebben, en dan zou ik eerder dan hij te Londen kunnen zijn. We vlogen op een hoogte vnn 60'0 voet over Parijs, maai' do luehsfcroom trok ons toen zóó neer, dat we ten slotte maar juist boven de huizen bk /en. In 2 uur was ik te A mien--, geheel op, mijn kompas, cirkelde rond, om het trëtodrome to vinden, ontdekte het en kwam behouden ter aarde. Gemiddeld vloog ik 800 tot 1000 voet hoog err gebruikte 20 liter petroleum per uur. Van Amiens vertrokken we om 5.45 en daar kregen we heftig met den wind te kam pen; eens deed de wind ons 'zelfs een comple ten cirkel maken, cm we moesten een heel stuk naar beneden komen om ons evenwicht niet te verliezen. Zoo gingen we recht door naar Calais, draaiden daar eenigen tijd rond en landden. Ik wist, dat 't Galais was, daar ik op dit tijdstip zoowat hiei had kunnen zijn, en 01' geen andere haven in den omtrek te zien was. Van tevoren had Blóriol me verteld, dat ei een goede landingsplaats te Calais was, welke plaats ik na eenig zoeken ook vond. Dat was om 7.40 in den morgeu en om 10.50 waren we weer op weg. Van Enge land was niet» to zien, en, geheel op mijn kompas, rekening houdende met den wind, vertrokken we. Volkomen kalm passeerden we do zee. We zagen visschersbooten, mailstoo- mers etc., en eindelijk, na een lmlf uur, rees de kust voor onze blikken op. Ik was van plan 20 mijl landwaarts neer- te komen, maar pas was ik boven hot land, o!' ik vloog door zoo'n enorme regen» en ha gelbui, dat ik genoodzaakt was tc dalen. In enkele seconden was ik van lOOO voet op 300 voet en even later kwam ik aan land. Tot zoover zijn verhaal. Ter bescherming tegen de koude had hij ondergoed van Jnpansoh papier, terwijl hij over z'n gewone kleercn dikke truien droeg. De mecanicien, een steviger klant dan Moi snnt, was in gewone kleeren, maar had niet zooveel last van de kou. Voor evcntucele ongelukken hadden ze twee reddingsgordels bij zich. De tocht door het N.-O. van Frankrijk. We hebben gisteren den uilslag van deze rondvlucht meegedeeld. De otficioele tijd over het geheel© traject is voor Le- blanc 12 u. 8 in. 22 sec., en voor Aubnm 13 u. 28 m. 11 sec. Leblanc ontvangt, behalvo den prijs van 100.000 francs, nog ongeveer 27.000 francs voor vijf eerste prij zen en twee prijzen voor afzonderlijke tra jecten. De prijzen van Aubrun bedragen 13.000 francs. Over do huldiging der stoutmoedige vlie gers nog hot volgende: In de „Aéro Club do Franco" werd den drie helden en don offieieren-aviateurs oen intiome-reunio aangeboden, waaraan, be halve een groot aantal leden der club en bekengde persoonlijkheden, ook de Minister van Oorlog, generaal Bran, deelnam. De heer Léon Barthou wcnschte den 'helden geluk en verzocht vervolgens den Minister Brun al zijn invloed hij" Me regeering te willen aanwenden opdat do drie m'oedige pionieren op waaidige wijze zouden wór den beloond voor wat zij voor do aero- natiek hebben gedaan. Generaal Brun antwoordde, dat geheel Frankrijk hen dank baar was voor het schitterend resultaat dat zij bereikt hadden. Ten slotte nam Le blanc, zichtbaar bowogen, hot woord en dankte zoowel de organisators van de vlucht alsook Blériot, aan wien hij en Aubrun hun overwinning hebben te dan ken. Generaal Brun heeft allo deelnemers aan de vlucht tot een dejeuner uitgenoodigd. Na den brand. Do Engelsche regeering is het eerste rechtsgeding tegen het bestuur der Bnis- selscho tentoonstelling b'egonnen. Het volgende request werd 11I. Woens dagmorgen ingediend bij den rechter in kortgeding „Aangezien een brand bijna gansc-h' de Engelsche afdecling in de tentoonstelling van Brussel heeft vernield; „Aangezien het vuur aan do Engelsche afdeeling werd meegedeeld door een na burige sectie; 1 „Aangezien do oorzaak van den brand nog niet is vastgesteld en dus niet kan bepaald worden, of hij veroorzaakt werd tloor de schuld van een der gedaagden of van hun lastduigenden; „Aangezien overeengekomen Werd tus sclien ©enerzijds de gedaagde, en ander zijds de Britscho regeering, vertegenwoor digd door M. Sydney Buxton, voorzitter van den Board of Trade, M. Herbert As- quith, eerste (ord cler Thesaudrio en eer ste minister en zoovee( noodig i\f. Ijl riek P. Wjintour, dat het uitvoerend comité in waarborg of tusschenkomst zou roepen, de verantwoordelijke aanleiders van onge vallen of beschadiging. „Aangezien er hoogdringendheid is, Wor den gesommeerd eri in mora geste(d: ,,lo. Do Belgische Staat, in den jiersoon van den lieer minister van arbeid en nij verheid; 1 „2o. De heer hertog d'Ursel, algemeen commissaris der rogcering; „3o. De naani(ooze maatschappij der Tentoonstelling, vortegenw'oordigd door haar voorzitter, baron. Janssen en de al- gemeeno bestuurders, heeren Keym en graaf van der Bureh'; „Dat zij alle maatregelen zouden ne men, opdat do schade niet erger v/orde en opdat de beschadigde voorwerpen niotwor- cïen Weggelian(d;' „Dat zij in waarborg of tusschenkomst zouden roepen do voor don brand verant woordelijke personen, in zooverre die ver antwoordelijkheid niet op hen zeiven valt en. dit om) evjentuoel, door een beslissing uitspraak te doen Voor al do belangheb benden; t „En om over te gaan tot 'de aanduiding van drie oxperten, 0111' de verbrande plaat sen te beschrijven, de overblijvende ge deelten der uitstallingen op te nemen en hun waarde vast te stallen, de schade te schatten aan aanleggcrs en tentoonstel- lors berokkend en de oorzaken van den brand na te sporen." Eiscliers en gedaagden waren door ver scheidene advocaten vertegenwoordigd. Na lange debatten hield de rechter zijn uitspraak voor, doch benoemde drie experts. Do vermoedelijke oorzaak van den brand. Een ingonieur-electricien heeft ©enige verklaringen afgelegd omtrent de vermoe delijke oorzaak van den brand. Naar zijn meening heeft de overtollige intensiteit, die van de electiioiteitsgelei- ders gevergd Werd, den brand veroor zaakt. 1 Drie geleiders waren geïsoleerd m'et pa pier, dat mot een bijzondere stof doorweekt is; de regen van deze laatste dagen en ft ei brandende zon, die er op gevolgd is, heb ben dit papier echter doen harsten. Zondag was de vraag naar stroom zeer steik ca het koper cler kabels w'ord zoozeer ver hit, dat de isolator vuur vatte, en dat ten slotte bogen ontstonden tusschén de verschillende kabels tegen den bijzonderen, gevel der tentoonstelling, aldus dien ge- heelcn Voorgevel hot vuur inodedeelende. 'Wat die meening nog versterkt, is dat mon een groene vlam gezien hoeft voor dal de brand is uitgebroken; welnu, h'ct smel ten van het koper in de geleiders geeft juist een vlam van die kleur. Een bewijs Van de overtollige intensiteit waaraan do geleiders onderworpen waren, ligt in hot feit dat de brand uitgebroken is 0111 8 uren 60, en dat juist op dit uur de algemeene verlichting der hovingen be gon, terwijl Brussel-Kermis „a giorno" ver licht was. Het is dus aan een te zware lading der kabels, veroorzaakt door een overdreven vraag naar stroom, dat de ramp zou kun nen toegeschreven worden. Geinengfl Nieuws. liet Schotsche Kerkje. Het Schotsche kerkje op de Meent te Rot terdam dat van 1627 dateert, en al eenigen tijd buiten gebruik is gesteld, is naar men verneemt, aan den deurwaarder den heer B. Kruyne aldaar, verkocht. De heer Kruyne maakt er een Venduhuis van. Wandelende bladeren, De Amsterdamsche Artis is sedert eenigen tijd een rariteit rijker geworden, nl. de zooge naamde wandelende bladeren". Het zijn insecten, die te Amsterdam gekweekt zijn uit eieren «elke van Java naar hier worden gezonden. De levende dieren lijken zoo volkomen #p bladeren, dat vele bezoekers nauwelijks gelooven kunnen, dieren voor zich te heb ben. Het kost zelfs den verzorger, die er dagelijks mede omgaat, moeite, ze van de bladeren te onderscheiden, waartusschen ze zich ophouden. Toch zijn het geen kleine insecten, ze hebben ongeveer de grootte van een eikeblad. Nu ze volwassen zijn en vleu gels hebben gekregen, wordt zelfs de nerva- tuur van bladeren bedriegelijk nagebootst. Geen cholera. Than» wordt gemeld, dat het verdachte ziektegeval te Benschop gebleken is geen cholcni te zijn. Scheveningsche speelhuizen. Vóór de nSportingclub" aan den Gevers Deynootweg te Scheveningen, waar Zaterdag avond laat door de justitie een inval werd gedaan, en vóór de daarnaast gelegen nJockey club" staat thans een politiepost van des mid dags twaalf uur afdes avonds om zes uur worden de posten versterkt tot dubbelposten. Het consigne der politie-agenten is, geen be- zoekeis tot de clubs toe te laten. Opzienbarende inbraak. In den afgeloopen nacht is uit een geslo ten brandkast van liet Centrnalbureau dor Schoveningsche hotels in het Pnlaco-hotel eon aanzienlijk bedrag, pLm. /18.000 gestolen. Van den diefstal worden verdacht twee be ambten, van wie één" toegang had tot de be doelde kantoren en welke beambten heden ochtend niet zijn verschonen. Politie en justitie zijn onmiddellijk van den diefstal in kennis gesteld. Circus Variété, De Circus Variété aan het Stationsplein te Rotterdam heett met 1 Augustus weder zyn gastvrije poorten wijd geopend voor alien die gaarne eens een avond zich verlustigen in de aanschouwing en het aanhooren van wat een afwisselende reeks van artisten biedt. De nieuwe directeur, de heer F. Schentke, heeft reeds getoond, wjj hebben ons daarvan gisteravond kunnen overtuigen, dat hij den smaak van het publiek kent en weet te be vredigen. Alle nummers mochten zich bijna zonder uitzondering verheugen in een aan houdend dankend applaus. Na een paar nummers muziek trad op het d'Osta trio, een heer en 2 dames, die kranige oefeningen verrichten aan de trapeze. Daarna kwam voor het voetlicht de karakter- humorist Werner, die een welverdiend succes had met het voordragen vnn een gedeelto van »Das Lied von der Glocke", waarbij hij verschillende voordragers immiteerde en eveneens met de alleraardigste welgeslaagde typen die hij gaf en waai by hij het tooneel niet verliet om zich te metamorphoseeren

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2