VICTORIA WATER stip van opzegging of vernieuwing nadert, en men verwacht te Weenen, dat Italië de herziening van sommige verdragsartikelen zal eischen. P e r z i 5. "Volgens een. bericht nit Teheran zou Rus land zich bereid hebben verklaard de troe pen nit Peraie terug te roepen onder voor waarde, dat de termijn voor het onderzoek \an de kopermijn van Karadagh wordt ver lengd en een automobieldienst tusschen Resjt en Teheran wordt ingericht. Griekenland, De einduitslag van de verkiezingen in Attica is als volgt: Gekozen: 24 volkscan- didaten, waaronder Venizelos, 16 Rhallysten en Theotokisten en vier Kretenzische candi dates Tot de gekozenen behooren ook de oud- ministeis Levidis en Skouze. Volgens een globale indeeling is het ge- heele aantal gekozenen xoor de Grieksclie Nationale Vergadering als volgt over de partijen verdeeld185 Rhallysten en Theo tok is ten, 40 Mavromikalisten en 135 onaf- hankelyken. Een aantal personen, die door de volks partij tot lid van de Nationale Vergadering zijn gekozen, hebben een schrijven gericht tot Venizelos, waarin zij dezen verzoeken zoo spoedig mogelijk naar Athene te komen, ten einde de leiding van de partij op zich te nemen. De Kretenzische staatsman Michelidakis heeft een telegram, naar Athene gezonden, waarin hij, onder dankbetuiging voor zijn verkiezing, verklaart, dat volgens zijn mee ning de Kretenzische staatslieden nuttiger werkzaam kunnen zijn op Kreta dan te Athene. BINNENLAND. Hofbericht. Ter eore van den geboortedag van H. M. de Koningin zal ten paleize Het Loo te l3/i uur een gala-déjeuner plaats hebben. De gasten vertrekken uit Den Haag met don trein van 9 54 u. Staatsspoor. In dezen trein zijn rijtuigen gereserveerd direct voor het Loo, zoodat de gasten niet behoeven over te stappen. Holl. Maatselilj van Landbouw. De 85e algemeene vergadering der Hol land sche, Maatschappij van Landbouw wordt gehouden op Donderdag 15 Sep tember a.s., des namiddags te één uur in het Park-Hotel te Hoorn. NedorlamDclie Bond van Gemeente- Ambtenaren. De jaarvergadering dezer vereeniging wordt ditmaal gehouden to Middelburg, op 15 en 16 September a.s. De agenda ver meldt verscheidene punten, die vangroot belang zijn voor gemeenten en ambtena ren. Wij noemen daarvan: instelling van een bureau van inlichtingen; stichting van een rust- en vacantie-oord; uitschrijven van een prijsvraagverzoek aan de regee ring tot bevordering der Zondagsrust van de gemeente-ambtenaren; motie, waarin nogmaals krachtig wordt aangedrongen op regeling van den rechtstoestand der ge meente-ambtenaren, welke regeling een zaak is van groote urgentie, zoowel we gens het belang der gemeenten als van haar ambtenaren. VLAARDINGEN, 27 Aug. Do kommies 2e kl. D. J. Brune wordt met ingang van 1 September a.s. verplaatst van hiernaar Lisse. Dienzelfden datum wordt naar hier verplaatst (tijdelijk) de kommies 2e kl. A. H. Wemmerslager, van Oud-Beierland. YLAARDINGEN, 27 Aug. Het bestuur van den Volsbond, vereeniging tegen drank misbruik, heeft besloten, de lokalen der vereeniging, evenals vorige jaren, op den lotingsdag voor de lotelingen on hun vrien den open to stellen en 's avonds in het lokaal „Excelsior" een gezellig samenzijn te organiseeren, met voordrachten en mu ziek. VLAARDINGEN, 27 Aug. Door de poli tie is proces-verbaal, opgemaakt tegen ceni- ge melkverkoopers, wegens het niet nako men der verordening op den melkverkoop, VLAARDINGEN, 27 Aug. De commissie van geschillen, ingesteld door de kui- pers-patroonsvereeniging „Ons Belang", be staat thans uit de heeren P. Pruis, voor zitter; A. v. d. Berg, G. Goedknegt en D. v. d. Windt, leden der patroousvereen.. de heeren W. Drop, Ijd der vereen, van kuipers, houtbewerkers, enz.; D. Hofman, lid der christ. kuipersgezellenvereeniging „Eensgezindheid", on J. Kordraagers, 3jd der r.-k. kuipersgezellenvereeiv. „St. Jozef". Secretaris der commissie is de heer W. Drop. STADSNIEUWS. Koninginnedag. Op den 31sten Augustus sullen, ter gele genheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, de navolgende feestelijkheden worden gegeven 's Morgens vroeg op de Markt koraalmu- ziek door muziekkorpsen, kinderoptocht en wandeltocht van muziekcorpsen door de stad en vervolgens voetbalwedstrijden en kinder spelen op het terrein van S. V. V. met als extra-nummer Jnpnnsch dagvmmverk. 'a Namiddags hondenwodrennen in de Nas- aaustraat, ringiijderij om de Plantage, feest- concert op de Broersvest en kindcroptocht. 's Avonds groote gondelvaart door de vens onder schitterende bengaulsche ver lichting. Voor nadere bijzonderheden zie men den door de Oranjevereeniging uitgegeven offi- cieelen feestgids. Men verzoekt ons voorts te willen mede- deelen, dat in dezen gids verzuimd is bij do ringrijderij, afdeeling ruiters, den naam op te nemen van den heer J. van Kapel, zoodat het aantal deelnemers thans 22 bedraagt. Het programma, aangeboden door de Ver eeniging tot bevordering van de belangen dor Ned. Herv. Kerk, ter gelegenheid van de godsdienstige herdenking van den dertigsten verjaardag van Koningin Wilhelmina in Je Groote Keik is als volgt: Opening der kerk 8.30. Aanvang 's mor gens 9 uur. Feestredenaar da. J. de Zeeuw. Organist de lieer H. J. P. Text or. Zangkoor „Maranatha", directeur de heer A. Scheuikogel. 1. Orgelspel vóór den dienst. 2. Gebed en inleidend woord. 3. Zangkoor: Wilhelmus van Nassouwo, Bede voor het Vaderland. 4. Orgelspel: Volksliederen. 5. Feestrede. 6. Zangkoor: 31 Augustus. 7. Oigelspel: Larghetto, Symphonic van Haydn. 8. ZangkoorOranjelied. 9. Slotwoord en dankzegging. 10. Orgelspel na den dienst. Bij beschikking van den minister van landbouw, nijverheid en handel is benoemd aan 's Rijks veeartsenijschool te Utrecht, voor het tijdvak van 1 September 1910 tot en met 31 Augustus 1911, tot assistent bij de kliniek en de heelkundige leervak ken, onze vroegere stadgenoot, de heer Buhberman, veearts te Utrecht. Do kommies 2e kl. L'. J. Groenenberg wordt met ingang van I October a.s. over geplaatst van Heorlnigowaarcl naar hier. ue godsdienstoefening dor nfd. Schiedam van den Nederlandschen Piotestantenbond zal morgen worden geleid door mej. A. Buisman, van Oud-Beierland. Stadskwcckerlj. Ter gemeentesecretarie zullen Vrijdag en Zaterdag a.s. 's middags tusschen 2 en 4 uur toegangsbewijzen zijn te bekomen voor de bezichtiging van de Stadskweckerij. Unie-collecte, Do Maandag gehouden Unie-collecte rooi de school met den bijbel heeft opgebiacht f 193.97. Men vei zoekt ons mede te deelen, dat door do commissie van kasnaziening de kas en boeken van den afegtreden penning meester der Schiedamsche Yoetbaltvereeni- ging in uitmuntende orde zijn, bevonden. Hedenmorgen is door do politie aange houden de 45-jarige schipper W. W., die in het „Politieblad" gesignaleerd stond als veroordoejd tot f5 boete, subs. 5 dagen hechtenis. De man word weder op vrije voeten, ge laten, toen hij zijn boete betaalde. Voorts werd door de politie aangehouden de losse werkman J. P., alhier, wiens aanhouding door den officier van justitie te Rotterdam w'as verzocht, tot het onder gaan van één maand gevangenisstraf. De man is ter beschikking gestel/I van ge noemden officier. Gevonden voorwerpen. Bij de volgende pereonen: Kinderschoentje, v. Harmeien, Emma- straat 8; rok, mantel en blouses, Schik hof, Proveniershuis 3; portemonnaie met f 0.01, Hosman, L. Haven 1; damespaiapluie, Van der Made, Grofbaan 9; kinderkraag, v. d Laan, Hoofdstraat 151damestaschje met inhoud, Klaassen, Goeieescho straat 8; heerendas, Vermeulen, Ooievaarsteeg 6; huissleutel, v. d. Laan, Hoofdstraat 151; schildersdiamant, Schoof, Boterstraat 11; dameshorloge met ketting, v. d. Bos, Ma- riastraat 63. AGENDA- 27 Aug. en volgende dagen. Tivoli Schouwb., 8 u. SpeenholT's Klein Tooneel, Vooruit Rotterdam I 27 en 28 Aug. Groote Schouwburg. 8 uur. De koperen vaas. 28 d Rotterdamsohe Diergaarde, 21/2 uur. Concert. Kon. Scherpschutters. 30 j> Rotterd. Diergaarde, 71/2 uur. Kon, Scherpschutters. B. Verhallen. 1 Sept. S. O. V., 8 u. Concert Zangver. >St. Caeciüa", dir. H. A. H. Veuge- lers en Harmoniegezelsch. »St. Am- brosius", dir. J. F. M. Smits. A n Rott. Diergaarde, 21/2 u. Concert Stafm. 3e Reg. Inf Het Stedelijk Museum aan het Doeleploin alhier is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur ii 10 et. per persoon voor het publiok opengesteld. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, o. tL g. verzoe ken wij steeds geregeld mededeeling, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. OBERLAIINSTEIN, vermengd ui et limonade en andere siropen de Zoinerdrank i»U uitnemendheid. Kunst en Wetenschap. Journalistiek. Met ingang van 1 September a.s. zal aan de redactie van liet „Leidsch Dadblad" worden verbonden inr. J. Draaijer, advo caat en procureur te Leiden Men meldt ons uit Leiden De buitengewoon hoogleeraar Prof, Dr. Scato Gockó do Vries, Directeur der Rjjks- univexsiteitbibliotheek, zal op 10 October a.s. clen dag herdenken, waarop hij 25 jaren geleden aan de Leidsche Universiteit werd bevorderd tot doctor in de klassieke letterkunde, na verdediging van een aca demisch proefschrift, getiteld: „Episiula Sapphus ad Phaonem". Fonds van Ned. Beeldende Kunstenaars. Onder voorzitterschap van den heer mr. G. E. Ridder Huijssen van Kattendijke, had in het Zuid-Hollandsch Koffiehuis te 's-Gra- venhage de jaailiiksche algemeene vergade ring plaats van „het Fonds voor Ned. Beel dende Kunstenaais, hun weduwen en weezen". Plet aantal der deelgerechtigde leden werd met één vermeeiderd. Blijkens het jaarver slag is de geldelijke toestand gunstig, namen de inkomsten toe en konden de uitkeeringen aan de weduwen verhoogd worden. Hot Fonds mocht zich vei heugen in een belangrijke gift an Hare Majesteit de Ko ningin-Moeder en in bijdragen van vele an dere begunstigda, terwijl door den verkoop van eenige der aan het Fonds tocbehoorende kunstwerken, het kapitaal belangrijk versterkt werd. De rekening en verantwooiding van den penningmeester werd goedgekeurd en sluit met een batig saldo van bijna 900. Tn het vereenigingsjaar 19091910 is voor ruim 1500 belegd geworden en volgens een besluit dezer vergadering zal het saldo, vermeerderd niet de opbrengst der kunstwer ken, spoedig rentegevend gemaakt worden. De heer N. Steffelaar, kunstschilder te 's-Ginvenhage, die aan. de beurt van aftreding was, werd als bestuurslid herkozen. Internationale wedstrijd van klokkenspelers. In de grijze bisschopsstad Mechelenwerd Zondag en Maandag j.l. een wedstrijd van carillonspeleis gehouden. De eerste ca rillonkunstenaars van België en Nederland waren opgekomen om, ten aanhoore van een menigte deskundigen en liefhebbers uit Belgie, Nederland, Frankrijk, Duitsch- land en Engeland, te dingen naar den eere- prijs, oen verguld schild, aangeboden dooi den koning der Belgen, en enkele kleine prijzen in geld. „Dat was een prachtige kans voor de carillonneurs van Nederland en België," zegt de berichtgever van de „Times", „want sedert 13 jaren is geen dergelijke wedstrijd gehouden en boven dien was de gelegenheid, om 'eens het prachtige carillon van den reusachtigen toren van de kerk van St. Rombout te kunnen bespelen, voor de carillon-virtuozen een niet te versmaden buitenkansje, daar hun slechts uiterst zelden de gunst te beurt valt, een ander instrument te kunnen be spelen dan dat in hun eigen kerktoren. Zeventien kunstenaars brachten, ieder op zijn beuit, twee stukken naar eigen keuze ten gehoore en daarna het „Lied der Vla mingen" van Peter Benoit. Op het marktplein stond, dicht opeen gepakt, een oplettend luisterende menigte, die allesbehalve karig was met haar toe juichingen bij een bijzonder goede presta tie, ofschoon de musicus, wien de toejui chingen golden, er bezwaarlijk veel van gehoord zal hebben, gezeten als hij was op een hoogte van 300 voet boven de me nigte. Maar er werd minder gepraat hij dezo muziek in de open lucht dan ik dik wijls to dikwijls, helaas gehoord heb m een Engelsclie concertzaal. Tot de zes mededingers in den eindwed- strijd behoorde geen enkel Nederlander (uit Den Haag, Rotterdam, 's-Hertogon- hosch, Gouda, Nijmegen en Utrecht waren carillonspeleis opgekomen). Eenige Neder- tandsche bezoekers waren daarover min of meer ontstemd en een hunner gaf als zijn meening te kennen, dat de Belgen zich wel een beetje al te veel door hun patriotis- mo hadden laten leiden. Mij echter komt het voor, dat de Belgische spelers geluk kiger waren geweest in de keuze hunner stukken, ten deele doordat zij beter op de hoogte waren met het Mechelsche ca rillon, maar tevens, dat zij de Nederlan ders ook overtroffen in de techniek. Do jury, samengesteld uit de heeren; Cyriel Vereist, diiecteur van de Mechelsche muziekschool, dr. Van Doorslaer, den eer sten autoriteit op het gebied van de ge schiedenis der carillon-muziek, Joseph De- nyn, algemeen erkend als de eerste ca rillon-virtuoos; M. J. A. de Zwaan, klok kenspeler te Delft en 1 eeraar aan 't con servatorium te 's-Gravenhage, en Wooding Staimer, een bekend Engelsch deskundige, kondo den eersten prijs toe aan Van do Plas, den tweeden aan Fernand Routóvan Bergen, terwijl Alphonse Rolliers, van St. Niklaas-VVaas, zich met een derden prijs moest tevreden stellen. Nederl. kunst te Buenos-Ayres. Van den heer A. F. Reicher, seer.-pen- ningmeester van het Comité voor Buiten- landsclie Kunsttentoonstellingen, ontvingen wij de volgende mededeeling: De Internationale .Tentoonstelling van Schoone Kunsten te Buenos-Ayres werd 12 Juli j.l. geopend. Do vernissage in do Nederl. afdeeling had enkele dagen tevo ren plaats gehad in tegenwoordigheid van onzen gezant, den heer Van Riet, den heer Jongewaard de Boer, consul, en de leden der Nederlandsche kolonie, bij welke ge legenheid door den. heer -Tob. J. Doyer, gedelegeerde voor Nederland, een toespraak werd gehouden Onze collectie trekt zeer de aandacht; do Nederlandsche schilderijen worden tot de beste der geheele tentoonstelling gere kend. De beoordeeling in de pers is ook zeer gunstig. Het dagblad „L'a Prensa", een van de voornaamste te Buenos-Ayres ver schijnende couranten, wijdt onder dag- teekening van 12 Juli aan onze in zending een zeer waardeerend artikel. Door de bijzondere zorgen van den heer Doyer laat de inrichting van ons salon niet te wenschen over. De zaal is gezel lig en lokt uit tot lang verblijf en ïustig aanschouwen. Rechtzaken. Voor de Rotterdamsohe Rechtbank moest gisteren terechtstaan de 27-jarige haiing- visscher J. W'. v. d. T., uit 's-Gravenhage. De man, die niet versdienen was, had op 12 Mei te Schiedam een, rijwiel, dat onbeheerd voor een café stond, wegge nomen, naar hij aan de politie te Schiedam opgaf, om er een toertje op te maken. Onder het rijden besloot hijl echter, naar den Haag te gaan en liet rijwiel zelf te be houden. Dam- verkocht hij het echter voor 10 gulden. Door het niet verschijnen van twee der getuigen, werd de vterdere be handeling voor onbepaalden tijd uitge steld. Poging tot het doen stijgen van fondsen door een leugenachtig bericht. Den löcn September a.s. wordt voor de Amsterdarnsche Rechtbank een zaak be handeld, waarvan bovengenoemde beschul diging do grondslag is. Ze betreft een in April van Uit jaar aan, verschillende bla den toegezonden bericht, omtrent den Ver koop van -bezittingen op Java eener maat schappij van Indische cultures. Het Was in den bloeitijd van de Rubberspcculatio. Het belicht was getypt op een brief piet gedrukt hoofd van de bedoelde maatschap pij, maaT toch niet van haar afkomstig; In den beschuldigde A. J. E. H. meent men den bedrijver van deze poging te kunnen zien. Aanvankelijk zou de zaak vroeger behan deld zijn, maar door het verdwijnen van den verdachte is zij van de rol genomen, waarop zij thans weer onverwacht ge plaatst is. („N. v|. d. D,.") Öemengd Nieuws. Naar de Oost. Per s.s. „Goentoer" vertrok heden uit Rotterdam naar Ned,-Indië een detache ment koloniale reserve, sterk 2 onderof ficieren en 27 korporaals en minderen, onder commando van den len luitenant der infanterie A. E. Schneider, van. het O.-I. leger en onder medegeleide van den 2on luit. der cavalerie A. A. Brouwers. Naar Amerika. Hedenmorgen half 6 vertrok Ëet stoom schip „Rotterdam" der HollandAmerika- lijn uit Rotterdam naar New-York, met 521 eerste-, 565 tweede- en 930 derde klas se passagiers. Kortsluiting. Gisteravond had te Rotterdam een kort sluiting plaats, welke ernstige gevolgen had kunnen hebben. Omstreeks half 7 waren werklieden van den aannemer der electri- sche geleidingen, Knobel, bezig met een telefoonkabel te leggen in do Woste Wa genstraat te Rotterdam. Door een der werklieden werd daarbij met een pikhouweel een gat geslagen in den mantel van den olectrischen kabel van het magazijn van muziekinstrumenten der firma Hakkert, Daardoor ontstond kortsluiting. Een gas buis onder de etalagekast van het maga zijn kwam in aanraking met den olectri schen stroom en smolt, terwijl een electri- sche vonk het ontsnappende gas aanstak. Hierdoor ontstond brand in de etalage kast en in den kabelgeul. De reddingsbrigade was spoedig met vier spuiten aanwezig. Do gasbuizen werden dichtgeslagen, de vloer van de etalagekast opengezaagd, en het vuur met zand ge- bluscht, waarna de electricien den kabel van den hoofdkabel afsneed. Ter voorkoming van ongelukken word een deel van de Weste Wagenstraat door de politie voor hot publiek afgesloten. Inbrekers aangehouden. In verband met de inbraak, gepleegd bij <je firma H, Huisman aaW do Hoog' straat, te Rotterdam; bij welke gelegen heid ruim £850 uit de opengebroken' brand; kast is gestolen, zijn gisteren gearrestecid E. v. d. K., W;. v. H., vrouw J. R., C. den B. en J. S. Laatstgenoemde bewoont een gedeelte van oen bovenhuis, dat aan de achterzijde grenst aan het huis van de bestolen firma. Drie hunner heeft men hot huis, waarin J. S, op de Groote Markt woont, zien kom'en. Een hunner was op kousen en heelt op de straat zijn schoenen aangedaan. Zij ontkennen; allcp. Nog meer vermiste kinderen. De vader van den 8-jnrigon W., te Arn hem, heeft bij de politie opsporing verzocht, van zijn weggeloopen zoontje, terwijl do wed. E. M., eveneens aldaar, opsporing verzocht \<tn haar 19-jarige dochter, die sedert Don- deulagmiddag is verdwenen. Van Seheveningen naar Zandvoort. Do „beroepsspelers", die zich voor het seizoen te Seheveningen gevestigd hebben, gaan thans, zoo meldt hot „Vad.", voor het grootste deel eiken dag paar Zand voort, Ook gaan er enkelen geregeld naar Amsterdam, Be zaak Van Everdingen. Omtrent de zaak-Van Everdingen kan de „Java-Bode" het volgende mededeelen (onder opmerking, dot wv>« hier te doen heeft met wat langzamerhand hier te lande omtrent deze zaak bekend is geworden en met de iezing, welke de thans «ls voortvluchtige ge- signaleeide zelf daarvan gaf. Hoe de vork volgens de opvatting der justitie in Neder land in elkaar zit, zal eerst later blijken.) Mr. Van Everdingen was in aiju hoedanig heid van advocaat en procureur te Delft curator over tal vait faillieten en had nogal wat clienteele. Hij deed echter wel eens za ken, die nauwelijks door den beugel konden. Tengevolge van een bankkrach in Delft laakte hij zijn geld kwijt, hetgeen er hem toe bracht naar een ter beschikkingstelling in Indie te solliciteeren. De door het depar tement van koloniën ingewonnen inlichtin gen waren niet al te mooi het ILaagsche parket was hem ton rechte of ten onrechte niet zeer gunstig gezind maar van andere zijde kwam men hem te hulp, wist men weer \eel goeds te vertellen en op slot van reke ning werd hij toch uitgezonden. Ilij deed toen zijn advocatcnzaak, gelijk zij reilde en zeilde, voor een kleinigheid aan een ander over, met alle in zijn handen berus tende faillissementen. Slechts één daarvan hield hij aan, omdat daarin, naar hij wel te kennen gaf, nog „mooie processen" liepen, die nu verder op zijn naam werden oortgezet door een advocaat in Den Haag. In verband nu niet dit laatste proces ochijnen de moeilijkheden te zijn ontstaan en maanden lang weid, terwijl hij reeds in In- die was, daarover door hem gecorrespondeerd. Toen nu in het begin van Mei het, gelijk later bleek, onjuiste bericht omtrent zijn arrestatie in de bladen verscheen on men hem om uitlegging vroeg, verklaarde hij, dat door hem in dat faillissement verschillende processen waren gevoerd, waarmede liij ƒ7500 had geïnd, die bij de Rotterdamsclie Bank gedeponeerd lagen. Op de verificatie-vergade ring had hij verslag over den Boedel gedaan en aan crediteuren medegedeeld, dat er voor hen 12,000 zou uitkomen. De resteerende ƒ4500 zouden gedeeltelijk bestaan uit een bedrag van 2000' aan kleine vorderingen, (de meeste dezer debiteuren be weerden, onder aanvoering van den procureur Schaap, dat zij al. betaald hadden), welke zijn opvolgei bezig was te innen, terwijl dan nog 2500 zouden overblijven. Waar die dan eigenlijk staken, blijkt uit dc uitlegging van den beer Van Everdingen niet. Enkel gaf hij zijn voornemen te kennen, die op de een of andere wijze te verrekenen. Do moeilijkheid scheen voornamelijk 0111 dat bedrag van 2500 te loopen, een beding niet zoo groot of mr. Van Everdingen, zou het desnoods met do hulp van eenige vrienden wel hebben kunnen produeeoien, wanneer dit bij het doen van rekening en verantwoor ding nooclig mocht gebleken zijn. De heer Van Everdingen verklaarde ech- tei beslist, dat zelfs zulk een hulp niet 1100- dig zou zijn er was absoluut geen gevaar. Nadat er telegrammen waren gewisseld en er nieuwe vragen uit Holland kwamen over enkele posten, besloot de lieer Van E. drie maanden binncnlundseh verlof te vragen, door te brengen in bet buitenland om dan nnnr Holland tc gaan en persoonlijk de reke ning en verantwoording in het faillissement o\er te leggen aan den rechter-commissaris. Op die wijze zou in een week tijds alles kun nen geregeld worden, vat anders misschien in ellenlange conespondenties, jaren in be slag zou kunnen nemen. Hierop vertrok mr. Van Everdingen naar Singapore, en verder per Duitsche mail nnnr Nederland. Volgens hem gold liet hier slechts een kwestie van rekening-courant, een kwestie van afrekenen, waarbij zijn ja en zijn neen stonden tegenover liet neen en het ja van anderen. Intusschen is hij in Europa aangekomen en, op weg naar Genua verzond hij den 14cn Juni uit Napels een briefkaart naar In- die, waarin stond, dat bij den volgenden dag te Genua zou debarkeereti. Wanneer alles goed in orde ware geweest, zou hij zich twee dagen later bij do justitie te 's-Grnvenliage hebben kunnen aanmelden en zou de zaak naar zijn voorstelling zoo eenvoudig in een wip afgewikkeld kun nen zijn geworden. klaar een maand is verloopen sedert hij het laatst van zich deed hooren en de justitie, die den 14den Mei reeds bevel van rechtsin gang tegen hem had verleend, heeft thans zijn arrestatie, als van een „voortvluch tige", gelast. Onverbeterlijken. Donderdagavond werd de stationschef te Eindhoven gewaarschuwd door Venlo, dat cr zich kwartjesvinders in den trein bevonden. Niettegenstaande de loffelijke pogingen van spoorwegpersoneel en politie te Venlo, die alle reizigers waarschuwden, niet te spelen, schijnt toch een zekere I. A. er in geloopen te zijn, althans bij aankomst te Eindhoven dtcd hij aangifte, dut hij was afgezet voor 40.Een medereiziger waarschuwde nog, niet te betalen; echter uit vrees voor de op lichters schijnt hij dit toch gedaan te hebben.

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2