v STAüSratJ ws. BINKEKLAKD. Hofberichten, TI. M. de Koningin-Moeder zal 1 Septem ber a.s. van het Loo vertrekken naar Konigstein in Taunus, tot bet brengen van oen bezoek aan de Groothertogin-Weduwe van Luxemburg. TI. M. zal op de heenreis te Neuwied de Prinsessen van Wied bezoeken en op de terugreis bij den vorst on de vorstin van Wied een bezoek brengen. In den avond van 3 September keert TI. M. te Soostdijk terug, Zaterdag namen aan liet diner ten Pa- leize Het Loo deel: Barones van Heeckeren van Molecaten, Dame du Palais van H. M. de Koningin- Moeder; Z. E, Baron Taels van Ameron gen, Opperkamerheer; Baron van Dodem, lid van de Tweede Kamer, en Barones van Dedem; Mevrouw V. Boreel; Douairière van Haersma do With, geb. van Woede; Mevr. Sohirnmelperminekgeb. Van Haersma de With; de lieer Hotz, consul-generaal te Beirouth; majoor De iBruiia, comm. Re monte-depót, te Millingen. t Van het Hof. De Duitsche gezant, de heer Yon Muller, is beden naar Soostdijk vertrokken, ton einde de Duitsch'o officieren aan H. Ai de Koningin-Moeder voor te stellen. De gezant is tevens uitgenoodigd aan het noenmaal 'deel te nemen. i V* De Kom. Mil. Kapel, die reeds uit Rijen is teruggekeerd, vertrok hedenochtend naar Soestdrjk, ten einde op bet Paleis van TI. M. de Koningin-Moeder het noenmaal ter gelegenheid van de ontvangst derüuit- sche officieren-deputatie, op te luisteren. Corps diplomatique. Te 's-Gravenhage is aangekomen de beer Boris Yonine, benoemd tweede secretaris aan het Russisch gezantschap aldnar. Mede is aldaar aangekomen de nieuwbe noemde tweede secretaris van de Turksche legatie N. Zia Bey Audiënties De gewone audiëntie van den minister van binnenkmdsche zaken zal in de maand Augustus niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den minister van landbouw zal op Woensdag 31 Aug. niet plaats hebben. De minister van binnen), zaken. De minister van binnenlandsehe zaken, mr. Heemskerk, wordt morgen, na een maand verblijf buitenslands, te 's Gravenhage terug verwacht. Rechterlijke macht Bij Kon. besluit van 26 dezer zijn be noemd, met ingang van 1 Oclober: tot advocaat-generaal bij het gerechtshof te 's-Gravenhage, mr. A. W. C. Wenthólt, thans officier van justitie bij de airondisse- ments-rechtbank te Almelo; tol officier van justitie bij do arrondisse- ments-iechtbank te Almelo, mr. P. J, M. Rchaepman, thans substituut-officier van ju stitie bij de arrondissemente-rechtbank te Arnhem. Jndhciie begrootiag De Indische teaiooting voor 1911 wordt eerstdaags van d-n Raad van State terug verwacht lei indiening aan de Tweede Kamer der Staten Generaal. Toezicht op levensverzekeringmaatschappijen Uit Den Haag meldt men aan de „Tel.": Kaar wij vernemen, zal binnen niet al te langen tijd worden ingediend een wetsont werp tot het instellen van toezicht op parti culiere levensverzekeringmaatschappijen. De Vereeniging voor Levensverzekering beeft, daartoe door de regeering aangezocht, reeds eenigen tijd geledon een voorontwerp saamgesteld. De Middelb, Technische School. Kaar het „Utr. Dbl." verneemt, zal do plechtige opening van de Middelbare Tech nische School te Utrecht, plaats hebben op 12 September a.s., vermoedelijk 's middags te 3 uur, iir tegenwoordigheid van den Mi nister van Binnenlandsehe Zaken, mr. Heemskerk. Een onderscheiding. Met Grand Prix werd bekroond de inzen ding op de Brusseische tentoonstelling van hef College van Bijstand, bedoeld bij art. 35 der Woningwet. De inzending bestaat uit een verzameling van plannen van arbeiders woningen met Rijkshulp gebouwd, met daar bij behoorende financieele toelichtingen,. Zuoals bekend, is genoemd college belast met het geven van ad vie.- aan de Regeering voor lieL vorleenen vari voorschot uit 's rijks kas voor arbeiderswoningbouw. De Haagtehe reisbeurs voor Brussel 'Vandaag waren de vrouwelijke leerlingen van vakscholen te's-Gravenhage aan de beurt om uit de reisbeurs-Deen een uitstapje naar Brussel en hare tentoonstelling te maken. De meisjes, meert allen afkomstig van de Industrieschool en van de Vakschool voor meisjes, waren 20 in getal, onder geleide van een leerares van elke school Donderdag a s. gaat weer een groep jon gens en Maandag 5 Sept. het laatste ge deelte van de 100 die, dank de gunstige be schikking van den heer Deen," voor dit uitstapje zijn uitgekozen. Te Brussel wordt elke uitzending een gedelegeerde van het regeeringseomité ter beschikking gesteld. Groene Kruis jubileums. Congres en tentoon stelling te Utrecht. De muziek van het 5e regiment infanterie zal zich op 1 Seplember bij het tuinfeest 'b avonds doen hooi'en. De aideeling Ui recht van het Groene Kruis zal op het terrein (het Groene Kruisdorp) een tent plaatsen, met allegorische voorstellingen. Een reddingsbrigade uit de hoofdstad komt over om op 31 Augustus en 1 September op d" straten kleine gioene kruisjes h 10 cent minstens te verkoopen, ten bate der ereeni- 25 jonge dames hebben zich hiermede wel willend belast. Het uitvoerend comité is in overleg met den Utrechtschen Turnbond, om op_ 18 Sep tember een groot gymnastiekfeest te organ i- seeven, waaraan veischillendt vereenigingen zullen medewerken. Op 5, 6, 7 en 9 September zal in de con ferentiezaal der tentoonstelling een openbare wedstrijd gehoudou worden iil het veileenen van Eerste Hulp bij Ongelukken; 19 me dailles en een eeroptijs zijn daarvoor uitge loofd. Ei zullen plin. 125 deelnemers zijn. Op enkele Woensdag- en Vrijdagavonden zullen er inde conferentiezaal populait-weten- -eliappelijke lezingen gehouden worden over ersehillende ondenveipen op het gebied van ziekenzorg en hygiene. Korte lozingen van olk hoogstens -10 minuten. Eiken avond een drietal sprekers. Onderwijs in handenarbeid. Onder voorzitterschap van den heer Klaas de Vries uit Amsterdam is Zaterdag te Utrecht de 29ste algemeene vergadering gehouden van de Vereeniging tot bevordering van het onderwijs in handanaibeid in Neder land. In zijn openingswoord sprak de voor zitter er zijn blijdschap over uit, dat de Vei- ceniging thans 10 afdcelingen telt. Uit dankbaarheid zag hij op het afgeloopen jaar terug, al moet betreuid worden, dat nog steeds niet hot Levenwekkend beginsel van den handenaibcid in de lagere school wordt toe gepast. Spr. hoopte dat die tijd spoedig zou aanbreken. Blijkens hot jaarverslag heerschte er in de Vereeniging opgewekt leven. Het aantal af dcelingen steeg tot 10' en bet ledental van 517 op 585. Voor het afnemen van examens werd eon regceringasubsidie van 1000 ver leend. Volgens het financieel verslag is er een batig saldo van 45, waardoor het nadeelig -aldo gedaald is tot 276. Ten opzichte van het tijdschrift werd de uenschehjkheid uitgesproken te gelegener tijd den titel te veranderen in „Tijdschrift voor Handenarbeid". Tot redacteurs werden, be noemd de heeicn Klaas de Vries Jzn, en W. Swart. In de vacature J. TI. Gunning (niet herkiesbaar) werd gekozen de heer Van Waardf, te Rotterdam. Besloten werd op nader te bepalen datum iu samenwerking met de Ver. tot bev. van het onderwijs in Handenarbeid in Friesland, Gioniugen, Drenthe on Overijssel een congres voor liandcmubeid te houden. Vei moedelijk zal dit congies te Amsterdam plaats vinden. Aan het bestuur werd overge laten voor welk beding de Vereeniging zal deelnemen in het te vormen waarborgfonds. Aan de ïegoeting zal een subsidie in de kos- fen ran voorbereiding woiden gevraagd. De lieer J. B. Wolthuis uit Groningen be- spiak de vraag: Welke arbeid verdient bij den tegenwoordigen stand van zaken de voor keur: de klei-, papier- en kartonarbeid of de houtslojd? Spr. toonde zich, op grond van langdurige ervaring, een gioot voorstander van onderwijs in houtaibeid. Spr. meende ecliter, dat in de eerste leeijaren op de lagere school beslist klei-, papier- en kartonarbeid de voorkeur verdient. Laat de lichamelijke ontwikkeling het toe, dan is in het 5de of anders in het Ode leerjaar met houtarbeid te beginnen. Houtaibeid is echter meer kost baar dan klei-, papier- en cenvoudigen karton- aibeid. Om verschillende ledenen kan het daarom verstandiger zijn, te nemen wat beter bereikbaar is. Z. i. moet. er vooral aan gedacht worden onderwijzers te vormen, die bekend zijn prac- tisch de minder kostbare arbeidssoorten te onderwijzen. Er moeten meer A-menschcn komen, dan kunnen de Rijkscursussen vooral dienstbaar gemaakt worden aan den terecht zoo hooggoschatten houtarbeid. Bpr. betwijfelde geen oogenblik of de hec- ron Fubius, dr. Gunning, v. d. Ley en zoo vele anderen, zullen daarin gaarne steunen. Als bet publiek de groote waarde van den handenarbeid inziet, zullen wij den tijd zien aanbreken, dat wc de noodige middelen verkrijgen om den houtarbeid moer alge meen te maken. VLAARDINGEN, 29 Aug. Zaterdag is to 's-IIertogenbosch voor de hoofdacte ge slaagd de heor D. Binken Van hier. VLAARDTNGEK, 29 Aug. Ds. F. Drost nam gisteravond afscheid van de Geref. kerk Ji alhier, met een rede naar aanleiding van TIebr. 13:20 en 21. Ka hot uitspreken der verschillende gebruikelijke toespraken nam ds. J C. Meijnen het woord, om zijn ambtge noot namens kerkeraad en gemeente harte lijk te danken voor 't geon dr. Drost gedu rende zijn 18-jarigen arbeid voor de gemeente heeft verricht. De gemeente zong den schei denden Jceinar toe Ps. 121:4. Een talrijke schare, o. a. de burgemeesters van Vlaardin- gen en Viaaidingcr-Ambucht, woonde de plechtigheid bij. V L AARDING EN, 29 Aug. De Vereeni ging van Vergunninghouders te dezer stede heeft op haar laatst gehouden vergadering besloten aan hen die deelnemen aan de a.s. loting der nationale militie, geen sterken drank te verkoopen. Naar wij vernemen hééft de directie van de IIoll. Spoorvvegmij. vergunning gege ven om de Bad- en Zweminrichting den vol genden zomer ligplaats to geven in de Spoor- haven. Dit zal voorzeker aanleiding geven tot een meerder gebruik maken ervan. („N. VI. Crt.") VL AARDINGEN, 29 Aug. In den tuin van de „Harmonie" had Zaterdagavond van wege de afcl. Vlaardingen van de S. D. A, P, een openluchtmeting plaats voor algemeen kiesrecht, waarbij als sprekers optraden do hoeren H. Spiekman en dr. J. van den Brink, onder medewerking der arbeidersmuziekver- eeniging „Voorwaarts" en de zangvereeni- ging „De stem des volks". De tuin was goed bezet. In verband met de feestelijkheden te dezer stede, op Woensdag 31 Augustus, zal de „Schiedamscho Courant" aan den avond van dien dag niet verschijnen. De leden van den gemeenteraad zijn met hun daines uitgenoodigd tot een bezoek aan de Stadskvveekerij tegen den len Septem ber a.s., des middags tussciien 2 en 4 uur. Te 's-Gravenhage is Zaterdag voor de hoofdacte geslaagd de heer P. Ileilkei alhier. 81 Augustus. V-erlichting Lange Haven. Naar de heer G. S, Montfoort ons mede deelt heett hij voldoenden steun ontvangen om zijn plan tot verlichting der Lange Ha ven op den avond van 31 Augustus a.s. tij dens de gondelvaart, door te zetten. Op slechts een enkele uitzondering na doen alle bewoners mede De geheele haven zal fi riorno worden verlicht. De verlichting zal worden aangebracht in de boomen, terwijl op het gedeelte Koemarktbrug—Kanton gerecht, waar geen boomen staan, guirlandes zich zullen slingeren. Bovendien zal de gon delvaart bij de Koemarktbrug door het af steken van Bengaalsch licht worden verwel komd, terwijl verder die verlichting op meer dere plaatsen zal worden herhaald. De Lange Haven zal dus zeer zeker in niet geringe mate bijdragen tot meerdere opluistering van den avond. We ontvangen het volgende schrijven van ïEenige patroons": Gaarne voldoen eenige bakkerspatroons aan het verzoek der Oranje-Vereeniging om evenals het vorige jaar op 31 Augustus geen brood te bakken of te bezorgen. Het publiek zal zeker wel mede instemmen om den bakkersgezellen een feestdag te helpen bereiden. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Vrijdagmiddag hield bovengenoemde Ka mer onder voorzitterschap van den heer Mr. W. H. Jansen, vergadering. De notulen der twee vorige vergaderin gen werden voorgelezen en ongewijzigd vastgesteld. In cle vorige vergadering was besloten om den Directeur van het postkantoor mede to deelen, dat er bij de Kamer geen be zwaar bestond togen het denkbeeld om. ter bevordering van de Zondagsrust derjiost- beambten do lichting der brievenbussen op Zondagmiddag te rfr 12 uur en het vervoer van den inhoud dier bussen naar Rotter dam te i 1 uur te doen vervallen, pn om dan de eerste lichtmg der buitenbussen op Maandagmorgen niet meer, zooals nu, tussciien 7 en 8 uur, maar reeds tussehen 3.45 en 4.15 uur te doen geschieden, mits de brieven, welke bij de lichting op Maan- dgnmorgon tussehen 3.45 en 4.15 uur in de bussen werden gevonden, nog met de eerste de beste post uit Rotterdam naar het buitenland verzonden Werden. Dit be sluit was genomen in de veronderstelling, dat de brieven dan des Maandags op den zelfden tijd als nu te Londen zouden be zorgd worden. Naar de Voorzitter thans mededeelde, was hem echter uit nader ont vangen inlichtingen gebleken, dat zij in het bedoelde geval niet met do eerste, maar eerst mot de tweede post in London zouden komen, maar dat, om aan, dit be zwaar tegemoet te komen, en toch den Zondagsarbeid Hor postbeambten te ver minderen, er ook oen regeling zou ge troffen kunnen worden, welke van do bo venvermelde in zooverre afweek, dat onkel de lichting der buitenbussen oj> Zondag middag to uur zou vervallen en dat het vervoer der brieven, Welke aan het postkantoor zelf in de bus gestoken worden, to i 1 uur naar Rotterdam! zou blijven voortbestaan. Dientengevolge werd besloten om' iu afwijking Van hot voor melde besluit aan den Directeur van hef postkantoor mede te deefeji, dat do Kamer tegen de zooeven bedoelde regeling geen. bezwaar heeft, m'aar dat hot haars in ziens aanbeveling zou verdienen, indien bij invoering van djo regeling hot publiek opmerkzaam werd gemaakt op de wenschc- lijkbeid om spoedeischcnde brieven des Zondags niet in de buitenbussen, maar in de bus aan hét postkantoor te steken. Bij de rondvraag word er door een der leden op gewezen, dat bet wenscbelijk was potszegols en briefkaarten te Schiedam en dus niet in andere gemeenten te koopen, terwijl somirrige andere leden er de aan dacht op vestigden, jdat hetzelfde geval geldt Voor spoorkaartjes en reisbiljetten. Hierna niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering door den Voorzitter gesloten. Wedvlucht. Zondag 28 Augustus hield de postduiven- vereeniging „De Luchstport", een wedvlucht van Zutphen, afstand 119 K.M. De duiven, on 7.30 in vrijheid gesteld, bereikten hun hokken als volgt: A. Lensveld 93436; P. v. d. Klink 9—38—32A. Lensveld 93928; P. v. d. Klink 939 59 A. v. Dijk 94059Gebrs. Nieuwstraten 9-4255 ;C. de Veld 9—43 --48; A. Lensveld 94414; C. de Veld 9__47_57; A. v. Dijk 9—60—23. Wederom is op den Mathennesserdjjk 150 meter bronsdraad gestolen van de particuliere telefoonlijn der Rott. Elect. Tramweg Mij, Hedennacht is door de politie in verzekerde bewaring gesteld een 17 jarige jongen, M. J. E die bij een vechtpartij op de Hoogstraat een ander met een mes een bloedende, hoewel niet ernstige wonde aan bet hoofd had toe gebracht Door denpolitiedokter is Zaterdagavond ver bonden een vrouw die bij een huiselijken twist door haar man met een mes in de muis der linkerhand was gestoken en ernstig gewond. Zondag is door de rijkspolitie van hier naar het huis van BeWaring te Rotterdam overgebracht, zékere T. J. G., los werk man alhier, die nog 3 dagen hechtenis had te ondergaan, Zaterdagavond is door de politie aan gehouden de schipper E. G., die in 't „Al gemeen Politieblad" stond gesignaleerd voor het betalen van één gulden, of één dag hechtenis. De man betaalde de boete en, kon gaan. AGENDA. 29 Aug en volgende dagen. Tivoli Schouwb., 8 u Speenhof! 's Klein Tooneel, Vooruit Rotterdam 29 en 30 Aug. Groote Schouwburg. 8 uur. De koperen vaas. 30 Aug, Rotterd. Diergaarde, SD/g uur. Kon. Scherpschutters. B. Verhallen. 1 Sept. S. O V., 8 u. Concert Zangver. ïSt. Gaecilia", dir. H. A. H. Veuge- lers en Harmoniegezelsch. jSt. Am- brosius", dir. J. F. M. Smits. 4 Rott. Diergaarde, 21 /g u. Concert Stafm. 3e Reg. Inf. Kunst en Wetenschap. Een paaldorp gereconstrueerd. In de bocht van Kammer, aan het Atter- raeer, in Salzkammergut (Oostenrijk) heeft de vereeniging „Deutsche Heimat" een panl- dorp doen rconstrueeren, zooals er in Zwitser land reeds eenige bestaan. Men hoopt, dat dit voor vreemdelingen een attractie zal zijn. Rechtzaken. Een persdelict. Door den heer H. A. van Dalsum, notaris en lid van de Provinciale Staten, te Hulst, is, naar hij in bet door hem uitgegeven blad, „Do Volkswil" mededeelt, appèl aangetee- kend tegen het vonnis van de rechtbank te Middelburg, van 23 Aug. j.l., waarbij hij wegens eenvoudige beleediging van pastoor Schets, te St. Jansteen, veroordeeld werd tot 100 boete, subsidiair 20 dagen hech tenis. De IlilversumHche voogdijkwestie. De Voogdijraad Amsterdam II heeft cas satie gevraagd van het door het gerechts hof te Amsterdam uitgesproken vonnis, waarbij het hooger beroep inzake de kin deren van. Wed. De Rijk te Hilversum, niet- ontvarikelijk werd verklaard. Kerk en Hcliool. Ned. Herv. Kerk Bed a n k tvoor het beroep te Donker broek, ds. S. Cuperus te Ureteip. Nederlandsche Protestantenbond. De algemeene vergadering van den Pro testantenbond wordt dil jaar gehouden te Zwolle op 25 en 26 October. In de godsdienstoefening zal als voorgan ger optreden de heer A. H. v. d. Hoeve, van Kollum. Ter vergadering zal in behandeling ko men het advies, door hot hoofdbestuur uit te brengen, naar aanleiding der ten vorigen jare in Rotterdam aangenomen motie over de ver houding der commissie voor godsdienstonder wijs enz., en de Vereeniging van Vrijzinnige Hervormden. De heer R. van Yperen, hoofd ccner openbare school te Rotterdam, zal spro ken over: „Bijbelsche geschiedenis als leer vak voor het openbaar onderwijs", en de heer J. J. Meijer, prod, te Wijnaldum, over: „ethische en aesthetische waardeering". Op de avondbijeenkomst van den. tweeden dag zal ds. Ilooykaas vertellen van zijn on dervindingen en indnikken op een reis déor het Oosten, en een der bezoekers van het te Berlijn gehouden internationaal congres daar- \an een en ander mededeelen. („Herv.") Sport. Cricket. Hermes I (S'dam) Rood en Wit I (Haarlem). De reeds als kampioen aangewézén vjer- ocniging Rood en ,W,it I uit Haarlem) is gisteren do gast geweest van Herm'es, en het heeft, ondanks do vjoorspéUingm in dag- en sportbladen, die allemaal een flin ke overwinning van de Haarlemmers Voor spelden, maar Weinig gescheeld, of Hermes had hier een leolijke streep door do reke ning geh'aalcl, Om 11.65 w'ondt begonnen en. opent R. en W. met Kool en Van. Waveren, op hét bowlen van F. van Bpijsen en G. van, der SchouW. Dat bowlen bleek evenwel van zulk goed gehalte, te zijn, dat het een geregeld komen en gaan Was en voor slechts 49 runs zat het sterke battingteam aan den k'ant. Alleen Kool met 20 en Postuma met 13 hadden eenigszins tegen stand geboden. Van Buijsen bowlde 2voor, 23 en y, d. Sch'ouW 8 voor 22. In 55 minuten was deze inning afgeloopen. Na den lunch' trekt Hennes naar de wickets en hét begin Is zeer slecht, daar spoedig 3 wjickets neer zijn Voor 3 runs. Dan wiordt evenwel de collaps gestopt en het 4e wicket valt eerst op 47. De overige batsmen maken ook nog Wat en hét totaal Wordt 91. J- Ris 11, G. van der Schouw 42, C. A. Tuijl 14 not óut. j Postuma 4 Voor 33, F. Holdert 6 voor 55. JVVas hot fielden in Hermes eerste inning goed, de tweede inning kenmerkte zich door hét missen van tall van. vangen. Hier van profiteert R. en Wl danig en voor het Verlies van 8 wickets voor 185 runs werd gestopt, Bjj beteer fielden hadden de Haar- lemmers voor een 100 runs uit geweest. Hermes staat dus Voor den taak 145 runs te maken, of den tij'd ((21/2 uur) uit te spelen. Tot hét laatste wordt beslo ten, doch een kwartier voor tijd valt liet laatste wicket op een totaal Van 90 runs. W.. van der Schouwj 13, Clement 14, C. A. Tuijl 14 not out, G. V. d. Schouwt 23. Rood en Wit winst dus dezen uiterst spannenden wedstrijd met 55 runs. Eenige oogenblikken van lakschheid in het veld kostte Homes den wédstrijd, daar anders do Haarlearrimers met den kous op den kop naar huis Waren gestuurd. Toch kan Heimes met het resultaat' te vreden zijn, daar hét nog nim'mer ge beurd js, dat Rood en Wit voor zoo'n schijntje als in de eerste inning' is uitge gooid gewbrden. De bowiingcijfens waren in de 2o inning: Hemés: Van Bujjsen 4 voor 67, G. v. d. Sohomvl 2 Voou 50, C. A, Tuijl, 0 voor 21, Wi. V. d. Schouw! 1' voor 37. Rood en Wit: Posthuma 7 voor 32, Bol dert 2 voor 41, E. Holdert O voor 3, Kool 0 vpor 2, Van WaVeren 1 voor 6. De Telegraafbeker. De „Telegraaf"-beker is, na een inte res san ten strijd voor de 3e m'aal in hét bezit der Hagenaars gekomen, die ditmaal hun overwinning in hoofdzaak te danken hebben aan hun superieur fielden in de eerste innings. Op de eerste innings bad- den de Hagenaars een. 100 runs voorsprong, maar dank zij een keurige 60 van Hisgen, stond Den Haag ten slotte nog voor de taak, om 13 runs to maken, writ h'un nog 3 wickets k'ostte. i V De 2e klasse kampioen. De beslissingswedstrijd om! hét 2e-klas kampioenschap is gisteren na een spannen- den strijd door Haarlem! met 4 wickets gew'onnen. Hilversum maakte 90 en 112, terwijl •Haarlem 89 en 117 Voor 6 wickets scoorde. Hengelsport. Men meldt ons Vlaardingen: Gisteren werd door de afd. Vlaardingen van den Algemeenen Hengelaarsbopd oen kasconcours gehouden, waaraan werd deel genomen door 60 personen. Er werd gevisoh't in, twee afdeelingon, n.l. voor „witvisoh" in do Trokvliet nabij Maassluis, en voor baars in de „Vaart" nabij Schouw. Do uitslag der afd. witvjsoh was, dat behaald Worden de volgende .prijzen: lste prijs een ruststoel, G. van Es; 2e prijs symbolisch vrouwenbeeld op zuil,P, Hoogendijk; 3o prijs vogelkooi op stan daard, L. de Bruijne; 4e prijs! luxe riet- hengel in m'assief koper, J. Verheij; 5o prijs mahoniehouten visohkaan, P. van Brandwijk; 6e prijs oen kistje sigaren, J. Reinaard; 7e prijs idem', A. Meuleman; 8e prijs vouwstoeltje, D. v. d. Lucht. Van de afd. Baans lste prijs luxe baniboeh'engel, jn koper, F. Bouw1; 2e prijs een paar blauwe wand borden, W. Plomp; 3e prijs 100 sigaren, J. D. Brauckman; 4e prijs oen gemon teerde bierpot, N. van Vliet. Controleursprijs oen gevlochten visch- korf, A. v. Leeuwen. 's Avonds worden op do bovenzaal van het „Volkskoffiehuis" de prijzen aan de winners uitgereikt, waarbij onder hén, wel ke niets gevangen hadden, een Verloting plaats had van 3 surprise-prijzen. Het aantal visschen, gevangen tijdens bet concours, bedroeg witvisoh 413 stuks, baars 18 stuks. Luchtvaart. Doodelijke val van v. Maasdijk. liet eerste Nederlandsche menschenoffer aan de vliegsport is gebracht. Een telegram uit Arnhem berichtte '<ons Zaterdagavond, dat de Nederlandsche aviateur Van Maas dijk aldaar met zijn vliegtuig van een hoogte van 50 meter was gevallen en gedood. Groote ontroering heeft dit bericht allerwege ge wekt. Vooral te Arnhem was de emotie groot. Van Maasdijk was, zoo melden nadere be lichten, te ruim zes uur opgestegen voor een pioefvlucht onder gunstig weder. Hij was weldra in de lucht, beschreef op 50 meter hoogte een mooien cirkel en werd daarvoor door het kleine clubje aanwezigen (liet vlieg- comité on enkele genoodigden) hartelijk toe gejuicht. j»xnm"w.n.iiiw Ljj^unmem. jiiliw i'ii»

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2