Laatste Nieuws. Rechtzaten. Gemengd Nieuws. Toen liet de muziek het "Wilhelmus weer klinken. Na afloop vertrokken do officieren, ver gezeld door kamerheer jhr. van Tets, naar' Amsterdam, alwaar H. M. den gasten een middagmaal heeft aangeboden. 'Heden brachten de officieren een be zoek te Delft aan den Koninklijken graf kelder, waar zij een krans legden op het graf van Prins Frederik der Nederlanden, vroeger chef van het regiment. Morgen zijn de officieren de gasten op een maal bij den gezant van het Duitsche Keizerrijk te As-Gravenhage. Tan het, Hof. Het bericht, betreffende de oventueele Koninklijke tegenwoordigheid bij de ont hulling van het gedenkteeken ter 'herinne ring aan de geboorte van Prinses Juliana, wordt van bevoegde zijde nader verduide lijkt in dien zin, dat de commissie voor het monument op het Juliana van Stolberg- plein de hoop koestert, dat H. AL de plechtigheid zal bijwonen en het comité daarom beslotea heeft zich met een daar toe strekkend verzoek eerbiedig tot II. AL ;te wenden. Het Belgische Koningspaar Z. Af. de Koning -van. België zal tijdens het verblijf te Amsterdam de vloot in oogensohouw nemen en zich daartöe aan boord hegeven van Hr. Ms. pantserschip „Van Heemskerck", van welken bodem Z. M. tevens het manoeuvreeren van de on derzeeboot der Kon. Alarine zal waar nemen. Om en nabij het schip met den Ko ninklijken bezoeker aan boord zullen zich in de Amsterdamsche wateren bevinden, behalve de pantserschepen „Evertsen", „Piet Hein" en „Friesland", 12 torpedoboo ten en eenige mijnenleggers. Personalia. Bidder van Rappard, buitengewoon ge kant en gevolmachtigd minister in Marok ko, met verlof van Tanger vertrokken, wordt heden te 's-Gravenhage verwacht. Volksbond De „Volksbond tegen drankmisbruik" is voor zijn inzending op de Intern. Tentoon stelling te Brussel, bekroond met een eerc- diploma. Leeraren bij hot Midil. Onderwijs. Te Utrecht wordt 29, 30 en 31 Augustus de '15e algemeene vergadering gehouden - au de Vereeniging van Leeraren bij het Alid- delbaar Onderwijs. De voorzitter van de vereeniging, de heer Herman Snijders, van Middelburg, opende gistermiddag de goed bezochte vergadering. Aan de orde kwamen nu enkele verslagen. Uil dat van den secretaris, den heer G. Bol- kestein van Amsterdam bleek, dat het leden tal van 1 September 1909 tot 1 Septembei 1910 gestegen is wan 1234 op 1400. Door den dood ontvielen aan de vctecniging de heeren A. J. Bos, te Amsterdam, A. Caland, te Wageningen, H. Dutilh, te Utrecht, dr. C. J. J. Ninek Blok, to 's-Gravenhage, en G8. Reehorst, to Amsterdam. Een adres in zake de salarisactie werd aan de Regeering verzonden en een afschrift daarvan aan elk Kamerlid. In een latei adres aan do Regeering werd gevraagd om den ingang van salarisverhooging op dou eersten van het bepaalde kwartaal te doen plaats hebben, "Voorts werden in het afge- loopen jaar verschillende punten behandeld, als: „De rechtspositie der leeraren aan open bare en bijzondeie inrichtingen van Ar. O. bibliotheken voor leeraren; middelbare scho len voor meisjes; rapport der ineensehake- lingscomm.hiermede heeft het hoofdbest. ge meend aan velen leden een diens't te doen door een commissie uit zijn midden te benoemen om van het. rapport een samenhangend over zicht te bewerken. Handenarbeid bij het AL O.; de II. 13. S. en de sport; invaliditeitspen sioenen hieromtrent heeft een commissie een onderzoek ingesteldnitkeering bij over lijden; de bevoegdheid van de C. van T. aanleiding tot de behandeling van dit on derwerp aaf het optreden van mr. De Vissol en Haze winkel, eerst in een vergadering van bet centraal departement, daarna op de al gemeene vergadering te Leeuwarden, waai- bij overtuigend werd aangetoond, dat do wet op het AL G. de taak der commissie van toezicht beperkt tot het toezicht houden op de uitvoering van de nakoming der wet door anderen, terwijl hier en daar aan de C. v. T. de bevoegdheid is toegekend zelf de wet mede uit te voeien, zelf mede het beheer der scholen uit te oefenen. Besloten werd in die gemeenten een poging le doen lot het verkrijgen van overeenstem ming in de gem. verordeningen in dien zin, waar de bevoegdheden der commissie het verst van hot wettelijke afweken. Voorts werden salaris en examenkwestie behandeldde collectieve assurantie breidde zich uit tot een bedrag van 754.000. De heeren J. C. Costerus en A. L. J. Bouten bleven voor de vereeniging zitting nemen in bet bestuur van het Schoolmuseum te Am sterdam. Afet de voornaamste onderwijsvereenigiiir gen in Nederland werden de betrekkingen onderhouden en deelgenomen werd door de heeren Varenhorst en Bolkestein aan hot Intern. Congres voor Af. O. te Brussel, Nog volgen eenige in druk verschenen ver slagen. Hot financieel verslag sluit met een bedrag van 5945. Uit het jaarverslag der week bladredactie vermelden wij, dat, dank zij bet initiatief van dr. Stoel, een voorloopige overeenkomst is ontworpen tussehen Genoot schap en Vereeniging, ten einde te geraken tot billijke verdeeling der kosten. Do desbe treffende commissie zal rapport uitbrengen o\er tal van punten betieffende de pensioen regeling. De bibliotheek-commissie gaat voort met het samenstellen en uitgeven van een lijst van aanbevelenswaardige boeken voor schoolbibliotheken. In samenhang met het verslag der commissie voor schoolwanilver- sicring, had de heer A. v. d. Water de zaal van Buitenkist fraai versierd met den in houd van een der tien collecties. Een serie verslagen der ondetscheidene de partementen beslooL de reeks overzichten. De verschillende verslagen werden na dank/egging goedgekeurd. De begroeting voor 19101911 werd vast gesteld in inkomsten en uitgaven op ƒ5945. Werkplan. Het werkplan van de vereeniging voor het volgend jaar werd vast gesteld als volgt: lo. rapport van de S. C. tot reorganisatie van het onderwijs2o. voortzetting salmis- en pensioenactie; 3o. de rechtspositie bij openbare en bijzondere in lichtingen; 4o. invaliditeitspensioen. De heer Vos (dop. Noord-Holland) stelde als punt 5 op het program van actie voor: de veiplichte pensioimeering op 65-jarigen leef tijd, volgens een vooistel der directeuren. Dit punt werd aan het piogram toegevoegd en het bestuur zal er zijn aandacht aan schenken. LT i t k e e r i n g s k a s. Nadat een wij ziging in het huishoudelijk reglement was goedgekeurd, kwam ecu voorstel in behan deling van de commissie in de algemeene vergadeiing te Leeuwarden benoemd, om de mogelijkheid te onderzoeken van do op richting eener uitkceringskas. De commissie behandelde verschillende systemen, die naar haar meening een onderzoek wettigden, bijv. lo. de veqiliehte verzekering van alle le den en met uitkcering bij ieder overlijden; 2o. de vrijwillige verzekering voor een uit kcering bij overlijden; 3o. de verzekering bij overlijden in bepaal de gevallen. De commissie meende resultaat te kunnen bereiken indien de nitkeering slechts werd vei strekt, in gevallen, die betrekkelijk zelden ooi komen, in die gevallen, waarin de uit kcering werkelijk noodig is. Daarvoor kan de vereeniging wel 400 's jaars uit het re servefonds missen, zonder daardoor overige nuttige zaken, uit dit fonds gesteund, te be lemmeren. Deze voorstellen der commissie werden aangenomen eis als doel van het uitkeerings- fonds word vastgesteld om de middelen te verschaffen om aan nagelaten betrekkingen van gewone leden in bepaalde gevallen een nitkeering bij overlijden te verschaffen. In verhand hiermede werd liet reglement voor liet beheer van liet reservefonds eenigs- zins gewijzigd. Om 5 uur werd de vergadering geschorst tot 7 uur. In de avondvergadering zou door den se cretaris gerapporteeid worden over: „Lee- niarsbibliothekcn aan middelbare scholen in Nederland". Het rapport werd niet uitge bracht en zal in druk verschijnen. Bepaald werd, dat de volgende algemeene \ergadering te Amsterdam zal worden ge houden. In den tuin van Buitenlust wei'd door Kuijper's muziekkoqrs ten slotte voor de le den een concert gegeven. VLAARDINGEN, 30 Aug. Jlet hoofd der Nutsbewaarsehool, mej. J. W. Mulder, die wegens haar aanstaand huwelijk deze be trekking vaarwel zegt, was heden voor het laatst op school. En hoe deze juffrouw door de kinderen bemind wordt, dat bleek maar al te goecl bij baar afscheid. De kinderen der school boden haar he denmiddag bij monde van mej. van der Berg een cadeau aan, terwijl. Je heer Knottenbelt namens het Bestuur der school haar een serre-ameublement schonk. Vele ouders der kinderen waren hieibij tegenwoordig. STADSNIEUWS. Vergadering vari den Raad dezer ge meente op Dinsdag 6 September, des na middags 2 uur. 31 Augustus. Namens het college van B. en W'. zijn de leden van den Gemeenteraad met hun dames en do leden van het Dagelijksch Bestuur der Oranjeveieeniging met hun da mes ton stad hui zo genoodigd, op morgen ochtend, 31 dezer, ter officieele opening van het Oranjefeest, bestaande in het lui den der klokken van 63/t tot 7 uur, en het uitvoeren van koraalmuziek en volksliede ren van 7Va tot 8 uur, voor welke laat ste die tegenwoordigheid zeer op prijs gesteld wordt. Het Bestuur der Oranjevereeniging ver zoekt het publiek om bij de ringrijderij een plaatsje te kiezen op de trottoirs en niet aan de siootzijde, terwijl aller me dewerking wordt ingeroepen om te voor komen, dat er eenige schade aan de Plan tage wordt toegebracht of iemand zich daarin begeeft gedurende de uren dat die is afgesloten. Naar wij vernemen zal de afxl. Schiedam van het Ned. Werk!. Verbond „Patrimo nium" de verjaardag van Iï. AL de Koningin feestelijk heidonkon op Vrijdag 2 Sept. a.s. Op deze vergadering, welke alleen toegan kelijk zal wezen voor leden met hun vrou wen, zal de heer Wijnveldt,"hoofd der chr. school voor lager en AI. U. L. O., een feest- woord sprekenen zullen kaarten worden uit gereikt voor de kinderfeest avond, die gehou den zal worden op Maandag 5 Sept. Deze kaarten verleenen toegang voor de kinderen der leden van 6 tot 14 jaar. De Nutscommissie voor Onderwijs (voor zitter dr. D. Bos, secretaris J. Bruinwold Riedel), heeft aan de departementen van het „Nutv een circulaire toegezonden in zake do cursussen voor hooger onderwijs buiten de universiteiten. In 1909-1910 werden cursussen gehou den te Amsterdam, Arnhem,, Bussum, Haar lem, llotterdag, Schiedam, Tiel, Vlaardin- gen en Winterswijk. Geldelijke steun van de commissie is noodig gebleken te Schie dam, Vlaai-dingen en Winterswijk. De Commissie ontving omtrent boven genoemde cursussen vera lagen van de co ma's, weike deze plaatselijk hebben ge organiseerd. Uit die verslagen blijkt: lo. dat de ge houden cursussen over het algemeen zeer goed zijn geslaagd; 2o. dat sommige> rap- portecrendo comité's de commissie uitnoo- digen, ook voor 1910-1911 dergelijke cur sussen te organiseeren. De commissie heeft, naar aanleiding daarvan besloten, ook voor den volgen den winter wederom een lijst van hoog leeraren on leeraren, die bereid zijp, ovei door hen. op te geven onderwerpen cui- sussen hooger volksonderwijs buiten de universiteiten te leiden, samen te stellen. De bedoelde leerlingen zullen zoodanig worden geleid, dat niet oppervlakkige ken nis wordt aangebracht, maar inzicht in methode van wetenschappelijk onderzoek en liefde voor belangelooze studie wordt bevorderd. De bewoner van een pand in de Pabri- slrtuil heeft bij de politie zijn beklag gedaan dat de eigenaar van het door hem bewoonde pand een ruit daarvan heeft ingeslagen. Correspondentie. „Vitesse" en „Een Spoi t-vereerder". Uit door ons ingewonnen inlichtingen blijkt, dat het uitgangspunt in beide uwe stuk ken niet juist is, en dat bij samenspre- king tussehen U en het comité dit dade lijk en duidelijk blijken zal. Wij zijn ovet- tuigd, dat U op dezen grond met ons van meening zijt, dat het beter is die stukkon voorloopig niet te plaatsen. Stedelijk Muziekkorps van Schiedam. Kapelmeester de heer 0. IC. L. Burgdoriïer IIIT V O K A f A 01 op Woensdag 31 Aug, des nam. ten 6 ure, op de Broersvest. Offleteren-Yereenlging te Schiedam. CONCESl' te geven door de Mannenzangvereeniging j>St. Caecilia", Directeur de heer Henri Veugelers, en het Harmoniegezelschap »St A mbrosius", Directeur de heer J. F. M. Smits, op Donderdag 1 September 1910. Aanvang des avonds to 8 uren. Programma 1. Atarsch „Einzug der Gladiatoren", J, Fuick. 2. Ouverture „La Aluette de Portici1' D. Auber. 3. Walzer „Kunstier LeberD'. J. Strauss. 4. Volksliederen. 5. Hymne aan den vrede, H. W. G. v. Nieuwenhoven. 6. Aloederzegen (dubbel kwartet), A. Opla den. 7. Aan het woud, Henri Veugelers. Pauze. 8. Les Martyrs aux aiènes, Laurent de Rillé. 9. De apotheker (dubbel kwartet), G Kahnt 10. De wereld oen orkest, Henri Dubois. 11. Walzer „Am Aleerestrandet, AL Fischer. 12 Polka „Ernestine'1' (solo piston), 0. van Dam 13. Fantaisie „,Do Loper a Freischutz", C. AI. v, AVebcr. De nummers 4, 5„ 6, 7, 8, 9 en 10 Zang. Volksbadhuis. In de week van 22—28 Aug. werden ge nomen 284 baden. kuipbaden 25 kuipbaden 37 regen 15 regen 184 school 3> 5 ets. kinder 23 AGENDA. 30 Aug en volgende dagen. Tivoli Schouwb,, 8 u. SpeenhofT's Klein Tooneel, Vooruit Rotterdam i 30 Groote Schouwburg. 8 uur. De koperen vaas. 30 Itotterd. Diergaarde, ffl/2 uur. Kon. Scherpschutters. B. Verhallen. 1 Sept. S. 0. V., 8 u. Concert Zangver. sSt. Caecilia", dir. H.A. H. Veuge lers en Harmoniegezelsch, sSt. Am- brosius", dir. J. F. M. Smits. 4 31 Rott. Diergaarde, 21/2 u. Concert Stafm. 3e Reg. Inf. De oneerlijke kassierslooper. De Amsterdamsche Rechtbank behandel de heden de zaak van don ontrouwen kassierslooper van de Ontvang- en Betaal kas, F. J. A. Boudeker, die op 30 Juni 1.1, met een bedrag van f250,000 zich' ver wijderde, doch' te Utrecht nog dien. zelf den avond gearresteerd werd, nadat hij het geld nabij een buitenplaats te Naarden had begraven. Er waren 10 getuigen gedagvaard, als raadsvrouw; treedt op Mej. mr. Alarie Pouw. Beklaagde bekende het hem' ten lasto gelegde, ook, dat hij een jaar geleden nog een effect van 1000 dollar had ontvreemd. Het O. M. eischte twee jaren gevange nisstraf. Set ontslag Nathans. Zooals wij iceds vroeger hebben meegedeeld, word door de Hollandsche IJzeren Spoorweg- Alaatschappij eenigen tijd geleden ontslagen de ambtenaar- N. Nathans,, werkzaam te Rot terdam, in verband met het feit, dat hij een voor de directie dier maatschappij beleedi- gend artikel had geschreven in het orgaan der Nedciiandschc Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, getiteld„Een succes voor den Bond van Orde", waarin hij de di rectie der maatschappij verweet, in zaken 't personeel bet rei feilde, vaak aan den lei band van den Bond van Orde te ioopen. Dit succes van den Bond van Orde doelde op zijn overplaatsing naar Salzbergen, het geen een strafmaatregel der directie was, daar hij op vergaderingen en op andere wijze propaganda maakte voor de Neder- hindselie Veioeniging van Spoor- en Tram- wegpersoneel, een vereeniging, welke dooi haar op,treden vóór en tijdens de bekende spoorwegstakingen zich het ongenoegen der II. IJ. 8. AI. op den hals liad gehaald. Het artikel in het orgaan der bovenbe doelde vereeniging was, zegt de „Tel.", waar aan we de navolgende bijzonderheden ont kenen, blijkbaar de druppel, welke de maat deed overvloeien m onmiddellijk volgde zijn ontslag, zonder- hot praedicoat „eervol" en zonder de uitkeeringen, waarop de ambtena ren bij de opzegging van den dienst door de directie recht hebben. Nathans vroeg omtrent een en ander de besiissing van een scheidsgerecht aan. Dooi de directie der II. IJ. S. AL werden tot leden van dit scheidsgerecht benoemd de beide hoofdambtenaren, de heeren mr. Van Alanen en Baron, terwijl Nathans benoemde twee zijner collega's, de heeren Gosschaik en Kkin Lankhorst. Als voorzitter werd door de re geering aangewezen de lieer mr. J. B. Pey- rot, lid van den raad van toezicht op de spoorwegen. Dit vijftal heeft thans de gelieele zaak onderzocht en kwam Zaterdag met het ondeizoek gereed. De commissie overwoog, dat liet optreden van Nathans zekerlijk de actie van de Hol landsche Spoor, om hem oneervol te ontslaan, rechtvaardigde, zoodat het ontslag zonder hot praedicant „eervol" gehandhaafd blijft. Tot goed begrip van zaken, diene hierbij nog, dut het opzeggen der dienstbetrekking een onaanvechtbaar recht der directie is, zoo dat alleen de commissie had te beoordeelen of hot gemotiveerd was, eerstens, dat hem dit ontslag zonder toevoeging „eervol" werd verleend, tweedens, dat hem geen uitkeering werd gedaan. Wat dit tweede punt betreft, overwoog de commissie, dat de handelingen van Nathans, die overigens een goed ambtenaar was ge weest, niet van dien aard waren, dat hem hierdoor een uitkeering zou mogen worden onthouden en bepaalde daarom, dat de direc tie hem een som van 525 zou moeten uit- keeren. Ongelukken. Door de laatste tram van Egmond is Zon dagavond vermoedelijk aangereden E. Hout- kooper, wonende te Alkmaar. Alaandagmor- gen werd zijn lijk naast de spoorbaan in do Bergermeer gevonden. V Te Oostwoid (Gr.), ging de G8-jarige arbei der Jan van Lange gistermorgen met een wagen klaver halen. Hij stapte van den wa gen, zakte ineen en was dood. JUrnstige vechtpartijen in Zimhurg. Zondagavond hebben tor gelegenheid der kennis te Sittard ernstige vechtpartijen plaats gehad, een persoon werd levensge vaarlijk door messteken gewond. De verdachten, zekeren Meuters enBreu- kers uit LcijenbroekSittard, zijn aange houden. 1 Tevens werd in een hérberg een. persoon met een bierglas een oog uit Eet hoofd geslagen; de vermoedelijke ddaer, zekeren Kilkens, bevindt zich eveneens In hech tenis. I Doodgeknuppeld. In liet ziekenhuis te Nijmegen is Zondag overleden de arbeider J. D., die in den nacht van 24 op 25 Augustus j.i. door zijn neef H. op ernstige wijze met een knuppel op het hoofd was geslagen. Overstroomingen in Schotland, Hevige rogens, welke gisteren nog voort duurden, veroorzaken in West-Schotland groote schade. Van verschillende streken komen' berich ten over overstroomingen on vernieling van den oogst. Vele gedeelten van Glasgow! staan onder water, in sommige straten staat het water vier voet hoog. Soortgelijke berichten ko men ook uit enkelo deelen van, Noord-En gel and. 1 Verbetering van een telegraaftoestel. De heer J. Pierart, controleur biji het teJegraafbestuur te Brussel, heeft aan het Hughes-telegraaf toestel een wijziging aange bracht, waardoor het rendement van dit toestel piet 64 pet, Wordt yermgerderd- Oholera te Berlijn. Zooals we gisteren meldden, zijn in! de Berlijnsch'e voorstad Spandau eenige ge- vallen van. cholera asiatica voorgekomen waarvan één met doodeüjken afloop. Do .bladen .deelen nog het volgende over dit den Berijjners allesbehalve aangenaam aan doende bericht mede: Vrouw, Sarnow, wier man werkzaam was op do koninklijke munitiefabriek te Span dau, had Zaterdagmiddag nog aan een koffiekransjo hij een familie Lewandowsky deelgenomen, toen zij plotseling zwaar ziek werd. Onmiddellijk werd een dokter geroepen, die de ziekte eerst aan vloosch' vergiftiging meende te moeten toeschrij ven. Daar de verschijnselen echter groote overeenkomst vertoonden met die van cholera, gelastte hij do onmiddellijke over brenging der vrouw naar de isolecibarak voor cholera-verdachten te Spandau. In den nacht van Zondag stierf de vrouw. In dien tusschentijd was ook haai man zWaar ziek geworden, en aan zijn herstel wordt ernstig getwijfeld. Ook hij werd naar de isoleerhaiak gebracht, even als de vier volwassen kinderen van, het echtpaar en allo personen, die in den loop der laatste dagen met het cholera-verdach te echtpaar in aanraking waren gekomen, waaronder alle deelneemsters aan het kransje bij vrouw Lewandowsky en de zie kenzusters, die de overledene verpleegd hadden. Ilot lijk van vrouw Sarnow is, na te zijn geschouwd, dadelijk met de grootste omzichtigheid begraven. Crippen voor den politierechter. Voor het politiehof in de BoWstreet te Londen, is gisteren een begin gemaakt met de behandeling van de zaak vair Crippen. Zij maakte nogaf indruk. Het meeste sen satie verwekte de verklaring van inspec teur Dew, dat hij Crippen ermede in ken nis had gesteld, verplicht te zijn hem te boeien, omdat hij onder de papieren Van Crippen er had ontdekt, die Wezen op een plan tot zelfmoord. Overigens kon Dew; weinig toevoegen aan hetgeen al bekend geworden is. Dcw moest bekennen, dat Crippen zich' zoo bedaard mógelijk had gedragen, nadat hij in hechtenis was geno men. Ilij had hoegenaamd geen moeite veroorzaakt. Ciippen's eenige zorg was mej. Le Nove. Hij' verzekerde aan, Dew, dat mej, Le Neve niets van te voren er van afwist, en zeide verder: Aïej. LeNove is drie jaren 'lang mijn eenige troost ge weest. 1 Algemeen wordt verondersteld, dat, of schoon mej. Lo Neve mede terecht staat wegens den moord op mevrouw Crippen gepleegd, zij ten slotte zich alleen zal moe ten verantwoorden over medeplichtigheid na do misdaad, door met Crippen te heulen,. i Het politiehof was natuurlijk over-vol; tegenwoordig waren tallooze persmannen en teekenaars, wier teekeningcu de ge boete pers vullen. lDo zaak is tot do volgende weck Dins dag verdaagd. Parijsche douane-knoeierijen. Bij de administratie der stedelijke belas tingen van Parijs is een bedrog op groote schaal ontdekt. Alen lincl 11I. opgemerkt, dat er veel meer goederen de stad binnenkwamen, dan op de borderellen vermeld werd. En bovendien leefden oen aantal ambtenaren van de douane, die slechts een bescheiden inkomen genieten, op veel grootcr voel, dan mot luin, salaris overeen te brengen was. Tn Decem ber 1909 werd daarom met een onderzoek begonnen en Jangzameihand nu kwam men lot de ontdekking, dat douaniers zich gedu rende geruimen tijd hadden laten omkoopen door de sleepers, waardoor sommige hunner zich een extra inkomen van 1000 francs per maand wisten te verzekeren, terwijl de slad voor een half millioen benadeeld werd. Twaalf ambtenaren zijn ontslagen en er zn! een gerechtelijke vervolging tegen hen worden ingesteld. Weersverwachting. "Verwachting tot den avond van 31 Augus tus: Arntige meest Z.-O.lijkc wind, zwaar bewolkt, mogelijk regenbuien, zelfde tempe ratuur. Ridderorden. Aren seint ons uit 's-GraVenh'age: Bij koninklijk' besluit is: 1 te Schiedam benoelm'd tot ridder in do orde van den NEDERLANDSCHEN LEEUW, dr. AL A. Brants, burgemeester dezer gemeente; toegekend do EEREAfEDAILLE in brons der. Oranje-Nassau-ordo, aaiDN. Alaagdenburg, pakhuisknecht bij do firma P, Loopuijt Co. 1 te Vlaardingere benoemd tot ridder in de ORANJE- NASSAU-ORDE, do heer S. V. Kampen, hoofd cenor bijzondere school; toegekend de EEREAtEiDAILLE in brons aan C. Verduijn, smidsknecht. Begrafenis Yan Maasdijk. Alen seint ons uit Arnhem Hedenmiddag had onder reusachtige be langstelling de begrafenis van den noodlot tig om liet loven gekomen aviatcur v. Alaas- dijk plaals. Op het kerkhof waren honderden belangstellenden samengekomen, PKOQR AMM A 1. Volksliederen; 2. Unsero Garde Marsch, Rud, Foster; 3. Feest Ouverture, M. Klein; 4. Los Fleurs, Walzer, E. Wald- teufel; 5. Potp. over Nederl Volksliede ren, J. Scheerman; G. Polka Humoreske, Popp; 7. Marsch'; 8. Volksliederen. late klasse. 2da klasse, ■MMMMWWWMIWinOTIl' tl.., J AI1IIH1 I—

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2