VICTORIAWATER Personalia. In het „Hotel den Ouden Doelen'»' zijn aangekomen Ch'ien IIsu, advocaat-generaal van Peking, Slnh Ying, IIsü, vJhi Chang Shen en Wen Chwang, Lo, allen gedele geerden van den keizer van China bij het 8e intern, congres voor het govangenis\ve- zen, benevens do heer A, F. Law, gedele geerde van Amerika, bij bedoeld congres. Grand l'rlx. De melkfabriek „Nutriciaj' te Zooter- meer, is op de Brusselsche tentoonstelling bekroond met den Grand Prix, voor haar inzending zuigelingenvoeding, voeding voor lijders aan suikerziekte, therapeutische melkproductie en huishoudelijke melkpro ductie. Voorlichting ran den Middelstand, ln overleg met de afdeeling Handel \an hel ministerie van Landbouw, Nijverheid en Handel hebben de volgende heeren zich be schikbaar gesteld, voordrachten voor Midden- slundsvereenigingen te houden. M. H. G. Th. Fiedeldy Dop over Midden- standscooperatie en over het credietvraag- stukIC. Friclink Jr., over liet schoenma kersbedrijf; H. Hermens Moons, over kolo niale waren (toegelicht met lichtbeelden) F. H. Hoek, over het schoenmakersbedrijfIC. F. ICatz, over de voordeelen en het nut van oiganisatie, en over oneerlijke concurrentie; J. S. Meuvvsen en dr. J. Nouwens, over Middenstandscoöperatie in Oostenrijk (toege licht met lichtbeelden) G. Muller, over uit stallen, warenkennis, enz.W. Nieuwenhui- zen, over Middenstandsorganisatie; M. Ver beek, over MiddenstandscrodietbankenCor. Visser, over MiddenstandscredictbankenJ. Das Dz., te Utrecht over Het molenaarsbe drijf A. J. Dingenmns, Amsterdam, over het smidsbedrijf, („Do Middenstandsbond".) Electrlclteitstentoonstelling te Gouda De datum van de opening der tentoon stelling van toegepaste eleotriciteit, te hou den te Gouda en uitgaande van een co niité, bestaande uit de besturen der ver eeniging „Gouda Vooruit" en het depar tement Gouda der Maatschappij van Nij verheid, henevens enkele bestuursleden der sociëteit „Ons Genoegen", is thans vast gesteld. Deze vaststelling stond in nauw verband met den bouw der electrische centrale, die den stroom moet leveren voor licht en kracht, op de tentoonstelling be noodigd. Thans echter, nu bekend is, wan neer de electrische centrale in staat is dezen stroom te leveren, kan de datum worden vastgesteld en blijft deze bepaald op Vrijdag 16 September a.s., den dag. die ook reeds vroeger voor de opening was bestemd. Reeds wordt door de firma Strous, te Dordrecht een begin gemaakt met het leg gen der ringleiding en aftakkingen voor aansluiting der verschillende stands, inliet geheel een 60-tal, die geheel de beschik bare ruimte in beslag nemen. Verschil lende in- en uitwendige werkzaamheden worden nog verricht; hiermede wordt ech ter bekwamen spoed gemaakt, omdat op 9 September moet worden begonnen met het plaatsen en inrichten der verschillende exposities. Alle noodige maatregelen tegen brand gevaar zijn door het tentoonstellingscomité getroffen; zoowel in de gebouwen als bui ten op het terrein zijn brandbluschmid- delen voorhanden. Ook do bewaking, zoo wel hij dag als bij nacht, zal bij ver trouwde personen berusten. De officieele opening der tentoonstelling op 16 September a.s. zal geschieden dooi jhr. mr. W, Th. C. van Doom, lid van de Tweede Kamer voor het district Gou da, die zich daartoe welwillend bereid ver klaarde. De tentoonstelling, die geopend zal zijn "s middags van 16}/s en 's avonds van 711, zal o. a. worden opgeluisterd door concerten van miss G. E. Huntjs Ladies orchestra, een uitstekende dameskapel, door bioscoopvoorstellingen van Nöggerath enz., enz. Ook overdag is het inwendige der tentoonstellingsgebouwen electrisch verlicht met een aantal gloeilampen ter sterkte van meer dan 50.000 kaarsen. Aan de tentoonstelling zal een verloting worden verbonden, waarvoor alle prjjzen op de tentoonstelling znllen woulen aan gekocht. Het lijdt geen twijfel, of, waar alles tot nog toe zoo'n gunstig verloop heeft gehad en het te voorzien is, dat de inlichting en installatie der verschillende stands enz ook zonder stoornis zal kunnen plaatsheb ben, deze tentoonstelling een beslist succes zal hebben. De bond van den Holland-dien jongen Een antwoord op vele vragen. De Bond van den Hollandschen Jongen is een Vóórbond van den Nederkmdschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding. De sta tuten van den N. B. v. L. O. schrijven voor, dat de leden van dezen Bond den leeftijd van 18 jaar benikt moeten hebben; de jongens, die dezen leeftijd nog niet heb ben bereikt en die behooren tot een gezin, waarvan het hoofd lid van den N. B. v. L. O. is, kunnen toetreden tot den Bond van den Hollandschen Jongeu. Zij betalen geen contributie; maar beloven door hun toetreden alles in het werk te stellen om het ondernemen van kamplochten te bevorderen. Hoe geschiedt dit toetreden? De jongens vereenigen zich tot clubjes, die wij groepen» zullen noemen en kiezen oudere en bevoegde personen, leden van den N. B. v. L. O., tot leiders (vader, oudere bioeder of vriend, onderwijzer enz.). De sterkte der groep is naar verkiezing, doch het verdient aanbeveling-deze in het be lang der leiding tijdens den kamptocht, niet grooter te maken dan 20. De groep trekt, met zijn leider, uit tot het houden van kamgtochten, wandelingen, voet reizen enz. Zoodra zich een groep heeft gevormd, zendt de leider een opgave in van de namen dor jongens van zijn groep, waarbij tevens de verklaring wordt gevoegd, dat zij behooren lor gezinnen, waan an de'hoofden lid van den X. B. v, L. O. zijn. Deze opgaren moeten worden ingezonden aan den hcei II. van Loghem, adres Jacob Gillisstraat 1, Amsterdam, die zich voor- loopig met deze administratie belast. Na ontvangst van deze opgaven worden de groepen met hun leiders in een register in geschreven. Aan den leider der groep wordt daarna mededeeling gedaan van het nummer zijner gicep en, van de namen der leiders van de overige groepen in de plaats zijner inwoning. De gioepen verkrijgen het recht de vlag van den N. B. v. L. O. te voeicn, die hun tegen den kostenden prijs vanwege hot Bonds- luireau zal woiden verstrekt. Zij moeten echter in het kruispunt den imam van de plaats hunner inwoning doen aanbrengen (zulks instede van don leeuw, die op den Bondsstandaard ia aangebracht). Bo ven het kruispunt moeten zij dan het num mer van hun groep doen plaatsen. Een en ander zal door de zorg van het Bondsbiireau woiden in orde gebracht; cte leider van de groep behoeft slechts mede te deelen, dat hij looi* zijn groep een vlag verlangt. De N. B. v. L. O. neemt op zich hulp en voorlichting te verkenen, waar deze gevraagd wordt. Later zal de Bond trachten, bij tijdige aanvrage, tegen matige vergoeding tentmato- rieel te verschaffen. Op deze wijze wordt de basis gelegd vooi zen organisatie, die, Lehoorende tot den N) B. v. 'L. O., het jongere gedeelte van de natie kan beiciken. Het spreekt van zelf dat zij, die 18 jaar en ouder'zijn en dus lid van den N. B. v. L. O. kunnen worden, zich eveneens in groepen kunnen veréenigen en zich als leden van den Bond van den Hol landschen Jongen kunnen laten inschrijven. Moge de Bond van den Hollandschen Jon gen, behalve een grooten voorraad gezondheid, wilskracht en zelfstandigheid aan zijn leden het besef brengen, dat hun organisatie natio- naalbewustzijn, vaderlandsliefde, échte Hol la n cl e rs. kvveeken zal. V LAARD INGEN, 3 Sept. Tot tijdelijk ouderwijzer aan school A is benoemd de heer L van den Tempel, te Schiedam. VLAARDINGEN, 3 Sept. Onder groote belangstelling vieide gisteren de oudste in woonster, de wed. G. Struis, Prins Hendrik straat 78, haai* 99sten veranrdag. Zij is nog in 't bezit van al haar zintuigen. YLAARDTNGEN, 3 Sept. De „St.-Ct." bevat de gewijzigde akten van oprichting der naamlooze vennootschap „Onderlinge Verze kering-Maatschappij „Ylaardingen", te Vlaardingen." STADSNIEUWS. Bij de te Wageningen gehouden examens voor akte landbouwkunde L. O. is o.m. ge slaagd de heer A. Meeuse van hier. Nationale Militie. Li September 1910 moeten o. a- onder de wapenen komen: van het Regiment Grenadiers en Jagers en alle Regimenten Infanterie, de lichtin gen 1903 en 1904; van de "Wielrijders, een gedeelte van ver schillende compagnieën, lichtingen. 1903 en 1904; van de Hospitaal-soldaten, de 3de en de 4de compagnie, lichting 1904; van het 1ste Regiment Veld-Artillerie, een gedeelte van de 6de batterij, lichting 1907; van het 3de Regiment Yeld-Artillerie, een gedeelte van verschillende batterijen, Lichtingen 1905 en 1907; van het 4de Regiment Veld-Artillerie, een gedeelte van verschillende batterijen, lichting 1907 van het korps Pontonniers, do 1ste com pagnie van de lichtingen 1903 en 1907; van hot 1ste Regiment Vesting-Artillerie, de lsto tot en met do 10de compagnie, lichting 1907; van het 4de Regiment Vesting-Artillerie, alle Compagnieën van de lichtingen 1905 en 1907; van het Ko'-ps Torpedisten, de lste com pagnie, 3do pe iton, van de lichting 1908; van hot Regin ent Genietroepen, de tele- graafcompagnieën, met uitzondering van de miliciens Vest! ^telegrafisten, die heb ben voldaan aan het bepaalde in den eer sten volzin van art. 6 van het sedert in getrokken Koninklijk Besluit van 29 Fe bruari 1884 no. 13, van do lichting 1903; van het Regiment Genietroepen, de mi- ciens-telegrafisten, lichting 1908; <ie lste mitrailleur-afdeeling, lichting 1905v t i de Zeemiliciens-Kustwachters van de lichting 1908. Voor den juisten datum van opkomst en verdere bijzonderheden, ook voor miliciens die den Israëlitischen godsdienst belijden, wordt verwezen naar de openbare kennis geving, waarvan een afdruk opnieuw is aangeplakt aan het Bureau Militie (School straat 12). Voorts dat,behalve zij die alhier woon achtig en te Delft in garnizoen zijn en uiterlijk te 10 uur voormiddag hij' het koips aanwezig moeten zijn de mili ciens-verlofgangers zich op den dag voor de opkomst bepaald, met het eerst ver trekkend openbaar middel van versneld vervoer (d.wt z, met den eersten 'trein, tram of boot) naar de plaats van op komst moeten begeven. In de godsdienstoefening- der afd. Schie dam van den Ncderi. Piotestaatcnbond zal morgen als spreker optieden de heer D. Rook van hier. Setiade door glasfabrieken. In den Oud-Mathenesserploder heeft het vee de vorige week weer veel te lijden gehad van de vergiftige gassen, klaarblij kelijk veroorzaakt door de glasfabrieken. De heer G. J. Wittkampf o. a. heeft al zijn vee op stal moeten zetten. Hij weid daartoe gedwongen, omdat de koeien alle uit de melk gingen. Naar men ons mededeelt, is door een aantal veehouders een request aan II. M. de Koningin verzonden, waarin de tusschen- komst van II. M. in deze aangelegenheid wordt ingeroepen. („N. S. CA) Door den trein gedood. Een treurig ongeluk heeft hier gisterenmid dag plaats gehad. De electrician H. II. Hille, 40 jaar oud, Lo 's-Gravenhage woonachtig en werkzaam aan de Nieuwe brug over de Schie nabij Del LI ui ven, keerde tc ruim 5i uur vandaar naar 't station alhier terug. Een goederentrein nndeide hem van de zijde van Rotteidam, waai om hij op de nevenliggende lijn overstap te, ongelukkigerwijze juist op het oogenblik dat de sneltrein uit Den Ilaag dat punt pas seerde. De man geraakte onder den trein, liet deerlijk verminkte lijk van den ongeluk kige word door werklieden op een trolley ge legd en zoo naar het station alhier vervoerd, van waar het per doodenbranrard naai* de algcmeeno begraafplaats werd vervoerd. De man laat een vrouw met één kind achter, die gisteren dadelijk met den ramp die haar ge troffen had werd in kennis gesteld en naar hiei kwam, waar zij bij familie intrek nam. Zij mocht het lijk van haar echtgenoot, mot het oog op den toestand, waarin het ver keerde, echter niet meer zien. Men kan zich den toestand waarin de aime vróuw veiikeeit voorstellen. Morgen, Zondagmiddag tusschen 12 en 2 uur zullen in een der zalen van het gebouw van den Ned. R.-K. Volksbond alhier ter bezichtiging worden gesteld de medailles die zijn aangeboden aan de Dilefctantenclub „Alb. Thym", voor de door deze club uitgeschre ven wedstrijden. Nederlandsohe Industrie. Van de werf „Guste" is gisteren vertrok ken de 55 tons drijvende kraan „Antée", welke voor Fransche rekening is gebouwd. Het schip, van speciaal zware constructie, heeft de volgende afmetingen: lengte 29 M., breedte 11 M. 50, holte 2 M. 70. Deze kraan is bestemd voor de havenwer ken van Boulognc-sur-Mer, waar zij gebruikt zal worden voor 't plaatsen van zware beton blokken op den zeebodem. De hijsehhoogte van het werktuig bedraagt. 18 M„ de uitla ding 9 M., teiwijl de lasten gestreken kunnen woulen tot op een diepte van 12 M. beneden de waterlijn. De voorgeschreven hijschsnel- heid met een last van 55 ton is 5 M. per minuut, hetwelk abnormaal groot is en werd gedurende de officieele beproeving zeer ge makkelijk een snelheid van 5.6 M. per minuut bereikt. De kraan is voorzien van een speciale rem- inrichting, welke het mogelijk maakt de las ten over een afstand van 30 M. (van 18 M. boven de waterlijn tot 12 M. onder de water lijn) met een snelheid van 5 M. per minuut te strijken op de enkele rem, zonder dat deze verhit wordt. Gistermiddag is de 10-jarige B. Rijkuiter door een fietsrijder op den Dam bij ongeluk aangereden, waardoor de knaap viel en een wondje boven het linker oog opliep. Een dok ter verbond dit. Gisteravond worden door burgers aange houden 2 jongens van 10 en 11 jaar, die een zak, gevuld met wortels en knollen droe gen, welke afkomstig waren van de arbeiders tuintjes in den Zuidergora. De zak werd op het politic-bureau gedeponeerd en de jongens weiden door de politie opgespoord. Van den Haag naar Rotterdam rijden de, is de 34-jarige IV. v. K., wonende te Rotterdam, tussohen Delft en hier, in welk traject hij in slaap was gevallen, in een coupé déide klas van 40 beroofd. (Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan hol Commissariaat van Politie1 Een leege portemotinaie, rozenkrans, R.-K. kerkboekje, sleutels, schort en ijzeren schuif. Te bevragen bij de volgende personen: Fantasie broche, Putters, N. Buurt 4; zil veren manchetknoop, Prein, Broersvest 86; theedoek, v. d. Brink, Puttersh. straat 17; kousje met elastiek, v. Hattem, Nooidvest 105; manchetknoop en kraagophouder, v. d. Hoeven, Villastraat 2R.-K. kerkboekje, Keizer, Hoofdstraat 207/14; daineshand- .sehoen, Bounder, Overschieschestraat 16; sleutel, Japln, Oosterstraat 65parapluie, Jurgens, 'Hoofdstraat 135; idem, Voets, Beierlandsehestraat 55 oorbelletje, Herkel- man, L. Nieuws turnt 151/10 pak schroeven, Schilpeioort, Groenweegjo 15/3. Offleleren-Yereeniging te Schiedam. WATINÉB te geven door het Stedelijk Muziekkorps, Directeur de heer C. K. L. Burgiiorffer, op Zondag 4 September 4910, des namiddags i uur. Programma. Eerste Afdeeling, 1 Berseglieri-Marsch, R Eilenberg. 2. Banditenstreiche, Ouverture, F. v. Suppé. 3. Quand l'Amour meurt, Walser, L. Bil- liaut. 4. Abschied von Walde, E, Hassel- mann. Tweede Afdeeling. 5 Ungarische Lustspiel Ouverture, Kéler- Béla. 6. Les Fieurs, Walzer, E. Wald- teuffel. 7. Wir spielen Soldat, Rich. Eilenberg, 8. Marsch. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Werkzaamheid over de maand Aug. 4940. Aanbiedingen van werklieden. Mannel werkl, Yrouwel. werkl. Boven 48 jaar 31 5 Beneden 48 34 4 Aanvragen door patroons. Boven 18 jaar 8 1 Beneden 48 25 2 Plaatsingen. Boven 18 jaar 3 i Beneden 18 7 4 Totaal, Aanbiedingen van werklieden 74 Aanvragen door patroons 36 Plaatsingen 42 Springtij5 September voormiddag. AGENDA- 3 Sept. en volgende dagen. Tivoli Schouwb., 8 u. Speenhoff's Klein Tooneel, Vooruit Rotterdam I 4 S. O. V., 4 u Matinée Stedelijk Mu ziekkorps, direct. C. IC. L. Burg- doi ffer. 4 Rott. Diergaarde, 21/2 u. Concert Stafm. 3e Reg. Inf 4 j> Vereenigingsgebouw Goudscheweg, Rotterdam. 6.30 Propaganda-ver gadering »de Post" Spr. D. de Klerk. 4, 6 en 9 Sept. Groote Schouwburg. 8 u. De koperen vaas. 6 Sept. Gemeenteraad Schiedam, 2 uur. 6 en 9 Sept Rotterd. Diergaarde, 8 uur. Kon. Scherpschutters, B, Verhallen. 45 Sept Kantoor Yenn. vm. 10 u. Alg.Verg. N. V. de Phoenix,,, Het Stedelijk Museum aan het Doeleplein alhier is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur b. 10 ct per persoon yoor het publiek opengesteld. lederen avond specialiteitenvoorstelling in Circus Variété en Casino te Rotterdam. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoe ken wij steeds geregeld mededeeling, opdat wij die in onze agenda kuxtaen opnemen. 0BKR1AHNSTEIN, vermengd mot limonade en andere slropeo de Zeraerdrank by uitnemendheid. Luchtvaart. Een vliegtuig met slappe vleugels. Een militaire vliegmachine, met slappe vleugels, heelt gisteren, bestuurd door Bré- guet, met een passagier den afstand Douai Arras heen en terug (40 K.M.) in 26 minu ten afgelegd. Een nieuwe vinding. Een vliegmachine, die dadelijk van den grond kan rijzen als een ballon en op dezelf de wijze daalt, die zoowel achterwaarts als voorwaarts kon vliegen, in de lucht kan blij ven stilstaan en zes passagiers kan vervoeren, ia, volgens de „Daily Mail", uitgevonden door een jong Iersch ingenieur. De deskun digen, die het model voor de machine zagen, waren er zeer mede ingenomen, maar men zal zich eerst een definitief oordeel kunnen vor men als de machine, die op ware grootte nu in het geheim wordt vervaardigd, is gepio- beerd. Slechts is bekend, dat de machine op gyroscopisch beginsel rust. In tal van landen zal octrooi worden genomen. Uit de Pers. Nooit goed. Een paar dagen'geleden stond in de a.-r. „Rotterdammer" een artikel, overgenomen uit ec'n ander Christelijk orgaan, waarin op heftige wijze to velde werd getrokken tegen het concubinaat in Indië, dat niet alleen veel verbreid was, maar waartoe jongelieden als 't ware genoodzaakt woi- den op straffe van verdacht te worden van nog erger dingen. Thans neemt datzelfde blad over uit „On ze Courant'1", ook een a.-r. orgaan, een klacht, dat er to veel getrouwd wordt, ,,',t is gebeurd in Ternate. Eilandje in Oost-Indië. Daar hebben de ingezetenon do handen ineengeslagen en aan den Gouverneur-Ge neraal gevraagd, om hun toch asjeblieft voor hun scholen geen onderwijzeressen, meer te zenden. Onderwijzers werden begeerd. Of de dames dan niet lief genoeg wa ren voor de Ternataansche jeugd! Te stuursch; te lastig....? Neen ze waren al te lief! In Indië en vooral op de Buitenbezit tingen is 't hoogst moeilijk voor een Euro peaan, om aan een geschikte vrouw te komen, moet men weten. Zoodat, als zulk een onderwijzeres er maar 'K beetje heb- belijk uitzag, dan krielde het van vrijers om haar deur. Ze waren niet van marmer. Zo deden al gauw haar keus. Stapten in "t bootje; er kwam een va cature; een "nieuwe onderwijzeres kwam weldra aan en bleek weldra al even min afkeerig van den echtelijken staat. 't Is dan wel moeilijk om het den chris- telijken heeren naar den zin te maken. In plaats van to juichen, dat daardoor het gezinsleven wordt bevorderd, en het con cubinaat wordt tegengegaan, wordt ge klaagd, dat do Europeanen, voor wio het immers zoo hoogst moeilijk is in Indië aan een geschikte vrouw te komen, zoodrazij daartoe in de gelegenheid zijn, in het hu welijk treden. Nooit goed! („Land en Volk''.) Openbark Leeszalen Do chr.-hist. „Nederlander'' schrijft: Dezer dagen heeft in do bladen een be richt de ronde gedaan, volgens hetwelk de Minister van Binnenlandsche Zaken voor nemens zou zijn, aan een tiental Openbare Leeszalen in ons land, voldoende aan do eischen van het bestuur der Vereen, voor Openbare Leeszalen, een subsidie uit te reiken. „De Maasbode'1' vindt dit ongeloofelijk en blijkbaar ook onbegrijpelijk, ja, zelfs een ongerijmdheid. „Immers, hoe de anti-revolutionairen in beginsel ook over openbare leeszalen mo gen denken, ze weten toch, dat de katho lieken er vierkant tegenover staan. En de coalitie eischt, dat met onze beginselen tekening worde gehouden, wil een samen gaan mogelijk blijven.'»' Tot onze verbazing vindt de anti-revo lutionaire „Zeeuw" het standpunt van „De Maasbode'»' volkomen correct. Het blad ver zekert, waarschijnlijk op gronden, aan een nauwgezet onderzoek ontleend: „ook vele anti-revolutionairen sympathiseeren aller minst met T standpunt, dat door de Ver- eeniging voor Openbare Leeszalen in Ne derland wordt ingenomen „In geen geval,'»' zegt zij, „zouden zijgoed- ke'uren, dat de z.g. Openbare leeszalen wer den gesubsidieerd, en de Bijzondere, waar in een strenge boekencensuur wordt ge oefend, zouden worden gepasseerd.'i' „De Zeeuw'»' neemt dus het standpunt in, dat het Roomsche beginsel van de cen suur voortreffelijker is dan het Protestant- sehe van het vrije onderzoek. Wij kunnen ons daarin niet vinden Het politieke dreigement van „De Maas bode"1 is bovendien al zeer onbehoorlijk. Evenmin als de Protestantsche groepen der coalitie terstond met dreigementen heb ben gewerkt, toen minister Kolkman de Staatsloterij in de Kamer verdedigde, even min behoort „De Maasbode? dit thans te doen ten opzichte der openbare leeszalen. De Roomschen zullen niet worden ge dwongen om vóór te stemmen, maar de andere rechtsche groepen zullen, vertrou wen wij, 't zich evenmin in tegengestelden zin laten doen. Ingezonden Mededeelingen. Natuur en kunst. Voor hen, die niet bekend zijn met het gebruik van natuurlijke zouthoudende wato ren, zij bemeikt dat de bijzondere waarde daarvan bestaat in hun vermogen om de darmen te regelen en de lever te stimuloo- ren, zonder het gestel te benadoelen. Plantaardige laxeermiddelen kunnen niet hij herhaling worden aangewend zonder dat zich ernstige nawerking, als chronische con stipatie en aambeien, doet gevoelen. Van. kunstmatige zouten moeten veel groötere hoeveelheden geslikt worden dan een dosis ECHT FRANZ JOSEF-natuurlijfc laxeerend water, gebotteld aan de bronnen, bevat. Van daar dan ook dat dit water niet de nndee- ligc neven-uitwerking van gewone purgeer middelen heeft. Men neemt ii 1 wijnglas vol „Franz Josef" vóór het ontbijt! Gemengd Nieuws, Naar Amerika. lieden vertrok uit Rotterdam naar New- York het s.s. Rijndam der IIolland-Amerika- lijn met 235 eerste-, 407 tweede- en 16 derde klasse passagiers. Kinderen verbrand. In do Nadoiststraat to Rotterdam raak ten gistermiddag de kleertjes van de 3ty2- jarige C. J. Mages, dio tijdens de afwe zigheid der ouders met lucifers speelde, in brand. Er was op zijn geschreeuw spoedig hulp aanwezig, doch' do kleine had reeds zoo danige brandwonden bekomen, dat onmid dellijke overbrenging* naar liet ziekenhuis noodzakelijk bleek. Ongeveer IV2 uur na aankomst aldaar is het kind aan, de be komen brandwonden overleden. V Te Oosterbeek is Vrijdagmiddag een schuurtje verbrand van don pensionhou der E, Gerritsen. Nadat do brand gebluscht was, vond men in de schuur onder een bos stroo het gedeeltelijk verbrande lijk! van het vijfjarig zoontje van don eigenaar. Niemand had het kind vermist. Kanon uit de 15« eeuw opgevischt. In het Wantij, onder Dordrecht, is op-

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2