„Aksarben" (anagram van Nebraska), een soort van sotheidsgenootsehap, waarvan president Taft ook lid is. Het genootschap zetelt in eon groot gebouw, met allerlei geheimzinnige gangen en vertrekken, waar door een touw loopt, dat altijd in bewe ging is. Aan dit touw wordt men liet gansche gebouw doorgesleurd, Roosevelt moet zich daarbij aan de volgende "proe- von onderwerpenHij moet op bon draaien de hemelglobe gaan staan en wanneer hij bij den equator gekomen is, rolt hij er af. Dan stapt hij in een automobiel, waarin 6 wassen' dames gezeten zijn, die plotseling verdwijnen; na een geweldigen knal woidt hij er dan uit geslingerd en komt terecht op een hoop stroo. Op die wijze gaat het nog een beelen tijd voort, totdat het can- didaat-lid der ridderschap genoeg gerad braakt is om in de illustre gelederen te worden opgenomen. Daarna mag Roose velt zijn redevoeringen houden. Canada. Het eucharistisch congres, dat dezer da gen te Montreal gehouden zal worden, belooft een indrukwekkende manifestatie van het Canadeesch Katholiek loven te worden. De geestdrift, waarmede d; Katho lieke inwoners van Canada den pauselij ken gezant „a latere", kardinaal Vincenco Vannutelli ontvangen hebben, bewijst, hoe groot de algemecne belangstelling in het congres is. Reeds thans is geheel Mon treal door prachtige straatversieringen in feestdos gestoken. Vooral Zondag 11 September zal een' grootsch en zeldzaam schouwspel bieden. Aan de sacramentsprocessie, die alsdan ge houden zal worden, nemen 32 kardinalen, 125 aartsbisschoppen en bisohoppen, 20.000 priesters en 130.000 mannen, vrou wen en kinderen deel. De weg, door de processie ito volgen, is 7 kilometer lang. Vensters aan do straten, die de proces sie doortrekt, worden voor 100 li 200 dol lar verhuurd. BINK ML Aft t>. Hofbericht. Z. K. H. de Prins der Nederlanden zal zich 6 September voor eenige dagen naar Mecklenburg hegeven, ten einde te Schwe- rin bij te wenen den intocht van zijn broe der, Z. K. H. den Hertog-Regent vanRruns- wijk, met diens Gemalin, do Prinses Zn StolbergRoszla. Z. K. H. vertoeft bij zijn Moeder, de Groot-Hertogin Marie, te Rabensteinfeld. De Prins wordt vergezeld door zijn ad judant, kapitein-luitenant ter zee ]hr. Hooft Graafland. Van liet Hof. H. M. de Koningin-Moeder kwam Zatei- dag 9,18 aan de halte Soestdijk terug van Haar reis naar Duitschland. Prins Wolrad Frederik van Waldeck Pyr- mont kwam met Hare Majesteit merle, ten einde enkele dagen Haar gast t© zijn. Consulaire dienst. Bij Kon. besl. van 29 Augustus is de heer II. L. Bekker, erkend en toegelaten als consul van Japan, te Amsterdam. Rechterlijke macht De arrondissements-reclithank te 's-Her- togenbosch heeft ter vervulling der va cature van griffier van dat collego opge maakt de navolgende alphabehsche lijst van aanbeveling mr. dr. H. J. A. M. Lubbers, commies redacteur ter secretarie dor gemeente Nij megen mr. G. M. H. Sassen, griffier bij het kantongerecht te Eindhoven; jhr. mr. Th. E. Serraris, griffier bij het kantongerecht te Oirschot. Bij Kon. besl. van'2 dezer is benoemd: tot griffier hij het kantongerecht te Ber gen op Zoom, mr. II. J. Kist jr., afdee- lingschef ter gemeente-secretarie te Baaim; tot. griffier bij het kantongerecht te Ber- gum, mr. J. W. Suringar, advocaat en procureur te Rotterdam. Ridderorden. Bij Kon. besl. van 1 dezer is benoemd tot broeder in de orde van den Nederland- schen Leeuw, K. de Vrieze, oud-leeraar aan de Rijkslandbouwwinterschool te Gro ningen, wonende te Helpman, hij Gro ningen. Belastinggebied der Gemeenten. Naar wij vernemen, zal in de tweede helft van deze maand een vergadering plaatshebben van de commissie van voorbereiding inzake het ontwerp van wet ter verruiming van het belastinggebied der gemeenten met de minis ters van Binnenlandsehe Zaken en van Finan ciën. De voorbereiding heeft reeds de zekerheid gebracht, dat met het ingediende wetsont werp de materie der gemeentefinanciën niet naar den eisch te regelen valt. Het voorne men ten departemente, om het bekende ont- werp in te trekken en door een ander wet-- ontwerp te vervangen, is hiervan een ge volg. (Hbl.) Opening Staten-Gem>raal. In de Ruldeizaal is leeds de plantversie ring aangebracht, die dienst moet doen bij de opening der Staten-Genei aal. (Ned.) Sociale verzekering. De internationale conferentie voor sociale verzekering wordt Din dagochtend te 10 ure geopend in de table d'hóiezaal van tiet kur- haus te Seheveningen. Des avonds te 9l/g ure ontvangt onze regeering de conferentieleden in de Grafe lijke zalen op het Binnenhof. Bezoldiging gemeenteveldwachters. De minister van. Binnenlandsch© Zaken hoeft den commissaris der Koningin ver zocht de burgemeesters uit te noodigen •hun meening te willen mededealeni over de volgende vragen: le, Is do bezoldiging van de veldwach ters uwer gemeente, mot inbegrip van emo lumenten en belooningen, verkregen uit nevenbetrekkingen (zoowel nit gemeente lijke als uit die van waterschappen, par ticulieren enz.), voldoende te achten? 2e. Zou die bezoldiging ook voldoende zijn te achten, indien slechts bijverdien sten verkregen werden uit gemeentelijke nevenbetrekkingen Tevens wemcht de minister te verne men, indien de bezoldiging, zooals zijdoor de burgemees teis is opgegeven, op een door de burgemeesters ingevulden staat, door hen onvoldoende wordt geacht, wat de reden is, dat die bezoldiging beneden het door hen genoemde bedrag blijft ge handhaafd. Nefl .-Indisch ananas. Een aardig bewijs van activiteit, onder nemingslust en zin, om aan de Indische culturuen bekendheid te bezorgen en do Indische vruchtenteelt te bevorderen, ont vangen wij, schrijft de „N. R. C.", van het departement van Landbouw in Ned.- Indië een kistje veische ananas, ons door den directeur van het departement per „Tambora" van de Rotterdamsche Lloyd toegezonden. Ons wordt daarbij bericht, dat dea-gelijke kistjes als monster aan eenige belangheb benden hier te lande zijn gestuurd ten einde na te gaan, of voor deze vruchten blijvend een loonend afzetgebied kan wor den veikiegen. De vruchten zijn eenvoudig in papier gewikkeld en tussclien ©en beetje houtwol in kistjes, waar de lucht vrijen toegang heeft, verzonden. Wij zullen ons over de vraag, waar liet den ondernemenden directeur van land bouw om is te doen, geen oordeel aanma tigen. Of de staat van rijpheid, waarin de vruchten zijn aangekomen, ze geschikt doet zijn, om nog eenigen tijd to bewaren wat voor den handel wel noodig zal zijn en of de transportkosten niet te hoog zullen blijken, om behoorlijke win sten voor producent en handelaar te ver zekeren, weten wij niet te beoordeelen. De vruchten, die door ons ontvangen zijn, lijken nog wel eenigen tijd te kpnnen be waard worden. Wel kunnen wij verklaren, dat de ons toegezonden vruchten in uitstekenden staat zijn overgekomen, en bij onmiddellijk ge bruik uitnemend bevonden. De vruchten waren frisch en geurig en konden de ver gelijking met ananas, die gewoonlijk hier te koop woidt aangeboden, best doorstaan. Een kenner verklaarde ons, ze zeer zeker sappiger en smakelijker, en ook van fijner aroma te vinden, dan de hier in den laalsten tijd ook uit Zuid-Afrika aange voerde ananassen. Wij mogen dus den nieuwen directeur van landbouw, die ons op zoo aangename wij zo van zijn werkzaamheid in onze tro pische gewesten deed blijken, het beste succes toewenschen met deze proefneming. Bij de tegenwoordige vervoei middelen is zóó veel mogelijk, waaraan vroegei niet kon worden gedacht; de schepen leggen de reis zooveel sneller af, dan vroeger, en kunnen ook zooveel beter op vruchten- vervoer worden ingericht, dat het ons waarlijk niet uitgesloten schijnt, dat, gelijk nog niet zoo lang geleden de ,Wost-Indi sehe banaan, ook de ananas binnenkort een hier te lande populaire vrucht zal worden. Voor de Indische bevolking zou het een welgewaardeerde tegemoetkoming zijn, indien voor do voortieffelijke tropi sche vruchten een ruimer markt kon wor den in hot loven geroepen, dan waarmee zij zich tot nu toe tevreden moeten stellen. Dit artikeltje was reeds gezet, toen ons bovendien nog een drietal fraaie foto's weiden toegezonden, die te zien geven hoe de vrucht moet worden gesneden, om haar voor den disch gereed te maken. Ned. Yerzekeringsbond. (Vervolg.) Na de discussie dio volgde op de in leiding van den heoi A. van Duyn, over het provisie-vraagstuk, werden aan do ver gadering do volgende vragen gesteld: lo. Wordt afschaffing der gedisconteerde provisie gewenscht? (Zoo ja, dan worde aan liet bestuur opgedragen zich tot do maatschappijen te wenden met het verzoek zoo mogelijk tot de afschaffing over te gaan.) 2o, Moet afstand van provisie aan der den worden togengegaan? 3o. Zoo ja, op de manier welke het ont werp der Vereenigingyvooï Lcvonsverzeritig aangeeft? 4o. Zoo ja, zijn eventueel wijzigingen in dat ontwerp gewenscht en in hoeverre kan men zich met de door liet bestuur voorgestelde wijzigingen vereenigen? 5o. Zoo neen, op wélke wijze moot dan provisieafstand worden togengegaan? De eerste vraag werd bevestigend beant woord met 30 stemmen. Twee stommen blanco; 3 tegen. De 2e vraag werd nagenoeg met alge meens stemmen bevestigend beantwoord. Bij de bespreking der punten óver ,do 3 volgende punten achtte de heer Nier- meijer, directeur der „Nationale", een uit spraak noodig over deze vragen: lo. moet hot krvaad van provisieafstand bestreden worden langs lijnen van geleide lijkheid, of 2o. moet het bestreden wor den langs reglemenlairen weg. De vergadering sprak zich alsnu uit vóór een bestrijding langs reglementairen weg, met 27 tegen 4 stommen. Er werd echter uitdrukkelijk geconsta teerd, dat daarmede over den inhoud van een reglement niets was beslist. Na nog eenige besprekingen weid de vergadering gesloten. Ned. Bond van Gemeenteambtenaren. De afdeeling Zuid-Holland van den Ned. Bond van Gemeente-Ambtenaren vergadei- de Vrijdag te Rotterdam. Behalve de af gevaardigden van de onderafdelingen wa ren verscheidene ieden tegenwoordig. Nadat een paar huishoudelijke zaken wa- ïen afgedaan, werd overgegaan tot de be handeling van den oproepingsbrief Voor de op 15 September a.s. le Middelburg te houden jaarlijksohe algomeene vergadering van den Bond. Het voorstol van het Bonds- bestuur, om ten behoeve van het hulp fonds, in 1911 een verloting te houden, vond warme voorstanders, doch zoo uit hoofde van beginsel, dan wel om andere redenen, krachtige bestrijders. Breedvoerig word hierover van gedachten gewisseld, fen slotte verklaarde do vergadering zich vóór het voorstel, zulks in tegenstelling met het advies van het bestuur der af deeling. 1 r Het afdeelingshestuur adviseerde, om zich te verklaren tegen het voorstel van het Bondsbestuiir, om over te gaan tot in stelling van een bureau voor inlichtingen, terwijl het zijn volle sympathie betuigde aan het voorstel, om in beginsel te beslui ten tot stichting van een rast- en vacan- tie-oord. Na eenige discussie vereenigde de vergadering zicli met deze adviezen. Yerder verklaarde do vergadering zich vóór het voorstel van het Bondsbestuur om der Regeering te verzoeken maatrege len te willen treffen ter bevordering van de Zondagsrust van de Gemeente-Amhtena- ïen; echter kon zij' niet medegaan met het denkbeeld van de afdeeling Noord-Rolland om pogingen aan te wenden tot hot ver krijgen van een toelage voor huishuur aan gehuwde ambtenaren, als zijnde o. m. in Strijd met de statuten. Drankbestrijding. Voor de op 9 en 10 September e. k. te Seheveningen, te houden Internationale Conferentie tegen het misbruik van alco holische dranken, heeft zich' gevormd een comitó van ontvangst, bestaande uit de hee ren 'dr. "Wj. P. Ruijseh, den Haag, voor zitter; mr. H, Goeman Borgesius, den Haag, heiden 'leden van het Bestuur der Vereeniging;- mr. F. W'. J. G. Snijder van Wissenkerke, Wassenaar; Prof. Pr. C. A. Pekelharing, Utrecht, en Prof. Da'. C. H. H. Spronck, Utrecht, Ged. v. d. Volkshond; Jhr. Mr. Ch. Ruijs, de Beerenhrouck, Maas tricht; Mr. R. B. Ledeboer, den Haag, en J. M. A. Zoetmulder, Utrecht, Gedel. van Sobriêtas; Dr. Ch. II. Ali Cohen, Utrecht; Dr. J. van Deventer, Sz,, Amsterdam; Prof. Dr. E. D. Wiersma, Groningen, Gedel. v. d. Vereen, tot bev. V. h. herstel van drank zuchtigen, Prof. Dr. S. D. van Veen, Utrecht en E. Deen, den Haag, penning meester, Gedel. v. d. Nat. Huisvlijttontoon- stelling; W. C. van Haeften, Utrecht (Bilt- straat 140) Secretaris. „De Post» In een Zondagavond in het gebouw van den R. K. Volkshond te 's-Gravenhage ge houden propagandavergadering van deafd. 's-Gravenliage, Leiden, Delft, Seheveningen, 't "Westland, Zoeterwoude en Gouda van den Ned. Bond van Post- en Telegraafbe- ambten „De Post", voerden het woord: prof. mr. M W'. F. Treub, over „Do rechts toestand"; de assistent ,11M. Claassens, over „Hooger Joon in verband met de duurte der tijden", en de commies der belastingen Louis J. C. Poppe, over „Pen- sioenvereenigingen", van burgerlijke ambte naren". Do heer Treub, na te hebben doen uit komen dat een eerste vereisehte voor den rechtstoestand van den ambtenaar is, dat hij een voldoende aanstelling ontvango, waarin rechten on plichten nauwkeurig zijn aangegeven, behandelde daarna die rechten en plichten in bijzonderheden, en stond o. a. ietwat uitvoerig stil bij do vraag of een eervol ontslag (niet op verzoek) is te beschouwen als een straf voor den ambtenaar. Erkennende dat zoodanig ont slag voor den betrokkene zeer onaange naam zal zijn, deed hij uitkomen, dat liet geval zich toch kan voordoen dat verwij dering van een ambtenaar uit den kring zijner collega's in het belang van 'dendienst wenschelijk of noodzakelijk kan wezen, al doet hij zijn dienst naar behooren on al kan hera dus geen eigenlijke straf worden opgelegd. In dit geval zou eervol ontslag moeten volgen, doch dan den ontslagen ambtenaar een wachtgeld moeten!worden toegekend, evenals aan hom, wiens' be trekking wordt opgeheven. ''Met nadruk wees spr. echter, in verhand hiermede, op de wenscheljjkheid, dat er zij een onpar tijdig rechter, ter beslechting van geschil len tusschon patroon; en ondergeschikte, omdat 'dan de ambtenaar verzekerd kan zijn dat willekeur van 'da zijde van den patroon uitgesloten is. Do heer Claassens .Wees, ten bewijze dat de loonen der lagere ambtenaren wer kelijk onvoldoende zijn, op het, feit, dat ve len bijverdiensten zoeken, wat meestal na- deelig zal moeten werken op de uitoefening van ziju dienst, omdat hij dan daarvoor wegens zijn meerdere zorgen, meestal niet voeldoende in staat zal zijn. Spr. wekte vooral de vrouwen op tot liet steunen van hun mannen in don strijd voor lotsver betering. Na sprekers rede weid een motie aan genomen, strekkende om onder dankzeg ging voor de salarisverhooging van 1905 on onder opmerking dat de toestanden sedert veranderd zijn, aan te dringen op een spoedige traktemeatsverhooging of al vast een toelage boven de jaarwedde. De heer Poppe betoogde, dat de' ambte naar recht óp pensioen heeft, niet krach tens een wet, maar reeds krachtens zijn ar beid, in dienst van den Staat. Daarom behoorde de ambtenaar ook niet voor zijn pensioen te storten. Tal verbeteringen in de Pensioenwet achtte hij noodig, en, waai Staatspensionneering hoewel de tijd om daarop aan te dringen, nu gekomen is nog wel niet zoo heel spoedig zal worden verkregen, wekte hij op tot pogingen om hooger pensioen te bekomen, ook" voor de weduwen, al zij 't ook door meerdere hij- dragen daarvoor, maar dan ook door bij dragen, die beter progressief geregeld zijn dan thans. Ook moest het pensioen op vroeger leeftijd worden genoten dan nu 't geval is. Een luid applaus beloonde de sprekers. Politie» De groote propaganda-veFgader i ng voor de regeling van de rechtspositie der politic- en politic-organisatie, uitgaande van de 's-Gravenhaagsche politieivereeniging „Door Eenlracht Saam Verbonden", ter gelegen heid van haar 10-jarig bestaan, is thans defi nitief bepaald op "Woensdag 14 September, 't namiddags 1 uur, in het gebouw voor K. en W. aldaar. Als sprekers zullen optreden de heeren mr. Treub, Kamerlid, on P. J. Dammes, commissaris van politie te Utrecht. Ter bijwoning zijn tal van vakorganisaties van politie-ambtenaren en beambten, ook van rijkspolitie en marechauasée uitgenoodigd. Ook zijn uitgenoodigd de burgemeesters van een 70-tal der voornaamste gemeenten, en onderscheidene vereenigingen, o. a. de Bond voor den Rechtstoestand van Burg. Amb tenaren. /kan de vergadering zal voorafgaan een optocht met ontplooide banieren en met de muziek van de Haagsche Poütie-vereeriiging aan het hoofd. Deze optocht, waaraan afge vaardigden van verschillende corporation, zoo veel mogelijk in uniform zullen deelnemen, gaat vanaf het gebouw van den R.-K. Volks hond aan de Nieuwe Molstraat naar het ge bouw v. K. en W. Ter herdenking nan haar 10-jarig bestaan heeft „Door Eendracht Saam Verbonden" bo vendien twee feestavonden (op 12 en 14 Sep tember) in het Geb. v. K. en "VV. belegd. Neilerl. Melkhjgiënsche Yereenlglng. De gewone Slgemeene vergadering der Ne- dcil. Melkhvgienische Vereeniging zal wor den gehouden op 13 September aanstaande ten 1 ure in het restaurant L003, te Rot terdam. De heer dr. A. van Raalte, directeur vian den keuringsdienst te Dordrecht, zal een lezing houden over het onderwerp „Alleen toezicht op den melkverkoop of meer?" Aan "deze vergadering is verbonden een excursie naar de internationale tentoonstel ling te Brussel'. 10-urlge arbeidsdag. Aan de hoofdbesiuren der Ned. R.-K. Vak bonden en de besturen van R.-K. Volksbonden, Gildenbonden, "Werklieden- en Vakvereen. in Nederland, is een circulaire gezonden, waarin wordt medegedeeld, dat de Generale Meetir.g voor den !Ó-urigen arbeidsdag zal plaats hebben op Zondag 25 Sept. a.s. in de Con certzaal van het Zoólogisch-Botanisch Genoot schap te 's-Gravenhagp. Als sprekers zullen optreden Henri Her mans, secretaris van den Arbeid en P, J. J Haazevoet. secretaris van het Bureau voor de R.-K. Vakorganisatie. VLAARDINGEN, 5 Sept. Op het giste ren te Abbenbroek gehouden concours voor muziek- en zanggezelschappen, ,werd dooi de zangvereeniging „De Stem des Volks", directeur den heer ,M. Groeneveld, de le prijs, verguld zilveren .médaille, behaald in de 2e afdeeling, met 123 puntpn, en door de muziekvereeniging „Voorwaarts", directeur don heer H. v. Gent, van Schie dam, den 3en prijs in de 3e afdeeling, bronzen medaille. De jury bestond uit de heeren: L. F. Brandts Buijs te Velp, G. v. d. Linde te Amsterdam, L. M. van Waasdijk en P. Bonte, van den Haag. In verband met deze behaalde overwin ningen, zal door beide vereenigingen een feestavond georganiseerd worden, alwaar 0. a. zal optreden de Russische violist Siir- mus, welke op het oogenhlik een tournée maakt door ons land. Bij hetzelfde concours behaalde dehar- monievereeniging „Hollaadia" in de 2e af deeling den 2en prijs, een zilveren medaille. OVERSCIIIE, 5 Sept. Gisteravond is door de gemecnte-politie bij P. W. M., hou der van een kruideniers- en sigarenwinkeltje aan de Schans alhier, een overtreding der Drankwet geconstateerd, waarbij eenige Ueschjes en glazen zijn in beslag genomen. STADSNIEUWS. Bij beschikking van den minister van binnenlandsehe zaken, van' 3 September is benoemd tot assistent aan, de Teclini' sche Hoogeschool te Delft, voor het tijdvak van 3 September tot en met 31 Augustus 1911, voor de werktuigbouwkunde, J. 0. de Vries, werktuigkundig ingenieur te Schiedam. In de voormiddag godsdienstoefening in de Groote of St. Janskerk weid gisteren de nieuwe lecraai', ds. J. W. Tonsbeek, van ffaulenvijk overgekomen, bevestitgd door zij a vader, ds. J. II. Tonsbeek, te Roswinkel, die als tekst voor 'rijn rede had gekozen 2 Korinthe 5:19. Bij don avonddienst, bij welken de nieuwe predikant zijn intreerede hield,, voor een ge-* heel gevuld keikgebouw, wai'en van de kerk- meeslers aanwezig de heeren P. C. v. d. Pant Jr. en J. M. v. d. Schalk, en van hef ge meentebestuur de heeren dr. M. A. Brants, burgemeester, en mr. V. Sickenga, secretaris. Onder het gezang van Ps. 61:2 en 3 werd ds. Tonsbeek door zijn vader, ambtsbroe- deis, ouderlingen en diakenen naar den kansel geleid en zong de gemeente 11a gebed dos voorgangers Ps. 1211. Spr. wees erop dat het afscheid nemen van de gemeente die hij verliet, en het aanvaar den der taak in deze zijn nieuwe gemeente, beide zeer merkwaardige oogenblikken voor hem zijn; ginds het kleine dorpske, hier de stad met haar vele duizenden inwoners, met zóó groote behoeften en vele werkzaamheden, dat spr., lettende op zijn jeugd en onervaren heid, daartegen als tegen een berg opziet. Gelukkig dat de evangeliedienaar niet komt voor mensehen, voor een gemeente, maar dat hij arbeidt voor en in den naam van zijn Ile- melschcn zender, steunende niet op eigen kracht maar op de kracht van Hem in wiens dienst hij zich heeft gestéld. In verband niet het schriftwoord,, 's mor gens door rijn Vader tot. leiddraad gekozen, had spr. thans als tekst de 2e Zendbrief van Paul us aan de Korintliiers, hoofdstuk V: 20: „Zoo rijn wij dan gezanten van Christus- wege, alsof God door ons badwij bidden van Christuswege, laat U met God veizoenen." Na beëindiging van den dienst zong de gemeente den nieuwen voorganger een zegen bede toe. Blijkens vorenstaande kennisgeving zal de Noordvest van 6 September lot nadere aan kondiging gedeeltelijk gesloten zijn voor rij en voertuigen. Belanghebbenden worden opmerkzaam ge maakt op de vorenstaande kennisgeving be treflende de levering van kolen voor de kachels in de verschillende gemeentegebouwen. Gisteravond werd door A. Moerer, wonende in de Zijlstraat, bij de politie een klacht ingediend dat hjj op de Broersvest bjj een oploopje, door een onbekende vrouw met een schaar in den linker bovenarm was ge stoken en verwond. De vrouw was met de electrische tram naar Rotterdam vertrokken. Bij de politie is gisteravond laat door do Ruiter aangifte gedaan dat uit zijn jekker op de glasblazerij „De Schie", waar hij werkzaam is, een bedrag van f_ 5.45 is ontvreemd. De politie stelt een onder wek in. Wedvlucht. Zondag 4 September hield de postduiven- vereeniging „De Luchtsport" ton wedvlucht van Oldenznal, afstand 180 K.M. De dui ven werden ton uur in vrijheid gesteld en bereikten hun hokken als volgt: A. Lensveld 124112; A. Lensvekl 125343; J. Hulhoven 12585 A. v. Dijk 12 59-- -32 A. Lensveld 1252 C. de Veld 1955; Gebrs. Nieuwstenten 11216; A. Lensveld 12012. Geveilde en verkochte onroerende goederen. Verkocht: 3 September, Notaris "VV. J. A. Roldanus en Makelaar J. F. "VV. Meijer. Een pakhuis met bovenwoning en erve, aan de Gedempte Baansloot no. 1, uitkomende aan de Baan, groot 1 are 73 centiaren, in veiling 2300. Een pakhuis met bovenwoning en erve, aan de Gedempte Baansloot no. 3, uitko mende aan de Baan, groot 1 are 73 cen tiaren, in veiling f 2300. Een pakhuis met bovenwoning en erve, aan de Gedempte Baansloot no. 5, uitkomen de aan de Baan, groot 1 are 73 centiaren, in veiling f 2300. Gecombineerd verkocht voor f 7150. AGENDA- 5 Sept. en volgende dagen. Tivoli Scliouwb., 8 u. Speenhof!" s Klein Tooneel, Vooruit Rotterdam 6 Gemeenteraad Schiedam, 2 uur. 6 en 9 Sept. Groote Schouwburg. 8 u. De koperen vaas. 6 en 9 Sept, Rotterd. Diergaarde, 8 uur. Kon. Scherpschutters. B. Verhallen. 15 Sept Kantoor Venn. vm. 10 u. Alg. Verg. N. V, de Phoenix. Het Stedelijk Museum aan h'et Dooleplein alhier is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur h 10 ct. per persoon voor het publiek opengesteld. lederen avond specialiteiten voorstelling in Circus Variété en Casino te Rotterdam. "Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, o. d. g. verzoo- ken wij steeds geregeld mededeeling, opdat wij die in ónze agenda kunnen opnemen^ tf

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2