crotariaat te Bressol décharge to varloenon voor het gevoerde beheer. Met algemecne stommen word hiertoe besloten. Verschillende landen zijn op dezo ver gaderingen officieel vertegenwoordigdNe Herland door het Kamerlid mr. P. J. M. Aalberso, Duitsehland door den Geheimra, von Seefeld, Oostenrijk door Sektionschet dr. J. Vetter, Beieren, Hsseen-Darmstadt, Saksen, België, Wurttemberg, Baden, zijn alle vertegenwoordigd door menistoneele beambten of directeuren van Gewerbefördc rangs-insti tuten. Bij don arbeid der verschillende com missies van het Instituut deden zioh bij eon dezer commissies nogal onaangename incidenten voor. Het was de commissie, waarvan prof. 'dr. Ruhland uit Berlijn do voorzitter was. Hot onderwerp, dat dooi baar bestudeerd weid, ging eigenlijk buiten het arbeidsveld van hot Instituut om, zoo dat morgen in de vergadering in pleno van het Instituut doze kwestie nader on der de oogen zal worden gezien. Intern, conferentie Toor sociale verzekering. De Internationale Conferentie voor so cialo verzekering werd hedenochtend in hel Kurhaus te Scheveningen geopend, onder groote belangstelling. De groote eetzaal was geheel gevuld. Er waren ook enkele da mes. Van de Nederlandsche ministers wa ren, behalve minister Talma, eore-voorzit- ter van het Congres, aanwezig de heercn Heemskerk, Kolkman en Regout (Water staat). De buitenlandsche pers was tamelijk sterk vertegenwoordigd. De voorzitter van het Uitvoerend Comité, prof. Dr. Nolens, sprak zijn groote erkentelijkheid uit over de keuzo van 's-Gravenhage voor vergader plaats voor deze Conferentie. Een parallel trekkende tusschen de Vredesconferentie en de conferenties voor sociale verzeke ring, vestigde spr. er de aandacht op, dat het bij deze laatsten gaat om den vrede to bevestigen tusschen de velschillende so cialo gnvpfcn, en dat haar einddoel is om door zorg voor de toekomst en door wettelijke en andere maatregelen bestaans zekerheid te verschaffen aan die klassen welke er het meest behoefte aan hebben de arbeidende kiassen. Zekerheid door zorg voor do toekomst, is het themavooi den arbeid van dit congres. Economische bestaanszekerheid, in de eerste plaats van de aanzienlijkste groep: de arbeider.-,. Het beste en zekerste middel daartoe is de sociale verzekering. In hoofdtrekken nagaande wat tot dusver op het ge bitst der sociale verzekering is gedaan, con stateerde spr., dat men zich thans het meest bezighoudt met het vraagstuk van het beste systeem van verzekering; 1H. vraagstuk der bijdragen, en vervolgens van - die honderd en een quaes ties van onder geschikten aard, van beperkt belang, die in de practijk om oplossing vragen. Nagaande wat in het buitenland en in ons land op verzekeringsgebied is tot stand gekomen, mag men, meende spr., van vooruitgang spreken. De vraag, in hoeverre deze conferenties tot dien voor uitgang hebben bijgedragen, is moeilijk te beantwoorden, wegens het complex en de veelvuldigheid der oorzaken, welke tot dien vooruitgang hebben meegewerkt. Boven dien doet deze vraag niets ter zake. Maar vaststaat en dat is voldoende dat deze congressen en conferenties grooten- deels hebben bijgedragen en zulten bij dragon tot dien vooruitgang: lo. door de -verbreiding der denkbeelden; 2o. door de wisseling van gedachten; 3o. door den invloed, dien zij in broeden kring uitoefe nen en eindelijk door de vorming van de publieke opinie, zoo nauw in verband staande met de ontwikkeling der wet geving. Spr. eindigde met, namens het organi satie-comité, dank te zeggen aan den Be schermheer, den Prins dor Nederlanden, die tot zijn leedwezen niet aanwezig kon zijn; aan de 'Nederlandsche Regeering,en in het bijzonder aan den eere-voorzitter, minister Talma, zoomede aan de bevrien de regeeringen, die zich hier lieten ver tegenwoordigen. En ten slotte dankte hij allen, die door hun toewijding, medewer king en wetenschap den luister van dezo bijeenkomst vergrooten. De sociale verzekeringen eischen aan houdende zorgen, vernieuwingen, verbete ringen en onophoudelijke herzieningen. Prof. Nolens eindigde aldus: Moge deze conferentie tot resultaat hebben, dat in de landen, waar men nog bezig is do fundamenten te leggen, de bouwmeesters zich zullen haasten, het gebouw op te richten en af te werken; en mogen zij vóór alles het licht, de kennis, de aan wijzingen aan de hand doen voor de her stelling en voor de afwerking van het gedenkteeken, waarvan de grondslagen ge legd zijn. De Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel, de heer Talma, opende daarna de conferentie met een rede, waarin hij in de eerste plaats allen het welkom toeriep en dank bracht aan de Regeeringen, die zoo bjj uitstek be voegde mannen naar deze conferentie heb ben afgevaardigd, zoomede aan allen, die haar komen voorlichten. Ponder overschatting meendo do Minis ter te mogen 'eggen, dat Den Ilaag ge schikt is als plaats van samenkomst voor hi n, die zich beijveren aan do volkeren, der beschaafde wereld de weldaden te! verzekeren eerier wetgeving, gqjrond op sociale rechtvaardigheid. De conferentie komt bovendien hijeen op een tijdstip, bij uitstek geschikt om haar de belangstelling van volk en Regeering in Nederland te verzekeren. Immers* deverzekeringswetge ving isthans hier te lande aan de orde en wij begroeten dus mot vreugde een conferentie, die met aihet gezag dat zij ontleent aan de samenwerking van zoo vele bevoegde mannen, vraagstukken van bet hoogste gewicht zal behandelen en die de openbare meening zal kruinen, voorlich ten zonder welker steun de wetgeving niet tot stand kan komen. Do geneeskundige dienst is oen van de hoofdelementen in de organisatie der so ciale verzekering; de organisatie, die met spoed en nauwgezetheid moet kunnen in grijpen, waar hei belang der verzekerden, dit vordeit en tevens de misbruiken moet kunnen bestrijden, die overal opduiken bij de intrede der sociale verzekering. Deze bestrijding is noodzakelijk ter ver mijding van bet gevaar, dat de verzekering, die den werkman moet helpen, oen werk tuig van demoralisatie worde. Men kan do misbruiken slechts dan goed bestrijden als men z© begrijpt. Dat de gedachte aan het recht van rente hier en daar wanbegrippen doet ontstaan, ook op moreel gebied, behoefde meende de Minister niet te verwonderen, waar de bestuursonzekerheid een der felste gee- sels is van het werkmansleven. Veront waardiging is hier niet op haar plaats. Hij, die wil begrijpen, moet bestrijden. In dezen strij'd heeft men behoefte aan don steun van de werklieden zelf. Alen moet hen niet wantrouwen, maar hen opnemen in de organisatie der sociale verzekering zelf. Do geneeskundige dienst is echter iu dit verhand niet van minder gewicht; het geen de Minister in het kort uiteenzette. De conferentie zal ook beraadslagen ovei de bijdrage van den Staat voor pensioe nen, waarbij de ondervinding, verkregen in do landen, die de verschillende stelsels m practijk hebben gebracht, van groote waarde zal zijn. Met het oog op de moei lijkheden op dit gebied zullen lie adviezen der Conferentie van het grootste gewicht zijn. De Conferentie heeft durven aanvaar den de gedachtenwisseling over alle vraag stukken van beginselen en organisatie, die zich op dit gebied voordoen. Zij' heeft o. m. aan de orde gesteld oen verzekering, wel licht de moeilijkste van alle, de werkloos heid-verzekering, een poging, waarbijr haar vergezellen de wenschen van allen, die de ellende kennen, veroorzaakt door dezen geesel van hot werkmansleven. De arbeid, die der Conferentie wacht, is moeilijk. De zaak, waaraan zij dien wijdt, loont de inooito. Mogen zoo eindigde de Minister uw werkzaamheden vruchtbaar zijn voor bet welzijn van den werkmansstand, voor de rechtvaardigheid cn de menschelijklieid, voor den socialen vrede. De Minister verklaarde hiermede de in ternationale conferentie voor de sociale verzokering te 's-Gravenhage geopend. Beid© redevoeringen werden zeer toege juicht. Do heer R. Poincaré, voorzitter van het blijvend comité, dankte, speciaal H. M. de Koningin, voor haar hooge belangstelling en bescherming, on betoogde in een uitvoe rige rede, dat de bevordering van de so ciale verzekering tevens is de bevordering van de maatschappelijke orde en do ge rechtigheid. Nadat nog enkele afgevaardigden gespro ken hadden en mededeelingen waren ge daan, vingen onmiddellijk 'de beraadslagin gen aam. Eerste spreker over het onderwerp van behandeling de regeling van den genees kundigen dienst was Julius Frassdorf, uit Dresden, die de vrije artsenkeuze be streed, welke den artsen financieel nadeel had gebracht, en die niet bijdroeg tot vor- hooging van den artsenstand. D r. K o op e r b e r g, medisch adviseur van de Rijksverzekeringsbank te Amster dam, verdedigde de regeling van den ge neeskundigen dienst hier te lande. De vrije artsenkeus werd nog bestreden door Robert Marschnor, uit Praag, on verdedigd door dr. M. de Hartogh, uit Amsterdam, bij wien dr. P e ij s c r, uit Berlijn zich aansloot. De heer dr. G u ggenheimer, uit Augsburg, achtte de zaak een kwestie van practijk on nu was hij van oordeel, dat de proefnemingen in Duitsehland, met de vrije artsenkeus, overal mislukt waren. Het hetoog van dezen spreker werd on dersteund door Dr. Karl Kumpertc, uit Leipzig. De morgenvergadering, voor zoover de werkzaamheden aangaat, geleid door den heer Poincaré, eindigde te 1 uur. Afschaffing nachtarbeid. Het comité voor afschaffing van don nachtarbeid in het bakkersbedrijf deelt ons mede, dal op 13 September in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 's-Gra- veniiage een groote nationale betooging zal worden gehouden, te 12 uur aanvangende. Als sprekers zullen optreden mr. P. J. M. Aalberso, lid der Tweede Kamer; Ds. R. J. AV<. Rudolf, prod, te Leiden; H. Diemer, dir. der Broodfabriek te Rotterdam; G. J. Bokhorst, patroon-bakker te Kampen. Te 3 uur zal do aangenomen motie, in op tocht met banieren, ter griffie der Tweede, Kamer aangeboden worden. Finantioel nieuws. De minister van financiën maakt bekend a. dat op 3 Sept. bij de betaalmeesters in kas wasf 3,228,361.32 b. dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. 11 bis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage vanf 13,710,537.071/2 c. dat op den genoemdm datum in omloop waren aan schatkistpromessen f 10,000,000. en aan schatkistbiljetten f 12,000,000. (»Stct.") VLAARDINGEN, G Sept. Door de Chr. Jongl.Vereen. „Liefde en Vrede", werd gis terenavond den lotelingen een gezellig samen zijn aangeboden in haar lokaal. De heer ICoornstra, uit Haarlem, sprak een mooi openingswoord, waarin hij deed uitko men dat alle dienstbaarheid gewillig en dank baar kan worden gedragen, indien de mensch slechts vrijgemaakt is van den dienst der zonde. Die zich buigt op Gods eisch, behoeft zich voor niemand anders te buigen. Voordrachten, samenspraken en orgelmu ziek vulden het verdere gedeelte van den avond. Jammer dat niet meer lotelingen van deze gelegenheid, om zich een gepast amusement te verschaffen, gebruik hebben ge maakt. Vanwege den Volksbond had, ter gelegen heid van den loting.-dag, gisteravond in haar lokaal „Excelsior" de aangekondigde uitvoe ring plaats. Een zeer varieerend programma werd op verdienstelijke wijze, onder leiding van den heer J. J. Schafthuizen, uit Schie dam, ten gehoore gebracht en werd dan ook door het talrijk opgekomen publiek zeer op prijs gesteld. VLAARDINGEN, G Sept. Bij de Zater dagavond gehouden, aanneming van leerlingen voor de Burger-Avondschool hebben 61 leer lingen zich aangemeld. VLAARDINGEN, G Sept. Van den sla ger S. is Zaterdagavond door den keurmees ter een partij vleesch afgekeurd voor de consumptie en daarna vernietigd op het ter rein der Gemeente-reiniging. STADSNIEUWS." Begrooting 1911. De door Burgemeester en Wethouders ingediende Begrooting voor 1911 bedraagt in ontvangst en uitgaaf gewoon f 683,094,221/g. buitengewoon f 598,681.06, te zamen f 1,281,775.281/2. Ds. P C. A. Halffmau. Heden herdenkt ds. P. C. A. Halffman den dag waarop hij gedurende 25 jaren het predikambt heeft vervuld. Den 6en Septem ber 1885 deed hij zijin intreede in zijn eerste gemeente, Den Bommel, ging vandaar in 1SS9 naar Koudekerke op Walcheren eu kwam in 1892 naar Schiedam in de plaats van ds. II. Metz. Den 2en October hield hij hier zijn intreerede. Gedurende IS jaren is ds. Halffman alzoo in de gemeente hier werkzaam geweest en heeft door zijn gematigdheid in optreden, zijn medeleven met zijn gemeentewaren, een voorname plaats in de harten van dezem we ten in te nemen. Daarvan mocht de jubilaris heden, zoowel mondeling als schriftelijk, de meest spreken de bewijzen ontvangen. Reeds in don morgen werden fraaie bloem stukken gezonden naiu- de woning waarin nog kort geleden ds. v. d. Broek zijn zilve ren ambtsfeest vierde en in dezelfde kamer die teen op een bloemhof geleek, kon de thans oudste predikant in de gemeente een prachtige verzameling van bloemen in ontvangst nemen a's zoovele bewijzen van hartelijke vriend schap en hoogachting zijner gemeontenanen. Te midden dier bloemenweelde prijkte o.a. een prachtige bloemenmand van het ministerie van predikanten, zoo ook een van oud-catechi santen. De receptie die ds. Halffman des middags hield, was zeer druk bezocht. Achtereenvolgens verschenen verschillende college's, vertegenwoordigers van vereenigiiir gen„ particulieren die alle gretig van deze ge legenheid gebruik maakten om hun gevoelens jegens den jubilaris in woorden te vertolken. Wij noemen daarvan den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, vertegenwoordigd doords. A. Tap, ds. do Zeeuw, A'. v. Dijk, ouder ling, en D. Krommenhoek, 'diaken, wier vooi'dvoerder ds. Tap was. Ook do burge meester dezer gemeente, en de secretaris, mr. v. Sickinga, waren .persoonlijk den' jubilaris hun jgelukwenscheii komen bren gen. Van do talrijke overige bezoekers willen we nog even. vermelden oen twee tal kweekers uit het AVestland, die namens de Naaldvvijksche Evangelisatie nevens hun zegenwenschen, een mand met druiven kwa men brengen. Hedenavond to 8A uur zal in het gingslokaal aan de Broersvest een ''eestelijke samenkomst gehoud©" woiuen, waarin de jubilaris door de gemeente zal gehuldigd worden, Hedenm n-gen is het stoffelijk overschot van den 40-jarigen eketriden, H. H. Hille, op de alj emcene begraafplaats ter aarde be steld. Uit Dm Haag waren voor deze droeve plechtigheid naar hier gekomen een 7-tal van ben die mat hem steeds werkten, bedienend pm-fjiieel van de bestaande brug te Delfs- haven, de opzichter-teekenaar bij den bouw van de nieuwe brug, v. d. Steen, een leerling van den overledene^ en voorts tal van perso nen die "ed, met hem in aanraking kwamen, Aan de groeve werd het woord geVocrd door 'don heer Isloos, namens het Haagsche personeel, en door een zijner kameraden. Na mens de familie werd dank gezegd aan allen die door hun aanwezigheid aan de groeve had den blijk gegeven van hun medegevoel in het lot van den zoo noodlottig omgekomen man en diens gezin. Wedvlucht. De postduivenvereeniging „de Adelaar" alhier, hield Zondag j.l. een wedvlucht van uit Oldenzaal (180 K.M.). De prijzen wer den behaald als volgt: Ie prijs II. v. AVie- ringen Jr.. 12 u. 53 min. 48 sec.2e pr. A. v. d. AVaard 11159; 3e pr. De Wil cn Vijfwinkel 11622; 4e pr. De Wit en Vijfwinkel 11753; 5o pr. A. v. d. AVaard 122; 6e pr. II. v. AVierin- gen Jr. 13G517o pr. H. v. AVierim- gen Jr. 27358e pr. P. H. de Does 24719. Hedenmorgen kwam bij het oprijden van de helling van de Broersvest naar de Koe- maikt een paard, dat voor een sleeperswagen was gespannen, te vallen. Het dier bezeerde zich aan de pooten. Daar het ongeval plaats had tusschen de tramrails, had er in den tramdienst eenige stagnatie plaats. Tn verband met den diefstal van een por- temonnnie met geld in de glasfabriek „De Scliie", ten nadeele van een der werklieden, is hedenmorgen door de politie aangehouden de 20-jarige II. J. K„ een Schiedammer, maar zonder vast woonverblijf. Tegen K„ die bekend heeft, is proces-verbaal opgemaakt. Aan het politiebureau kwam heden ze kere K. zelf mededoelen, dat hij1 in een twist P. S. met een stuk ijzer op het hoofd had geslagen, waardoor deze bloedende werd verwond. Aanleiding van deze mishandeling was een twist, den avond te voren tusschen beiden ontstaan. De mishandelde zelf heeft geen aangifte gedaan. Aan het Commissariaat van Politie is te bevragen een groote, ronde, zilveren broche, eenige weken geleden gevonden. Gemeenteraad. Vergadering van Dinsdag 6 September, 's namiddags 2 aur. Voorzitter de Burgemeester, de heer dr. M. A, Br ante. Tegenwoordig 15 leden; afwezig met ken nisgeving de heer mr. Jansen, wegens onge steldheid, en de heeren Srait, mr. Von Brie] Sasse, Goslinga, Koopmans en. dr. Ris. De notulen van de vergaderingen van 12 en 26 Juli j.l. worden vastgesteld; die van 9 Augs. j.l, worden nog aangehouden. Mededeelingen Burgemeester en AVethouders deelen mede dat bij hun College zijn ingekomen Van den Minister van Binnenlandsche Zaken, Missive d.d. 29 Augustus j.i, no. G1G7 I Afd. H. M. O., houdende mededee- ling dat door hem wordt berust in. de tijde- lijüe benoeming van leeraren aan de Burger- Avondschool. Kennisgeving. "Van Gedeputeerde Staten dezer provincie, Missive d.d. 9 Augustus j.l. B no. 4001 (3e Afd.) G. S. no. 1, ten geleide van de door hen goedgekeurde kohieren no. 1 en 2 au de plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1910/11. Kennisgeving. Idem, Missive d.d. 15/17 Augustus j.l. B no. 4109 (3e Aid.) G. S. no. 356, ten ge leide van de door hen goedgekeurde raadsbe sluiten d.d. 9 Augustus j.l. a. tot afstand van een perceel bouwgrond aan de Rozenburgsche- hoek Hellevoetsche- straat aan S. C. van Waalwijk van Doorn q.q., tegen 8.per vierk. M. en het recht van voorkoop voor G maanden op het daar nevens liggende terrein aan de Rozenburg sche- hoek Goereeschcstraat b. tot het in erfpacht uitgeven aan de Maatschappij „Oxygenium" van een strook giond, gelegen aan den Buitenhavenweg, breed 15 Meter en ter geheele diepte, nevens die fabriek. Kennisgeving. Idem, Missive d.d. 23/26 Augustus j.l. B no. 1616 (4e Afd.) G. S. no. 10'/1, hou dende mededceling dat het besluit van den Raad van 9 Augustus j.l. tot splitsing van klussen der Burger-Avondschool volgens art. 24 der AVet op het Middelbaar Onderwijs, wordt goedgekeurd. Kennisgeving. Ingekomen stukken: Van B. en AV., Missive houdende hun ad vies op het voorstel van het lid van den Raad, den heer Goslinga, om ingevolge art. 42e lid sub 1 der Drankwet, aan H. M. de Koningin het voorstel te doen voor onze ge meente over te gaan tot een zoodanige verla ging, krachtens bedoeld wetsartikel, van het maximum aantal vergunningen, dat dit voor hel op 1 Januari 1911 intredende vijfjarig tijdvak tot het op 31 December 1910 gel dende aantal worde beperkt. Ter visie gelegd, ter behandelingen in een volgende 'vergadering. De heer Smit komt tor vergadering. Idem, Missive houdende hun advies op- en met het verzoek van P. van der Wal, tot het aan hem verburen der benedenwoning aan den Singel no. 209, tegen 216 per jaar. B, en AV. stellen voor tot dadelijke be handeling over te gaan; .waartoe wordt be sloten. Overeenkomstig dit advies wordt aan P. van der Wal of wie in zijn plaats tot de huurovereenkomst mocht woi'deri toegelaten de benedenwoning Singel 209 verhuurd te»en 216 per jaar, en onder de voorwaarden °die B. en AV. noodig achten. Idem, Missive ten geleide van de begroo ting der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor 1911, met de daarbij behoorende memo- lie van toelichting. Tor visie gelegd, ter behandeling in een volgende vergadering, zullende deze in druk aan de leden rondgedeeld en algemeen ver krijgbaar gesteld worden. Aran de Commissie voor het Stedelijk. Mu ziekkorps, Missive houdende inzending der begrooting van ontvangsten en uitgaven voor het jaar 1911. Ter visie gelegd, ter behandeling bij de Gemeente-begrooting voor 1911. Van den heer dr. M. A. Brants, Missive houdende mededeeling, dat hij zijn functie van voorzitter van het Gallege van Regenten van het St. Jacobs-Gasthuis tegen 1 Octo ber a.s. wenscht neder te leggen. Het ontslag wordt, onder dankbetuiging voor de in deze betrekking bewezen diensten, eervol verleend. Idem, Missiven houdende mededeeling dat hij tegen 15 September a.s. zijn functie van voorzitter van het College van Curatoren van het Gymnasium, van voorzitter der Commis sie van beheer der fondsen, herkomstig van do vernietigde gilden en van voorzitter der Commissi" van Administratie voor het Stads ziekenhuis, wenscht neder te leggen. Het ontslag uit deze betrekkingen wordt, onder dankbetuiging voor de in deze betrek king bewezen diensten, eervol verleend. Van den hcei' B. A. J. AVittkampf, Mis sive houdende mededeeling dat hij de benoe ming tot lid van de Commissie voor het Ste delijk Muziekkorps, aanneemt. Kennisgeving. Aran mej. E. de Vries, Adres houdende dankbetuiging voor haar benoeming tot on- deiwijzeres aan school C, hoofd de lieer A. Baan. Kennisgeving. Van den heer C. J. v. d. Waals, Missive houdende mededeeljng dat hij de tijdelijke be noeming tot leeraar in wis-, natuur- en werk tuigkunde aan de Burger-Avondschool, aan neemt. Kennisgeving. Van den heer A. J. Dekker, Missive hou dende mededeeling dait hij ond'er dankbetui ging de benoeming tot tijdelijk leeraar in Ned. taal aan de Burger-Avondschool, aan- neemt. Kennisgeving. De heer mr. Von Briel Sasse komt ter vergadering. Van den heer D. R, Gerhardt, Missive houdende mededeeling dat hij onder dankbe tuiging de benoeming tot tijdelijk leeraar in lijnteekenen en projectieleer aan de Burger- Avondschool,, aanneemt. Kenniskevlng. Van P. F. Smeets, Adres houdende ver zoek om hem voor den tijd van een jaar te verhuren het terrein tusschen de Kaarsenfa briek „Apollo" en de rivier de Maas en strek kende tot aan de Oosterhaven, ten einde dit te gebruiken als voetbalterrein. In handen van B. en AV. om advies. Van de afd. Schiedam van <le Nationaal Christen-Geheelonthoudersvereeniging, de afd. Schiedam van het Kruiisverbond, de afd, Schiedam van de Ned. Vereeniging tot af schaffing van Alcoholhoudende Dranken, eu de Loge Schiedam van de International Or der of Good Templars, Adres houdende ver zoek om uit de gemeentekas een jaarlijksehe subsidie van 200.(voor iedere vereeni ging J of f 50.te mogen ontvangen, ten behoeve van den strijd tegen het alcoholisme, yergezekl van een uitvoerige memorie van toelichting. In handen van B. en AV. om advies. Van directeuren der Departementale Be waarscholen, Adres houdende verzoek om voor den opleidingscursus tot bewaarschool- houderessen de in 1905 verleende subsidie van f 200 met ingang van dit jaar met 250 te verhoogenmet uitgebreide memorie van toelichting. In handen van B. en AV. om advies. Van het bestuur der vereeniging „Schie dam sch Volksbadhuis", Adres houdende op, aangegeven gronden verzoek lo. haar te verschaffen het benoodigde kapitaal voor grond en bouw van een nieuw Volksbadhuis, geraamd op f 36.000, tegen een annuïteit van 5 2o. haar, ter gemoetkoming in de exploi tatiekosten, een jaarlijksehe subsidie te wil len verleenen van hoogstens 2000. In handen van B. en AV. om advies. ALm den heer J. B. Biaxez, Missive hou dende mededeeling, dat hij, wegeas het ver laten dezer gemeente, niet langer het lidmaat schap van de Commissie tot wering Van schoolverzuim kan waarnemen. Aangenomen voor kennisgeving. Van de Schiedamsche Slagersvereeniging „Onderling Belang", Adres houdende verzoek de onbillijke belasting, het keurloon, af te schaffen. In handen van B. en AV. om advies. Van den heer dr. R. van der Meulen, Missive houdende mededeeling dat hij, onder dankbetuiging, de benoeming tot tijdelijk leeraar in geschiedenis aan de ïloogere Bur gerschool, aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. De heer Koopmans komt ter vergadering. Aan de orde is Raadscommissie n. 1. Benoeming voorzitter en leden der vaste raadscommissiën. De uitslag der verkiezing van leden in de vaste raadscommissiën was, dat weder wer den benoemd n. Tot leden van de Commissie voor de

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2