VICTORIA WATER Bond thans nog even goed gezind, ja be ter zelfs, om het heil, dat hij reeds heeft aangebracht. En daarom betreur ik het zoozeer, dat die gezegende Bond zich nu zoo jammerlijk gaat vernietigen door zich te werpen in den politieken "'strijd, .geheel en al tegen het eerste artikel der sociale actie, dat alle politiek verbiedt. Politiek immers wekt verdeeldheid en verdeeldheid leidt ten verderve, volgens het woord des Heeren: „elk Rijk, dat in zichzelf ver deeld is, zal te niet gaan". Het is juist om deze reden, dat bij de Sociale Actie de politiek zoo streng is uitgesloten. Moge de Bond dus nog bijtijds zijn fout erken nen, en zich onverbiddelijk vasthouden aan bovengenoemd artikel, dat elke poli tiek uitsluit, om van den dieigenden onder gang bevrijd te biijven." Doorvaartrecliten Snez-kananl. Het bestuur der Nedeilandscbe Reeders- vereeniging (de heer Jan Visser Jaozu., voorzitter, en de heer Rraijenhoff, secre taris) heeft, 'd.d. 31 Augustus, tot den minister van buitenlandsche zaken een adres gericht, waarin zij do ontvangst er kennen van het besluit der Suezkanaal- Mij. tot verlaging van het doorvaartrecht met f0.50 per ton, die echter slechts 6V2 pet. bedraagt en niet in verhouding staat tot 't vermeerderde verkeer, terwijl de divi denden der Mij. varieeren van 1904 tot 1907 van 26 pet, tot 28 pet. en dit in 1909 30 pet, bedraagt. Met deze cijfers voor oogen zijn de ree- dergen door de geringe verlaging teleur gesteld. Do ontvangen rechten overtreffen de exploitatiekosten met meer dan. 100 pet. Adressant roept nu de medewerking van den minister in: Het zal Uwe Excellentie niet onbekend zjjn, dat, ofschoon de loopende concessie eerst 17 November 1968 afloopt, in den loop van dit jaar door de Egyptische re geering brj de volksvertegenwoordiging een voorstel is ingediend, strekkende om de concessie aan de Suez-kanaal-Mij. te ver lengen tot 31 December 2008. In het ont- werp-contract, hetwelk bij dit voorstel was gevoegd, werd echter geenerlei bepaling aangetroffen, waarbij een grens werd ge steld aan de te heffen rechten voor de doorvaart door het kanaal. Dit voorstel werd in de Vertegenwoordiging met nage noeg algemeen© stemmen, 66 tegen 1, vei worpen. Ofschoon dus dit gevaar voor hot oogenblik schijnt afgewend, zijn volgen loopende geruchten opnieuw onderhan.de Jingen over het verlengen der concessie aangevangen. Uit den aard der zaak heeft ook Nedei land, hetwelk zulk een belangrijk aandeel neemt aan de vaart door het Suez-kanaal een groot belang bij het feit, dat doorliet verlengen der concessie voor een zeer groo! tijdsverloop (zonder dat de Mij. daarbij aan eenige grens in de heffing der door vaartrechten wordt gebonden) deze abnor male hooge rechten aan de scheepvaart die van het kanaal gobruik maakt, opgo legd, als het ware voor onbepaaiden tijd bestendigd worden. Het wil ons daarbij voorkomen, dat het in hot algemeen belang der scheepvaar, niet iuist schijnt, nu reeds over de ver lenging eener concessie, welke eerst in 1968 afloopt, een beslissing te nemen, in het oog houdende, dat het toch thans ab soluut niet te voorzien is, welke eiscben alsdan, dat is tegen den tijd, dat de con cessie afloopt, dus over ruim 50 jaren, door de scheepvaart aan het verkeer door het kanaal zullen worden gesteld. Overtuigd zijnde, dat de behartiging van de belangen der Nederlandsche scheep vaart, hier meer in het bijzonder die welke van het Suez-kanaal gebruik maakt, voor Hi". Ms. Regeering een onderwerp van voortdurende zorg uitmaakt, veroorloven wij ons tevens eerhiediglijk sde aandacht ,van Uwe Excellentie te vestigen op het geen hierboven is uiteengezet." - Een nagenoeg gelijkluidend verzoek schrift Reeft genoemd bestuur gericht tot den minister van» landbouw, nijverheid en handel. 1 Toer den middenstand. Op de in Augsburg deze week gehou den jaarlijksche algemeene ver gade ting van het „Institut internationale pour l'étude du problème des classes moyennes", on der voorzitterschap van den „Unterstaats- sekretar", Prof. Dr. von Mayr (van Mun chen) waren voor Nederland tegenwoor dig de heeren Mr. Aalberso (lid der Twee de Kamer als vertegenwoordiger der Ned Regeering) en J. S. Meuwsen, als vertegen woordiger van den Middenstandsbond. De heer Aalberse hield eerst in het Duitseh en daarna in het Hollandsch een rede voering, waarin hij in het kort een schets gaf van de wijze, waarop de Nederland- scho Middenstand is georganiseerd in ver band met den steun, welken de Regeering verleent bij vak- en handelsonderwijsals het particulier initiatief gesproken hoeft. Deze redevoering werd hartelijk toegejuicht door do heldere voordrachten en de dui delijke uiteenzetting van het onderwerp. Nadat w medegedeeld, dat door de xegoeringe' van Duitschland, Oostenrijk, Nedor-Oos'.enrijk, Baden, Beieren, Belgie, Hessen-Darmstadt, Luxemburg, Nederland, Pruisen, Saksen, Zweden, Denemarken, Hongarije en Wurthenberg, tot een ,geza- meniijk bedrag van 13000 franken jaar lijksche subsidies aan hot Institut waren verleend, werd op voorstel van den. heer J. S. Meuwsen met algemeene stemmen décharge verleend aan. Ret permanent se- cretariaat te Brussel voor, het gehouden beheer. v Den volgenden dag waren de verschil lende referenten aan dó beurt. Voor Nederland zijn de heeren Dr. Nou- wens en Tutein Nolthenius vanaf de op- ■richting van het Institut lid van het cen traal bestuur geweest. Nu had de heer Tutein Nolthenius, wegéns famalieomstan- digheden, voor deze functie bedankt, en werd in zijn plaats tot bestuurslid voor Nederland gekozen de peer J. S. Meuwsen. Als plaats waar het 3a Internationaal Wetenschappelijk Congres van het Institut in 1911 zal worden gehouden, is Mün- chen aangewezen ((einde September). Prleseli Jongelingsverbond. Het Friesch Jongelingsverbond heeft, na oen 45-jarig bestaan in zijn gisteren te Leeuwarden gehouden vergadering beslo ten tot opheffing dier vereeniging. Nat. Tereen. v. Vrouwenarbeid, Op 17 en 24 September zullen twee ledenvergaderingen, respect, te 's-Graven- hage en te Utrecht, worden gehouden van do Nationale Vereeniging voor Vrouwen arbeid, ter bespreking van een bozorgd- heidsconflict, tusseken de meerderheid van het bestuur dier vereeniging en de direc trice van het Nationaal Bureau voor Vrou wenarbeid, mejuffrouw Anna Polak, ge rezen. In ©en circulaire aan de leden zetten beide partijen haar zienswijze uit een; daarbij deelt de meerderheid van het bestuur nog mede, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel aan 't bestuur schriftelijk te kennen heeft gege ven, dat de Rijkssubsidie (ten bedrage van f1000.'sjaais) zal woiden ingetrok ken, indien het bureau zich in het ver volg niet onthoudt 0. a. van „dien ar beid, welke strekt tot het piopageevenvan bepaalde beginselen ten aanzien van de maatschappelijke positie der vrouw". De directrice verklaart in haar uiteen zetting van het geschil aan de leden, dat zij zich over do beteekems van deze mis sive in de ledenvergadeiingen van 17 en '24 dezer zal uitspreken. Tereen. tegen drankmisbruik. Hedenochtend 10 uur hervatte de Inter nationale Conferentie tegen het misbruik van alcoholhoudende dranken te Sdieve- ningen haar werkzaamheden. Graaf Skarzynsi, van St. Petersburg, leidde het onderwerp in: „De toestand van het alcoholisme en van zijn bestrijding ,in de Vareewgde Staten van Noord-Ame- rika". Hij wees 0. a. erop, dat het uithuizige leven der Amenkaansche mouwen, die lid zijn van alle mogelijke sociale en politieke vereenigmgen, de mannen naar de kroeg drijft. In Amerika hoerscht voorts groote nervositeit, groote reclamezvcht bij de mannen. De mannen in Amerika zijn vrou welijk, de vrouwen man lelijk. Het reli gieuze leven, de ontwikkeling en bescha ving staan over het geheel op laag peilm Amerika. Justitie en politie worden ge leid door politieken invloed en werken weinig uit. Ook bij do drankbestrijding in Amerika staat de politiek meer op den voorgrond dan zedelijke en sociale motie ven. Toch zijn er gunstige resultaten be reikt: in 9 staten een absoluut verbod van 'productie van alcoholhoudende dranken; m 29 staten de „local option". In die staten is do criminaliteit ook verminderd, doch niet in die mate als de statistieken willen doen goloovep. In menige stad houdt men niet de hand aan het absoluut verbod van productie en verkoop. Het drankverbruik is dan ook in, Amerika de laatste 8 jaar met 50 pet. gestegen. Ook is in de verbodstaten het gebruik van cocaine en opium sterk toe genomen, Spr. besloot, dat m Amerika, waar de moreolo ontwikkeling van het volk niet groot genoog is, om verbods- wetten te kunnen handhaven, alles te ver wachten valt van een krachtige, energieke matighcadsboweging. In de op deze inleiding volgende dis cussie ondervond de inleider eenige be strijding. 'Hierna sprak Dr. W. P. Ruijsch, hoofd inspecteur van do volksgezondheid, over „de verzorging van drankzuchtigen". Hij betoogde, dat hot alcoholisme, door zijn enormen invloed op do mortaliteit en de vele, daardoor veroorzaakte ziekten, de ergste ziekte van alle is, die hot meest ingrijpt in het publieke loven. Toch blij ven de beurzen voor den strijd tegen het alcoholisme gesloten. Intusschen valt ten deze een kentering ten goéde te consta- teeren; men begint langzamerhand den drankzuchtige niet meer als een delin quent, maar als een zieke te beschouwen. VLAARDINGEN, 10 Sept. Door den bisschop te Haarlem is tot kapelaan alhier benoemd de heer E. B. Derksen. VLAARDINGEN, 10 Sept. Bij de loting voor de Nationale Militie trok de loteling J 'G. van Keulen alhier een nummer, hoog genoeg om hem de zekerheid te verschaffen dat hij vrij zal zijn van den militairen dienst. Hij was de laatste van de 6 zonen uit hot gezin, die lootten. Evenals hij lootte al zijn broers zich vrij. En ook den vader trolc inder tijd een vrijmakend lot. STADSNIEUWS, Installatie. Naar wij vernemen zou het in het plan lig gen de zitting van den gemeenteraad terin stallatie van den nieuwbenoemden burge meester te doen plaats hebben op den eersten Dinsdag in de maand October,,alzoo den 4en October. Gemeenteraad. Naai' ons ter oore kwam, zal de eerst volgende vergadering van den Gemeente raad niet plaats hebben op 20, maar op 27 September a.s. Verschillende overwegingen schijnen daartoe aanleiding te hebben ge geven. Het onderzoek der begrooting 1911 in de afdeolingen zou mede een week zijn uitgesteld en wel tot' Maandagavond 19 September. Arbeidsbeurs. Door B. en W. worden sollicitanten op geroepen voor de betrekking van Directeui der gemeentelijke Arbeidsbeurs .alhier, op een salaris van f800. Ds. P, C. A Balffman, In „de Gorzen" is ds. Iialffman, ter ge legenheid zijner 25-jarige ambtsbediening, gehuldigd in liet feestelijk versierde lokaal Bethel, aan welk stadsgedeelte ds. Haiffman zich steeds bizonder heeft gewijd: Ds. Iialffman was met den nieuwen predi kant, ds. Tonsbeck, uitgenoodigd naar deze zanl te lcomen waar hij achtereenvol gens weid gecomplimenteerd namens de Jon- gelingsvereeniging „Samuel", de knapenver- eoniging „Teofilus" en do meisjeskrans „Mir jam". Namens de vrouwenvereeniging was hem het welkom in de zaal toegeroepen. De jubilaris dankte voor al die goede wensclien die tot hem gericht waren en voor de feestelijke ontvangst dio hem hier was be reid, waarbij verschillende ververschingen en versnaperingen niet waren vergeten. Ter herinuei mg aan dezen dag werden daaina don jubilaris aangeboden door de vrouwenkrans een fraai muziekkastje, door de Jongelings- cn de ICnapenveieeniging een wandtekst op fluweel geschilderd, door de meisjesvercemging een prachtig bloemstuk. Nadat ds. Iialffman voor al deze gesehen- ken, die hij op hoogen prijs stelde, zijn har- telijken dank had betuigd, werd deze feeste lijke samenkomst, die geopend word met het zingen van een Psalm en liet uitspreken van een gebed, op gelijke wijze geëindigd. Zij zal èn bij den jubilaris 6n bij do feestgenooten zeker nog lang in aangename herinnering blijven. De Buitenhavenweg zal van Maandag 12 September a.s. tot nadere aankondiging voor het verkeer van rjj- en voertuigen gesloten zijn, In de godsdienstoefening der Afd. Schie dam van don Ned. Protestantenbond zal morgen als spreker optreden ds. A. Bin- nerls, van Haarlem. De christelijke patroonsvereeniging Boaz houdt op 14 September a,s. in Patrimonium een vergadering, waarin de heer P. Wielinga zal spreken over het onderwerp „Onze op te richten Spaar- en Vooischotbanken". Deze vergadering zal alleen voor geest verwanten toegankelijk zijn. Blijkens de in dit nummer voorkomende advertentie zal de inschrijving van leer lingen voor de cursussen aan. de Huis houd- en Industrieschool op 13 en 15 September plaats hebben. Gratis kookcursus. Voor rekening van de Afd. Schiedam van den Volksbond tegen misbruik yan sterken drank, zullen eenige meisjes uit den werkenden stand geplaatst worden aan de Huishoudschool, teneinde gratis een kookcursus bij te wonen. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naai' de in dit nummer voorkomende advertentie. Nationale wedstrijd. De reeds vroeger aangekondigde natio nale tooneel-, voordrachten- en duettenwed- strijd, ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan, door do tooneclvoreeniging „A!b. Thijm", alhier, te houden in hot gebouw van den Ned. R. K. Volksbond, zal mor genavond geopend worden met een concert le geven door h'et Harmonie-orkest „St. Am- brosius", directeur de heer J. F. M. Smits. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende ad vertentie. "ffedmrenzorg;. Gisteravond vergaderde in het Volkshuis de afd. Schiedam der vereeniging „We- duwenzorg'1* van gepensionneerde militai ren, -'óór de wet van 1909. De voorzitter, do heer Kaper, opende do vergadering met een woord van wel kom en deelde mede, dat dc afdeeling Schiedam den 3en Juni van het vorige jaar opgericht met 21' leden, thans uit 30 leden bestaat, terwijl hét Kamerlid voor Schiedam, jhr. mr. D. J. de Geer, als do nateur is toegetreden en, tot beschermheer is benoemd. „Weduwenzorg'/' bestaat tbans uit 80 afdeelingen, met ruim 5000' leien en vele donateurs en begunstigera. Bovendien heeft bijna elke afdeeling het voorrecht de af gevaardigden der Tweede Kamer van hun district of hun burgemeester ter plaatse als beschermheer hunner afdeeling te mo gen erkennen. Nog wees spr. er op, dat het Hoofdbestuur in zijn -werkzaamheden wordt bijgestaan door een eere-commissie, bestaande uit oud-ministers en'Kamerleden. Uit de verschillende verslagen bleek, dat do ontvangsten der 'afdeeling Schiedam hadden bedragen f 110.40, de uitgaven f7.40. Het batig saldo bedroeg aldus f103. Het beschikbare bedrag der„gezamenlijke afdeelingen, voor uitkeerjng over 1910 aan ongeveer 110 weduwen is ruim f 11.000, bet vorige jaar f3900 voor raim 50 we duwen. De afdeeling Schiedam had tot heden niet veel succes met het aanwerven van do nateurs of begunstigers, waarom den leden op het hart werd gedrukt te trachten ook hier ter plaatse een beroep te doen op de algemeene liefdadigheid, daar de ver eeniging van de contributie der leden al leen niet kan bestaan, en het grootsche doel: „het ondersteunen der weduwen en weezen van gewezen militairen.", zeker door velen in den lande zal worden gesteund, althans wanneer de toestand duidelijk aan hen wordt uiteengezet. Vervolgens deelde de heer Van Geest, afgevaardigde voor Rotteidam, de betreu- renswaardigen toestand mede van do wed. L. Veger, wier echtgenoot in leven gepen- sionneerd sergeant der infanterie was. Dit huisgezin, moeder met 6 nog thuis zijnde kinderen, wonende -te Rotterdam, Gaffel straat 31 b, lijdt fatsoenlijke armoede tot de uiterste grens vair hongerlijden. Hier dient te worden geholpen, voor het te laat is. Spr. deed dan ook een bede om hulp tot allen. Staande de vergadering werd door de leden, waarvan de meesten tevens lid van „Vaderland Getrouw" zijn, door medewer king van den heer Akkermans, „de vader" van „Vaderland Getrouw", eeu bedrag van f 15.voor de weduwe bijeengebracht. Onder dankzegging voor de opkomst der leden weid de vergadering gesloten. Door de politie alhier is aangehouden J. D,, deserteur der landmacht, die in hot Algemeen Politieblad gesignaleerd stond. Hij is van morgen naar Delft overgebracht en ter be schikking gesteld van den garnizoens-coin- mandunt. Hedenmiddag te 2 uur heeft in de Bui tenhaven nabij de vissoherijpakhuizen een aanvaring plaats geligd. tusschen de mo torboot van den stoommolen „Nederland" en een Westlander van A. da Veld, met het gevolg, dat het roer van den West lander braikj jj j J Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het Commissariaat Politie Sleuteltje, ring met één sleuteltje, doublé medaillon, portemonnaio met eenig geld. Bij de volgende personen: Portemonnaio met eenig geld Kok, Ged. Bioersvesfc 34/4; portemonnaie met inhoud, Smit, Broers veld 15 rozenkrans, Baron, K. Achterweg 12 H.G. gewicht, Spijker, Noor derstraat 10; geldstuk, Hoogendam, Singel 80witte vrouwenzak met inhoud, Den Blauwe, Wilhelminaplein 8; doublé manchet knoop, Hoenderkamp, Singel 132/2 ring met «leuiels, wed. Vink, Zalmslraat 16; idem Waas, Groenelaan 101; dameshorloge, Dim- kelaar, Maashof je 16; zilveren ringetje, Re bel's, Hoogstraat 146ijzeren roeiboot, vis- scheiij „Prins Hendrik"paardendek, Kiab- t en dam, Westmolenstraat 19. AGENDA. 10 Sept. en volgende dagen. Tivoli ÜAhouwb., 8 u. Speenhoff's Klein Tooneel, Vooruit Rotterdam 11 en 13 Sept. Groole Schouwb., 8 u. De dwaze maagd. 12 Sept. Groote Schouwb ,8 u. Aisène Lupin 13 Rotterd. Diergaarde, 8 uur. Kon, Scherpschutters. B. Verhallen. 14 'j> Concert Stedelijk Muziekkorps 14 u Patrimonium, 8 u. Christ. Patroons vereen. »Boaz". Lezing van P. Wie linga, over ïOnze op te richten spaar- en voorschotbanken." 15 a Kantoor Venn, vm, 10 u Alg. Verg. N. V. de Phoenix. 15 Gr. Schouwb8 u. Sara Bernhardt et sa compagnie. l'Aiglon. 18 s S. 0 V. 1 u. Matinée. Stedelijk Muziekkorps Het Stedeljjk Museum aan het Doeleplein alhier is eiken Woensdag van 2 tot 4uur h 10 ct, per persoon voor h!et publiek 'opengesteld, lederen avond specialiteitenvoorstelling in Circus Variété en Casino te Rotterdam. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verkoe ken wij steeds geregeld medodeeling, opdat ,wij die in onze agenda kunnen opiramen. ÖBERL UINSTEIN, vermengd met limonade «n andere siropen i de Zomordrntik by uitnemendheid, Kunst en Wetenschap. Peary's reisverhaal. Het boek van Peary over zijn» tocht naar den Noordpool, met een inleiding van oud president Roosevelt, zal in Octoberbij Hodder en Stonghton te Londen in 't licht komen. Het zal getiteld zijn „The North Pole? en meer dan. 100 illustraties be vatten. ,(„N. v. d. Dj.V) Luchtvaart. Aviateürs beschuldigd van manslag. Volgens'een telegram uit. St. Petersburg aan de „Daily Mail" zijn Donderdag drie toeschouwers to Minsk, in Rusland, ge- dood',bij een vliegmeeting door twee avia teürs, genaamd Rank en Martoglio, die er beiden goed afkwamen, doch gearresteerd werden wegens het veroorzaken van den dood door schuld. Uit de Pers. De Nieuwe Buf.jemekbter. - Het „Schied. Volksblad" schrijft, naar aanleiding der benoeming van den nieuwen burgemeester Reeds in deze week, dus nog bijna een maand vóór het vei trék van den tegenwoov- digen funetionairis, is de benoeming van on zen nieuwen burgemeester afgekomen. Eu wij weten het zeker reeds allen: Hare Majesteit benoemde voor dit gewichtige ambt den oud sten wethouder dezer gemeente, den heer M. L. Honnerlage Grete. Dat de benoeming zoo snel na de ontslag aanvrage van Dr. Brants gevolgd is, bewijst wel, oiizes inziens, dat de Minister van Bin- nenlandsche Zaken reeds zeer spoedig zijn oog heeft laten vallen op_ den heer Honner lage, als opvolger van den straks veitrek- kenden Dr. Biants, Ongetwijfeld heeft hij, de Minister, geoordeeld dat geen beter candi- daat aan II. M. kon worden voorgedragen en waar dit zoo was, achtte hij het zeker 't al lerbeste om de benoeming zonder verder uit stel te doen geschieden. .Het is ongetwijfeld een zeer zeldzaam ge val dat de nieuwe burgemeester reeds be noemd Ls voor de oude is vertrokken en het kan dan ook gerusteliik gezegd worden, dat de mare der benoeming, Woensdagavond j.l. door de stad verspreid, een verrassing was. Het spreekt van zelf, dat de vervanging van een anti-revolutionair op den Schicdam- schen burgemeesterszotel door een roomsch- kathohek ons geen juichtonen kan ontlok ken en liet is alleen de persoon van den nieu wen titularis, die ons met deze benoeming zal.kunnen verzoenen. Immers de heer Hon nerlage Grete is niet alleen algemeen geacht, maar hij is ook zeer bekwaam en voor een bestuursfunctie als geknipt. Vriendelijk en minzaam voor iedereen, maar als het moet ook strak en onbuigzaam. Daarbij een uit stekend administrateur, die onze gemeente bedrijven nu leeds geruimen tijd beheerde op een wijze die tot voorbeeld van andeie gemeenten strekte. Hij ia een goed spreker en een voortreffelijk leider van vergaderingen. - Een slechte keus heeft Hare Majesteit, op voordracht van den Minister, dus niet ge daan. Alleen het feit, dat de nieuw benoem de roomsch-katholiek is, en dat in een over wegend protestantschc stad, zal hier en daar nog wel eenige verklaarbare ontstemming wekken. Wij vertrouwen evenwel van den nieuwen burgemeester dat hij onze gemeente zal besturen op zulk een onpartijdige wijze, dat Binnen korten tijd de geheel e bevol king met tevredenheid eu voldoening op deze benoeming zal terugzien. Wij wcnschen inmiddels onzen nieuwen burgervader geluk met de eei volle benoeming, hom ten deel gevallen en hopen dat hij, onder Gods onmisbaren zogen, werkzaam moge zijn in het waarachtig belang onzer'gemeente. Gemengd Nieuws. De werkstaking te Waalwyk. Li den stand der staking op de schoonfas briek der firma Van Schijndel is tot nu toe geen verandering gekomen. Het bestuur van den Roomsch-Kath. Lederbewerkersbond heeft zich meeimalen tot de firmanten gewend met het verzoek, om onderhandelingen tot ophef fing der staking te beginnen, doch tot nu toe werd hierop geen toestemmend antwoord ontvangen. Naai* verluidt, wordt de a.s. week een be gin gemaakt met liet aanstellen van nieuwe werklieden. De zaak te Hilversum. Do politie te Milversum heeft, in verband mot de misdaad aan de Koningstraat, een vijfden veidachte aangehouden, zekeren. S. de J. De gearresteerde is opkooper en werd Dinsdagavond wegens dronkcnscliap gearres teerd en sedert zijn er tegen hem zulke ver zwarende vermoedens gerezen, dat men. hem gevangen hield. Gisteren is ook hij naar Amsterdam overgebracht. tTreinbotsing Gisteravond is op het station Roermond de personentrein, welke te 8.12 uur van daar vertrekt naar Ramont, 'in botsing go- komen met een goederentrein. Drie rijtui gen van den personentrein pn zeven wa gens van den, goederentrein! ontspoorden. De materieel© schade is vrij aanzienlijk. Eenige personen, kregen lichte Verwondin gen. Een paar sporen geraakten versperd, tengevolge waarvan de treinenloop) Vertra ging ondervond, 1 Hedenochtend was het spoor van! Maas tricht naar Venlo weder berijdbaar. Do spoorweg in de richting jiMick—[[erk'en- hosch zal waarschijnlijk hedenmiddag weer geheel in orde zijn, I Van andere zijdo meldt men aan b,ol „Hbl," Op het station Roermond reed gister avond 8.10 uur do van Maastricht komen- do goederentrein den van Dalhoim komen den personentrein aart. Hierin waren Vele werklieden en Poolsche landverhuizers. De goederentrein reed den! werkliedentrein in! de flank tuSschpn tonder en pakwagen. e /v/y" t i I

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2