veel te good weet, dat na de militaire hervorming van Turkije er aan, een terug dringen der Turken op het Balkan-schier eiland voorloopig niot valt te denken. De koning der Bulgaren hooft eon te heldor inzicht om zijn kroon in een strijd, welks verloop zoo onzeker is, op1 hot spel te zotten, In de pers wordt natuurlijk het „Ma- iin"-bericht druk besproken, voornamelijk in de Franscho. Afgezien van twee korte telegrammen der „Daily Mail" uit Boeka rest en K ons tan tin op el, welke beide het bericht als verdichtsel verklaren, bevat ten de Londensche binden van gistermor gen geen eigen belichten over de zaak. Ze wijzen er slechts op, dat tot nog toe geen officioele tegenspraak is gevolgd, en dit wordt als een toeken beschouwd, dat de Matin" met zijn bericht loch geiijk kan hebben. De Parijsche „Temps" verklaart-met de „Matin" dat er wel degelijk sprake ïsvan een verbond, ondanks het bericht van zijn correspondent te Konstantinopcl, waai in wordt gezegd, dat hier slechts sprake is van een mondelinge afspraak, waarbij Roe menië beloofd heeft neutiaal te zullen blij ven, maar, wanneer het noodig mocht zijn, slechts ten gunste van Turkrje te zullen ingrijpen. Het blad, aan zijn meening van een verhond hissohon Turkije en Roemenië vasthoudend, ziet daarin allesbehalve .een waarborg voor den vrede, want zoo vraagt het: Zal de openbare meening van Bulga rije deze openlijke bedreiging niet als een uitdaging beschouwen? Zal men te Sofia niet met een zeker recht van een omsinge ling spreken? Zal men niet, om een te genwicht te verschaffen, aanoenjGrieksch- Bulgaarsohe toenadering hech tere grond slagen geven? Hot „Journal des Déhats" meent, dat het .verbond relaties heeft met het Drievou dig Verhond, dat minstens een der daartoe behoorende mogendheden begeerige plan nen heeft ten aanzien van Sa! oniki^ Turkije moet wel zelfmoordgedachten koesteren, zegt, het blad, dat blijkbaar op Oostenrijk doelt, om zich bij zijn erfonrsjageis aan te sluiten. GEMENGDE MED EDEEIJNGEN. Engeland. De vertegenwoordigers van de 12.000 werklieden der Cambriankolenmijncn in Wales, hebben tot staking besloten. De reden is de uitsluiting van een 7ÖO-tal kameraden tengevolge van een conflict, dat enkelen hunner met den eigenaar eener mijn haddon. Men Verwacht nu, dat de vereeniging van mijneigenaren in Wales tot algemeene uitsluiting zal overgaan. 200000 man zou den in dat geval gedwongen werkloos zijn. In een gisteren gehouden buitengewoon druk bezochte vergadering van den Engel- schon Bond van eigenaren van katoen spinnerijen is besloten, dat, zoo het ge sel il op de katoenspinnerij te Oldham, welker arbeiders de aanleiding waren tot de huidige moeilijkheden, voor 1 October niet is bijgelegd, al de bij den Bond aan gesloten spinnerijen op genoemden datum gesloten zullen woiden. Meer dan ÏOO.OÖO arbeiders zouden di- "rect bij die uitsluiting betrokken zijn. De secretaris van den Bond van zeelie den, Havelock Wilson, heeft gisteren in een te Londen gehouden vergadering van zee lieden het plan voor een internationale staking uiteengezet, Hij zeide, dat het tijdstip, waarop 'de staking zal uitbreken, alleen aan de leiders bekend is, rnaar dat do voorbereiding; reeds ver gevorderd is. Verder deelde hij mede, dat gedelegeer den van de dokwerkers binnenkoit een vergadering zullen houden. Het zal een onaangename verrassing zijn voor de rea ders, wanneer de dokwerkers zich aan sluiten bij de zeelieden. Andere sprekers wezen er op, dat do Duitsche zeelieden reeds een voorbeeld hebben gegeven. De vergadering verklaarde zich met al gemeene stemming voor een staking. Duitschland. Volgens de jongste besluiten zal de tsaar, naar de „Berl. Lokal Anz." meldt, een be zoek brengen aan Potsdam, dut twee dagen zal duren."Het heet, dat keizer Wilhelm tevo ren een kort be/.oek aan Frieciberg zal bren gen. Men meent, dat te Potsdam, beludve an- dcie kwesties, ook de Perzische zal wordon besproken en geregeld. Het congres der Duitsche sociaal-democra tische partij is gistel morgen te Maagdenburg geopend. Den avond te voren lmd de verwelkoming der afgevaardigden plaats. Bebel werd een ovatie gebracht. Tot voorzitters werden ge kozen het Rijksdag lid Dietz en de Maagden burger Klün. Rusland, In den nacht van Zatardajp op Zondag is te Parijs op 78-jarigen leeftijd overleden de Russische,gezant graaf Nelidof. Zijn toe stand was, gelijk men weet, reeds gertiimen tijd zorgwekkend. In 1907 was hij voorzit ter der tweede Vredesconferentie in 1907 te 's-Gravonhago gehouden. Turkse. De uit 15 bataljons bestaande legermacht, welke onder Sami pasja togen do Druzen oprukken, zijn dezer dagen slaags geweest. De Druzen verdedigden zich met groote dapperheid gedurende zes uien en tiokken zich toen terug met achterlating van 500 ge vangenen en 200' dooden. Dc verliezen der Turken zijn gering. Griekenland. Volgens de Atheensche bladen heeft do koning verklaard, een omzetting der Na tionale Vergadering in een Constituante nooit te zullen dalden. Venizelos is dezer dagen to Athene aan gekomen. Een commissie van afgevaardig den begaf zich bij', zijn aankomst in den Piraeus aan boord van zijn schip om hem te verwelkomen. Bij het verlaten van liet schip weid hij door een talrijke menigte luide toegejuicht en gehuldigd. Ook bij zijn aankomst in Athene werden hem war me ovaties gebracht Onder luiden bijval sprak Venizelos over den politieken toe stand. Hij zeide, dat het m hot belang dor natie was, haar aanhankelijkheid aan hot koningshuis te toonen, en dat de Nationale Vergadering haar revisionistisch karakter moest bewaren en do grondslagen der wetgeving in overeenstemming moest brengen met de eischen des tij'ds. Zuid-Afrika. Het eindresultaat der verkiezingen voor het Unie-parlement is, dat gekozen werden 67 nationalisten, 37 unionisten, 4 leden dor arbeiderspartij en 13 onofhankelijken. De nationalisten hebben dus een. meer derheid van 13 stemmen op de gezamen lijke partijen; deze wordt zelfs 21, wanneer men de natialistischgezinde leden van de arbeiderspartij on onafhankelijken meere kent. Maandag zullen do ministers samenko men, om den toestand te bespreken. BINNENLAND. Het bezoek van Koningin Wllliolmlna aan Brussel. Naar Reuter ons uit Brussel seint, meldt de „Gazette", dat het bezoek van Koningin Wilhelmina aan Biussel eerst in het voorjaar van het volgende jaar zal plaats hebben. Audiënties. De gewone audiënties van de ministers van financiën en van waterstaat zullen op Don derdag en Vrijdag aanstaande niet plaats hebben. Onderscheidingen, De bode bij het kabinet der Koningin, D. van Spiang, die tijdens het Belgisch vorstelijk bezoek te Amsteidnm op dienst was, is door koning Albert begiftigd met de gouden medaille der orde van Leopold II. Personalia. Bij Kon. besluit van 14 dezer is benoemd tot vertegenwoordiger van Nederland op het van 2023 dezer te Brussel te houden in ternationaal congres bctreftendo naamlooze vennootschappen en coöperatieve vereenigin- get\ buiten bezwaar van 's lands schatkist, professor mr. D. Josephus Jitta, hoogleeraar aan de Gemeentelijke Universiteit te Am sterdam. In hotel des Indos is afgestapt de heer Joseph 1. Brittoin, Amerikaansch consul to Praag. Prorinclido Staten-vorklezing. De afdeeling Den Haag van den Bond van vrije liberalen heeft besloten, bij de a.s, Sta tenverkiezing te steunen de candidatuur van den heer S. J. v, d. Bergh, notaris, hoog heemraad van Dellland. EngeBch bezoek Do Londensche berichtgever van het „Hdbl." schrijft: „Ik verneem, dat de Medical Officers of Health men zou ze in ons land noemen hoofd-inspecteur» der volksgezondheid van tien der voornaamste Engelsche steden eer lang naar Nedeiland zullen komen om onder lev oogde leiding en voorlichting studie te maken van al hetgeen in ons vaderland van c verheidsvego woidt gedaan om de zuiverheid van de producten, die wij uitvoeren, te waar borgen, dus om te zien onze vleeschkeuring, boter-controlc, e. d. Het bezoek zal vermoe delijk nog deze maand plaats hebben." Contröle Gemeentebelasting. Do wethouder van Financiën te 's-Gra- venhage, geassisteerd door den chef van dienst, den heer Rovers, heeft de pers in de gelegenheid gesteld eens een leer zaam kijkje te nemen in de werkplaatsen der contröle van de met a.s. Januari uit te voeren gemeentelijke inkomstenbelasting. Het is daar oen lieole machinerie, maar niet gecompliceerd, want do raderen grij pen stelselmatig in elkander. Maar de wijze waarop man zich beijverd heeft do controle tot in de kleinste bijzonderheden to verzekeren, is een proeve van buiten gewone praktische werkwijze, getuigt van een breede en diepe kennis van de kron keipaden, waarlangs de fiscus zich vaak heeft te bewegen. Men rekent op 45.000 h. 50.000 aan slagen en men vleit zich, dat geen dezer aan de mazen van, het net zal ontsnappen, dat de fiscus op kunstvaardige wijze hoeft gespannen. Toch ligt strenge fiscaliteit volstrekt niot jn 'Je bedoeling der administratie. Dpi wet houder verzekerde, dat 't geenszins zijn bedoeling is de menschen „het vel over do ooren te halen". Integendeel wil hij op kleinigheden zeer meegaande zijn. Wat hij wil, is de oerlijfco aangiften te bescher men legen degenen die knoeien willen en ontduiken. „Do goeden mogen niot on der de kwaden lijden" mag men hier letterlijk zeggen. Daarover zijn alle bij zonderheden tot in het minitiouse geregeld. Ieder van de 45.000 of 50.000 belasting schuldigen krijgt zijn „nummer" in deze bureaucellen. Zooveel aangeslagenen, zoo veel kaarten. Deze zijn do verzamelstaten van de gegevens, welke de gemeentelijke administiatie zich verschaft,, gegeves,, die het Rijk of de Rijksadministratie of de statistiek verstrekt; gegevens, die de ge meenten elkander toezenden, waarbij het een wisselwerking wordt om elkander op dc hoogte te houden van vertrek, van vestiging, van aanslag, van de bestaans voorwaarden. De bestanddeelen der inkom sten zijn tot in de voornaamstte bijzon derheden op de „legkaarten" aan geluid, ingedeeld, geclasseerd, geclassificeerd, en die legkaarten worden, samengesteld uit tal van „blokjes", in den vorm van ge gevens, die men zich aan alle zijden ver schaft en die hun plaats vindon op klei nere kaarten, allen gerangschikt naax soort en gading, naar kleur en loketnum- mer. 't Is een heele kleurenvorzameling in deze contröle-bureaux. Den slechten be talers wordt liet daar mot reden „groen en blauw" voor de oogen. Maar daar zijn heel wat werkkrachten, noodig voor deze „diepingrijpende" administratie. Onder de opperste leiding van den wethouder, staat de heer Rovers, de wakkere chef van dienst, aan het hoofd van een drietal bureaux, die gevestigd zijn in de voorma lige schutterij-lokalen aan de Groote Markt. Hij heeft tevens hoofdambetaren onder zicht, zoo heeft iedere der drie afdeelin- gen een chef, en onder dezen, werkt een geheele staf van ambtenaren, ten minste zestig in getal. Bij deze bureaux is een ruime vergaderzaal voor de commissie van advies, zoodat do zaken vlug kunnen wor den afgedaan. Vindingrijkheid en nauw gezetheid dingen op deze bureaux om den voorrang; orde en regelmaat voeren er den scepter. En aan de gemeentelijke schatkist zal, dunkt ons, deze uitstekende ingerichte dienst zeker ten goede komen. Algemeen Kiesrecht. Aan Weesperpoort- en Centraalstation te Amsterdam kwamen Zondagochtend hon- deidtallen mannen en vrouwen aan ter bijwoning der jaariijksche betooging ton gunste van het algemeen kiesrecht, uitge schreven door de Sociaal-Democratisöho Arbeid erjpartij in Nederland. In twee uit duizenden bestaande optoch ten, met ruim honderd ontplooide banie ren en propagandadoeken, terwijl tal van muziekkorpsen liederen speelden, trokken de betoogers te 12 uur, onder geleide van politie te voet en te paard, naar de ter reinen achter de Roelof-IIartstraat. Een oppervlakte van 25,000 M2. was* beschikbaar en zeker waien ruim 20.000 menschen aanwezig. Te half twee opende de heer Vliegen do meeting, mededeelende, dat hier onge veer 88.500 personen vertegenwoordigd waren, waaronder 60.530 vakvoreonigings- leden, 10.000 S. D. A. P.-ers en 11-740 leden van coöperaties. Er kwamen onge veer 45 sympathiebetuigingen in. Deze meeting is de grootste, die Neder land ooit heeft gezien aldus spreker waardoor nu reeds gebleken is, hoe de wonsch, de vurige cisch van de arbeiders klasse is het kiesrecht voor allen tq ver krijgen. Deze meeting is de juiste inzet tot het te houden volkspetitionement. Op voorstel van spreker werd besloten een sympathiebetuigend telegram te zen den aan den Partijdag, der Duitsche so ciaal-democraten, te Maagdenburg gehou den. De volgende sprekers behandelden hier na op zeven spreekgestoelten het algemeen-kiesrechtvraagstukDuys, Henri Polak, Troelstra, Helena Ankersmit, Spiek man, Oudegeest en Van Kol. Do redovoeringen werden afgewisseld door zang en muziek van verschillende arbeidersvereenigingen. Ten slotte werd do volgende motie aan genomen De groote demonstratie ten gunste van het algemeen kiesrecht enz. Verklarend, dat de toekenning van het kiesrecht aan allo meerderjarige Neder landers do onafwijsbare eisch is van de Nederlandsche arbeidersklasse, welke door het thans geldende kiesrecht in haar poli tieken invloed op de meest willekeurige wijze wordt tekort gedaan en daarom be lemmerd in haar wettig stroven naar zelf bevrijding van de klasseheerschappij der bourgeoisie, die thans op haar drukt. Vast besloten niet to zullen dulden, dat door welke manoeuvres ook, do kies recht zaak door de regeerendo klasse op de lange baan wordt geschoven. Verklaart alle krach't der Nederi. geor ganiseerde arbeiders te zullen aanwende r om het voorgenomen volkspetitioneme rt ten gunsto van het algemeen kiesrecht schitterend te doen slagen. en gaat uiteen met do belofte, niet po zullen rusten voor de strijd voor het al gemeen kiesrecht heeft gezegevierd. Vervolgens word te 4 uur een groote optocht gevormd, die begeleid door politie, met banieren e.n muziek haar het Froderik Hendrikplein trok1, waar* hij ontbondeai werd. Het voorbijtrekken duurde een uur ongeveer en kok zeer groote belangstel ling. Alle deelnemers droegen roodo kaar ten, waarop: „Wijl eischen het algemeen kiesrecht". 1 - - Financieel nieuws. De minister van financiën maakt bekend a. dat op 17 Sept. bij de betaalmeesters in kas wasf 3,081,647.58 b. dat op denzelfden dag door de Nederi. Bank, inge volge art. llbis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van113,562,442.77 c. dat op den genoemden datum in omloop waren aan schatkistpromessen f 10,000,000, en aan schatkistbiljetten f 12,000,000. OStct.") VLAARDTNGEN, 20 Sept. De gemeente raad zal Vrijdag 23 dezer 's avonds 7j- uur in het openbaar vergaderen. VLAARDINGEN, 20 Sept. Op Donder dag 29 September a.s. zal in de Burgei avond school gelegenheid tot kosteloozc inenting en herinenting bestaan. OVERSCIIIE, 19 Sept. Door den plaats vervangend districts-veoarts, A. J. van Vel- zen, te Schiedam, is hedenmiddag bij een ge storven rund van de veehoudster Wed. II. van den Berg alhier, miltvuur geconstateerd. STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad dezer ge meente op Dinsdag 27 September, as., des namiddag 2 uur. Naar wij vernemen is de hoer F. H. yan Beijnen, commies bij de II. S. M. alhier, mot ingang van 1 November overgeplaatst naar Winterswijk. Kunst aan liet Volk. De vereeniging Kunst aan het Volk heeft de opening van het seizoen 1909'10 aan gekondigd met een tooneelavond, waarop het Rotterdamsch tooneelgezelschap van don Grooten Schouwburg, directeur de heer P. D. v.. Eijisden, zal geven hot blijspel in 3 bedrijven „Het huwelijk van juffrouw Beulemans", een stuk, dat pas in, Amster dam voor de eerste maal is opgevoerd en daar een uitstekenden induik heeft ge maakt. Het „N. v. d. D'." zegt van dit treffende Franscho stuk na een uitvoerig en lo vend overzicht dat de dochter met haar vader het kan gaan zien. De vereeniging „Kunst aan het Volk" zal haar algemeene vergadering houden in de gioote zaal van het Volkshuis, op Donderdag 29 September a.s. Gistermiddag omstreeks 31/a uur is W. Ros malen, wonende in de Stationstraat, met de rechterhand beklemd geraakt onder een spoe- lingkuip, die op de boerderij van den heer "Wittkampf aan den Overschieschen weg, op een wagen gezet werd Een der vingers van die hand is dientengevolge ernstig gekwetst, zoodat de man zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. Door de politie is hedenochtend aangehou den een Engelsch sprekend persoon die op een kantoor alhier een vermoedelijk valsche- lijk ondertcokende kwitantie tei inning aan bood. Gistermiddag ia de heer A. G., wonende in de Brecdstraat, toen hij zijn hond die in de Noord vest gezwommen had, daaruit wilde holen, in die gracht gevallen. Door kisten makers is hij weer op het droge geholpen. Springtij21 Sept. voorm. Volksbadhuls. In de week van 12—1.8 September werden genomen 264 baden. late klasao 2de klasse. kuipbaden 21 kuipbaden 34 regen 17 regen 169 school t> 5 ets. binder 23 AGENDA- Eiken avond.Tivoli Schouwb., 8 u. Speenhof!'s Klein Tooneel, Cabaret artistique 20 en 23 Sept. Groote Schouwb., 8 u. De dwaze maagd. Het Stedelijk Museum aan h'et Doeleplein alhier is eiken Woensdag van, 2 tot 4 uur a 10 ct. per persoon voor het publiek opengesteld. Knust en Wetenschap. Een merkwaardig cultuurverschijnsel in Frankrijk. De Fransche boekhandelaars (V ecu deel daarvan althans), klagen tegenwoordig steen en been over hun slecht debiet Een bekend Parijsch boekhandelaar ver klaarde aan een. journalist,'dat Dumas niet meer gaat, dat van Eugène Sue nauwelijks meer bekend is, en ook George Sand niet meer gelezen wordt. Alleen Balzac wordt nog verkocht, maar ook niot veel. Er is niet één oorzaak voor deze malaise, zegt hij, er zijn er <lnu„nch Hij noemt lie si- garette, de absinth, het rijwiel, do vlieg machine, het sportinisbruik, onz. Do „Temps" merkt hierbij op, dat het toch wel wat dwaas is, te golooven, dat do sigarotto het lezen in don weg staat. Daarenboven is het niet waar, dat er zoo weinig gelezen wordt. Slechts is. de be- langstelling verplaatst. Zoo* worden me- moiies, bijvoorbeeld, druk verkocht en ge lezen, onder andere die van do gravin Boignè, die vele deelen •vullen en vrij duur zijn. Ook andere historische werken, bij voorbeeld die van den geschiedkundige Le- notro, worden steeds moer gelezen. Per slot van rekening kan "geconstateerd worden, dat de malaise zich beperkt tot het debiet van den roman, en hebben slechts die uitgevers ear boekhandelaars zich te bekla ger, welke voornamelijk bellettrie verkoo- pen. I Rechtzaken. Oneerlijke kaslooper. De Amsterdamsche rechtbank veroordeel de heden den .gewezen kantoorloopor der Incasso-Bank, die zich 12 Juni verwijderde met een bedrag van f 4.639.58 dat hij; voor den Bank geïnd had, doch al heel spoe dig te Rotterdam bij familie gearresteerd weid, tot 6 maanden gevangenisstraf. Ontrouw gemeente-ambtenaar, De rechtbank te Middelburg beeft lieden veroordeeld G. T. M., ambtenaar van den burgerl. stand en commies ter gemeente secretarie te Middelburg wegens verduistering van lcgesgelden enz. tot 9 maanden gevange nisstraf met aftrek van preventief. De eiseh luidde anderhalf jaar. De Tubbergsche politekivestie. De rechtbank te Almelo vcroordeeldo heden do beide veldwachters uit Tubber- gen, die zichaan mishandeling hadden schuldig gemaakt, ieder tot een maand ge vangenisstraf. De eisch was f 20 boete ,of 10 dagen, hechtenis. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Polsbroek de lieer P. Kruyt, cand., te Ilekendoipte Oostburg ds. B. van Nieuwbrug te Winkel. Geref. Kerken. Gisteravond is dr. A. Kuyper Jr., beroepen predikant van VILsmgen, te Rotterdam in zijn dienstwerk ingeleid door ds. Bavinck met een rede over 1 Cor. 41 en 2. Beroepen: te Tern Lp el ds. GNoord- bof te Lippenhuizen. Landbouw en Veeteelt. De ministers van landbouw, nijverheid en handel en van financiën hebben het kantoor der invoerrechten te Winterswijk opengesteld voor den invoer in het vrije verkeer van boter, welke tevoren langs dat kantoor is uitgovoeid, voor zoover aan de identiteit, der uit- en we- aeringevoerde zending niet wordt getwijfeld. („St.ct.") Luchtvaart;. Olieslagers te Rotterdam. Ondanks het mooie weer hoeft Oliesla gers gisteren niet gevlogen. Hel terrein was niet naai' zijn zin. De vlakke plok gronds voor don aanloop was te klein, omdat de loods er voor een deel op stond. Deze zou lie den worden achteruitgezet. Teleurgesteld, maar zeer bedaard, verlieten de duizenden en nog eens duizenden, van wie enkelen reeds om twee uur op het terrein aanwezig waren, over zessen het teiTein. De vlucht over de Alpen. Gistermorgen om 6 u. 14 hoeft, naar uit Brieg 'wordt geseind, de vlieger Chavez een Opstijging ondernomen. Onder groote geestdrift van het publiek bereikte hij de pashoogte van den Simplon. Wegens den hevigen wind en den nevel was liij echter gedwongen terug te keeron. Daar wind en neVel nog toenamen, deden de overige deelnemers geen poging. Ook moet do aanblik der Alpen de vliegers hebben afgeschrikt. Per luchtschip over den Atlantiscken Oceaan1 Volgens een telegram uit New-York zou Walther Welmann gisteren naar Europa vertrekken aan boord van zjjn luchtschip nAmerica." De sloep, welke onder den gondel van het reusQchtige bestuurbare luchtschip is ge plaatst, is gevuld met geconserveerd vleesch en andere provisie, voldoende om zes per sonen gedurende 30 dagen te voeden, voor het geval de Arnerica" een ongeval op hooge zse overkomt. Het luchtschip zal zooveel mogelijk do route der transatlantische booten volgen. De heer Welmann is overtuigd van het welslagen zijner reis. Yereonigde Vergadering vaiHle beide kamers op Dinsdag 20 September 1910 tot opening van de geyv°ne z't" ting der State n-G e n e r a a 1. De heer SCIIIMMELPENNINCK VAN DER OYE, die den vooizittersstoel bekleedt, opent, nadat de leden zich naar de Ridder zaal op het Binnenhof hebben begeven, de3 middag te 12 uren de vergadering cn laat door den griffier van do Eerste Kamer voor lezen een Koninklijk besluit van 8 Septem ber 1910 no. 25, houdende zijn benoeming tol voorzitter van de Eerste Kamer, gedurende de zitting die lieden zal aanvangen. De VOORZITTER benoemt een commis sie, die II. M. de Koningin in bet gebouw zal ontvangen en uitleiden. Dc Ministers, hoofden van Ministeriëcle Departementen, en de leden van den Raad f t ir,'

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2