Z. K. H. Prins Hendrik is gistemamicklag per trein te 6 u. 28 min. aan liet station Apeldoorn aangekomen. In een met twee schimmels bespannen rijtuig reed Z. K. H. naar het paleis. Consulaire dienst. De minister van buitenlandsche zaken brengt ter algemeene kennis, dat de heer mr. A. van de Sandc Bakhuyzen, vice-consul der Nederland, voor belanghebbenden bij den handel op Canada te spreken zal zijn te Amsterdam in het bureau der Kamer van koophandel (Beursgebouw) op Donder dag 22 dezer te Rotterdam (in bet gebouw der Kamer van Koophandel aldaar) op Vrijdag 23 dezer te Tilburg (ten stadhuize) op Maandag 26 dezer, telkens van des morgens 10 tot 12 uur en 's middags van 2 tot I uur. („St.-Ct.") Onze Kamerleden. Naar „De Rotterd." meldt, is gisteren bij de Tweede Kamer een brief ingekomen van mr. A. de Jong, wethouder der gemeente Rotterdam, waarbij hij bedankt als lid van de Tweede Kamer. Rechterlijke macht. Bjj Kon. besl. van 19 dezer is benoemd, met ingang van 1 Oet. tot griffier der arron- dissements-rechtbank te 's Hertogenbo-ch, mr. H. J. A M. Lübbers, doctor in de Staats wetenschap, commie—redacteur ter secretarie der gemeente Nqmegen, wonende aldaar. Rjj Kon. besl. van 19 dezer is bepaald dat de vacture van raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden, ontstaan door het eervol ontslag van jhr. mr. D. G. v. Tellingen, niet zal worden vervuld. Personalia. De opening van de zitting der Staten Ge neraal is gisteren bijgewoond door den Italiaan- schen prins van Savoye-Aosta, gratf van Sa- lenij die als adelborst der Ttaliaansche ma rine met het oorlogsschip Etna te Amster dam ter reede ligt. De prins was vergezeld door den comman dant van dien bodem, markies Cusali Visconti en zijn adjudant. V In Hotel des Indes heeft intrek genomen Sir Marcus Samuel, oud lord-mayor van Londen. Bij Kon. besluit van 19 dezer is met in gang van 1 November benoemd bjj den groo- ten staf, tot generaal-majoor, commandant der Nieuwe Hollandsche Waterlinie, tevens bevelhebber in de Ilde militaire afdeeling, de kolonel P. Kleynhens, commandant van het regiment genietroepen. Onder gelijke dagteekening werd tevens eervol ontslag verleend aan den tegenwoor- digen titularis, generaal-majoor A.Roeloffs, en diens pensioen bepaald op f2700 'sjaars. Kamerverkiezing te Eindhoven. De minister van binnenlandscbe zaken heeft bepaald, dat de verkiezing in het kies district Eindhoven voor een lid van do Twee de Kamer der Staten-Genernnl, noodig ge worden door het ontslag nemen van den heer V. A. M. van den Heuvel, zal plaats hebben op Dinsdag 11 October, de stemming, zoo noodig, op Donderdag 20 October, de her stemming, zoo noodig, op Donderdag 27 Oc tober. („St.-Ct.") Prov. Staten-verklszlngr. Bjj de gisteren gehouden stemming voor een lid van de Provinciale Staten van Noord Holland zijn 5901 geldige stemmen uitge bracht. Aantal kiezers 8961. De heer K Prins (S, D. A, P,f verkreeg 2330, mr, H. J. C van Tienen (Unie Lib.) 1627. de heer K. Baas Gz (antirev 1573, en de heer J. Bi inkmari Hz. (vrijz. dem,) 371, zoodat er een herstem ming moet plaats hebben tusschen de heeren Prins en "Van Tienen. Voorzitter Tweede Kamer Naar wij vernemen Leeft II. M. de Ko ningin Graaf van Bylandt benoemd tot voor zitter der Tweede Kamer en zal de heer Van Bylandt in de hedenmiddag belegde verga dering der Tweede Kamer het presidum aan vaarden. H. N. baron Sohlmmelpennlck v. d Oye j Ts 's-Graven hage, waar hij eenige dagen vertoefde, is gisteren plotseling overleden tl. N. baron Schunraelpenmck van der Oye, van Randenbroek, sedert 23 Januari 1903 rent meester van hat Kroondomein Amersfoort. Eerste Kamer. In de gisteren gehouden zitting der Eerste Kamer werden de geloofsbrieven van den heer Schimmelponninck van der Oye onderzocht, waarna deze, die reeds door II. M. de Ko ningin beeedigd is als voorzitter, werd toe gelaten. Daarna werden de geloofsbrieven der overige nieuwgekozen leden gesteld in handen - eener commissie van onderzoek, die heden ochtend rapport zal uitbrengen. De vergade ring wordt daarna verdaagd tot hedenochtend. Tweede Kamer. Vergadering van Dinsdag 20 September. Geopend 31 uur. Voorzitter de heer Lïeftinok (als oudste in jaten). De voorzitter houdt ongeveer de volgen de rede: Mijne Heeren. Wederom is mij het voorrecht te beurt ge vallen om voor korten tijd uw vergadering te presideeren, een voorrecht dat ik natuurlijk 'op hoogen prijs stel, en wel omdat het van korten duur is. Ik heet u welkom op deze plaats, mijne heeren, want ik kan mij voorstellen dat gij van verlangen brandt om de parlementaire werkzaamheden te hervatten. Er is werk genoog voor ons. Het geeerbie- digde Hoofd van den Staat heeft zooeven genezen op tal van'maatregelen welke tot wet /.uilen worden voorgedragen. Hare Majesteit heeft een beroep gedaan op onze welwil lendheid en arbeidslust en liet tevens uitge- sproken dat veel van onze arbeidskracht zal worden gevergd. Het beroep van Hare Majesteit zal niet tevergeefs zijn. Met ernst en den noodigen spoed kunnen wij veel tot stand brengen. Het vaderland wacht op onze daden. Laten wij de natie niet teleurstellen en zorgen, dat oen groot deel van het werk, dat voor ons ligt, wotde afgedaan, en hopen wij, ook worden in gevoerd. Dat zal een zegen zijn voor ons land en ons een gevoel van bevrediging geven na den arbeid, welken wij ons hebben getroost. En daarmede open ik deze vergadering. De MINISTER VAN FINANCIEN (mr. Kolkman) diende daarna de begrooting voor 1911 in. Na eedsaflegging nam het nieuwbenoem de lid ,oor Helmond, de heer Klefkens, zit- ting._ Hierna werd door de Kamer de nominatie oor hot voorzitterschap opgemaakt. Eerste candidaat, 1ste stemming. Uitgebracht worden 86 stemmen, waarvan op mr. W. K. F. P. graaf Van Bylandt 75 stemmen; op mr. P. J. Troelstra 4, op dr. De Visser 3 stemmen, op den heer Ilelsdin- gen 1 stem. Blanco 3. Eerste candidaat is aldus graaf Van By landt. Tweede candidaat,, 1ste stemming. Uitgebracht worden 87 stemmen, waarvan op jhr. mr. O. van Nispen (Nijmegen) 72,' die dus tot tweeden candidaat gekozen is. fDe overige stemmen^ waren verdeeld.) Derde candidaat, 1ste stemming. Uitgebracht worden 81 stemmen, waarvan op den hoer mi'. Drucker 48, en op mr. Goe man Borgesius 24 stemmen, zoodat mr. Druc ker gekozen is tot dei-den candidaat. (De overige stemmen waren verdeeld.) De nominatie zal II. M. de Koningin schriftelijk worden aangeboden. De Vergadering wordt verdaagd tot morgen voormiddag drie uur. Ontslag wethouder van Sand lek. In de gisteravond verschenen bijlagen tot de Handelingen van den Haagschen gemeen teraad is opgenomen een brief van den wet houder van onderwjjs, den heer R. A. van Sandink, waarin hij mededeelt, dat hij zich genoopt gevoelt zijn ontslag te nemen als wethouder. Staatsbegrooling 1911. Aan d© nota van den minister va'n' Finan ciën, begeleidende de Staatsbegrootfngvoor 1911, ©n welke gisteravond te circa elf uur eerst van de Kamer werd ontvangen met de overige begrootingsbpofdstukken, wordt het volgende ontleend: Voor hjet dienstjaar 1908 bedroegen de uitgaven een totaal van f 194,05i,757.11i/2, uitsluitend gew. dienst f 186,789,946.051/2; de ontvangsten in totaal f 183,490,933.16i/2, uitsluitend gew. dienst f 182,492,195.3Sa/2, zoodat dit jaar een. nadeelig saldo" ople vert van f 10,560,823.95 in totaal en f4,297,750.65 uitsluitend gewonen dienst, zijnde minder dan ten vorigen jare werd verwacht in totaal f 432,138,601/2 en uit sluitend gewonen dienst f G16,460.47i/2. Het gunstige verschel is, voor zoover den ge wonen dienst betreft, het gevolg van de omstandigheid, dat de gewone ontvangsten f 364,987.231/2 meer hebben opgebracht en de gewone uitgaven f251,473.24 minder hebben bedragen dan ten vorigen jare kon worden verwachj. Moge het tekort op den gewonen dienst van 1908, vergeleken bij de Verwachting van verleden jaar, met ruim 6 ton zijn ingekrompen, de afloop van dat dienst jaar blijft niettemin zeer ongunstig, ongun stiger dan sedert vele jaren is voorgeko men. Het dienstjaar 1909 evenwel, dat zich ten vorigen jaro zeer ongunstig liet aanzien, valt belangrijk mode. Al kan hpt dientengevolge nog allerminst tot die gun stig© jaren gerekend worden, meende de minister het tekort op den gewonen dienst van dat jaai in .September nog op ongeveer 5 mil!ioen te moeten ramen. Naar de thans bekende cijfers is slechts een tekort op den gewonen dienst te verwachten van f 1.720.134.Si1//, waarbij komt een nad.ee- lig saldo van de buitengewone ontvang sten en uitgaven ad f 4,720.018.22, totaal te kort f 6,440.153.031/a." Onder bovenstaande cijfers, betreffende den waarschijnlijkon afloop van 1909, is echter niet begrepen het tekort van de Rijksverzekeringsbank ad circa 4 millioen, aangezien het wetsontwerp tot aanzuive ring van dit tekort ten laste van 1909, alsnog is veranderd ia een ontwerp tot verhooging dor begrooting voor 1910. Op de Staatsbegroting 1911 is een nieuw artikel uitgetrokken dat strekt om ambtenaren bij de Rekenkamer die blijk geven van meer uitgebreide konnis in vakken, waarop in het belang van den dienst prijs wordt gesteld, extra te kunnen beloonen door het verleunen van jaarlijksche toelagen: van 100 voor elk der akten M. O. Staatsinrichting en boek houden; en van 100, 50 en 150 voor het brevet van resp. het 1ste, 2de en 3de ge deelte van het candidaat-notaris-examen. Met dezen maatregel wordt beoogd de meest bekwame ambtenaren voor den dienst der Kamer te behouden. Medailles voor Inspecteurs Tan politie. De Raad van Inspecteurs bij de Arnstei'- damschc politie (afdeeling van den Neder- lond&chen Bond) heeft Maandagavond een vergadering gehouden, waarin -de volgende motie met algemeene stemmen aangeno men is: „De vergadering enz., kennis genomen hebbende van het verlee- nen van medailles van bestaande ordetee- kenen aan leden van don bond, betiourt de houding van enkele leden, die gemeend hebben zoodanige „onderscheidin gen" niet te mogen weigeren, biengt hulde aan een lid van den bond, dk' geweigerd heeft zoodanige onderschei ding aan te nemen, besluit aan de betrokken autoriteiten te \erzoeken in den vervolge verschoond te mo gen blijven van het toekennen van dergelijke „onderscheidingen", en gaat over tot de orde van den dag." Deze motie zal ter kennis van den burge meester woiden gebracht. De koning der Belgen had dit ter toe lichting medailles ter beschikking gesteld van het hoofd der politie qm deze naar goed dunken te verdeelen. Statistiek. Het Institut international de Statistique houdt in 1911 te L-Gravenhage zijn bijeen komst. Yecartienüj, De belangen van hot onderwijs aan de Rijhsvecartsenijschool maken een uitbreiding en vernieuwing van gebouwen dringend noodig. Uitbreiding is noodig met een instituut voor parasitaire en infectieziekten, een opera tiegebouw en stalgebouwen, terwijl het hoofd gebouw en de hoefsmederij vernieuwing en uitbieiding vereischen. Voorts moet het de monstratielokaal, behoorende bij het patho logisch instituut, hetwelk nog slechts tot een muurhoogte van pl.m. 1 M. is opgetrokken, worden voltooid. Het ligt in de bedoeling de plannen voor deze uitbreidingen en vernieuwingen geheel in gereedheid te brengen om daarna nadere voor stellen te kunnen doen. Ten einde eventueele kosten, welke deze voorbereidende werkzaam heden mochten vorderen, te kunnen bestrij den, is een post van 3000 op de Staats- begrooting uitgetrokken. Het ligt in de bedoeling, een reorganisatie van den Rijksvecratsenijkundigen dienst ter hand te nemen. Antl-Sntkeraecljnslbonil. De Anti-suikeraccijnsbond zal Vrijdag a.s. in den Haag een algemeene vergadering hou den, waarin o. m. aan de orde komt de ver kiezing van twee bestuursleden wegens peri odiek aldreden van de heeren J. M. Pjjnac- ker Hordijk en C. J. van Lookeren Campagne, die dadelijk herkiesbaar zijn, en de verkie zing van twee bestuursleden, wegens overlij den van den heer dr. M. Greshoff en wegens het bedanken van den heer A, van Leeuwen. Verder een voorstel tot verandering van het tweemaandelijksche blad De rSuiker" in een maandblad. VLA'ARDINGEN, 21 Sept. Alhier is het treurig bericht ontvangen, dat de 16-jarige 3b. van Bree, varende op ©en rijnschip, door het omslaan van eon. hoot meifetens- waren, te Emmerik jammerlijk is ver dronken. STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den gemeente raad van Schiedam op Dinsdag, den 27sten September 1910, 's namiddags 2 uur. Vaststelling der notulen van de vergade ring van 9 Augustus 1910 en verdadiging van die van de vergadering van 6 Septem ber- d.a.v. Mededeelingen. Ingekomen stukken. Agenda: 1. Benoeming van personeel dor herhalings school voor jongens. 2. Idem voor meisjes. 3. Benoeming van een onderwijzer aan school G. 4. Voorstel tot wijziging der verordening op de heffing van schoolgeld aan de openbare lagere scholen met uitgebreid leerplan. 5. Voorstel van B. en IV. tot verplaat sing van den tol aan den Rotterdarnschen dijk. 6. Voorstel van B, en W. betreffende ver lenging van de overeenkomst met de N. V. „L. Smit Co.'s sleepdienst", ter zake van het gebruik van een stoomboot voor haven- en andere diensten. 7. Voorstel van B. ©n W. om thans defini tief te besluiten alsnog een voorschot van 60*00 aan de vereeniging „Volkshuisves ting te vcrleenen. 8. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van den rooilijn voor een gedeelte van den Buitenhavenweg, in verband met de uitgifte van terrein aan de Maatschappij „Oxyge- nium". 9. Voorstel van het raadslid, den heer Gos- linga, inzake beperking van het maximum aantal drankwetvergunningen, met advies van B. en W. 10. Voorstel van B. en W. tot oprichting van een nieuw Ziekenhuis. En verdere voorstellen en mededeelingen. Met ingang van 5 November a,s. is de klerk der posterijen en telegrafie, J. C. van Mark, verplaatst van het telegraafkantoor alhier naar het telegraaf- en hulppostkantoor te Ridderkerk. Den 5den October a. s. zal er een schouw gedreven worden over de wateringen en hein- sloten in het Oud- en Nieuw-West-Franke- land. Wjj verwijzen naar de betreffende ken nisgeving Gistermiddag bekwam de 15-jarige Jo nas, werkzaam in de glasblazerij de Schie en wonende in de Kleine Baan, doordat een andere jongen een blaaspijp met gloeiend glas op hem wieip, aan hoofd en handen vrij ernstige bijand- en siiij- wonden. Na yoorloopig verbonden te zijn, werd hii cyider doktersbehandeling gesteld. AGENDA. 21 t. e. m. 24 Sept. Tivoli Schouwb., 8 u. Speenhoff's Klein Tooneel, Caba ret artistique 23 Sept. Groote Schouwb., 8 u. Rotterd. Tooneelgezelsch De dwaze maagd. 25 Tivoli Schouwb., 8 u. N V. Het Too neel, dir. "Willem Rooyaards De dwaze maagd. lederen avond specialiteitenvoorstelling in Circus Variété en Casino te Rotterdam. Kunst en Wetenschap. Hoofdredactie van tDe Rotterdammer", Met ingang van 1 November is tot hoofd redacteur van De (antirev.) Rotterdammer benoemd prof. mr, P. A Diepenhorst, hoog leeraar aan de Vrije Universiteit te Amster dam. Prof. Diepenhorst blijft hoogleeraar en te Amsterdam wonen. Kechtzaheiï. Rotterdamsche Rechtbank. Voor de Rotterdamsche Rechtbank moest gisteren terechtstaan de 34-jarige boeren arbeider II. F. uit Rotterdam, beklaagd in den Iniach't van 6 op 7 Augustus ten nadeele van D. Benschop1, te Vlaardin- gorambacht, een portefeuille met 'eenige rijksdaalders, een zilveren horloge pn eenige .andere voorwerpen, en den daar op volgenden dag, ten nadeel© van den zelfden een gouden horloge met ketting te hebben gestolen. Aan het laatste bekende beklaagde zich te hebben schuldig gemaakt; de eerstge noemde®. v'oorworpen, echter waren hom door Binsch,op in bewaring gegeven. De horloges verkocht hij te Rotterdam voor f13, terwijl hiji het tabakszakje voor zich. behield. Die portemomaie was hij kwijt geraakt. Het O. M-, waargenomen door mr. Bon man, meende, dat wettig en overtuigend beklaagde's schuld bewezen was. Aan zijn verklaring, dat hij de eerstgenoemde voor werpen mede in bewaring kreeg, mag te genover de pertinente ontkentenis van getuige Benschop geen geloof gehecht wor den. Geeischt werd zes maanden gevangenis straf. De verdediger, mr. L., v. Dantzig, achtte het bewijs van het eerste feit niet bewe zen en vroeg 'ten, opzichte van dit feit beklaagde's vrijspraak. Raad van State. Voor den Raad van State werd heden behandeld het beroep van G. W. J. van der Sloot, te Schiedam, tegen een besluit van B, en W. dier gemeente d.d. 6 Mei 1910, waarbij hem vergunning is geweigerd tot uit breiding van zijn bewaarplaats van lompen aan den Langen Achterweg no. 21, te Schiedam, door het naastliggende en daar mede in gemeenschap staande pand no. 19, in te richten voor bewaarplaats van lompen en beenderen. Omtrent deze zaak rapporteerde Staatsraad mr. Van Gennep, dat de provinciale hoofd ingenieur en Gedep. Staten hebben geadvi seerd tot ongegrondvcrklaring van het be roep wegens de nabijheid van twee ziekenhui zen bij de plaats voor de gevraagde inrich ting en de dichte omgeving. Het beroep werd door appèllant toegelicht en door den heer Van. Luijk namens het Ge meentebestuur bestreden. De moord achter het Rijkemuseum. De Amsterdamsche rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen J. J. Vlootman, tegen wicn het O. M. 10 jaar gevangenis straf geéischt had wegens moord op zijn ruim 16-jarig meisje, Juliana van Driest, in den avond van 20 Febr. 1,1. achter het Rijks- Museum. De rechtbank verklaarde hem volkomen toerekenbaar en veroordeelde hem conform den eisch tot 10 jaar gevangenisstraf. Kerk en School. Ned. Herv, Kerk. Beroepen; te Oude-Tonge ds. P. van Toom, te Sprangte Roodeschool, ds. G. O. Scheepsma, te Boorhbergum. Doopsgezinde Gemeente. Aangenomen: het beroep te Wierin- gen (Hippolytishoek en 't Stroe) door den heer J. M. Leendertz, proponent te Amster dam. Hooger Onderwijs. Bij Kon. besluit van 19 dezer is, met in gang van 1 November, benoemd tot gewoon hoogleeraar in de afdeeling der werktuigbouw kunde, scheepsbouwkunde en electro-tecb- niek aan de Technische Hoogesehool to Delft, om onderwijs te geven in de toege paste wiskunde en mechanica. F. K. Th. van Iterson, werktuigkundig ingenieur, inge nieur bij de gemeente-gasfabrieken te 's-Gra- venhage. Luchtvaart. Olieslagers te Rotterdam. Al was het op Woudenstoini gisteren nfet zoo vol als Maandag, toch! kon men ook nu wederom van tienduizenden spre ken. Er was den gehjeelen dag tot op *het laat ste oogenblik hprd gewerkt aan het terrein, om h!et naar het verlangen van Olieslagers in te richten. De hangar was een 60 meter naar achter verplaatst, en een! plan kier van 110 meter lengte was gelegd, Intusschjen scheen het of de natuur zou, Verbieden den toeleg door te drijMen. Den gansel\en dag woei er een harden wind, gepaaid met regenvlagen, zoo zelfs, dat de ballon captif van Pottum stuk sloeg en dus niet kon opstijgen. Tegen 5 uur begon de lucht echter iets op fjO klaren en te half 6 werd de witte vlag geheschen, wat met een daverend gejuich, van het publiok begroet werd, om dat dit hjet tfeeken was, dat hij bepaald vliegjen zou. Het vliegtoestel weid uit die hangar naar hét plankier gereden. Olieslagers nam er in plaats en 5.38 uur zette hÜ de machine in beweging. Een 50 meter reed hij' oVer het plankier en ging toen plotseling met statige vlucht de lucht in. Dat was een spannend oogenblik. Eerst ging het gelijk ©en vogel met eenige lichte zwenkingen, doch weldra schoot hij met een ontzag lijke v,aart door het luchtruim, donderend door de menigte toegejuicht. Viermalen vloog hij in een zeer wijden kring rond om h<et terrein en bereikte daarbij een hoogte vlan 109 meter. Nja 17 minuten in hat luchtruim gebleVen to zijn, daalde hjij keurig en kwam! ©Ven bezijden het plankier zeer kalm op de aaide terug. Bij het Verbaten van het terrein' weid Olieslagers door een ontzaglijke menigte opgewacht en daverend toegejuicht. Twee vliegkampen. Twee vliegkampen, een te Soesterberg, 30O H.A. groot en dat ta Ede-Lunteren, 6GO H.A. groot, zullen weldra voor het publiek worden geopend. De beidie vliegkampen zijn i,n| "dei eer ste plaats vliegscholien, waarin in! hot vervolg bijna dagelijks, wind en' wéder die nende, zoowtel door nieuwelingen afs door beproefde vliegeniers gevlogen zaj worden. Op beide terreinen is een fabricatie van vliegtoestellen in vollen gang, terwijl 'de prijzen en voorwaarden van levering wél dra gepubliceerd zullen worden. Het toe ren besturen van een vliegmachine moet met f 1000 h f 1500 gehonoreerd worden, terwijl een gelijk bedrag moet worden be taald indien de leerling niet het risico vqn hjet breken Van toestellen wenscht te dragen. TJit de Pers. De Troonrede. De bladen van links wijzen alle op de soberheid vjan deze troonrede, hetgeen ook, zegt ,de „Nieuwe Rotterdamsche Cou rant", niemand verwacht zou hebben na de uitvoerige opsomming yan 1909. Over 't algemeen wordt met ingenomen heid gezien, dat het voornemen bestaat, de bepalingen van ons Burgerlijk Wet boek omtrent de verbintenis uit onrecht matige daack te herzien en de oplossing van het eods-viaagstuk. Omtrent de onder wijs-paragraaf zalmen, zeggen de linksche organen, weldoen, niet te veel optimisme te koesteren en be hoedzaam te zijn. Het is do financieelo paragraaf in hoofd zaak, die aan critiek word,t onderworpen. Do „N. Rott. Crt.", deze paragraaf be sprekend, zegt o. a. „Ook de opcenten op vermogens- en bedrijfsbelasting komen weer op het ap pèl. Minister Kolkman begint van zijn tegenzin tegen dat middel te bekomen, en er een waar liefhebber van te worden, naar het schijnt. Overigens is opmerke lijk, dat tot dekking van het „zeer aan zienlijk" tekort op do aanstaande begroe ting Tedding zal worden: gezocht slechts bij die „tijdelijke maatregelen, als voor het loopende dienstjaar is geschied" gelijk het in de Troonrede weinig fraai heet. Van onbeholpen maatregelen als verleden jaar werden voorgesteld, toeneen plompe verliooging van het tarief van invoerrechten met 1/3 werd aanhangig ge maakt, is bljjkbaar thans afgezien. Minis ter Kolkman heeft dus in het algeloopen jaar wel iets geleerd," Het „Handelsblad" schrijft: „De meüedeelmg, dat de 10 pet. op- ctenten op bekirijfs- en' vermogensbelas ting' dé tijdelijke maatregel van het voorgaande jaar zullen gehandhaafd worden, a^al iedpr wel verwacht hebben. Zulk een gemakkelijke belasting welker opbrengst dit jpar wel op anderhalf mil lioen gekaamd zal worden en; dus niet gemakkelijk gemist kan worden pleegt men niet to doen verdwijnen zonder er iets |anders voor in d0 plaats te bren gen. Dat andere, een algemeen,© inkom stenbelasting, die d© vermogens- en her drijfsbel,asting zou moeten vervangen, zal ons thans „binnenkort bereiken". Dat be hoort mogelijk te zijn in September yan het vorige jaar was zij reeds in voorbereiding. De nandacht zal het hier trekken, dat een Verhooging yap onze keer lage en weinig drukkende successiebelasting, het vorige jaar in uitzicht gesteld, thans yap, f

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2