BIOSCOPE. ScMamclie Officin-Tempi. Hovineh's 79 Leiiveliaven. Telepiioon no. 1085 The International de Heer FRED. KEIJZER SCHIEDAM. de kringen van handel en scheepvaart en zoovele anderen, die hem als journal is! of als vriend waardeeren. Hedenavond wordt don jubilaris, door een groot aantal journalisten een feestdi ner aangeboden in het Hotel do France, waaraan niet alleen R otter damsche, maar ook vele A.msterdamscho en llaagsohe col lega's, zullen. aanzitten en waar het ze ker niet aan nieuwe huldebetuigingen ont breken zal. Ehrlich »606". Twee Nederlandsche geneesliooren, die naar Frankfort geweest zijn, „het Mekka, waarheen tegenwoordig geneeskundige pel grims uit alle landen optrekken", hebben van bun bevindingen een en ander medege deeld, en in dat een en ander is nogal wat tegenstrijdigs. De heer J. F. Maas publiceert in het „Nederl. Tijdschrift voor Geneeskunde" eon artikel, en dr. Lommen in de „Arnhem- sche Courant". De heer Maas zegt: „606 is thans met geen mogelijkheid te krijgen; ik ben aan verschillende bronnen geweest, maar zij waren alle opgedroogd, of afgesloten." Dr. Lommen deelt mede, dat hij van Ehrlich een flinke hoeveelheid van hel poeder „606" heeft gekregen, dat in steriele gla zen buisjes, die luchtledig zijn, is vei pakt. Dr. Maas schrijft: „Wal het zien ver richten der inspuitingen bolrett, ook dat is sedert eenigen tijd onmogelijk gewor den. De reden hiervan is, dat Ilerxheinier den laatsten tijd niet meer do suspensie gebiuikt, maar het middel in oplossing in spuit. De oplossing bevindt zich in toege- smolten buisjes, waaruit zij eenvoudig in de spuit opgezogen wordt; de inspuiting van deze oplossing biedt dus geen moeilijk heden meer, zoodat de demonstratie daar van. oveibodig wordt geacht. Het eenige, dal men dus zien kan, zijn paiienten, hij wie het middel toegepast is of toegepast zal worden. Op sommige dagen echter is liet er zóó vol belangstellenden, dat bet woord „zien" wel wat cuphcinis- tisch gekozen lijkt; velen moeten zich teviedon stellen met „hooren". Dr. Lommen daarentegen zegt: „Dat er verder in Fiankfort geen gele genheid zoude zijn zich de techniek der injecties eigen te maken, moet ik uit eigen ondervinding tegenspreken. Bij Treupcl al thans kan men eiken dag de techniek dei- inspuitingen, de voorbereiding van hetprac- paraal enz. zien en als men er eenigen tijd blijft, kan men dat alles ook zelfver- richten. Zoo is hot mij althans gegaan en ik raad dan ook eiken collega, die naar Frank fort reist, aan, zich ook naar ,Treupel's kliniek te begeven; hij zal or geen spijt van hebben. Ook kan ik hierbij mededeel-en, dat de bewering: dat '1 onmogelijk is iets van hot praeparaat machtig te worden, voorzeker niet geheel juist mag hoeten; van begin September af toch heeft Ehrlich mij de glazen buisjes, bevattende hot poeder „GOG", ter hand gesteld en sedert cemge weken pas ik het bij' mijn patiënten met zeer gunstige resultaten toe; doch hier over later meer in een onzer medische vakbladen." Intusschen zijn Ik ide medici vrij opti mistisch gestemd, Lm opzichte der resul taten. De heer Maas vertell, dal hij er toch in geslaagd is, zij het ook.hiel moeite, vrij veel tc zien te kiijgon en dal de uitkom sten vaak vernissend waicn; in andere gevallen liet bet middel min ot meer in den steek. De uitkomsten waren het meest tref fend, zegt hij, bij verschillende hardnekkige en kwaardaardige, vooral gummeuse sy- philclen, maar ook bij primaire cn secun daire verschijnselen was do uitslag soms merkwaardig. De heer Maas heeft het cr dan verder over, dat Horxheirner op 5 Sept. nog steeds sprak over het opgeloste „Ehrlich", een oplossing, door hom beter dan hel oor spronkelijk middel geacht en in een lezing op 6 Sept. veiklaarde, dat dc oplossing toch niet te verkiezen was. Aan het slot zijner beschouwingen zegt do heer Maas o. a. „Laten wij, nuchtere, Nederlandsche ge neeskundigen, ons hoofd koel houden, ons niet laten meeslepen niet dien schoon schui menden stroom. -Natuurlijk willen pok wij, zoodia het middel „606" onder ons be reik komt, onze patiënten er mede bolian delen daar bobben zij recht op en daarnaar verlangen wij ook zeiven maar laten wij daarbij eritisch blijven, teinghou- derul, laten wij tegenover den behandelde duidelijk doen uitkomen, dat het ons voor- loopig niet mogelijk is, op eenigerlei wijze uit te maken of hij werkelijk volkomen genezen is. Zóó kan het nieuwe middel misschien veel nut en zal liet weinig na deel brengen." Van de plotselinge mecningsvorandering van Ilerxheimer geeft dr. Lommen do vol gen do verklaring: „fterxheimer gebruikt sinds cenigo we ken de bekende oplossing. Op 6 Sept. doel de nu Ehrlich tor vergadering mede, dat deze oplossing zich op den duur omzolte, omdat ze na eenigen Lijd een donkeid-dg tint aannam; daarom krijgt'U. dan ook zijn oplossing eiken dag uit de apotheek vcisch bereid; hij verkrijgt hiermede dezelfde gun stige uitkomsten, doch de vloeistof is na- tuuilijk niet geschikt .om in don handel gebracht te worden. Dat II. dit gemakkciij ker vindt dan de ietwat omslachtige voor bereiding, is natuurlijk. Dal alleS doet echter -niets aan de groote waarde van bet prac - 'paraat "atr IC" 1 Comenius, De Gemeenteraad van Praag besloot het stoffelijk overschot van zijn beroemden, landgenoot Komensky (Comenius), thans to Naarden begraven, te laten, opdelven en naar Praag te vervoeren. Kerk en School. Neb. Herv. KcnV Aangenomen het beroep te Hoeve laken ds. B. van der Wal,'te Hasselt. Geref. Kerken. Beroep on te Bunschoten ds. B. v. d. Werft te Ilarlingen. IJooger Onderwijs Universiteit te Leiden. Doctoraal Staats wetenschap: de lieer mr. A. J. C. Rethaan Maearó. Univcisiteit te Amsterdam. Doctoraalexa men in de geneeskunde de hoeren 1. 01- jeniclc en M. Goudvis. Vrije universiteit te Amsterdam. Bevor derd tot doctor; in de theologische facul teit, de heer W. A. .Touberl, op proefschrift. De verhouding van geloof en welen in de Nederlandsche theologie der 19de eeuw, in het bijzonder bij Doedes en Van 'Oos- terzee. Universiteit te Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op stellin gen de beer A. F. Teldcrs, gcboien te Amsterdam, en de heer E. M. B. Koiten- ocvei, geboren te Gouda. Luchtvaart. Begrafenis van Chavez. Dondcidag is.Geo Chavez met lieel veel plechtigheid bcgiavcn. Als oen laatste sym pathiebetuiging aan den koenon avïatour, nam heel de bevolking van Domodossola aan de begtafenisplechtighcid doel. Militaire, civiele en geestelijke autoritei ten, oud cn jong, rijk on arm, allen sloten zich achter dc lijkbaar aan. De muziek speelde een Ireurmarsch, terwijl de klok ken, die den aviateur begroel hadden bij zijn Aipcnvlucht, nu voor zijn laatsten rit luid den. Alle vensters waren behangen met ouwfloers. Werklieden hadden vrij af go- kicgen om getuige te zijn van de begra fenis en de winkels waren alle gesloten. Na den lijkdienst in de kerk hield de priester een roerende toespraak. Daarna toog dc processie naar hot station, waar do butgemeoster een rede hield. Paulhan sprak ,ook. Het stoffelijk overscbol van Chavez werd des avonds naar Parijs overgebracht. Dc lijkkist droeg eenvoudig als opschntt Chavez". Dc gezonden kransen vulden bij na het gelieelc vertrek waar do lijkkist zich bevond. •riPAHPn^ti MÏCIIWS. nog niet. Velen, die ervan gebruikt hebben, zijn vrijgebleveii van bovengenoemde on gesteldheid. Qoed afgeloopen. Toen Donderdagmorgen de tram van on geveer 10 uur, op dc hoogte van Vlokhoven, Lij Woensel, in aantocht waa, kwam deze in nanraking met paard en kar van den landbouwer A. v. d. Water. Genoemde land bouwer kwam van uit een binnenweg, om zoo dc- tramlijn te passeeren. Toen juist het paard op de tramlijn was, werd het gegrepen door de machine en werd het geheel onder de ma chine verpletteid. De buries werden van de kar genikt, de kar in dc sloot geworpen en genoemde landbouwer, gezeten op de kar, loog over de kar heen, en kwam er wonder boven wonder met een weinig pijn af. Ver- dei kwamen geen ongelukken voor. De ooi zaak is toe te schrijven aan het feit, dat ge noemde v. d. Water erg doof is, zoodat deze do tram niet bemerkt heeft. Verborgen geld. Men meldt aan de „O. If. Ct." uit Velsen: Bij oen schijnbaar behoeftig, alleen wollen den man, zekeren B., is in een kist verbor gen gevonden een som van ruim 2000. Daar de rrian het nel niet lang meer maken zal, is dit voor zijn behoeftige familieleden zo kei een meevallertje. liet geld was verbor gen in een kist, die, naar wij vernemen, door oen ziekenveiplcegster en een buurjon gen is opengebioken. Hierover is de familie dan ook niets gesticht, alsook over het. feit, dat, vóór een der familieleden geraadpleegd was, ïeeds de burgemeester en notaris zekere maatregelen hadden getroffen. Voor dit laat ste kunnen misschien vet'schoonende omstan digheden gelden, maar voor het eerste, ze ker niet. litie Politiehonden. De heer N. Verkade, inspecteur van po- te Winschoten, schrijft het volgende aan de „Politiegids" „Den 24sten Augustus j.L, 's voormid- dags 8 uur, kreeg ik aangifte, dat bijeen inwoner dezer gemeente een blauwe duif des nachts to 1 uur uit de til gestolen was. Terstond ging ik er met mijn Dpit- neming is uitgevaardigd, zich' op, het oogenblik io Parijs. Van uit die plaats heeft hij naar Bui tenzorg geschreven om zich te excuseo- ren over zijn lang wegbleven. „In. over leg met derden", voegde hjj erbij, was hjj er toe gekomen zjjn verdediging van uit Parjjs te voeren. Sedert 14 dagen be vond hjj zich in het bezit der daartoe benoodigde stukken. Uit de omstandigheden, dat de heer Van Everdingen verlenging van verlof heeft gekregen, kan worden afgeleid, dat men in Nederland met zijn verblijfplaats be kend is, en dat do gelegenheid, om zich van uit het buitenland te verdedigen, hem met goedkeuring der justitie wordt ge laten." Zeven jaren zonder slaap. Zooals er ziekten zijn, die een langdurigon slaap, zelfs vau jaren ten gevolge hebben, zoo schijnt cr ook een ziekte te bestaan die den menseh jaren wakker doet blijven. In Boedapest leeft zulk een patiënte, die gedurende zeven jaren '.niet meer geslie pen heeft. Zeven jaar geleden had deze vrouw een meisje gekiegen, waar ze met groot verlan gen op gewacht had. Het kind was 's nachts zeer onrustig, en de jonge moeder waakte clan ook eiken nacht bij haar. Op een keer was de moeder in een diepen slaap geraakt, doch schrok plotseling wakker, na gcdioomd ie hebben, dat men haar kind ontrooven wilde. Na dien tijd heeft de arme louw niet meer geslapen. Alleen gaat ze een weinig rusten wanneer ze do hand van haar kind vasthoudt. Als 't meisje zich even beweegt, is het met de rus! gedaan en staat de moeder verschrikt op. Geen dokter heeft tot nu toe deze patiënte kunnen genezen. Behalve dit niet kunnen slapen, is de vrouw geheel normaal en blijkbaar' heeft dit volslagen gemis aan slaap geen invloed op liaar gestel. Een soortgelijk geval als dit, heeft zich voorgedaan in Frankrijk, waai' een advocaat gedurende twaalf jaar zonder slaap geleefd heeft. De man is nu weer geheel normaal. Hij heeft zijn slaap terug, zonder behoefte schen herdershond (Hussan van der Ham- I te hebben dit twaalfjarig gemis weder in te Een tentoonstellingsterrein bij Amsterdam Dc Raad der gemeente Sloten heeft aan do liecien L. J. Neumedjer en II. van der Fijgli te Amsterdam conaessio vertoond, voor den tijd van vijf-en-twinhg jaren, om op 'teiroinen groot 35 11.A. gelegen aan en in de nabijheid van den Admiraal do Ruyterwög, gehouwen te slichten vooi een permanente tentoonstelling. Omtient dit tentoonstellingsplan kan hel „Iklbl." na der de volgende bijzonderheden mededoe- len Het teirein is gelegen aan de West zijde van don Admiraal de Hnyteiweg, nabij Sloterdijk, ongeveer tegenover de nieuwe R.-K. kcik. Aan den weg is oen hoofdgebouw ontworpen, als een industrie hal, eon gebouw vooi schoone kunsten, oen koloniale afdeeling enz. Links van liet hooidgebouw is een „Oud-Holland" gepio- jeetoerd. Tussehen do gebouwen hoeft men zicli bassins mot een cascade en. tuinen gedacht. In een dier bassins zou dan een mailboot komen le liggen, evenals tij dens de tentoonstelling voor hotel- en reis- wozen in 1S95. De tentoonstelling, zooals zij ontwoipen is, beslaat oen oppervlakte van pl.m. 28 H.A.j dat is bijna anderhalf maal zoo groot als de oppervlakte dor wereldtentoon stelling van 1883. Bij het ontwerpen van hel plan is dan ook in de eerste plaats aan een wereldtentoonstelling gedacht, ter wijl verder het denkbeeld van jaarlijksche tentoonstellingen op allerlei gebied den ontweipers voor oogon gestaan heeft. Onderhandelingen zijn, gaande m zake vorming van een consortium, dat het ton- toonstollingsteuein zal cxploiteeren. dc Het Ned. lenloonslellingsgebomv te Brussel. Let gebouw der Ilollimdsclic afdeeling op Wereldtentoonstelling te Brussel zal, vol gens het „Handelsblad van Antwerpen", niet oulen al gob loken óór hot bezoek van Ko ningin Willielmina, in Mei 1911. Men zal het tol feestzaal inrichten. Er is ook sprake van nog andore gebouwen, ten minste voor zekeren tijd nog, te sparen en de boven, in openbare pdtken te herscheppen, waarin men op zich zelf staande ilia's zou bouwen. Onzuiver eten Men meldt uit Amersfoort aan de „Tel." Woensdag werd een regiments-manoou vre gehouden in de omgeving van de Py- ramide van Auslerlitz. Voor het bivak* was het middageten in hooikistcn meegenomen Bij een dertigtal manschappen en eon der officieren van het le; reg. huzaren, heeft zich don volgenden nacht,'herig diar- rliee voorgedaan. Ernstige gevolgen zijn niet voorgekomen. t Of hot eten do schuld draagt, weet men melberg") heen. (Dit was de eerste maal. dat deze hond, nu 13 maanden oud, door mijn in de praktijk zou gebiuikt wor den.) Bij de woning van den bestolene liet ik den hond „lucht nemen" aan voetsporen, welke door een omgespitten akker liepen. De hond biacht mij (dit spoor volgende, ook waar het niet meer zichtbaar was) by een alleenstaande woning. Op mijn vraag aan den bewoner (die mij hoogst waar schijnlijk met den spoorzoekenden hond had zien aankomen) verklaarde hij, dat al zijn duiven op het dak zaten. (Op hot dak zaten twree witte duivenmeer duiven bleek hij niet te hebben.) Telkens wierp de man vreesachtige blik ken op den hond, dien hij blijkbaar niet vertrouwde. Ik liet Hussan het spoor weer opnemen, doch nu terug. Hij bracht mij bij den aangever terug. Toen ik daaraan- kwam, liep deze mij al tegemoet en ver telde mij, dat de duif al weer terug was komen vliegen uit de richting van 'thuis, .waarheen de hond mij had gebracht. Blijkbaar was de dief bevreesd gewor den (voor den hond als wettig bewijsmid del). en had de duif losgelaten. Of de schrik voor do politiehonden er ook in zit." halen. De vergiftigingszaak le Hoorn. Gistermiddag arriveerde te Ilooin het parket uit Alkmaar tot nader onderzoek der geruchtmakende vergiftigingszaak. Dooi twee doktoren werd het lijk van mej Markus onderzocht. Do toestand van het dienstmeisje is van dien aaul, dat elk oogenblik het einde verwacht werd. Het bewuste pakket was uit Amsteidam verzonden per Van G-end Loos. Alen heeft nog niet de minste vermoedens omtrent den dader. Het vermoeden wordt geopperd, dat de schuldige zich wellicht zou kunnen be vinden onder de kermisreizigers, doch dit vermoeden is natuuilijk slcchis een zeer losse veronderstelling. De oude Alarkus is n.l. elk jaar- belast met -het vaststellen der plaatsen voor de verschillende pach ters en het vermoeden is nu in verhand met het bijgevoegde briefje geuit, dat een der ontevredenen, wellicht slecht-bedecd- de kermisreizigers, een wrok legen Alar kus koestert. Van andere zijde werd gemeld, dat ern stige vermoedens zijn gerezen tegen oen der naaste familieleden. De politie was gisteren zoekende naai zekeren E. G., den 35-jarigen schoonzoon van Al., die te Hoorn een timmermans zaak heeft, doch sindsongeveer een week spoorloos is verdwenen. Het paiket heeft reeds de vruchtentaart doen onderzoeken. De uitslag daarvan is nog niet bekend. De zaak-Van Everdingen. De „Java-Bode" „van Donderdag 1 Sep tember schrijft: „Onder de officieele berichten, in ons blad van Dinsdag opgenomen, staat te lozen, dat het bui toni and sch verlof, bui ten bezwaar van den lande, aan den amb tenaar mr. Van Everdingen verleend, met drie maanden is verlengd', Araar wij vernamen, bevindt de heer Tan Everdingen, tegen wien, gelijk men weet, in. «Nederland een .hevel tot inheohtenis- De cholera. Nu eenmaal hel hooge woord geuit is, dat Napels besmet moet worden gencht, komen de bijzonderheden over den toestand los in de bladen. Afschuwelijke tooneelen spelen zich op de openbare straat af. Als bewijs in welk een overspannen toestand van doods angst het bijgeloovige \o]k verkeert, moge het volgende gelden. Dezer dagen zochten aldaar twee pei"sonen in een der volksbuur ten naar gemeubileerde kamers, en bleven dnaibij telkens voor een huis staan. Dit tiok de aandacht van eenige vrouwen, die hen volgden, en riepen„het zijn duivels kunstenaar, die de cholera verspreiden."- Toen een der vreemdelingen een kind, dat hij een adres had gevraagd, een koekje gaf, schreeuwde de menigte: slaat ze dood, de giftmenger, en weldra regende het vuistslagen op de beidd ongelukkigen, die ternauwernood ontkwamen, met de hulp van een paar politieagenten. Ta een dorp op Sicilië liep het leven van professor Mangredi groot gevaar, toen hij met eenige ziekenverplegers aldaar aan kwam, ten einde de noodige voorzorgsmaat regelen te treffen. Te Tnabia moesten de Lospit aal beu mirten zich tegen de menigte verdedigen, terwijl zij een door de ziekte op slraat aangetast persoon vervoerden. In een ander dorp weid een bedelaar half dood ge ranseld ea geschopt, omdat de domme boeren meenden, dat hij de cholera oveibracht. Ook de afgevaardigde Tllla zal de regee- ung interjiellccren over de gebrekkige wijze, waarop gewaakt is tegen besmetting uit de provincie Apulië. fianriül en Bedrijf. AMSTERDAAI, 30 Sept. Lijnolie. Vliegend ƒ465 4 OpOctober 46 Nov .-Dee. 43 j; Jan.-Aprii 40| ƒ41 4-Oj; Alei-Aug. 35 355 35£. LEEUWARDEN, 30 Sept. Boter. Booreboter le soort 52. Aan voer 10 J, 4 5 vaten. Eabi ieksboter 51.50 5 53.50. Aan voel 10 i, 31 i vaten. Noteering van de Commissie, le kwal. Fa in ieksboter 53.-- Noteering van de Commissie der Ver. van Boter- en Kaashandelaren in Friesland, le soort Fabi ieksboter 53. PARIJS, 30 Sept. Spiritus per Sept. fr. 46.per October i fr 16.25, 4 eeiste maanden fr. 16.4 maanden van Mei fr. 47.25. Stemming ge drukt. HAMBURG, 30 Sept. Petroleum. Penusyivunische in loco mk. 6.10. Spiritus in loco vast; per Sopt. mk. 22, Oct.-Nov. mk. 214, (zonder fust). BUDAPEST, 30 Sept. TarweStemming prijshoudend. (gemeente AVildervank). Rechtercommissa ris: mr. H. Kuipers; curator: mr. AI. I. Polak Phzn. J. Negenman, timmerman te Hemelum. Rechter-commissaris: mr. P. C. J. A. Boe- les; curator: mr. L. K. Okma» De handelsvennootschap onder de firma T. Abbring, Hingst Co., te Workum, waarvan hoofdelijk voor het geheel ver bonden vennooten zijn T. Abbring Hingst en J, H. Swart, cementsteenfabrikanten te Workum, zoomede genoemde vennooten. Rechter-commissaris: mr. J. J. Croles;cu rator: mr. P. C. Andre®. P. II. Peeters, kleermaker en winkelier, te Posterholt. Rechter-commissarismr. Gompert; curator: mr. Paul Tripels. Cl, J. Sprokkelhorst, koopman en lood gieter, te Amsterdam. Rechter-commissa ris: mr. J. T. F. Telling; curator: mr. J. J. B. van der Alandere. Opgeheven: D. G. Walsemann, reiziger in sigaren, te Utrecbt. C. Doijen, weduwe van J. II. Ilouben, meelhandel en broodbakkerij, te Grons- veld. D. Alenagle, grossier in koek- en suiker werken, te Rotterdam. Geëindigd: Thans wijlen mr. Al. van der Brugge, wed. A. Smit, zonder beroep, gewoond hebbende te Nieuw-Lekkerland. P. W. Svveres, kleermaker, te Amsterdam. S. D. Lelyveld, te Amsterdam. J. Rijsdijk, ,te Hendrik-Ido-Ambacht. C. Alaters. te Hees (gem. Nijmegen. Vernietigd: W. D. Eerland, motorboot-eigenaar te Lekkerkerk. Hoogwater te Schiedam. Oct. 1: v m. 2.52 n m. 3.16 23 34 3.55 3410 i» 4.29 4- 4.42 d 4.59 Hoogte van hot water op de rivieren. Berichten van 30 Sept. LOBITH, 2u.n.tn. 11.39 G<v 0.10 M KOBLENZ, 6 u. 's morg. 2.57 Gev 0.09 M TRIER, 9 u. KEULEN, 11 u. RUI1RORT, 8 u. Zon en Maan, Zonsopg. Oct. 2:62 vm. onderg. 5.35 n m. 3:63 s 5 34 4:65 5,32 3 Oct. N. M. 11 Oct. E K. Familieberichten- (Uit eenige couranten.) Getrouwd: 29 Sept. F. AV. J. Kam penhout en II. J. G. C. v. cl. Lee. W. A. Steunenberg en II. Oosterink. P. J- 't Hooft en G. A. v. Keulen, allen Amst. Bevuilen: 29 Sept. Vottewinkel Koemz, Z,, Amsterdam. Overleden: 27 Sopt. D. Drupsteen, 69 j„ Baarn. 28 Sept. Wed. C. J. Röell -v. Eekelen, 83 j., Den Plaag. J. Tjeb- bes. 59 j„ Leeuwarden. ADVERTENTIE!!'. Van Vrijdag 30 Sept tot en met Maandag 8 Oct. Buitengewone Voorstellingen door Explicateur Geheel nieuw Programma. ELECTKISCU LICHT. Enliëe: le rang 75 Ct2e rang 50 Ct, 3e rang 25 Ct. Zaterdagmiddag 2 unr en Maandagmiddag 5 n. Hinder- en Familievoorstelling met Speciaal Programma. Entrëe Kinderen 10 cents, le lang 25 Ct. 2e rang 15 Ct. Zie verder de biljetten. 0 50 Gev. 0.02 M 2.67 Gev O.09M 1.97 Gev 0.12 M Bij alle drogisten verkrijgbaar. BOTTERDAM. T u r w o AI a i s NEW-YORK, 30 Sept. Sept. Dee. Mei -- 1035 Sopl. Dec 57g Juli 108t Mei 60^ Faillissementen- Uit dc Staats-Courant. Uitgesproken. II. J. Nijboor, caféhouder te Stadskanaal Creole verscheidenheid in Serre -M eubelen - Legstoelen. Badstoelen. Reismanden.

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 7