;SIS 4r ffe-% 1 1 I <&v T &*- <Lr V'> -# M<V %C- 1 h'eeron ên ziekenoppassers bewogen zich voortdurend op de plaatsen, waar de strijd hot hevigst woedde, zoodat de gewonden zoo snel mogelijk weggebiacht en behan deld konden worden. Die goede regeling heeft dan ook, ge paard aan de omstandigheid, dat de revo- lutionnaire denkbeelden reeds zoo diep doorgedrongen waren bij do bevolking, ton gevolge gehad, dat de hoofdstad bin nen zoo korten tijd in handen der repu blikeinen was. In tegenspraak met vorige berichten, welke zeer overdreven worden genoemd, wordt thans gemeld, dat het aantal ge sneuvelde burgers en militairen ongeveer 300 bedraagt. De strijd was beperkt tot twee of drie punten der stad. De repu- blikoinsch gezinde troep telde 1500 man, waarhij zich! tOOO hnigers hebben aan gesloten. De koningsgezinder! beschiktpn over 2000 soldaten. De lezing van den „Daily Chro nic 1 o"-c' or respondent De correspondent van de „Daily Clno- nicle" te Lissabon, die aan zijn blad bij zonder uitgebreide telegrammen kon zen den, h'eeft zijn beschrijving van de revo lutie voortgezet. IVe ontleenen daanmn het volgende: De republikeinschle batterijen blonken niet uit door overmatig juist schieten. Een groote menigte gianaten viel neer in het prachtige, dichtbeboomde park bij het ko ninklijk paleis, dat voor een groot ge deelte verbrandde. Gedurende de crisis hield koning Manuel zich kranig. Ofschoon de granaten reeds bij tientallen losbarstten boven de torens van zijn paleis, was de jonge vorst sleckis met moeite tot vluchten te bewegen, niet tegenstaande een zeer groot deel zijner hofhouding, door de paniek aangegrepen, ijlings het hazenpad had gekozen. Tot de paar vrienden, die hem trouw bleven, zeide de jonge koning onder liet verlaten van zijn paleis „Ik wii overal heengaan waa het u belieft, zelfs diar, waar de strijd 't felst woedt, ik zou er toch de voorkeur aan hebben gegeven, Lissabon niet te verlaten." Zooals reeds gemeld, had deze vlucht te meer iets vernederends voor koning Ma nuel door het feit, dat de republikeinen hem een paar uren vroeger een in schnk- kelijk-bornbastischen, uiterst bloemrijken stijl vervat ultimatum hadden doen toe komen. Daarin werd hij uitgenoodigd, na mens het volk, om vóór vier uur afstand van den troon te doen. had at de koning govluch't was, vor- spreidde zich' het gerucht, dat hij zich aan boord van het Braziliaansche slagschip „Sao Paulo" had begeven. -De republi keinen wilden hem daar zoeken, maar de commandant weigerde hen aan boord te laten. Daarna waren de republikeinen nog on handig genoeg, te verzoeken of het Brazi liaansche oorlogsschip marinesoldaten aan land wilde zetten, naar het heette om de orde te helpen bewaren Natuurlijk ging de commandant van het schip met op dit verzoek in. Ondertusschen was het bombardement der republikeinseho oorlogsschepen begon nen. Over het moorddadige, noodelooze bombardement van do „San Rafael" is de correspondent volstrekt niet te spreken. De kruiser kwam snel de Taag opstoo •men tot op 400 el van de ministeries van Oorlog en van Marine, en begomvan dien afstand to vuren, waardoor een groot aantal non-combatante beambten letteihjk van achter hun bureaux werden wegge Schoten. i Dezelfde kruiser maakte zich' schuldig aan een tweede daad van „moorddadige barbaarschheid", zegt de genoemde corres pondent, door van vlak bij op de regee- ringsgebouwen te gaan schieten, zoodat de granaten vielen te midden van totaal onschuldige nieuwsgierigen, die zich daar onder de booggalerij, die langs de gehou wen loopt, hadden opgesteld. Bij dozijnen werden deze ongelukkigere door de sprin gende granaten verscheurd. Suizend 1 en fluitend gierden do granaten door de lange straat, waar de regeeringsgebouwen staan, en sloegen hier on daar de vluchtende bewoners te pletter, doorboorden de ma ren en troffen vaak de nieuwsgierigen, die uit hun ramen op de tweede en derde verdieping leunden. GEMENGDE MEDEDEELÏNGEN. België. Aan het stadhuis te Brussel is gister morgen de aankondiging aangeplakt van het huwelijk tusschen prinses Clementine van België en prins Napoleon. F r a n k r ij k. Op een in de Arbeidsbeurs te Parijs ge houden vergadering hebben 6000 man spoorwegpersoneel zich bereid verklaard onmiddellijk het werk neer te leggen, wan neer het stakingscomité daartoe opdracht zou geven. Een der leiders verklaarde, dat de staking weilicht reeds binnen een week zou worden afgekondigd, indien dc regeering de eischcn vari het personeel tegenover de directies niet steunt. Op een tweetal werkplaatsen van den Noorderspoorweg is Zaterdag door ongeveer 500 werklieden het werk neergelegd. Van heel veel belang wordt loze staking niet be- sehouwd. Duitschland. Uit Friedberg wordt, in afwijking met de vorige berichten geseind, dat de tsaar keizer Wilhelm in de eerste helft van November to Potsdam zal bezoeken. De Berlijnsehe bladen van gistermorgen melden, dat de staking bij dc firma Kupfer, welke aanleiding heeft gegeven tot de beken de onlusten in Mohabit, geëindigd is. lieden zou het vveik worden hervat. dag Spanje. Mmister-piesidcnt Ganalejaa heeft Zater- in de Kamer gesproken over de betoo ging van werklieden en katholieken. Hij vond, dat do elementen der rechter- on lin- kei/.ijde handelden op een wijze, die hij als een oproep tot den burgeroorlog beschouwt. Canalejas las daarop brievexx van bekende reactionairen voor, waarin zij zoggen, dat de regeering geen eerbied waard is en aanraden een aanslag op Canalejas to plegen. Do betooging te Bilbao is, zeide de minis ter, verboden om een waarschijnlijk bloedbad to voorkomen. De betooging te San Sebas- tiaan werd eveneens verhinderd, want deze zgn. vredelievende betooging is per slot -van zake niets anders dan een gevaarlijke bewe ging. Over het Vaticaan sprekend, zeide Cana lejas, dat dit in zijn betrekking met Spanje verschillende standpunten heeft ingenomen. Waarom zoo vroeg hij zou, het Vati caan soms met de sterken transigeereii en niet met de zwakken? Waarom beliegt en bedriegt men de Spaansche katholieken? Ca nalejas schetste vervolgens do toegeeflijkheid van het openbaar gezag ten opzichte Van de geestelijkheid in Spanje, wat het overwicht van de kerk over den staat ten gevolge had. Het clericalisme doodde de burgerlijke vrij heid ynn geweten en het was hoog tijd den beslissender! strijd daaitegen aan te binden. Canalejas noemde de onderhandelingen, die met liet Vaticaan waren aangeknoopt, een doolhof, waaruit men zich met geen mogelijk heid had kunnen redden. Wij zijn zoo verklaarde hij thans in nieuwe onderhandelingen getreden en zullen ons niet aan de gevolgen daarvan onttrekken. Wij willen integendeel de gelegde banden nauwer aantrekken, ofschoon ik vrees, dat dit niet mogelijk 7>al zijn. De Rif-kwestie even aanhalend, zeide hij, ordersteilenderwijze, dat, indien een militaire actie in Afrika noodzakelijk mocht blijken, de rpgeering den steun zal vragen van alle elementen in de Cortes en dat deze haar zeker niet onthouden zou worden. Een motie, inhoudend, dat de Kamer haar volkomen instemming betuigde met de woor den van Canalejas, welke de zienswijze van alle liberalen had vertolkt, werd met 147 stemmen aangenomen. Alleen de liberale af gevaardigden namen aan de stemming deel de overigen onthielden zich. zant te Washington benoemd. Een later telegram rneldt, dat in de ma- J 's-'Grnjenhage, 'graaf Ehrensvard, is tot ge- eliineloodsen van den Noorderspoorweg een honderdtal werklieden den arbeid hebben neergelegd. Hun dienst wordt thans waarge nomen door genie-soldaten. De treinenloop ondervindt geen verandering. Finland. Do Finsche Landdag is Zaterdag ontbon den wegens haar uitdagende houding, toen zij de behandeling van eenige haar voorge legde Wetsontwerpen weigerde. De nieuwe verkiezingen zijn tegen 2 Ja nuari uitgeschreven en de nieuwe Landdag zal op 1 Februari bijeenkomen. Do voorzitter van den Landdag Svinhufud heeft verklaard, dat men alle pogingen in het werk zal stellen om de/elfde afgevaardigden weer te kiezen. Daartoe zouden alle partijen samenwerken. Turjcije eix Griekenland. Het bericht ovei nieuwe terugroeping van den Griokschen gezant te Konsfantinopel is onjuist. Gezaghebbende kringen verklaren, dat Gryparis een maand geleden naar Athene ontboden is voor eenvoudige dienstaangele genheden. Zijn afwezigheid zal slechts van korten duur zijn. Honduras. Het staatsdepartcmenl te Washington heeft de kanonneerboot „Princetown", welke zich oj) 't oogenhlik te Aeapulco bevindt, bevel gegeven naar Ampnla in Honduras te gaan, kaar volgens berichten uit New-Or leans anarchie heerseht en de buitenlandsche belangen bedreigd worden. China. De Britsehe marine-autoriteiten te Hong kong hebben, wegens vrees voor het uitbre ken van een tegen de vreemdelingen gerich te beweging te Kanton bebouwbare inlich tingen ingewonnen om bijtijds maatregelen te kunnen nemen ter bescherming der Brit sehe onderdanen. BINNENLAND.' Vrln het Hof. H. M.1 de Koningin is voornemens Sir George Buchanan, benoemd Britsch Ge zant te St. Petersburg, den 21en October- ten Paleize Hot Loo te ontvangen ter over handiging zijner terugroopingsbrieven als Gezant van Groot-Brittannië te 's-Gravon- hage. i Een paar dagen later zal 'de Gezapt Den Haag verlaten. Graaf Ebrensvllrd. Reuter seint uit Stockholm De Zweedsehe gezant te Brussel en Personalia. In het Hotel des Indes te 's-Graven- h'age heeft heden intrek genomen kolonel Swart, civiel en militair gouverneur van Atjeh'. De „Prinses Jnliana". Naar wordt bericht, is do „Prinses Julia na", waarvan het onzeker was, of zij on der de tegenwoordige omstandigheden het gebruikelijke bezoek te Lissabon zou af leggen, Zaterdag aldaar geweest en weder vertrokken, ter voortzetting van de reis. Tweede Kamer. De afdeelingen der Tweede Kamer, die Vrijdag j.l haar werkzaamheden tot mor gen geschorst hebben, zijn' met het begroo- hngsoaderzoek gevorderd tot het marine hoofdstuk. De commissie van rapporteurs voor de algemeene beschouwingen der staatsbegroo- ting en daarmede verband houdende hoofd stukken, komt reeds hedenavond samen. Morgenavond vergadert de rapporteurs commissie voor de Indische begrooting 1911. Holland—België. Uit Parijs wordt gemind: Dc „Temps" van gisteren wijdt een hoofd artikel aan de verhouding van Belgie en Holland en constateert een belangrijke Ver koeling op politiek terrein. Daarna brengt het blad de jongste polemieken in herinnering, gevoerd tusschen de Ilollandschc en de Bel gische bladen, en die, op den keper be schouwd, slechts „pers-schermutselingen" waxen. Volgens genoemd blad heeft het wets ontwerp der Nederiandsche regeermg, dat de douane-taiiexen, die den handel tusschen beide landen regelen, weder wil verlagen, de giicxen der Beigen op het teircin der prac- tisehc politiek en der economische levensbe langen gebracht. De dooi Nederland beoogde m-anderingen op fiscaal gebied zullen voor de Belgische nationale productie, en vooral voor de metaal-industrie, zoer nadeelig zijn en worden in Bolgie als absoluuut on-vriend schappelijk aangemerkt. Men vraagt zich af, of Holland misschien niet een bepaalde voor keur heeft en wel speciaal voor de Duitsche ijzer-industrie. Men gelooft te Brussel opnieuw aan een geheim 'Hollandsch-Duitsch verbond, vooral sedert de laatste wetsvoorstellen betreffende de landsverdediging, strekkend tot verster king der stelling Vlrssingen, die de Schelde- mondmg beheerscht. De „Temps" treedt dan in bijzonderheden omtrent het gevaar, dat, ingeval van een Engelsch-Duitsch conflict, zou voortvloeien uit de omstandigheid, dat Holland een gewil lig werktuig zou zijn in de hand van het Duitsche militarisme. Als de Duitsche vloot zich eenmaal meester heeft gemaakt van Den Helder, is zij slechts op een kanon schot afstand van Sheerness, en als zij de stelling Vlissingen nam, slechts op den af stand van een pistoolschot van haar tegen stander. Welnu Het langzaam maar zeker en koel berekend naderen van een voorgenomen doel, is te bekend als een specifiek Duitsche eigenschap, dan dat men niet in de voor Vlissingen aangevraagde credieten, het twee- do artikel van het programma moet zien, waai'van het eerste do versterking van Den Helder was. Het is den Belgen, alsof een stille bedreiging van Duitsche 7ijde, vanuit Vlissingen, tot hen komt. Zii vreezen voor het gevaar van Engelache hulp te worden afgesneden, en ingelijfd te worden bij een continentaal stelsel, dat zij verfoeien, en dat de gevolgen van een event ucelen oorlog tus schen twee groote mogendheden een groote romp over hun land zoude brengen. Men be grijpt besluit de „Temps" dat dit alles weinig bevorderlijk is voor de toenade ring tusschen Hollanders en Belgen, die reeds door zooveel tegenstrijdige belangen, op econo misch gebied, verdeeld zijn. Tegen de 40 mülleen. Men schrijft uit Arcen, L., aan de yL, K". Op het oogenblik circuleert hier vanwege den Nederlandschen Bond tegen Algemeenen Dienstplicht een zegel ter teekening, ten ein de zooveel mogelijk invloed te oefenen op onze volksvertegenwoordigers, om door dezen te voorkomen, dat eene wet tot stand komt, welke algemeenen dienstplicht zou gebieden en om te doen stemmen tegen de bewuste s40 millioen". Men grondt zich op de on- wensehelijkheid, dat nog meer jonge mannen aan het bedrijf enz. onttrokken worden, en dat er nog meer belasting betaald wordt, alsmede op de uitspraak van den Generalen Staf, ïdat ons leger sterk genoeg is". Genoemde bond telt als bestuurders baron Van Dorth tot Medler, burgemeester van Dui ven P. H. Everts, SevenutnJan Truyen MeijelP. J. Baarzevoet, voorzitter Miliciens bond, Amsterdamjhr. ridder de Van der Sohueren, voorzitter Nederl. Landbouwbond ZevenaarAdriaanse, secretaris, Roermond er de burgemeesters resp. Uii Horn, Posterholt Heel, Baexem en Maasbracht. Parklaan aldaar op. Met het fanfarekorps, de tamboers, hoornblazers en pijpers, mar cheerde het korps onder bevel van zijn com-^ mandant, naar de Parkkade, waar aan het vlaggeschip de Heemskerck" een bezoek gebracht werd. Hedenmorgen hebben de oorlogsschepen Rotterdam weer verlaten. Het vertrek had met de grootste kalmte plaats. Wie gereed was vertrok. Om 9 uur ving de aftocht aan met de torpedobooten. Daarna volgden de grootere schepen en te half elf vertrok de ïReinier Claeszen". Alleen het vlaggeschip H. M. Heemskerck, lag toen nog aan de Park kade. Daar was het den geheelen morgen nog een komen en gaan van hoogere officie ren en andere autoriteiten die van kolonel Goedhart en zjjrr staf nogmaals afscheid kwa men nemen. Te twee uur zoo wij vernamen zal ook de Heemskerck zee kiezen en daarmede behoort het bezoek van het eskader aan Rot terdam weder tot het verledene, een bezoek waarvan men zoowel in de stad als onder de marine zeker nog lang de aangenaamste herinneringen zal bewaren Ned. E. r. K. te Brunei. Aan. de Nederiandsche Kamer van Koop handel te Brussel is als erkenning voor hal e bemoeiingen tot het verkrijgen van een Nederiandsche deelneming aan do Brusselsche Wereldtentoonstel] ing een „Rappel de Grand PRx" verleend. De vloot te Botterdam. De burgemeester van Rotterdam, mr. A. R. Zimmerman, heeft Zaterdagvoormiddag een contrabezoek gebracht aan boord van het pantserschip jHeemskerek", waar de ver schillende commandanten aanwezig waren. Van de gelegenheid om de oorlogsschepen te bezichtigen, is Zaterdag en Zondag een druk gebruik gemaakt. Zaterdagnamiddag te halfvier stelde de matroosjes van het Eerste Nederiandsche Matrozenkorps Jong Nederland zich' in de Congres zedelijke opToeding. liet tweede internationale congres voor zedelijke opvoeding zal, naar het „Vad." meldt, in het najaar van 1912 te 's-Graven- hage bijeenkomen. Gemengde huwelijken. De „Voorhoede" bericht, dat de bisschop van Haarlem verlangt, dat in de statuten der op te richten R.-K, middenstandsorgani saties in zijn diocees worde bepaald, dat allen, die een gemengde verkeering aangaan als lid der organisatie, moeten worden geroyeerd en natuurlijk ook niet als nieuw lid mogen aan genomen worden. Salaris rijksambtenaren. De Algem. Nederiandsche Ambtenaars bond heeft een breedvoerig toegelicht adres gezonden aan de Tweede Kamer, waaiin hij betoogt, dat tengevolge vaxi de stijging der prijzen van alle levensbehoeften, de financieels toestand van vele ambtenaars gezinnen in h'ooge mate zorgwekkendMs en dit steeds meer wordt, waarom adres sant verzoekt te willen bevorderen, dat zoo spoedig doenlijk voor alle ambtenaren en beambten in dienst van bet Rijk, die een tractement van f 2000 of minder (genie ten, een verhooging worde verkregen van 20 pet. op de eerste duizend gulden, tot h'et tijdstip waarop een algeheelo herzie ning der ambtanaarstractementen zal zijn tot stand gekomen. Yereenlgfng ran Gemeenten. Belangstellenden zullen zich herinneren, dat in Mei van dit jaar te Amsterdam' een bijeenkomst is gehouden, waar door een aan tal burgemeesters en eenige wethouders het denkbeeld werd besproken om een Organisa tie van Gemeenten of Gemeentebesturen tot stand te brengen, teneinde het samengaan van gemeenten ter behartiging van gemeen telijke belangen te bevorderen. Staande de vergadering werd toen een comité van voor bereiding en uitvoering benoemd, aan welk comité de voorbereiding van een vereeniging en het ontwerpen van statuten werd opgedra gen. De vergadering hechtte er haar goed keuring aan, dat als leden van dit comité werden aangewezen de hoerenjhr. mr. C. A.Elias, mr. E. P. van Lanschot, mr. dr. A. F. baron van Lynden, mr. I. A. van Royen en J. Simons, respect, burgemeesters Van Zaandam, Breda, Utrecht en Zwolle en wet houder van 's-Gravenhage. Omtrent de werkzaamheid van het comité kan worden medegedeeld, dat in beginsel is besloten om te trachten een Vereeniging van Gemeenten in het leven te roepen. Op een bijeenkomst op 6 dezer te Amsterdam ge houden, waar alle leden van het comité tegen woordig waren, werd een door een der leden opgesteld ontwerp ,oor statuten eener derge lijke vereeniging besproken. Nadat in dit ontwerp eenige wijzigingen zullen z.ijn aange bracht en een toelichting daarop zal zijn ge schreven, is het comité voornemens opnieuw samen te komen, teneinde omtrent de oprich ting der vereeniging nader te overleggen. Dir. bei., Invoerr. en Acc. In den ouderdom van 73 jaar is to 's-Gravenhage overleden do hoer J. B. Story van Blokland, oud-directeur der dir. bel., invoerrechten en accijnzen. YLAARDINGEN, 8 Oct. Loop der bevol king van deze gemeente van 1 Januari tot en met 30 Sept. 1910. M. V. Tot. Bevolk, op 1 Jan. 1910 10813 11074 21887 Yermeerd.: M, Y. Tot. Geboorte 250 247 497 Vestiging 340 360 700 590 607 1197 nes Tuk, die met de overhaalpont overvoer aan het schouwgat alhier te water. Eeni™ burgers, die op z\jn hulpgeroep toeschoten brachten hem weer spoedig op het drage' zoodat hij met een nat pak en den schrik' vrij kwam. STADSNIEUWST""^ Waterleiding. De Directeur der Gemeente-Drinkwater- leiding deelt ooxs mede dat hedenmiddag oen drukpersleiding is lek geslagen en dien ten gevolge buiten werking is moeten gesteld worden. Daardoor is het te verklaren dat het water een troebel aanzien heeft. Bovenstaande officieuse mededcelm» trof fen wij aan in de „Nieuwe Schiedamseho Courant" van Zaterdagavond. Wij mcenon dat, wanneer de Directie der Drinkwaterleiding of van eenig ander ge meentebedrijf of Gemeentedienst een mede- deeling heeft te doen aan de beianghebben- den, zij d i e maatregelen heeft te nemen welke er toe leiden dat alle b e 1 a n g h e b- benden daarmede zoo spoedig mogelijk in kennis zullen zijn gesteld. En waar hier ter stede twee dagbladen verschijnen, die vol strekt niet geheel dezelfde lezers hebben, zou het dus noodzakelijk zijn dat de ambtenaren in navolging van het Gemeentebestuur -- in het belang van de daarbij betrokken bur gers, hun mededeel ingen voor het publick aan beide bladen ter plaatsing aanboden. Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan de school voor g, 1. o, 2e kl, no. 1 te Rotterdam komt als no. 3 voor dé heer M, van Hengel van hier. Vermind.: M. V. Tot. Overlijden 78 87 165 Vertrek 413 466 879 11403 11681 23084 491 553 1 044 Bevolk, op 1 Oct. 1910 10912 11128 22040 Aantal huwelijken in Sept.: 7. Vermeerdering in Sept.36. OVERSCI1IE, 10 Oct. Gisteravond om half zeven geraakte de 70-jarige zwerver Johan- De marine schepen. Jüen vrij dichte mist hing vanmorgen oxer de rivier en maakte hot wachten op de ka den nu niet tot zoo'n aangename tijdpasse ring. Toeh waren et ook nu weer xelen, die op het Iloofdplein en "de Maaskade stonden uit te kijken om dc marineschepen, die een drietal dagen te Rotterdam hadden vertoefd, weer naar zee te zien vertrekken. Omstieeks 94 uur passeerde de eerste tor- pedobooten, toen duurde het tot half elf alvo rens er weer passeerden, maar toen waren het er \elon die gezamenlijk naar buiten gingen en niet alleen torpedobooten, maar ook de Friesland, de Piet Hein, de Rentier Claeszen, de Dufa, volgden met een korte tussehcnririmte. Daarop duurde hot weer een gcruimen tijd alvorens de overigen passeerden. Ook nu weer salueerde het Belgische aviso „Ville d'Anvers" met de vlag en'stondon de bemanning en de jongens langs zij, terwijl wederkeciig de Nederiandsche oorlogssche pen salueerden, eveneens mot de bemanning langs de zijde die naai- de „Villa d'Anvers" was gekeerd. Gisteravond was er ook weer veel publiek aan den Maaskant dat zich verlustigde in het werken van het zoeklicht der oorlogsschepen. Dc drakte aan de tram. De belangstelling onder on/c sfndgenooten voor de ooi logsschepen die te Rotterdam la gen, bleek gisteren uitermate grool, zoorlat het aantal passagiers dat met de tram daar heen veivoerd moest worden, grootei' bleek dan do electrisehe trams, zelfs met dubbe len dienst, konden vervoeren. De politie had ditmaal een goede rege ling gemankt. Het trottoir voor het wacht huisje was links en rechts door een Jiiet-al agenten aan elke zijde afgezet en nu werden telkens van de wachtende rcizigeib zoo velen daarop toegelaten als do vóór komende tram kon bevatten, terwijl de nieuw aankomenden zich zonder eenig onderscheid luidden to voegen achter de ïeeds wachtende menigte. Op die wijze, werd het zoo wanhopige gedrang en gevecht voor de wagen» vermeden, want ieder, die eenmaal de lijn gepasseerd was, wist dat hij een plaatsje zou vindon. liet publiek bewees, dat hot de genomen maatregelen noodig en goed oordeelde, want het onderwierp zich er zonder ernstig tegen streven aan, al was de regeling nog niet ge heel zooals ze moest zijn. Wel oen bewijs rat ook hier zonder groote inspanning het queuo rnaken uitstekend kan plaats hebben. Van vóór tweeen tot na vijven bleef do toevloed van passagiers groot; toen vermin derde dat aantal en kon de politicmacht, die aanvankelijk bestond uit 5 agenten, 2 re chercheurs en 2 hoofdagenten, geleidelijk verminderd worden. De commissaris van poli tie heeft zich in den loop van den middag persoonlijk overtuigd van dc maatregelen die genomen waren en van do wijze waarop de regeling werkte. Concert. Donderdagavond zal het Stedelijk Muziek korps zjjn laatste volksconcert in dit seizoen geven op de Groote Markt, des avonds te 8 uur. Wedstrijd, Bij den nationalen wedstrijd in schermen, uitgeschreven door de schermvereeniging St. Michael te Dordrecht, werd del stekorps- prjjs op den sabel bel ,.ld door de heeren W. J. J. van D\jk, J. B. Lourens en D.'W. van der Knaap, leden van de schermveree- niging St, Michael, onderafdeeling van den Ned. R -IC. Volksbond alhier. 1 Gisteravond omstreeks lt8/i uur scheid de de politie oen aantal vechtende per sonen, waarbij oen volksoploop was ont staan. Een hunner, dio weigerde aan, do aanmaningen van do politie goh'oor to gevon, werd gearresteerd. Plotseling werd hij door iomancl uit hot publiek uit dq handen der politie losgerukt, zoodat hij do vlucht kon nemen. De> politie greep y y f 'As*/! Di&'dll ïj f 3 P pf 4^ T >-»> V^'1" r~ SS&Hk 3 ft H1 W 9 SYS Vfg-

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2