is vooï den vreemdeling om alleen uit de 111e- dedeelingen der Pers een juist inzicht te krij gen in den loop van de hedendaagsche ge beurtenissen. liet eerst vernomen, officieuze bericht doet steeds zijn invloed gelden mi op die wijze wordt vaak een legende gelx>ren, die van dc werkelijkheid giooteüjks ver schilt. Zoo kwam onder meer de sago in de wereld dat Félix F au re een eenvoudig werk man geweest wns en kreeg liet groote pu bliek van dien President der Republiek een gan&ehelijk van de waarheid afwijkenden in druk. De jong-te spoorwegstaking le\eit een dergelijk voorbeeld op. Onder de van het jaar gekozen député's bevindt zich do socia list Colly, die bekend staat als gewezen „cheminot" of spoorwegman of ambtenaar. Wanneer men hem in do Kamer over de ellende der spoorwegwerkers hoort oreeren, zou raon licht tot de gevolgtrekking kornen met een specialist te doen te hebben, die op dc hoogte kan zijn va" den tegenwoordigen ocstand der arbeiders en uit medelijden met zijn vroegere collega's voor hen te velde nekt, welk laatste hij verleden 'weck niet gemankeerd heeft serieus te doen, want hij was de woesteling, die Biiand te lijf zou zijn gegaan, indien de huissiers der Kamer daarvoor geen stokje gesloken hadden. Zij die een blik in 's mans leven hebben kun nen slaan, weten dat het bn met het mede lijden èn met de speciale kennis van hel spoorwegwezen bij hem maar erg dun ge steld is. Collv was een jaar of veertien go leden inderdaad spoorvven beambte, doch hij bleef dit slechts ongeveer vier maanden. Bij gelegenheid van een poging tot staking die eenïgen, waarvan hij een der heethoof den Was, beproefd hadden, werd hij eenvou dig door de Compagnie ontslagen. "Vandaar zijn haat tegen het hooger spoorwegperso neel. Toen moest hij wat anders doen en zette hij een kleine drukkerij op, waaraan een begrafenisbureau verironden was. Dat zaakje bestuurde hij "enigo jaren en vervol gens betrad 1 ij het veld der nolitiek, door verkiezingsagent te worden voor den afge vaardigde Millerand. Om zijn welsprekend heid van een bijzonder soort werd hij zelf ecnigen tijd later tot gemeenteraadslid ge kozen en van den gemeenteraad kwam hij in dc Kamer. Maar spoorwegkwesties en het schelden op de menschontecrende handelin gen der directién van de verschillende maat schappijen, dat bleef altijd zijn specialiteit en dc vlag waaronder hij gekozen werd. Van liet begrafenisvezen,, waarvan hij waar schifnlijk veel meer verstand had. is nooit meer een woord eerept. Zoo gaat het mot veel dingen. Deviezen, leuzen, legenden, woorden in één woord, zijn nog steeds belangrijke factoren in do tegen- woordfee, en vooial in de sociale geschiede nis, Het publiek, dat het wezen der dingen niet kent, krijgt daarvoor een ontzag, dat zo geenszins verdienen en de paarden die de haver verdienen kriigen die niet. JUVENTS. Gemengd Nieuws. Quasi-spiriüsfen ontrnaak er d. De heer II. N. de Frcmery, de bekende spiritist, schrijver van een aantal spiritis tische werken, heeft onlangs in „Het Toe komstig Leven", hot door hem geredigeerde spiritistische blad uitvoerig beschreven hoe hij te 's-Gravenhago bedriegers, die quasi spiritistische séances hielden, heeft ont maskerd. Hij woonde op 29 Sept. een séan ce bij, ton huize van don heer S. A. Scliut, waarnaar hij, daar z:jn belangstelling door de berichten over materialisatievr- schijnseleu op die séances was opgewekt, reeds lang verlangd had. Hij vertelt zijn wedervaren als volgt: Om acht uur was het gezelschap vol tallig en ging de zitting beginnen. Voor hot medium was een soort van kabinet gevormd door middel van de tusschen de beide suite-kamers hangende gordijnen. Na dat het medium door de dames van het gezelschap aan den lijve onderzocht was zij droog een losse japon over em com bination en daaronder een hemd legde zij zich gemakkelijk op liaa rechterzijde in den leunstoel, de handen m haar school Vóór het huis zijn huis hielden ze stil. Cobus wrong rich, los en duwde domen- schen opzij. Men maakte plaats voor bom. Zonder om te zien, ging hij het huis binnen. Op de trappen kwam hij een buur vrouw tegen, die hom snikkende in. de armen sloot. „Ach, hemel, arm jochio, nou heb je geen broertje meer." „Zo hebben me allemaal thuisgebracht," zei hij, met do hand naar de menschen vóór de deur wijzend. Plotseling kromp hij ineen. Hij drong zich tegen de buurvrouw arm en begon - te snikken „Een diender... buurvrouw Den volgenden morgen hebben zo het hom verteld. 't ÏJs had gekraakt en broer Gijs was er door gezakt en verdronken. Hij begreep or niet voel "van- Hij wist alleen, dat .broer Gijs geen glijbaantje meer met hem zou spelen en niet meer met hem naar het ijs zou gaan kijken. „En toch kon er een paard met een wagen Qverheenrijdcn," zei hij in ge- dachten. gevouwen, het gelaat naar ons toegekeerd. Do achterkamer der suite werd afgesloten en mij de sleutel toevertrouwd. Wij gingen zitten in de voorkamer, de stoelen hoefijzer vormig gerangschikt, rechts en links aan sluitend bij het kabinet; ik in de bocht, dus midden vóór het kabinet doch een paar meter daarvan verwijderd. Toen het gaslicht uitgedraaid werd, leek het eerst zeer donker, maar geleidelijk gewenden onze oogen aan de duisternis en ofschoon ik niet op mijn horloge kon zien hoe laat het was, konden toch personen en vooi- werpen in do kamer behoorlijk onderschei den worden. Een lichtbruin galon, waar mede do reebruine suite-gordijnen waren afgezet, was b.v. duidelijk te onderscheiden. In het kabinet was het donkerder, dooi de voorhangende gordijnen. Het gelaat van het medium kon ik, wegens dc (laai op vallen slagschaduw, niet meer onderschei don en de in haar schoot gevouwen han den vervaagden tot een grauwe vlek op een pikzwarten achtergrond. Toon de gordijnen gesloten waren, sprak een der aanwezigen een eenvoudig, doch gevoelvol gebod uit. Daarop werden veelstemmig verschillende liederen gezongen, meest van godsdionsti- gen aard. Het duurde niet lang, of de kabinetgor dijnen begonnen te bewegen; zij kierden nu en dan open en werden eindelijk ,;van de onderzijde naar weerskanten uiteenge schoven, zoodat een langwerpig-driehoekige opening ontstond, wijd genoeg om in hot kabinet te zien, doch do daar hecrschonde duisternis vergunde mij niet, het lichaam van het medium te onderscheiden, of schoon ik een grijze plek zag ter plaatse, waar haar handen in haar schoot schonen te rusten. De magnetiseur van het medium, Timmorman, vroeg mij meer dan eens, ot ik de handen van het medium wel zag, doch ik antwoordde: „Ik zie wel een lich ter gekleurde plek, maar ik zou er geen eed op durven doen, dat ik beide handen van het medium in haar schoot zie lig gen."1 Weldra zagen wij, zoo 't scheen uit dc linkerzijde van het medium, een wolkig iets omhoog rijzen, dat meer en meer in omvang toenam, hooger en hooger zich verhief en in voortdurende beweging was Het rees wel tot halve mensch-hoogte, zonder echter een menschelijken voun aan te nemen en kromp na een vijftal minuten geleidelijk samen, als slurpte hot lichaam van het medium de uitgestuwde slof weer op. 'Volgens Timmerman was het „Maria";, die een poging deed om zich te matenalisee- ren, maar daarin niet slaagde. Nu sloten rich de gordijnen. Ik meende, dat het afgeloopen was, maar mijn buur dame had hoop, dat er nog wel iets vol gen zou, en zoo dacht Timmerman er ook over. Het zingen weid met prijzonswaardi- gen ijver voortgezet en zoowaar, daar gin gen de gordijnen zich te tweeden male openen, iets wits was daarachter te onder scheiden en eindelijk zagen wij de gordijnen resoluut openslaan en vertoonde zich een sierlijk in witte lappen gedrapeerde gestalte aan onze verbaa«de blikken. Een uitroep van verwondering steeg op uit den kring. Het hoofd van de gestalte was overhuifd en omgeven van een sluier, die los over de schouders afhing. De aimen leken bloot en als het Overkleed teruggeslagen werd, waren ook do boenen onder een korter on derkleed tot halm wegen de kuiten zicht baar. De gestalte bewoog zich statig in het kabinet, nu eens zich hcenbuigende ovei den stool, waarin (volgens dc naastbij-zit tend en) het medium rustte, met de handen nog steeds gevouwen in den schoot, dan weer terugtredend en als op 'tpunt staan de, de kamer in to treden en daartoe door verschillende aanwezigen uitgenoodigd. Doch door met dc vingers te knippen be duidde zij ons, dat zulks haar niet mogelijk was. Weer vroeg Timmerman of ik de handen van het medium wel zag. Jk antwoordde als te voren. Toen stelde hij voor, met mij van plaats te verwisselen, maar ik weigerde, zeggende de orde in den kung niet te willen verstoren. Daarop boog de gestalte zich weer over den stoel heen en scheen een dor handen van dc daarin sluimerende gestalte op te heffen en weer in haar schoot neer te vleien. Men was opgetogen. De magnetiseur echter toonde zich bezorgd over zijn medium, zeggende: „Och, wat ziot ze or minnetjes uit: 't is of er niets van haar is overgebleven." „Geen wonder,"' gaf de gastvrouw ten antwoord, die tegenover Timmerman bij het kabinet gezeten was- „Er moet heel wat stof van haar afgenomen zijn om zulk een materialisatie op te bouwon. Het is Jo, de overleden zuster van mijnheer Tim merman."' Do gestalte knipte ter bevestiging met de vingers. „Ik heb je nog nooit zoo mooi gemate rialiseerd gezien, Jo,'1 zei de magnetiesur bewonderend, waarop de gestalte z,ich even buiten het kabinet boog en hem in jolige speelsheid een paar malen op z'n dikke wangen" tikte, welk blijk van zusterlijke genegenheid in den kring zoer vroolijk op genomen werd. Het was een treffend en pakkend schouw spel, dat die in sierlijke, blanke, als lich tende draperieën gehulde gestalte daarin 't kabinet te bewonderen gaf. Mij verdroot alleen, dat ik het medium, dat een zwarte japon droeg, van mijn zitplaats af niet voldoende kon onderscheiden om positief te verklaren, medium on gematerialiseerde gestalte to zamen to hebben gezien. Dat betreurde ook de heer Schut en hij spoorde mij aan, liet er maar op te wagen en wat nader bij het kabinet te treden. Zijn vrouw echter vond beter, „Jo's" toestemming te vragen en voegde er bij: „Misschien mag mijnheer De Frcmery dan ook een voet van het medium betasten, zooals ik laatst gedaan heb,"l Toen nu de gestalte duidelijk hoorbaar met dc viugers knipte, aarzelde ik niet langer. Ik trad naderbij, zeer onder don indruk van het oogenblik, dat mij de be vestiging beloofde te brongen van de zoo zeldzame ervaringen van anderen. Maar tevens besloot ik mij nu terdege te over tuigen: als ik dan het sluimerend medium mocht aanraken, dan zou het niet haar voet zijn, maar haar hand, die ik daar in 't schemerdonker flauw meende te zien. Ik boog mij voorover, stak schielijk een hand uit on greep een met een zakdoek opgevulde wit garen handschoen I Maar toen 'ik verder wilde tasten en roods voelde, dat daar in den leunstoel alleen de japon van hot medium lag, toen kreeg de gema terialiseerde gestalte in eens de stem van juf)rouw Van Noordt (ot, sinds zij van haar man gescheiden is en met haar mag netiseur samenwoont, van juffrouw Boo- gaart, geloof ik), en beet mij toe: „Laat los! Niet verder! Genoeg, genoeg! 0, God!" en duwde mij uit het kabinet, bijgestaan door Timmerman, die op baar alarmco- icnde kreten was toegesprongen. Maar ik had den opgevulde n handschoen to pak ken (ik heb hem mee naar huis genomen als een gedachtenis) en toonde dien aan het gezelschap. „Laten wij nu het gas opsteken en zien hoe hot medium er uitziet!" riep ik uit, "n stak reeds een lucifer aan. Tot mijn zééi giooto bevreemding weid mij dat dooi de gastvrouw verboden, maar het licht van mijn lucifer had mij toch even veigund het medium „en trés profond négligé"' le aanschouwen. Schouderophalend blies ik mijn lichtje uit, en meikte op: „Mij goed; ik heb aan dien handschoen genoeg."1 Geen blik in het kabinet werd ons meer vergund: mevrouw Schut hield de kabinetgordijnen zelfs krampachtig met beide handen dicht en Timmerman bewaakte het heiligdom mat angstvallige zorg. Zoodoende kon het me dium (I?) zich weer do lappen om hot hj!' winden, waarmede zij zich zoo sierlijk had gedrapeerd en die door de haar aan den lijve doch niet onder haar combina tion! onderzoekende dames niet waren ontdekt. Er volgde een tooneel van onbeschrijfe lijke verwarring. Uitroepen van verontwaar diging, kreten van woede tegen die schaam* telooze bedriegster, snikken over kwalijk verheten teleurstelling, vervulden dc ka mer van een groot rumoer. Timmei man hield zich' leukweg van den domme en maande tot kalmte aan. „Alles zal opge holderd Worden," verklaarde hij en ik twij fel er niet aan, of hij zal wel een hand weten te doen passen in dien handschoen. Hij wilde h'em zien en ik vertoonde hem den mot oen zakdoek van juffrouw Van Noordt (of Boogaart) opgestopten hand schoen, clien niet beide handen vasthou donde de begeerte om mij dat overtui gingsstuk af te nemen mocht hem eens te machtig wezen! en slak hem daarna in mijn zak, zeggende: „Voor u zal er niet veel nieuws aan te zien zijn."! Mevrouw Schut toonde zich zeer bezorgd voorliet medium (I?) dat wij hoorden vomecren. „Zachts dat die er dat van heeft", kon ik niet nalaten te zeggen tegen den heer De Bruyne. Wij ontruimden do séance-kamer. Er heerschte onder ons algemeenever slagenheid. W"lk een pijnlijke teleurstel ling had mijn ontdekking bezorgd aan hen, die reeds zooveel zittingen bijgewoond had den en zich van de echtheid der verschijn selen overtuigd hielden. Maar ook: welk een droevige ervaring voor mij, die tc goeder trouw naar liet kabinet stapte, verwachtende nu toch de materialisatie- verschijnselen door eigen onderzoek tol een voor mij voldongen feit te zullen ma ken, en zoo bedrogen uitkwam. Natuurlijk kan ik met deze onvrijwil lige ontmaskering niet bewijzen, dat ook op allo vorige séances door het tweetal Timmerman-Van Nooidt (of Boogaart) ge knoeid 'is. Maar als ik ile verslagen van die zittingen lees, clan zijn zij /oo vol komen kopie-uniform met de door mij bijgewoonde vertooning, dat ik ook aan hot op die zittingen voorgevallene elke waarde ontzeg en niet aai zei, die juffrouw W, F. van Noordt (of Boogaart) en haar magnetiseur A. J. Timmerman te brand- rneiken als een stel looze bedriegers, die niet aarzelen spiritistische onderzoekers om den tuin te leiden, daarbij misbruik makende van do voor het plegen van be drog zoo gunstige factoren, als duister nis en gezang, en zich veilig voelend we gens do fairness van dc onderzoekers, die er niet licht too komen, het eens gegeven woord van stil te blijven zitten en me dium noch verschijning,1 aan te raken, te verbreken. Deze beschuldiging durf ik to vrijmoediger uiten, omdat mij, na do ont maskering, door een der deelneemsters aan de zittingen bijzonderheden zijn meege deeld, welke een hoogst 'bezwarend getui genis afleggen ten aanzien van juffrouw Van Noordt (of Boogaart). Eu aangezien z.ij en haar magnetiseur ook! munt pogen te slaan uit de gave dor genezing; die zij als sonnambulo heet le bezitten, acht ik het mijn plicht, ook in dat opzicht tegen hen te waarschuwen. ALLERLEI. 't HEETTE BUIKSPREKEN. Bij een varieteiten-voorstelling, die ten hate van een volksinstelling gegeven werd, zou een der nummers worden uitgevoerd door een buikspreker. Daar die heer he kend stond als een der bekwaamste man nen van zijn vak, werd zijn optreden met spanning tegemoet gezien. Ten slotte kwam de beurt aan hem. De tooneclknechls brachten, zooals gewoon lijk, drie gekleede poppen, op stoelen geze ten, op het tooneel. De „professor" volgde, en gaf een verbazingwekkende voorstelling, Niemand kon een spier van zijn gelaat zien bewegen, gedurende do koddige dia logen, en de stemvcranderingen grensden aan het onmogelijke. Toen z.ijti voorstel ling afgeloopen was, brak oen oorvcidoo vend applaus los, en de buikspreker moest nog eens^ en nog eens voor 't voetlicht komen om het publiek voor zijn bijval te danl en. Eenige minuten later, toen de toeschou wers elkaar nog vol verwondering afvroe gen, hoe zoo iets mogelijk was, was iedei een als door den bliksem getroffen, toen men de drie poppen zag opstaan van hun zetels on van hot tooneel afwandelen, en als om getuigenis er van te geven, hoi volkomen men gefopt was, weerklonk da verend gelach. De „professor" had drie zijner vrienden de plaats laten innemen van zijn gewone poppen, voor clien avond slechts, wel te verstaan. HOE KALE MENSCHEN AAN I1UN PRUIKEN KOMEN. Slechts weinig menschen beseffen, hoe veel zorg, tijd en geld er besteed worden voor het maken van kunstmatige hoofd bedekking, en zij vermoeden in 't minst niol, dat de pmik, die hun geliefkoosde actrice draagt, eens het hoofd vei.sierde van een jonge vrouw van 't een of undci Zwitseisch, Duitsch of Fransch dorpje. Een groot aantal haarkoopers vind lm en op de markten, die jaarlijks in Frankrijk, Zwitserland en Duitschland gehouden wor den Die markten worden bijgewoond clooi honderden vrouwen en meisjes, die oprijen- stoelen zitten met loshangend haar, opdat de koopers het kunnen onderzoeken. Het mooiste haar komt uit Meidans, een doip in het departement van de Lage Pyreneeën. Hier worden, met geregelde tusschenpoozcn, haarmarkten gehouden, want de boerenmeisjes van het dorp laten beur haar gioeien met het vooruitzicht het to vorkoopen. De gemiddelde prijs voor het haar van een hoofd is te Meidans 12 gul den. Het beste zwarte haar om penneclen tc maken komt uit Bretagne. De prijs hier voor betaald, is 5 francs per hoofd, maat goudkleurig haar van een jong meisje brengt de eigenares van 240 tot 1200 gulden op. Dit haar is schaarsch, en wordt voor namelijk gevonden op hoofden van boeren meisjes in de doipen in Zwitserland, Duitschland en Frankrijk. Wit haar is bizonder kostbaar, on men weet, dat albino-vrouwen meer dan 2-100 hondenl gulden ontvangen hebben voor het haar van hour hoofd. Men verhaalt van cx-koizerin Eugenie van Frankrijk, dat zij bij zekere gelegenheid 1000 gulden betaalde voor '2 ons Haar, dat zuiver wit was, en fijn als zijde, dat bij haar eigen witte lokken paste. De grootste vooiraad wit haar komt uit Cincassia, een Russische provincie, waar een heelo kolonie albino's beslaat. Wit haar is evenwel zoo schaarsch, dat handelaars de gewoonte hebben hon- deiclen balen grijs haar te koopon, alleen om één voor één do witte uit ,de grijze haien te zoeken. Het haar van verschillende landen is niet gelijk in gewicht. Het gemiddelde gewicht bijv. van het haar van een Fransch hoofd is 5'/c ons, Italiaansch haar weegt 6 ons en Duitsch 1 kilogram. Do haren, die voor h'et maken van out) pruik gebruikt worden, zijn vau 40 tot 70 c.M. lang in recht *haar, en van 20 tof 35 c.M. in golvend of gekruld baar De giondcn voor dc beste piuiken woulen ge maakt van haar van weinig waarde, en daarna bedekt met ander van beter quali- teit. Bij het niakon van pruiken wordt haar, na schoongemaakt te zijn, door het oog van een naald gestoken, en afzonder lijk vastgeknoopt, totdat de pruik dik ge noeg is. Dit wordt zonder uitzondering met de band gedaan, en de knoopen wor den zoo goed gelegd, dat zij, tot zekere hoogte op de wortels van het haar ge lijken. Tot voor enkele jaren weid het boste menschelijke baar gebruikt voor het ma ken van pruiken voor advocaten, en wer den ruim mot poeder bestrooid. Toen evenwel de poeder belast werd, vond de broederschap dat het niet mogelijk was, de benoodigde poeder te betalen, en het was niet geoorloofd in de gerechtszaal te komen met ongepocderde pruiken. Toen kwamen de pruikenmakers op den inval om pruiken 1e maken van wit paardenhaar, dat niet gepoederd behoefde te worden, en minder kostbaar is. v VREEMDE GEW.OONTEN VAN SOMMIGE - MENSCHEN. Er zijn heel veel menselien, die, hoewel zij volstrekt niet krankzinnig zijn, toch in sommige punten zeer vreemd kunnen han delen, wat hun langzamorliatid tot een manie geworden is. Sommigen hunner kunnen zich slechts met moeite weerhouden, z,ich voor een aankomenden trein of onder een in bewe ging zijnd voertuig te wei pen; anderen weer durven niet in een afgrond te kijken of op oen toren of ander hoog gebouw te staan, uit vrees, dat zij do vei zoeking niet kunnen weerstaan, om er in of er af te springen. Nog vreemder is de dwaze gewoonte die oen dame eigen geworden is. Al.-, zij iemand ziet, die een mand op het hoofd draagt, krijgt zij oen onvveerstaanbaien aan drang die er af tc worpen, wat dikwijls op straat tot vreemde tooneelen aanlei ding geeft. Niet lang geleden, aan den overkant van den weg oen jongen ziende gaan, met een mand vol eieren op zijn hoofd, stapte zij do straat over en onthaalde de verbaasde omstanders op het gezicht van een paar honderd gebroken eieren, die over den grond rolden. Toen zij aan haar ver langen voldaan had, liep zij met den ver schrikten jongen naar zijn baas en betaalde glimlachend de schade, die zij aangericht had, wat zij gewillig tederon keer doet. In den laatsten tijd evenwol veigezelt baar echtgenoot haar zooveel mogelijk, daar haar vreemde manier van doen hem wat duur to staan kent; ziet liij nu in do straat iemand met een mand op bet hoofd, dan gaal hij voort in do tegenover- gestolde richting, zijn vrouw met zich nemend. Èen zekere lieer heeft oen andere vreem de gewoonte. Hij kan nooit een (lood var ken, een stuk wild of vlcesch, dat buiten een slagerswinkel hangt, passeeren, of hij geeft or met zijn stok of zijn lianu een hardon slag op. Vele, zegt hij, zijn de ver makelijke tooneelen, die hij, naar aanleiding hiervan, al gehad heefi; jaren heeft bij geli acht aan die verzoeking weerstand te bieden, doch tevergeefs. NIEUWTJES VAN MER EN DAAR. In verhouding tot zijn giootte heefteen paard kleiner maag, dan cenig ander vier voetig dier. Ongeveer 2000 zeilschepen met 12.000 menschen, gaan jaarlijks in dc diepte van de zee verloten. Onder den Engclschen adel is tien per cent kinderloos. Op een bruiloft in Noorwegen brengt iedere gast voor de bruid eeu geschenk mee. In heel voel plaatsen is een .vaatje boter het gebruikelijke geschenk, en als liet huwelijk in den winter pkuus heeft, wordt er gezouten of bevroren vleesoh aan geboden, -Keker wel het vreemdste beroep, dat Le kend is, wordt uitgeoefend door een man te Berlijn, die bestaat door het telen van ratten voor do vivisectie. liet grootste zwaaui in bet Brilsche le ger is dat van kapitein Oswald Amos, van hel tweede regiment der lijfgaule; 11ij is de grootste man in liet leger. Denemarken staal aan ieder zijnet onder danen, mannelijk of vrouwelijk, ate zij den leeftijd van zestig jaar bereikt bobben, oen klein pensioen toe. De Fransche wet schrijft voor, dat een lijk 48 uur na overlijden begraven moet worden, als het met gebalsemd woidt. Hot paard vat van allo dieren hel eerst kou. In Duitschland diagen alle gehuwde man nen en vrouwen oen trouwring; die bot langst in leven blijft, (haagt ze later beide. De soldaten in Italië krijgen dagelijks bij bun rantsoen eten ook een zeker aan tal sigaren. Onder dc rcgecring van Karei I van En geland droeg iedereen laarzen met sporen. Onverschillig of hij paard reed of niet. De gezondste plaats in de wereld schijnt te zijn hot gehucht Aumonc, in Frankrijk. Lfet teil slechts 40 inwoners, waarvan er 23 tachtig jaar oud zijn, en ééu zelfs ïuim honden!. In Rusland wordt 42 percent van do geheide oppervlakte door bossehen inge nomen; m Zweden 35 percent; in Oosten rijk 33 percent; in Duitschland 2G per cent; in Frankrijk 10 percent en in firoot- Britannié en Ierland slechts vier percent. ANECDOTEN. „Dal is nu al liet zesde glas hier, dat ik van avond drink, alleen omdat mijn vrouw mij zoo boos gemaakt heeft; het is toch verbazend, zooveel geld die vrouwen kosten."1 „Altijd betalen als je heengaat,"1 zei een oude mau tot zijn neef. „Maar oom, veronderstel nu, dat ik niets heb om te betalen."' „Dan niet heengaan. Toon men een ouden bluffer eens vroeg, hoe ver noordelijk hij wel gereisd had, antwoorddo hij: „Ik ben al zoover in het Noorden doorgedrongen, dat de kooien, die naast een glooiende kach'oi gemolken wer den, rooni-ijs gaven."'

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 10