Laatste Nieuws, gjadering de begrooting vast van dat Hoog- i Entrepot. En werd besloten op de mis- heemraadscliap, dienst 1911, in ontvangst j sive te antwoorden, dat deze voorstellen op ƒ284.391, in uitgaaf op ƒ283.256, slui- de Kamer geen aanleiding gaven tot liet tonde alzoo met „een batig saldo van ƒ1135. maken van bemerkingen. Bij de rondvraag werd er door den lieer B, A. J. Wittkampf op gewezen, dat vol gens art. 89 der wet, houdende bepalin gen omtrent den accijns op het binnen in ndsch gedistilleerd, geen uitslag met be taling van den accijns door eeiv brander of distillateur mag geschieden in een min dere hoeveelheid dan van 1.50 H.L. ad 50 o/o en dat volgens art. 7 der wet van 1 Mei 1863, Stbl. no. 47, houdende nadeie bepalingen omtrent den accijns en bepalin gen omtrent het invoerrecht op het gedis tilleerd, uitvoer vaïi binnenlandsch gedis tilleerd mot afschrijving van den accijns slechts kan geschieden in hoevoolheden van minstens 2 H L'. ad 50 °/o, en dat deze bepalingen oorzaak zijn dat de belangheb benden niet zelden op extra-kosten woiden gejaagd. Tevens werd door hem een ont- werp-adres aan den Minister van Financiën vooigelezen, waarin op het bovenstaande de aandacht van Zijne Excellentie wordt gevestigd, do redenen dor zooeven bedoelde extra kosten worden uiteengezet en tot Zijne Excellentie het verzoek wordt ge richt om maatregelen te willen nemen tot het terugbrengen der minima: bij uitslag met betaling van den accijns tot op 15 Tuberculosebestrijding. Het Bestuur van de Nederlandscho Cen traio Vereeniging tot bestrijding der tuber culose zal zich, ©venals ia 1910, ook in '1911 weer belasten met de organisatie van den verkoop cenor weldadigheidsbloem, ten bate van do tuberculose bestrijding in Nederland. Waar do pioef, in 1910 genomen; met een zoo uitstekend succes is bekroond (de netto-opbiengst heeft toen meer dan f47.000 bedingen), zal de regeling voor 1911 op veel grooter schaal worden ge troffen. Het Bestuur der Centrale Vereeniging zal er nu naar stroven, den verkoop zoo algemeen mogelijk door het gehoclc land te doen plaats hebben. Hiertoe zal worden gebruik gemaakt van de tusschenkomst der besturen van alle bij do Centrale Vereeniging aangesloten plaatselijke verre ni gingen, tot bestrijding der tuberculose en daarmee gelijkgestelde afdoelingen van hot Groene en [Witte Kruis. Reeds nu kan worden gemeld, dat de bloem in 1911 niet op één dag, zooals in 1910, zal worden verkocht, maar op 1 liter ad 50 °/o en bij uitslag met bestem- drie op elkaar volgende dagen, n.l. Za I ming tot uitvoer naar het. buitenland tot terdag 29 April, Zondag 30 April en Maandag 1 Mei Elke plaats is vrij van één of twee dier dagen of alle drie voor den verkoop te bestemmen. De verkoop prijs in het openbaar is weer 10 cent per bloempje. Verzorging van minderjarigen. Gisteravond werd in een te VGraven- hage gehouden vergadering besloten tot oprichting eener vereeniging tot duurzame verzorging van minderjarigen, die niet tot een kerkgenootschap behooren en door de bevoegde autoriteit aan de ouderlijke macht of voogdij zijn onttrokken. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren A. S. II. Booms, gepens. luitenant- kolonel Oost-Indisch leger; J. Dijk, te 's-Gra- venhage; Dr. Hk. Ph. Herman, to Amster dam; Dr. W. Meijer, en P. N. Moltzer- Kappeijne van do Coppelo, beiden te 's-Gra- venhagc. Dir. bel., Invoerr. en Aec Bij Kon. besluit van 16 dezer zijn de na volgende pensioenen verleend: ingevolge de Weduwenwet voor de amb tenaren 1890, de wet van 2 Juli 1898 (Stbl. no. 167) en art. 2 der wet van 29 Juni 1899 (Stbl. no 149), als aan: M. M. E. Reijerlcerk, wed. II, E. Bul- sebos, ontvanger der directe belastingen, £258; C. Roosing, wed. J. F. Besier, kommies der 2de klasse bij 's Rijks belastingen, f 245 A. Dubben, wed. H. Moes, kommies der lslc klasse bij 's Rijks belastingen, f258. VLAARD1NGEN, 19 Nov. Gisteren middag te 4 uur had in de zaal Harmonie de opening plaats der tentoonstelling van pluimvee, konijnen, enz., te houden op 18, 19 en 20 Nov, en uitgeschreven door de afdeelingen Vlaardingen en Maassluis van de V. P. N. Na een welkomstwoord van den voorzitter, verkreeg de heer P. Pruis, burgemeester, het woord, die in welgekozen woorden de tentoonstelling voor geopend verklaarde. Spreker deelde mede dat liet gemeentebe stuur mede belang in het streven van de vereeniging stelde en een zilveren medaille tr harer beschikking had gesteld De tentoonstelling ziet er prachtig uit on is ten volle een kijkje waard. VLAARDINGEN, 19 Nov. Do tooneel- vereeniging „Varia" zal op Dinsdag 20 No vember a.s. in de zaal „Harmonie" een uit voering geven. Opgevoerd zal worden„Mijn heer de Senator", blijspel in drie bedrijven, naar 5t Duitsch, door Joh. Haus. VLAARDINGEN, 19 Nov. Voor den in begin Januari 1911 aaruvangenden cur sus, zal op Woensdag 23 Nov. a.s. des avonds van 7.309 uur gelegenheid zijn op 20 Liter ad 50 o/o. Met algemqenc stem men werd besloten om oen adres van de zen inhoud aan den Minister van Finan cien te zenden. Wijl hierna geen der andere leden het woord verlangde, word de veigadering door den voorzitter gesloten. In de godsdienstoefening der Afd. Schie dam van den Ned. Protestantenbond zal morgen als spreker optreden ds. N. M. A. Roijnders ,van Amsterdam. „Polyhymnia". Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentie aan gaande het concert der zangvereen. „Poly hymnia". Waar zulke krachten meewerken als mej. Lena van Diggelen en do heeren C. Bakkes en Bram van der Stap, daar wacht zeer zeker den muziekliefhebbers een genotrijken avond. Eltheto. De christelijke zangvereeniging Eltheto directeur de heer P. Zonneveld, geeft, blij kens advertentie, Woensdag 23 November een uitvoering, ter gelegenheid van het 3,4ste jaarfeest. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar die advertentie. Oevonden voorwerpen. Aanwezig aan het Commissariaat van Politie: Portomonnaie met eenig geld, rozen krans. f Bij 'do volgende personen: .Bankbiljet, v. Gent, Broersvest 130j lan taarn, Goudswaard, Hagastraat 71; grijzo pet, Zuidgeest, Rotterd. dijk 120; zilve ren medaillon, Suttorp, Rotterdamsché dijk l8; hond, fox, Etraan, Singel 488; porte- monnaie met ©enig geld, v. Efferon, Ploeg straat 4; zweep, Zuidgeest, N. Haven 1631 2 oorknopjes ,wcd. Maltha, Hoogstraat 8 5 s leutels, Sluiters, L Achterweg 81'kin- dexhempjo, Verkado, O. dijk 51. AGENDA- 19 Nov. S. O. V. 7Va u. „Kunst aan het Volk" Opvoering door do Noderl Tooneelvoreen. te Amsteidam van J}Het Zevende Gebod", Burgerlijk tooneelspel, van Herman Heijer- mans. 20 R. K Volksbondgebouw. 8 uur. 3e Feestavond. nAlb. Thym". 20 Groote Schouwb., 21/2 u. Eruditio Musica Concert Residentieorkest, 20 s Groote Schouwburg, 71/2 uur. Kon F'ansehe Opera. Mignön. 20 Tivoli Schouwburg, 21/2 u. 4e Mos sel-Matinóe. 20 en 21 Nov. Tivoli Schouwburg, 8 Itottord. Tooneel. Paljas, voor inschrijving van leerlingen, waartoe *1 21 Nov- Hutzaal, R'dam. 8 u. Concert door zal gehouden worden door het be- de OrkeH-vereeniging»Symphonia". stuur van den Handelscursus „Kennis is Solisten mej. Lea Fuldauer (zang) Macht", in school D, Zomerstraat, alwaar ol ln ml'*Q i: (vl°°') dan tevens inlichtingen zijn te bekomen, Groote Schou wb 8 u MonnaVanna 1 22 Nov. Doelezaal (Coolvest). 8 u. Fntz VLAARDINGEN,, 19 Nov. Door het kiescollege der Ned. Hen-, gemeente is, ter voorziening in do vacature ds. J. 't Hooft, een lieroep uitgebracht op ds. R. P. A. Rutgers, predikant te Warmond. VLAARDINGEN, 19 Nov. Bij den van wege do schietvereeniging te Naaldwijk, bij gelegenheid van haar 1 O-jarig bestaan ge houden schietwedstrijd, behaalde de schiet vereeniging „Wilhelm Teil" alhier den eer sten prijs (verg. zilv. med.). STADSNIEUWS. Kamer ran Koophandel en Fabrieken. Vrijdagmiddag hield bovengenoemde Ka- mor, onder voorzitterschap van den heer mr. W, H. Jansen, vergadering. Do notulen der vorige vergadering wer den voorgelezen en ongewijzigd vastge steld. Er was 0. a. ingekomen een missive van Burg. en Weth. van Schiedam, waarin tot de Kamer het verzoek werd gericht om hun haar eventucele bemerkingen te wil len kenbaar maken omtrent de door ben aan den Raad gedane voorstellen inzake de reoiganisatio van het Algemeen Handels Reuter-I Icrdenking door Richard Dahl. 22 Nov. Groote Schouwb., 8 u. Geleerde Dames. Constantia, 8 uur. Schied. Bestuur dersbond. Openbare cursus-vergade ring. Spr. J. W. AlberdaVerzeke- ring tegen werkloosheid. Tivoli Schouwb., 8 u. Het Nederl Tooneel. Haar groote dag. Emeerwater, 26 eenta per heele kruik. Tegen hoest, verkoudheid, maag zuur en lnfluensa. 22 22 Kunst en Wetenschap. Tolstoï. In den toestand van den zieke was gis teion, gelijk een telegram uit Astapowo meldt, weinig verbetering te bespeuren. Het bewustzijn is holder. De patiënt is slaperig en zeer zwak. De Heiljgo Synode heeft dezer dagen ver gadert tot onderzoek over do mogelijkheid der opheffing van den 'banvloek, die werd uitgesproken- oyer Tolstoi", Rechtzahen. De heetwatermoord te Amsterdam. Imke Béetsma heeft hooge beroep aan- geteekend. Kerk en School. Ned. Herv. Kurk Beroepen teWijhe ds. J. Ph. Eggink, te Made c. s.; te Ursum (N.-H.) ds. J. Heep, te Assendelft. Bedankt voor het beroep te Vlieland de heer J. J. P. Ileeringa, cand. te Zuid- horn (Gr.). Doopsgezinde Gemeente, Beroepen te Harlingen ds. L, H. Bee- kamp, to Arnhem. Geref. Kerken. Aangenomen het beroep te Waardei ds. G. Vei rij, te Giessen-Oudkerk. Hooger Onderwijs Universiteit te Leiden. Doctoraal exa men rechten de heer J. Enschedé. Universiteit te Utiecht. Doctoraal rechts wetenschappen de heer II. Sluyterman. Te Utrecht zijn bevorderd tot aits de heer W. B. v. d. Meer; bevotdexd tot tandarts do hoer C. J. II v, d. Hoeven. Sport. Rotterdamsché Voetbalbond. T11 de gistei onavond gehouden vergade ring van de protest-commissie van den R. V. B. is een niet veel voorkomend protest behandeld. Bij den wedstrijd V. F. C.Lycurgus er-liet een speler het veld zonder dat een ongeval hom hieitoe noopte en zonder dat do scheidsrechter hem daartoe verlof gegeven had. De speler kwam na eenige minuten weer terug, maar hem werd toen door den scheidsrechter het recht tot verder mede spelen ontzegd. De vereeniging die hiervan schade, onder vond, protesteerde en het protest weid toe gewezen, daar de scheidsrechter verplicht was geweest den speler in kwestie te waar schuwen alvorens hem verdere deelneming aan het spel te verbieden. Het willekeurig uit liet veld loopen moet als wangedrag wor den beschouwd. Luchtvaart. Ralph Johnstone. De Amerikaansche aviateur Ralph John stone, houder van het hoogterecord, is te Denver van een hoogte van 240 M. neerge stort en werd gedood. Voor eenige weken sleog Johnstone te Relmont Puik het hoogterecord door 2960 M. te vliegen (niet oficicel). Johnstone, die een waaghals was, had zich uitgelaten dat hij looping the loop in aéroplane zou te zien geven. De Fransche aviateur Leblanc had on langs den spoedigen dood van Johnstone voorspeld. Een record-breker. Henri Farman, de bekende fabrikant en vlieger, is voornemens nog dit jaar te trach ten de bestaande afstands-, duur- en hoogte records, de twee eerste op naam van Ta- buteau, de laatste op die van .Wijnmalen, te verbeteren. Hij weigort beslist, als con current van Wijnmalen in ParijsBiussel en terug op te treden. Gemengd Kieuws. overige drie hadden hun omslag genomen. De houding van de raadsleden tegen den over den burgemeester was treuriger dan ooit tevoren. Toen deze bijv. bedenking maakte tegen een voorstel van een hun ner, werd hem toegevoegd: „Als wij wat besluiten, heb jij je kop d'r bij neer ie leggen, heb jij dat vexstaan?" Voorts bêieedigde men hem op alle mo gelijke manieren on weid hij van allerlei leelijks beschuldigd, zoodat hij ten slotte meedeelde, dat hij, zoo men voort blijft gaan met dergelijke beleedigingen, zijn maat regelen zal nemen. De verslaggevers der „Delftsche Courant" en van de „Residentiebode" moesten na afloop der veigadering door eenige rijks veldwachters naar Delft gebracht w 01 den, om te voorkomen, dat zij evenals na de vorige vergadering, gemolesteerd zouden worden. Een roovershol? In de Genoijen bosschen onder Velden (L.) is bij toeval een onderaardscli hol of spelonk ontdekt. Het hol ziet er van binnen tamelijk goed uit, 2 M. lang, 2 M. diep, 1 b M. breed en goed mot den grond gelijk. Van binnen is er een bank en con tafeltje van latten in. Of men lder met het verblijf van een rooversbendc, die zich hier wil op houden, te doen heeft, gist men nog. De politie doet onderzoek. (,,L. K.") Een leuk boertje. Uit Gennep meldt men aan „De Geld als historisch: In de nabijheid van Kleef had een arm keuterboertje 100 mark aan schulden te betalen. Eindelijk wordt dc winkelier het wachten moede en zendt ei den deurwaarder op af; deze laatste, niets vindende van eenige waarde dan een magei koetje, dat men volgens de wet niet mag ontnemen, keert onverrichter zaken huis w aarts. 1 Intusschen zint en peinst de broeder van den winkelier om het boertje zijn beestje afhandig te maken. Hij trekt naai de woning om het koetje te koopen, doch komt tot geen aocoord; het majnnoke klaagt al maai- door, dat hij zoo'n gebrek moet lijdon. Kwasi medelijdend zegt de an dere, ik zie u,wen toestand, het gaat niet zoo, ik zal je helpen, morgen krijg je een mooie" flinke .geit present. Dankbaar voor zooveel goedheid, kmpmeste het man neke dat het een lieve lust was. Den Volgenden dag arriveerde Sik wer "kelijk, men kan begrijpen,- hoe de familie in haar nopjes was. Carl naar den winkelier: Zeg broer, we hebben 'm, nou heelt hij twee stuks vee op stal, en de koe is ons! Drie dagen later: De deurwaarder op nieuw op 't pad. Zeg vriend, je hebt nou twee stuks vee op stal, dus nu moet de koe worden verkocht. Ja, zegt het boertje, toen die goeie Carl me zoo'n schoone vette geit stuurde, he'k ze maar, dadelijk geslacht, gezouten en opgegeten, en de mo'k zeggen, ze smaakte fijn, ik wou dat ie er; nog maar pen stuurde. 1 En weer keerde de deurwaarder onver richter zake huiswaarts. Baas en knecht. De schipper Terjung, te Rotterdam, dio gisteren op zijn knecht had geschoten aan boord van zijn rijnschip Gerard Hemrich en daarna zelf hiervan aangifte deed, werd gisteren in voorloopigo bewaring gehou den, doch is, nadat de justitie en de rech- ter-commissaris een onderzoek aanboord hadden ingesteld, op vnjo voeten gesteld Oneerlijke loopjongen. Op de 's-Gravendijkwal te Rotterdam is aangeriouden een 15-jarige loopjongen, S. T. genaamd, die bekende f34.50 verduis terd te hebben ten nadoele van don schoe- nenwinkelier B., aan de Heerengracht Ie Amsterdam. 1 1 Onder een vallende spiegelruit. Men meldt ons uit Amsteidam: Hedenmorgen elf uur raakte een groote spiegelruit aan de Heercngrachtziide van het kleedermngazijn der firma P. M. Brock- mans aan het Koningsplein uit do spon ning. Een voorbijgaand persoon viel dc spie gelruit op het licliaam. Door de glasscher ven zwaar gewond werd de man naar het Binnen-Gasthuis vervoerd. Een ander voor bijganger bekwam lichte verwondingen aan de handen. Hij weid in een apotheek ver bonden. Sabotage. Te Tilburg is in do fabriek van wollen stoffen van de firma A. Mutsaers aan de Veldhoven een selfacting der spinnerij door eèn werkman vernield, omdat hij niet ver koos nog langer te werken. Hij stak een schroef tusschen de kamraden. Onder een hevigen knal vlogen do stukken van kam raden door de werkplaats. De gemeenteraad te Schipluiden. Men meldt ons uit Delft: 't Is er gisteravond in de gemeenteraads vergadering van Schipluiden weer rauw toegegaan. Vier der zeven leden waren present, do tei oppervlak te staren kon. zij de plaats aanwijzen waar do ring moest liggen, en duikers brachten het kleinood van die plek te voorschijn. In haai* woonplaats Koe- mamato werd deze vreemde gave weldra bekend, vooial omdat zij haar op vcisehil- lende wijzen te pas wist te brengen. Eeni- ge geleerden onderzochten haar, stelden haai- op de proef en namen ham- daarop mede naar Osaka en Tokio, om h.-iar te demonstreeren voor oen uitgebroiden kring van geleerden. In het Duitseho blad beschrijft do Ja panner eenige sterke staaltjes van haar doorzicht. Visitekaartjes en andere be schreven voorwerpen werden in een goed gesloten couvert gedaan, zorgvuldig Inge- pakt, in een kistje weggesloten, verzegeld- de vrouw neemt het kistje dan, op den schoot, staart er ingespannen een tiental minuten naai-, en leest'dan de woorden die daarbinnen gesclneyen staan zonder' fouten op. De verklaring, welke zij hiervan zelve geeft, is dat na een tiental minuten het weggesloten voorwcip haar duidelijk voor do oogen komt, waarna hot bijna onmid dellijk weer vcidwijnt; het is dus eigenlijk kijken met geestelijke oogen. Een theorie is hieromtrent reeds ver kondigd, h.l. dat do manschen in vroe gere tijden meer dan vijf zintuigen had den en dat 'door de een of andere omstan digheid een dezer zintuigen, die der hel derziendheid, verdwenen, doch m dit zeldzame geval weer teruggekeerd is. De Japanscho vrouw vertoont haar ga ven met voor geld, doch stelde zich voor lopig geheel ten dienste der weten schap. De overstrooming te Pargs. De Seine was gisteren te Parijs nog 49 centimeter gewassen. De Quai Ivry en de Rue Félicien David oversti oomden. Het wa ter drong ook in de kelderverdieping van het ministerie van buitenlandsche zaken Voorts stond het trottoir van de Quai Borcy en de Port Borcy geheel en al onder water, Een uit de duizend. Een van de gelukkigste spelers, die Montc Carlo ooit gezien heeft, is wel de Engelsch- man Darnbrough. Hij speelde ongeveer een maand lang en had vanaf den eersten dag geluk. Toen hy' reeds -twaalf ton gewonnen had, sloeg het geluk om on begon hij te vei liezen. Hij had evenwel genoeg zelfbe heerschidg om nu het spelen te staken en vertrok dezer dagen naar Londen met een netto winst van 780.000 gulden. Een liefdesdrama. In het hotel d'Angleteir© in dc Rue de Rome te Parijs, heeft zich een liefdesdrama afgespeeld. De commissaris van politie ont ving een brief waarin een gepensionnccrd kapitein Mcynicr, mededeelde, dat hij uit jaloezie zijn verloofde, baronesse d'Ambri court vei moord had, en dat men haar lijk in een kamer van hot hotel d'Angleterrc zou kunnen vinden. Meynier voegde hieraan toe dat hij nog een daad van wraakneming bad te volbrengen om daarna ook zelf een einc aan zijn leven te maken. Toen do politie zich naar het hotel begaf en de kamer liet openbreken, vonden de agenten ook inder daad dc ionge dames ontzield te bed liggen, Op het nachttafeltje stond een flesch vichy water, waarin zich vergif bevond. De moor denaar is nog niet gevondende politie ge looft, dat hij, zooals hij in zijn brief aan- kondigde, zich reeds van kant gemaakt heeft, Levende Röntgenstralen In het „Berliner ïageblatt" wordt door een Japanner Foojisawa meeddooling ge daan omtrent een belangrijk verschijnsel, in zijn land waargenomen bij een vijf-en- twintigjarige vrouw Clxisóe Müboene, we duwe van oen in den Russisch-Jjpanschen oorlog gesneuvelden kapitein. Dozo Japanscho bezit de wonderbare eigenschap door verschillende voorwer pen te ku,nnen hoenzien. Eonige jaren geleden verloor zij1 bijl het baden,' in een ring; doch door lang naai; het wa- Weersverwachting, Verwachting tol den avond van 20 Nov.: Meest matige Nooidelijke tot Westelijke wind, veranderlijke bewolking, waaischijn- lijk regenbuien, kouder. Tan het Hof. II. M. de Koningin-Moeder, verhinderd zijnde het liefdadigheidsfeest in don Kon. Schouwburg te -'s-Gravenhage ten bate van het Roomsch-Kalholieke Herstellings oord voor ooglijders en zwakke kinderen op Woensdag 23 Nov. bij te wonen, heeft het behaagd ten behoevo van dat doel aan het comité te doen toekomen een bedrag van honderd gulden. Ook Z. K. H. de Prins der Nedeilanden, Ilertog van Mecklen burg heeft ter kennis gebiacht van liet comité dat Z. IC. II. wegens verblijf in liet buitenland tot zijn leedwezen niet in'de gelegenheid is voornoemd liefdadigheids feest bij te wonen,t Z K. II. hoeft ten behoeve van en als blijk aan belangstelluig voormeld 0 vereeniging een, bedrag van vijftig gulden doen toekomen aan het comité. Prof. A. G. van Hamel. Prof. G. A. van Hamel, hooglocraarin het strafrecht en in de straf ver 01 dening hield hedenmiddag in de cnla, der uni versiteit zijn afscheidscollege, te Iialfvier ure, voor een talrijk jniblick. Het af scheidscollege wa.s openbaar, enkele toe spraken weiden gehouden. Abdel-Azis. Abd-oi-Azis heelt vanmorgen een wan deling door do winkelstraten gemaakt en enkoio inkoopen gedaan. 0. a. braehtlnj een bezoek aan de kunstplaten-handel van gobrs. Koeh ,aan do Kalverstraat Van het voorgenomen uitstapje naar Den Haag, kon, althans in den voormiddag, niets komen, daar er geen tijd voor over bleef. Aj>d-el-Azis was op zjjn wandelingen en bezoeken 0 a. vergezeld door den wa terschout, den heer Kisting. De verklezingeu in Engeland. Reuter seint uit Londen: Uit de gisteravond gehouden politieke redevoeringen mag men opmaken, dat'de veikiozingsstrijd, die op 3 December zal beginnen, gevoerd zal worden over de be slist gestelde viaag: acht het volk do her vorming van het Hoogorhuis, inct liet doel de bevoegdheid van dat Huis te beperken, gewenscht? De bbcialo bladen zijn vol geestduftover Asquith's redevoering. Zij meenen, dathij van den koning do belofte heeft gekregen, dat in geval van een libeialc overwinning bij dc verkiezingen, een voldoend aantal liberale peers zal worden benoemd, om dea tegenstand dei lords tegen de maatregelen1 ter bepeiking van hun veto te breken. Eenparig prijzen de libeiale bladen As quith's moed en kabnto in de crisis. De conservatieve bladen meenen, dat de critiek van radicale zijde tijdens dc debat ten op do regcoring geoelond, toont, dat er in de ministorieole langen verdeeldheid heersclit. Zij zijn van oordeel, dat do leuze v tegen de lords niet dc stuwende kracht zal hebben als het vorige jaar, vooral met het oog op wat zij noemen do beleedigende be handeling van de lords door do regqering. Zij verklaien, dat do Unionisten meer eens gezind zijn dan ooit en vol vertrouwen zijn op een overwinning. De Suffragettes, Do 117 bij do suffragettesbotooging op het plein voor liet Engelscho Lagerhuis g®y, arresteerde vrouwen zijn heden, voor den politierechter verschenen en na verhoor weer vrijgelaten, mmratftï-iiiMïiTirri-étx s

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2