voord ames7" terinaand daarna stiptelijk te reguleren, zijn de de missiven daar toe afgezonden gere gistreerd in het missivenboek" etc. De bedoelde aanschrijving dienaangaande van den Landdrost van Maasland, Hidt- man, gedateerd den 26en van Slachtmaand, bepaalde o. a. dat aan de voorgangers der verschillende kerkgenootschappen last moest worden gegeven om den dag met „Gebeden en Dankzeggingen naar behoren te vieren". Men weet op welke eigenaardige wijze sommige predikanten zulke bevelen opvolg den. Zoo sprak een Iiotterdamschc dominé van den kanselWij bidden U voor onze vijanden en voor den Keizer der Franschen. Een vervolging bleef niet uit, doch liep met een sisser af. Ingezonden Mededeelingen. Verdenkt gijuw nieren wel? Staat gij op niet een ellendig gevoel in uw rug? Pijn in de lendenen en zijden? Zijt gij prikkelbaar of moedeloos? Zonder energie? Is uw urine bewdkt, zanderig of bran dend? Heeft uw water een onnatuurlijke kleur? Loost gij te veel of te v. ei nig urine? Zijt gij waterzuchtig of iheumatisch? Wanneer gij het geringste verschijnsel van een nier- of blaosziekte hebt, dan zijt gij nooit veilig voor een plotselinge ineen storting der nieren of van de blaas. Uw ziekte kan zelfs een hoogeren trap bereikt hebben dan gij denkt en hoe langer zij ver onachtzaamd wordt, des te dieper kan zij wortel schieten. Alleen een speciaal nierengeneesmiddel kan lederen wortel van een nierziekte uitroeien en de werkelijke oorzaak der ziekte ge nezen. Dit is de redon, dat Foster's Rugpijn Nieren Pillen duurzaam genezen. Zij dienen uitsluitend voor nier- en blaaskwalen. Zij weiken in overeenstemming met de natuur en geven aan do nieren hun gezondheid te rug, terwijl zij een natuurlijke werking der blaas herstellen, zoodat het Woed behoorlijk gefiltreerd wordt en do vloeibare onzuiverhe den geregeld uit hot lichaam worden afge voerd. Ziet toe, dat de juiste naam Foster's Rug pijn Nieren Pillen op de doos Voorkomt. Zij zijn te Schiedam verkrijgbaar bij de heeren Knppelhoff Hovingh. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel h ƒ1.75 voor fér), of f 10.voor zes doozen. Gemengd Nieuws. Verwarmde tapijten. De ervaring leert, dat zelfs do beste ver warmingstoestellen in vele gevallen niet aan alle eischen voldoen. Zelfs bij goed function- ncerende kachels en centraio verwarmingen blijft dikwijls nog wat te wenschen over en do gevolgen van dit gebrek zijn koude voe ten en 'n gevoel van onbehaaglijkheid, hoewel de kamer voldoende verwarmd is. In zulke gevallen pleegt men zich met een wollen de- hen of vacht te behelpen, waarin men do voeten tot de knie wikkelt. - De electro-teclmiek, waaraan we reeds zooveel te danken hebben, komt nu ook in deze weder met een uitvinding voor den dag. Dit nieuwste voortbrengsel is het verwal in bare tapijt. Het is 'n gewoon, geschikt, vloer kleed, dat een electrisch verwarmingstoestel bevat. In dit laatste zijn alle stijve be- standdeelen vermeden. Het bestaat uit een weefsel van draden, dat zich over de gansche oppervlakte van het tapijt uitstrekt. Naar buiten wordt dit weefsel door een omhulsel uit een stevige stof beschermd. Om verder de inwerking van vochtigheid, die op het metaal een nadeeligen invloed oefent, op te heffen, is het weefsel vim eon waterdicht, goed isoleerend overtreksel voorzien, dat een uitstekende verbinding tusschcn het verwar mingstoestel en het omhulsel vormt. Het nieuwe vloerkleed verwarmt den kou den luchtstroom op don bodem en vult do go ben niet half goed genoeg voor je, en ik dacht, dat ik het huwelijk nu, al moe was ik dacht, dat het vervelend "was ik dacht, George ik dacht, dat je maar een' heet gewoon mensch was!" I Mot zijn eerlijke, vriendelijke oogtón bleef hij haar een seconde aanstaren. Toon barstte hij in eon lachbui uit. •„Jou klein, dom! gansjei, heb' jo jo dat alleen maar bedacht? Natuurlijk ben ik maar heel gewoon. Dacht jo soms, dat ik een genie was? Dan is het een grooto teleurstelling! voor jo! En je vindt hot vervelend getrouwd te zijn? Dat is ook geen wonder, als jo vah je man gescheiden wordt door dat akelige kantoor. En wat betreft je meening, dat jo niet goed genoeg bent om door mij gekust te worden: laat do beslissing daarvan maar aan mij over!" Zij keek op, half gerustgesteld, half nog in twijfel, maar toch begon zo door haar tranen heen te lachen. j,Ik verveelde me zoo," sprak zo, „maar zeg eens ijonduit, verveel jij je op hot kantoor ook?,Daar heb ik nooit aan ge dacht. En -je hebt hot mg al vergeven? Wat-ben je toch' goed!" Hij begon wem' te lachen. „Luister eens, je hebt1 een engel ge trouwd! Is dat niet een troost voor al jo teleurstellingen van hot, huwelijk? Maar huil -nu niet meer, lieveling-' Het is nu bijna twee uur, en zelfs engelen hebben «on twaalf-uurtje noodig." -7 v «s- V wone verwarmingsinrichtingen op werkzame vijzc aan. Het doet de lastige kwaal der koude voeten verdwijnen en draagt zeer tot het algemeen gevoel van welbehagen bij. De stroomtoevoer kan door aansluiting aan elke lichtgeleiding door middel van insteok- contact of een tusschenstuk aan elke lamp leiding aangebracht worden. Het verbruik aan electrische kracht is uiterst gering. Het ir. den handel gebrachte kleine model, dat in veel gevallen toereikend is, verbruikt slechts ongeveer 22 Watt per uur, d.w.z. betekend volgens het lichttarief iets meer dan een hal ven cent per uur. Koloniën. Cholera. Nu het binnen Medan geheel veilig is, meldt de „Deli Ct." van 24 October, open baart de ziekte zich weer buiten de kota. Verleden week eerst een geval te Laboean en Zaterdag op" de onderneming Germania, eveneens een geval, 't Ligt voor de hand dat de nabijheid der beruchte Belawanrivier aan deze beide gevallen niet vreemd is. ALLERLEI. EEN ZELDZAAM DUEL'. Een der zeldzaamste duels, die ooit plaats luidden, was wel het „ballon"iduel, dat in het jaar 1808 in Frankrijk werd uitge vochten. Natuurlijk was do strijd "ontstaan om een dame, en wel een zekere juffrouw Tarévit, een dor zangeressen aan de kei zerlijke opera. De beide duellisten waren, een Mr. de Grandpré en een Mr. Ie Piqué. Op den afgesproken dag stapte de heer Do Grandpré in den tuin der Tuilerieén in 't schuitje van een luchtballon, terwijl de heer le Piqué in een anderen ballon plaats nam. Toen alle voorbereidingen gereed waren, werden de touwen losgemaakt en de ballons vex'hieven zich in dc lucht Daar de wind gunstig was, waren zij in staat onderling den gewenschten afstand te bewaren en op zekere hoogte Werd het sein tot vuren gegeven. Le Piqué miste, maar Grandpré's kogel trof zijn tegenstander midden door het hoofd. Grandpré liet daarop zgnbal lon dalen, terwijl de andere ballon voort gedreven werd en met zijn dooden inhoud eerst bij Straatsburg neerkwam. EEN EN ANDER OVER SARA BERNHARDT. De grooto treurspelschrijver Victoriën Sardou ontbeet ongeveer een h'alvve <reuw geleden met den even beroemden theater directeur Montigny. De laatste was bezig zijn brieven te openen, toen hij er plotseling een met een ongeduldig gebaar wegwierp. „Wat is er aan de hand?"1 vroeo '-ardou. •„Och', niets,"! was het antw .u van den directeur. „Een van die dw meisjes ziet na twee voorstellingen van Laar engage ment af; 't is een van diegenen, welke nooit iets goeds zullen doen.'? Het meisjo in quaestie was Sara Bern hardt; wij releveeren dit voorval, niet om te laten uitkomen, welk een slecht profeet Montigny was, maar omdat de uitkomst zulk een groot contrast voundo met de voorspelling. Gedurende haar geheelo leven heeft zij iedere voorzegging, die men omtrent haar maakte, gelogenstraft; zij slaagde, waar men dacht, dat ze geen succes zou heb ben, en meer dan eens had ze geen. succes, waar men h'et stellig veiwacht had. Toen Sara Bernhardt ruim dertig jaar geleden op de goede hoogte in de kunst kwam, liet zij een beroemd Engclsch ge neesheer naar Parijs komen, om haar toe stand te bestudocren; zij leed namelijk voortdurend aan koorts. Hij bracht den geheelen dag in haar huis door, zag haar uitvliegen om boodschappen te doen, thuis komen om te lunchen, om drie uur naar do repetitie gaan, thuiskomen om oen taal les te nemen, van japon verwisselen om to schilderen, weer uitgaan om te dinee- ren, haar rol vervullen in den schouwburg en ten slotte weer thuiskomen, niet om te rusten, maar om vrienden te ontvangen en met dezen tot 2 uur 's morgens te soupeeron. De dokter zotte verbaasde oogen op en keerde jlen volgenden dag naar Londen terug, nadat hij haar ernstig gewaarschuwd had van levenswijze to veranderen, daar zij anders mogelijk geen jaar meer zou leven. Wij willen hier den naam van den geleerde niet noemen, w"ant ook hg bleek oen valsch profeet te zijn. Men moet haar buitengewone zenuwach tigheid vóór het optreden gezien hebben, om het te kunnen gelooven. Op zekeren avond, dat een heer met een zijner vrienden achter hot tooneel ging om do beroémde actrice geluk te wenschen met haar weer geven van de „koningin"! in „Ruy Bias", hoorde hij tot zijn groote verbazing, dat zij niet te spreken was, omdat zij be wusteloos was. L'ater vertelde men hem, dat dit h'eel dikwgls h'et geval was, wan neer zij een bizonder inspannende rol te vervullen had. i PRETTIG DISCOURS. Do notabelen van zekere gemeente wa ren 's avonds in h'et hotel bijeen, om den minister, die op zijn doorreis h'et plaatsje bezocht, gezelschap te houden. Daar het i gesprek niet erg vlotten wilde, vertelde de burgemeester een lange anecdote, die nog bovendien niet nieuw was ook. Verlangend zag men naar h'et eind en men ademde verlicht, toen h'et zoover was. De minister evenwel, een wellevend man, zei nog eeni- ge waardeerende woorden. Gedurende het verhaal was een oude rechter, die naast den minister zat, ingedommeld, en toen hij wakker werd, kon hij nog juist de laatste woorden opvangen. Om ook zijner zijds iets tot het gesprek bij te dragen, sprak hij: „Dat herinnert mij aan een voorval, dat ik zelf heb' meegemaakt," en vertelde tot schrik van het gezelschap de Keele geschiedenis, van voren af aan. TWEE BRIEFJES. Een oóm ontving van zijn neef h'et vol gende schrijven: „Beste Oom! „„U zoudt medelijden met mij hebben, als u zag, h'oe ik van schaamte bloos, ter wijl ik u zit te schrijven. Weet u, waar om? Omdat ik graag een vijf on twintig gulden van u zou willen leenen, en niet weet, h'oe mij uit te drukken. Ik kan het u onmogelijk vertellen. Ik zou -willen ster ven. Ik zend u dit met een knecht, die op antwoord zal wachten. Geloof mij, beste oom, i „Uw gehoorzame en toegenegen Neef.'? „P. S. Overweldigd door schaamte, over wat ik geschreven heb, ben ik den knecht nageloopen, om hem het briefje af te ne men, maar ik kon hem niet inhalen. Geve de hemel, dat er iets moge gebeuren, dat h'em belet u te bezoeken of dat mijn brief verloren moge gaan," Natuurlijk was de oom geroerd door het verhaal en zond zijn neef onmiddellijk het volgende anhVoord „Beste Jongen! „Troost je zelf en bloos niet langer. Do Voorzienigheid heeft je gebed verhoord. De knecht verloor je briefje. „Je toegenegen Oom.'? NIEUWTJES VAN HIER EN DAAR. In Frankrijk verdient een machinist op do locomotief van 2000 tot 2400 gulden per jaar. Men heeft berekend, dat men in Engeland, om aan de aanvragen van nieuwe postzegels van koning George te voldoen, men bet geheelo volgende jaar op de werkdagen een millioen postzegels per uur zal moe ten drukken. Een vreemde omstandigheid wordt ver haald in verband met den dood van Mr. Geo Pattin, die onlangs op vier en zeventig jarigen leeftijd overleed. Zijn horloge, dat onder zgn kussen lag, stond stil op het zelfde oogenblik, dat hg stierf. Te Yunnan, in China, worden meisjes nog steeds als slavinnen verkocht. Inéén jaar werden ongeveer 300 kinderen uit die buurt aan handelaars verkocht, en, evenals gevogelte, in manden naar de hoofdstad gebracht. In gewone tijden is de prijs voor meisjes ongeveer een rijksdaalder voor ieder jaar dat zo oud zijn, maar in tijden van hongersnood hebben ze niet de minste ver koopwaarde. De laatsto nieuwigheid voor de dames- rooksters is een pijp, niet het kleine pijpje waar de Japansche dames genoegen mee nemen, maar een flinke meerschuimen. Dc pijp wordt aan denzelfden ketting gedragen met dc gouden kaartjes-étuis en h'et dito beursje. Reeds oenigen tijd heeft do siga ret plaats gemaakt voor do sigaar, klein van vorm en licht van qualiteit. 1 Er is een tijd geweest in Japan, dat, wan neer een meisje een vreemdeling trouwde, zg onmiddellijk onthoofd werd. Een Por- tugeosch heer was waarschijnlijk de eerste Europeaan, die ongestraft een dochter uit hot land .van do chripantemum huwde. Hij ging er dertig jaar geleden heen en werd verliefd op een Japansch meisje. Haar ouders waarschuwden haar voor de nood lottige gevolgen, maar zij zette het door, met dit gevolg, dat de Mikado hevel gaf, haar dadelijk to laten onthoofden. Na een brief wisseling van vijf jaren tuss' bon de Por- tugeoscho en de Japansche regeering werd er besloten, dat zg mocht blijven leven. Mejuffrouw Alice Rothschild is een van de grootste bloemenliefhcbsters ter wereld. Haar rozenverzameling is meer dan 144.000 gulden waard. Het is opmerkelijk, dat do geheele familie Rothschild niet van i le kende bloemen houdt, de rozen uitgezon derd. In geval do zon Kol was, zou zij 300.000 aardgloben kunnen bevatten, on oen oog, dat ieder uur 10.000 vierkante mijlen kan overzien, zou 55.000 jaar noodig hebben om haar geheelo oppervlakte te kunnen waarnemen. De rivier do Jordaan h'eeft van allo stroomen 't meeste verval op den kortsten afstand. Gedurende Kaar loop van 120 mijlen vormt zij 27 watervallen, met een verval van 3000 voet. ANECDOTEN. Mevrouw (een nieuwe dienstbode Kuren de): „Ik hoop Aanna, dat je geen bizon- dere voorliefde hebt voor politieagenten.'? Dienstbode: „Wees u daar niet bang voor, mevrouw'; ik kan zo niet uitstaan; vader is socialist." Zij„Kunt u mij ook zeggen, wie die afschuwelijk lcelijko man is, met wien u daar juist stond te praten?"' Hij: „Het is mijn b'roer.'? Zij (verlegen)„Neem mij niet kwalijk, ik merkte de gelijkenis niet op." 'I 1 1 s* i j „Rinks is financieel nogal zwak, hè?"> „Ja, hjj heeft niet veel geld, maar hij verschaft Keel wat menschen werk.'? „Wien dan wél?'? „Rekening-invorderaars van andere fir ma's." „Zeg eens, papa, wat onderscheidt de beschaving van de b'arb'aarschheid „Dat is nogal eenvoudig: de beschaving bestaat in het dooden van den vijand op een afstand van 6000 meters, met oen kanonskogel, terwijl de b'arbaarschheid het h'oofd van den vijand afslaat met een sabel." „Zeg eens, je h'ebt mij dó parapluis, die ik je verleden week leende, nog niet terug gegeven." „Dat weet ik wel, maar 't h'eeft ook al dien tijd geregend,"! Wielrijder: „Zeg eens, man!, is dit een gevaarlijke heuvel? Ik bedoel als ik naar beneden ga, kom ik dan goed terecht?" Boer: „U komt heel goed terecht, mijn heer! Aan den voet van den heuvel is het kerkhof." Dokter A., die er trotscK op was zoo gemakkelijk de diagnose van een ziekte te kunnen maken, werd eens hij oen dame geroepen. „Ik zie al dadelijk wat u scheelt,"l zei hij, binnenkomend. „LicHte aanvallen van kramp en zenuwachtige prikkelbaarheid." „Maar dokter „Laat mij als 't u blieft uitspreken, uw gestel is in de war.'-'' „Neen,1? viel do arme hem in de rede, „ik ben niet ziek, maar mijn zuster." Do dokter, die zich' niet gemakkelijk uit Het veld liet slaan, merkte kalm op: „Ja, dat had ik wel gedacht."! DE STEUN DER FAMILIE. Benige lotelingen verzonnen allerlei uit vluchten om van hun militieplicht vrij te komen. „Mijnheer,'' zei een jongen tot Oen' kapi tein, „ik ben niet ziek, dus om dia reden kan ik niet van den dienst vrijgesteld wor den, maar ik ben de steun van de fami lial'? „Dat geloof ik niet."1 ,,'t Is toch' werkelijk zoo.'? „Uw vader en moeder geven voorstel lingen in den circus en verdienen, zoo hun brood."i „Ik ben een lid van hetzelfde gezelschap en moet vader en moeder op het hoofd dragen; blijkt daar nu niet voldoende uit, mijnheer, dat ik do steun ben van de ge- h'eele familie?'? EEN MOEILIJKE VRAAG. Eerste gast: „Hé. keilener, zet het ven ster open. Het is Kier veel te warm.') Kellner: „Ja, mijnheer 1'' (Zet het venster open.) Tweede gast (een oogenblik later): „Het tocht hier vreosolgk, kellner,' sluit het venster.'' Kellner: „Ja, mgnh'eer.'ï (Sluit het ven ster.) Eerste gast: „Kellner, ben jo krankzin nig? Waarom doe je het venster toe? Zet het oogenblikkolijk weer openl" Kellner: „Zeer goed, mijnheer.'? (Gaat naar zijn patroon.) „Een van de heeren wil, dat het venster geopend, de ander dat het gesloten zal worden. Wat moet ik nu doen, mijnheer?"' Patroon: „Wat de heer zegt, die nog niet gegeten h'eeft, natuurlijk,"! Mijnheer A.; „Ik heb geen enkele aan leiding om to blijven leven, want ik ge loof niet, dat ik op do h'eelo wereld één vriend bezit.'? Mijnheer B.: „Geen aanleiding om te blijven leven? Onzin! Als je geen vrienden hebt, behoef je ook niemand iets te leenen niemand, die jo lastig valt, en je op komt zoeken, als je aan een interessant boek bezig bent; niemand, die kwaad van jo kan spreken; en wil jo dan zeggen, dat het niet de moeite waard is, om televen?'? ST. NICOLAAS. De vgfde December nadert met rasse schreden. Door honderden, ja duizenden groote zoowel als kleine menschen, wordt dio dag, of meer nog, de avond van dien dag, mot vreugde tegemoet giezien. Wat heer lijke tijd vol geheimzinnigheid, die er aan voorafgaat; fluisterende gesprekken wor den gevoerd, geheimzinnige pakjes worden bg ons verschijnen plotseling onder taiel gestopt, ja, zelfs geheele vertrekken mo gen dagen van to voren al niet meer door ons betreden worden. Wat al fraais wordt er in den winkel voor ons uitgestald, wat heerlijke lekker nijen biedt do banketbakker ons aan; op straat, niettegenstaande het minder aanlok kelijke Nveer, overal vroolgke gezichten, druk pratende groepjes dames, hier endaar een alleonloopond heer, in diep gepeins waarmee hg dat jaar zgn vrouw, meisjo of zuster eens zal verrassen; ja, rt is wel een moeilijk vraagstuk om uit al h'et ten toongestelde een keuze te doen of iets te bedenken, wat onze familieleden nog niet bezitten. Maar, dames, komt het u bij al dit gepeins nooit in de gedachten, dat er toch zoo velen zijn, voor wie hét u niet moeilijk zou vallen iets te bedenken? 0£ weel ge niet, dat uw werkvrouw zes kinde ren heeft, die o, zoo graag ook hun deel van het heerlijke St. Nicolaasfeest zouden hebben; maar, vader verdient niet veel, de kolen en aardappelen zijn dit jaar bi zonder duur; dus geen speelgoed, geen lek kernijen. Of, is u daar zoo even het kind niet in het oog gevallen, dat u bibberend van kou voorbij liep; hij vraagt niet naar speelgoed of lekkers, een degelijk, warm kleedingstuk zou h'em meer verblijden. Toe, dames, lezeressen van. de „Schie dam sch'e Courant'?, bedenkt dat eens. Als gij allen van de tien- of honderdtallen gul dens, die go bij gelegenheid van de St. Nicolaas uitgeeft, eens een kleinigheid af zondert voor do minder bedeelden in uw naaste omgeving, wat zouden er dan, op den avond van. den Bden December, een veel grdoter aantal gelukkige gezichten meer zijn dan andere jaren. RECEPTEN. Zachte chocolade-borstplaat. Benoodigdheden175 gram suiker, 30 gram poederchocolade, 10 gram boter, Vi d.-liter melk, een weinig vanille. Bereiding: In een goed geemailleerd pan netje, dat liefst niet voor andere doelein den gebruikt is, do suiker met de poe- derch'oeolade dooreenroeren, daarbij de melk voegen, de boter en een weinig van het binnenste van een vanillestokje. Breng dit alles onder voortdurend roeren aan den kook en laat het zoo lang doorkoken, tot een druppel ervan in een glas koud water niet meer uitvloeit. Neem dan het pan netje af, blijf jiog even flink roeren tot de massa dik begint te worden en giec zo dan vlug uit in met boter ingewreven ringen, waarin men ze koud laat worden. .Warme rijstpudding met bitterkoekjes. Benoodigdheden: 400 gr. koude in melk gekookte rijst, 40 gr. suiker, 100 gr. bitter koekjes, 2 eieren, wat vanille, 25 gr. boter, beschuit. Bereiding: De Koter tot room roeren, de eierdooiers toevoegen (één voor één), ver volgens de suiker, wat merg uit een vanille stokje, de rijst, da gestampte of gebrok kelde bitterkoekjes en eindelijk het stijf geklopte eiwit. Met dit mengsel een met boter besmeerden en met gestampt beschuit bestrooiden puddingvorm vullen, den vorm sluiten en den pudding in een pan met ko kend water li/t uur laten koken. VOOR KINDEREN. DE SNEEUWPOP. ft Was Zaterdagmiddag en h'et h'ad lek ker gesneeuwd. De jongens in de buurt waren bij elkaar en hadden h'et o, zoo druk. Met sommen of een opstel te maken? Of met het lezen van de kaart? Jawel, dat kunt ge begrijpen! Zaterdagmiddag, een mooie, zonnige winterdag, een Koop sneeuw overal waar je ziet; wie kan dan zijn gedachten bij het lezen bepalen, wie kan dan in huis zitten? We nemen het dan cok volstrekt niet kwalijk, jongen, dat je van de gelegenheid gebruik maakt, als je dan later je schade maar weer inhaalt, en je beste beentje voorzet. En wat zijn nu jullie plannen? Wel, we gaan een sneeuwpop maken. Koos nam een fermen Koop sneeuw kneedde dien stevig tot een bal en rolde liem toen over de sneeuw' voort. Langzamerhand werd hij al grooter en dikker, tot Koos hem alleen niet meer in beweging kon brengen; .Tan ging hem dus een handje helpen. Eindelijk was de bal groot genoeg naar hun zin. Nu namen zij een plankje, streken Kern aan de onderzijdo wat gelijk en zetten hem met vereende krachten overeind. Daarna werd hij verder in 't fatsoen gebracht, tot dat hij zoowat den vorm van een cylinder had. Ondertusschen hadden andere jon gens nog twee of drie dergelijke cylinders gemaakt, dio bovenop elkander gezet wer den, zoodat de geh'eele romp ten naaste bij de lengte kreeg van oen,'flinkeu jongen van 13 of 14 jaar. Eindelgk kwam het moeilijkste, het hoofd. Het voorhoofd, dat ging; oen paar gaten aan weerskanten waren de oogen, do neus in 't midden. „Hè, wat een kokkert van eon neus is dat,'? zei Gerrit. „Dat is niets,'1 antwoordde do bekwamen beeldhouwer, „een goede gevel versiert Kot huis." Daarna kwamen de mond en de kin, een paar stukjes sneeuw, op zijde voor de ooren, en klaar was Ket. „Voorzichtig, jongens, laat hei niet vallen.'? Een, twee, drie, daar staat h'et. Nu nog de armen; daar komt Piet met een f linken stok' aan. Dezo wordt voorzichtig door de pop ge stoken op do plaats, waar 'de armen moe ten komen. Rondom dien stok wat sneeuw gedrukt en h'et b'eeld prijkt in al zijn luister! Kees vindt h'et nog niet natuurlijk genoeg, 't Is een Hollander cn oen Hol lander moet een pijp in den mond hebben. Hg loopt even naar huis, haalt oen oud steenen pijpje en steekt Ket hem in den mond. Hoezee! roepen allen. Het spreekt wel van zelf, dat de sneeuwpop geen lang leven was toegedacht Eenige uren later was zo weer bezwoken onder eon h'evig sneeuwballen-bombardement. i - t

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 11