Rechtzaken, Kerk en School. Ingezonden Mededeelmgeu. Nier-onzuiverheden. Luchtvaart. Landbouw en Yeeteelt Gemengd Nieuws. sche publiek koopt bij zij a Engclsckon kleermaker do Engclscho stof, welke op Nederlandsch grondgebied het levenslicht zag- In verband met dezo opmerkingen wijst de_ heer M. er op, dat doze mode in alle landen dezelfde schado aan den han del berokkent. Da heer M. doet dan uit komen, hoe er in Engeland een streven is om ieder jaar een ^all-British' week te hebben en hoe daar de Britscho nij verheid en het Britsclie kapitaal steeds zooveel mogelijk aanbevolen worden bij het publiek. De hoor M. eindigt zijn artikel met: En ieder, die deze Britscho beweging aan een nauwgezette studie wil onder werpen, zal tot do ervaring komen, dat ook voor bevordering der Nederlandsche nijverheid en voor de Nederlandse,hc pi o- dneten op de wijze als dit in Engeland geschiedt, hier te lande veel zal kunnen gedaan worden, Maamlooze Vennootschappen. In de laatste vergadering van do Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Gro ningen, kwam in een rapport vim de com missie, benoemd om advies uit te bron gen over het wetsontwerp omtrent de Naamlooze Vennootschap van Koophandel Overeenkomstig het voorstel der Com missie werd besloten zich te wenden tot do Tweede Kamer met een adres, waarin do bezwaren tegen het ontwerp zijn uit eengezet- Tevens wordt daarin gezegd, dat de indruk der Kamer is, dat het ontwerp wel eensdeels tegemoet komt aan den ge rechtvaardigden aandrang tot meer vol ledige regeling van dezo stof dan in ons Wetboek van Koophandel geschiedt, dat het ontwerp ook veel goeds bevat, maar daartegenover staat, dat hot streven van den ontwerper, om' alles in bijzonder heden te regelen, het wetsontwerp bederft, het bevat sommige voor de ontwikkeling van het bedrijfsleven hinderlijke bepalin gen. "Werd het daarvan niet gezuiverd,dan zou aan de voortdux-ing van de tegen woordige gebrekkige regeling nog wel do voorkeur moeten worden geschonken. Hel staat toch te vreezon, dat door onveran derde aanneming van dit ontwerp do Naamlooze Vennootschappen zelve in het gedrang zulleix komen, waardoor het be drijfslevon geschaad zou worden. Zoo heeft do Kamer onder meer groot pi'incipieol hekwaar togen de groote macht, in dit ontwerp gegeven aan ao rechtbank en haar president om in te grijpen in hot bedrijf der Naamlooze Vennootschap. Do Kamer vreest, dat dat aanleiding zal goven tot veel chicanes en aan concurrenten oen middel zal geven, mededingers te be- nadeelen. OVERSCIIIE, 3 Dcc. De burgemeester van Overschie ontving een dreigbrief, ge- teckend fves Feyth Salvesen, goboien tc Don Hekier, welke persoon den 13cnNov. j.l. uit do strafgevangenis te Rotterdam was ontslagen. De rechter van instructie te Alkmaai verzoekt wegens die gepleegde bedreiging, opsporing van Salvesen. HOEK VAN HOLLAND., 2 Dec. Het lichtschip Maas is heden naar Am sterdam gesleept, ten einde van draadloozo telegraphic te worden voorzien, welke bij evontueele (strandingen goede diensten zal kunnen bewijzen. De Papendrechtsche strafzaak. Men meldt uit Arnhem: Do termijn, gesteld voor het aanteekenen van cassatie in de zaak-Garsthagen ver streek gistermiddag, zonder dat van de zij de van hot O. M. of van de verdediging cassatie werd nangeteekend. „Ja, even goledon kwam hij."1 „Waar is hij?" „Hij staat daar bij onze gastvrouw."! „Ik wilde, dat ik hem zien kon,"! zei Fran^oise ongeduldig. „Ha, daar komen ze eindelijk eens dezen kamt heen. Och, nicht, zie eens. Wat is er aan mij? "Waarom kijken allen mij zoo aan?'" fluisterde ze. Haar nicht liet haar critischen blik over haar glijden. „Je kunt niet verbeterd worden, mijn kirnd."1 i i - De gastvrouw naderde haar, mèt haar verscheidene hoeren. „Gij hebt ons vanavond een nieuw talent in ons parlementslid doen ontdekken. Wij wisten niet, dat hij met jonge dames danste,"1 zei de gastvrouw. Framjoise staarde haar verlegen aan. „Pardon, ik bcgiijp u niet." Weer lachte men. Toen trad het jonge parlementslid naar voren en stak haar1 glim lachend de hand toe. „Zij is nog niet aan het parlementslid voorgesteld. Framjoise, het parlementslid zou gaarne een wals van je hebben." Verschrikt staarde zij hem aan. Haar gelaat werd bloedrood. Zij lachte, niet in staat eon woord te uiten. Hij voorde haar lachend aan zijn arm naar het midden der zaal en' fluisterde zijn gastvrouw toe „De reden, waarom gij mij nooit met jonge dames hebt zien dansen, is, dat ik slechts met één jonge dame dansyFran- 9oise."> En overgelukkig zweefde hij met zijn bruidje de zaal door. liet drama op de Nic. Witsenkade. Niet alleen namens Imkje Beetsma, maar ook namens Pi eter Ronner, is hooger be roep aangeteekend, tegen het vonnis van do 5o Kamer der Rechtbank te Amster dam, waarbij zij1 respectievelijk worden veroordeeld tot 15 en 12 jaar gevange nisstraf wegens poging tot diefstal mot geweldpleging. Valschheid in geschrifte. Voor de Rechtbank te Tiol stond terecht een ambtenaar van den burgerlijken stand dor gemeente Waardenburg, aan wien valschheid in geschrifte ten laste werd gelegd. Bekl. had in akten verklaard, dat hij dc eerste en tweede afkondiging van een huwelijk had gedaan, terwijl hij dat door den gemeentehode had laten doen. Bekl. bekende het ton laste gelegde, doch meende met een beroep op de „Gemeente stem", dat zijn handeling! niet strafbaar was. De eisch was 2 maanden. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oudemirdum c. a. "cis. W. de Lange, te 's-Gravelandte Bra- kel ds. Keek, te Zuilichem! Aangenomen het beroep te Holy- sloot do heer J. de Vlieger, cand. te Heemstede; te Ritthem (toez.) de heer P. L. Kiehl, cand. te Utrecht. Bedankt voor hot beroep te Oude Tonge ds. J. Tf. F. Romme, te Vinkeveen. Ds. Post, te "Wijdenos cl a., heeft gis teren bericht ontvangen van de kerkelijke goedkeuring van hot beroop naar Rijswijk. Geref. Kerken. Beroepen te Purmerend ds. D. B. Hagenbeek, te Ouderkerk a. d. IJssel 'te Schiermonnikoog ds. H. Vermeulen, te Leeuwarden; te flindeloopen en Sta voren ds. II. A. Kievits, te Sleen '(Dr.). Hooger Onderwijs Te Leiden is bevorderd tot arts de heer J. II. Wieringa. Universiteit te Utrecht. Bevorderd tot doctor in do rechtswetenschap op stel lingen, do heer M. van Toulon vaiï der Koog, geb. te Wijk-bij-D uurstedc. Universiteit to Leiden. Bevorderd tot 'hoctor in do rechtswetenschap op stel lingen do heeren G. Dyckmeester, geboren to Deventer, en A. J. M. H. Borret S. J„ geboren te 's-Gra.venhage. Ie Utreeht zijn bevorderd tot arts de heeren C. G. W. Miercmet ep V. G. Nolet. Bevorderd tot tandarts mej. A. Otté. Te Ginneken, hij Breda, zal door de paters Jezuieten een bijzondere R. K. hoo- gore burgerschool worden opgericht. Een huis is voor dit doel reeds aangekocht. Do nieren zijn zóó teer, dat do minste kou de, inspanning o£ buitenspougheid hen kan aantasten. Zij zijn dan niet meer in staat om de on zuiverheden uit het bloed te filtieercn, en deze onzuiverheden vergiftigen als het ware uw gestel, doordat zij met het bloed door het lichaam gevoerd worden en overal ziek te an verderf verspieiden. Gij gaat u dof, gedrukt en prikkelbaar gevoelen, des moigens staat gij reeds met pijn in den rug op en hebt gij blazen onder do oogen. Iedere koude doet do nieien aan en brengt de urine-afseheiding in de war; brandende pijn bij do loozing, bezinksel of graveel in dc urine, ongewone kleur en bewolktheid van het water, rheumatische pijnen, enz. kunnen optreden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken af doend in zulke gevallen, doordat zij uitslui tend voor nier- en blaaskwalen dienen. Zij helpen de nieren op een zachte wijze, zij ver sterken de blaas en verwijderen al de opge hoopte onzuiverheden uit de urinewegen. Zij roeien de geringste sporen van nier- en blaasanndoeningen uit; doch zoo lang gij nog de geringste verschijnselen, kunt opmer ken. dient j»ij uw nieren te hulp te komen, daar gij anders nooit veilig zijt voor een plot- selingon ondergang der nieren. Overtuigt u, dat ons handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen op de doos voorkomt. Gij kunt er dan zeker van zijn de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen te hebben gektegen en geen waar- delooze namaak. Zij zijn tc Schiedam ver krijgbaar bij de hoeren Kappellioff Ho- vingh. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a 1.75 voor één, of 10.voor zes doozen. HET BESTE HONGAARSCHE BSTTERWATER Alleen eoht met het roode el. Van gunstige verhing bij chrojiischt obstipatie en vetzucht Prof. Dr. ROSENSTEhV, Een monument voor Fan Maasdijk. Namens het comité „In memoriam Clé ment van Maasdijk"), wordt medege deeld, dat de vervaardiging van een een voudig grafmonumeent op de begraafplaats „Moscowa"' te Arnhem, is opgedragen aan den heer August Faliso, beeldhouwer te Amsterdam. Hot gedenkteeken zal bestaan uit een buste in brons van Clément van Maasdijk op een voetstuk in lijnen hardsteen. Het comité moest zich tot deze uit- vo'ering beperken in verband met de be schikbare middelen. Mochten nog meer dere bijdragen voor dit doel inkomen, dan zou dit aan. de uitvoering van het werk en passende versiering van het graf on getwijfeld ten goede komen. Het adres van den penningmeester is: H. Lamsveldt, Wiillemsplein 5, Arnhem. Bestrijding van runder tuberculose De „Vereeniging van Praktiseerende Vee artsen in Zuid-Holland", heeft in haar laatste vergadering met betrekking tot den strijd tegen de rundertuberculose in ver band met do in Nederland gevolgde methode, de volgende conclusies met al- gemeene stemmen aangenomen: lo. De bestrijding van de tuberculose onder het rundvee is in het belang van de gezondheid van den mensch en van den veestapel, zij moet deihalve een tak van staatszorg zijn; 2o. De in Nederland gevolgde methode van bestrijding is onvoldoende en ontoe reikend, deze dient te worden aangevuld cn uitgebreid. 3o. Bij de bestrijding van de tuberculose is de tuberculme in handen van den vee arts een diagnosticum van onberekenbaar gewicht in handen van den leek kan het tot ongewenschte en oneerlijke praktijken aanleiding geven, wettelijk dient daarom le worden vastgesteld, dat tubcrculine voor veeartsenijkundige 'doeleinden uitsluitend mag wojden afgegeven aan, en gebruikt door, veeailsen. 4o. De wijze van bestrijding laat zich vei'deelen in twee onderdeden: a. Een verplichte, op grond van, van kracht zijnde, wettelijke bepalingen. b. Een vrijwillige, onder leiding en hulp van den Staat, Overgang van b in a is na eenigen proef tijd niet buitengesloten. Tot de onder a bedoelde wettelijke bepa lingen behooren o. m.: aangifte door den veearts en den vee houder bij het voorkomen van deze ziekte en opneming daarvan in de wet van 20 Juli 1870. (Staatsblad no. 131); onteigening door den Staat, na schade loosstelling en spoedige slachting van alle runderen, welke lijdende zijn aan open tu berculose; gevolgd door een desinfectie van den stal, aan het einde van iederen staltijd te herhalen; vernietiging van het centrifugeslib, pas- teurisatie van de ondennelk, karnemelk en wei door de zuivelfabrieken; verbod van melken van runderen waar bij een uiertuberculose, mihairtuberculose of een tuberculose bloedinfectie is vastge steld, zoo mogelijk uit te strekken tot alle minderen welke lidende zijn aan open tu berculose. 1 Bij de vrijwillige bestrijding onder b be doeld, zal er naar gestreefd dienen te wor den, alle runderen te tuberculineeren, en die, welke op de tuberculineproef hebben gereageerd, zoo spoedig mogelijk te slach ten, en in afwachting daarvan deze dieren zooveel mogelijk gescheiden te houden van het overige vee en daarnaast een fubercu- leuse vi'ije opvoeding van het jonge vee. 5o. Proeven, om immuniseering der run deren tegen tuberculose te verkrijgen, zul len van Staatswege krachtig moeten worden aangemoedigd en gesteund. 6o. De onkosten voortvloeiende uit de verplichte bestrijding, zullen gedeeltelijk worden betaald door den Staat, gedeeltelijk gevonden moeten worden uit een verplichte veeverzekering tegen de tuberculose, het heffen van een z.g. hoorngeld, waarvoor nadere bestudeering van de verschillende stelsels aanbeveling verdient. Een legaat. Door nu wijlen mr. D. J. van Heusde te Utrecht is aan de Vereeniging tot op richting en exploitatie van Yolkssanato- ria voor borstlijders in Nederland (Sanato rium te Hellendoorn) gelegateerd de som van twintig duizend gulden, vrij van suc cessie- en andere rechten. De Dtrechtsche matkeradc. In een gisteravond gehouden vergade ring van het Utrechtsche Studentencorps is na eenige besprekingen besloten, in verband met de gebleken, onoverkomelijke historische moeilijkheden L.j'"de uitvoe ring van het plan, het onderwetp van de het volgend jaar te houden maskerade te rvijzigen. Zooals bekend is, zou, wor den voorgesteld de samenkomst van Lo- dewijk IV van Beyeren met koning Eduard III van Engeland te Coblenz in den jaro 1338. Voorgesteld zal thans worden een feit uit het beleg van 'Utrecht in den jaro 1345 door graaf Willem' IV vanHol- land. Binnenkort zal de maskeradecom- nrsric den volledigere titel met uitleg pu- bliceeren. Boog water. Alle loswallen langs de Waal staan onder. De gierponten te Tiel en Druten zijn opgebroken. Tc Tiel heeft de over tocht jriaats met stoombootje en kleine pont. Alle werkzaamheden op de steenfabrie ken staan stil. Ook hot handsnijden, dat bij laag water aan velen werk geeft, is onmogelijk. De gedwongen winkelnering. Men schrijft uit Kaatsheuvel aan het „Hbl.'D Er is hier den laatsten ,tijd hard ge werkt voor de afschaffing van de gedwon gen winkelnering. Vooral heeft in deze de Regeeringsenqueteur in zake gedwongen winkelnering, de heer Staalman, zich zeer verdienstelijk gemaakt. Door zijn beleidvol optreden en door de samenwerking met invloedrijke personen, wier vertrouwen hij spoedig mocht verwerven, heeft hij in de weken, dat hij onder ons vertoefde, meer succes gehad dan de vroegere krachtigste propaganda in een jaar. Op dit oogenblik hebben alle groote schoenfabrikanten met dit stelsel gebroken. Ook zij, die met een tamelijk personeel werken, volgen gedurig dit voorbeeld na. Thans hebben de laatsten van dezen aan het Hoofdbestuur van den Nedei'l. Lederbewerkersbond te Kaatsheu vel de toezegging gedaan, dat zij met 1 Januari zullen ophouden té winkelen. De winkelnering behoort hier dus tot het ver leden. Wel houden nog enkele patroons met een paar knechts zoo'n winkeltje, doch dit is van geen beteekenis. Het is opmerkelijk, dat al deze patroons, hoe een stevigen winkel ze er vroeger ook 'op na mochten houden, thans in ijve rige propagandisten voor de uitroeiing van het gedwongen winkelstelsel zijn herscha pen. Men moet intusschen niet meenen, "dat hier thans alles couleur de rose is. Met de afschaffing van den winkel is niet overal de vrijheid van den arbeider grooter ge worden. Het komt hier namelijk nog voor, dat de winkel van een patroon is overge gaan naar een familielid. De arbeiders ondervinden maar al te goed, wat hun te doen staat en moeten daardoor vaak hun noodzakelijkste levensbehoeften tegen hoo- ge prijzen inkoopen. Winsten van 40 pro cent of hooger zijn in zulke winkels geen zeldzaamheden. In de overige plaatsen der Langstraat komt ook hier en daar de gedwongen win keineming nog voor. In Dongen b.v. in nogal hoogen graad. De Nederlandsche Lederbewerkersbond heeft echter een actie op touw gezet tot uitroeiing van dezen misstand. Kraaien en reigers. Maandagmorgen zoo schrijft R. B. in de „Levende Natuur"1 kwam ik per fiets voorbij het buitenverblijf „Het Hof"1 te Andel. Daar was het in de toppen van de hooge eiken en iepen een drukte van belang. De voor enkele weken teruggekeerde rei gers waren ijverig aan het opknappen van ,de oude nesten. In een van de hoogste toppen zat een reiger-paar met de lange halzen tegen elkaar de hoogte in te sta ren. Een klein eindje verder zaten in en kele lagere boomen een groote massa kraaien te genieten van don mooien mor gen. Plotseling kregen zij het paartje in <le gaten en wat dezen ze nu? Ze gingen heel deftig het stelletje een serenade bren gen. Eensklaps vlogen alle op en gingen, liet waren er misschien wel 100, in groote kringen, voortdurend zoo luid mogelijk roe pend, vlak boven en om het tweetal vlie gen. Onophoudelijk werd de troep nog ver sterkt door kameraden, die van do om liggende akkers toesnelden om deel te nemen aan de grap. Zelfs een troepje spreeuwen voegde zich bij de muzikanten en ook een viertal eksters gaven door een luid geschater en voortdurend wippen en slaan met staart en vleugels blijk, dat zij ook van de partij waren. Het is te be grijpen, dat dat alles bij elkander een oor- verdoovend geschreeuw gaf. Nadat dit zoo een poosje geduurd had, zou de grap nog mooier worden. Een der zwartrokken vloog schuin naat boven, wierp zich met een fermen vleugel slag om en liet zich toen, in een prachtigen boog naar beneden zeilen, rakelings langs de koppen der reigers, die kalmpjes bleven zitten, om daarop aan de andere zijde weer omhoog te stijgen. Nauwelijks hadden de andere kraaien dit gezien, of een groot aantal begon hetzelfde te doen; van alle kanten zeilden ze in prachtige bogen langs de reigers. Nadat deze serenade zoo enkele minuten geduurd had, verminderde het aantal deelnemers gaandeweg ten spoedig zaten alle weer in dezelfde boomen. Het viel mij op, dat geen enkele van de reigers, er zaten wel vijftig in de onmiddellijke nabijheid, zich ook maar het minste aan het lawaai stoorde. Geen enkele deed moeite, om de levenmakers weg je jagen. Ik stapte weer op, maar nog geen Jvijf minuten verder hoorde ik weder een luid spektakel. Ik keek om, hot spelletje was opnieuw aau den gang. Over gebrek aan belangstelling gedurende hun wittebroods weken behoeven onze reigers dus waarlijk niet te klagen. Nooit had ik kunnen den ken, dat die zwartrokken zoo humoristisch aangelegd waren."1 t Een dood-gewaande. E'enigo dagen geleden, meldt de ,,0. H. Ct.", kreeg de Keer G. v. d. B. te Noordwijk bericht, dat zijn broer, A. v. d. B„ (die 50 jaar geleden als 17-jarige jongen dienst nam op een schip, nog leefde en een klein hotel hield op een plaats aan de oost kust van Z.-Amerika. De kapitein van het schip, waarop het jongmensch had dienst genomen, had inder tijd aan de familie bericht, dat hij over boord was geslagen en verdronken en daar na zijn kist met kleoren overgezonden. - Maar nu kwam onlangs een kleinzoon van de zuster vau deu doodgewaanden matroos met andere matrozen in een herberg op een plaats aan de oostkust van Zuid-Ame- rika. Toen de waard Hollandsch hoorde spre ken, vertelde hij ook Hollander to zijn cn van Noordwijk afkomstig te wezen; verder dat hij indertijd gedeserteerd was van zijn schip. Natuurlijk vroeg hij naar zijn fa milie te Noordwijk en kreeg tot zijn groo te verbazing te hooren, dat de aangesproken matroos een kleinzoon van zijn zuster was. Vreemd intusschen, dat de waard nooit eens iets van zich liet hooren bij de Noord- wijksche familie. Watersnood in Er an krijk. Steeds komen uit verschillende deelen van Frankrijk nog jobstijdingen over aller lei overstroomingen en de schade, daardoor aangericht. De Loire wast nog voortdurend en aan haar oevers zijn verschillende plaat sen overstroomd. Het grootste deel van de stad Tours slaat onder water; in de buurt van de stad is een dijk doorgebroken, een spoorweg onklaar gemaakt en door de aan houdende regens losgemaakt, een. groote rotsmassa naar beneden gestort, waardoor 5 huizen verpletterd werden. Door liet wassen van de Maine is Angers overstroomd. Men vaart in bootjes door de stxaten. De treinen loopen nog,.maar het sta tion is bijna niet meer te bereiken. Meer dan lö.O'OO personen worden door het water in gesloten. Beneden de stad vreest men voor ernstige doorbraken. Tusschen Angers en Nantes is het spoorwegverkeer gestoord. Te Nantes zijn de lager gelegen wijken der stad overstroomd. Tal van fabrieken staan stil en er zijn 3000 werklieden werkloos. Op ver schillende plaatsen van de stad worden men- schen uit ondergeloopen huizen onder dak gebracht. De trams rijden .nog, maar op sommige plaatsen staan de rails 80 c.M.' onder water. Ook in de buurt van Nantes vreest men voor doorbraken, daar reeds en kele dijken bezweken zijn. Het water van de Orne, die eensklaps snel begon 'te wassen, heeft de stad Caen grootendeels onder water gezet. In alle stra ten zijn loopbruggen geslagen. De bewoners worden in booten in veiligheid gebracht. De meeste fabrieken staan stil, omdat de elec- trische centrale, waarvan zij stroom voor hun bedrijf kregen, moest stop gezet worden. Rondom Rennes staat alles onder water. In sommige wijken moesten de bewoners in den nacht overhaast voor 't water vluchten. In het stroomgebied van de Rhone is de toestand even erg. De rivier wast bovendien nog voortdurend. Langs de oevers van de Garonne zijn ook groote stukken land en verschillende steden en dorpen overstroomd. Een socialistisch bal. De eerste socialist van de Veroenigde Staten, die tot burgemeester gekozen werd, de hoor Seidel van Milwaukee, gaf Za terdag een bal, dat een eigenaardig ka rakter droeg. Aan de danspartij namen 2000 personen uit alle rangen en standen deel. t)e elegantste dames, in met dia manten bezaaide toiletten, dansten mot omnibusconducteurs, die hun Zondagsche pak hadden aangetrokken, en de fijnste heeren stelden zich tevreden met vrou wen uit het volk. De burgemeester open de het bal. Hij danste xnet een hooge dame. De „vierhonderd" van Milwaukee lieten niets onbeproefd om de gelijkheid der standen to eerbiedigen en het feest te doen slagen. Zuinigheid met vlijt, enz. De 'bezuinigingsijver in het binnenland- sche bestuur van het Duitsche rijk heeft ook 'in Beieren zijn intrede gedaan en geeft tot 'komische maatregelen aanleiding. Zoo is nu bepaald, dat de bedienden in de kantoren Van het hoofdbestuur der poste rijen te München voortaan, in plaats van de gewone stofdoeken, lappen krijgen, die van lijfgoed afkomstig zijn. Het zijn aan stukkon 'gescheurde hemden, onderbroeken, kinderboezelaars, enz. Het hoofdbestuur wacht Verslag in aangaande de vraag, hoe deze nieuwe maatregel voldoet. Eenigen' tijd geleden was voorgeschreven, dat 'do handdoeken op de regeeringsbureau's voortaan, in plaats van alle acht dagen, alle tien dagen ververscht moeten worden. Voor de frischheidl Het eind van een smokkelhol. In de Tiley baai (graafschap Yorkshire) is de „schippershorberg" gesloten. Dit huis heeft een 200-jarige geschiedenis en stond in vroegere jaren bekend als een berucht smokkelanrshol. De „Ship Inn" is een-van de weinige nog bestaande overblijfselen uit de dagen, toen het smokkelen op de kust van Yorkshire nog in vollen bloei was. De muren van de herberg die drie tot vier voet dik zijn, bevatten op vele verborgen plaat sen groote holen en plaatsen waar men zich verbergen kon. Alle soorten van geheime kasten en verborgen vakjes, die ongetwijfeld dienden voor het bewaren smokkelgoederen werden in het sehipperskrocgje ontdekt. Onder de groote zolderbalken van de keu ken bevindt zich een balk, die op het uiter lijk niets verschilt •van een andere balk, maar die intusschen niets andera was da» ftogtttrtar aan ot iJAtUttnttfttMi I

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 6