Christ. Geref. Kerk. onderzoekingen neergelegd in een rapport, dat uit veertig deelen bestaat. Ze verklaart daarin, diat de immigratie niet meer een economische noodzakelijkheid is en dat deze den Amerikaanschcn werkman benadeelt. Do commissie verlangt eenstemmig de bui tensluiting van ongehuwde en ongeletterde werklieden en de directe beperking der toe lating van het aantaL landverhuizers uit zekere landen. Ook wil zij, dat de immigrant een paspoort kan toonen. Mexico. In de provincie Clnahuahua is weder een verwoed gevecht geleverd tusschen opstan delingen en ïegeeringstrcepen. Do laatsten hadden 150 dooden. BINNENLAND. Consulaire dienst. In aansluiting aan het bericht, voorkomen de in de „Stct," uo. 265, brengt do mi nister van buitenlandsche zaken in de ,,St.-Ct." no. 286 ter algemeene kennis, dat de heer A. F. Angolo, vice-consul der Ne derlanden te Roubaix, verzocht heeft de briefwisseling met hem in de Fr arische taal te voeren. Audiënties. De gewone audiënties van de ministers van buiteidandscho zaken, marine, oorlog, watei staat en landbouw, nijverheid en han del, zullen deze week niet plaats hebben. Eerste Kanier. De burgemeester van 's Gravenhage, ba ron Sweerts, heeft de benoeming tot lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal aange nomen en zijn geloofsbrieven aan dit collego ingezonden. Geschorst schorsingsbesluit. Het Stsbl. no. 359 bevat een Kon. Besl. van den 25sten November, tot schorsing van liet besluit van den Raad der gemeente Heesch van 1 November, strekkende tot schorsing van den ontvanger dier gemeente voor den tijd van zes weken, met ingang van 1 November. Mr. Th. H. de Meester journalist. Met ingang van 1 Januari as. zal de heer <mr. Th. H. de Meester, oud-minister van financiën, thans lid van! do Tweede Kamer 'der Staten-Generaal, optreden als politiek hoofdredacteur van „Het Vader land". Naast den. heer De Meester blijft do heer Van Balen imet de hoofdredactie belast. Huls de Pauw. De erfgenamen van wijlen H. K. H. Prin ses von Wied, Prinses dier Nederlanden, hebben besloten,, het Huis de Pauw, bij Wassenaar, en aanhoorige landgoederen te verkoopon. Tweede Kamer. In de vergadering van gisteren heeft de minister van buitenlandsche zaken zijn rode tot beantwoording van de door de Kamer gehouden algemeene beschouwing over zijn begrooting voortgezet. Hij begon met te wijzen op de goede betrekkingen, welko wij met de buitenlandsche mogend heden onderhouden. De regeering heeft daarbij haar standpunt van neutraliteit strikt gehandhaafd De minister bespreekt het bezoek van het Belgisch koninklijk paar, en wijst er op, dat Legenqver hot Portugeesche ropubhkeinscho schip, dat de haven van. Tandjong Pnok binnenliep, wel willendheid is betracht. Het kustverdedi gingsonhverp is niet inzonderheid, tegen Engeland gericht, doch tegen dar vijand wie ook. Van officieele Engelsche zijde is er geen enkele opmetking over ge maakt. 1 De minister handhaaft geheel zijn ver leden jaar aangenomen houding tegenover de Duitscho Rijntollen. De regeering blijft den viijen Rijn beschouwen als een le vensvoorwaarde voor Nederland. De minister behandelt nog verschillende detailpunten, en verdedigt daarbij de tij- dep,ijko ivereeniging van de gezantsehaps- posten te Madrid en te Lissabon. Voor een internationale universiteit voor volkenrecht voelt de minister niet; wel voor „lectures". DU denkbeeld, wordt op hel oogenblik door eminente mannen op het gebied van volkenrecht uitgewerkt. Het persbureau, aan het departement te organisecren, is definitief opgegeven. Ten slotte legt de minister de verklaring af, dat do desorganisatie aan' het depar tement gedurende de jaren 19011905 niet zoo erg geweest is. Er is uit dien tijd geen stuk voorhanden, dat thans de bewe gingsvrijheid der regoering vermindert, noch een stuk, waaruit afgeleid zou kun nen worden, "dat aan de Btaten-Generaal eenig wetsontwerp is ingediend, dat piet voortspruit uit behartiging Van zuiver na tionale belangen. Hierna komt de heer Hugenholfcz (S. D. A. P.) aan liet woord voor repliek. Hij spreekt zijn teleurstelling uit, dat de mi nister geen woord van afkeuring over de houding van den hoer Kuyper, de bron van allo moeilijkheden, heeft gesproken. Spr. stelt een motie voor, aandringend, dat do moeilijkheden met het Duitsehe rijk over de uitvoering van het vesligingsver- drag aan arbitrage zullen worden onder worpen. De heer Patijn (U. L.) antwoordt. Hij spreekt zijn afkeuring uit over do houding van den heer Kuyper in de Van lleecke- ren-zaak; en zijn Verbazing, dat dts li,eer Kuyper in do vergadering niet aan wezig is. Spr. blijft den heer Kuyper beschuldi gen in de „Standaard" opzettelijk ineen hoogst ernstige zaak in strijd met 's lands belang onwaarheden te hebben geschre ven met het oogmerk dep indruk, door s ministers verklaring in de-Eerst© Kamer gevestigd of bedoeld te vestigen, te ver valseden. Groot ïumoer volgt. De heer Lobman G.-H.j wil den spr. het voortspieken belet ten, aangezien de spr. zijn tien minuten (stil zwijgend overeengekomen voor de replieken) gehad lieeft. Na nog eenig geharrewar beëindigt de heer Patijn zijn ïede met de mededeeling, dat hij onvoorwaardelijk geloof hecht aan de ver klaringen van den Minister. De heer Van ldsinga (C..-II.) zegt, dat er een pertinente \erklaring noodig is, dat het verhaal van den heer Van Hecckeren op misverstand berust. Anders is het gerucht niet uit, en handelt men niet fair tegenover den heer Van Hecckeren. De algemeene beraadslaging over de be- giooting worden, na repliek, van den heer Van Karnebeck (V.-L.) gesloten. Bij het artikel voor de jaarwedden der ge zantschappen verdedigt dc heer H'ugcnhoitz (S. D. A. P.) een amendement, den post te verminderen met de som, uitgetrokken voor een kanselier bij het gezantschap te St. Pe tersburg. De Minister verdedigt den post. De Commissie van rapporteurs ontraadt de aanneming van het amendement, liet amendement wordt verwoipen. Bij hot artikel over de -verblijfsvergoedin gen voor onze consuls \erdedigt de heer Hugenholtz een amendement, de aan den consul-generaal te Buenos Aires toegedachte verhooging van vergoeding niet toe te staan. De heer De Kanter (U.-L.) drintg aan, de noodige aandacht, te schenken aan ons con sulaatwezen. Wij wachten te lang met aan- srelling van onze beroepsconsuls. De heer Hubrecht (U.-L.) bespreekt het plan tot aanstelling van een beroepsconsul te New-York, en becijfert, dat de daaraan, ver bonden kosten hooger zullen zijn, dan de minister berekent. De vergadering wordt tot heden verdaagd, daagd. Fharmaceatische studenten. Door het Bestuur der Algemeene Ne- derlandsche Pharmaceutische Studenten- Vereeniging is een adres gezonden aan den Minister van Binnenlandsoho Zaken, waarin op de grooto onbillijkheid wordt gewezen, dat studenten in de artsenijbe- reidkunde, afkomstig van de II. B. S, het juspromovendi missen, en waarin om vele redenen wordt verzocht, het daar heen te willen leiden, dat alle pharrna- ceuten aa neen Nederlandsche universiteit kunnen promoveeren. Het adres is vergezeld van een adhaesie betuiging van op één na, alle hoogleeraren, lectoren en privaatdocenten, die met het onderwijs aan studenten in de artsenij- bcroidkunde zijn belast en van een van de Nederlandsche Maatschappij ter bevor dering van Pharmacie. Aan de Tweede Kamfer der Staten-Gene raai is een dergelijk adres verzonden, be nevens aan allo leden oen afschrift van het adres aan don Minister. Kommiezen-examen. Naar men mededeelt, hebben zich tot heden betrekkelijk weinig candidaten aan gemeld voor het kommiezenexamen voor 's Rijks belastingen, dat in April 1911 te Arnhem zal worden afgenomen. Zooals vroeger is medegedeeld, moeten verzoekschriften omt tot het examen toe gelaten te worden uiterlijk den 20en De cember a.s. zijn ingediend. fled. Yoreen. tegen prostitutie. Onder voorzitterschap van ds. H. Pierson, uit Zetten is gisternamiddag te Utrecht de driemaandelijksche \cigadering gehouden van de Nederlandsche Vcrceniging tegen de prostitutie. De heer Van Munster bepleitte o. a. de wenscbelijklieid, aan te sturen op straf baarstelling van het Nieuw-MaMhusianismo en ontnommg der Kon. goedkeuring aan den Nieuw-Mallliusiannscben Bond. De vergade rt tig kon deze wenscbelijklieid vooralsnog niet inzienvel gevoelde ze voor een inter nationaal congres tegen het Nieuw-Malthu- siumsme, waaivan inr. De Graaf het be lang aantoonde. Ten aanzien van don strijd tegen de om zedelijkheid in de koloniën werd besloten, dat dit punt nader zal worden behandeld op de vergadering van het Nationaal Comité tot. bestrijding van den handel in vrouwen, eerlang te Amsterdam to houden. VLAMRD1NGEN, 7 Dec. Ds. R. P. A. Rutgers, predikant te Warmond, heeft be dankt -voor het beroep naar do Ned. Herv. gemeente alhier. STADSNIEUWS.- een nieuwe alinea toe te voegen, nl.„De aanbeveling voor de eerste benoeming der vrouwelijke leden geschiedt op gelijke wijze binnen een maand na het in werking treden dezer verordening", terwijl een geheel nieuwe redactie van art. 7 wordt voorgesteld, omdat de overgangsexamens zijn afgeschaft en de toelatingsexamens voor een goed deel zijn vervallen. De wijziging werd goedgekeurd en de gt>- heele verordening, aldus gewijzigd, vastge steld. Tuinbouw Onderlinge. 15. Voorstel van B. en W. tot aanslui ting van de Gemeente aan de „Tuinbouw- Onderlinge", met betrekking tot de verzeke ring der gemeente-tuinlieden tegen bedrijfs ongevallen. Dit voorstel wordt, blijkens daar straks gedane mededeeling, aangehouden tot een vol gende vergadering. Brug- Sluis- en Schutgeld. 16. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordeningen op de invordering van brug-, sluis- en scbutgeklen. Ileeren Gedeputeerde Staten konden zich nog niet veioenigen met de wijziging Hen 25on October j.l. aangebracht. liet oorspron kelijk ingediende, en later gewijzigde art, 5 der verordeningen op de heffing, wordt nu voorgesteld te schrappen. Dienovereenkomstig besloten. Schadevergoeding. 17. Verzoek van G, v. d. Boon, om ver goeding van schade aan de schroef zijner stoomboot, veroorzaakt door een stalen tros, welke zich onder watter in de haven bcvoiu., mcb advies van B. en W. B. en W. stellen voor op d't veizoek af wijzend te beschikken, op de gronden, ver vat in het rapport daaromtrent van den Ha- veumester. Overeenkomstig dit voorstel besloten. Handel s-E n t r e p o t. 18. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van een nieuwe reglement voor het Al gemeen Handels-Entrepot. Hierover voerden het woord de heeren v. d. Schalk, Wittkampf, Lagerwey, De Bruin, mr. Jansen en Goslinga. Deze stelt voor, na de gehouden discussie, do behande ling van dit nieuwe ïeglement aan te houden tot een volgende vergadering, waartoe wordt besloten- De hoer v. d. Meer verlaat de vergade ring. W a r a n d e-v e r w o r d i n g. 19. Adres van de St. Willidiodustich- ting, om een voetpad over de Warande te maken tusschen Imar beide scholen, met ad vies van B. en W ln hun prae-advies deelen B. en W. mede dat de Commissie voor Gemeentewerken in hun advies het maken van overgangetjes en paadjes niet kunnen steunen, maar verwij zen naar hun schrijven van 20 April 1909 waarin zij voorstelt de Warande te bestraten. Met dit advies gaan B. en W. niet me de. Zij handliaven nog het standpunt bij dc behandeling van dnt schrijven ingenomen en stellen nu voor hen te machtigen op de wijze die door hen het meest geschikt wordt geacht, aan de bezwaren voor adressant en de andere belangbcbben, uit den tegenwoor- digen toestand voortspruitende, tegemoet te komen. Na ecnige discussie, waaraan deelnemen de heeren v. Westendorp, Smit en de Voor- zitltr, werd aldus besloten. De heer Jansen verlaat de vergadering. De Hanze. 20. Verzok van de Middenstandsvereeni- ging „De Hanze", afd. Schiedam, om ook voor de, tegen Januari a.s. te openen, ?c klasse van haar handelscursus, een subsidie van 100.met vrij gebruik van een ver warmd en verlicht lokaal in school F te mo gen ontvangen, met advies van B. en W. Nu door de Rijksregeering, zoowel als door Ged. Staten dezer provincie als voor waarde aan een hooger subsidie voor dien Ilandelscursus stellen dat ook de gemeente de subsidie verhoogt, stellen B. en W. voor c-ok voor de 2e klasse een subsidie van 100 to verleonen met gebruik van een verlicht en verwarmd lokaal in school F, geheel op dezelfde voorwaarden als voor de toege stane le subsidie. De becien v. Westendorp. De Bruin en Koopmans verklaren er zich tegen. West-Frankelandsche "weg. 21. Voorstel van B. en W. om hen te machtigen tot kostelooze overneming van strooken grond ter weerszijden van den Oud- West-Frankelandschen weg, tóebehoorende aan de St. Vincenthisvereenigmg, de Bouwmaatschappij „Kortland" en den heer C. B. Doré, te Londen, ten behoeve van stiantaanleg. Zoowel de St. Vineentiusveineniging als do Bouwmaatschappij „Kortland en den heer C. B. Doré, te Londen, hebben zich bereid verklaard bedoelde strooken koste loos aan de gemeente af te staan, ten be hoeve van de verbetering van de straat aldaar, B. en W. werden gemachtigd deze grond te aanvaarden. .Verhuring. 22. Voorstel van B. en W. om hen te machtigen tot ondershandsche verhuring aan J. G. Hoeklo. van het woonhuis Ged. Broersvest no. 4; en 2o. het afzonderlijk gebouw met koetshuis enz. Ged. Broersvest no. J. 1 B. en W. werden op hun verzoek gemach tigd om het huis Gedempte Broersvest no. 4 (dat de gemeente onlangs aankocht) onder hands te verhuren aan den heer J. C. Hoek voor f 400.- per jaar, aanvankelijk voor 4 huis met stal no. 2, voor 125 per jaar, tot wederopzegging. Reclame I ink*. Bel. 23. Voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het Verzoek van D. Boon stoppel om zijn reeds afgewezen reclame in zake aanslag in de plaatselijke directe be lasting naar het inkomen, te herzien. Belanghebbende heeft een afwijzende be schikking op zijn reclame gehad; is hij daarmede niet tevreden, dan kan hij daarop in beroep gaan bij Gedep. Staten. De Raad kan niet meer op zijn besluit terugkomen. Besloten werd adressant hiervan mededee ling te doen. Sportterrein. 24. Voorstel van B. en W,, naar aanlei ding van een verzoek der voetbalvereeniging Concordia", om hen te machtigen hot ter rein ten Zuiden van de Stearine Kaarsen fabriek „Apollo" voor sportdoeleinden be schikbaar te stellen. Zonder discussie werd overeenkomstig dit voortel besloten. Niets meer aan, de orde zijnde sloot de Voorzitter de vergadering. Uit den Gemeenteraad. liet was ditmaal weer eens een zeer merk waardige xaadszittitng, zoowel door de leng te als door den geest die de discussion be- heerschte. De lengte der zitting was natuurlijk bet ge\olg van het een paar malen afwijken van de regelmatige zittingen, waar in de maand November slechts 1 zitting heeft plaats ge had. liet gevolg daarvan was dat er niet minder dan 45 stukken waren mede te dee len, terwijl er 24 punten op de agenda waren geplaatst. En de geest der discussiën? Wij zouden kunnen zeggen dat de debatten vonken de den spatten naar links en rechts, die nu eens door vroolijken humor de lucht zuiver de, dan weer door hun heftigen gloed on heilen dreigden te veroorzaken, zoo zelfs, dat de discussie over een onderwerp Vrij- EntrepotPakhuis de Nederlanden afge broken werd, opdat de tijd zijn guustigen invloed zou kunnen doen gelden. Men heeft ook wel eens geklaagd dat in onze raadsvergaderingen dikwijls nutteloos wordt gesproken, of alléén voor de tribune Ook daarvan gaf deze zitting weer een voor beeld. Hoe anders te beoordeelen de mede deeling van een raadslid dat hij bij het lezen van een adres veel voor het daarin mvroag- dr gevoelde, maar na kennisneming van liet daarop uitgebrachte rapport tot een andere meening was gekomen en dus met het ad vies van B. en W. zou meegaan. Want men kan toch moeilijk aannemen dat alleen liet woord werd gevraagd om dien rapporteur eens in de hoogte te steken. Dat zelfde raadslid kwam nog eens weer terug op een vraag, bij het seotieonderzoek der begroo ting gedaan, waarop reeds vroeger antwoord gegeven was. Gemeenteraad. Vergadering van Dinsdag 6 December, 's namiddags 2 uur. (Vervolg.) C. v. T. o. h. M. O. 14. Voor-stel van B. en W. tot wijziging der verordening, regelende de samenstelling ei' den werkkring der Commissie van Toe zicht op heit Middelbaar Onderwijs. Hierbij wordt voorgesteld om aan art. 3 maanden, en het daarachter gelegen kocte- Van de verschillende discussiën zullen wij hier thans de mededeelmgen laten volgen waarbij wij echter van de volgorde der agen da eenigszins zullen afwijken, met het oog op den omvang die enkele besprekingen Verkregen. C. v. T. o. h. M. O. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening, regelende de samenstelling en don werkkring der C. v. T. o. h. M. O. Art. 1 wordt goedgekeurd. Art. 2. De heer v. d. Schalk verklaart dat hij niet is voor een uitbreiding der commissie, zooals wordt voorgesteld. Waar spr. uit hot advie3 beeft gezien dat de commissie zelf die uitbreiding niet wenscht en ook niet noodig acht, geeft hem dit dc overtuiging dat de praktijk die uitbreiding ook niet eischtwaar /ij de benoeming van vrouwelijke leden iin die commissie evenmin wenschelijk of noodig oordeelt, daar vindt spr, geen vrijheid om aan het voorstel zijn stem te geven. De Voorzitter herinnert er ann dat door Ged. Staten op de toeneming is gewezen van het aantal vrouwelijke leerlingen op middelbare scliolende huishoud- en in dustriescholen hebben uitsluitend vrouwelijke leerlingen en ook de II. B. Scholen worden meer en meer door vrouwelijkeleerlingen bezocht. Wel luidt liet advies van de C. v. T. dat die uitbreiding en de benoeming van vrou welijke leden niot noodig geoordeeld wordt, maar het is spr. bekend, dat er een. krach- tige minderheid in die commissie is, die daarover anders denkt. Door B. en W. zijn ook geen bezwaren van andere zijde gehoord legen het voorstel, dat onkel bedoeld een /elfden toestand in het leven- te roepen bij het M. O., als reeds bij het L. O. bestaat. Düar geschiedde dit in hoofdzaak mot het oog op het toezicht op de vrouwelijke hand werken. De heer Goslinga wil even opmerken dat de C. v. T. o. h. M. O. volstrekt geen steekhoudende argumenten voor hot stand punt heeft aangevoerd Een stem: In het geheel geen argu menten. Dc heer Goslinga: Zoo is het ook. Het eenige wat als argument zou moeten gel den is dat de veroidening spreekt van '5 leden en niet van 7 leden; de Commissie ziet dus blijkbaar geheel over het hoofd dat het voorstel is een wijziging dier verordening. De hecr*v. d. Schalk zou minder be zwaar hebben tegen de uitbreiding van, het aantal leden, ware het niet dat dit zal zijn met twee dames. Er is maar déne school waar aan vrouwelijke leerlingen speciaal vrouwelijke vakken worden onderween. Aan do H. B, 8. ontvangen de vrouwelijke leer lingen onderwijs 'in de zelfde vakken als de mannelijke leerlingen, nij acht liet niet ge- wensclit dat dames in commissies zitting hebben. v - Dp V o o' r z i 11 e r merkt op dat de leden der Commissie zooals deze nu is samenge steld toch geen toezicht kunnen houden op het onderwijs in strijken, naaien, koken, wassehen enz., dnt op de Huishoudschool gegeven wordt. Stemmen: Op koken wel. De heer Goslinga meent dat, als het vrouwelijk element in die oommissie wordt toegelaten, er dan toch 2 dames in benoemd moeten worden, omdat hot schoolbzoek toch gewoonlijk geschiedt door 2 personen. Dat is ook wel ge wenscht, omdat tweo personen meer zien dan één en over het geziene kun nen raadplegen. Ook voor het uitbrengen van een rapport is het ge wenscht dat dit door 2 personen plaats heeft. Art. 2 wordt daarna aangenomen. De beer v. d. Schalk verzoekt aantee- kening dat hij er tegen is. Artt. 3 tot en met 10 worden goedgekeurd. De geheele verordening wordt goedge keurd. De heer v. d. Schalk verklaart er zich tegen. Schadevergoeding. Verzoek van G. v. d. 'Boom, om vergoe ding van schade aan do sclnoef zijner stoom boot, veioorzaakt door een stalen tros, welko zich onder water ln de haven bevond; met advies van B, en W. De heer Evers deelt mede dat, toen hij adios las, hij veel neiging gevoelde tot in williging van het veizoek, maar na inzage v an het op zoo uitvoerige, degelijke en zaak rijke wijze opgesteld rapport, is hij tot an der inzicht gekomen en zal nu zijn stem geven aan het prae-advies van B. en W. Overeenkomstig het prae-advies wordt nu afwijzend op liet verzoek beschikt met alge meene stemmen. AGENDA- 7 Dec. Lokaal Paulus, Korte Haven. Ned. Veroen. tot Afsch. van Alcoholh. dranken. Huish. vergadering. 7 Groote Schouwburg. 8 u, Edmunds Operette Reiche Madchen. 7 Soc. Harmonie. 8 uur Concert door het Concertgeh.-orkest onder leiding van den heer W. Mengelberg. 7, 8 en 9 Dec. Tivoli-Schouwb., 8 u. Rott. Tooneel. Het Gebed der Schipbreu kelingen. i 9 Doe. Gr. Schomvb. 8u. Mijnheer Alphonse. Veeleischend. 10 Dec. Tivoli Schouwb. 8 u. Het Ned. Too neel. De Hoop des Vaderlands. 11 Dec. Groote Schouwb., 21/2 u. Concert door het Residentie Orkest, onder leiding van Mr. Henri Viotta. 12 Dec. Nutszaal 8 u. Tweede concert Wolff- Verhey met medewerking van mevr. Julia Culp (zang) en den heer Os car Eberle (violoncel). 15 d Groote Schouwburg. 8 uur. Lucifer. lederen avond specialiteitenvoorstelling in Circus Variété en Casino te Rotteidam. Het Stedelijk Museum aan het Do-eleplein alhier is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur a 10 ct. per persoon voor hot publiek opengesteld. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d, g- verzoe ken wij steeds geregeld mededeeling, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. Kunst en Wetenschap. Maifestspiele 1911 te Rotterdam, Zooals wij gemeld liebben zou voor de a.s. Maifestspiele nan do inschrijvers de vrij heid gelaten worden bij meerderheid van stemmen te bepalen welko opera's men het liefst zag opgevoeid uit een bij de circu laire gevoegd programma. De keuze is gevallen op de Meislersinger, Walkure, Hans Sterling, Don Juan, Die Tloehzeit dor Figaros en Fidelio. Thans zal er naar gestreefd worden voor ieder dezer opera's de beste krachten te en- gageeron. Omtrent de groepeering zal nader beslist worden en ook de data der opvoeringen zul len later worden vastgesteld. Rechtzaken. Dienstweigeraar De krijgsraad te 's-Gravcnhage heeft don anti-miltairist D. IC, van het 2e regiment veldartillerie te Leiden, die voor dc 3e maal wegens dienstweigering voor dien krijgs raad terecht stond, veroordeeld tot 1 jaar militaire gevangenisstraf, onder aftrek dor preventieve hechtenis sedert 2 November Beklaagde heeft wederom Van dit vonnis hooger boioep anngetcekend bij het hoog militair gerechtshof. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Retr aehement (Zeeland) ds. Steenmeijer te Oterdum (Gr.). Geref. Kerken. Bedankt: voor het beroepen Ueisen (Bentheim) ds. J. Ozinga, te Nieuvv-Wcer- dinge (Gr.). Beroepen: te Vlissingan ds. (L. 2. Beekamp, te Arnhem. Do Ned. Ëvg, gemeerite Ruhrort heeft den beer G. van Doorn benoemd als voor ganger. Hooger Onderwijs Aan de universiteit van Amsterdam 13 s /v./

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2