Mi 1 vermaarde artiste, die natuurlijk paf van bewondering was, verder bezoek aan Mi- ner'S ïhetre in de Bowery, een merkwaar- digheid van New-York, een allerzonderlingst caféehantant, waar het publiek in kiach- jjg6 bewoordingen criüek oefent en de onge- "lukkige artisten, wiqr voordrachten nietni den smaak vallen, iHet een haak van het tooneel woiden gehaald. Vervolgens bezoek J aan den Mayor van Chinatown, aan dans gelegenheden en nachtcabé's. Te half vier 's nachts een Turksch bad, daarna cou- ranten-lectuur. Te tien uur bezoek aanNew- York's winkelhuurten, daarna interviews 0,a. met den heer Dix, den nieuwgekozen '"'gouverneur van Nevv-York, bezoek aan de fjew-Yorksche spoorwegtunnels, lunch met den spoorwegman Mc. Adoo m de Railway Club, weer winkelen en persoonlijk kerst- mismkoopen doen. Terugkeer aan boord van den Mauretania, die te zes uur des avonds vertrok. Vooraf nog verzenduig van een tele gram van 2000 woorden, bevattende het relaas van den tocht. is de verrassingen bij de bedjes Van zijn kinderen uit te stallen. Niet vóór zij sla pen, komt de koning in hun kamers, en. daar zij dien avond door de opwinding niet vroeg hun oogen sluiten, geniet zijne majesteit den nacht vóór Kerstmis niet heel veel slaap. Vóór alle dingen is de koning ovenwei familie-vader, en daar "de Kerstmis voornamelijk een feest voor de kinderen is, zal het koninklijk paleis, niet tegenstaande den rouw, ook dit jaar weer klinken van vroolijkö kinderstemmen. Be .aanstaande zomermode. Nauwelijks is de winter .aangebroken of men breekt zioh reeds het hoofd erover, wat nu in de plaats van 't Voile Ninon zal komen met het a s. voorjaar, of dat allicht dit thans zoo kolossaal bevoorrechte weef; se! in het nieuwe seizoen gehandhaafd zal blijven. Veel verwachting koestert men van het in groote hoeveelheid te brengen Chap- pe-voile, dat, als het maar eerst in de ver- eischte, goedkoopere kwaliteiten verschijnt, allicht als plaatsvervangster zal kunnen optreden. Voor do goedkoope genres zal evenwel nog beter het katoenen voile en voor de betere genres het marquisette kun nen worden gebruikt. Vooral dit laatste weefsel zou een aangename verfrisschmg in deze nu reeds bijna al te dikwijls gebruikt zijnde lichte stoffen brengen. Ten opzichte van 'de modekleuren valt weinig nieuws 'te constateeren, want groen domineerde reeds in het afgeloopen seizoen, in zooverre deze kleur voor de enkele gen res in aanmerking komen kan. Ook ko ningsblauw is -niets nieuw meer, en de verschillende" linten van fraise en ceiiso tot bordeaux zijn eveneens bekend. Zoo blijft dus enkel te vermelden, dat de voor het balseizoen aan de modellen geprobeer de gele én oranje tinten hier en daar be scheiden te voorschijn komen, maar toch, wel gezien worden en dan een zeer mo dern, nieuw effect maken. Bij het enkel voor den overgang steeds courante zwart wit bedenke men, dat deze combinatie reeds thans tamelijk veel gebruikt wordt,—-zoo als bijv. de melkkralen borduursels op zwart hetgeen misschien wel eenigen invloed kan hebben; zooveel in echter ze ker, dat h 't in den eersten tijd van het vroege voorjaar beslist in aanmerking komt. ALLERLEI. DE KERSTGESCHENKEN VAN KONING GEORGE. Koning George's eerste Kerstmis als re- geerend vorst zal niet zoo druk kijn als wanneer het hof niet in den rouw was; maai' hij zal zeker het dubbele te doen hebben, van wat hiji verleden jaar deed, toen hij nog prins van Wales was, want hij moet au al zijn mede-vorsten dit jaar bedenken, daar als hoofd van zijn huis al de jongeren van hem' een soqvenir verwachten. Aan do regeorende vorsten is hij geweiul zijn laatste portret te zenden in een ge braveerde, zilveren lijst. Dit is makkelijk genoeg, maar wanneer er, zooals dit jaar het geval is, talrijk© vorstelijke kinderen zijn) om geschenken voor te koopen, is de taak om een keuze-te doen, met zoo makkelijk. Koning George's zes kinderen worden natuurlijk speciaal bedacht, en hoe wel ze natuurlijk alles hebben, wat hun hart maar kan begeerea, blijven het toch altijd kinderen en zijn dol op fietsen, ca mera's, en, de laatste nieuwigheid is me chanisch speelgoed. - De kleine prins Olaf van Noorwegen ontvangt evteneens mooi speelgoed met Kerstmis, en „oom Geoige" vergeet hem nooit. Dan krijgen de kinderen van prin ses Margaretha van Connought, nu de vrouw van den kroonprins van Zweden, "geschenken, geschikt voor hun jeugdigen leeftijd. De kinderen, van den. koning van Spanje en de vele kinderen van den Czaar van Rusland staan allen, op de lijst en het zou, werkelijk een heek. kolom vullen om al do prinsesjes en prinsjes op' te noemen, die door don konmg be dacht worden. Maar behalve vrienden en bloedverwan ten bedenkt de koning ook zijn pachters en bedienden. De eersten worden onthaald op een extraax>medievoorstelling, en de inmdere werklui op zijn goed krijgen ca ll eau x in vleesch, enz. Voor zijn persoon lijke bedienden geeft hij in het Nieuwe Jaar twee „bals, en daar- er avond-toilet i gedragen moet worden, gelijken deze aris tocraten onder de knechts niet veel op RA 'het gewone dansende keukenpersoncel. Ge- durende J het "dansen komten hunno Majes- V teilen-eens kijken, en dit juist geeft het /V' hizondere aan het (feest. De overleden, |V koning zorgde zeer goed voor zijn dienst ig -/personeel enkoning Georgo heeft reeds' 7., bewijzen gegeven, dat hg. in dit opzicht 7 ;de voetsporen, van zijn vader "zal .volgen. t 'Maar het is pas in werkelijkheid Kerst -mis voor den koning, wanneer hij bozig f Msri - W-V BEROEMDE BEULEN,. Niettegenstaande zijn griezelig ambacht, heeft John Ellis, de man, die Chippen ophing, de achting verdiend van een wij den kring van kennissen te Rochdale, waar hij met veel succes kapper is en agent voor nieuwsbladen -)Ellis is een kalme, eenvoudige man, die zelden zijn belang stelling in misdaden verraadt. Hij spreekt u vee! liever over1 voetbal, waarvan hij een groot liefhebber is, of over muziek uitvoeringen. In zijn jonge jaren verdiende hij zijn brood met zingen, en beeft nog een goed baritongeluid. Enkele bevoorrechte bezoekers mogen kermis maken met zijn honden, katten en kippen, de lievelingen van. zijn vier'kinderen. f Ellis heeft geholpen in meer dan zestig executies en heeft er persoonlijk zeven ten uitvoer gebracht Terwijl hij als assis tent dienst deed te Belling/ton, werd hij tot chef-beul benoemd, en dit is pen groote onderscheiding, daar er bij' het ontstaan eener vacature tallooze sollicitanten zijn. Toen Marwood, die Calcraft in 1883 op volgde, zich terugtrok, waren er niet min- d ir da/u *12 (XX) sollicitanten, van wieRerry werd aangesteld. Calcraft, die zich in 1874 terugtrok, kreeg oen guinje per week van do Londensche Corporatie en 1 guinje extra voor 'iedere terechtstelling Boven dien had hij van het graafschap Sur rey jaarlijks vijf guinjes en 1 guinje voor een executie, en tien guinjes voor een executie in het land. Tegenwoordig wordt er ongeveer 120 gulden betaalt aan den beul voor iedere terechtstelling, die hij ten uitvoer brengt Berry, die Marwood opvolgde, bracht in negen jaar 200 terechtstellingen ten uit voer. Volgens zijn. eigen verhaal verdiende hij in de eerste vier maanden van 1890 1200 gulden. Er is een tijd geweest, dat de kleeren van den veroordeelde aan den beul werden gegeven, die hij dan gewoon lijk verkocht om te laten zien. Tegenwoor dig evenwel worden ze verbrand. Het was geheel bij toeval, dat Marwood de opvolger werd van Calcraft. Het ver haal zegt, dat hij op zekeren morgen Calcraft ontmoette, toen de laatste een executie zou ten uitvoer gaan brengen, en- ziende, dat de oude man ziek was, nam hij op zich, het zonderlinge baantje voor hem over te nomen. Het aanbod werd aangenomen en zoo kreeg Marwood een introductie voor zijn toekomstig be roep, I i j7ï De beroemdste heul uit vroeger dagenj was Derrick, die zijn. naam gaf aan een speciaal soort galg, bekend als derrick, en Jack Ketch, die o. ,a. William! Lord Russell en den hertog van Monmouth te- ïechtstelde. Verder Dennis, die bijna zelf gehangen werd, omdat hij aan opstootjes deel nam, en Thomas Cheshire, bekend als „Old Cheise" (oude kaas). Klaar misschien was wel de zeldzaamste beul van allen de beroemde „Lady Bet ty" (hoe haar eigenlijke naam is, schijnt men niet te' weten), die in het begin der vorige eeuw in Ierland een aantal jaren als vrouwelijke beul dienst deed. Het slagschip Prince of Wales hoeft onlangs het record geslagen in het laden van steenkolen. Het nam namelijk 970 ton kolen in, in 2 uur en 36 minuten,. Een Stradivarius ter waarde van 29.000 gulden is onlangs door een violist te Straatsburg gekocht voor 4 gulden, van een kleinen jongen, die ze bij wijze, van een kar, volgeladen met zand, voorttrok. Het eiland Lewis, deel uitmakend van de Hebriden, 600.000 -acres groot, voorzien van herten, patrijzen, houtsnippen, snip pen, met drie door zakn bevolkte rivieren en een kasteel, is onlangs verkocht Yoor 8% milhoen gulden.Het heeft een be volking van. 28.000 zielen. Gast (aan een vroolijk Kerstdiner) „Tommy, waar komen de kalkoenen van daan?" Tommy (wijkend op een, die op taiel staat): „Dat weet ik niet; maar deze kocht ma van een bedelaar voor een schijntje, omdat hij hem gestolen had. Niet waar, ma?" Een moeder Vroeg onlangs aan haar zoontje: „Van wien houd je meer, van papa of van mama?" De jongen dacht een pogenblik na, en zei toen: „Dat zal ik u, na Kerstmis ver tellen." R Hij ,„Heb je al bedacht wat jè je onge trouwde tante voor haar Kerstmis zal geven?" Zij: „Neen, maar nu, je er van spreekt, denk ik er over, dat het arme mensoh weinig pleizier in haar leven gehad heeft. Je moet haar een anoniemen minne brief schrijven." Spaansche toreadors ontvangen salaris sen, even groot als die van beroemde too- neelspelers. De besten onder hen, zooals Mazzantini oï Guerritta, behooren tot de rijkste mannen van Spanje. Gueritta, dio die ongeveer veertig jaar oud is,,heeft een inkomen van minstens,! 100000 per jaar; hij bezit bij Cadix een villa met een uit- I man voorspeld heeft, dat de wereld gestrekt park, waar hg des winters zijn Kerstdag zal vergaanI" ■vrienden met onbekrompen gastvrijheid ontvangt. Mazzantini heeft, volgens keggen, een ka pitaal van een klein millioen vastgezet, en het is een slecht jaar als hjj geen 120.000 gulden verdient. Mjjnheer S.Ik hoor, dat professor Wijs: op Het zoontje van mijnheer S na het eten, papa?" Vóór of Het kostbaarste zwaard, dat bestaat, is wellicht dat van den Gaeliwan van Baroda. Het gevest en de koppel zijn bezet met diamanten, robijnen en smaragden; zijn waarde wordt geschat op ruim 2Va nül- j rioen gulden. De sjah van Perziö bezit j liteit zal worden voor de ooien of de een zwaard, dat 120.000 gulden waard is. j tanden." ,Ik zon de tanden nemen, jongen; iedereen heeft er twee endertig, maar slechts twee ooren," Bobby, heb je veel pleizier gehad op de partij?" „Ja, moeder 1" „En waarom ben je niet gebleven totdat het afgeloopen was?" „Waar was het voor noodig, moeder ik kon toch niet meer eten." „Vader, ik weet nog niet of ik specia- Zijn vader droeg dat bij zijn eerste bezoek aan Europa. Ook in Inidië vindt men vete kostbare zwaarden, terwijl te czaar van Rusland en de sultan van Turkije eveneens zwaarden bezitten, welker waarde zeer aanzienlijk is. Men zegt, dat er slechts vier billetten van een millioen pond sterling zijn uit gegeven door de Engelsche bank, en dat daarna de platen vernietigd zijn. Van deze bankbiljetten bezitten de Rothschilds er een; een tweede was in het bezit van den heer Coutts, het derde heeft de bank zelf, en de heer Samuel Roger, bankier en dichter, had het vierde in een gouden lijst in zijn kamer .hangen. Op de onlangs te Londen geh'ouden ten toonstelling van kooi-vogels was een pracht exemplaar van een paradijs-vogel, vol in zijn veeren, die het eigendom was van een Belgischen amateur-verzamelaar, den heer R. Pauwels. Het dier had een waarde van 18.000 gulden. Veroordeelde: „Ja, mevrouw, ik heb' er altjjd voor gezorgd nooit op Kerstmis in te breken." 1 1 Philantropische dame: ,„Dat was goed van jet" Veroordeelde: „Dank' u, mevrouw; ja, ziet u, 't is altijd beter tot Kerstnacht to wachten; dan zgn alle pakjes uitge pakt, en ligt alles maar voor 't nemen.' hand, waarlangs de waren gaan, totdat do verbruikerden. hoog er en prijs voor zqa in- koopen betaalt. Hierin moet dus verandering komen 1 Niet de vrouw van den koopman, den hand- werkei, die reeds genoeg daaronder te lij den heeft „dat het geld niet zoo inkomt als het moet", is die hierbij in de eerste plaats in aanmerking komt, maar do vrou wen van de ambtenaren hebben het in haar macht, altijd contant te betalen, want haar geregelde inkomsten maken het haar mogelijk haar medezusters een goed'voor beeld te geven. Maar ach, wat helpen geregelde inkom sten, wat het maand voor mand steeds ge lijk toebedeelde huishoudgeld, als men het met weet in te deelen, als men onophou delijk klaagt en zucht: „Mam geef moer geld 1 Het huishouden wordt steeds duur der; de groenten zijn weer opgeslagen; ieder klaagt over de duurte," en dergelijke varia- tiën meer, want 'altijd is er nieuwe stof om over te klagen. Als dus oude schulden zelfs wanneer zij op zichzelf zoo groot niet zijn zich als tekorten in kas van maand, tot maand voortslepen, dan begint men reeds om den 15en op crediet te koopen, en niemand vermoedt hoe die schulden de vrouw het leven verbitteren, ja, in staat zijn haar alle levenslust en levensvreugde te ontnemen, om tenslotte haar gezondheid te onder mijnen. Daarom moeten allen, die geen aange boren spaarlalent hebben, zich systema tisch in het sparen oefenen en het niet versmaden, zich zoo noodig van een hand leiding daarvan te bedienen. YOOR DAMES. EEN VREEMD MUSEUM VAN KONING ALFONSO. Koning Alfonso van Spanje is bezig een vroomd, zelfs cenigszins griezelig museum in te richten, waarin ondergebracht zul len worden do verschillende artikelen, die gebruikt zijn in aanslagen tegen zijn per soon, benevens voorwerpen, die zijn leven in gevaar gebracht hebben. Onder andere dingen zal er ook te zien zijn do speen van een zuigüescli, waar mee eeri poging gedaan werd om hem op den leeftijd van 8 maanden te ver giftigen. Ook een groote glazen vaas, waar over bij viel, toen hij vijf jaar, ou,d was, en waarbij hij zich zoo bezeerde, dat zijn leven in gevaar was; de wandelstok van een ontevreden lid van het gerechtshof, die een poging deed om hem te slaan; stukkon van do bom te Barcelona; het geraamte van een der paarden, dat hem voorttrok en een stuk van den landauer, waarin hij naast president Loubet gezeten was tijdens den aanslag in de Rue do Rivoli, te Parijsverschillende artikelen in de straat gevonden na de ontploffing van de holscho machine, verborgen in een bouquet, die, tegien zijn, rijtuig geworpen werd, op den. dag van zijn huwelijkvier der "dolken, .vuurwapens, en projectielen van allerlei soort, die gebruikt zijn "in mot-geslaagde aanslagen tegen zjjn leven niet geslaagd, dank zij de uitgebreide voorzorgsmaatregelen door de politie ge nomen. NIEUWTJES VAN HIEBl EN DAAR. Toen vrouw Tully, te Romford, in En geland, onlangs hout hakte,om het vuur aan te maken, kwam er eten penny-stuk van koning Goorgö III uit het hart van het -bout „vallen. ANECDOTEN. Fotograaf '(een familiegroep nemende): „De uitdrukking van allen is goed, behalve van mijnheer H. zelf. Probeer een beetje vroolijker te kijken, mijnheer, denk eraan, dat Kerstmis m aantocht is Mijnheer H.„Loop heen, map, daar denk ik juist aan." Mijnheer Groen: „Neten, lieve, ik zeg je niet wat je voor je. Kerstmis krijgt. Waarom kunnen jullie vrouwen met wach ten, dan is het een verrassing." Mevrouw: „O, zeg het me nu maar. Als je woord houdt, zal de verrassing al groot genoeg zjjn." Millionnair (tot zijn dochter): „Zeg me eens, lieve kind, heeft de man, dien je met Kerstmis gaat trouwen, geld?" Dochter: „Geld, vader? Hij gal me een praciriigen ring met diamanten en paar- len Millionnair: „Ja, dat weet ik, maar heeft hij nu nog wat overgehouden?" „Maar, lieve," sprak de jonge echtge noot, terwijl Mj het prachtige cadeau be keek, dat hij van zijn vrouw als Kerst geschenk gekregen had, „ik ben werkelijk bang, dat je er veel te veel geld (voor uitgaf. Iets van minder waarde was even goed geweest." 1 ,,'t Zou wel wonder zijn, als je weer geen aanmerkingen hadt," antwoordde het jonge vrouwtje; „maar dozen keer heb je toch eens ongehjk. Ik gaf er niets voor uit." „Niet,en hoe kom je er dan aan?" „Wel, ik liet het op dp rekening zet ten." CONTANT BETALEN. Ongelukkig zien vele huisvrouwen het op crediet koopen aan als iets, wat zoo van zelf spreekt, dat het haar hoogst on aangenaam treft, wanneer de koopman haar met het bestelde, tevens de rekening zendt, of als hg, na lang wachten, het geld op vordert. Welk een opvoedende kracht ligt er daar entegen in het dadelijk betalen 1 Bij iederen keer, dat men een betaling doet, kan inen zich door zgn eigen oogen overtuigen, hoe zeer de kas inkumpt, als men meermalen toegeeft aan zijn lust om dit of dat, nu juist niet noodzakelijk stuk, dat ons in de winkelkasten toelacht, te koopen. Anders gaat het toe bij op crediet ge kochte dmgen. Hier pleegt men zich vol strekt geen gemoedsbezwaren te maken over de hoogte der rekening, want eerstens ligt de termijn der afbetaling nog in de verre toekomst, en tweedons hoopt men in stilte, door op andere noodzakelijke zaken uit te sparen, dat weer in te winnen; dit is echter een berekening, die maar zelden een plus tot uitkomst geeft. Is men eenmaal gewend te burgen, dan overtreffen de behoeften doorgaans de mid delen, want 't gaat zoo makkelijk op crediet. Maar de kruik gaat zoo lang te water tot ze breekt. Er kunnen omstandigheden komen, die de inkomsten aanmerkelijk doen verminde ren; dan komen de onbetaalde rekeningen als het hinkende paard achteraan, tevens als een herinnering, aan vroegere, betere dagen Met het laatste beetje geld, dat ons nu dubbel te pas zou komen, worden zij afge daan, en men ziet zich voor het oogenblik in troosteloozen toestand, zoodat men ge dwongen is den sprong naar de hoogero sport van het borgen, het schulden maken, te wagen, maar op een goeden dag staat men voor het niets, en de ellende breekt aan. Bjj beter gestelde vrouwen echter, die werkzame leden zgn van vele Yereenigin- gen tot weldadigheid en opheffing van ze- delijk bewustzijn, is het nog meer te ver wonderen, dat het haar nog nooit is op gevallen, hoe zjj door haar gewoonte van op crediet te koopen, en alleen bij het kwar taal of nieuwjaar te betalen, een niet te A.„Die goede kerel- redde me verleden jaar Kerstmis van een. faillissement." B-: „Hoe deed hij dait?" A.„Wel, hij trouwde het meisje, waar- onderschatten misslag begaan op staathuis- medo .ik geëngageerd was." I houdelrjk zoowel als op huishoudelijk ge bied. Of zouden zij werkelijk meenen, dat Jonge - man: „Wat kei je moeder wel, I zulk een te laat .betalen zondei nadeo toen "jo 'haar vertelde, dat het mij 'zoo j ligen invloed blijft op de handelswereld en speet, dat ik mij als een dwaas op jullie op de prjjsnoteeringen van sommige ver- Kerstmis-partij heb' aangesteld?" 4 bruiksartikelen? Meisje: „O, ze zei, dat ze niets onge- Ziehier de gevolgen dezoi' handelwijze': woons aan je bemerkt had." Vrger: „Luister eens Wim; je zuster heeft zich aan mij gegeven als Kerstge schenk, wat zeg je ervan?" Gij verplicht door u,w borgsysteem den koop man bjj zgn leverancier ook van het cro diet gebruik te maken, en waarheen wendt zich in'dat geval de gróssior? Tot zijn ban kier; de grossier neemt gold op, moet hooge Wim: „Dat heeft, ze verleden jaar aan j rente betalen, terwijl hij op het uitstaande mijnheer B, .ook gedaan; maar die gaf ze geld geen intrest mag berekenen, daar hg met Paschea terug. Ik denk, datgij het- i anders kans loopt zjjn klanten te verliezen zelfde zult doen." 1 "dus hg verhoogt eenvoudig zijn prijzen v 11 Deze verhoogingen herhalen "zich in'elke YOOR KINDEREN. 1 EEN'KERSTSPROOKJE. Twee arme kleine kinderen waren naar het bosch gegaan en hadden er van den boschwachter een mooi, klein kerstboom pje gekregen. Ze droegen het voorzichtig tusschen hen in, en onder het naar huis gaan spraken ze er telkens over. „Y/at is het toch een prachtig boompje," zei het meisje. „En 't is zoo stevig en zoo flink met die mooie, rechte takken," voegde het jon getje er bij. 1 't Zal wel aardig in ons kamertje staan, net bij moeder's hoekje^ voor "t venster,"- hernam 't zusje. „Jammer, dat we niets hebben om er aan te hangen," zuchtte ,'t broertjel „hee- lemaal niets." „Neen, niets," herhaalde 't zusje, „wjj bezitten niets moois of aardigs, en we heb ben geen enkel centje om. iets te koopen." Na een poosje zei hel jongetje: „Ik zou moeder toch zoö graag met iets willen verrassen." Ik ook," stemde het meisje droevig toe. Toen dacht ze even heel hard na, en zei toen: „Het eemge, wat we kunnen doen, is beloften aan den boom, hangen, dat zal moeder pleizierdoen," En zoodra ze thuis waren, namen ze elk -een velletje papier, dat ze eens van meester op school gekregen, hadden, en maakten ze er verscheiden belofte-briefjes van. R Dochtertje schreef: „Moeder, ik zal voortaan netjes op mijn kleeren zijn, want ik weet met hoeveel moeite ,u, ze heel houdt." En: „Ik beloof u, mjjn best, te doen op de naailes, dan kan ik u gauw helpen." 01 en nog veel meer. En 't zoontje, bet eenige van de armo weduwe, beloofde op school goed te zullen loeren, teneinde spoe dig voor haar en sijn zusje te kunnen zorgen, Toen al de belofte-briefjes vol waren, hingen zjj ze met roode draadjes aan bet boompje en wachtten ze taoeder's thuis komst af. Moeder had naaiwerk weggebracht, dat ze voor do vrouw, van den bakker in 't dorp had gemaakt en deze had haar een groot krentenbrood voor niets gegeven, en ook nog een zacht broodje voor het kleine zusje, dat nog niet eens een jaar was. Nadat de moeder haar hoed en doek had afgelegd, en den boel een beetje aan kant bad gemaakt, zei ze: „Nu kinderen, nu gaan we Kerstmis vieren," en ze zette hel mes in het heerlijke krentenbrood, maar van verbazing kon ze niet verder gaan, wantwat was dat voor een licht in den hoek bij het venster? Al de belofte-, briefjes waren, in mooie, lichtende bloemen veranderd, nog nooit had iemand zoo'n prachtigen stralenden boom gezien. En het licht'was zóó zacht, dat wie er naar-keek, er heelemaal geer. pijn. aan do oogen van kreeg; integendeel, een heerlijk, gelukkig gevoel kwam over hem, en hij voelde honger,- noch dorst, noch koudo. En 't licht van de belofte-briefjes bleef stra len,-lang nadat do Kerstavond voorbgwas, „en alle mensclien en kinderen ruit het dorp en van heinde en ver kwamen,' om den Wonderboom ie zien. Ja, het was een Wonderboom; want zoo dra een der beide, kinderen een der be loften vergat, zoodra het meisje weer slor dig „o£ Je jongen weer lui was, of zoodra ze; een yan'beiden iets deden in strijd met hun beloften, .verbleekte het licht van do bloemen on kwamen er leelgke, donkero plekken, aan den boom. "En dat vonden ze zulk een schande, dat ze nog meer hun best gingen doen om zooveel mogelijk van dep heerlijken s boom te genieten. Jfftl 4 m K t f J ii s - r «V» -It i -V V A» f V- n -

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 11