Tan het hof, H. M. de Koningin-Moeder heelt een gift Van 250 doen toekomen aan hot Mili tair Tuberculose Fonds. j Corps diplomatique. Do Russische gezant te 's-Gravenhage, graaf Pahlen, is gisteravond van zijn buiten- landsch Kerstverlot daar ter stede terugge keerd. Consulaire dienst. Bij Kon. besl. is aan den heer R. A. I'axton, oj> zijn verzoek, eervol ontslag verleend pit zijn betrekking van. consul der Nederlanden, te Adelaide (Australië). De waarneming van het consulaat is op gedragen aan den heer G. D. Delprat, aan wie» in hot Nederlandsch geschreven kan worden,. Ingevolge Koninklijke machtiging is de heer C. Sclmiïd erkenld en toegelaten als vice-consul Van, Noorwegen te Mak os s ut voor het gouvernement Celebes en onder- hoorigheden, de residenties Menado, Ter nat© en onderhooiigheden en Amboinaen het geWest Zuid-Nieuw-Guinea. Bij Kop. besl, van 17 dezer is de heer A. G. van S,teeden erkend en toegelaten als viCo-consul van de Verctenigde Stalen van Mexico te Amsterdam. Audiënties. "De gewone audiënties van de ministers vai xirlog en financiën zullen Donderdag 29 'deze? niet plaats hebben. Ridderorden. Big Kon. besl. van 191 dezer is benoemd tot ladder in de orde van den Nederland- schen Leeuw, mr. A. J. Sloot, president van den raad van justitie te Makasser. Rechterlijke macht Door de arrondissements-reehtbnnk te Middelburg, is, ter vervulling cencr vaca ture van rechter in dat college, opgemaakt de navolgende alphabetische lijst van aan beveling mr. A. C. A. Jacobse Boudewijnse, ad vocaat en procureur te Middelbiug cn rech- ter-plaatsvervanger in gemeld college; mr. A. W. Kist, substituut-griffier bij de arron d iaserne n ts-re eb tb a nk te Breda. Personalia. Gisteravond zijn to 's-Gravenhage aange komen en afgestapt aan het hotel ïden Ouden Doelen" de gedelegeerden van China voor het internationaal congres-voor gevangenis wezen te "Washington, bestaande uitdehee- jen Kungpoh C. King en Li Fung, beiden leden van het hooggerechtshof te Peking, benevens de heer Wang Shu Jung, ondet- prefect van Peking, als secretaris dier dele gatie. Jhr. mr. A. F. de Savornin Lohmnn Het zal op den Hen Maait a.s. 50 jaar geleden zijn, dat de bekende staatsman jhr. mr. A. F. de Savornin Lobman aan de Gioningscho Iloogcschool promoveerde tot doctor in de beide rechten. Gelijk bekend, heeft de heer Lobman, tal van belangrijke functies vervuld. Hij was achtereenvolgens vechter te Appingedam (18621866), te j3-ïïertogenbo3ch (18661872), raadsheer 'n het provinciaal gerechtshof Van Noord- Brabant (18721884), lid der Tweede Ka mer (18791890 en 1894heden), lid der Eerste Kamer (18921894), hoogleer aar aan de vriie universiteit (18831890 en 18911896) en minister van Binnen- landsche Zaken (18901891). Sinds 31 Augustus 1909 is de heer Lohman minister van Staat. Hij is ook curator dor Groning- sehe Hoogoschoolj en commandeur in de or de van den Nederlandschen Leeuw. Het zal dezen staatsman op zijn gouden promotie feest zeker niet ontbreken aan de bewijzen 'der veneering, die zoo Velen voor hem koes teren. Ziekteverzekering. De Vereeniging van Nederlandsohe Werk- gevers heeft zich tot de Tweede Kamer ge richt, met een zeer uitvoerig adres in zake de ontworpen regeling van Ziekteverzekering, waarin zij haar bezwaren tegen het ontwerp uiteenzet. Geestelijke Bijstand. Men weet dnt de vereeniging sGee,-lelijke Bijstand" te Helder, beoogende op te komen voor de geestelijke belangen der vrijzinnigen onder de marine, door middel van het aan stellen van een vrijzinnig predikant, die zich geheel aan hen kan wijden, geen rijkssub sidie heeft gekregen, hoewel haar ledental en arbeidsveld veel grooter is dan dat der Chris ten-Officieren-Vereeniging. Deze vereeniging adres ds. Onnekos, Kerkgracht 16, Helder richt thans een oproep tot alle vrijzinnigen in den lande om haar te steunen, 't Lidmaatschap vraagt een contributie van minstens f0.25 per jaar. Tentoonstelling Roubaix 1911. De anavragen van Nedcilandsche inzen ders voor deze tentoonstelling komen, in zeer bevredigende mate in. Ook de belang stelling in den Nederlandsehen Handdam- lichtingsdienst vangt aan toe te nemen. Aan dezen dienst hebben zich bereids enkele groote handelslichamen, eenige bankinstel- lingen. enkele fabrikanten of industrieelen aangesloten. Wil deze dienst echter tot zijn recht komen, dan dient de deelneming'daar aan algemeen te zijn. Het Amsterdamse)io gemeentebestuur stelde beschikbaar een aan tal in de Fransehe taal gestelde en door tal van keurige afbeeldingen toegelichte boekjes i, betreffende Amsterdam en zijn sociale en economische toestanden. Ook hot Haagsche gemeentebestuur besloot dezer dagen tot de samenstelling en beschikbaarstelling van dergelijke beschrijvingen betreffende de Re sidentie. Aanvragen om inlichtingen of om aan sluiting aan den hier bedoelden handels- dienst, kunnen worden gericht tot hot com missariaat, Laan van Meerdervoort la, te 's-Gravenhage, het secrtariaat "Wetering schans 233, Amsterdam of tot den penning meester der Nederlandsche commissie, Wijn haven 65, te Rotterdam. T aterschapbelangen Op der. 22en December 1.1. had te Rot terdam m bijeenkomst plaats van voorzit- bestuursleden, secretarissen en penning meesters van polders en waterschappen in de provincie Zuid-Holland^ teneinde te ge raken tot oprichting van een Vereeniging tot behartiging van waterechapsbelangen voor dio provincie. De opkomst voor deze vergadering, be legd door de Commissie, belast geweest met bet redigeeren. der bezwaren tegen liet on.t- werp-polderreglernent, overtrof zelfs de stoutste verwachtingen, zoodat de groote zaal in hot Notarishuis bijna te klein wïus om do belangstellenden te bevatten. De voorzitter, de heer Van Bilderbeek, zette uiteen hoe de Commissie zich de wer king van zoo'n vereeniging dacht. Verbreiding van meer kennis omtrent heit wateischapsiecht en het waterschapswezen bevordering van een gezond zelfbestuur naar den eiseh der wet van 1895 het tegengaan van zoodanige toepassing van art. 157 2e lid der Piovinciole wet, dat de aldaar be deelde reglementen treden in hetgeen art. 1 der wet van 1895 aan de besturen zelf heeft willen overlaten en bevordering langs wet tigen weg van de algemeene en bijzondere belangen van waterschappen en dergelijke lichamen, ziedaar vele zaken, wter beharti ging de Vereeniging als doel kan beschou wen. De middelen om dat doel te bereiken zul len o. a. kunnen bestaan in het houden van jaarhjksche vergaderingen, liet doen houden van voordrachten en het uitgeven van een mnnndschrifl door do leden. Als leden zullen persoonlijk kunnen toe treden bestuursleden en andere onmiddellijk belanghebbenden bij het polderwezen, terwijl ook waterschappen, enz. als zoodanig eon plaats in de vereeniging kan worden toege wezen. Ook de finaneieele gevolgen heeft de com missie onder de oogen gezien. Zij vleit zich, dat bij voldoende toetreding de janrlijksehe contributie voor het persoonlijk lidmaat schap kan worden gesteld op 0.50 en voor de waterschappen, in verband met hun grootte, op ƒ0.50' tot ƒ10.Wanneer voor dat luttele bedrag nu ook een Maand schrift kan worden toegezonden, zal de con tributie voor niemand een beletsel zijn om lid te worden. Na deze uiteenzetting werd bij acclama tie tot oprichting der vereeniging besloten en traden alle aanwezigen als leden toe. Daarna werd bij acclamatie een comrr's- sie van redactie tot vaststelling van de sta tuten der vereeniging benoemd. Een voor stel, uit den boezem der vergadering gedaan, om de tegenwoordige commissie daarvoor aan te wijzen, werd door deze van de hand ge wezen, omdat zij meende, dat zoowel kleine als groote polders moesten vertegenwoordigd zijn en dus op aller belangen diende gelet te worden. Het ontwerp der statuten zal te zijner tijd aan alle belanghebbenden worden gezonden en in een volgende vergadering worden vastgesteld. Mogen velen, na kennisneming van het bovenstaande, zich gedrongen gevoelen om als ikl dezer nuttige vereeniging toe te tre den. Electrische Centrale voor West-Friesland, Het rapport, betreffende de mogelijkheid eener electrische centrale voor West-Fries land, uitgebracht aan de commissie van on derzoek door den heer B. A. J. van der Heg ge Zijnen, elect rotechnisch ingenieur te Utrecht, technisch adviseur dier commissie,"' is verschenen. Daaraan is het volgende ontleend Het onderzoek strekte zich uit over de gemeentenBerkhout, Blokker, Boven- IvarspeJ, Enkhuizen, Grootebroek, Hooor- karspel, Hoorn, Schellinkhout, Venhuizen, Westwoud, Wijdenes eu Zwaag, mot een to taal van ongeveer 35.000 inwoners. Het aantal aangemelde aansluitingen be- draugt 3226, waarvan kan gerekend worden een waarde van 881 K.W. zondrr en van 1025 K.W. mèt de polderbemalingon. Als basis is daarbij aangenomen een ta rief van 20 ct. per eenheid voor licht- en 10 ct. voor krachtdoeloinden, met rabatten voor de grootverbruikers, abonnementen, enz. Na de uitvoerige Uiteenzetting komt de heer v. d. Hegge Zijne tot de conclusie, om over te gaan tot de stichtitng van een efee- itrisehe centraio voor West-Friesland op den door hem breedvoerig gemotiveerden basis. t Wordt het besluit genomen, dan zal het ■zaak zijn, om zoo spoedig mogelijk over te gaan; le. tot oprichting eener N.V., 2e. tot hot opdracht gesven voor de uitvoe ring, 3e. tot het openen der onderhandelingen met verschillende gemeenten en lichamen, 4e. tot hetplaatsen der aandeden en der leening, i 5e. tot het afsluiten van de definitieve con tracten met de ingezetenen, t Het zal dan vermoedelijk mogelijk blijken, om binnen lk jaar, of hoogstens 2 iaat, na- 'dat de geldmiddelen beschikbaar gesteld zijn, het bedrijf te openen en in de behoefte aan electiische energie te voorzien, tot voor deel, ontwikkeling en bloei van de gdieele landstreek. Aan het rapport ia toegevoegd, dat over de electrifiêatie van de paardentram Hoorn- Enkhuizen. Na zeer uitvoerige beschouwingen en be rekeningen, concludeert de heer v. d. Hegge Zijnen dienaangaande: le. Een behoorlijke electrische treinver binding tusschen Hoorn en Enkhuizen is niet rendabel cn levert verlies. 2e. Indien tram en centrale tot dén bedrijf worden gecombineerd en de tiamstroom te gen zelfkostenden prijs wordt berekend, is het mogelijk, alle onkosten te dekken, indien de afzet dier centrale met 4.3 tr neemt. Aan de commissie adviseert hij le. Slechts in principe tot oprichting te besluiten en de voorbereidende stappen tot hot verkrijgen der concessie te doen. 2e. Zoocira uit de onderhandelingen met de belanghebbende gemeenten en de ingeze tenen gebleken is, dat bat debiet der cen trale de daarvoor in het eerste gedeelte van het rapport aangenomen cijfers met min stens 43 overschrijdt, tot oprichting over te gaan, in welk geval er nog voldoen de gelegenheid zal zijn om daarmede bij den bouw der centrale rekening te houden, of centrale en tram tegelijkertijd in bedrijf go- nomen zullen kunnen worden. Tiet toiaal bonoodigde kaptanl dient dan gebracht te worden op 1.860.000. Nat. Rond van Handels- cn Kantoorbedienden JCorcurius. Gisterochtend kwart over tien is de bui tengewone vargadering van den Bond te Haarlem geopend. Voorzitter was de heer R. Winkel, die o. m. memoreerde dat, al hangt de kracht van een bond niet altijd af van zijn aantal leden, bet toch goed doet te kunnen eonsta- toeicn dat het aantal leden vooruitging met 400 en het aantal afdeelingen met 3. Ihj wcos erop, dat de werkloosheidverzeke ring uitmuntende diensten bewees, hoe de pessimisten bij haar oprichting zijn gelogen straft en wanneer men nu in Januari den tijd zal zien aanbreken dat de kas moet worden aangesproken., dan hebben wij reeds te beschikken over een bedrag van 4Ö00. Het ondersteuningsfonds verkeert in gun stige omstandigheden en voldoet aan al zijn verplichtingen. De bond gaat door te streven naar ver betering van de kantoorlokalen, stuurt aan op langere vacanties en sluiting dei kanto ren op Zaterdagmiddag. liet collectief ar beidscontract heeft de algemeene instemming mogen ondervinden. Spreker verdedigt ten slotte de neutraliteit van den bond en hot optreden van het bestuur in sommige ge vallen. Vertegenwoordigd waren 21 afdeelingen. De afd. Arnhem stelde voor om pogin gen aan te wenden om te verkrijgen, dat aan de uitspraken van de kamers van arbeid dwingend recht worde toegekend. Het voorstel werd verworpen. Amsterdam stelde voor, dat ingeval onge organiseerden zich laten insclirijven bij het plaatsing-bureel, wonende in een andere ge meente dan waarin, het bureel is gevestigd, het bondsbestuur daarvan onmiddellijk ken nis geve aan het bestuur van de afdeeling, waar de candidaat woont. Het hoofdbestuur adviseert dit voorstel aan te houden tot bij de behandeling van liet rapport over de reorganisatie van het bondsbureel tot plaatsng. Amsterdam verlangde geen stemming, om dat zij had vernomen dat haar bedoeling werd gedeeld. Een paar andere voorstellen van Amster dam werden nu bestrijding ingetrokken. Daarna stelde Rotterdam als motie voor De vergadering spreekt als haar oordeel uit, dat de leden van den Bond, welke door een vanwege den Bond of met diens steun of goedvinden gevoerde actie in geldelijke moei lijkheden mochten gerakeruit de bonds- f in ancien op toereikende ^wijze behooren te worden gesteund. Het hoofdbestuur is het met de bedoeling van deze motie ten volle eens. Het spreekt vanzelf dat de Bond steun verleent, wanneer door zijn toedoen leden in geldelijke moei lijkheden geraken. 1 Gouda stelde voor uit de motie de woor den: ,,op toereikende wijze'' te laten verval len. Na eenig debat wordt de motie Rotter dam, aldus geamendeerd, aangenomen met 444 stemmen, en 1 blanco stem. De begrooting voor 1911, sluitende in ont- 'vangst en uitgaaf tot een bedrag van 6817.50 werd goedgekeurd. De volgende vergadering zal te Dor drecht plaats hebben. Nadat nog uitvoerige discussies over het orgaan van den Bond en de werkwijze wan den redacteur daarvan, waren gevoerd, ging de vergadering om ruim 7 uur uiteen. Zweden en Nederland. Men meldt ons: Door de Nederlandsch-Zvoedsche Ver eeniging te 's-Gravenhage werd een boekje uitgegeven, zoowel in de Zweddsche als de Nedcrlandsch© taal gedrukt, dat er zeker toe zal bijdragen, het doel te bevorderen, waarnaar de vereeniging streeft, n.l. in do •.beide landen belangstelling op te wekken voor elkanders aangelegenheden en zoo mede te werken om do woderzrjdsche sym pathie aan te wakkeren, de banden der relaties nauwer aan te halen. Dit boekje, dat zoo juist van de pers kwam, bevat verschillende, speciaal voor ,dit doel geschreven bijdragen vair Hol- landsche zoowel als Zweedsche auteurs, hiertoe aangezocht door mevrouw Thérèsf BoonClemens, die zich speciaal met de redactie belastte.. Mannen als Albert Ehrensvard, prof. Yilh, Lundstrom', Per, K Ais trom gewagen er met waardeeringi over Holland, zijn we tenschap, zijn kunst, Nederlandsche auteurs als Dr. Fredenk van Beden, Jan Lig tli art geven hun indrukken van Zweden. Er zijn nog tal van. andere interessante bijdragen van Axel Ahlman, Ann Margret, Holmgren, geb. Tresjne den Porei, Bjërre, "Marcellus Emamfcs, een op muziek gezet gedichtje van wijlen koning Oscar van Zweden, enz. Het boekje is rijk geïllustreerd. Het opent met de portretten van H. M. de Konmgm en Koning Gustav V van Zweden. Dan is er een reproductie van de schilderij van Rembrandt, de nachtwacht, waarbij Pex Hallstrom een zeer interessante kunstbe schouwing geeft, en zijn er tusschen den tekst een aantal penteekeningen geplaatst van den heer H. Huijgenbrock. Als bijlage werd gegeven een schilderij reproductie „Kerstlkokken", van Charees P. Cruppe. In dit boekje leert men verder een aan tal gewoonten en gebruiken bij sommige jaarlijks terugkeerende feesten in Zweden kennen, o. a. met Kerstmis, wanneer Zwe den zijn meest belangrijke nationale feest dagen viert („Jut".) De geheele uitgave maakt een aange- namen indruk en doet de samenstelster alle oer aan. De Zweedsch-Nederlandsche vereeniging toont er door, dat zij zich met toewijding aan haar streven overgeeft. Dir. bel., Invoerr. en Ace. Bij Kon. besl. van 23 dezer zijn benoemd tot ontvanger der dir. belast, en acc. te Tegelcn, P. E. "W. Kok, ontv. derzelfde midd. te Schermerhorn tot ontv. dir. bel. te Utrecht, G. J. van Soest, ontv. der directe bel., ïnw. en aco., te Deventer; tot ontv. dir. bel. en acc. te Blijham, J E. van Timmoren, ontv. derzelfde midd. te Balktot ontv. der dir. belast, en acc. te Roden, D. Fontein, ontv derzelfde midd. te Die ver; t tot ontv. der invoerr. en acc. te Leiden, E. J. W. Romer, inspecteur der dir. bel., inv. cn. acc., te Delft; tot ontv. dir. bel. en acc. te Breskc-ns, J. O. C. Bouma, ontv. dir. bel., invoerr. en acc., thans met verlof te Amsterdam tot ontv. dir. bel. en aoc. te Akkrum, C. A. Meijer, sur num. dir. bel., invoerr. en acc. uit de directie Amsterdam tot ontv. dir. bel. en acc. te 's-Graven- polder, G. A. Meijer, surnum, dir. bel., inv. en ace. uit de directie Zwolle; is, met ingang van 1 Januari 1911, be noemd tot adjunct-controleur der grondbelas ting te Rotterdam, G. van Ingen, surnu merair der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen uit de directie Utrecht. Bij Kon. Besl. van 23 dezer is, met in gang van 1 Mei 1911: opgeheven het ontvangkantoor der directe belastingen en accijnzen te Ouder-Amstel ingesteld een ontvangkantoor der directe belastingen en accijnzen te "Watergraafs meer, omvattende de gemeenten Watergraafs meer, Ouder-Amstel, Nieuwer-Amstel en Uit hoorn. V Bij de directe belastingen, invoerrechten en accijnzen zijn: Rijksklerk 2de kl. B. Visser aangewezen voor de tijd. waarneming, van het kan toor Akkrum (overname 30 December 1910 nk kantoortijd). Surnumerair A. Icke aangewezen voor de tijd. waarneming van het kantoor Haar lem D. B. (overname 31 December nk kantoortijd). Benoemd: ingang 1 Februari J. L. H Moers, tot Tijkski. 3de kl. te Wijck (st.) (tijd.)W>. L. Ponders tot rijksklcrk 3de kl te Maastricht I. en A. (tijd.). Bevorderd, ingang 1 Januari: B. Posthu mus van komm. 3de kl. tot komm. 2de kl te Vaals. Verplaatst, ingang 16 dezer: J. Brem- ken, komm. 3de kb, van Zevenbergen (tijd.) naar Bergen; C. van Gils, id., id., naar Eijsden (g. en 1,); G. van Dijken, id., van Roosendaal (tijd.) naar Bochel o; II Hoekseana, id., id. naar Lattrop; M. de Vrie&, id., van Standdaardbuiten (tijd.) naar Smeulveen; K. Iienses, id., id. naar Tubbargen. Ingang 21 dezer: J. Berkhouwer, komm. 2de kb, van Twisk (tijd.) naar Wleerseloi Ingang 22 dezer: J. E. v. Drjbk, kornm. 3de kl., van1 Halfweg (tijd.) naar Epen; J. J. Geitz, id., van id. naar id.,; Ji Nien- huis, id., v an id. naar Boek (bij Nijmegen). Ingang 1 Januari: J. Hossen, id., van Sluis naar Kaatsheuvel; P. J. Vink, id., van Alphen (N.-B.) naar Waalwijk; L. van der Molen, id., van Roosendaal (V„) tijd.) naar Roosendaal, (b.); Wi. K. E. de Roij, komm. 3de kl., .van Oud en N. Gastel (tijd.) naar 'Alphen (N.-B;.)J. F. Plorn1- pen, id., van' Roosendaal (tijd.) naar Roo sendaal (v.)I. van' 't Hof, id., van Roe pbeen naar Koewacht; L. H. M. Pijleman, id., van 'Zundcrt naar Achtmaal; A'. Smits, id., van id. naar id.; G. de Vries, id., van, Werkendam (tijd.) naar Ruophen; H. H. Theijssen, id., van id. naar Sluis. Ingang 1 Februari: H. J. P,. Hoefnagels, rijkski. 3de kl., van Wijk (st.) naar Kerk- rade (tijd.). VLA'ARDINGEN, 27 Dec. Met ingang van 1 Januari an. is verplaatst de'kommies 2e klasse II. "Smit, van hier naar Delft VLAARDINGEN, 27 Dec Doordat kleed jes in aanraking waren gekomen met de brandende kachel, ontstond gisteravond te 10Va uur een- begin van brand ten huize van J. J. Hemd, -winkelier in sigaren aan do Hoogstraat. De brandweer, die gealar meerd werd en spoedig ter plaatse ver scheen, behoefde geen dienst te verrichten, wijl men den brand reeds met emmers wa ter had weten te blusschen. De schade meest waterschade, wordt door assurantie gedekt. OVERSOH1E, 27 December. De wethouder der gemeente Overschie, de heer J. Post, heeft het noodig geacht Gedep. Staten van Zuid-Holland te wqzen op het onregelmatig beheer van het gemeentebestuur van Over schie, en wel 1. dat er sedert een aantal jaien geen op- of toezicht door het dag. bestuur naar eisch van art. 179 der gemeentewet woidt ge houden 2. dat sedert een aantal jaren de legger van wegen en voetpaden willekeurig is ge wijzigd door het gemeentebestuur, zoodat niet kan worden nagegaan wie onderhoud- plichtigen zijn van de wegen en voetpaden; 3. dat bij zoodanige willekeurige hande lingen van het gemeentebestuur geen afkon-% diging of schriftelijke mededeeling naar wet- tige voorschriften aan belanghebbenden is geschieden 4. dat duor de nalatigheid van het ge meentebestuur onhoudbare toestanden, vooral voor de buitengemeenten, zijn ontstaan, weet ieder, die in deze gemeente hekend is en kerk en school moet bezoeken. (»Rott.") STADSNIEUWS Uit de Tweode Kamer, - In het Tweed© Kamer-overzicht Van, Za terdag 1.1. staat te lezen: „De Minister van Marine hoeft alles gje- kregen wat hij vroeg, de pantserschepen in cluis. Hij is man van Rechts. Dat gaat in dezen tijd gemakkelijk. De heer Loh man werd het voor een, groote bijdrage aan de varkiezingskas De lezer heeft natuurlijk reeds begre pen, dat hier in plaats van Lohm'an, moet gelezen, worden Lehman rx. Zaterdagmiddag omstreeks 4jj uur sou de 20-jarige J. P., wonende in de Ooster- stiaat, van een verhuisboedel een,zak aard appelen langs een ladder in een woning aan de Breedstraat opdragen; ongelukkiger wijze brak de ladder, zoodat man en vracht tegen de straat vielen. De man werd opge nomen en in den drogistwinkel van den heer Heetman binnengebracht. Het bleek dat liet linikeronderbeen sterk was opgezet en hij er niet op kon staan. Per rijtuig ia hij naar zijn woning gebracht, waar geneeskun dige hulp werd ingeroepen. Een winkelier, wonende boven zijn win kel aan de Hoogstraat, had van den 2en Kerstdag gebruik gemaakt om eens uit te gaan, maar had daarbij vergeten de deur te sluilen, die na hun vertrek open gevonden werd. De politic werd daarmede in kennis gesteld, waarna deze een onderzoek zoowel ut den winkel als in het woonhuis instelde, maar alles werd in oide bevonden. Zij ver nam bovendien dat de winkelier zijn voor handen zijnd geld en geldswaarde in bewa ring had gebracht bij een ander. Met de sleutel van een kennis is het huis door de politie gesloten. In den ochtend van. den lsten Kerstdag ontstond een begin van brand in d© éta- lagekasi van den heer Engering op do Markt, sigarenhandelaar, doordat een lampje van de kerstversiering was geval len. De bewoners bluschten spoedig het vuur, zoodat de schade gering was. Een baldadige j'ongen sloeg gistermiddag met ©en stok tegen een spiegelruit van den winkel der firma Simon do Witt aan de Hoogstraat, tengevolge waarvan de ruit scheurde. De jongen liep toen weg, AGENDA- 27 en 30 Dec. Groote Schouwb8 u, De Salon- Luitenant. 27 Dec. Tivoli Schouwburg. 8 u. Liederen- Avond. Tilly Koenen. 28 n Tivoli-Sehouwb., 8 ,u. Das Puppen- madel. 29 Groote Schouwb,, 8 u N. V. Het Tooneel. Lucifer. 29 en 30 Dec. Tivoli Schouwb., 8 uur. N. "W. Operette. Die Keusche Susanne. 3 Jan. Musis. 8 uur, M. t. b. d. Toonkunst, Concert Mevr. Nico van der Hou ten -Sino (zang), Hans Kindier (violoncel), A. de Vogel (piano), lederen avond specialiteitenvoorstelling in Circus Variété en Casino te Rotterdam. Het Stedeljjk Museum aan het Doeleplein alhier is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur k 10 ct. per persoon voor het publiek opengesteld. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d., g. verzoo-, ken wij steeds geregeld mededeeling, opdat wjj die in onze agenda kunnen opnemen. I Kunst en Wetenschap, m lleijermansnieuwste stuk. 1 Het nieuwe stuk van Heijermans, Beschuit met muisjes", een familiegebeurtenis in drie bedrijven, is gisterenavond in den Holland sehen Schouwburg te Amsterdam voor het eerst vertoond door de_Neder!andsche Tooneel- vereeniging voor een stampvolle zaal. Het stuk geeft, te zien de timilieruzie over de erfenis van een na vele jaren uit den vreemde

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2