Ned. Heev. Kerk Beroepen to St. Maartensdijk (Tho- len), (toez.) ds. A. M. den Oudsten, te Wezepe (Overijsel). zich niet langer laten beïnvloeden door cjouranlen-gesohrijf en den arbeid zullen neerleggen, zoodra zij bet geschikte oogen- blik daarvoor gekonnon achten. „B.rianxL" zoo luidt het „over won in Frankrijk, omdat hij de staking wist te verhaasten. Toen zij uitbrak, had de regeoring haar maatregelen genomen, maar waren de stakers nog lang niet ge reed met de voorbereiding der „grèvo gé nérale". Hij overwon door list en verraad. Maai bedrog is nu eenmaal het geliefkoos de wapen der bourgooise. Wij, Itahaan- sclie spooiunannen, kunnen echter zélf het uur bepalen, waarop wij den arbeid wen- schen neer te leggen. Zoo behoeven wij slechts even het hoofd op te stoken voor de groote feesten in 1911 (bedoeld wor den 'de feesten ter herdenking van het vijftigjarig bestaan van bet koninkrijk Ita lië) om do burgerij tot andere gedachten le brongen. Kunnen wij het nog duidelijker zeggen?" De maatregelen, (door de overheid ter bestrijding van het choleragevaar geno men, hebben Zaterdag in Zuid-I talië we derom tot ernstige onlusten aanleiding ge geven. Te Tarente ontstonden volksopstoot jes. Een aantal batoogprs poogden de ka raten ierskazorne binnen te dringen. Men wierp do agenten met steenen, waarop 'deze met revolverschoten, antwoordden. Er vielen drie dooden. Voorts zijn er door do opgewonden me nigte verscheidene -winkels geplunderd en vele daden van vandalisme gepleegd. Bulgarije. Bij de voortzetting zijner verdediging in de Sob ran je wees de oud-manisler van oorlog allo tegen hem ingebrachte be schuldigingen terug. In zijn conclusie be vestigde hij de door Potrof afgelegde klaring, dat Turkije hot plan koesterde om Bulgarije, zonder voorafgaande oor logsVerklaring, aan te vallen Aangozien nu Bulgarije destijds volkomen onvoorbe reid was, had Samof er de vo-orkeur aan gegeven, de schatkist eenigszins te hena- doelen (door in alle haast en daaidoor te duur nieuw materiaal aan te schaffen) inpLnts van de integriteit van het land op het spot te zetten. Dank zij de mi litaire maatregelen die de Stamboelofscho regeoring had genomen, had Bulgarije dan ook zijn onafhankelijk kunnen doorzetten lijken, den Roomsch-Katholieken, den Ne- derlandschen Bond en dc Federatie van Si garenmakers en Tabaksbevel kei s aan liet Verbond van verecnigingen van Sigaren fabrikanten in Augustus 1910 gezonden go nieonschappclijk program, hebben, zoo meldt „Het Volk"; deze arbeidere-organisatios een uitvoerig schrijven van bovengenoemd Ver bond ontvangen. Daarin worden dc verschil lende voorstellen puntsgewijze beantwoord. Omtrent de huisindustrie heet het, dat het Veibond, hoewel sympathie voor de be schouwingen te dezer zake hebbende, voor alsnog niet tot afschaffing ervan kan meewer ken. Aangaande de lecrlingopleiding wonscht mort het ceist de meening der regeering, die een regeling in het vooruitzicht stelde, te we ten. Afschaffing van tiet in dienst nemen van bosjesmakers door den werkman wordt een te diep ingrijpende maatregel rrenoèmd, om daartoe te kunnen meewerken. liet Ver- boud is bereid een 10-urigen arbeidsdag in te voeren, maar van instelling van een uni form loontariof wil liet niet hooren wegens de onaangenaamheden en moeilijkheden,, die daaruit oor verschillende patroons zouden voortvloeien. Bovendien zou dit een loons- \eihooging met zich brengen, die in de te genwoordige bedrijfstoostandon niet door te voeien is. Erkennende, dat finanticele verbetering voor dc werklieden gowenscht is, meent het Verbond, dat zulks met verhooging van liet fabrikaat moet gepaard gaan. De verder door dc organisaties geuite grieven acht bol zeer onbeteekenend en in afschaffing van uit schot ziet het geen heil. Ten slotte wordt in de kwestie van bereide tabak wijziging van den bestaanden toestand onuitvoerbaar genoemd, omdat de betaalde loonen daar mee in velband staan. STADSNIEUWS. N ica,ragna. Uit Managua wordit geseind, dat het Con gres van Nicaragua met algemccne sten! men generaal Estrada gekozen heeft tot president der republiek voor den tijd van 8 jaren. China. De Rijksvergadering had onlangs tot de Kroon het verzoek gericht,, om aan de Chi- neesche diplomaten .11 hot buitenland, aan de ambtenaren, studenten, soldaten en zeelieden toe te staan de staart af te leggen, een haar dracht die den zonen van het Ilcmelsclie Rijk \oor eeuwen door een veroverend volk werd opgedrongen. De Kroon heeft zich ech ter ook in de/.c weder behoudend betoond en hel verzoek van de hand gewezen. BINNENLAND. Hofbericht. H. M. die Koningin hoeft don heer F- J. Overdijking-, ambtenaar in algemoencn dienst bij" do Koninklijke hofhouding, werkzaam gesteld aan het Koninklijk Huis archief, benoemd tot ridder. 2e klasse in do Huisorde van Oranje. Yan liet hof. H. M. do Koningin en Z. K. II. Prins waren Nieuwjaarsdag aan tafel II. M. de Koningin-Moeder. Ten huize van den gemeente-geneesheer, dr. <1. Endtz., zal morgen, Dinsdag, gelegen heid zijn. tot kostelooze inenting en herinen ting tegen pokken. Houders van honden maken wij opmerk zaam op vorenstaande kennisgeving. Bjj de verwisseling des jaars. Of daartoe het legenachtige weer heeft medegewerkt, is moeilijk vast te stellen, maar zeker is het dat het op den Oudejaars avond en den Nieuwjaarsdag hier op straat zeer lumoerig is geweest. In sommige café's was het xeiker" stampvol en in enkele moest door de p assistentie worden verleend 0111 lasti bezoekers te venvij- deren. - Gisteravond werd weer door den kaste lein van een café aan de Hoogstraat de hulp der politie ingeroepen 0111 zijn café tc ont ruimen, doch bij die ontruiming brak Cen groote ruir., waardoor een politie-agcnf een verwonding raan het oor opliep. Ook Oudejaarsavond zijn verschillende ruiten het slachtoffer geworden van feest vierenden bij de verwisseling des jnars; gedeeltelijk door baldadigcn vernield, gedeel te lijk door andere oorzaken. Gisteravond werd door de politie aange houden dc 23-jmgc J. M., die verdacht werd van moedwillige vernieling van een ruif in dc St. Liduïnas'raat. Hij is vanmorgen 11a vei hoor Weer ontslagen. Beschonken personen heeft dc' politie die beide dagen niet in anest oordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf, we gens het bezatten van een bij de administra tie niet bekende branderij, van welke werk tuigen is gebruik gemaakt tot ontduiking van den accijns, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen werktuigen, doch niet van het gedistilleerd in fusten, daar het Hof paragraaf 20 van art. 133 der wet van 1862 niet toepasselijk achtte op de aanwe zigheid van gegiste grondstoffen, omdat deze waren aangetroffen in een geheime bran derij, terwijl ook niet -door het Hof waren uitgesproken de door de rechtbank aan den veroordeelde opgelegde boeten van 1000 en 276.60 wegens ontdoken accijns. De administratie was hiervan in cassatie gekomen, betoogend dat de bedoeJde bepa ling van paragraaf 2C ook is geschreven voor een geheime branderij. Dc Uoogc Raad was van oordeel dat de vraag door de administratie in cassatie ter sprake gebracht, niet kan worden beant woord, aangezien het Hof Verzuimd heeft om trent dc viaag, of men hier te doen had met een geheime, d. i. een absoluut verboden branderij, een eindbeslissing te geven. Ambts halve werd het arrest daarom vernietigd en de zaak verwezen naar liet hof te VHer- togenbosch. De automobieldiefttal. De Haagsche rechtbank veroordeelde he den M. de Plaan, chauffeur te 's-Gravcn- hage, wegens diefstal van een automobiel uit een garage te Oud-Wassenaar, tot 1 jaar en 6 maanden, en W. Janzen, koopman aldaar, wegens heling van die auto, mode tot 1 jaar en 6 maanden. gesteld. 36. De PolacMuriamOj 36. Lt. Canrnont 3. 7J. B. Moisant 38. Hoxsey Dcc. Dec. Dec. Dec. 28, 1910 30, 1910 31, 1910 31, 1910 De Zaterdagnacht gewonnen prijzen Zaterdagnacht 12 uur, bij de verwisse ling van het jaar, zijn de volgende prijzen - definitief gewonnen Groote prijs van de Automobile-Clubde France (le prijs 100,000 francs). Winner Henri Wijnmalen in 36 uur (werkelijken) tijd, niet. gehomologeerd met rusttijden in begrepen 27 uur, 50 min., werkelijke vlieg- tijd 11 uur. 25 min.) MichüLin" Beker (20.000 frs) voor don vlieger, die op cen vliegbaan zonder te dalen de grootste afstand heeft afgelegd; Tabu- teau met 584 K.M. 935 in 7 uur, 48 inin. 31 3/5 sec. Lazare Wei lier-prijs (25.000 frs.) uitge loofd voor den officier, die de langste eross- oountry-biucht heeft afgelegd. Winner: lui tenant Cammerman met 232 K.M. in 4 uur 2 min., 30 sec. Baron Forest-priis 40G0 is 48000) uitgeloofd voor den Engelechman, die met een Engelsch vliegtuig' de langste cross country heeft afgelegdSopwith met 281 K.M., van het eiland Sheppey tot Beau mont (Belgie). Deperdussin Beker (25.000 frs.)Lau rens met 100 K.M. in 1 uur, IC min. (snel heidswedstrijd). Femina Beker (wedstrijd voor vrouwen) Mademoiselle Ilélêne Dutneu met 167 K.M. in 2 uur, 33 min. Engelsche Michelin Beker: Cody, 313 K.M. 815, in 4 uur 50 min. Corps diplomatique. dn Hotol des Indes te 's-Gravenhage heeft intrek genomen luit.-kolonel Bridges, mi litair attaché bij do Engelsche legatie alhier. Onze Marino. Blijkens een op 27 December uit Boma verzonden, doch ecrot 30 December bij liet departement van marine ontvingen tele gram, is Ilr. Mis. pantser schip De Zeven Provinciën, onder bevel van den kapitein ter zee F. Baudnin, te Banana aangekomen. („St.-Ct.") Audiënties üe gewone audiëntie van den minister van landbouw, nijverheid en handel zal op Woens dag 1 dezer, die van den minister van oor log op Donderdag 5 dezer niet plaats heb ben. Ridderorden. Bij Kon- besluit van 30 December is L. H. Arentscn, kommies, afdeelingschef ter provinciale griffie van Gelderland, te Arnhem, benoemd tot ridder in de orde van Oranj'e-Nassau. Bij Kon. besluit van 30 December is K. F[. Ludwig, boel- en vroed mees ter te Amsterdam, benoemd tot ridder in de orde van O ranje-Nassa:u.. Bij Kon. besluit van 31 December is benoemd tot officier in de orde van Oran- je-Npssau, J. Luytjes, goponsionneerd ka pitein-luitenant ter zee, lid van den raad voor de scheepvaart, te Ginneken. Financieel nieuws. Pax Chocoladefabriek. De Pax Chocoladefabriek te Rotterdam verkeert sedert eenigen tijd in financieele moeilijkheden. D001* enkele schuldeisehcrs was roods faillietverklaring aangevraagd, doch op verzoek der directie van de fa briek is toon uitstel' verleend tot Maart a.s., ten einde te trachten een reorga nisatie tot stand te brengen. Een dor beide directeuren, dc heer W. de Plaan, heeft een vordering van f 260 000. Voorts rust op de fabriek een eerste hy potheek van. f120.000 verleend door de Axhhöins'clio Crediet-Viereeni'ging en een tweede hypotheek van f40.000, verleend door een particulier, den heer Vigelius le Arnhem Voorts is er 'n loopende schuld van f 100.000, alzoo totaal f520000 Voor de c-redietourcn treedt op mr. Al- Tel s en voor de directie en commissaris sen, mr. D. E. van Raalte. Verschenen is de nieuwe uitgaaf van de „Laagste en Hoogste koersen", gedurende do jaren 1901 lot en met 1910, van alle fondsen, welke aan do Amsterdamsche beurs genoteerd worden. Tevens zijn er in opgenomen do dividenden van alle aan- dealen, welke te Amsterdam -verhandeld worden. Aau belangstellenden wordt een exem plaar franco toegezonden door do firma Arnold Gelissen, te Rotterdam VLAARDINGEN, 2 Jan. Bij Kon. be sluit van 31 December zijn met ingang van 1 Januari benoemd in don raad voor de scheepvaart, voor den tijd van 4 ja ren tot buitengewoon lid, als scheeps bouwkundige v oor de zcevissclicrij, J. Ver- wey, te Vlaardingentot plaatsver vangen- de lid voor de buitengewone leden als reader van de zeevisscherij, Jan Schip pers, te Vlaardingen. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft voor het jaar 1911 benoemd in de commissie voor de examens ter verkrijging van diploma's van machinist- stoker en van machinist aan boord van stoomzcevisschers vaartuigen tot plaatsvervangend lid, dc hoer K. A. Poortman, arts, te Vlaardingen. De minister van landbouw, nijVerheid en handel heeft voor het jaar 1911 benoemd in de centrale commissie voor de exa mens ter verkrijging van diploma's van stuurman en van schipper aan boord van zeevisscbersvaartnigen, alsmede van diplo ma's van schipper aan boord van kust- v isschers vaar tuigen tot lid en voorzitterden heer J. van Schoers, gepensionneord kapitein-luitenant ter zee, te 's-Gra,venhnge; tot lid en secretaris den lieer C. Maas, directeur der, ,Visschenjsehool te IJ mui den tot plaatsvervangnd lid en plaatsvervan gend secretaris den heer C. Lieuwen, di recteur der Visscherijschool, te Schevenin gen; tot leden, de hoeren: D. F. van Duyl, arts, te Schoveningen; K. Ebes, te Maas sluis; II. B. H. Tubbesing, werktuigkundige, te IJmuiden. KETHEL en S PAL AND, 2 Jan. De heer T. P, de Jongh alhier, komt als no. voor op de voordrachten ter benoeming van een onderwijzer aan de scholen 3de klasse van g. 1. o. te Rotterdam, no. 80 en no. 23. V DAAR DINGEN, 31 Dcc. Volgens op gaaf van de firma II. Dirkzwager bedraagt de totale voorraad pekelharing in Nederland op heden 50503 tonnen volle en 6477 ton nen ijleharing, tegen 55406 en 8284 in 1909. In de Hoofdstraat is de ruit van een her- bcigdeiir gebroken, doordien burgers een las- tigen bezoeker wat onvoorzichtig naar buiten «terpen. Spaarbank te Schiedam, Opgericht door de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Ao. 1820. Ingelegd in de maand Dec. 125931. en terugbetaald'!31057.62. Nieuwe deelneniers 69 en afgeschreven 49 Kerk en Seliool. Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand 'DecrólOlO ingelegd f11457,15, terugbetaald f14843 97. - Het laatste, door' het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 8053. Uit de slgarennijverheid. Naar aanleiding van het door den Christe- en AGENDA- 3 Jan. Groote Schouwburg. 8 uur, 'n Dubbelmensch. Gevolgd door de Bruiloft van Kloris en Roosje. 2 Jan. en volgende dagen. Tivoli Schouw burg. 8 uur Speenholï en Nap de la Mar. Olieslagers vliegt. De Pa» 1 pcndrechtscne strafzaak. 3 Jan. Musis. 8 uur, M. t. b. d. Toonkunst, Concert Mevr. Nico van der Hou tenSino (zang), Hans Kindier (violoncel), A de Vogel (piano). 4 Lokaal Sciiie 68. 8 uur. Chr. Ger. Gemeente, Spr.ds. De Boer. 4 i> Groote Schouwb. 8 uur, Edmund's Duitsche operette. Dis Puppen- madel. 5 Gr. Schouwburg. 8 u. N. V. Het Tooneel. Lucifer. 7 S. O. V. 71/2 uur. „Kunst aan het Volk". Rotterd. Tooneelgezel- schnp, „Mijnheer Alphonse". 9 Groote Schouwburg. 8 uur Nederl. Tooneel vereen. Amsterdam. Beschuit met muisjes. S. O. V. „Gemengd Koor", torinxn Judas Maccabaus. Bedankt vóór het beroep te Harder wijk (toez.) ds. H. C. Roscani Abbing, te Nieaiwerkerk a d. IJsel. Geref, Kerken. Beroepen te Gramsbergen de heer H. - Lanning, cand. te Zweelo. Bedankt voor het beroep tè Wouds end ds. B. Heeres, te De Lier. R.-K. Kerk. De R. K. kerk in de Kalverstraat bij 'De Munt in Amsterdam, genaamd de Boom, die zal worden gesloopt, wordt den 17 den dozer gesloten na ruim drie eeuwen te hebben dienst gedaan. De sluiting zal worden voorafgegaan door plechitgheden op 15, 16 en 17 dezer. Luchtvaart. 17 Ora- Kunst en Wetenschap. üe Utrechtsche lustrumfeesten. Men deelt aan het „Utr. Dgbl." mede, dat voor de in 1911 te Utiecht te houden lustrumfeesten een historisch tooneelspel is geschreven door cen UUeclitsehen student, liet stuk zal dan worden opgevoerd door De Hage.-pelers, ouder directie van Eduard Verkade. De muziek bij dit tooneelspel is geschre ven door den jongen pianist en componist Willem Andriessen, te Ilaailem, 1 eeraar aan het Haagsche Con&ct vatorium voor Muziek. [Jet koor van de Utrechtsche afdeeling van Toonkunst zal voor de uitvoering van heit vocale gedeelte zorg dragen. Het werk is zeer omvangrijk. ■sTIel Theater Verschenen is het eerste nummer van een nieuw weekblad: „liet Theater". Dit week blad voor tooneel en muziek,, waarvan de re dactie voor het tooneel is gelegd in handen van Frank Luns, en die voor de muziek van Wouter Hutsehearuiter, wordt uitgegeven bij de Ei ven H. van Munster Zoon te Amsterdam. Deze eerde in groot formaat verschijnen de tooneelpcriodiek, rijk geïllustreerd en ty pografisch goed verzorgd, zal het publiek van tooneel en muziek geiegeld op de hoog te houden. Daarbij zal niet op den voor grond staan critiek, maar het geven van in lichtingen en beschouwingen, ai zal dan ook critiek niet altijd uitgesloten kunnen zijn. De inhoud is verdeeld in rubrieken, be vattende een overzicht van de vermeldens waardige gebeurtenissen, binnen- en buiten- landsche tooneelbeiichten, biographicén, boek besprekingen, bibliographiën. Rechtzaken. Wijnmalen triomfator. Geen berichten zijn er Zaterdag gekomen, dat men nog den laatsten dag getracht heeft den prijs van £50.000 van de Auto mobile-Club de France te bemachtigen. Wijnmalen is dus nu zeker van den wel verdienden prijs. Nog twee slachtoffers Het jaar 1910 zal zich wol blijven ken merken door het groot aantal slachtoffers, welke de vliegsport in dat tijdsverloop heeft geëischt. Op den laatsten dag van dat jaar hebben nog twee bekende vlieg- menschen het leven verloren, Te New-Orleans (Vereen. Staten) viel de bekende vlieger J. B. Moisant, de Ame rikaan, die op één dag mot een passagier van Rouaan tot op 30 K.M. van Londen vloog, waarna hij wegens een schroef de fect moest dalen, die daarna Amerika in den Gordon-Bonnet Beleer vertegemv oordig- de en de eerste was, die om 't Vrijheids beeld vloog, van een aanmerkelijke hoogte en bleef op de plaats dood. Te Los Angelos (California) stortte de aviateur Hoxsey, de houder van het hoog terecord, neder van een hoogte van ver scheid-ene honderden meters. Hij was op slag dood. We laten hier een lijst volgen van het groote aantal vliegers, die kunnen be schouwd worden als offers aan den voor uitgang dar vliegtechniek gebracht: Een geheime branderij. De Ilooge Raad deed heden uitspraak in de zaak van W. Jansen, grossier in. gedistil leerd te Nijmegen, door 't Hof te Arnhem ver- 1. Selfiidgie, luitenant 2. Lefebvxe, Eng. 3. Rossi, Enea 4. Ferber, kapitein '5. Fernandez 6. Delagrange, Léon 8. 11 au,vetto-Micheli n 9. Zozeli 10. Speyer, Eugène 11. Robl, Thaldeus 12. Wachter 14. Rolls, C. S. 7. Le Blon 15. Kinet, Nicolas 16. WkoMcin 17. Vivaldi, luitenant 18. Clement v. Maasdijk 19. Poillot 20. Chavez, George 21. Plochman. 22. Haas 23. Maziewitch 24. Madiot 25. Mento 26. BlamchancL, Femand 27. SagKetti 28. Johnstone, Ralph 29. Cajmimarata 30. Castellani 31. Archer, Walter 32. Grace, Cecil 33. Piccolo, JuRs 34. Laffopt Sept 17, 1908 Sept. 7, 1909 Sept 22, 1909 Sept. 22, 1909 Dec. 6, 1910 4, 1910 13, 1910 2, 1910 17, 1910 18, 1910 3, 1910 12, 1910 2, 1910 3, 1910 3, 1910 25, 1190 27, 1910 Sept. 25, 1910 Sept 27, 1910 Sept. 29, 1910 Oat 4, 1910 8, 1910 23, 1910 25, 1910 26, 1910 27, 1910 17, 1910 3, 1910 3, 1910 4, 1910 Jan. Mei Juni Juni Juni Juli Juli April Aug. Aug. Aug. Aug. Oct. Oct. Oct Oct. Oct. Nov. Dec!. Dec. Dec. Dec. Dec. Dec!. Rotter- te Rot- ««Hiengd Nieuws» Schipbreukelingen. Men seint ons nit Rotterdam: Door het s.s. „Bogor" van de damsche Lloyd zijn hedenochtend terdam vijf schipbreukelingen, Spanjaar den, aangebracht, die den 28sten Decem ber op het wrak van hun schoenerscheepje ,Janvir", ter. hoogte van kaap Finisterre, drijvende werden aangetroffen. Zij werden met moeite gered en zijn thans ter beschikking gesteld van den Spaanschen consul alhier. Politieboot gezonken. Zaterdagavond halfacht raakte de Rottór- damsche politieboot „Politie 2" bij het verlaten van de Veerhaven met haar kiel het anker van een rijnaak. Er ont stond een groot lek aan stuurboordzijde ter hoogte van de machinekamer met het gevolg, dat de boot direct zonk. De op varenden, een inspecteur, vier politieagen ten en de machinist, wisten zich te redden door langs de ankerketting van de rijn aak naar boven te klauteren. Inbreker gesnapt. Men meldt ons pit Rotterdam: De warmoezier A. V., aan den Spiegel- nisserweg, Zaterdagavond 11 uur thuis komende, zag een paai* inbrekers achter op zijn erf de vlucht nemen. Een van deze geraakte daarbij nog iu een sloot. V. zette ze na en herkende in een hunner T. v. D. Hij waarschuwde de politic, die dadelijk een onderzoek instelde en de herkendo v. D. in bewaring nam. Alles was opengebroken f 11 verschillende gouden sieraden bleken ontvreemd. De d<-r,nk Op het handelsburea1 te Fijenoord werd Zondagmorgen 4 uur uoor een spoorbe- bcambte, die met bel in de hand voor een rangeerenden kolentrem liep, op de tails een man gevonden, die daar "bewus teloos lag. Hij beproefde nog hem voor dc machino weg te trekken, doch de trein was reens 'te dicht genaderd, zoodat hij hem niet meer kon redden. De man werd door den trein verpletterd. Het zwaar ver minkte lijk werd herkend als dat van den metselaar K. en naar Crooswijk vervoerd. Het bleek dat hij onder den invloed^van sterken drank bewusteloos was geraakt. Zijn echtgenoote, die juist in denzelfden nacht een kind ter wereld bracht, is nog onkundig van het treurig ongeluk, dat haar getroffen heeft. Men meldt ons uit Coevordcn: Te Klazienaveen is de gehuwde A, Oost verdronken. De ongelukkige had geen kin deren. De alcohol is waarschijnlijk de schuld van het ongeval. 22, 1910 26, 1910 28, 1910 Nog een valsche gulden. Wederom is' tc Rotterdam een valsche gulden gedeponeerd. Thans, naar de „N. R. Ct." meldt, door een kantoorlooper, die zeide het nagebootste muntstuk ten kan tore van de Rouerdamsche Bank to heb ben ontvangen. Victoriabron Oberlahnstein. Door de Maatschappij tot Exploitatie van de Victoriabron te Oberlahnstein, gevestigd te Amsterdam., wordt als reclame uitgegeven cen boekje, waarin de nieuwe spoorwegtarie>- ven op duidelijke wijze worden toegelicht, Het bijzondere van deze uitgaaf is de bijvoe ging van een praetische kaart van Neder land, waarop de kilometer-afstanden van de verschillende stations met zeer duidelijke cijfers zijn aangegeven. Historisch kanon. Het stuk geschut, dat door de Deensche regeering aan Nederland is afgestaan, zal te Briefte, naar: verluidt, worden. opgesteld t

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2