BINNENLAND. Van het liof. II. M. dc Koningin-Moedor en Z. K. H. Prins Hendrik hebben gisteravond in Dili- gentia in Den Ilnag een concert bijgewoond, dat daar met welwillende medewerking van Mnlvisia Franchiluggi (zang), C. D. Ober- stiidt (piano) en Joh. Wolff, nit Parijs (viool), gegeven werd ten bate van de Tehui zen van den Zeemansbond. In de' pauze lieten II. M. en Z. K. II. zich de drie artUten voorstellen. En beiden gaven hun. ingenomenheid te kennen met de uitvoering zoowel als met hot goede doel, dat mot het concert word beoogd. II. M. de Koningin-Moeder stelde boven dien aan het bestuur voor dit doel een gelde lijke bijdrage tor hand. II. M. de Koningin hoeft reeds dezer da gen een gift wan 100 aan het bestuur doen toekomen. De „Times" meldt, dat Prias Hendrik do kroning van den koning van Engeland zal bijwonen. Corps diplomatique. In het hotel „Den Ouden Doelen te 's-Clra- vonhagc zijn aangekomen de heer Georges ïluuccus, gezant van Chili, cn de secre taris der Chileensehe legatie, de heer Diégo Dublé-Urruliaverder de heer Thomas Lo pes, secretaris van de Brazilian nschc legatie aldaar; de heer De Faramond, marine- attaché, en do heer Victor Duruv, militair attaché van de Fransche legatie voor Neder land, resp. te Berlijn, en te Brussel, In het Hotel des In des, te 's-Gravenhage, zijn aangekomende heeren M. G. Carlin, gezant van ZwitserlandSlavko Y. Grouitch, eerde-secretaris en zaakgelastigde van Ser vië M. J. G. de Grovenkop Castenskjold, gezant van Denemarken, en majoor, L. Pic- eioni, militair attaché van Italië, allen aldaar. Raad van State Openbare vergadering van den Raad van State, nfdceling voor de geschillen van, be stuur, op Woensdag 11 dezer, des voormid dags te 11 uur. De minister ran oorlog. De Minister van Oorlog brengt in de „St.-Ct," ter kennis van belanghebbenden, dat hij voor degenen, die hem in zijn be trekking wcnschcn te spreken, audiëntie zal geven eiken Donderdag, des namiddags te half twee uur, in het gebouw van het depar tement van oorlog. R.-K. Klesyereenigïngen In Znid Holland Zondagmiddag 15 Januari wordt in het gebouw van den Ned. R.-K. Volksbond te Leiden, ce-n algenicono \orgadering gehou den, waar mgr. dr. W. II. Nolens, lid van de Tweede Kamer, als voorzitter van den Bond wordt geïnstalleerd. Verder komt, naar dc „L. Ct." moldt, in behandeling een voorstel der afdeeling Vlaar- d'ngonDe Bond vergudcre niet meer op Zondag. Mr. A. baron van Wijnbergen,, lid van de Tweede Kamer, zal een politieke rede hou den. Tnhercnlose-inuseum. Hedenmiddag halfdrie is te 's-Graven- hago in de Gothische zaal geopend de ten toonstelling van het Tuberculose-Museum Dank zij de samenwerking van de afdee ling 's-Gravcnhage van het Groene Kruis en <le 's-Grorvcnhaagscho Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose, zullen de Ha genaars thans in dc gelegenheid zijn tot 18 dezer het Museum te bezichtigen, dal een aanschouwelijk beeld geeft van de tuberculosebestrijding, van de middelen daarbij aangewend en van de te nemen voorzorgsmaatregelen. Uit den Kotterdnnischen gemeenteraad. In de gisteren gehouden zitting van den gemeenteraad te Rotterdam kwam o. m. ter sprake een vraag van den heer Spiek man, betreffende do geneigdheid van het gemeentebestuur cm zich te doen vertegen woordigen op de eonsütueerende vergade ring der Vereeniging van Gemeenten. Uit hot antwoord des voorzitters bleek dat het Rotteulamscho Gemeentebestuur dc uitnoodiging had afgewezen, op grond, dat het Rotterdam niet aangewezen achtte om van een dergelijke vereeniging deel uitte maken. Dit standpunt kracht mede, dat men zich niet behoefde uit te laten over de publiekrechtelijke en consututionccle bezwaren, die ongetwijfeld aan zulk een vereeniging, die zich blijkens de ontwerp statuten stelt in de plaats der Gemeente raden, verbonden zullen blijken. Het Dam-terreln. Volgens de „Tel." heeft een Engelschc combinatie gevraagd, het in de Damplan nen begrepen nieuwe bouwterrein tegen over het Paleis aan haar in erfpacht uit te geven voor den bouw" van een hotel- restaurant. Neder). Padvinders.organisatie (Boy-Scouts). De Centrale Commissie (liet hoofdkwar tier van de Nederlandsche Padvindorsorga- nisatio) heeft zich samengesteld cn bestaat uit de navolgende heeren: A. G. Ellis, oud-Minisj.ee van Marine, adjudant i, b. d. van II. M. dc Koningin; gcp. luit.-generaal J. de Waal, hoofdcommissaris van het Nederlandsche Roode KruisDr. W. P. Ruysch, hoofdinspecteur der Volksgezond heid; Jhr. Mr. Dr. II. A, van Karnebeek, referendaris -aan het Dept. van Koloniën, allen to 's-Gravenhage; Dr. J. Helder, rec tor van het Vossius-Gymnasium; P. J. P. Metelerkamp, beiden te Amsterdam; II. van Capelle, directeur der II. B. S. en Han delsschool, te Enschedé;. W1. A. II. G. Baron van Ittersum, ingenieur te Apel doorn; Dr. G. W. S. Lingbeek, te 's-Gra venhage, en Gos. de Voogt, journalist, te Amsterdam. Op verschillende plaatsen in ons land zijn locale comitó's bezig zich te vormen, en men komt handen te kort om den toe vloed van knapen, tusschen den 1216- jarigen leeftijd, die zich aanmeldden, na zich rekenschap van het doel der Boy- Scout-beweging gegeven te hebben, te hel pen Ontwerp-kustverdcdlging. De luit.-kolonel der artillerie Wl F. Pop zal Vrijdagavond 13 Januari in de verga dering van de Vereeniging ter beoefening van de Krijgswetenschap inleiden het on derwerp „De Regeeiingsvoorstellen met be trekking tot dc kustverdediging". Belegging gemeentegelden. De raad der gemeente Wormex, welko een niet onbelangrijk kapitaal ingeschreven heeft op het 2A grootboek der Nationale Schuld, heeft besloten tot Gedeputeerde Staten van Noord-Holland de vraag te richten of bij hen in beginsel geen bezwaar bestaat te een be legging van dit kapitaal op andore wijze, bv. onder hypothecair verband op onroerend goed. Het grootboek tocli geeft een veel lagere rente dan vele andere solicde beleggingen. Art. 10 der wet van 1886, S. 33, eischte belegging o. a. van gemeentegelden in bin- nenlandsche fondsen. Dit artikel is bij do wet van 1-1 Juli 1910 (Staatsblad no. 209) ingetrokken, zoodat tegenwoordig, liehou- dens goedkeuring van Gedeputeerde Staten ingevolge dc gemeentewet, de gemeenten ge heel vrij zijn. De raad heeft «vnuigd om, zoo mogelijk, voor de gemeenten een .lijst van beleggingen vast. te stellen, waaruit zij hij voorkeur een keuze kunnen doen. Krach ten.-. de betrekkelijke wetten heeft de regee ring ook voor de rijksverzekeringsbank en de rijkspostspaarbank, lijsten vastgesteld, waaruit deze instellingen een keuze moeten doen. („Tel.") Een hulde aan Carnegie. De directie van den Laronschen Kunst handel zendt ons do onderstaande circu laire ter opname: Wij ontvingen van enkele „vrienden van den vrede" do opdracht, door een onzer beste portretschilders het portret te doen schilderen van den heer A. Carnegie, den stichter van het Vredespaleis te 's-Gra vcnhage, die onlangs weer een gift van tien millioen dollar schonk ter bevordering van de vredes-idee. De bedoeling van de „vrienden van den vrede" is, het portret van den heer Carnegie aan to bieden ter plaatsing in het Vredespaleis, als een ge paste en welverdiende hulde. Ofschoon met deze opdracht vereerd, en met die hulde volkomen instemmende, hebben wij de vrijheid genomen den „vrien den van den vrede" de opmerking te ma ken, dat het voor den heer Carnegie aan genamer en de te brengen hulde welspre kender zoude zijn, wanneer die uitging van het geheele Nederlandsche volk; van het land dus, dat met de stichting van het Vredespaleis door den heer Carnegie werd onderscheiden. Onze opmerking mocht hun volkomen instemming vinden, en ons werd overge laten het denkbeeld te verwezenlijken. Wij kwijten ons van die aangename op dracht met een beroep te doen op allo „vrienden van den vrede" in ons land, door hen uit te noodigcu, voor ditschoono doel een bijdrage Se zenden, ieder naar zijn vermogen. Het moot voor den heer Carnegie strcelender zijn als wij ons tot hem wenden om voor een nader aan te wijzen schilder te poseeren, wanneer wij namens duizenden Nederlanders spreken, dan namens enkele. Wij twijfelen niet, of de heer Carnegie, die een bekend vereerder van do Neder landsche schilderkunst is, zal bij grootc deelname van hol Nederlandsche volk wel aan het verzoek willen voldoen. Wij noodigen daarom ieder, die iets voor het denkbeeld voelt, een bijdrage onder het motto „Hulde aan Carnegie" te zen den aan De Directie van den Laronschen Kunsthandel, Ileorengracht 195, te Amster dam. Ons wil het toeschijnen, dat duizen den kleine bijdragen voor den heer Car negie aangenamer zal zijn dan honderden grootc. In overleg met een Commissie uit do deelnemers zal een schilder worden, aan gewezen, aan wien de opdracht zal wor den gegeven. Men voege bij zijn gift een opgave van naam en adres, voor een eventueel tema ken Album, dat den heer Carnegie zal worden aangeboden. Het adres is: Larenscbo Kunsthandel, Afd. "Amsterdam, Ileorengracht 495. VLAARDINGEN, 6 Januari. Bij de op 6 en 7 December gehouden examens van wege do Federatie van Handels- en Kan toorbedienden zijn o.' m. geslaagd: voor boekhouden J. A. v. d. Weijden; voor Fransche handelscorrespondentie P. Terp stra; voor Duitsch'e handelscorrespondentie J. van Erven en Th. van Yperon; voor lingelsche Handelscorrespondentie J. II. Breedorveld en D. Kwakkelstein, allen van hier. OVERSOinE, 6 Jan. Gisterenavond ten 5 uur ontstond een begin van brand in de woning van den bootwerker J. van der Stoep, wonende aan' het Jaagpad, doordat een bed, dat op den zolder lag, op een voor hem onverklaarbare 'wijze in brand was ge raakt. Toegesneldcn buren mocht het geluk ken met eenigc emmers water het vuur te blusschen. STADSNIEUWS. In verband met de waarneming der les sen aan de Hoqgere Burgerschool in En- gelsch door den heer S. Houtman is aan hem verlof gegeven als onderwijzer aan school G. Tot tijdelijk onderwijzeres is daar voor door Burgemeester en Wethouders benoemd inej. A. S. Visser. Zoolang de nieuwbenoemde onderwijzer II. de Jong nog niet in functie kan treden, is door Burgemeester en Wethouders aan school E (hoofd de hoor M. Martens) tijde lijk benoemd de heer C. A. Tettelaar alhier Hedenmiddag omstreeks Tj/a uur ge raakte aan de Lange Haven, even voorbij het Verkooplokaal, con onbekend per soon te water. Een paar gemeentewerk lieden, die het ongeval zagen, snelden toe en trachtten den man met haken omhoog te halen, maar door den lager waterstand gelukte dit niet. Zij hielden hem daarom boven water, totdat een derde persoon een ladder in het water had geplaatst, wa:irop de man aan een touw werd ver honden en nu met touw en haken op den kant werd gehaald. Hij werd vervolgens naar het politie bureau gebracht, waar bleek dat hij to Kralingsche veer thuisbchoorl, en aan toe vallen lijdende is. Hij was ook nu door een toeval getroffen geworden. Door de politie is hedennacht opgevan gen een snoekkleurige buklog, teef, waar schijnlijk wel een kostbaar dier. Binnen 2 maal 24 uren niet afgehaald, wordt liet dier afgemaakt. AGENDA- 6 Jan. en volgende dagen. Tivoli Schouw burg. 8 uur. Speenhoff en Nap de la Mar. Olieslagers vliegt. Do Pa- pendrechtsch© strafzaak. 6 Groote Schouwb. 8 u'n Dubbel - mensch. Gevolgd door de Bruiloft van Kloris en Roosje. 7 S. O. V. 7Va uur. „Kunst aan het Volk". Rotterd. Tooneelgezol- sehap. „Mijnheer Alphonse", 8 Circus. 21/2 u. R. O. V. 3de Con cert. Serie B. 9 Groote Schouwburg. 8 uur. Nederl. Toonee! vereen. Amsterdam. Beschuit met muisjes. 9 s Harmonie, Rotterdam, 8 u Zangver- eeniging Jacob Kwast uit Wognum. 15 i> Constantia, 71/2 uur. S. B. B. '2e openb. cursus-vergadering. Spr. dr. L. Heijennans. 17 S. O. V. „Gemengd Koor". Ora torium Judas Maccabaus. Het Stedelijk Museum aan het Doeleplein alhier is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur h 10 ct. per persoon voor het publiek opengesteld. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoe ken wij steeds geregeld mededeelïng, opdat wij die in enze agenda kunnen opnemen. Rechtzaken. Beleediging De Rotterdamsche rechtbank veroordeel de mevrouw S. R., cchtgenoote van een tandarts te Rotterdam, die heeft terechtge staan wegens beleeding van mevrouw H. v. D., een patiënte van hnar echtgenoot, met wien zij in een echtscheidin^-moces gewik keld is, overeenkomstig den eiscli van het O. M. tot 300 boete subsidiair 60 dagen hechtenis. Dienstweigeraar. Men seint ons uit Utrecht: De dienstweigeraar De K. is door het Hoog Militair Gerechtshof lot S maanden militaire gevangenisstraf veroordeeld met ontzegging van het recht 0111 bij de gewapen de macht te dienen gedurende den tijd rn vijf jaar. Na dien tijd zal hij opnieuw opgeroepen worden om zijn dienstplicht te vervullen. De kwestie te Schipluiden. Men herinnert zich hoe do Delftscho correspondent van „De Resb." onder ge leide. van eenige rijksveldwachters naar Schipluiden ging om daar Raadsverslag te maken. Het gebeurde toen, dat een ingeze tene van Hof van Delft in woeste vaart kwam aanrijden met zijn voertuig en on der den uitroep van: „Ha, daar zijn do lui van de pers", den brigadier der rijksveld wachters schier onderstboven reed. De man werd deswege door het kantongerecht to Delft veroordeeld tot f25 boete of 10 da gen hechtenis. De burgemeester van Blaricum. De zaak van den burgemeester van Blari cum, A. Hosang, is naar de openbare te rechtzitting van de Amslerdamsche recht bank verwezen. Deze beslissing is thans door het Hof bekrachtigd. Hem is ten laste ge legd vervalsehing van een mandaat, door 5 te veranderen in 50 en mishandeling van den gemeenteveldwachter Brandsma, door dezen met een stok t© slaan. Als verdediger van bekl. zal optreden nu*. L. S. G. de Hartog. De datum der terecht zitting is nog niet bepaald. Kerk en School. Ned. IIerv. Kerk Beroepen: te Poortvliet (tocz.) ds. J. E. Klomp, te Hoog-Blokland (Z.-ÏL), Aangenomen: liet beroep te Veen- dam ds. Cannegiefer, te Bergen. Luchtvaart. KüUer. Naar- het „Ilbld." verneemt, zal de Neder landsche vlieger G. Küller reeds deze maand voor zijn groote wereldreis vertrok ken, waarvan Engelsch-Indië het eerste doel is, doch waarschijnlijk onze koloniën het hoofddoel ziin. Als directeur impressaric van deze onder neming, die zich noemt „Tournóe du monde aviatique", staat dc heer Louis Bouwmees ter Jr. De vermiste vlieger Grace. Reuter seint uit Brussel, dat volgens een telegram van de Aéroclub lc Griende aan dc Aéroclub te Brussel de pet cn de bril van een aviateur zijn opgevischt ter hoogte van Mariakerke. Waamchijnlijk zijn deze voorweqien van den vernisten aviateur Cecil Grace. Gemengd Nieuws. Ben honderdjarig oud-strijder. De oud-strijder Tosch te Drachten is gis teren 100 jaar geworden, In een auto reed hij door de omstreken, waar overal de vlag gen uithingen, en 's avonds bracht het fan farekorps Excelsior den jubilaris een sero- undc. De landverhuizers kwestie. Volgens tolographisch bericht uit Olden- znal zijn do landverhuizers, die gisteren- ochtend per stoomschip „Volturno" te Rot terdam gearriveerd ziin en per extra-trein naar Duitschland vertrokken, te Bentheim geweigerd en teruggestuurd naar Oldenzaal, niettegenstaande zij van voldoende geldmid delen voorzien waren. Later in den middag zijn uit Rotterdam, na hekomen speciale machtiging, de 224 achtergebleven Russen en Polen vertrokken. Omtrent hun lot is nog niets vernomen. Ben bomI De „bom", die Woensdag bij Zundcr- dorp op de tramrails van de Noordhoilnnd- sche Tram zou ziin gevonden, was een fleschje met gebruikte postzegels! Oeveraj schuiving. Woensdagmorgen ongeveer half vier werd de bemanning van liet Rijnschip Dosdemona, liggende aan de nieuwe kade te Neuzen, c\en boven den ijzeren hangar, gewekt door een ongewoon geraas en stooten tegen het schip. Toen zij boven kwam, bleek, dat er een groot gat in de kade was gevallen. De ka naaldijk was tot half de breedte dei* kruin over een lengte van ongeveer 20 AI. in hot kanaal geschoven, het daarvoor gelegen ge deelte van den steiger en den dampalenwand eveneens in de diepte dringende. Ter plaatse was omstreeks 1200 ton gietijzer gestort, waarvan naar schatting tweederde mede in dc diepte is verdwenen. Men vermoedt, dat de damplanken de drukking van den bodem, veroorzaakt door die massa ijzer, niet heb ben kunnen weerstaan, en dat de afschui ving daardoor is veroorzaakt. r>De rechte lijn". Een kleine episode, die een Kamper ui zou opleveren volgens het oude recept, indien zij niet gebeurd was in Rotterdam en in deze dagen, aldus do„N. R. Ct.". Heel grappig is liet niet, maar erg dom en ook historisch Er zou in een nieuw woonhuis con tele- phoonlciding worden aangelegd, waartoe twee mannen van den gemeentelijken dienst zich beijverden. Op een punt moest de lei ding een binnenmuur doorboren. Deswege namen de mannen een ontzaglijke boor uit hun germlschapjxm cn doorpriemden den muur in con ©ogenblik, zonder rusten en zonder nadenken. In dienzclfden muur placht zich een schuif deur te bewegen, een inooio schuifdeur met aardige ruitjes. De schuifdeur beweegt zich nu niet langer en de ruitjes zijn niet meer aardig 0111 te zien, want de al te voortvarend aange brachte telephoonleiding houdt thans dit alles vastgeklonken. Dc bewoner van het huis met de nieuwe telcphoon zendt nu schietgebedjes op voor spoedige invoering van telephonic zonder draad, opdat zijn. schuifdeur weer schuivo en deze gedwongen open-dour-politiek ein dige. Mensch en dier. Dokter G. "Wl, Bruinsma, te Breda, schrijft o. a. in „Het Nederlandsche Tijdschrift voor Geneeskunde", no. 24, het volgende: Vlak achter mij woont een gezin met zes kinderen, waarvan één lijdende aan diphtheritishet patiëntje is ingespo ten. De geneesheer acht het noodig en ieder collega zal het met hein eens zijn, omdat wij anders zeker in deze dichtbe volkte buurt een brandpunt van besmet ting krijgen dat de andere kinderen phophylactisch ook met serum worden be handeld. De ouders - wat lang niet altijd het geval is vinden het goed om de nog gezonde kinderen te laten inspuiten, doch' het moet achterwege blijven, omdat de man hij verdient 17 per week, en valt dus niet onder do armen liet niet kan betalen, minstens fleschjes A 75 ct. f 3.75, meer dan het halve weekgeld Iets, verder woont een flinke boer met zes paarden op stal, die hij heeft laten inspuiten als voorbehoeding tegen droes; het serum daarvoor is hem kosteloos ver strekt door het Rijksinstituut te Rotter dam." Overreden, Op den weg van Kampen naar Genemui- den, onder de gemeente Grafhorst, is de ver voerder van een wagen met bussen melk, van den wagen gevallen en, doordat een wiel over ziin huik is gegaan, op de plaats dood gebleven. Een oude man, die Woensdagavond in de Paleisstraat te Amsterdam door een alnx word overreden, is gisterenmiddag in hot gasthuis aan de gevolgen overleden. Kostelijk. Het „N. v. Ned." vertelt Reeds ettelijke weken staat een agent van politie voor perceel 75 aan het Rokin to Am sterdam, waar is gevestigd de „Club artisti- que et. littéraire", onder leiding van den Ita liaan d'Azini. Veel succes heeft dit posten niet. Dc leden komen als gewoon, storen zich niet aan den dienaar der wet. Maar nu is er iels anders gebeurd, nu staat A'oor het perceel een persoon, als heer gekleed, in sommige kringen een in Amsterdam wol be kende, Ko, zooals hij echter doorgaans kort- ueg genoemd wordt, geeft nu aan iedereen die het waagt de stoep te beklimmen, een „Bulletin van de Amstcrdamsche Lan taarn", bevattende oen waarschuwing aan alle bezoekers van liet perceel, hun bezoe ken te staken, daar zij anders met naam, hoedanigheid en adres in een half Januari verschijnend extra-nummer van de Am stcrdamsche Lantaarn zullen worden gesig naleerd. Velen lezen hel strooibiljet, Imlverwoge op de blauwe stoep staande, worden afge schrikt en kecren op hun schreden terug. Anderen die Ko kennen, gooien hem wat verwcnschir ren .naar het hoofd en gaan toch naar binnen. We moeten echter erkennen, dat Ko wel succes heeft als hij er 's middags staat.. Dik wijls komt hij 's avonds terug. En de bc- stuurdenen dor club kijken mot leede oogen toe. Het optreden van „Ko" is blijkbaar aan naijver toe te schrijven. Ilij zeide ons ten minste, op een desbetreffende vraag, dat hij wat gaarne weer een dergelijk zaakje zou opzetten. „Maar die vertikte buitenlanders, ziet 11, die hebben hier vrij spel, en als ik maar even wat doe, dan hebben ze me weer te pakken Dat. is nu eenmaal zoo cn niet anders." Smakelijk eten. Te Winschoten werd een zware, vette koe wegens tuberculose afgekeurd voor de con sumptie. Het cadaver werd vernietigd cn on der den mest op de gemeentelijke mestvaalt gestopt. De heolc koe is later heimelijk onder den mest weggehaald en spoorloos ver dwenen Een sterk slaallje. Tc Nieuwediep, gom. Gieten (Dr.), wer den op Oudejaarsavond bij een ingezetcno twee glasruiten ingeworpen. Twee dagen later kwam de gemeente veldwachter te Gieten mei zijn politiehond. Men liet den hond den steen ruiken, dio door de ruiten was geworpen. liet dier liep daarop onmiddellijk naar de woning van zekeren L. G. Deze heeft nu hekend den steen geworpen te hebben. De moordenaars van Boundsditch. Nu naar alle waarschijnlijkheid „Pietdo schilder" zich niet in hel belegerde huis in Sidney-street heeft bevonden, wordt er door een gewapenden troep van 300 de- tectiven in de straten en stegen van East End jacht op hen gemaakt. Men weet niet of „Piet" alleen is of in gezelschap van andere rotgezellen, maar wat men zeker weet, is, dat hij en zijn mogelijke makkers gewapend zijn niet zclflaadpistolen en dat, wanneer men ncn op het spoor gekomen is, ongetwijfeld weer een lievig gevecht zal plaats hebben. „Piet de schilder" is bij de meeste be zoekers van verschillende restaurants en „clubs" in Whitechapel bekend cn wordt voor een soort zonderling kunsten aai' aan gezien. Zijn bijnaam „de schilder" kreeg hij, doordat hij bij de opvoering van een anarchistisch stuk: „De roode Zondag", waarin een beroemde episode uit de Rus sische revolutie behandeld wordt, dc cou lissen en doeken, die er voor noodig wa ren, heel handig schilderde. Tijdens do Ferrer-bctoogingon in de anarchistische club voerde „Piot" het woord cn gaf blijk van zijn geweldigen haat tegen alles wat regeert. Do Ncw-Yorkscho politie meent uit do beschrijving, die van do bandieten gegeven is, hun identiteit te kunnen vaststellen. Het zouden dan zijn een drietal mannen, die in Boston in Maart 19110 een juwe- lierswinkel plunderden; zij zouden hcc- ten: Jacob Goldberg, alias Jake Ircksky, Joe alias Nod Tracoy on Ilarry Rothstein alias Kovak Derschmidt. In verschillende kringen wordt vermoed, dat de moordenaars van Hovmdsditch leden waren van een groote anarcliistcnbende. In .East End gelooft men algemeen, dat de lie-

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2