BEURS VAN AMSTERDAM. L&aists Gemengd Nieuws, Mandei en Bedriji. m, Scheepvaart. BORDEAUX, 5 Jan. VertrokkenZee lichter Neeriandia, kapt. G. Moedt, naar Burgerlijke Stand. sacnkKucx flwnffTuwi ccaiging voor Snialluiishoudkuuda en Sta tistiek aan, een voreeniging, (lie zich be zighoudt 'met allerlei, bij voorkeur mot de meest actueele onderwerpen, die de pu blieke belangstelling trekken. Do voreeniging wordt gevormd door vrijwillige toetreding. Om or lid van to worden behoeft men niet door partijdige regeeringen ot gemeenteraden te wor den benoemd. Sten behoeft, om er lid van te zijn, geen examens afgelegd ot bijzondere bevoegdheden verworven te hebben. Op politieke ot godsdienstige richting wordt niet gelet, leder is er welkom, zij men liberaal of conservatief, sociaal-democraat of bourgeois, anli-rc- volutionnair, roomsch-katholiek, gegra dueerd ol niet gegradueerd, man ol vrouw. Ieder is gerechtigd er zijn denk beelden voor te dragen en te 'bepleiten, 'én voor Zijn denkbeelden anderen te win nen. En wie daartoe den tijd of gelegen heid mist, geniet evenzeer, daar hij de geschriften belangrijke geschriften veelal der verceniging, een stenogra fisch verslag van de vergadering en daar enboven de veel te pas komende offi- cieele Jaarcijfers van het Rijk en zijn "Koloniën tegen een zeer matige contri butie thuis gezonden krijgt. Het eenige wat daartoe noodig is, be staat uit een klein bootje belangstelling in de publieke zaak, belangstelling in de onderwerpen en aangelegenheden, die in de vergadering worden ter sprake ge bracht en in do uitgaven, die vanwege de verceniging worden toegezonden. Daarbij moet dan zooveel initiatief ko- iterl, dat men het lidmaatschap der ver ceniging aanvraagt, bij het bestuur of bij eeti lid, dat u als medelid voordra gen wil. Waarlijk, dit is toch niet veel Waar zie nn eens na, in welke ver houding de Itoomsche belangstelling tot die der niet-Roomsehcn slaat. Wij mis sen den tijd en de middelen, om de heele ledenlijst, die ons dezer dagen in handen kwam, aan een onderzoek te onderwer pen, doch wij hebben ons do moeite go- troost de opgaven dor leden tiil die ge meenten, waar de verceniging den mecs- ten bijval vindt, eens te schiften. En wat blijkt dan? Dat te Amsterdam zijn 157 leden, on der wie niet meer dan 6 katholieken. 's-Gnvenhago telt 185 leden. Daar zijn dank zij de aanwezigheid van Kamerle den en Ministers, betrekkelijk veel katho lieke ledenwel 13. Rotterdam heeft G7 leden en onder dezen is 1 zegge: één katholiek. Utrecht mag op 45 leden bogen, van wie 4 katholiek zijn. Bij elkaar hebben wij hier dus reeds 454 leden, van wie 24 katholieken, d. i. 5 Va °/o. Wanneer het om de bezetting van pu blieke betrekkingen is te doen, zegt de „N. B. Ct.", maken 'de roomsche statistici gemeenlijk aanspraak op een aandeel, dat uiteenloopt tussehen de 35 en 45 o/o. De publieke belangstelling, zooals die zich in onze ledenlijst uit, stijgt niet hooger dan tol ö'/j pCt. Nu zouden wij aan de katholieke sta tistici eens deze vraag willen stellen: wanneer uw staatjes niet gunstig uitval len, is daarvoor dan niet nog wel oen andere verklaring mogelijk, dan protes tantse lie of liberale pratijdigheid? liet is bekend, dat een zeer groot gedeelte van nijveren, handeldrijvenden middenstand uit do Roomsche gelederen wordt gcre- cruteord. De middenstandsbeweging vindt onder de katholieken ijverigen stonn en haar beste pleitbezorgers. Zou het nu niet kunnen zijn, dat het aantal door Room beken bezetto „baantjes" klein is, niet zoozeer door dc schuld van nict-Room- schon, als wel omdat de Roomsche be volking haar neiging en haar verlangens meer naar andere richtingen ontwikkel de? Er is reeds, vail Roomsche zijde, op gewezen, dat het aantal katholieke studeerenden verhoudingsgewijs zeer ge ring is. Kan dat niet het gevolg zijn van oen moer algemeen verschijnsel, waarvan wij thans een anderen kant hebben doen zien? Do vraag wordt aan de ijverige statistici ter overweging aanbevolen. Stoomtraiuler gestrand. Men seint ons uit Nieuwediep Bij Petten is een IJmuider stoomtrawler gestrand. Het nummer is nog niet bekend. De sleepbooten nAtlas" en sllercules" ver trokken ter adsistentie. een dommen zet heeft gedaan met de be legering van het huis in Sidney-Street, aldus lezen we in oen Fransch blad. De beide dooden zouden noch Piet de Schil der, noch Fritz zijn. liet is mogelijk, dat hot twee vreemde anarchisten waren, die niets te maken haddon met den moord in Iloundsditch, maar wier geweten niet zui ver was, hetgeen dan zou beteokenen, dat, ondanks de duizend politie-agonten, drie detachementen gardesoldaten, een mitrail leuse, drie snelvuurkanonnen, een beleg van elf uren, do tegenwoordigheid van don minister van binnenlandsehe zaken en drie en twintig aan nasporingen ver spilde dagen, de schuldigen nog steeds onvindbaar zijn. Op Scotland Yard verklaart men thans, dat do twee bandieten Fritz Sivaars en Fogel geen anarchisten waren. De poli tieke anarchisten van East End, diemce- lendeels bij de politie bekend zijn, loo chenen alle betrekkingen met de bende van Iloundsditch. Zij verklaren, dat het oen gevaarlijke bende misdadigers is. De anarchisten drukken tegenover de politie hun leedwezen uit over deze affaire. derde wordt verminderd, terwijl haar iso leerend vermogen daarentegen met 60 pro cent wordt verhoogd. B.ovendien wordt zij daardoor bijna geheel ongevoelig voor vocht. Het aldus gewonnen materiaal dankt zijn waardevolle eigenschappen hoofdzakelijk aan oen vergrooting van het kurkcelvolume tot op bijna, het dubbele. Het kan zoowel als vulsel (in tegenstelling met 3e gewone kurk) als ook in den vórm van steenen, platen en dergelijke worden gebruikt. Deze vormen worden volgens een geheel nieuw proces zonder eenig bindmiddel vervaar digd. Ze hebben oen buitengewoon gering soortelijk gewicht (van ongeveer 0.08 tot 0,1), zijn poriën vrij en laten derhalve ge heel geen water door. De nieuwe kurk steen is een zeer goed constructiomateriaal on zal waarschijnlijk de kurksteen, vooral daar, waar een besparing aan ruimte en gewicht bij hot in aanmerking komend iso- leermatoriaal den doorslag geeft, groote concurrentie aandoen. Portugal. Gisteren is te Lissabon een aanval gedaan op de bureaux van di ie monarchistische dag bladen. Het materiaal werd verwoest. Een republikeinsche legermacht bewaakt de lokalen. Brand. Een groote brand heeft te Santiago de Chili de helft van het groote spoorwegstation vernield. De schade is aanzienlijk. Eén per soon is gedood. Tb-»- .iiDiiwS. Eenig passagier op een Amerikaanscke boot Een gebeurtenis zonder precedent zullen binnenkort do maritieme annalen hebben te boekon. F,en der grootste transatlantische booten van de Red Star Line, de „Vader land", heeft ul. de lmven van Now-York verlaten met een enkele le kl.-passagier aan boordeen zekere mrs. Harry Polleek. Geen enkele andere passagier bevindt zich met haar in de eerste klas op het reusachtig stoomschip. Bijgevolg heeft zij ter barer beschikking 150 stewards en kamermeisjes een orkest geduiende de reis geheel voor haar alleen, en zal zij bij haar eenzame Wan delingen op het dek zich het monopolie kun nen verzekeren van de conversatie met den kapitein. 't Is voor haar, dat men aan stuur- of aan bakboord bij slecht weder het beschut tend zeildoek zal neerlatenvoor luuir al leen zal de sirene fluiten, welke het ont ij ij tonsuur aankondigt en voor haar zal men ile tafel dekken in de groote eetzaal. I)c „Vaderland" zal voor haar een plezier jacht zijn gedurende don gcheelen overtocht voor het bedrug, dat een eerste klasse-passa gier betaalt. Op liet tuberculose-museum, Het Museum van de verooniging „Het Groene Kruis", dat op heL oogenblik in Den Haag is tentoongesteld, zal vandaar gaan naar Voorschoten, Dordrecht cnZic- rikzee, om daarna gedurende een half jaar verschillende plaatsen in Noord-Hol land te bezoeken. Aangehouden, Men seint ons 'uit Rotterdam Op telegraGseh verzoek van het Bezirks- gericht te Dobravva is in een landverhuizers hotel hier ter stede aangehouden de 18-jarige K. P., geboren te Otalenz in Gallicië die verdacht wordt te Dobrawa (Rusland) dood slag te hebben gepleegd. Ply is overgebracht naar het huis van bewaring in afwachting van zijne uitlevering. De moordenaars van Houndsditch Het schijnt, dat de Russische politie De gecorrigeerde grafsteen, Nieuwjaarsdag heeft de oudste nog lovende Franschman zijn verjaardag ge- \icrd. Dien dag nl. voleindde de grijze pries- tor van Roehc, vader Gadenne, zijn 105de levensjaar. De eerwaarde geestelijke ver heugt zich in een uitnemende gezondheid en enting nog de. meeste van zijn prie.iterplich- ten zelf vervullen. Aan een interviewer ech ter verklaarde hij, dat zijn hoogo ouderdom hem iitot weinig ergernis en onkosten heeft veroorzaakt. Hij had nooit geducht oud te zullen weiden, omdat hij van een tubercu leuze familie was en hij was inderdaad ver baasd, toen hij zijn 75i-ten verjaardag kon vieren. Als een bedachtzaam man achtte hij echter toen den tijd gekomen om zijn graf steen te hostellen, fn den steen liet hij de inscriptie beitelen „M. Gndennei, overleden 188 Maar de tijd verstreek en toon het "jaar iSÖU kwam, wa» vader Gadenne nog steeds in het land der levenden. Hij liet nude laat ste 8 der inscriptie veranderen in een 9 en wachtte geduldig op den Al verlosser. Maar ook liet jaar 1900 kwam en rond hom nog fii.-ch en monter: nu meeaten zolfe de beide laatste cijfers veranderd Worden. Toen echter het jaar 1910 verstreek en hij voorde derde mflal rnoe.-t laten veranderen, werd de oude man oprecht hoos. Hij heeft thans op zijn grafsteen slechts de beide begincijfers 1 en 9 laten beitelen en is nu weer geheel gekal meerd. Want een nieuwe correctie, en daar door nieuwe onko-ton, zullen wel niet meer noodig zijn, of het moet zijn, dat hij het jaar 1999 nog mocht overleven, en dat gelooft hij nu toch niet. Een trouw-record. In Engeland, het klassieke land der sport, laten ook de geestelijken zich de kans niet ontgaan om in hun zielenverzorgend beroep door record prestaties uit te blinken. Zoo is het onlangs den predikant van de St. Lucas- kerk te Cunnington gelukt op een dag van 's morgens 9.50 u tot 11.2 u,, dus in 72 minuten, 37 bruidsparen te trouwen. Het trouwen had voor elk paar afzonderlijk dus nog geen twee minuten geduurd. Daar door is het Engelsche huvvely'ksluitingsrecord, dat het cjjter van 27 huwelijken in 58 minu ten bedroeg, geslagen. Weersverwachting, Weerbericht tot den avond van 10 Jan., medegedeeld door het Kon. Ned. Met. insti tuut te De Bildt. Zwakke tot matige Zuid westelijke tot udelijke wind, meest betrok ken en nevelig, weinig regen, zelfde tempera tuur. Hofberichten. II. M. de Koningin-Moeder bracht heden tegen twaalf uur een langdurig bezoek aan de tuherculose-tentooustelling van „Het Groene Kruis" in de Gothische zaal. Koningin Emma toonde zich zeer be langstellend in den strijd tegen de tuber culose, welke strijd zoozeer Haar bijzon dere sympathie heeft. Bij alle standen van de tentoonstelling vertoefde H. M. eenigen tijd, vooral bij die betreffende het alco holvraagstuk in verband met de tuber culosebestrijding. Ook bezichtigde H. M. met aandacht de fotografieën betreffende het werken der Maatschappij tot opvoe ding van weezen in het huisgezin, waar van de Koningin-Moeder beschermvrouw is. Deze Maatsciiappij verpleegt in kleine groepen de tuberculose weezen in „Klein Zandbergen", waardoor de gevreesde ziekte onder deze kinderen aanmerkelijk minder slachtoffers maakt dan vroeger. Hare Majesteit, die ongeveer een uur ter tentoonstelling vertoefde, werd ontvan gen en rondgeleid door den gep. generaal majoor Henckens, voorzitter; ^mej. G. A. Bouricius, bestuurslid van het Groene Kruis, en zuster Meerkamp van Emden, directrice van het Museum. H. M. de Koningin geeft heden een diner, waaraan genoodigd zijn: baron Bentinck, opperstalmeester, en mevrouw; generaal- majoor Cool, oud-minister van Oorlog; L. L. baron Taets van Amerongen, kamerheer i. b. d., en mevrouw; baroa van Harden- broek van Lockhorst, kamerheer van H. M., en mevrouw; jhr. dr. Röell, kamer heer i. b. d., secretaris van het HoJvan Arbitrage, en mevrouw. liet diner, dat H. M. He Koningin jaar lijks aan de vreemde missiën of hun zaak gelastigden bij Hr. Ms. Hof aanbiedt, zal ten Ilovo plaats hebben op Dinsdag 17 Januari a.s. Oase Minister*. De Minister van Marine heeft zich heden naar het buitenland begeven waar de vice- admirnal Wentholt een tiental dagen zal verblijven. Tweede Kamer. Was aanvankelijk het plan om het reces der Tweede Kamer reeds den 7n Februari te doen eindigen, thans verneemt men, dat de werkzaamheden van verschillende eom- missiën de bijeenroeping der Kamer niet dan tegen den 14en d a v. zouden toelaten. Beurs van Schiedam. MAANDAG, 9 JANUARI. Officicele noteering van de Commit tie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurt. MOUTWIJN: GA per H.L., contant, zonder fust en zonder belasting. ROGGE: geen opgave. GERST: geen opgave. MAIS: geen opgave. Nament de Comm. voor de noteering, B. A. J. WlTTKAltPÏ. Noteering der Verceniging Bond van Dit. tillateurt"gevettigd te Rotterdam. MOUTWIJNf 10.— per H.L. JENEVER: f 14.— per H.L. AMST. PROEF 15.50 per H.L. De Committie voor de noteering MOUTWIJN: Stemmink flauw. SPOELING: ƒ1.90. SPIRITUS: f 14£ h f Ul RUWE SPIRITUS: 6f. AMSTERDAM, 9 Jan Koffie. Java 45, Santos 37, 7 Jan 9 Jan» M.K. M. K. 89% 89 88% 88% 73 72'%, 92'/,, 92% 97 93% 93% 95 64% 64>/a 102% 96 96% 83% 39% 96% 97 95% 95% 88'% 88% 94 91 90% 90% 89'/, 89% 89% 89% 89"/u 89% 89% 84% 82% 87% 101% 98%, 98'/i, 49'/, 49% 101 103% 103 88% 53% 58% 95% Gesnapt. In de A r gei it ijn sc he hoofdstad Bucnos- Avres zijn «lei tien inbrekers, onder wie twee wegens aanslagen op de vroegere presiden ten Quintana eri Figuero Aleorto varoordeel- de unnrclifetcM, Vrijdag j.l. uit de gevange nis ontsnapt. Zo hadden onder de muren door een ondcr- nnrdsche gnng gegraven. Verscheidene be'-a- kers zijn onder verdenking van medeplich tigheid gearresteerd. Verbeterde hurk. Reeds lang is de kurk wegens zijn iso loerend vermogen tegen warmte en koude gewaardeerd, echter bedraagt zijn warrnte- geleidingscijfer niet die geringheid, welke men bij de ongewoon gunstige construc tor van haar cellensystecm zou verwach ten. Een Zuid-Duitscho firma is het thans gelukt, volgens een gepatenteerd proces de kurk chemisch en physicaliscli zóó te veranderen, dat haar gewicht met twee- ROTTERDAM, 9 Jan. Op de veemarkt alhier waren heden aan gevoerd4G9 vette runderen, 115 vette kal veren, 2 nuchtere kalveren, 1488 schapen en 942 varkens. Best-eed werd voor: koeien le kw. 78, 2e kw. 71, 3e kw. 62 ct.ossen le kw. 77, 2e kw. 70, 3e kw. 61 ct.kalveren le kw. 105, 2e kw. 95, 3e kw. 90 ct.scha pen le kw. 55, 2e kw. 50, 3e kw. 45 ct. jammeren 5060 ct.varkens le kw. 52, 2e kw. 50, 3e kw. 49 ct.licht soort 48 50 ct., alles per kilo. Handel in: koeien en ossen traag; kalve ren traagschapen en lammeren sleepcnd varkens en licht soort traag. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 3.75 f 4.idem bonte 33.75; Eigenhei mers 44.20 pooters 2.30 Friesche Eigenheimers 3.5(1—3.75; Brielsclie kra len f 5—5.25 Duitsche roode f 2.602.80. Eieren. Zeeuwsche 6.60—6.80; Over- maassche ƒ6.807. Vlas. In hel land was veel handel tot be staande hooge prijzen. Hier ter markt blijft tegenover de kleine aanvoer voor blauw Hol- h.ndsch veel vraag bestaan, zoodat de prij zen van mindere soorten als van eerste soor ten steeds hooger gaan, terwijl natuurlijk alles spocxlig was opgeruimd. Ook overige soorten trekken veel koopers. Men besteed de voor blauw 4869 st., voor Groningsch 5761 st., voor Holl. geel 6070 st., en voor wit 4052 stuivers. Aangevoerd was: 7S92 steen Blauw; 2400 st. Groningsch; 700 st. Holl. geel; 360 st. Wit. Ajuin. Aangevoerd 2000 H.L. Groote bruine ƒ2.70; andere soorten niet geno teerd. HAMBURG, 9 Jan. Koffie prijsh. Maart 5Sf, Mei 53j, Sept. 58, Dec. 57i. HAVRE, 9 Jan. Koffie. Maart 71j, Mei 714. Sept. 7lf, Dcc. 7li W. HAMBURG, 9 Jan. Suiker kalm. Jan. 8.95, Mei 9.274, Aug. 9.45, Oct.-Dec, 9.45. PARIJS, 9 Jan. Spiritus per Januari fr. 52.75, per Febr. fr. 53.4 eerste maanden fr. 53.50, 4 maanden van Mei fr. 46.75. 95 95%, Ylslteereude ambtenaren en coöperatieve Terecnlgingen. Naar aanleiding van een bezoek door een commissie uit het bestuur der Ilandelsver- eeniging Rotterdam nan de Ministère van Justitie en Waterstaat gebracht, ten einde Z.Exc. op de hoogte te brengen van de plannen die er bostonden onder de Rotter- dainsche Belastingambtenaren, tot oprichting eener Coöperatieve vereenjgiiig, waar o. a. ook het doel van zou zijn artikelen recht streeks van fabrikanten te koopen, om zoo doende haar leden 20 ft 25 besparing te geven, ontving bet bestuur het volgend schrijven Ministerie van Financiën. 's-G ruvenhage 2 Januari 1911. Naar aanleiding van opgemeld schrijven en daarop ter audiëntie gegeven toelichting, dool ik U mede, dat door mij maatregelen zullen worden genomen om te voorkomen dat visiteerende ambtenaren deel uitmaken, van het bestuur eener coöperatieve inkoop- vereen iging. De Minister van Financiën, (w. g.) KOLKMAN. Ecu verpleegde ontsnapt. Uit het krankzinnigengesticht te Medem- blik isZondag weer een verpleegde ont snapt. Schipbreuk. ALMERIA, 7 Jan, De met mais geladen Noorsche stoomboot >C!eo" van de Zwarte Zee komend en met bestemming naar Amsterdam, is bij Kaap En trinas vergaan. Schiedam. SCHIEDAM, S Jan. S.s. Moordrecht, kapt. T. Spanjol", van New-Gastle, geladen met 1.400.000 ko. steenkolen. Ligplaats Voorhaven. SCHIEDAM. Geb oren: 6 Jan. Christina, d. v. P. Plooij en G. Zngwijn, Polderstraat. Petronella Jacobn, d. v. J. Klaasse en A. Steenbergen, Oos- tersti'aat. Overleden: 6 Jan. Aalbrecht Alsemgceat, oud 4 jaar en 8 maanden, Noordrestraat. VLAARDINGEN- Geb oren: 3 Jan. Neeltje, d. v. A. v. d. Burg en M. v. d. Ende, Kuiperstraat. Dirk, z. v. J. van Santen en N. G. do Zeeuw, Ge Bierslootsteeg. Lydia Maria, d. v. N. Verboon en M. v. d. Spek, Brecdo Havenstr. '4 Jan. Lena, d. v. S. van Duffelen en A. v. d. Meer, Emmazijstraat. 5 Jan. Jan, z. v. J. Visser en R. v. d, Stor, Willemstr. Arnoldus Johannes Cas per, z. v. II. P. van Kints on G. E. See- sink, Steijnstraat. MAANDAG 9 JANUARI. STAAtSLEENINGEN. pCt, NEDERLAND. N. W. Sch. Obl. 3 dito Cert. .8 dilo Cert. 8I/2 HONGARIJE. Leen. 1892-1904 O. 4 ITALIË. Inschrijving '62/i31 33/4 OOSTENR. Obl. Z. Jan.-Juli 4 PORTUG. Tnbaksmon4l/g dito le aerie 3 RUSLAND. Mosk. Jaroal, O. fc 100 5 dito 1884 g. G. R 125—600 5 dito 1900 Ir. 2500—5000 5 O. Iwang Dombr. G. R. 625 43/2 dito 1909 fr. 500—2500 i1/^ Obl. Gr. R. Sp. 1898 i dilo RTic.) "67/69 -4 Obl. 18® G R. 626 Geo. 4 dito Z.w. G R. 625 4 Obl. Orcl-Griasi Rmk. 600— 2000 4 dito Kursk-Char. A. M. 600— 2000 4 dito '89/90 Hops Co. G. R. 626 4 dito '94 6o Em. G. R. 625 4 dilo Binn. '94 Ra, 10O—1000 4 SERVIË. Obl. tra. 500—6000 4 TURKIJE. Goon. Sch. 1903 4 CHINA. Goudl. 1898 4I/2 JAPAN. Bin. Schk. O. Y 600 1000 5 MEXICO. Allb. Obl. 1. 8, 3, 4 S. 6 dilo Bel. vrijo Goudl. 1999 6 BRAZILIË. Funding L. 1898 6 dito Obl. 1399 4 VENEZUELA. Obl. 1905 4, 20- 600 3 PROV EN GEM. LEENINGEN. NEDERL. Amst. O. 1900/1901 4 101'/, dilo 1886/90 3V2 '-71/, Roti O. 1898 1909 8% 957/s Schiedam O. 1907/8 4 100 dito O. 1902. 3 V2 dito 1895 03 84'/, I. BANK- on CRED.-INSTELLINGEN. NED. EN KOL. Amst. Bank A. 206'/, Incasso Bank A11-1% 115 Ned. Bank A209 Twentsche Bankv. A. 755 BUITENL. B.Aux.d.l. Bourse A. 86 87 Duitsche Rijksb. A142 O-Hong. Bank A137 II. HYPOTHEEKBANKEN. Arnh. Hyp. Bank-pandbr. 4 95 le Ned, Hyp. Brieib.-pandbr. 4 97 le Ned, Sckeepv.-Mij. rt/u 100'/, 'e Grav. H. B. pb. .4 95 Haarl. Hyp. Bankpndbr. 4 99 Holl. Hyp. pndbr. 4 95% Maastricht. Hyp. pndbr. 4 98'/, Nat. H. B. pb. 4 100 Ned. H. B. Veendam 4 99 North West. pac. Hyp. s. B/C 163 Pretoria Hip. Mij. pndbr, 4Vi 96'/, Rott. II-B. Pb4 100'/, Utrechlschc Hyp. Mij. pndbr. 4 39 Westl. H.-B. Pdb4 99 Z.-Holl. Hyp.-b. pndbr. 4 96 BUITENL. Hong Hyp. Bank P. 4 92 HI. INDUSTR. ONDERNEMINGEN. BUITENL. Am Copper Cy. C. v. A64u/« Am. Car. A F. C. v. A. 52'% U. S. Steel Cy. C. v. g. A. 75% IV. kOL. CRED.-INSTELL. EN C'JLT.-ONDERN, Ned. Hand, Mij. AJ 83 /j 186 Ned.-Ind. Hand. B. A. f 1000 245';, 244'/, V. MIJNBOUWMAATSCHAPPIJEN. Rcdjang Leb. Mijnb Mij. A. 850 VI. PETROLEUMONDERNEM1NGEN. Kon M t E. Pelrbr. 11000 A. 425'/, 431 Moeara Enim A204 Sum, Pal. P.-M. A160% 162'/, Vla. RUBBER-MAATSCHAPPIJEN. „Amstcrd." Rubber Cult.-Mij.A. 223 225 VII. SCHEEPVAARTMAATSCHAPPIJEN. NED EN KOL Kon Pak-Mij.A. 156 Ned. Am. S. M. A. 160 Rotterd. Lloyd A130 St Mij. Nederl. A. 148 VIII. TABAKSONDERNEMINGEN. NED. EN KOL Deh-Bntavia A. Deli Cultuur A Deli-Mij. A N. Asahan A. Rotterd.-DeU A. Senembab-Mij. A IX. DIVERSEN. BUITENLAND. Per. Corp. C. v. Pre!. A X. SPOORWEGEN. Holl. I.Tz. Sp.-M. A. dito Obl. 1900/08 4 Mij. t. E. V. S. S. A. dito dito Obl. 1901-08 Ned. Cent-Spiv, Obl, k 11000 3 Ned.-L Sp.-M. A. N. B. Bc-xt. gest. 75/® ITALIË, Spwgl. 67/89 O. 2 Zuid-Ral. Sp. O. 3 POLEN. Warach Ween. A. RUSL. Mosk -Kicw-Woron. Sp. O. 4 M Wind Ryb, 99 4, 20—1000 4 Rjas Uralsk G. R. 635 O. 4 Wladik Sp.-M- G. R. 625 O. 4 AMERIKA. Atch. Top. en St Fe C. v. A dito Alg. Hyp Obl. 4 99'/, 99'/, Cenlr. Pac. le R. Hyp. Obl. 4 96'/, Denver Rio-gr. C. v. A. 30% 30% Erie gow. A28'/, 28% Eric Gen. lien 4 74% Kansas City S. Rw.-Cy, g. A. 32% 33% dilo dilo prei A66'/, SS'/, dilo dito le Hyp. O. 8 73% '3% Miss. Kana. Tex. C. r. A. 32'/, 33'/, dilo dilo lo Hvp. 04 98 97'/, dito dito 2e Hyp 04 84 84'/, Missouri Pac. Obl. 4 77% 77 Nat. R. E. of Mor. G, 0. p. 1926 101 101 New,-York Ont. West, A. 41% 41'/, Norfolk West. C. v. g. A- 100'/, 101 Oreg, Calif, lo hyp. Obl. 6 103% Rock Island Co. C. v. g. A. 30% 31'/,, South, Pnc. Cy. g. A. 116% 116'% dito dito conv. Bond 4 97% 97% South. Railw. Co. Afg. g. A, 26'/, 27'/, Union Pncillc Rr. C. v. g. A. 176% 176 dito dito G. Obl. .4 101% 1C0% Wabash C. v. g. A16% 16% dito C. v. pref. K. 35'As 35% W. N.-York Pons. Obl. ia G. 6 109'/, 96 96% 65% 53'/, 75% 647 640% 107 105 478 475 70% 69 414 411 501% 490 37% 37% 75% 75% 100"% 100"/* 85 100% 100% 85 251 96 96 67% 671%, 67% 223% 221% 89% 92% 87% £0% 90 102% 102% XI. PREM1ELEENINGEN. NEDERL. Amsterdam 1100 A. 3 111% Rotterdam 1100 3 106% BELGIË, Stad Antwerpen 1S87 2l/a 96'/, HONGARIJE. Hong. Hyp.-B. 18S4 4 121 Thciss Rog. Geselseh. 4 159 OOSTENRIJK. Stantel. 1860 6 171 RUSL. Binnen!. Staatal. 1864 6 477 TURKIJE. Lecning 1870 51% 51% Prolongatie.3% p(A PRIJZEN VAN COUPONS. Amsterdam, 9 Januari. Metall. Pap. in kr. 50.Diverson in R.m 58.60 Zilv. Jan. id. 50.02'/, Russen in G. R, 1.89 Eng, mot af lid. 11.90 idem in Z. R. 1.25% Franscho 47.35 Araerik. Doll. G. 2.46% Belgische 47.25 Overzicht vau de Beur» van den dag. Hollandsche fondsen openden lager, doch herstelden zich later en sluiten op de hoogste koersen. Oiiewaarden zeer willig. Tabakken zwakker. Rubbers lusteloos. Peruanen beter op Londen. Amerikaansche fondsen beter gestemd. Cultures en Handelmaatschappij iets zwakker. Prolongatie 31

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 3