TARIEF 2 Cents per stub. admiraal heen ging, Barry loochent nu dat alles, doch zegt heen te willen gaan om een groot marine-schandaal te voorkomen. Hij was nog slechts enkele maanden com mandant van het eskader in den Stillen Oceaan. "llIN% ËlLiim- Hofbcrlchtcn. Prins Schönbuig is heden ochtend te 6 uur per Staatsspoor naar Duitsehland terug gekeerd. Z, K. II. Prins Hendrik zal niet heden avond, zooals zijn voornemen was, per S.S. naar het Loo vertrekken, maar reeds heden- namiddag 3.2S per Holl. spoor via Amsterdam, Van liet Hof. Prins Hendrik zond een gift aan de Vei- eenigirig tol, ondersteuning bij ziekte en uit- keering bij overlijden van leden van het Residentie orkest. H. M. de Koningin-Moeder hoeft een gift geschonken voor de toevlucht van onver-- zorgde zuigelingen van onderlinge vrouwen bescherming te 's-Gravenliage, Corps diplomatique. De Zwitsersche gezant bij het Nederland- sche Hof, de heer Carlin, is heden naar Brussel vertrokken. Ouzo fllarine. Blijkens bij het departement van ma rine ontvangen berichten zijn Hr. Ms. paut- seisehip Dc Zeven Provinciën, onder be vel van don kapitein ter zee F. Bauduin, en Hr. Ms. pantserschip Koningin Regen tes, onder bevel van Reu kapitein ter zee 3. A. A. C. ridder van Rappard, 17 dezer respectievelijk van Kaapstad cn van Aden vertrokken. _(„Stct.") Onze Ministers, De minister van justitie zal Woensdag 1 Februari te 4 uur nni. aan zijn depar tement de reclasseerings-commissie instai- leeren. Orde Balije van Utrecht. Bij Kon. besluit van 11 dezer is agreatie verleend der door het kapittel der ridderlijke üuitschc Orde Balije van Utrecht, gedane admissie van den cdel- expectant Frans Julius Johan baron van Heemstra, als richler-expectnut der Orde, niet vet gunning tot het dragen van het kleine Ordenskruls. Rechterlijke macht. Bij Kon. besl. van '10 dezer is bepaald, dat de beide vacatures van raadsheer in het gerechtshof te Leeuwarden, de vacature van raadsheer in het gerechtshof te 's-Hertogeri bosch en die in het gerechtshof te Arnhem, niet zullen worden vervuld. Bij Kon. besl. van '10 dezer is bepaald, dat de vacature van substituut-officier van justitie bij de arrondissements-rechtbank te Zierikzee, niet zai worden vervuld. De arrondissements-rechtbank te Middel burg heeft ter vervulling eener vacature van kantonrechter te Hulst opgemaakt de navol gende alphabetise he lijst van aanbeveling mr. B. J, H. van Biaricum, griffier bij bet kantongerecht te Sittard mr. J. Ch. II. Coenegraeht, substituut- griffier bij de arrondissements-rechtbank te Roermond mr. E. J. A, M. van AVely, griffier bij het kantongerecht te Sommelsdijk. De Stct, no. 45 bevat, de opnieuw vast gestelde reglementen van de voogdijraden te Haarlem en Rotterdam I te Rotterdam. Eerste Kamer-verkiezing. De Provinciale Staten van Noord-Brabant hebben heden tot lid der Eerste Kamer (vacature-Raaymakers), met 57 van de 59 stemmen en twee blanco, gekozen den heer mr. W, M. van T.an-cbot, oud-griffier der Staten van Noord-Brabant en agent der Nederlandsche Bank te 's-iiertogenbosch. Een gebedenboek van Uonlse ile Coligny in handen van de Koningin. Do Ilaagscho correspondent van. de „L. Ct." schrijft: De Koningin is voor eenigen tijd door aankoop op een dor laatste- veilingen van Frederik Muller in hot bezit gekomen van een „livro d'hcures"), dat in het bijzonder .voor Haar van groote historische waarde mag worden genoemd. liet is oen gedenkboek, dal, oorspronke lijk behoord hebbende sum Lotuise de Mont; morency, aan baar zoon Gaspard de Colig- ny en diens weduwe, later ook gerust heeft lil do handen van Louise do Coiigny. En wij mogen aannemen, dat dit „livre d'hcu res" voor dc moeder van Frederik Hendrik evenzeer een bron van vertroosting is ge weest, als het reeds vroeger voor dc moe der van den Franschon admiraal had mo gen zijn. Ticewei moer clan -100 jaren oud, is dit hoek, door tal van houtgravures en initialen in goud en kleuren verlucht, uitstekend go- consorvceid gebleven. •Ta, hot mag inderdaad als een van do moest waardevolle drukken van dien tijd bij zonder woiden geroemd. Op de breedo-marges van 21 bladzijden vonden wij 23 autographischo aantoekenin- gen omtrent gewichtige feiten en familie gebeurtenissen. Eerbiedwaardig gebruik, dat ook daar, waar Bijbel of Thomas a Kempis nog als familiestukken opvolgende geslach ten verbonden hield, zelden bleef volgehou den. En toch, wat zit er een innige devotie verbonden aan wat ons nu van het ge wichtigst gebeuren in het familieleven van diepe ontroering vervult 1 Ik heb er 't een en ander van overgenomen uit dit geboden- boek, dat inderdaad een kostbare aanwinst mag worden genoemd voor het Koninklijk Huis-archief. 1 Teneinde er do origineelc waarde niet aan te ontnemen, hebben .wij het oude Fransch behouden. Van Louise de Montmorency: Le vendredy XXIye davryl mil V cent et Vly fut no Jehan do Mailly h Conty. Van Garpard de Coiigny: Le XXIo de Juillet 15-19 fut né mon pre mier filz a Chastillon h huit heures du matin. Lo XXVIIIe de Septembro 1555 fut nee k unt Sarnedy Loyse de Coulligny ma fillo entre cinq ct six heures du matin h Chastillon. Van do weduwe Van Gaspard de Co iigny Le 24 Daoust 1572 aeste mis amort feu monseigr mari Gaspard do Chantillo(n), adimiral de Fransse, avec baucoup dc no blesse fransoise du peuple aient lesse sa desolee la(m)me grosse de 5 mois. Lo 21 de Desambre 1572 fut nee Beatrise do Colligny A 10 heures du matin aSai(n) tandre de Brior. Hof van Arbitrage. Gisteren zjjn aan 'het bureau van het Hof van Arbitrage de contra memories van Enge land en Frankrijk overgelegd betreffende het aan een scheidsgerecht onderworpen geschil over de uitlevering van den Engelsch Indiër Savarkar. Het scheidsgerecht komt 44 Februari le 's-Gravenhage bijeen. Nederlaad en Venezuela. In het Oranjeboek 19091910 werd mede gedeeld, dat de besprekingen in den loop van 1910 tusschen den minister van buitenland- sche zaken en dr. Grisanti, afgezant van Venezuela, om de diplomatieke betrekkingen met Nederland en andere landen te herstel len en de verhouding op vasten voet te rege len, geleid hadden tot een nieuw protocol, helwelk in de maand Juni aan de regeering der republiek is voorgelegd. Het antwoord daarop zoo deelde desijds minister Van Swinderen mede, is nog niet ingekomen, maar kon volgens dr. Grisanti eiken dag worden tegemoet gezien. In een onderhoud datwjj met den minister van Duitenlandsche zaken, jhr. mr. De Maiees van Swinderen lmdden, deelde Z.Exc. ons mede, dat het antwoord op bovenbedoeld protocol thans is ingekomen. Dit antwoord van Venezuela is zeer on gunstig. Op grond, dat zijn pogingen om de diplomatieke betrekkingen te heratellen, voor- loopig niet tot een bevredigend resultaat hebben geleid,"heeft dr. Grisanlie den minis ter van Jbuitenlandsche zaken medegedeeld, zijn zending als geëindigd te beschouwen en is hij onverrichterzake vertrokken. Men weet, dat dr. Grisanti als afgezant van Venezuela gepoogd heeft, de diplomatieke betrekkingen tusschen dat land en Fiankrijk en Nederland te herstellen, in beide gevallen zooals wij thans weten te vergeefs. (»Hbld.") Hot knstverdedigingsontwerp. Men schrijft ons uit Dordrecht: Voor de Kiesvcreeniging „Dordrecht" trah gisteravond als spreker op de heer W. J. Cohen Stuart, oud-minister van Marine, met het onderwerp „De kustverdediging in ver band met het aanhangig wetsontwerp". De spreker schetste uitvoerig ons verde- digingsstelsel, wees op hot belang derlLol- landsoho Waterlinie en de Stelling Am sterdam; behandelde vervolgens de kust verdediging, waarvoor hij geen uitgaaf van millioenen noodig achtte. Dc mogelijkheid, dat Duitsehland of Engeland bij een oorlog tusschen die landen onze havens zullen bezetten, achtte spr. niet groot. Duitsehland zal aan dio havens niets hebben, daar de Duitscho schepen ze niet kunnen bereiken zonder do Engelsche te ontmoeten en En geland zal de voorkeur geven aan een strijd in open zee, waarbij het zijn eigen havens achter zich heeft. Voor de verdediging der havens achtte spr. licht snelvuurgeschut en zoeklichten voldoende. Voor de verdediging van ons land en het bewaren onzer onpartijdigheid achtte spr. in de eerste plaats noodig een goed veld leger. Na een pauze behandelde spr. speciaal het leger, dat veel verbeterd is bij vroe ger, toen nog de dienstvervanging bestond. Spr. toondo zich voorstander van nlgemec- nen dienstplicht en verdedigde ten slotte, ter oplossing van het kadervraagstuk, den kaderplicht voor alle jongelieden, die on derwijs ontvangen na het lager onderwijs. dering van 20 December 1910, en ver daging van die van 10 Januari j.l. Mededeelingen. Ingekomen stukkon. Agenda 1. Benoeming van een lid der Commis sie van Administratie der fondsen van dc vernietigde gilden (vacature-dr. Ar. A. Brants). Door de commissie worden aan bevolen: 1. de heer AL L. Honnerlage Grete; 2. do heer J. M. van der Schalk, 2. Verzoek van mej. A. C. G. van Waas om eervol ontslag als onderwijzeres aan school G ,met advies van B. en W. 3. Verzoek van den heer J. P. Koppen hagen out hem voor de 3 lesuren aan de 2e klasse B, dor Burger-Avondschool een definitieve aanstelling le verleenen, met advies van 13. en W. 4. Verzoek van den heer J. R. Koppen hagen o-m hem ontheffing te verleenen van do verplichting o-m in deze gemeente te wonen, met advies van B. en W. 5. Verhooging van de bcgrooting voor 1910 van het Burgerlijk Armbestuur, met advies der financieele commissie. 6. Voorstel van B. en W>. lot wijzi ging der verordening tol regeling van het getal der openbare scholen en van den omvang van het openbaar lager onderwijs is deze gemeente. 7. Beantwoording door B. en W. van verschillende bij de behandeling der be- giooting voor 1911 gestelde vragen, met daarbijbehoorendo voorstellen. 8. Mededeelingen van B. en W. omtrent de oplossing der beerputtenkwestie, mede naar aanleiding van hot adres van J. W. E. B. Olivier en C. M. Beining, betreffende eeri aanvraag om te bouwen aan de Dam- laan, 9. Voorstel van B. en Wi. tot vaststel ling eener instructie voor den Directeur der Arbeidsbeurs. 10. Behandeling van het voorstel-De Bruin, betreffende scheiding van. het Be stuur van Arbeidsbeurs en Workloozen- fonds, met de daarop ingekomen adhacsic- betuigingen van de afdeelingeon Schiedam van den Alg. Ned. Typografenbond en Al gemeen Ned. Tiinmerliedenbond en advies van B. en W. 11. Voorstel van B. en W. tot het ver leenen van een crediet voor den aanleg van een plantsoen nabij het Station. 12. Voorstel van B. en W, tot vaststel ling van het plan van uitbreiding voor het Noordelijk gedeelte der Gemeente, met behandeling van het ter zake ingediend bezwaarschrift van den heer H. Jansen. 13. Verzoek van G. II. Vogelezang om een strook gemeentegrond langs de Brou werstraat te koopen ,met advies van B. en W. 14. Voorstel van B. en W:. om hen te machtigen aan C. Boele ten behoove van den verbouw van zijn woningen Ploeg- straat 31, 33, 35 en 37 ontheffing te ver leenen van een bepaling, waaronder in dertijd do grond door de Gemeente is uit gegeven. En verdere voorstellen en mededeelin gen. Aria met voorliefde behandelde, met zijn welsprekend basgoluid ook zijn partij recht deed wedervaren. Het zou ons te ver voe ren enkele bijzonder aangrijpende zang stukken van de solisten te releveren; even min kunnen wij dit doen van de koren; het zou onbegonnen werk zijn, daar in zoovele nummers zoowel Handels genie spreekt, als vele van deze door voortref felijke uitvoering zich kenmerkten. Voor namelijk het laatste deel van het werk geeft den solisten ruimschoots gelegenheid ook in samenzang, met hun gaven schoonc oogenblikken te verschaffen. Als begeleiding deed het (klein) orkest van het .Stedelijk Orkest te Haarlem goede diensten. Bij een werk van Handel is instrumentale begeleiding onmisbaar, en waar een voltallig orkest nog met meer kleurenkarakter ten goede zou komen, zoo zijn we toch erkentelijk voor hetgeen in dat opzicht verkregen is. Van goede aanvullinde kracht 'bij het strijkorkest was ook de zeer verdienste lijke pianobegeleiding van den lieer Cr. Marcus, van Rotterdam. Het tekstboek mot duidelijke toelichting deed goede diensten. Het is een avond van groot succes ge weest voor Gemengd Koor, met zijn be kwamen dirigent, en die voor velen van de talrijke hoorders, die nimmer een werk van Handel hoorden, zoker groot muzikaal genot heeft gegeven. Een gemeente-ailniinlitratle die niet In orde is Naar de „Zw. Ct." verneemt, hebben sommige raadsleden van Doornspijk een request gezonden aan den Minister van Rinnenlandscho zaken, waarbij zij de tus- scbenkomst van Z. Excell. verzoeken, op dat er ten spoedigste een raadsvergadering worde belegd, waarin door do commissie ter zake do leening Hooghiemstra rapport zal worden uitgebracht. Het gedurig uit stellen van do vergadering is de reden van dit optreden. STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Openbare vergadering van don gemeen teraad van Schiedam op Dinsdag 2-4 Ja nuari 1911, des namiddags 2 uur. Vaststelling der notulen van do verga- Uitvoering „Gemengd Koor''. Werd deze avond met groote belang stelling tegemoet gezien, de uitvoering van Handels „Judas Maccabaus" heeft stel lig de groote verwachting, die we daar van koesterden, niet teleurgesteld. Er is door het koor met groote bekwaamheid en frisschen klank gezongen. De zekerheid van attaques mag ongetwijfeld geroemd worden, cn waar deze soms lang niet gemakkelijke koren zóó worden uitgevoerd, kunnen we niet anders dan met grooten lof hiervan gewagen; versterking der te noren zouden nog wel ten goede komen, en over 't algemeen is het vrouwelijk ele ment wel wat te overwegend. Maar deze samenstelling is bijna in elk koor op te merken, cn is ook niet bepaald hinder lijk, vooral omdat zooals hier, dc alten en in 't bijzonder de sopranen zoozeer hun bost deden. We kunnen dan ook niet anders als de krachtige, bezielende leiding van den heer Diamant ten zeerste roemen, die, hooge eischen stellend, alles zoo ern stig en kundig weet voor te bereiden. En zonder deze goede elementen is ook een Hiindel-uitvoering onmogelijk. Wat zijn er prachtige koorstukken in dat werk, dat na een kleine tweehonderd jaar nog belang weet in te boezemen, en nog gaarne ge hoord wordt; maar de zeer oordeelkun dige bewerking van dr. F. Chrysander heeft er dan ook veel toe bijgedragen, door belangrijke coupures, dat die belangstel ling niet verflauwde. Oorspronkelijk bevat de partituur twee-en-vijftig nummers; nu zijn die teruggebracht tot negen-en-twintig Elke componist heeft zijn eigen talent van schrijven, en bij Handel in 't bijzonder gelijken vele Aria's te veel op elkander in een eigenaardigen vorm, wat ook .voor de koren geldt, om altijd te boeien. De solo's waren toevertrouwd aan liet Zalsman-kwartet: de dames Joh. v. d. Linde, sopraan, Hermine Schelle, alt, en do h'eeren Jac. v. Kempen, tenor en Zals- man, bas, allen hier welbekend. Schitte rend heeft dat viertal zich van hun taak gekweten, en we zouden niet weten', wie hier den voorrang to geven. Een tenor als Jac. v. Kempen, met zoo nobel geluid en glans in de hoogte, hoeft in dezo Ju- daspartij gelegenheid zijn beste gaven te geven; het heldere frisaohe sopraangeluid van mej. v. d. Linden, en do mooie, don- korgetinte altzang van mej. Re hol to heb ben genotrijke oogenblikken gegeven', ter wijl de heer S.alsman als hij blijkbaar een Achter het pand no. 59 in de Boter- straat staat een onbewoond pand, uitko mende in do Ileorenstraat, waaraan de tand des tijds reeds zoodanig geknaagd had, dat een deel van het dak reeds was verdwenen en de achtermuur een weinig goeds voorspellende buiging vertoonde. Gisteren kwam uit de dakgoot van dat pand een dakpan rollen, en zocht zijn weg door een ruit van den lantaarn van bovenbedoeld pand 59, waarvan de be woonster en haar jong kind zich veelal onder dien lantaarn bevinden. Waar 'dc eigenaar van het achterstaande pand zich weinig meegaande toondo, is van het ge beurde aan do bouwpolitie kennis gege ven, mot het gevolg dat hedenmorgen is aangevangen met het afbreken van het zooveel gevaar opleverende oude pand. Uit een onbeheerd in de Buitensluis lig gende roeiboot is vanmorgen een elftal eieren ontvreemd. AGENDA- 18 Jan. Lokaal Patrimonium 8 uur, Cursus vergadering. Spr. jhr. mr. D. J. de Geer. De nachtarbeid der bakkers gezellen. 48 s Groote Schouwburg, 8 u. Edmund's Duitsche Operette Kussen streng verboten". ■18 en 20 Jan. Tivoli Schouwburg 8 u. Het Rotterd. Tooneel. Jeanne de ge vloekte. 19 Jan. Gr. Schouwburg 8 uur. N.V. Het Tooneel. Trilby. 19 Tivoli-Schouwb., 8 u. Ned. Toon. Vereen., Amst. Beschuit met muisjes. 20 Gr. Schouwburg 8 uur. Het Rott. Tooneelgez. De rechte lijn. 20 s Sociteit Harmonie Rotterdam. 8 uur, M. t. b. d. Toonkunst, a Die Ente Walpurgisnacht, b. Aan de Schoon heid. Ingezonden Mededeelingen. AFDEELING WITWASSCHERIJ. Uitsluitend voor Schiedam. Hulslioadgoed gemangeld. lijfgoed gesleven. Kunst en Wetenschap. Toonkunst en Concertgebouworkest naar y-rankfurt. Men meldt ons uit Amsterdam Naar wjj vernemen zai in April a.s. in Frankfurt a/M. een uitvoering der Mattheus Passion worden gegeven door het koor van Toonkunst uit Amsterdam in vereeniging met eene andere zangvereeniging aldaar Een der drie orkesten, die aan de uitvoering zullen medewerken, is het Concertgebouworkest. Het geheel zal onder leiding staan van den heer "Willem Mengelberg. Rechtzaken, Kantongerecht. Heden diende voor de tweede maal voor het Kantongerecht alhier de zaak tegen de voetbalvereniging Hoek van Holland. In de zitting van het Kantongerecht op 80 November 1910 kwam deze zaak voorde eerste maal in behandeling, doch toen was noch de beklaagde noch een gevolmachtigde zijnerzijds verschenen, zoodat verstek werd verleend. 4 De vervolging geschiedde tegen Adam KBpsenberg, oud 21 jaar, van beroep kan toorbediende te Rotterdam, wonende te Hoek van Holland. Ten laste werd gelegd dat beklaagde »op den 30 October 1910, des namiddags om-' streeks te 21/2 tot 31/2 uur te Hoek van Holland, gemeente 's Gravenzande,. op een voor het publiek opengesteld terrein op het nieuwe gedeelte door de voetbalvereniging II, V. "V. aldaar, waarvan bekl.'voorzitter was, een voetbalwedstrijd heeft gegeven zonder vergunning van de burgemeester dier ge meente". dat bekl. voorts heeft verklaard aan den verbalisant ïdat die vereeniging is aangeslo ten bjj de H. V. B, (Haagsche Voetbalbond), dat die wedstrijd wordt gehouden door de II. "V. y. te Iloek van Holland en II. B. S. te 's-Gravenhage, dat door geen der bestuur ders dier vereenigingen entreegeld is geheven van het publiek, dat aan de vereenigingen door den burgemeester der gemeente's-Gra- venzande geen vergunning is verleend tot het houden van genoemden wedstrijd, terwijl ook door geen der beide vereenigingen de belasting overeenkomstig de verordening op het heffen der belasting op tooneelverloo- ningen en andere openbare vermakelijkheden in de gemeente 's-Gravenzande is betaald". Het O. M. had in eersten aanleg geëischt een boete van f 2 subsidiair 1 dag hech tenis. De kantonrechter had beklaagde veroor deeld tot «en boete van f '10 subsidiair 4 dagen hechtenis. Tegen dit vonnis was verstek aangetee- kend en thans verscheen als gemachtigde van bekl. mr. D. den Boer. Deze verklaarde het ten laste gelegde te ontkennen. De chef-veldwachter te 's Gravenzande, verbalisant, als getuige geboord, verklaarde dat op gezegden datum door de 2 partijen een voetbalwedstrijd was gehouden op hot aangeduide veld, op het daarbij vermelde uur en dat daarvoor geen vergunning was gegeven. De verdediger licht toe, dat hij het feit, dat een voetbalwedstrijd heelt plaats gehad, niet ontkent; alleen'ontkent hij dat de vereeniging Hoek van Holland dien wed strijd hield. De getuige deelt mede, dat de bekl. hem had medegedeeld, dat de vereeniging behoort lot den H.V.B., dat die Bond de wedstrijden uitschrijft en dat de daarvoor aangewezen vereenigingen zich daaraan heb ben te onderwerpen. Getuige Jac. Moorman, adj .-commies bjj het Departement van Koloniën, lid van het bestuur van den 1I.V.B., als getuige a décharge gehoord, verklaarde, dat de hier bedoelde wedstrijd behoort tot de competitie wedstrijden die door den Bond worden uit geschreven. De Bond stelt den datum vast en de vereeniging heeft te zorgen voor een terrein en voor net materiaal. Het O. M. merkte op dat al heett de II. V. B. het programma der te houden wedstrijden vastgesteld, de wedstrijd toch uitgaat van de vereeniging Hoek van Holland. Spr. ziet in den Bond slechts eeri organisator zooals men die in verschillende steden op ander gebied ziet werken, bijv. het bureau- de Haan die concerten enz organiseert. Die maakt afspraken met artisten, gezelschappen, enzmaar toch geeft niet het bureau-de liaan de concerten Die een diner wil geven doet een keuze uit de door een kok samengestelde pro gramma's, de kok regelt en stelt bet pro gramma vastniet de kok geelt echter het diner. Zoo is het ook met den Bond. Die geelt niet den wedstrijd, doch de vereeniging; de Bond zorgt slechts voor den geregelden gang van zaken. De vereeniging speelt, geeft den wedstrijd, zooals de artist zingt, het concert geeft. Door den getuige a décharge is gezegd dat de Bond alleen den datutn van den wed strijd bepaaltoverigens regelt de vereeniging wat verder te regelen valt. Trouwens de Bond zou zich niet kunnen belasten met het doen der noodige aanvragen, die nu eens aan B. en W., dan weer aan dm Raad, in een volgend geval aan een particulier ge richt moeten worden, Spr. blijft dan ook van meening dat hier de H. y. V. de overtreding heeft begaan en vraagt voroordeeling van den beklaagde tot 12 boete subsidiair 1 dag hechtenis, De verdediger merkt op dat de kwestie zich hier bepaalt tot de vraag of vergunning noodig is voor het spelen opeen voor ieder toegankelijk terrein. De door het O. M. gemaakte vergelij kingen met het bureau-De Haan en met een kok gaan z. i. niet op- Laatstgenoemd voorbeeld zou zelfs voor spr.'s .standpunt pleiten, waar het 0. AL terecht zegt, dat de kok niet voor het geven van hot diner aansprakelijk is. Bovendien is ten op zichte van de eerste vergelijking nog op to merken, dat hot bureau-De Haan „open bare vermakelijkheden" organiseert, on dat doet de Bond niet. Eon voetbalwed strijd is geen O'pe nb aro vr 111 a- kelijkheid. Alles wat aan oen zekere groep van menschen vermaak geeft is nog geen openbare vermakelijkheid. In spr.'s geboorteplaats is een ongeluk kige met een bochel, die, als hij door jongens wordt nageroepen, daarop ant woordt op een wijze, dio de lachlust van velen opwekt, hun. dus vermaak geeft. Zou deze ongelukkige nu, wanneer in die gc- 'meento een verordening bestond als in 's-Gravcnzan.de, telkens als hij op straat kwam, daarvoor van den burgemeester vergunning moeten hebben, of anders wor den veroordeeld tol f2.boete, subs. 1 dag hechtenis Bij dezen ongelukkige,evenmin als bij •het houden van voetbalwedstrijden, is bet doel aan het publiek vermaak le ver schaffen. Dat do Bond alleen den datum der Wed strijden zou bepalen, is niet juist; waait dan zou in casu K. V. V. hobben moeten zorgen, dat een tweede vereeniging do tegenpartij op het terrein verscheen, D.at "-Trvv.TrmYïT .r r-M nr.—Vi t, n-.i-rv.wt-niri-t >nmjm.ii»mTm«gj,rr& DE PHOIII w-»rrrffi tmmmsm t

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2