hoogste gebaat zij a en het vervoer te land over het Noorden en een gedeelte van het Westernet dan aanmerkelijk ontlast worden. Doch zulk een nieuwe waterweg de Hollanders weten er vanmee te praten - is geen kleinigheid. Eer er anders dan in de revue's der Musiehall's een „Paris-Port de Mer" bestaat, kunnen er nog tal van goederen in de bergplaatsen der spoorwegmaatschappijen verloren ra ken of vernietigd worden. „Paris-Port de Mer"? heeft dan ook een Nurks reeds uitgeroepen: „Is Paris Lac-de- Boué" niet genoeg? De man heeft met die uitdrukking willen wijzen op de verschrik kelijke gesteldheid der Parysche straten, wanneer een kwakkelwinter, als we er tot nu in het gezegend jaar 1911 beleefden, met zijn regen en gesmolten sneeuw een wandelaar of zelfs hei», die niet anders dan een boodschap buitenshuis te doen heeft, in een modderklced hult, hetwelk hem belet zich voor een fatsoenlijk mensch te vertoonen. Ook op het gebied der straat reiniging hebben inderdaad de Parijsche autoriteiten het kruit niet uitgevonden. De werkzaamheden der straatopbrekers, die hier altijd in vollen gang zijn (dit is even wel een euphemismc, want ze bepalen zich meestal tot hel opbreken en versperren van den openbaren weg) en het nooit op houdend gerij van autobussen en andere motorkarren (.die er anders op los rijden dan de te laat vertrekkende en aankomen de spoortreinen) brengen nog het hunne bij tot die bemoddering van den ongelukkige, die er geen equipage op na kan houden. Dit bewijst alweer dai de goede Seine- S,tad gemaakt is voor multi-millionairs. En het woord mulli is hier niet overbodig, want men moet zich niet verheelden dat een eenvoudig bezitter van een millioen (ranken zich hier de weelde van een equi page hetzij een automobiele dan wel een hippomobiele kan veroorloven. Daar toe behoort een grooter fortuin, hetgeen ahvee? niet belet dat tal van lieden toch een eigen rijtuig hebben. Maar men vrage niet voor hoelang en op welk een manier. Wat het bij de maand in huur hebben van een automobiel betreft, is dit ongetwijfeld goedkooper, maar de prijs is toch nog hoog genoeg om hem boven menigeens finan- cieele draagkracht to plaatsen. Men kan voor 1200 'frs. per maand, zeggen 14.400 frs. in het jaar, zich het uitsluitend en permanent gebruik van een auto-coupó ver zekeren. Het is dus gemakkelijk in te zien dat iemand, die slechts 50.000 'frs. inko men heeft, buiten zijn boekje gaat, wan neer hij meer dan hét vierde gedeelte .daar van voor het stadsvervoer van zijn belang rijke persoonlijkheid besteedt. De meeste stervelingen zijn dus in de noodzakelijkheid dagelijks 'de kennis te her nieuwen met de schade- en onheilbren gende microben, die het Parijsche winter- slijk aankleven. Tenzij men een geboren Parisienne is, wie de kunst werd aange boren zich in het moeras, waarin haar goede stad verkeerd wordt wanneer het regent, te bewegen zonder een spatje op te doen van de modder, waarin ze haar, inderdaad, mooie voetjes zet. Dat ligt aan haar manier van loopen, aan haar démar che, zeggen de kenners. En ik geloof dat dezen het bij het rechte eind hebben. Do „handigheid", die hot hoofdkenmerk van haar bestaan vormt, uit zich stellig even goed in haar voeten en de kunst deze te bewegen, als in de gansche houding van haar lichaam. Doch, ik merk dat ik van mjjn onderwerp afdwaal. Gelukkig evenwel indien het, zooals in. dit gevat, betreft een lofuiting te doen hooren in het samenstel vaij afkeuringen en jammerklachten, het welk, naar ik erkennen moot, onwillekeu rig hoofdinhoud van een Parijschen brief wordt. In het vervolg hoop ik er dan ook naar to streven in de kritiek (waartoe men des te gemakkelijker vervalt, daar de stemmen der Fransche publieke opinie daartoe zelf het voorbeeld geven) zóóveel lof rijks te vlechten, als de omstandigheden on de on partijdigheid slechts toelaten. Ik wil ter stond op den goeden weg- voortvaren door te zeggen, dat het met Pakijs gaat, als met de ondeugende kinderen, die den toorn hunner ouders gaande maken, of als met een paar gelieven, die elkaar den rug toe- keeren. Men is erg ontstemd, ernstig boos zelfs, en men heeft elkaar in den grond des harten toch zoo lief! Zoo blijven vaak ook zij, die het hardst op Parijs af te geven hebben, het bewijs leveren dat zij eigenlijk niet huiten die stad kunnen. In allen geval verlaten zij haar niet en ge beurt dit al, dan is het dikwijls om zich ergens anders ongelukkig te gevoelen en den tjjd te betreuren, waarin de blik be grensd werd door de Madeleine en de Bas tille of den Eifeltoren en het Panthéon. In gedachten der menschen zweeft Pa rijs steeds in een apothéose. Het dage- lijksch loven met al zijn lasten en onge rieflijkheden Ï3 niet in staat den glans to dooden dek weelde, die er van afstraalt, noch den schat te rooven der vrijheidj die elk menscheukind er genieten kan. JUVENIS. BINNENLAND, Onze Marine. Elpens bjj liet departement van marine ontvangen bericht, ligt het in het voor nemen van den commandant van Ilr. Ms. pantserschip Utrecht, den kapitein ter zoo ,W>. T. de Booy, 21 dezer roet zijn ouden. hebbenden bodem van Bermuda te vertrek ken, met bestemming naar Curasao. Ridderorde Bij Kon. besluit van 19 dezer is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Niuss.au, de controleur bij het binnenlandsch bestuur in de bezittingen buiten Java en Madoera G. J. van Dongen, en tot broeder te de orde van den Neclcrkndschen Leeuw, de gegagcer- de korporaal-schrijver van het leger in Nc- derlandseh-Indië B. J. Klaassen, thans klerk bij de Credetbank „Moesi Illir". X*m«rwlTezl«g to Sneek. De districtsfederatie Sneek, der 8. D. A, P., heeft, volgens het „Yok", behoudens na dere goedkeuring van het Partijbestuur, can didal gesteld (vacature-Colijn) den heer da. A. van der Heide, te Britswerd. Het fort by Vlieslngen. De militaire medewerker van het „Jour nal des Débats, Charle» Malo, geeft heden avond over hot fort bij VJissingen een bestu deerd, gematigd en objectef gesteld artikel, dat onzo rechten erkent, ons geen dwaze' bedoelingen toeschrijft en ons niet® opdringt. Het slotoordeel van Malo is, dat het plan niet in Nederlands voordcel is. FrauscU-HoIIandsch lnclde*t In afwachting van nadere bijzonderheden omtrent het incident, dat volgens de „Ma- tin" zou hebben plaats gevonden te Tandzjer naar aanleiding, van een Fransch-Neder- landsch eigendomsgesohil, kunnen wij het volgende mededeelen, dal wellicht verband houdt met het gebeurde, indien er althans iets gebeurd is, wat een incident mag heeten. Sedert midden 1909 bestond er tc Tandzjer een geschil tusschon den Nederlan der Ilooglandt en den Fransehen onderdaan G'autscii over een terrein, dat de eerste be zat. Het geschil werd niet aanhangig ge maakt voor cenigo consulaire rechtbank daar ter plaatse, daar het onder de competentie viel van een Moorschc rechtbank, de Shraa. Na een jaar is de uitspraak van dien in- iandschen rechter gevallen ten nadeele van den Nederlander. Aangezien de tenuitvoerlegging van dit Moorschc \onis begrijpelijkerwijs niet ge schieden kon vanwege den Nederlandschen consul-generaal,, en de Marokkaan&ehe over heid, de uitspraken.van haar rechters niet executceren kan tegenover vreemdelingen, is een door do Shraa geveld vonnis, waaraan partijen zich niet goedschiks onderwerpen, een document, waaraan men niet zoo heel veel heeft. Tot zoover do feiten. De veronderstel ling is hierna niet zoo gewaagd, da de in het gelijk gestelde partij zich verder zelve recht verschaft heeft en, met het vonnis van den Moorschen rechter gewapend, zich daadwerkelijk in het bezit stelde van het betwiste terrein. Hierop is waarschijnlijk de in zijn bezit gestoorde Nederlander zijner zijds overgegaan tot daden, die hem weer in de heerschappij over zijn erf hebben hersteld. Dat" deze handeling - zoo zij werkelijk heeft plaats gehad en de zaken zich hebben toe-gedrngen, als abovcn wordt verondersteld zou hebben plaats gehad op de door de Matin'" beschreven wijze, n.l. met behulp van 25 tot de tanden, gewapendo Spanjaar den, is vrijwel onmogelijk, als men. bedenkt, dat een zeer talrijk Marokkannsch politie korps, onder Fransche officieren in de on middellijke nabijheid van Tandzjer gelegerd is en de Spftamsehe bevolking dier stad zel den of nooit aanleiding geeft tot wanorde lijkheden in de diplomatieke hoofdstad van het Cheriffijnsche Rijk. Dat aan de betrekkelijke gezantschappen klachten zijn ingediend naar aanleiding van do tenuitvoerlegging of verijdeling der ten uitvoerlegging van het vonnis, dat uitspraak deed in het geschil tusschen den Nederlan der en den Franschmmi, is zeer wel moge lijk. Doch van zooveel beteekenis, als de Matin" wil, zal het geharrewar wel niet .geweest zijn, dnnr tot nu toe geen bericht van onzen gezant te Tandzjer over deze aan gelegenheid is ontvangen aan liet Ministerie van Buitcnlandsche Zaken. („N. R. Ct.") Yereenlglng- van liet Eereteeken t. Mensch- lievend Hulpbetoon „Prin» Hendrik". Op de buitengewone ledenvergadering van bovengenoemde vereeniging, gister avond onder leiding van den waarnemenden voorzitter, den heer C. D. P. Ruck er t, ge houden, is de heer J. T. Cremer, oud- mniister van koloniën, tot eere-voorzitter der vereeniging benoemd. Met woorden van erkentelijkheid voor 'deze onderscheiding en lioogo waardeering voor de moedige mannen, die de vereeniging hebben opgericht en die haar vormen, zcide 'de heer Cremer dank, tevens de hoop uitend dat door de jongeren het goede voorbeeld der ouderen moge worden nagevolgd, en zij het lichaam zoo zullen oefenen, dat het in staat is te doen wat in ©ogenblikken van gevaar Kot hart hun ingeeft. Daverend applaus volgdo op deze woor den. 1 Kunst en Wetenschap. Zangwedstrijd. Het in den lande welbekende kwartet „Loreley", te Haarlem, dat nog steeds uit dezelfde zangers bestaat als bij de oprich ting, hoopt 2 Juni a.s. zijn 25-jarig jubi leum te herdenken. Het wcnscht dit te vie ren met liet houden van een zangwedstrijd, op Zaterdag 2 en Zondag 3 September a,s. voor: man neuk wartetten, dubbel muunoiv kwartetten en dubbel gemengde kwartetten waarvoor op aanvrage reglementen verkrijg baar worden gesteld. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk Beroepen to Brings (Gr.) ds. A. E. T. de Boer, te Lippenhuizen en Hemrik Fr»); te Harmelon, ds. J. \Vj. 1L Kalk man, emeritus te Hilversum. Ingezonden Mededeelingen. Verwaarloost uw nieren niet. Zij ziju de belangrijkste organen van het lichaam. Het is ellendig om iederen morgen met hevige pijn in uw rug op te staan, ellendig om stekende pijn in uw rug te voelen wan neer gij u bukt, rheumatische pijnen te krij gen wanneer gij u wendt of draait, last te hebben van waterzucht, voortdurende hoofd pijn, ur'mesteornissen, schrijnende loozipg, enz. Verdenkt gij uw nieren wel? Iedere drie minuten van uw leven passeert al het bloed door de nieren om gefiltreerd en gezuiverd te worden. Wanneer het de nieren bereikt, is het donker van kleur en onzuiver. Als het de nieren verlaat, zijn alle onzui verheden eraan onttrokken. Doch wanneer de nieren traag werken of ziek zijn, kunnen zij dit uiteret belangrijk werk niet behoorlijk verrichten. De onzuiver heden blijven dan in het bloed achter en het onzuivere bloed, dat naar alle deelen van uw lichaam wordt gevoerd, veroorzaakt verschijn selen als de bovenstaande. Een goed-doorgevoerde kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen voert de nieren zachtjes tot kracht en gezondheid terug. En wanneer de nieren weer gezond zijp, worden de onzui verheden uit liet bloed geregeld afgevoerd en is het onmogelijk, dat zij in het lichaam ach terblijven. Op die manier genezen Foster's Rugpijn Nieren Pillen de werkelijke ooi zaak van nier- en blaaskwalen en zijn de genezingen daarom van blijvenden aard. Let er evenwel op dat-gij de echte Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen, krijgt. Op iedere echte doos komt de naam voluit voor bene vens de handteekening van James Foster. 'Zij zijn te Schiedam verkrijgbaar bij de hoe ren Kappeihoff Hovingh. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel èi ƒ1.75 voor één, of ƒ10.voor zies doozen. Sport. Roeien. De witte vlag met hot doorloopend rood kruis waait de volgende maand zestig jaar aan do Maas. Dit feit zal voor de Konink lijke Roei- en Zeilvereeniging „De Maas" niet onopgemerkt voorbijgaan. Don 27sten Fobrnari toch zal het 60-jarig bestaan, her dacht worden op een diner, dat ter eere hiervan gegeven wordt, terwijl in den zomer een internationale roeiwedstrijd en zeil wedstrijd georganiseerd zal worden. Gemengd Nieuws. De Haagsche inkomstenbelasting. Het bestuur der Vereeniging voor don Haagfcchen Geld- en Effectenhandel heeft 20 Jan. 1.1. de volgende circulaire aan be langhebbenden verzonden „Door B. en W. van 's-Gravenhage is aan tal van werkgevers het verzoek gericht, om, met het oog op de controle dor gemeen tebelastingen, opgave te doen. van de namen der aan de „zaak of inrichting" verbonden personen, met vermelding van de bezoldiging. Dit verzoek heeft velen zeer onaange naam getroffen en heeft aanleiding gegeven tot vragen door verschillende medeleden, tot ons gericht. In de laatste bestuursvergadering is een stemmig besloten als onze meening uit te spreken, dat het voldoen aan gemeld ver zoek van Burgemeester en Wethouders, tegenover ons personeel van een zeer onge- wenseht gebrek aan vertrouwen zou doen blijken en dat patioons zich niet moeten laten overhalen als controleur der belastingen dienst te doen." Het verzoek bovenbedoeld van B. en W. was afzonderlijk gevoegd bij de beaohrijvings- biljetten voor de inkomstenbelasting die dezer dagen zijn uitgereikt. Dreigbrief schrijver. Naar wij vernemen, is te Amsterdam aangehouden en ter beschikking van. de Haagscho politie gesteld een ongeveer 30- jarig man, die aan den Minister van Ma rine een dreigbrief schreef, waarin hij den Minister oen zekere som gelds vroeg, op een bepaalden tijd en plaats te zenden, onder bedreiging, dat de schrijver anders een misdrijf tegen hot leven, van den Mi nister zou plegen of zijn huis irt brand steken. De man is oud-matroos, indertijd afgo- keurd, en, ontevreden omdat hem geen, pensioen bf toelage is toegekend. Hij ver toefde reeds meermalen in de Rijkswerk inrichting. Men heeft den indruk, dat do aangehou dene den brief heeft geschreven, teneinde in de gevangenis te komen. Zwendel. In den Gelderschen Achterhoek worden in de laatste dagen bij voorkeur katholieken door personen bezocht, die roet schilderijen vonten, waarvoor zij 2 A 3 gulden per stuk vragen, onder voorgeven daartoe te zijn ge zonden door de R.-Kath'. St. Jozefvereeni- ging te Boxmeer, welke de Fransche kioos- torszusters, die zich' daar vestigen, wil hel pen om een klooster te bouwen. Bij onderzoek bleek het verhaal onwaar. Do schilderijen zijn hoogstens eenige dub beltjes Waard. Strandroof. Op den 7en Mei 1910 is in den Nieu wen Waterweg aan den grond gevaren het inkomende Duitsche stoomschip „Düssel- dorf", geladen met haver, komende van Riga, met bestemming naar Rotterdam. De lossing en het afbrengen van dit stoom schip is aangenomen door de berging- maatschappij „Holland", directeur de heer W. A. van den Tak, te Rotterdam. Aan de lossing uit het schip hebben ruim een veertigtal visschersvaartuigenuit de gemeenten Goedereede, Ouddorp en Stellendam deelgenomen. Terwijl deze zaak zich geheel heeft afgewikkeld en het berg loon reeds aan de schippers is uitbetaald geworden, heeft thans de rijkspolitie, op vermoeden van ontvreemding van haver uit gemeld stoomschip, in den laatsten tijd een uitgebreid onderzoek ingesteld, zoo wel bij de schippers der blazerschuiten die daarbij betrokken zijn geweest, als bij enkele landbouwers, kooplieden en ande deren, door wie van do schippers haver, heikomstig van het gestrande schip „Diis- seldorf", werd gekocht. In verband met dit onderzoek zijn M- d. L. en K. K., te Stellendam, reeds respec tievelijk in hun kwaliteit van gemeente veldwachter en buitengewoon veldwachter van Stellendam, op vermoeden daarbij betrokken te zijn, door den commissaris der Koningin in deze provincie geschorst. v Oranje Ka. Uit Utrecht schrijft men aan. het „N. v. d. D.": Ka Blommers is dood. Ruim 70 jaren ia zij geworden en al dien tijd heeft ze het Oranjehuis gediend. Altijd, naar haar eigen zeggen, Oranje-Ka woonde in wijk C, de oranje- wijk bij uitnemendheid. Tot op hoogen ouderdom „hield" ze een „logement" voor kostgangers, die zij aanmoedigde Koningin en vaderland lief te hebben. Zelf gaf zo het voorbeeld door op nationale feestdagen haar „hotel" te illumineeren met oranje lampions en zichzelf te steken in, een ge waad van oranje-katoen. Ka Blommers was een "Utrechtsch type. Velen kenden haar en hebben haar ont moet Twintig jaren terug, aan den vooravond van een oranjefeest, toen Utrecht in het algemeen en in wijkC in het bijzonder zich in feestgewaad had gestoken, heb ben niet-plaatselijk bekende socialisten, on der leiding van F. v. d. Goes, de onhan digheid gehad in wijk C een propaganda- vergadering te beleggen. Maar Ka gordde zich de oranjesjerp om de lendenen, vuur de in eigen persoon haar „jongens" aan, beloofde een „goed slokkie" en in minder dan geen tijd was geen ruit meer heel in het armelijk zaaltje, waar Van der Goes redeneerde over de gelijke rechten dor burgers. 't Heugt me als de dag van gisteren., dat we, onder politiegeleido, werden thuis bezorgd, wjj, dagbladverslaggevers, ende heeren socialisten, en dat wo werden na gejouwd en een leege flcsch over onze hoofden suisde. Ka had een vriendin, de heldin van liet paling-oproer te Amsterdam, een matrone als zij, dragende een grootè bronzen me daille aan een veelkleurig lint op haar linkerborst. Met die vriendin en haar jongsten zoon te zamen heeft Ka eens een bezoek ge bracht op het 3tadhuis, rondgaande van „bero tot bero". En als dat, dat 11011 was de vrouw van het paling-oproer, de vrouw die een „pelisie inspecteur" had gered. Enne... dat was haar jongste zoon, wiens eenige bijzonderheid bleek te zijn het majestueus hanteeren van de meer schuimen pijp. IIoo Ka op dio gedachte was gekomen heeft niemand ooit begrepen en het ge heim heeft zo meegenomen in het graf. En in het graf heeft zo ook meegenomen het geheim om met haar „jongens" om to gaan. Men moest haar eens zien als do attestaties de vita werden uitgedeeld, hoe zij met Argusoogon de kudde be waakte, en zorgde, dat allen hun plicht vervulden en de „cinten veilig in haar zak" belandden. Hier met een vloek, ginder met een groot- aardigen glimlach, elders met een paar „schrapers" voor een „slokkie", wist ze haar doel te bereiken en de niet altijd gewillige „oud-kolonialen" tot hun plicht te brengen. Maar met welke middelen ook, Ka had er den wind .onder en haar mannetjes keken haar naar de oogen. Eens was er een. man bij Kaar gestor ven. In de rij dor matrassen, boven op den zolder van |Ka's hotel, kon hij niet worden geduld en bij gebrek aan „bu„- conten" moest hij maar van den arme worden begraven, 't Was toen, dat ik qua- litato qua haar huis ben rondgeleid en do „logies" van haar „jongens" heb mogen bewonderen, 't Was er netjes en helder, en uit alles bleek, dat Ka niet to hoog opgaf als ze vertelde van liet ontzag, dat zo inboezemde. Benden i n cep gang stond hot lijk van den overleden koloniaal, die, „niervaar meneer, toch niet blijven kan, hoven bii zijn levendige slaapies?" En nu is Ka ook heengegaan, haar hotel nalatende aan een zoon en een dochter- Met Oranje-Ka is wijk O een type armer geworden. In dié op het Bezmdenhout, Een Javaansche meid, in Europeescho kleerdracht, loopt met twee kleino penters aan de hand op 't Bczuidenh'out te 's-Gra- venhc^ge. Stap voor stap, precies zooals in liet warme Indië, uiterst langzaam. Een voorbijgaande dame, ook in Indië geweest ziet het den peuters aan, dat ze verkleumen van do kou en beduidt do baboe in 't Ma. leiseh, dat ze wat vlugger moet loepen in het belang van de kindertjes. „Alaah, meprou, roept de baboe kaan niet warm worden gier, allo daken maneschijn!" Zij, die hekend zijn met Indië, zullen deze aardigf vergelijking van 't Hollandsche zon- netje met het Indische maanlicht verklaar baar vinden. Onvoorzichtig. To Sneek speelde oen leerling van de IIB. S. onder do les met een ledigen huls van een revolverpatroon. Het voorwerp dicht hij zijn oog hou dende, onderzocht hij met een speld of er zich nog slagpoeder in bevond. Plotseling ontbrandde dit met het treu rig gevolg, dat de jongen, de volle vlam in 't oog kxeeg. Volgens den oogarts is 't hoornvlies ern stig beschadigd en moet de toestand van 't oog zeer zorgwekkend zijn. Weer siende geworden. (William Stone, een timmerman te Fres no, Engeland, heeft, na 25 jaren geheel blind te zijn g«wccst, op merkwaardige wijze het gebriik van een oog terugge kregen. Dertig jaren geleden word hij door een ongeluk blind aan het linker oog en eenige jaren later begaf hem ook zijn rechteroog, ondanks alles wat in verscheidene groote ziekenhuizen daartegen werd gedaan. Dezer dagen, terwijl hij bezig was zijn aangezicht te wasschen, kwam zijn voor vinger in vrij onzachte aanraking met zijn rechteroog, en terstond kon Stone er mee zien. Hij onderscheidde allerlei voorwerpen in de kamer, maar viel toen flauw, door aandoening overmand. Later las hij opschriften aan den over kant der straat en hij zag voor het eerst van zijn leven een automobiel. Hij heeft nog moeite personen te onderscheiden, maar hij is dankbaar en gelukkig dat hij tenminste weer wat kan zien. Een bewogen leven Dezer dagen overleed, arm en vergeten, in ©en „tehuis" to Vésinet, de voormalige marketentster van het eerste regiment Franscho huzaren, madame Le Breton. Do vrouw, die 81 jaar oud geworden is, maakte 3 jaar geleden nog een veldtocht in Marokko mee, waarbij zij gewond en eenige weken door do Marokkanen in ge vangenschap gehouden werd. Zij nam in haar leven deel aan 5 veldtochten, werd tweemaal gewond en driemaal gedecoreerd. Do „moeder der Zouavon" werd in pen Algerijnsch fort geboren als dochter van een marketentster, die wegens betoonde dapperheid met het legioen van eer ge decoreerd was. Op 15-jarigen leeftijd trouw de zjj met een Zouaaf en trad bij diens regiment als marketentster in dienst. Zij ontving den vuurdoop in de Krim, ging met haar regiment naar Italië, werd na Solferino gedecoreerd en maakte den Mexi- caanschen oorlog meo. In den oorlog van 1870/71 nam zij aan verschillende veldsla gen deel en werd door do Duitschers ge vangen genomen. Madame Le Breton was nog verwant aan het Zweedsche vorstenhuis. Haar va der namelijk, do majoor der artillerie Ber- nadotte, was familie van den veldmaar schalk Bcrnadotte, die als Karei XIV den Zweedschen troon besteeg. Carusiosa. Voor rekening van de „Simplissimus" Toen de zanger Caruso op Kerstavond met zijn laatste inkoopen naar huis snelde, leidde zijn weg hem voorbij een blinden- gesticht. Bij de gedachte aan deze ongeluk- kigen werd zijn oog vochtig, en terwijl een traan langs zijn wang drupte, riep hij uit: „O, hoe dankbaar ben ik, dat ik degavo bezit, dezen ongelukkigen, die het gezicht jnoeten missen, het oor te kunnen stroo ien 1" Hij trad het gebouw binnen en vond do blinden verzameld in een zaal, waar zjj zich' gereed maakten, het Kerstfeest to vieren. Do pleegzuster had nauwelijks den lijd den beroemden bezoeker te her kennen, als reeds de heerlijkste tonen de ruimte vulden. Caruso zong het: „Stille Nacht Heilige NachtI", met al de zoeto volheid van zijn tenorgeluid. Doch' nog luider en machtiger klonk de stem van een der blinden: „Smijt toch dien vervelende fonograaf do deur uit, wo hebben dat ding al dik wijls genoeg gehoord!". („Hbl.") Prinses Juliana naar Indië om te vliegen. 'De >N, A. C." meldt als historisch: Dienstbode, snelt ontsteld de kamer bin nen, met de N. A Ct. in de handmevrouw, mevrouw; denk eens aan, onze Prinses gaat naar Indië om te vliegen Mevr,Och kom, malligheid. Je hebt je wat laten wijsmaken.

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 6