avond in Diligcntia in Don Haag liet af scheidsconcert van Percy Grainger bijge woond. Onze Marine. Blijkens hij het departement van marine ontvangen bericht is llr. Ms. pantscrschip Koningin Regentes, onder bevel van don kapitein ter zee J. A. A. C. ridder- van Rappard, 23 dezer te Port Said aangekomen. („St.-Ct,") Mr. lï. W de Graaf, f Te 's-Gravenhage ia op bijna 88-jarigen ouderdom overleden mr. II. W. de Graaf, oud-vice-presideat van het gerechtshof aldaar, ridder in de Orde van den Nederlanelschen Leeuw. De begrafenis is bepaald op a.s. Donder dag, te halfeen van liet sterfhuis naar Oud- Eik-en-Duinon. Het Incident te Tanger. Ter zake van het geschil tusschen don Nederlander llooglandt en den Franschen onderdaan Gautseh over een stuk grond hij Tanger, seint men het ,,Hdbl." van, daar, dal eerstgenoemde hot betwiste terrein had gekocht, maar dat de heer Gautseh de recht matigheid van den koop betwistte en do zaak aanhangig maakte bij den Kadi,, die den Nederlander tot teruggave veroordeelde. Deze diende toen een klacht in over cor ruptie, die hij met bewijzen staafde. De minister weigerde het vonnis ton uit voer te doen leggen, waarop Gautseh zich met geweld van hei stuk grond meester maakte. De eerste eigenaar echter stelde zich den volgenden dag opnieuw in het be zit van het betwiste land en plantte er de Nedeilandschc vlag. Hij wordt beschermd door de wacht van de Nederlandsche legatie. Het Fransche gezantschap heeft voorge steld beslag op den grond te leggen, totdat de Nederlandsche en Fransche regeeringen bslist zullen hebben oVor do geldigheid van het betaalde vonnis. Grondwetsherziening. De Staatscommissie voor de Grondwets herziening hoeft) zoo meldt de „Tijd.", "in de afgeloopen week eiken dag, uitge nomen Zaterdag, vergaderd. Nederl. afdeeling van de Ordo van Malta De „Tijd" heeft de medcdeeling ontvan gen, dat bij besluit van '20 dezer- door kapittel en grootmeester der Souvercinc Orde van Malta is goedgekeurd de op richting van een Nederlandsche afdeeling dier Orde, en dat tot baljuw van die af deeling is benoemd ,T. J. G. baron van Voorst tot Voorst, lid van do Eerste Ka mer, adjudant in b. d. van H. M. de Ko ningin, generaal-majoor op n. a.c De afdeeling zal werkzaam zijn op het gebied der christelijke naastenliefde. In hoeverre de toetreding tot de nieuwe voreoniging aan roomsche adellijken in Nederland zal worden vergemakkelijkt, kan, zegt „Do Tijd", eerst later, na bekendma king der statuten, blijken. Immers, zouden de nog steeds voor Italië, Duitschland, Oostenrijk on mogelijk nog andere landen geldende bepalingen der Maltezer Orde ook voor ons land in haar volle gestreng heid gehandhaafd ^lijven, slechts zoor on kelen zouden aan de gestelde voorwaarden betreffende het getal kwartieren van adeldom enz., kunnen voldoen. Het blad verneemt echter, dat, als gevolg dor reeds gedurende geruimen tijd gevoerde onder handelingen een aanzienlijke verzachting van de oude bepalingen is toegestaan. Tegen <le Zwarte Bende. Men meldt uit Amsterdam aan de „N. CL": Verschillende brandverzekeringsmaatschap- pijen hebben gepoogd iets te doen tegen de z.g. „Zwarte bende". In verzekeringskringen verstaat men hieronder lieden, die, zoodra er- gons brand heeft gewoed, zich bij den ver- zekerdo komen aanmelden als export. Zij be weren van alles verstand te hebben en drin gen zich bij dn verzekerde op, om de gele den schade te taxoeren. Zij krijgen dan van den verzekerde zooveel procent van het door do maatschappij uitbetaalde bedrag. Tiet is dus, ook in hun belang, dat zij zoo hoog mogelijk de schade taxeeren. Maar hun tuk naar procenten is zoo groot, dat zij veelal de schade te hoog schatten, met het gevolg, dat hij het met den expert van de maat schappij niet eens wil worden. En overeen stemming over het benoemen van een dorden expert komt er tusschen, hen ook niet, daar de een de zgn. expert van den verzeker de steeds een vriendje van hem wil doen kiezen. Dikwerf is het gevolg een rechtzaak, welke voor beide partijen maatschappijen en verzekerde niet altijd voordoelig is. Om nu een einde te maken aan het drij ven van „de Zwarte bende", hebben de voornaamste bratidverzekeringmaatschappijen in haar polissen oen door mrs. Mouthaan en Asschcr gcredigcerle clausule opgenomen, waarbij wordt bepaald, dat de twee deskun digen gezamenlijk door maatschappij en ver zekerde worden benoemd, die bij verschil over de schade een derden expert kiezen. Bij gebreke van overeenstemming ovei' het benoemen van do deskundigen of van den dorden expert, den super-expert, zullen deze op verzoek van een der partijen wordon aan gewezen door den voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken, te Amsterdam. Emigratie naar Canada. Men meldt ons van' het Hoofdkwartier van liet Leger des Heils to Amsterdam, dat Colonel Lamb, h'oofd van het Interna tionaal Emigratie-departement van het Le ger des Heils, juist teruggekeerd is van een zeer lange reis door Canada, en dat zijn rapport is, dat de kansen in Canada beter rijn dan ooit. Gedurende de laatste jaren emigreerden door bemiddeling van het Leger des Heils 50.000 personen naar Canada, en over het geheel genomen maken deze het goed. Vorder wordt ons medegedeeld, dat ook dit jaar weder bijzondere pogingen door het Leger des Heils gedaan zullen worden in verband met deze emigratie en te be ginnen met 15 Februari a,s. zullen or zoo goed als iedere week partijen emigranten onder leiding van Heilsofficieren de reis naar Canada maken en bij aankomst van loonenden arbeid voorzien worden, want het Leger dos Heils garandeert werk voor iedereen die werken wiL Voor het komende seizoen zijn eenige nieuwe officieren in Canada speciaal voor deze emigratie aangesteld en ten behoeve van de emigranten zijn in verschillendo plaatsen van Canada nieuwe hotels door het Leger des Heils geopend. Het Hoofdkwartier deelt ons verder mede, dat de Nederlandsche emigranten, die verleden jaar vertrokken, het goed ma- keu en hoegenaamd geen klachten ontvan gen worden, maar wel verschillende dank betuigingen voor de goede zorgen van de Leger des Heils-zijde ondervonden. Behalve de bovengenoemde begeleide partijen zullen er ook gedurende het ko mende seizoen speciale gelegenheden zijn voor het vertrok van vrouwen onder lei ding van vrouwelijke officieren. Voor verdere inlichtingen kan men zich wenden, schriftelijk of mondeling, tot het Hoofdkwartier van het Leger des Heils, Prins Hendrikkade, Amsterdam. Tentoonstelling Eestanrantwezen. Hoewel er nog plaatsruimte beschikbaar is op de a.s. tentoonstelling van hotelbedrijf enz., zal de mededinging voor dezen wed strijd buitengemeen groot zijn. De Vereeniging van Hotelhouders en Res taurateurs, uit Arnhem en omstreken, heeft een vak aangevraagd tot'inrichting van een eetzaal in. optima forma, teneinde in de wer kelijkheid te laten zien een gedokte en door dischgenooten bezette tafel op de dagen dei- speciale wedstrijden en zoodoende den loop en de bediening van een gastmaal te demon- st roeren. Er zal ook een afdeeling komen van be- noodigdheden in menu-zilver en ander metaal betrekking hebbende op hotel- on restaurant- inventarissen, waartoe o. a. exposanten uit Fiankfurt, Brussel en Den Haag reeds me dewerking hebben toegezegd. Weldra zal hier en buiten de stad een aankondigingsplaat verspreid worden, welke hot bedrijf dat deze tentoonstelling tot onder werp hooft, in het verleden en het heden zal voorstellen: de taveerne of het loge ment ten platten lande van voorheen, tegen over het up to date weelderig ingericht hotel met eetzaal van thans. Dir. bel., Invoerr. en Ace. Bij Kon. besluit van 21 dezer zijn, inge volge de Burgerlijke Pensioenwet en ai-t. 4 der bij de wet van G Juli 1900 (Stbl. no. 103) gewijzigde wet van 28 Juni 1898 (Stbl. no. 152), de navolgende pensioenen verleend, als aan C. Gerritsen of Gerrietsen, kommies 1ste klasse bij 's Rijks belastingen, 67G; S. W. Th. Lokerman, kommies 2de klasse bij 's Rijks belastingen, 239; G. Beket, kommies 1 «te klasse bij 's Rijks belastingen 414; A. G. van der Noordaa, deurnaarder der directe belastngen, 886 C. A. II. Struyck, kommies 2de klasse bij 's Rijks belastingen, 469 A. Ph. A. Ammarm, konunies 1ste klasse bij 's Rijks belastingen., 585 A. Kuipers, kommies lsle klasse bij 's Rijks belastingen, /4S9; G. J. J. Greidanus, ontvanger der invoer rechten on accijnzen, 2885. Financieel nieuws. De minister van financiën maakt bekend a. dat op 21 Jan, bij de betaalmeesters in kas wasf 3,035,055.451/2 b. dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art, 11 bis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van f 13,300,160.831/2 c. dat op den genoemden datura in omloop waren aan schatkistpromessen f 10,000,000. en aan schatkistbiljetten f 12,000,000. (»Stct.") YLAARDINGEN, 24 Jan. Tot. onderwij zeres aan do Christelijke school in de Emmastraat (hoofd do heer J. Smit Sr.) is benoemd mej. M. Scholtens, to Rotter dam. STADSNIEUWS. Automatisch lantaarnopstoken, In verband met wat wij dezer dagen, over de proef hier met een automatische lan taarnopsteker mededeelden, ontleenen wij het volgende aan een Duitseh blad, do „Kommun. Praxis": Dit breidt zich! steeds uit. In het midden van den zomer hadden in Duitschland reeds 16 steden, een op- steekinrichting voor alle lantaarns: gedeel telijk ingevoerd was zij in 18 steden en in andere zijn plannen in bewerking. Hier uit mag men w.el afleiden, dat mettertijd hot stelsel algemeen zal worden. Drie systemen dingen om den voorrang. De ervaringen luiden doorgaans uiterst gun stig: gedeeltelijk waren de resultaten zelfs nog gunstiger dan, door de leveranciers was gegarandeerd. Slechts twee gemeenten geven mede- deelingen over de kosten en de besparing aan loonen. Zoo bericht Konigsberg, dat de besparing aan loon zoo groot is, dat in twee jaren de inrichtingskosten zijn afge schreven. Neusz (32,000 inwoners), dat jaarlijks ongeveer 5700 M. aan loonen van opstekers wordt bespaard. Bovendien wordt door het nauwkeurig aansteken en blusschen der lantaarns gas bespaard, om dat, als dit met do hand gebeurt, de lan taarns gemiddeld een kwartier te vroeg aapgestoken resp. te laat uitgedaan wor den. Het toezicht op het goed werken der 600 zelfontbranders is aldus geregeld, dat twee installateuis 's avonds en 's mor gens de yeisehillende straten controlee ren. Dit kost 1500 M. por jaar aan loon. Zoo zal de invoering van het stelsel zich wel voortdurend uitbreiden. Het zal n.l. slechts daar niet joed werken, waar de drukking in het buizennet bijzonder groote hoogteverschillen aanwjjst en dit niet te uitgestrekt is. Een nadeel ontstaat wel voor de lantaarnopstekers, maar hier door zal men zich niet van invoering laten afschrikken. München deed dit wei, maar omdat het bij de straatverlichting hoofd zakelijk verarmde of invalide personen in dienst heeft, die bij ontslag ten laste der armenzorg zouden komen. Tti hot Vereenigingslokaal aan de Broers- vest zal Donderdagavond als spreker optre den de heer J. Zalsmana, zendeling onder Israël, te Rotterdam. Hedenmorgen omstreeks 7i uur is L. Klaasse, 21 jaar, schippersknecht bij J. Mas tenbroek, in de Schie gevallen. Bij hot voorttrekken van de schuit s bij uitgegleden en daarbij in hot water geraakt. De brug wachter J. Koning, slaagde er spoedig in den man weer op he droge te halen, waarna hij in de nabij zijnde branderij van don heer S. v. d. Schouw van droge kleeren werd voorzien. Gemeenteraad. Vergadering van Dinsdag 24 Januari 's namiddags 2 uur. Voorzitter de Burgemeester, de lieer M. L. Hunner lage Grote. Tegenwoordig 16 leden afwezig de heeren De Groot, en v. d. Schalk, welke hebben be dankt, en de heeren Nolet en Evers met ken nisgeving, en de heeren Ris en v. d. Velden. De notulen van de ergaderi.ng van 20 December j.I. worden goedgekeurd, terwijl die van 10 Januari j.I. worden aangehouden. Medodeelingen. Burgemeester en Wethouders doelen mede dat bij hum College is ingekomen: Van Gedeputeerde Staten dezer provincie, Missive d.d. 16/17 Januari j.I. B no. 383 (3e Afd.) G. S. no. 60, ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit d.d. 10 Januari j.J., tot wijziging van de begrooting van inkomsten en uitgaven, dienst 1910, met 3000. Kennisgeving. Idem, Missive d.d. 16/20 Januari j.I. B no 332 (3e Afd.) G. S. No. 67/2, ten ge leide van hun beschikking op het adres van A. Franken, inzake zijn aanslag in de plaatselijke inkomstenbelasting, dienst 1909/ 1910, waarbij is besloten reelamant'a aan slag van de 3e naar de 2e klasse terug te brengen. Kennisgeving. De heer v. d. Velden komt ter verga dering. Ingekomen stukken. Van Burgemeester en Wethouders, Mis sive houdende voorstel om, naar aanleiding van cenn Verzoek van de Vereeniging van Oudstrijders „Het Vaderland getrouwd", om eenmaal per maand in een der lokalen van don Doele te mogen vergaderen, hun een algeiïieene machtiging te verstrekken om voor dergelijke doeleinden lokalen, van den St. Joris-Docle in gebruik te gevon en daar voor regelen te stelen. B. en W. stellen voor die machtiging te verstrekken,, waartoe werd besloten. Idem, Missive ten geleide van het jaarrap port van den Havenmeester over 1910. Kennisgeving. Idem, Missive houdende hun advies op hot adres van eigenaren van huizen aan de Oosterstraat en Oostsingel Westzijde, daarbij verzoekende ontheven te worden van de ver plichting tot het uitdiepen en schoonhouden der slooten achter hun panden. Tor visie gelegd, ter behandeling in een vol gende vergadering. Van Administrateuren der fondsen van de vernietigde gilden, Missive ten geleide van de rekening en verantwooiding van hun be- heei over het jaar 1910. In handen van de Financiëele Commis sie gesteld om advies. Van de Kamer van Koophandel en Fa brieken, Missive ten geleide van de rekening van ontvangsten en uitgaven, dier Kamer over 1910 met do daarbij behoorende be wijsstukken. In handen van de Financiëele Commis sie om adves. Van J. II. Scheuerman, Missive houden de namens de familie do medcdeeling dat den 4en Janüari j.I, is overleden mej. J. Timmermans, wed. C. van der Mark, welke een toelage van, de gemeente genoot van 2.per week, waarvoor tevens den dank werd betuigd. Kennisgeving. Van J. 0. van der Valk, Adres houden de verzoek hem opnieuw voor 3 jaar .te wil len verhuren hot woonhuis met erf aan den Rotterdamsehen dijk 108, tegen een jaar- lijkschen huurprijs van 205. In handen van B. en W. om advies. Van Regenten der Hofjes van Bclois, Adres lioudende verzoek aan hen in eigen dom te widen afstaan den grond van de voormalige turfschuur en erf, gelegen aan de Raam alhier, kadaster sectie A No. 393 en 938, Vrij opgeleverd tot den prijs van 2400.—. In handen van B. en W. om advies. Van J. J. Zuidenm, Missive houdende dankbetuiging voor zijn benoeming tot on derwijzer aan school D, welke hij 1 Fe bruari a.s. hoopt te aanvaarden. Kennisgeving. Van de Commissie van toezicht op liet Middelbaar Onderwijs, Missive houdende aanbeveling ter benoeming van twee vrou welijke leden in die Commissie. Aanbevolen worden in alphabetische volg orde: 1. Mevr. II. van HasseltVan Rees en mevr. C. v. d. SchalkNieuwhof; 2. mevr. E. JanssenLa Verge en mevr. A. Koene Berding. Ter visie gelegd ter benoeming in een volgende vergadering. Yan de Typografenvereeniging nAdel- phismus", Adres waarbij instemming wordt betuigd met het voorstel vsan het raadslid, den heer P. de Bruin, tot scheiding van het Werkloozeni'onds en de Gemeentelijke Ar beidsbeurs. Hierop zal worden gelet wanneer heit on derwerp waarop het betrekking heeft, straks aan de orde komt. Van den heer mr. S. J. Blaupot ten Gate, Iciraar aan de Hoogere Burgerschool alhier, Adres houdende verzoek hem vergunning te verkenen te 's-Gravenhage te wonen. Van J. P. Koppenhagen, Adres houd in de verzoek, niettegenstaande B. en W. on gunstig adviseeren, hem toch voor de 3 uren, waarin hij aan de 2e klasse B der Bur- gei-Avondschool les geeft, in de plaats van ren tijdelijke een vaste aanstelling te geven, mei memorie van toelichting. Hierop zal worden gelet wanneer het on derwerp straks aan de orde komt, welke op voorstel van B. en W. werd bepaald in de volgende vergadering, terwijl dan tevens een prae-advies over dit adres zal gegeven worden. In handen van B, en W. om advies. Aan de orde is: Benoeming. 1. Benoeming van een lid der Commis sie van Administratie der fondsen van de vernietigde gilden (vacature-dr. M. A. Brants). Aanbevolen worden: lo. de heer M. L. JIonnerLige Grete; 2. de heer J. M. van der Schalk. Alvorens de benoeming geschiedt stelt de heer Goslinga Voor om deze benoeming voor 6 jaren te doen geschieden, hetwelk bij ac clamatie wordt goedgekeurd. Benoemd wordt de'heer M, L. Honner- lage Grete met 13 stemmen, 2 op den heer J. M. v. d. Schalk en 1 op den heer J. Dinkelaar. Eervol ontslag. 2. Verzoek van mej. A. C. G. van Waas om eervol ontslag als onderwijzeres aan school G /met advies van B. en V. Het gevraagde ontslag wordt eervol ver leend met ingang van 16 April e.k. Definitieve aanstelling. 3. Verzoek van den heer J. P. Koppen hagen om hem voor de 3 lesuren aan de 2e klasse Bi der Burger-Avondschool een definitieve aanstelling te verleenen, met advies van B. en Wi Dit voorstel wordt aangehouden zooals boven is besloten. Elders wonein. 4. Verzoek van den heer J. P, Koppen hagen om hem ontheffing "te verleenen van de verplichting om in deze gemeente te wonen, met advies van B. en W. Besloten werd aan adressant mede te dee- len, dat geen definitieve ontheffing verleend kan worden, doch wel van jaar tot jaar, het welk nu voor een jaar werd verleend. Burgerlijk A mbte naar. 5. Verhooging van de begrooting voor 1910 van het Burgerlijk Armbestuur, met advies der financieele commissie. Overeenkomstig hot advies der Financiéele Commissie werd besloten tot goedkeuring der verhooging dezer begrooting met 100. LagerOnderwijs. 6. Voorstel van B. en VI tot wijzi ging der verordening tot regeling van het getal dor openbare scholen en van den omvang van het openbaar lager onderwijs is deze gemeente. De verordening werd, na artikelsgewijze behandeling zoonis ze was voorgedragen, vastgesteld. Beantwoording vragen. 7. Beantwoording door B. en W;. van verschillende bjj de behandeling der be grooting voor 1911 gestelde vragen, met d aa rb ij b eh o o re nde voorstellen. Do heer v. d. Meer vraagt om nog meer trappen aan het Oosterhavenhoofd aan te brengen en doet het voorstel nog 3 trappen er bij te plaatsen. Dit gedeelte werd nu nog aangehouden tot een volgende vergadering. De voorstellen van B. en "W. nl. tot hot aanschaffen van een 5-tal boeien met lijnen, waarvoor een bedrag van f 95.-— noodig is, en hot aanschaffen van schoeisel voor de brug- en eluiswacrters, werd na eenige discussie aangenomen. Dtf overige punten werden na korte bespreking voor kenisgeving aangenomen. Beerputtenkwestie. 8. Mededeelingen van B. en Wj. omtrent de oplossing der beerputtenkwestie, mede naar aanleiding van het adres van J. W. E. B. Olivier en C. M. Beining, betreffende een aanvraag om te bouwen aan de Dam- laan. Deze mededeelingen werden voor konnis- geving aangenomen. Instructie Dir. Arb. Beurs. 9. Voorstel van B. en W|. tot vaststel ling eener instructie voor den Directeur der Arbeidsbeurs. Na artikelsgewijze behandeling werd deze instructie vastgesteld. Werkloozenfonda. 10. Behandeling van het voorstel-De Bruin, betreffende scheiding van het Be stuur van Arbeidsbeurs en Werkloozen- fonds, met de daarop ingekomen adhaesie- betuigingen van do afdeelingen Schiedam van den Alg. Ned. Typografenbond on Al gemeen Ned. Timmerliedenbond en advies van B. en V'. Hierbij werd tevens gelet op hot heden ingekomen adres van de Typografenvereeni ging „Adelphismus". Hierover voerden het woord de heeren De Bruin, Goslinga, Wittkampf en v. Wes- tendorp. ten slotte werd het voorstel van B. en W, om hierop niet in te gaan, doch art. 6 on- tranderd te behouden, aangenomen. Plantsoen aanleg. 11. Voorstel van B. en W, tot h'et ver leenen van een crediet voor den aanleg van een plantsoen nabij het Station. Hierover voert het woord de heer Witt kampf, welke door den heer Van Westendorp wordt beantwoord. Vertier voeren nog liet woord de heeren mr. Jansen, De Bruin, Lagervey, de Voor zitter en mr. v. Briel Sasse. Tijdens de behandeling van dit voorstel verlaten achtereenvolgens de vergadering de heeren Goelinga, Van der Meer, en Van der Drift. De Raad verklaarde zich bereid een be drag van 2000 beschikbaar te stellen voor den aanleg van het plantsoen nabij het Sta tion, zoodat B. en W. zch nu tot den Mi nister van Waterstaat zullen wenden tot ver krijging der daartoe noodige vergunning. Uitbreidingsplan. 12. Voorstel van B. en W„ tot vaststel ling van het plan van uitbreiding voor liet Noordelijk gedeelte der Gemeente, met behandeling van het ter zake ingediend bezwaarschrift van den heer II. Jansen. Dit voorstel weid nog aangehouden tot de volgende vergadering. Grondverkoop. 13. Verzoek van G. H. Vogelezang om een strook gemeentegrond langs do Brou- werstraat te koopen ,met advies van B. en W, Do heer Vogelezang had gevraagd aan hem den noVens zijn pand aan de Hoofdstraat No. 135 gelegen grond in de Brouwerstraat te verkoopen voor f 25.per strekkenden Meter. In den loop van hot vorige jaar had de heer Jargons een zelfde verzoek gedaan, doch hem is toen medegedeeld, dat de ge meente bereid was dien grond af te staan tegen 35.per strekkenden Meter, zijnde den prijs van de bestrating en rioleering daar ter plaatse. Ook nu stellen B.en W. voor dit aan adres sant te berichten, onder medcdeeling dat zij het gedeelte tot afschuining op don hoek niet in rekening zouden willen brengen, waardoor de totale lengte werd 8.25 in plaats van 9.60 M. Overeenkomstig het advies van B. en W. werd beslist, met aanteekening van den. heer Koopmans. Opheffing eener voorwaarde. 14. Voorstel van B. en W. om hen te machtigen aan C. Boele, ten behoeve van den verbouw van zijn woningen ploegstraat 31, 33, 35 en, 37, ontheffing te verleenen, van een bepaling, waaronder indertijd do grond door de Gemeente is uitgegeven. Deze bepaling luidt dat achter de huizen ten minste 3 ellen onbebouwd moet blijven. Waar nu, nadat de keukentjes gebouwd zijn, pl.m. 3 M', openblijft en deze keuken een hcele verbetering voor deze panden zullen zijn, stellen B. en W. voor hen te mach tigen ontheffing van die bepaling te verlee nen, waartoe; werd besloten. Volksbadhuis. 15. Verzoek van de vereeniging „Schie- damsch Volksbadhuis", betreffende garan tie van rente en. aflossing ter zake van gelden op te nemen voor de oprichting van een nieuw* Volksbadhuis en in ver band daarmede verhooging van de toege zegde subsidie der Gemeente, met advies van B. en Wi. Overeenkomstig dit advies werd besloten overeenkomstig het bijgevoegde ontwerp-be- sluit, waardoor de gemeente garandeert een bedrag van 900'.aan rente en aflos sing gedurende de eerste 10 volgende jaren, terwijl, wanneer de Gemeente rechtstreeks aan de Spaarbank betaalt, de verconiging aan de Gemeente in ieder van die tien jaren zal terugbetalen hetgeen zij blijkens de reke ning en verantwoording minder dan liet door de Gemeente aan de Spaarbank betaalde be drag aan subsidie van de Gemeente behoeft. Verder werd nog bepaald dat met do in richting dit jaar nog moet worden begon nen en tijdstippen werden vastgesteld voor de indiening der rekenng en begrooting die

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2