goede invloed van de schooi gesteund en tlaui weikt de schooi na, overigens wordt de goede invloed van de school.reeds gedurende de schooljaren tegengewerkt, otn na do school jaren spoedig spoorloos te verdwijnen, liet roti inderdaad een wonder rijn nis het, anders ware. De bedelkoning David David KoDehmel uit llomel in This-isclr Polen ducht sim jong n' tuut er over na, hoe men rijk wordt.'Daar la» hij een- op een dag in eerr krant dat ergen> in een stad een bedelaar gestorven was, die een groot kapi taal in zijn matras had nagelaten. Dal im poneerde dors kleinen David geweldig: zon- tler te wciken rijk te worden. Nauwelijks Vtoiliuit jaar oud verliet hij zijn vader-tad en ging Polen bereizen om het bedel we/en te Ixv-tudeoien. fTij vond dut het overal hloei- dc, dotdr dat er een organisatie en een a-"t systeem orilhruk. Ll'j .-richtte dus overal l>e- delorgariisities, welke door zijn systeem en maler zijn controle tot hoogen hlooi kwam. Hij stichtte bodel^cholen. geheime natuur lijk, waarin de theorie van het bedelen vol gens heel vomlreïfeliike methoden geleerd word. Wm zoo'n school had nfgchxrpen, svtrs in staat zijn gulden per dag Ie verdienen. Bij zijn vele reizen leerde koning David ook liet vrouwelijke bedelper-ourei kennen en dal werd zijn ongeluk, llii maakte de mooie meisjes eer-'t het hof en huwde or in •ver schillende steden. Zijn vrouwen waren vlij tige, spiUrUame bedelares-en, welke hij hot geld afnam en Isoveudien ko-tte hern dan het verblijf in /.nik een stad niets. Onge lukkig duurde dit leventje niet heel lang, want op een dag word Koh-elunel door do politie in hechtenis genomen, bo-cluildigd van veelwijverij. 1 Tij had niet minder dan twintig vrouw en gehuwd. Het proces zal wel cttriotisc dingen aan liet licht brengen. Per fiets door Afrika. Een der origineelste reizen, welke ooit dn Afrika ondernomen zijn, is zoo juistd door twee jonge Engelschcn teneinde ge bracht. In den zomer van het vorige jaar besloten de liecren Fiauk -Melland en E. C'olmeley, die beiden als districtsreehters in Oost-Rhodesië zijn aangesteld, op fiet sen een tocht door midden-Afrika te on dernemen en te trachten Kaïro te berei ken. In Juli gingen zij op weg en den lOcn Januari van dit jaar kwamen zij vveikelijk op hun bestemming aan. Zij hebben 5700 Engelsche mijlen in 170 dagen afgelegd. Een en vijftig dagen lang ging bet door Duitsch-Oost-Afrika, deels te voet, deels per fiets. Do wegen waren natuurlijk zeer slecht en bij het begin van de reis brak direct één dor fietsen, zoodat zij het daarop met één fiets moesten doen, en bij afwisseling liepen en fietsten. Op hun tocht ontmoet ten zij een reeks van interessante stam men. Wat de jacht betreft, tlic vvas in ver schillende gedeelten uitstekend. In twee 'dagen die zij aan de Ugalla rivier door brachten, zagen zij niet minder dan zestien verschillende soorten wild en wilde dieren. Driemaal brachten leeuwen hun een be zoek, cn op twee" avonden schoten de reizigers niet minder dan zestien kroko dillen; verder schoten zij 3 olifanten, een luipaard cn een menigte ander wild. Per boot gingen zij over hel VTcloriarneer. Den dag na Kerstmis kwamen zij te Gotulokoro aan. Daar verkochten zij hun fietsen en voeren per boot den Nijl iot Khartoem en vandaar naar Kaïro. ALLERLEI. ONDER DE PANTOFFEL STAAN. Aan ieder is wol deze spreekwijze en haar beteekenis bekend, niet allen echter weten, waarvan zij afkomstig is, en hoe het komt, dat die pantoffel het zinnebeeld is geworden der heerschappij van de rouw over den man. Een Zwabischc Augustijner monnik, Be- nediktus Analinus genaamd, verhaalt er ons het volgende van: Yooi onheuglijke tijden leefde er een ge weldige ridder, Polyphemas met het ijze ren voorhoofd genaamd. Na langdurigen strijd hadden de Keizer en de Paus vrede gesloten en ter viering hiervan groote feesten cn toumooien aan gelegd. Er werd bevolen, dat bij de rid derfeesten iedere kampioen 6f de kleuren van den Keizer, óf die van den. Paus zou dragen. Polyphemus zwoer evenwel,, nooit een teeken der dienstbaarheid te zulten dragen en verklaarde, toert hem gedreigd werd met rijksban en banvloek, dat hij deze trotseeren zou. Toen kwam echter zijn gemalin Beatrice en bad hom dringend om harentwil een der kenteekenen te dragen, en toen hij haar barseh antwoordde: .Nopit of nimmer!" brak zij in een stroom van tranen uit, en verweet hem, dat hij haar niet liefhad. Vergeefs verzekerde de ridder het tegen deel, hij wilde het zelfs iri een strijd met twaalf blanke ridders bewijzen, zij snikte slechts nog heviger. „Als gij nog slechts een vonkje liefde voor mij koesleidct, zoudt gij eerr der tee- kens op uw helm hechten," en daarmee ging zij in haar kamer err liet den ver bouwereerden Polyphemus aan de gesloten deur staan. Op dat oogertblik klonken de signaaltrompettcn; half onbewust greep do ridder de kleine geborduurde pantoffel, die de toornige schoone in de haast had ver loren, bevestigde die aan zijn helm en ijlde natu' het tournooiveld. Hier kwamen hem de herauten tegemoet en vroegen: „Stelt ge u onder den scepter of den kromstaf?" „Onder de pantoffel!" riep hij, sprong op de kampplaats, en begon een ridderappel zooals men nog nooit had gezien en waar uit hij als ovenvimraar te voorschijn kwam, zoodat 's Keizers zuster hem eigenhandig den prijs, een met goud geborduurde échar- pe, toereikte, hem daarbij toefluisterend: „lieer ridder, gij stelt u noch onder den paus, noclt onder den Keizer, u vermag geen man te overwinnen,, maar onder de pantoffel staat ge toch!" Wat zij hem zachtjes had toegevoegd, herhaalde spoedig liet geheele land, en het duurde niet lang, of het bleek, dat meer hebben de heerschappij over de pantoffel erkenden, dan die van den scepter en den kromstaf. EEN NUTTIGE BOOM. De Eucalyptus, in alle opzichten zoo nuttige boom, is ook voorbestemd de we reld te bewaren voor gebrek aan hout. Dit is gebleken uit vele proeven, welke vooral in de dalen langs de Zuidzee-kuston van Californic werden genomen. Een Euca lyptus groeit verwonderlijk snel. Een groote uanplauting, die pas van 25 jaar her dag- tepkent, is drie- of viermalen omgehakt cn rru staan dc hoornen weer hoog en flink. i Het hout is voor allerlei doeleinden geschikt, voor vademhout, heipalen, brand hout, cuz. liet kan. gezaagd worden tot bouwmate riaal, en wordt gebruikt voor meubelen, plaveisel, schepen, bruggen, schuttingen, hekken, enz. Ook de olie, welke de Eucalyptus ople vert, is van groote waarde voor den han del als medicijn. In California is die olie een huismiddel voor bijna alle inwendige ziekten, van gewone verkoudheid at, tot longteoring toe. Dc kinderen maken kandijsuiker uit den honing van den boom en vlechten kransen van zijn fraaie bloesems. AMERiKAANSCIlE HUWELIJKSGEBRUI KEN EN BIJGELOOF. Amerika, het land der ontdekkingen cn uitvindingen, kan zich ook beroemen het land der overdreven modes te zijn en hier aan vallen ongelukkig de goede, ouderwet- sclre huwelijksgebruiken langzamerhand ten offer. Zoo kwam onlangs een rijk paar op het eigenaardige denkbeeld, niet moer itr een door rnenschenhanden gesticht gebouw te trouwen, maar in Gods vrije natuur, ou der den bloolen hemel op den top van een berg, rrog vóór zonsopgang. Tot dit doel begaven zich de bruiloftsgasten, waar onder een geestelijke, reeds op den voor avond op den berg, waar sierlijke tenten voor hen opgeslagen waren. Na voleindi ging der ceremonie, verliet men in ge reedstaande rijtuigen deze moderne huwe- lijksplck, om op minder ongewone wijzo het feest verder te vieren. De allerlaatste nieuwigheid werd echter ingevoeld door ecu bruidspaar, dat cutree- kaarten van twee shilling uitgaf, die alleen toegang gaven tot de kerk. Des ondanks moeten vijfhonderd gasten het kerkelijk huwelijk hebben bijgewoond, zoodat men duizend shilling er mee verdiend heeft. Ook de keuze der bruidsmeisjes hangt in jong Amerika niet meer af van den graad van vriendschap of verwantschap, maar van de zucht door iets buitenge woons de belangstelling in wijde kringen op zich te vestigen. Zoo worden jonge da mes, door rang. schoonheid of positie be kend, door zulke bruiden gekozen, die een belangrijken overvloed van don Mammon bezitten, want uit dankbaarheid voor deze kleinen dienst, krijgt het aldus uitgerroo- digdc bruidsmeisje car te b lanche van alle uitgaven, die met haar kostbaar toilet samenhangen en bovendien nog van don bruigom een kostbaar cadeau. Minder praktisch dan romantisch han delde een jonge dame, die gedurende do huwelijksplechtigheid een kussen gebruikte om op to knielen, dat met de liefdes brieven van haar bruigom gevuld was. Dan moet nog een aardige gewoonte ver meld worden, die zich niet alleen in Amerika, maar ook in Groot-Britannië heeft ingeburgerd. Als t rouwmuziek wordt name lijk ter cere van de nationaliteit van bruid en bruidegom slechts zulke gekozen, die voor het jonge paar nationaal belang heeft. Deze mode heeft het voordeel, lang ver geten, maar dikwijls heel mooie, oude balla den en volksliederen voor bet nieuwe ge slacht ten gehoore te brengen. In scherpe tegenstelling met deze hy permoderne huwelijksgebruiken, staat het oiule bijgeloof, dat zich nog heden ten dage heeft weten staande te houden. Zoo wordt aan een bruid voorspeld, dat voor wie in Januari trouwt, het grootste geluk be stemd is, als zij maar het noodige ge duld heeft het af te wachten. Het leelijke sneeuw- cn regenweer in Februari, is eveneons een goed voorteeken voor de bruidzij zal in gestadige een dracht mot haar echtgenoot door het leven gaan. Wanneer zij echter tijdens de woeste Maartsdie stormen baar verbintenis sluit, kan zij cr oj> rekenen, haar tenten in een vreemd land op te zullen slaan. Ook de wispelturige Aprilmaand voor spelt de bruid niet veel goeds, maai een leven vol wisselingen. Niet veel beters geeft de wonderschoone maand Mei haar te ho pen, 'die aan een jong huishouden gedurig komen en gaan van vrienden en bekenden belooft, maar geen duurzame vriendschap. Daarentegen is de rozenmaand Juni een geluksmaand voor iedere bruid, die haar lot hinvelijksmaand kiest. Geuren en bloeien daarentegen de bloe men in Juli met verkwistende pracht, zoo zijn haar kort bestaan der bruid een waar schuwing, dat ook in haar later huwe lijksleven de bitterzoete ervaringen de over hand zullen krijgen. Daarentegen houdt een huwelijk in Augustus gesloten, do echte lieden in trouwe kameraadschap samen. Wie echter de gouuon, h'eldere herfstzonne- schijn van September op haar huwelijksdag beschijnt, die neme hem aan als de belofte voor oen gelukkige toekomst. Bestrooien daarentegen de vallende bla deren van October den weg der jonge bruid, zoo wacht haar veel arbeid cn menige ontbering in het verdere leven. Anders beïnvloeden de Novembernevels het lot, wie zij ring en sluier kussen, die is Voor glans en rijkdom uitverkoren. Ce schoonste profetie brengt Kerstmaand December aan bet jeugdige paar-, want zij belooft een gedurig toenemen der liefde tussclïen de eentgenooten, hetgeen als hoogste geluk en grootste schat voor bei den onontbeerlijk is. NIEUWTJES VAN HIER EN DAAR. Te Versailles nam Maurice Farrnan voor- loopige proeven met een draadlooze instal latie aan zijn aeroplane bevestigd, en bracht met succes over een afstand van bijna tien mijl berichten over. Farman hoopt spoedig in de gelegenheid te zijn op een afstand van zestig mijlen communicatie te kunnen krij gen. Een Servisch onderwijzer, Medakovircli genaamd, heeft 'dc meest succesvolle on derwijsmethode ontdekt, die tot heden be stond. Op zijn school wordt iedere leerling voorzien van een chocolade alphabet, en zoodra bij goed zijn naam kan leggen, mag hij het opeten. liet maken van woorden wordt op dezelfde manier geleerd. De leer lingen van meester Medakoviteh' kunnen gemiddeld in drie dagen lezen. Harry Mitchell, geboortig uit Leicester, vierde op Kerstdag zijn lOöden verjaardag, in zijn huis in Derwent Street, Washing ton. Gevraagd naar liet geJieim van zijn gezonden en opgewekten ouden dag, ant woordde Mitchell, dat hij het zoover ge bracht had met zoo weinig mogelijk te eten err zooveel mogelijk te drinken. Vele jaren geleden gaf hij het rooken op en is een ijverig lezer van couranten cn tijd schriften. Zijn grootste genot is iederen avond kaarten, waarbij hij een glas rum drinkt. Het Japansch'e Gouvernement heeft on langs 18.000 horloges besteld, die per stuk niet meer dan 0 gulden mogen kosten. Zij zijn bestemd om uitgedeeld te worden onder dc officieren en minderen in het leger, die zich in den oorlog onderschei den hebben. De eenige vogel, die vliegende zingt, is de leeuwerik. Zeven achtste van het brood, dat in Lon den gebakken wordt, is vervaardigd uit buitonlandsclie tarwe. Rieten pennen, evenals de stalen aan het einde gespleten, zijn gevonden in de Egyptische graven, die dagtcekenen van 2500 jaar vóór Christus geboorte. Er zijn in Venezuela 200 mïllioen acres bosohgrond, waarop alle verschillende soor ten ebbenhout groeien, zoowel als rozen-, satijn- en mahoniehout. Bijna de helft van de geheele bevol king der aarde woont in China, Indië en Japan. - t ANECDOTEN. „Hebt uw naasten lief, als u zelf," sprak de dominee met veel ernst „Thomas," fluisterde dc vrouw tot haar man, die naast een knappe, jonge weduwe woonde, „dat is geen plaats voor je, ga mee." k1 Kleine man (dreigend): „Zeg eens, mijn heer Harp, heb je mijnheer Stip gezegd, dat ik een leugenaar ben Groote man (koel): „Neen, mijnheer. Vol gens mijn opinie hoeft men mijnheer Stip zoo iets niet te zeggen," Bezoeker: „Gaat uw klok gelijk?" Vermoeide gastvrouw (wier geduld cn beleefdheid op zijn): „0, neen, die noemen we „de visite"." Bezoeker: „Wat een vreemde naam! Wparom?" Gastvrouw: „Omdat hij niet weet wat gaan is." Eigenaar van een schoenen- en laarzen magazijn tot nieuwe bediende; „Welke grootte van schoen moet een vr.ouvv met een voet No. 4 hebben?" Bediende: „No. 4." Eigenaar: „En hoe verkoop je haar een No. 4?" Bediende: „Door haar te zeggen, .dat het 'een No. 2 is." Eigenaar: „juist. Met jou zal het tgaari," - k De Bruin, Jansen en Smit, respectievelijk studenten in de rechten, de godgeleerd heid en de medicijnen, bespraken de ver diensten van hun toekomstig beroep: „Wij straffen 'de misdadigers," zei De Bruin, „en geven eerlijken menschen wat hun toekomt." „Ja," merkte Jansen aan, „maar wij wijzen den menschen den weg naar den hemel." „Dan zijn wij nog de beste van allen," bracht Smit in het midden, „want wij zen den de menschen er heen." ÏIET GEBRUIK VAN DE TONG. Een wijs cn deftig heer examineerde een kleine klasse. In den loop van liet examen moesten do Irizonderheden van de vijf zinnen uitge legd worden. „En nu, kinderen," vroeg de examinator, „waarvan is het oor het orgaan?" „Van het gehoor," antwoordden velen. „En waarvan liet oog?" „Van hot gezicht!" „En de neus?" „Van de reuk." „En de tong?" Geen antwoord. „Kom nu," sprak de examinator, met vriendelijke stem, „waarvoor zeg je, is de tong?" „Om uil te steken." KLEINE MAAT, Een oude dame, die een groot deel van haar geld, verdiend had met het vcikoo- pen van brandewijn, weid, toen zij op haai' sterfbed lag. bezocht door een dominee, met wien ze, zooals bij die gelegenheden altijd gebruikelijk is, haar wereldlijke en geestelijke zaken besprak. Haar wereldlijke schenen in een bloeienden toestand te zijn, want zij liet een groote som gelds na. „En ge zegt me, juffrouw, dat ge zoo veel geld hebt?" sprak de dominee. „Ja," antwoordde de juffrouw, „dat heb ik." „En ge zegt rnc ook," ging de dominee voort, „dat ge dat verdiende door dc bran- dewijnllesch te vullen?" „Neen, neen, Nominee," sprak de ster vende juffrouw, „dat zei ik niet. Ik ver diende het meeste met de flcssehcn niet geheel te vullen." ¥0011 DAMES. WREKEN HOED MOETEN WIJ DRAGEN? Als een vrouw scherpe of beslist voor uitstekende trekketi heeft, moet zij fioeden vermijden, die naar achter staan of van het gezicht af. Zulk een vrouw dient een hoed te dragen, die zeef vooruitsteekt en h'eur haar moet zoo los en gekruld mogelijk zijn, terwijl oen passende voile wonderen uitwerkt. Scherpe omtrekken van hoeden moeten ook door haar vermeden worden. Randen van kant en neervallende passen zijn ook zeer geschikt. Als de trekken onregelmatig zijn, staat een hoed met de pas hier en daar inge drukt, meestal het best. De vrouw met vooruitstokendon neus Heeft veel om tegen te strijden. Haar hoe den moeten geen strakke omtrekken heb ben en flink vooruitgezet worden, waar door de grootte van het lichaamsdeel een weinig minder zal schijnen. Aan den anderen kant moet de vrouw met een kleinen of platten neus geen hoed dragen, die zoo naar voren valt, dat het neusje nog onbeduidender schijnt, noch' een "rooten hoed, die het geheel doet weg haken. Een hoed van middelmatige afmeting, met kleine bloemen of kanten strikken, of met zeer groote ruches, moet door haar worden gedragen. Met een smal gezicht en fijne trekken moeten groote hoeden nooit samengaan, zelfs als de gestalte groot en slank genoeg is om ze te dragen. WEG MET DE RIMPELS. Het is niet altijd de ouderdom, die de onaangename rimpels trekt in onze voor hoofden en rondom onze oogen. Er zijn grootmoeders, wier gelaatstrekken nauwe lijks een rimpel vertoonen, en kleindochters, wier voorhoofden zoo doorgroefd zijn, als waren zij zestig. Tijd is niet verantwoordelijk voor deze onaangename lijnen. Velen van lïen kunnen zeker wel te wijten zijn aan ergernis. Als iemand de gewoonte heeft over alles to tobben, wat verkeerd gaat of verkeerd zou kunnen gaan, zal zijn gezicht weldra lie geschiedenis van al zijn getob vertoonen. Kwaad humeur brengt tcekens ruin, moeilijk weg te cijferen, veel loelijker dan die, welke lange, gelukkige jaren veroorzaken. WENKEN. Middel tegen verkoudheid of influenza. Men neemt een handvol kamillen oneen handvol vlierbloesem, een eetlepel komijn, een eetlepel anijs, legt alles in eerr wascli- kom, giet cr twee kan kokend water over' h'een, houdt het hoofd boven de opstijgende dampen en laat zo in neus cn mond trek ken, terwijl men een doek over het hoofd werpt, die tot over den rand der kom reikt. Na ccnigc uren herhaalt men de behan deling. Men kan liet water afgieten, kokend laten worden en weer over de kruiden gieten. Dit eenvoudig middel geeft dadelijk verlichting. Veel slapen, weinig eten en het drinken van kortdo of warme kwast helpt bij deze ziekte het best. Honing" als slaapmiddel.' 1 Vóór liet naai- bed gaan moet men ge regeld" éón of twee. koffielepels honing in nemen, daar-deze) blé«Ivormènc(, voedzaam en voor zenuwachtige personen bijzonder kalmeerend is en Weldadigèn' slaap bevor dert. Wie den honing niet'alleen kan eten, moet zo op een stukje broodr'of beschuit smeren ofmet melk drinken. Zwarte pianino's, fioudt men steeds biank en glanzend als men ze van tijd tot tijd met lijnolie en spi ritus afwrijft. Men maakt van zacht oud linnen een tamelijk grooten bal, doopt dien in het mengsel en wrijft orde piano vlug mee af. biet een nieuwen linnen doek wordt dan goed nagepoetst en met een zeemle der-en lap ze op het laatst droog en glan zend gewreven. Tedere vlek' wordt 'op deze wijze verwijderd en het politoer blijft lang glanzend. TOOK KINDEKEN. ROSIENTJE PEPÉ,R"K0EK.' (Slot.) „Neen, neen, dat kan niet," piepte Ro- sientje, en toen Marietje haar smeekte, haar do punt van haar neus terug te ge ven, was dat'ook te vergeefs. En cr werd alweer op de deur geklopt. Nu was het de, vader, ca de angst der beide kleinen steeg ten top. Zooals zij cr, nu uitzagen, kondon zij zich' niet aan huil ouders vertoonen. Daarbij viel liet Marietje in, dat Papa zoo graag uit gek heid Jan aan dc ooren trok, en na kon dat niet meer. Toen kreeg Marietje erg medelijden met haar broertje en waagde nog eon laatste poging. Schuchter en ern stig, als zei ze een gebedje op, fluisterde ze zacht in het honingglas: „Rosientje Peperkoek, geef als 't u. blieft alleen Jan zijn ooren terug." Rij kwam evenwel juist op do gedachte, dat hij zoo goed en zoo kwaad als het ging, zijn haar wel over zijn ooren kon trekken. Marietje daarentegen, was er veel erger aan toe, hij drong haar dus zacht op zijde, oil fluisterde: „Luis ter eens, Rosientje, wees nu eens zoo goed als oom Frans, die neemt Marietjes neus altijd maar uit de grap weg,.en zet hem er dadelijk weer aan, en eigenlijk doet hij hel geloof ik in 't geheel niet; het is zijn duim maar, die hij heel stijf tusschen zijn wijs- en middelvinger steekt.'b Toen klokte het plotseling heel vreemd in het hoogc, groote glas; want dat de kin dertjes het een voor het ander zoo smeekte, ontroerde Rosientje Peperkoek, en heimelijk vergoot zij een traan en zou hun nu gaarne hebben geholpen. Maar helaas 1 iets wegtooverc-n kon zij wel, maar om het terug te geven, daar kwam' haar lieele groote familie aan te pas. Slechts als die wilde, kon het ge beuren 'Met gespannen aandacht luisterden de kinderen toe, welk antwoord of ze zouden krijgen. Doch zij hoorden niets dan wat sissen, rommelen en klokken en wisten niet, wat dat beteekende. In het dikke honingglas werd namelijk familieraad ge houden over de beide kleine zondaars, door oom Marccpein, tante Schuim, den chocoladeoom en tante Praline, den vroo- lijken neef Suikergoed en eindelijk tanto Krom. Zij zaten in den buik' van het j>las als gepaikte haringen on daar zij het er maar niet over eens konden worden, of Marietje en Jan nu voldoende gestraft waren of niet, borrelde, bruiste en siste het al maar sterker. Ten laatste wilden zij den kinderen het leed, dat zij veroorzaakt had den, allen vergeven, op tante Krom na, die volhield dat het den kleinen niot goed meer gaan mocht, zoo lang haar lief Ro sientje er zoo toegetnJceld uitzag. Toen sprong snol besloten zoodat lïot een harden knal gaf, waarbij Jan en Marietje van schrik opsprongen neef Suikergoed uit het glas, haalde Rosientjcs neuspuntje en do beide, rose oorlelletjes, die nog steeds verstrooid op dc plank lagen, en ging hiermee weder naar do zijnen. Daarbij kleefde hij bij Rosientje alles met do fijn ste gesmolten suiker weer vast, zoo, dat zelfs het meest verwende oog het niet liatl kunnen ontdekken. Op hetzelfde oogenblik voelde Marietje een lichte ruk aan haar neusje en het was weer mooi cn juist zooals het vroeger geweest was. En Jan kreeg links onrechts van het hoofd een kleinen klap, en zijn ooren waren weer heel. Toen riepen zij „\V,el bedankt, Rosientje," sprongen naar do deur en liepen, hoewel zu beiden nog betraande oogen hadden, naar hun ouders. En mama sprak: s,Nu begrijp ik, waarom of jullie niet gekomen bent, want Jan's schort is geheel gescheurd, en Marietje h'eeft haar nieuwe haarlint verloren, l,,Een beetje vuil zien jo pantoffeltjes er ook wel uit," verklaarde papa; maar bij was goed in zijn humeur en trok Jan aan zijn ooren, terwijl oom Frans, (lio toevallig juist, gekomen was, uit de aar digheid Marietjes neus wegnam. Toon wierpen do kleinen elfeaar een blik too, maar dat ze kermis met Rosientje Peperkoek gemaakt hadden, dat vertelden zij niet. Maar zij zouden in de toekomst niet meer snoepen

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 10