nesöla hadden niet3 anders verwacht, dan dat hot ontwerp zou worden aangenomen, en wa- ten 'dan ook in grooten getale bij de zitting tegenwoordig. Eén der heeren senatoren kwam echter met bezwaren tegen het ontwerp voor den dag, wat de toom van een der aanwezige dames dermate opwekte, dat zij uitriep „Als ik je te pakken kreeg, dan zou ik je wel moras leeren". De senatoren waren over Th'. 0. M. J. baron Van Wijnbergen, m'r. A. AT. J. I. baron van Wijnbergen. De admissie dezer ridders in do Ne-i derlandisclio afdeeling zal plaats hebben in een plechtige zitting, welke in den loop van de maand Augustus zal gehou den worden op het kasteel „De Haar'', walks eigenaar1, baron Van Zuylen Van Nyevelt van de Haar, zelf Malthezer rids aan andere tuinb'omvdorpen. Zjjzelf heeft I tanten aangemeld voor de betrekking van zich h'oogere idealen gesteld. Het Boskoop I archivaris dezer gemeente. Voor- de betrekking van 2e klerk ter ge meente-secretarie Aid. A sollicitanten aangemeld. hebben zich 36 van tegenwoordig is meer bekend in Ame rika, Duifcsobland, Zwitserland, Oostenrijk, Hongarije, Rusland, Denemarken, Skarnlt- navië en Japaïi, dan in Holland 'z'elf. Aan al die landen levert h'et voor do I Op den eersten Vrijdag vau elk kwartaal, grootste werelddeelen de sierheesters voor alzoo op Vrijdag? April a.s., des namiddags deze brutaliteit zoo verstoord, dat zij eenparig der, dien dag aldaar gastvrijheid aanbiedt tegen het ontwerp stemden. De democratische fractie van het Huis van I Afgevaardigden heeft besloten stappen te j doen, om de herziening van het tarief op de agenda voor de buitengewone Congres-zit ting te krijgen. aan de Nederlandsohe ridders van Malta. Mexico. Aan de New-York Herald" wordt offi cieus uit Mexico gemeld, dat eerstdaags een conferentie tusschen ertegenwoordigers der regeering en die van den opstandelingenlei der Madero zullen plaats hebben. President Diaz zou na het herstel van den vrede naar Spanje gaan. BINNENLAND. Van het hof. Zaterdag hebben de Koningin en de Prins ten paleize Voorhout het middag maal gebruikt met de Koningin-Moederen de hertogin Yan Albany. V De Prins ging hedennamiddag per auto naar Haarlem, waar- Z. K. H. met zijn adjudant, majoor jhr. Van Suchtelen, bij den burgemeester dieor gemeente, jhr. Bo- reel van Hoogelanden, het middagmaal zal gebruiken, om daarna bet avond poneert van de Kon, Zangvereeniging „Zang en Vriendschap" te bedoeken. De tocht van den Prins naar Boskoop op Woensdag 5 dezer ter bijwoning van do opening van de bloemententoonstelling aldaar wordt eveneens per auto gemaakt. Coninlalre dienst. Bij Kon. Besluit is de heer mr. A. van de Sande Bakhuyzen, vice-consul in algemeenen dienst, benoemd tot consul der Nederlanden te New-York. f Bij Kon. besluit is aan den heer O. W. C. Blanck, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van consul- generaal der Nederlanden te- Stockholm, on der dankbetuiging voor de vele en goede diensten door hem aan den lande bewezen, en is als zoodanig benoemd, buiten bezwaar van 's lands schatkist, de heer G. M. E. Im- mink, vice-consul der Nederlanden daar ter plaatse. Aan den heer Immink kan in het Neder- landsch geschreven worden. Het ressort van het consulaat-generaal om vat het Koninkrijk Zweden. Men meldt uit Pretoria d.d. 13 Maart 1911 aan do ,JV. RL Ct", dat dien. dag consul-generaal F. M. Knobel uit Preto ria vertrokken is "op een langdurig verlof naar Europa. Aan het station waren tal rijke vrienden en bekenden, om afscheid te nemen. De heer Maas hield, namens Hollandsch Mannenkoor, waarvan de heer Knobel beschermheer is, een toespraak, die door den vertrekkende beantwoord werd. Builenpest la Oost-Iidlë. Bij het departement van Koloniën is het volgende telegram van den gouverneur-gene raal van Nederlandseh-Irulié d.d. 2 dezer, ontvangen: „Klinisch en microscopisch zijn in de omgeving van Malang geconstateerd 46 post- gevailen, waarvan 26 doodelijk. Het bacterio logisch onderzoek is nog niet afgeloopen. De inspecteurs dr. De Vogel en tlr. Terburgch, zoomede de directeur van het Geneeskundig Laboratorium, dr. De Haan, zijn naar Ma king gezonden. Strenge maatregelen in het be lang van opsporing en bestrijding zijn in uit voering en deels in voorbereiding," Nederlandsche Arbeibsbenrien. De minister van landbouw, nijverheid en handel biengt tpr kennis van gemeenten en als rechtspersoon eikende vereenigingen, door welke een niet bij de Veieeniging van Neder landsehe Arbeidsbeurzen aangesloten arbeids beurs wordt beheerd, dat zij, ten einde in aanmerking te kunnen komen voor toeken ning van een rijkssubsidie wegens het houden in 1911 var intercommunale telephoonge- sprekken door hun arbeidsbeurs en van inter nationale gesprekken door die beurs met de Ncderlandsche arbeidsbeurs in het Duinge bied, zich vóór 1 November a.s. schriftelijk bij zijn departement behooren aan te melden. („Stct.") De addltioieele rechten veor Curasao. De „Cur. Cour." van 10 Maart meldt het volgende: 1 „Alhier ontvangen bladen uit Port of Spain, Trinidad, melden, dat de gouverneur van Trinidad het verbod van uitvoer van wapens aldaar heeft ingetrokken. Volgens particuliere berichten uit Cara cas ontvangen, wondt "de afschaffing van de 30 pot additioneelo rechten voor de Wcs't-lndisohe Eilanden binnenkort tege moet gezien. Men wil hier een verband zien tussoh'en twee berichten en maakt do gevolgtrekking, dat Engeland eindelijk met kracht wil optreden tegen Venezuela. AudlSutles. De gewone audiëntie van den minister van landbouw, nijverheid en handel zal op Woensdag 5 dezer, en de gewone audiënties van de ministers van financiën en van oorlog zullen op Donderdag 6 de zer niet plaats hebben. - Rechterlijke macht. Bij Kon. besluit van 1 dezer is benoemd to) substitut-griffier bij de arrondissements rechtbank te Amsterdam, mr. S. G. Canes, thans adjunct-commies bij het departement van justitie, te 's-Gravenhage. Bij Kon. besluit van 1 dezer' is benoemd tot rechter in de aiiondissements-rechtbank te Rotterdam, mr. B. M. Taverne, thans substituut-griffier bij de arrondissements rechtbank te Amsterdam. Armenwet. Naar „De Stand." verneemt, is hot be richt, als zou de commissie voor de Ar menwet haai' overleg met de regeering heb ben ten om.de gebracht, niet juist. A.s. Don derdag, misschien ook Vrijdag, zal op nieuw worden vergaderd, en wel ter be handeling van de artikelen. Venvacht wordt, in verband hiermede, dat de behan deling in Juni zal kunnen plaats hebben, indien "de Tweede Kamer althans Vanzins blijkt, de wet nog in dit zittingsjaar af te doen. Bakkerswet. Namens 67 broodbakkerspatroons uit de gemeenten Beepta, Finstenvolde, Oostwold, Midwolde, Scheemda, Bil/ham, Bellingwol- de en Nieuwe Schans is een adres tot de Tweede Kamer gericht, waarin gezegd wordt, dat de bezwaren tegen het gewij zigde wetsontwerp betreffende nacht-, en Zondagsarbeid in brood bakkerijen noggroo ter zijn dan die tegen het oorspronke lijke ontwerp. De voorzitter en do sedrotaris van den Bond van Arbeiders in het Bakkersbedrijf hebben, zoo meldt „Het Volk", aan de Tweede Kamer een adres gezonden zake de Bakkerswet. Orde tsh Malta, Op voordracht van den baljuw en ka pittel der Nederlandsohe afdeeling heeft de vorsbgrootmecster der Souvereine Ordo yan Malta de volgende Nederlanders be- noemd tot ridders dier orde: Mr. C. C. M. IL baron de Bieberstein Rogalla Zawadsky, jhr. F. C. V. Dommer yan Poldersvoldt, Z. Th. J. F. baron van Dorth tot MedJer, C. Z. G. A. J. baaxm van Dorth' tot Medler, jlix. P. M. G. von Fisenne, jhr. mr. L. E. M. von Fisenne, A. E. C. C. baron van der Heyden van üoomenbiu'g, 0. E. F. M. baron van Hóvel) tot Westerflier, mr. E. 0. J. M. baron van Hö veil tot Westerflier, mr. C. E. A. baron .van Hövell tot Westerflier, mr. J. \V. A. M. baron van Lamsweerde, Ph. C. M. ba ron van Oldeneel tot Oldenzeel, mr. A. K, M. G. b'aron van Oldeneel tot Olden, zeel, K. A. M. ridder de van der Schueren, H. R. M. Th', ridder de van der Schueren, li. F. J. M. baron van Voorst tot Voorst, C. E. W'. baron van .Voorst tot Voorst, ,W. C. J. J. baron van Voorst tot Voorst, E, L'. A. baron van .Voorst tot Voorst, J. 1. G. baron" yan Voorst tot Voorst, E. A. J. baron Van .Voorst, tot Voorst, mr. F. A. P. baron Wittert van Hoogland, jhr. A. F. J. H. ,l|Vittert yan. Hoogland^ Oranjebom! te (Jrarenhege. In een vergadering van het comité voor de huldebetooging aan de Koningin op 6 Maart j.!„ weid een voorstel liehandeld tot oprich- ritng van een Oranjebond van Vereenigingen Een 28-tal dezer waren vertegenwoordigd In beginsel werd eenparig besloten tot op richting van bedoelden Bond. liet voorbe houd weid gemaakt, dat elke afgevaardigde liet voorstel in zijn eigen vereeniging ter sprake zal biengen. In afwachting der benoe ming van een definitief bestuur, zal het be staande comité diligent blijven. Banketbakkers-ten toonstelling. Ten behoeve der tentoonstelling van de Nedorl. Ranketbakkersbedienden-jVer., vau het comité der bovengenoemde vereeniging, in de eerste helft van Mei te Amsterdam to houden, zijn de volgende medailles be schikbaar gesteld: van H. M. de Koningin 1 groot zilveren medaille, van Z. K. fl Prins Hendrik 1 groot zilveren medaille, van H. M. de Koningin-Moeder 1 zilveren en oen bronzen medaille. In bet geheel zijn mede beschikbaar gesteld2 verguld izilveren eerekruizen, gouden, 16 verguld, zilveren, 20 zilveren en 9 bronzen medailles. N**r Boskoop. Men schrjjft ons: De bollevelden zjjn in April voor bloe menliefhebbers do attractie bij uitnemend heid. Dit jaar hebben zij gedurende 14 dagen een concurrent gekregen. De gemeente Boskoop, vroeger in ons land bekend om haar aardbeien, vradhb boomen en sierheesters, Weeft in dit op Zicht een deel van liaar roem overgelaten de parken en voor de buitenverblijven den Rockefellers en Carnegies, terwijl het den bloemisten de seringen en trekpl anten verschaft, Welke over de geheele wereld in het koude seizoen do bloemen voorde huiselijke feesten leveren. 7 oor een paar jaar vereerden H jM- de Koningin en Prins Ifendrik de beroem de kweekerijen reeds met een bezoek. Het vorige jaar was het "Boskoop, dat de uit nemend geslaagde Haarlemsche bloemen tentoonstelling opsierde met hetgeen 'de bloembollenkweeker niet verschaft Nu wil Boskoop, ter gelegenheid; van het 50-jarig bestaan der Pomologische Ver eeniging aan de geheele wereld toonen, wat het op tuinbouwgebied beteekent Z. K. H. Prins Hendrik z'al Woensdag 5 April deze tentoonstelling openen in, te genwoordigheid van Z. Ex. Minister Talma en een groot aantal hoogw aardigheids- bekleed ers, groote mannen van handel uit ons land en wereldberoemde kweekers uit andere landen. Zelfs aartshertog Rrans Ferdinand, de kroonprins van Oostenrijk-JIoiigarije, een bekend rozenliefhebber, denkt deze expo sitie te bezoeken. i Leveren de bloemenvelden elk jaar het schoone schouwspel van mozaïek van rood en geel en wit en paars, te Boskoop kan men nu voor één keer eens zien het schoonste^ wat Nederland en het bui tenland op het gebied van bloemen kan voortbrengen. Men verwacht dan ook voor deze eenige gelegenheid een stroom van bezoekers van heinde en Verre. Van uit Schiedam is een uitstapje naar de tentoonstelling te Boskoop met Paschen of do 'dagen er voor en na, via Gouda per trein en stoomboot, zeer aan te be velen, doch' voor fietsers is het een tochtje, dat niet verzuimd mag Worden. In 1 h 2 uur wordt Boskoop bereikt langs beste wegen, via, Oversell je, (Schiebroek, Hille- gersberg, Bergsohenhoek, Bleiswijk, Moer- eapelle, Waddinxveen, terwijl men dan in Boskoop zelf tusschen |de kweekerijen rijdt, die nu wel niet prijken in baar zomertooi, doch den bezoekers een idee kunnen geven van wat deze plaats aan de geheele wereld levert De HollandAmerika-lijh waardeert het streven barer groote Boskoopsoh'e bevrach ters door de tentooustellingsdommissie en haar gasten een lunch' aan te Meden op het stoomschip „Rijndam". Gouda tracht een deel der bezoekers tot zich te trek ken door het houden van een tentoonstel ling van Goudsohe pijpen en aardewerk, doch zal daarmede den roem der expo sitie van Flora's schoonste lievelingen te Boskoop niet schaden. Waren de Goud- sche pijpen vroeger wereldberoemd, nu zijn het de Boskoopsche planten. het dividend bepaald op 4 ten 2J urn-, zal in den Stads-Doele gelogen- heid bestaan tot kostelooze inenting en her- inenting tegen pokken. Gistermiddag is aan de Maaskade alhier gemeerd het Belgische aviso „Ville d'An- vers", komende van Vlissingen. Het schip rial hier waarschijnlijk tot Dondadagbliji ven, om daarna weer naar de Noordzee te vertrekken. i Provinciale Crediet» en Spaarbank Schiedam. In de Zateidag j.l. gehouden nlgemeene vergadering van aandeelhouders werd do balans en winst- en verliesrekening goedge keurd en na toevoeging van 4442.52 aan de reserves, (1909 4 De aan de beurt van aftreding zijnde com missarissen, de heeren W. A. van Dolder Dz., notaris te Schiedam, en A. J. A. Gilissen, lid der iiima Arnold Gilissen, bankier te Rotterdam, werden herkozen. An liet verslag is het volgende ontleend: Gp 1 Januari 1910 stonden uit 380 lee ningen tot een bediag van 247.782,32^. Gedurende 1910 werden verstrekt 133 koningen tot een bedrag van ƒ199.603,39 Aan aflossingen werden ontvangen 193.271,13J. Zoodat op 31 December 1910 uitstonden 319 leeningen, tot een be dra» van ƒ254.114,58. In het verslag is opgenomen een specifi catie der leeningen, le. naar de groote, 2e. naar den duur, 3e. naar de zekerheid. Alle leeningen zijn door persoonlijke of zakelijke zekerheid gedekt, terwijl verreweg de meeste leeningen zijn «sterkt door een polis van levensverzekering. Deze verzekeringen, werden ondergebracht bij de Hollandsche Aigemeene Verzekeringsbank te Schiedam. Aan de nieuwe 4i schuldbrieven wend uitgegeven 13.500. Het totaal bedrag der uitstaande schuldbrieven bedraagt ƒ200.000. Aan interest werd ontvangen 16.487,59 en aan commissie ƒ4913,62. De netto winst bedraagt ƒ5777.80. Op kantoor inboe del en materieel werd afgeschreven ƒ363,28, waardoor deze rekening nog met slechts 250 op de balans voorkomt. Voorts wend aan de reserve 541,45 en aan de extra-reserve 3901.07 toegevoegd, waardoor deze reserves stijgen tot 7747,93|-. De administratie werd gecontroleerd door het accoutantskantoor van W. Kieuviet, te Rotterdam. den Singel, kadaster Sectie I, no. 338, groot Hectare, 37 aren, 40 centiaren, in veiling 15.300, verkocht voor 24.100. Een perceel uitmuntend weiland, te Schie dam, - achter perceel III, tot aan de Middel watering, kadaster Sectie I, no. 339, gioot 1 Hectare, 72 aien, 90 centiaren, in veiling 14.300, daarvoor vm-kocht. AGENDA. 4 April. N. V. Van Deventer's Glasfabrie ken. 2 uur. Ajg. Verg. 2$ uur. Buitengewone Alg. Verg. ten kan tore, te Delft. 4 8.O.V. 8 uur. Ckr. Zangvereen. T.E.G.E.N.O. Uitvoering van Het lied van de Klok. 4 Groote Schouwburg. 8 uur. Rot tend, Tooneelgezelschap M'n vriend Teddy. 5 Geb. SpoekVereen., 11 uur. N, V. Stoommolen „De West". Gewone jaarlijksohe aigemeene vergadering. 6 April. Zuiderkerk, Rotterdam. M. t. b. v. Toonkunst, Afd. R'darn, Mat- thaus Paösion. 7 Stadsdoele, 2J uur. Kostelooze in enting of hérinenting. 8 Beursgebouw. 8 uur. Kamer van Ai beid v. d, Voedings- en Genot middelen. Vergadering. 10 en 11 April. Geb. Ambachtsschool. 79 uur. Tentoonstelling Burger-Avond- school. Het Stedel ij k Museum aan het Doe- leplein alhier is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur u 10 et. per persoon voor het publiek opengesteld. Den eersten Dinsdag va» iedere maand woi dt in de Ambachtsschool een open bare les gegeven, die dus door belangstellen den kan worden bijgewoond. lederen avond specialiteitenvoorstelling in het Circus en Casino te Rotterdam. Vau vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoe ken wij steeds geregeld mededeeling, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. Knust en Wetenschap. Herman Heyermans Jr. Naar „De Kunst" verneemt zal de heer Heiman Heyermans Jr. zich weder te Am sterdam vestigen. Hij heeft een woning ge huurd aan de ^stadhouderskade waar mevrouw Heyermans leeds haar intrek heeft genomen. Kerk en School. Arbeidsbeurs der gemeente Rotterdam. Overzicht van de werkzaamheden der Arbeidsbeurs over de maand Maart 1911. Het aantal aanvragen van werkgevers bedroeg 501, het aantal aanbiedingen van werkzoekenden 1036, het aantal plaatsin gen 331. 1 Het aantal plaatsingen over de maand Februari bedroeg 239. YLAARDINGEN, 3 April Bij de te 's-GraVenhage gehouden examens nuttige handwerken zijn o. m. geslaagd de 'dames K. A. van He ijst en J. C. Polderman;, van hier. VLAARDINGEN, 3 April. Dondeidag- avond ten ~i\ uur hoopt ds. Minderman van Rotterdam in het lokaal „Liefde en Vrede' alhier als spreker op te treden voor de Chr. Geref. gemeente. STADSNIEUWS. GrondTerkoop. B. en W. stellen den Raad voor aan S. C. van Waalwijk van Doorn q.q. te verkoopen een perceel bouwgrond, gelegen aan de Zuid zijde van de Nassanstraat, op 19 M. van de Prins Mauritsstraat, breed 12,40 M. en diep 25 M., tegen den prijs van 8 per vierk. M. Toepassing; artt. 114 bis. Door Gedep. Staten is de opmerking ge maakt dat in art. 2 der- verordening rege lende het afzonderlijk geldelijk beheer van de gemeente-gasfabriek en Drinkwaterleiding, bepalingen ontbreken omtrent het bewaren van effecten en stukken van waarde Voorts wenscht dat College dat de kassier van iedere storting bij den, gemeente-ontvan ger van gelden, boven het 'bedrag zijner borgtocht in zijn kas aanwezig, aan B. en W. kennis geeft en eveneens aan de Commissie van Beheer. Dezo nadere controle achten B. en noodig. Zij doen overigens voorstellen ter te gemoetkoming aan de opmerkingen van Ge deputeerde Staten. Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan. de school voor g. 1. o. le kl. no. 7 -te Rotterdam', komt als no. 2 voor de heer M. van den Hengel, alhier. Naar wij vernemen hebben zich 5 solliei- Gusto's Maztekrcreeniglng. Zaterdagnamiddag omstreeks 5 uur ver- eenigden zich de leden van „Gusto's Mu- ziekvereeniging" ten huize van een der bestuursleden in de Klaaswaa.lsi.vaat, om aldaar af te halen hot prachtige vaandel, geschenk der firma Smulders, waarvan reeds eenigen tijd geleden in ons blad melding gemaakt en een beschrijving ge- geven weid. Dat vaandel moest gebracht worden naar het café „De Vriend schap", waar de repetitiën geregeld gehouden wor den. Onder de opwekkende toonen van flinke rnaischrreuziek, onder aanvoering van den directeur Karsseboom, werd een toclit door verschil lende stralen deer stad. ge, maakt. Vóór het huis van den werkmeester der fabriek, den heer Sftark, in de Hoofd straat werd halt gehouden enderien'nova tie gebracht. In de „Vriendschap" aangeko men, werd het vaandel met de attributen in de vaandelkast, die aan den muur be vestigd is, geplaatst. Deze zeer fraaie en kostbare kost, van teakhout vervaardigd, bekleed mei: geel satinet en van spie; gelglas voorzien, is mede een geschenk der firma Smulders, en een nieuw bewijs, dat de vereeniging de sympathie der firma geniet en het streven yan directeur en loden door haar op prijs wordt gesteld. Een geel koperen plaat, waarin met fraaie gothisohe letters het geschenk dei firma Smulders is gegraveerd, wordt bui ten aan de kast bevestigd en is het werk en geschenk van den tegenwoordigen voor zitter der vereeniging, den heer Blieken-' kamp. Vaandel en kast zjjn nu voor ieder een te bezichtigen. j Het geheele korps' droeg bij deze g<n legenheid voor de eerste maal een uni-i formpet; het is niet onmogelijk, dat een geheel uniform spoedig zal volgen. Gistermiddag werd de vereeniging, rond haar vaandel geschaard, door den fotograaf Th. Bitton gekiekt in den tuin van „De Vriendschap". Ge.yellde en verkochte onroerende goederen. Notaris: H. B. E. Blaisse. Verkoeld: 1 April. Een welingelicht goed onderhouden hee- renhuia met tuin, koepel en erve, staande en geleden te Schiedam,, Lange Haven no. W niet I kadaster C, nos. 632 eh 633, ge deeltelijk en no. 634, ter grootte van onge veer 4 are 85 centiaren, is veiling 6900, daarvoor verkocht. Een hecht en sterk, goed onderhouden huis met tuin en erve, staande en gelegen te Schiedam, Lange Haven no. 75, kadaster Sectie C, no. 412 en gedeeltelijk noe. 632 en 633, ter grootte van ongeveer 4 aren, 32 centiaren, in veiling 4500', daarvoor verkocht. Een perceel bouwgrond, te Schiedam, aan Ned. Herv. Kerk. Bcda,hkt voor h'et beroep to Oude Tonge ds. H. van Eist, te Genomuiden. Hoooer Onderwijs. Universiteit van Amsterdam: doctoraal exatnen geneeskunde: m-ej. C. M. Hanrath. Proces-verbaal tegen een leeraar. Men meldt ons uit Amsterdam De voorzitter der PI. C. v. T. o. h. M. O. maakte Donderdag j.l. proces-veabaal op te gen den heer A. II. v. d. B. leeraar aan de R. C. H. B. S. wegens lesgeven in de ge schiedenis zonder bevoegdheid voor dat vak. Aan den lieer v. d, 11. i, bij Kon. Bes!, vergunning verleend geschiedenis te onder wijzer op grond van art. 45bis der wet op het M. O., waarbij II. M. de Koningin aan een „niet volledig bevoegde" vergunning kan verleenen. De commissie acht den heer v. d. B. onbevoegd cn wenscht nu een prin cipieel© uitspraak in deze te verkrijgen en door den kantonrechter deze zaak. te laten beslissen. Afgewacht dient echter of de amb tenaar bij het O. M. ingevolge het opgemaak te proces-verbaal tot vervolging zal overgaan. Sport. Voetbal. NederlandBelgië. 3—-1. De gisteren onder enorme belangstelling te Dordrecht gespeelde internationale wedt strijd is door hot Nederlandsohe elftal met 31 gewonnen. Zooals reeds uit de mededeelingon over de Voorbereidingen viel af te leiden, had de Mertvestad zich gisteren, in een sport; stad g em etarn orphose er dVerscheidene straten waren als op een feestdag met vlaggen getooid. Reeds Zaterdagmiddag brachten da treinen, vele belangstellenden. Dien avond om negen uur, had op het buiten „Merwestein" van den burgemees-) ter H. J. Wiohers, dat keurig h giomo was verlicht, een receptie plaats, Waarop de bestuursleden van den Nederlandscihen eji Belgischen Voetbalbond officieel werden ontvangen. Bij die receptie waren o. a. tegenwoordig de Belgische en Franschc consuls, de heer De Kanier, lid der Tweede Kamer, twee wethouders, de heer Redoté van den A. N. W. B„, de garni* zoenscorrumaiwhint de president van do Rechtbank, benevens de bestuursleden van den N. V. B. en do ïieeren P. Havenith en baron De Lavalaye van don Bedg*i schen Voetbalbond Zondagmorgen iheersohte er in Dordt een buitengewone drukte. Reeds om' 9 uur 's ochtends brachten de tremen van zuid en noord, oost en west, drommen belang-) stellenden aan. Aan het station waren!uit' gebreide maatregelen (genomen, om die massa spoedig to loozen, "hetgeen in do perfectie ging. Op het stationsplein en hot daaibjj gelegen hotel Ponsen was het tegen elven een <lrukte vain b'olang- Men1 kon er ternauwernood crrculeeren. Inde stad heeilschte een getelljge en natuurlij i Ml

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 4