"™~STAi)"SNÏEÜWSr'^ Ingezonden Mededeel!ngen. De ScMedamsche Stoom- vervei"ij, TJitstomnerij „de Phoenix", Tel. 15, verft en stoomt even goed en billijk als hare buitcnsieedsche concurrenten, maar levert vlugger af, dank zij hare uitmuntende installatie en elke vermijding van tijd- verlies. Onmiddellijke af haling en bezorging ge schiedt zonder prijsver- hooging. Hoe komt het dat ik ziek ben Sport. Rechtzaken. Kerk en School. Luchtvaart. Gemengd Kieuw s. lïiTrnriirrim'irffrtayrTflstt gtol» ^-rr^irfKrrtfiiT^faiiv^gai SB^sfrgcgsyaaa TentoonstelHng-Grouhigcii, 1 Ken jaar geleden werden de oud-leden van het hoofdbestuur der in 1903 te Gro ningen gehouden tentoonstelling uitgenoo- digd met het bestuur der Centrale een comité te vormen, teneinde te overwogen, of, wanneer en hoe er opnieuw te Gro ningen een tentoonstelling van eenigen omvang zou moeten geholiden worden. Dat comité heeft toen aan de heeren J. E'. Scholten, G. M. Doornbos, Geert Rein- ders en H. van de Rivière, allen leden van het dagelrjksch bestuur uit het tentoonstel- lingsbestuur van 1903, opgedragen dat on derzoek in te stellen en de uitvoering voor te bereiden. Dezen hebben thans een voorloopigo keuze gedaan, en hebben zij voor de ten toonstelling voorloopig het oog gericht op het Nederlandsche jubileums jaar1913. Daarbij zijn zij'uitgegaan var de gedachte, dat de tentoonstelling zoo goed mogelijk moet zijn en dat zij van dien aard moet zijn, dat Groningen daauloor opnieuw op den voorgrond komt en zoowel veel expo santen als bezoekers van buiten den ge wonen marktkring der stad trekt, waar door de stad van een ruim en nieuw vreemdelingenverkeer zooveel mogelijk zal profiteeren. Groningen moet zich manifes teeren als een krachtig en zelfstandig cen- Oum,, opdat het als zoodanig door volk en regeering van Nederland behandeld worde. Teneinde ruime medewerking te verkrij gen, hebben genoemde heeren zich gewend tot allen, die daadwerkelijk van hun belang stelling door het nemen van aandeelen in het reservefonds in 1903 hebben doen blij kon, met uitnoodiging een vergadering te willen bijwonen, die 24 dezer in de „Har monie" zal worden gehouden, teneinde in ruimen kring overleg te plegen over do vraag of de Groninger burgerij zulk een flinke tentoonstelling wensclit en geneigd is daartoe het hare in elk opzicht bij te dragen en om over te gaan tot de op richting van een vennootschap, die zulk een tentoonstelling zal tot stand brengen. In dezo circulaire wordt er aan herin nerd, dat de tentoonstelling van 1903, die 21/2 maand duurde, winst heeft, opgeleverd VLAAIvDI NGEN, 15 April. De herijk van maten en gwichten zal plaats hebben van 1 tol en met 23 Mei a.s. in een der loka le.n der burgeravondschool, Zomerstraat No. 27, VLAARDINGEN, 15 April. Door den kerkeraad der Ned. Herv. Gem. alhier, is het volgende zestal geformeerd, ter voorzie, ning in de vacature, ontstaan door het iet trek van ds. Van 't Hooft: ds. Vevdoos Klein, te Wageningen; ds. Warmolts, te Jutphaas; ds. Kolderwijn, te Goudswaard ds. Van Uchelen, te Hilversum; ds. Hol lander, te Amersfoortds. IJnzonidus, te Eemnes-Binnen. In» .„«.a - I I - De voerman P. Tettero heeft vanmorgen omstreeks IO4 uur op den Rotterdamschen dijk een trap van een paard tegen een zijner beenen gekregen. Hij is naar een dokter gegaan om zich te doen verbinden. de en Tienhoven ds. F. Kijftenbelt, te Ter Aa. (Verbeterd bericht; te Loon- scliendij'k (Loon op Zand) ds. H. A. Heijer to Renkutn.ro Geref. Kerkem, Beroepen te'Leerdam ds. S. O. Los te Nieuwéroordto R'da,m (vacature ds. A. v. Veel'Ü)' dr. J. Ridderbos, te Mep pol. Bedankt voor het beroep te Alien a. d. Rijn ds. ,T. Douma, te Leiden. Bij de wed. G., wonende Ln de Boter- straat, is gistermiddag omstreeks 1 uur een petroleumtoestel tijdens afwezigheid der bewoners in brand geraakt. Buren hebben tiet vuur gebluseht. Hedenmorgen omstreeks 11 uur viel de 10-jarige J. Visser, wonende aan do Oude Sluis 15, nabij de sluis in de Schie. Hij werd gered door J. Krommenhoek, wonen de in het Broorsveld. Gevonden voorwerpen. Aanwezig a. h. Comm. van Politie: Bril, kinderkous, ring met sleutels. Bij de volgende personen Porlemon. met eenig geld, Koster, Broers- veld 81 boorden en front, Vermeulen, Ooievaarssteeg t> damesschort, v. Dijk, Broersveld 161zakje suiker, Willem se, Groeneweegje 3-1/3; timmermans vetprop, Gabel, Singel 176; portemon. meteenig geld, v. d. Kooij, Ij. Kerkstraat 28zwarte- doek, wed. v. Wuisum, Maashofje 1ko nijn, v. d. Broek, Doolhofje 22witte wan ten, v. Zanten, v. Smaleveltstrnat 41da mestaochje met inhoud, Kloos, Oostsin- gel 37. AGENDA- 15 April, Ti vol i. 8 u. Tourneé "Bouwmees ter. De koopman van Venetië. Tivoli Schouwb. 3i u. De we reld vergaat. Tivoli. 8 u. Kon. Ver. liet Ned. Tooneel. Domheidsmacht. Gr. Schouwb. 8 u. De Salon luitenant. Gr. Schouwb. 2 uur. Lucifor. Tivoli. 21 u. Matinée Julia Cuip- Ilaiis Kindier. Circus. 2 u. R. O. V. Middag concert. Tivoli. 8 u. De Hagespelers. De Kruisridder. Gr. Schouwburg. 8 u. N. V. Het Tooneel. Geloof en Vader land. Kantoor Venn. 4 uur. Distilleer derij v/h, Simon Rijnbende Zo nen. Vergadering van Aandeel houders. Groote Kerk, 8 uur. Nederl. Jongelingsverbond, afd. Schiedam „De Heere zal 't voorzien". 25e jaarvergadering. „Hoe komt het loc-li, dat ik ziek ben?' Hoevelen stellen zich niet deze vraag en hoe dikwijls niet met oen gevoel van wanhoop. Ziek en nog eens ziek dag aan dag hoofdpijn, mgpijn, zenuwzwakte, urinokwa- len, onophoudelijke vermoeidheid, rheuma- tisehe pijnen, zenmvh<x>fdpijn, gebrek aan eetlust, en klimrlilijkclijk geen genezing. Doch juist gewone verschijnselen als deze dienden u er op te wijzen, dat de nieren de bron zijn van uw ellende. Zoo.dra de kwaal in haar oorsp mg aan getast wordt, kan zij gestuit wortLj., dooh alleen door toepassing van een nierengenees- middel. Foster's Rugpijn Nieren. Pillen zijn van onschadelijke kruiden gemaakt, dio rechtstreeks en alleen op do nieren en blaas inwerken. Zij genezen hen, versterken hen en houden hen krachtig en gezond. Velen lijden voortdurend, omdat zij de oorzaak van hun kwaal niet kennen. Zoo doende gebruiken zij niet het goede genees middel en dit is het geval met velo nierlij- fiers. Zij weten niet wat de nieren zijn en wat zij doen; zij begrijpen niet, dat, wan neer deze organen niet in orde zijn, het ge- heele lichaam daaronder noodzakelijkerwijze moet lijden. Druppel voor druppel, den geheelen dag en iederen dag van uw leven, filtreeren de nieren de schadelijke onzuiverheden en het overtollige water uit uw bloed. Drupnel voor druppel worden deze onzuiverheden naar de blaas gevoerd en van daar uit het lichaam verwijderd. Wanneer uw nieren zwak of ziek zijn en zoodoende niet in staat om hun werk ie vol brengen, raakt het bloed overvuld met on zuiverheden en wordt uw geheele lichaam aangedaan, daar het met onzuiverheden be zwangerde bloed door het lichaam wordt ge voerd. Foster's Rugpijn Nieren Pillen ver sterken en heelen de nieren, zij maken hen volkomen geschikt voor het filtreeren van dc onzuiverheden uit het bloed. Wordt evenwel aan de nieren geen hulp geboden, dan Entity. gevaarlijke ziekten als waterzucht, martelendurinairo kwalen, rheumatiek, lenden en heup jicht, enz. onge twijfeld volgen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (het op dc juiste spelling van d(n naam Foster's) zijn te Schiedam verkrijgbaar roj de heeren Knppelhof Ilovingh. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of 10.voor zes doo zen. Voetbal. Maandag (2on Paaschdug) zullen e Ylamdingen op liet terrein dor -'""romguig ,FoiUiii:i" aan de Halte Schiedam&che Dijk enkele zeer interessante wedstrijden gehouden worden, waaraan ook S. V. V. van hier met haar eerste elftal zal deelnemen. Ge speeld worden dan de halve eindstrijden en de eindstrijd om oen verguld zilveren wissel- kruis van den Rotterdamschen Voetbal bond, onder wiens leiding de wedstrijden taan. S. V. V. opent 's morgens om 10 uur met een wedstrijd legen Excelsior, Rotter dam. Wint zij de/on strijd, dan komt zij ',s middags om 3 uur in den eindstrijd. Houdster van liet kruis is thans Neptu- nus van Rotterdam. Do wedstrijden op Go,ad1 en Vrijdag. Hier volgen de uilslagen, van eenige op Goeden Vrijdag gespeelde wedstrijden- RotterdamSpartaLondon Caledo nians 41. Idem: XerxesR. A. P. 2-—0, rusLO0. Den Haag: QuickManchester Universi ty F. C. 4—1. Op II. V. V.'s terrein wedstrijden om den Deen-beker: llaagsche combinatie Velocitas 32;; H. V. V.Huil Amateur F. C. 3—1. Berlijn. DuitschlandEngeland 22. Over den laatstgenoemden wedstrijd wordt uit. Berlijn nog het volgende ge seind: Do voetbalwedstrijd EngelandDuitsch land, to Maricndorl' bij Berlijn gespeeld eindigde met 22. 't Was voor de Duitschers een gunstig resultaat, dat wellicht niet verwacht weid. docli door het Duitsehe team stellig werd verdiend. Laatstgenoemd elftal gal over het geheel uitmuntend spel te zien. Spelen! do Engelschen niet beter, dan bestaat er voor clp Nederlanders wel kans op Tweeden Paaschdag te Amsterdam te winnen. mi Voor do pauze was de stand 10, ten gunst® van Engeland. Scheidsrechter was de heer II. ,T. Wil ling, uit Den Haag. tal, naar het uiterlijk net gekleede heeren wondden, haar vragend naar den weg en hoe' laat het was. Maar tegeiijk werd dér dame haar taschje, inhoudende geldswaar de, ontrukt en zetten de aanranders het op een loopen. De dame, zeer ontdaan, riep uit alle macht om politie, maar or kwam niemand opdagen. Toch- was haar geroep bij .toeval gehoord door een leer ling van do II. B. S. aan de Stadhouders- laan, A. E. E., die van de school kwam en per fiets zich op weg bevond naar „De Dataaf". IJlings naar de plek toegesneld, zag hij nog juist een van de twee mannen in de struiken verdwijnen, terwijl de andere kalm doorwandelde. Ilij wierp zijn fiets weg en wist den aanrander den weg af te snij den, waarop hij hom aanpakte en na hem een flinken slag op het hoofd te hebben toegebracht, onder de knie kreeg, en wel zoodanig, dat hij hom tevens belette het taschje weg te werpen. Terwijl het jongemensch den aanrander zoo in bedwang hield, kwam de tweede „heer" aanloopen om zijn kameraad te verlossen en begon klappen uit te doelen, maar het gelukte hom niet zijn medeplich tige te bevrijden. Het dappere jongemensch hield de heide kerels in bedwang, tot er een politieagent naderde en den aanran der, die door het jongemensch overmces terd was en die in het bezit was van hel taschje, arresteerde. rijtuig van Gebrs. Riemer ie Arnhem, waarin twee dames en twee heeren geze ten waren, komende van Arnhem, door een automobiel achteropgereden. De auto wilde het rijtuig rechts voorbij rijden eu daar dx> koetsier ook rechts uithaalde, volgde een hevige bo-tsing. Hol rijtuig weid door de auto gegrepen on, een tiental meters voortgesleept. De koetsier viel van den bok en bleef in bewusleloozen toe stand liggen. Het paard sloeg op hol, ren de naar Eist door, doch keerde later naai de plaats van het ongeluk terug. De inzittenden bekwamen, met uitzon dering van een dame, die door glasscher ven van een gebroken portiei raampje aan den arm werd gewond, geen leisel. De licht beschadigde automobiel nam depas- sagiers van liet rijtuig mee naar Nijme gen. Dot rijtuig ,s nagenoeg geheel ver nield. Do koetsier bleek later alleen schrammen aan de beenen te hebben be komen. Zuigeling verbrand. To Zundert stond de vrouw van den molenaar Jacobns Ilaneijgers met haar kindjo dat slechts een paar weken oud was, op den arm, voor de kachel. De vrouw kreeg een aanval van epilepsiee- viel voorover, waardoor haar baby op de brandende kachel terecht kwam. Toen de moeder tot bewustzijn kwam, was baar kindje reeds aan de bekomen brandwon den overleden. 16 10 16 16 17 I 17 17 17 18 IS Geheime branderij. Het gerechtshof to 's-IIertogenboseh heeft uitspraak gedaan in de bekende be lastingzaak tegen W. J. uit Nijmegen, gros sier in gedistilleerd. Bij vonnis der an-.-recbl.bank te Am-» hem werd beklaagde wegens lo. het heb ben eener verboden branderij en 2o. het voorbandon hebben van gistende grond stoffen, veroordeeld, tot een gevangenis straf van 3 maanden en tot 2 geldboe ten, een van f1000 en een van f 270.20, zijndo vijfmaal hot bedrag van den ac cijns. Van dit vonnis kwamen de veroordeelde, de rijks-advocaat en het Openb'aar Mi nisterie in appèl. Het Hof te Arnhem vernietigde bij arrest van 11 Mei 1910 het voormeld 'door do rechtbank aldaar gewezen vonnis, verklaar de beklaagde schuldig alleen aani „het bezitten van een niet bij de Administratie bekende branderij", en veroordeelde den beklaagde tot vier maanden gevangenis straf. De Administratio ging van 'dit arrest in cassatie, doch alleen voor zoover haar vordering niet werd toegewezen. De Hooge Raad vernietigde het arrest van hot Hof te Arnhem, omdat daarbij do strafbaarheid van liet bjj dagvaarding in de 2e plaats ten laste gelegde, is beoordeeld en verzuimd is daaromtrent een eindbeslissing te geven en venvees de zaak naar het Hof te 's-Hertogen-- bosch om pp li'et bestaande hooger be roep opnieuw te worden berecht en af gedaan. Het Hof te 's-Hertogenbosch verklaarde het in de 2o plaats ten. laste gelegde niet strafbaar en ontsloeg beklaagde van alle rechtsvervolging. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hoogvliet (toez.) ds.J. van Duynön, te Spijkenisse;; te Amei- Kegelen, Men meldt, ons uit Groningen: De N o o I'd,- e d eiland sol i o Kegelbond, die mot zijn Internationale Keg.ehvedstrijden in Juli 1901 en Juli 1905 in de groote zaal der vereen. de ifarmonie gehouden, zoo veel succes lieert gehad/'zal' wederom, thans ter gelegenheid van' het 20-jarig bestaan van den bond, Internationale Ke gelwedstrijden houden, en wel van 24 Juni tot en met 2 Juli 1911. De hond hoopt dat dezo wedstrijden deelnemers uit geheel het land zullen trokken en twijfelt er niet aan, of tal van kegelclubs zullen zich opmaken om dien wedstrijd luisterrijk te doen slagen. Vliegongeluk. Reuter seint uit Chevreu& d.d. gisteren: Do zee-officier en vlieger Buyassou heett met zijn vliegtoestel te Coigniörcs een doo- delijken val gedaan. De bakkersstaking te Amsterdam. Do stakende hakkers en broodbezorgers bij de mij. „Eureka" hebben den gestelden tijd, waarop bot werk kon worden horrat, laten verstrijken, zonder aan den arbeid te gaan. De firma Bundels neemt thans nieuw personeel aan. Van de vakvereeni- ging, waarin de stakende bakkers zijn ge organiseerd, is door de firma Bundels een schrijven ontvangen, dat de vereeniging bereid is met do firma in overleg te tre den om te trachten een oplossing van het geschil te verkrijgen. Do bezorgers, die niet staken, worden bij liet broodbezorgen in hun wijken door politie beschermd. Zeventig-iarige echtvcreeniging, Ais een mei kwaardige bij/onderheid ma ken wij melding van liet feil, dat Donder dag het echtpaar J. Luchics en A. Huisjes, te Iloogeveen, hun 70-jarige cehtvoreeni ging herdachten. De man is 90 en: de vrouw 92 jaar. De Bloemententoonstelling te Boskoop. Een week na de opening van deze ten toonstelling had het aantal bezoekers reeds do 15,000 overschreden. Aanranding in de boschfes. Woensdagmiddag, liet i al ongeveer iets over drieën zijn goweest, wandelde, naar do „N, ,Ct." meldt, een dame, mevr. R. v. N., achter de Promenade in de Scheve ningsche Roschjes, tot wie zich een twee Ook een Jubileum. Dezer dagen herdacht in een dor voor naamsto plaatsen van Limburg de item O. den dag, waarop hij vijftig jaar geleden als militair van het leger in Ned.-lmlié werd gepensionneerd. Alle gegageerde militairen, uit het Ned, Ind. leger, daar ter steile woonachtig, had n zich in comité vereenigd, om den ju bilaris te huldigen. Onder een toespraak werd hem een geteekende oorkonde aange boden, met een prachtig bloemstuk. De bmgemeesler der plaats, oud-kapitein van liet Indische leger, en de majoor der land weer hielden redevoeringen en ten slotte weid een telegram van hulde en trouw gezonden aan H. M. de Koningin, waarop een dankbetuiging werd terugontvangen. In quarantaine. Te Zaandam is gister van Rangoon aan gekomen liet Fiiigelsche s.s. Iran, hela den met rijst voor Wormerveer. Daar pokken gesignaleerd waren, wordt het schip, dat te IJmuiden een dag is opgehouden in quarantaine gehouden. Het ligt thans in het Noordzeekanaal hewes ten do Hembrug en wordt door een boot van do havenpolitie l ewaakt, om te voor komen, dat eenige gemeenschap met den wal wordt verkregen. Gebleken is echter, dat zich thans geen lijders meer aan boord bevinden; dezen zijn tijdens de reis aan land gezet. Op het schip wordt er voor gewaakt, dat het zwarte personeel niet in aanra king komt met het blanke Do reinigingsdienst is thans bezig do geheele boot te ontsmetten. Wanneer men hiermede gereed is, zal van den hurge meester verlof worden' gevraagd tot hel lossen der goederen. levend verbrand. Te Oosterend op Terschelling iri. de vrovnv van R. India Woensdagavond dooi het vuur in een stoof in brand geraakt. Zich zelf redden kon zij niet, daar ze stijf van de rheumatiek was. Haar man, die achter in de schuur bij 't vee was, door de brandlucht opmerkzaam ge maakt, spoedde zich naar de woonkamer, waar hij zijn vrouw in lichte laaie vond. Des nachts nog is zij ten gevolge van do hevige brandwonden overleden. Diefstal. Op het kantoor der firma B. M. Spiers Sons aan de Leuvehaven, bleek uit de brandkast f50 gestolen. Bij onderzoek bleek dat een 17-jarige gewezen kantoorbediende, C. K. genaamd, die reeds twee jaren ge leden ontslagen was, des avonds den jong sten bediende had opgewacht, die de sleti Iels naar zijn patroon moest brengen. Hij vroeg de sleutels, daar hij nog even op hot kantoor moes vrezen, zooals hij zeidte. Daar van maakte hij gebruik om de f50 uit de brandkast te halen. In een afgesloten ge deelte der brandkast bevond zich nog f 2000 doch daarvan had hij den sleutel niet. Donderdagavond is hij in zijn woning gearresteerd. Oud kerkhof. Bij afgravingen, noodig tot hot nivelleeren van hot terrein, waarop eerlang de Staats mijn „Hendrik" zal verrijzen, heeft men to Ikunssum een oud kerkhof ontdekt. Op een oppervlakte van cirkca 1 II.A. vond men tientallen van meer of minder goed ge conserveerde aarden potten, gevuld met assclie en overblijfselen van beenderen Sommigo urnen zijn sierlijk gevormd mot, ooren en mooi deksel en een inhoud van 10 a 12 Ij. Andere zijn eenvoudig en heb hen ongeveer den vorm van een bloempot Ook weer kleine van nog geen-d.L. inhoud Voor oudheidkundigen om van te water tanden. l I I Automobiel-ongeluk. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft op den rijksweg tusschcn Eldcn en .Rist een ernstig automobiel-ongeluk plaats gehad, dat nog goed is afgeioopen. Omstreeks één uur 's nachts werd een Hel 43 huizen in de asch gelegd, kleine "Wilsum, een dorp bij Kam pen, is gii-terin 1 dag door een groote lamp getroffen. Eenige kinderen -peelden met ueifei» in een hooiberg, bevattende 35,0110 rond hooi. 't Gevolg laat zicli denken: de hooilu'ig ging in vlammen op en door den Z.W. wind werden ook 13 huizen in de isch gelegd. Vijftien gezinnen zijn zonder dak. Bijna niets- was verzekeid. De huizen .-.tonden daarenboven aan den dijk, zoodnl een brandspuit geen dienst kon doen. Een windhoos. Een hevige windhoos is Donderdag heen- gestreken over gedeelten van de staten Kan sas, Missouri en Oklahoma en hoeft de plaatsjes Big Ifoart (Oklahoma) en Whining (Kansas) voor een groot gedeelte vernield. Er werden dertien personen gedood en e<m groot aantal gewond. Hevige boschbrand. Een hevige heide- en boschbrand woedde Vrijdagmiddag in het huttje van de Ye- luwe. Ongeveer 400 a 500 D-A. deimeu- bossclien, hoofdzakelijk opgaand hout, werd in eenige uren een prooi der vlammen. Dc brand begon aan don grintweg van do Woeste Hoeve naar Loenen, en werd eeist gestuit aan den grintweg van Loenen naar Beekbergen, nabij de Loeiie mehe Sprengen. De kolossale rookwolken trokken velen per rijwiel en auto naar het terrein van den brand, waar ook al spoedig de burgemeester van Apeldoorn tegcnwooidig was. De bosschen, waarin de biand woedde, behoorden aan baton Van Voorst tot Voorst, den lieer Dolcouit, den Waterstaat en eenige ingezetenen van Loenen en Beekbergen. Waar van eenc zijde de ooi zaak onbe kend wordt geacht, wordt van andere zijde vermoed, dat onvoorzichtig omgaan met liet afbranden van heide voor ontginning de oorzaak - zou zijn. Dc schade is groot. Naar men verneemt was zoo goed als niets verzekerd. Een uitwijzing van ouden datum. Het „Handelsbl. van Antwerpen" schrijft; Twee Nederlandsche edellieden, de heer baron Van R., en zijn cchtgenooto, werden Woensdag voor de rechtbank gebracht door de gendarmen, want reeds eenige weken zaten zij te Antwerpen in dc gevangenis. In 1809 was hun den toegang tot België onlzegd geworden en ondanks dit bevel wa rén zij te Antwerpen ontmoet geworden en dadelijk aangehouden. Zij werden dus vervolgd voor banbreuk. Mr. Verimot verdedigde hen en zegde, dat de be.-clnihligden nooit geweten hebben, waarom een dergelijk besluit door liet Bel gisch bestuur tegen hen was genomen, daar niets hun ten laste kan worden gelogd. Daarover meende de rechtbank niet te moeten ooi deden, wol over het feit, waar van zij beschuldigd worden, en dit kon niet worden ontkend, daarom werden zi] tot 15 dagen gevangenis veroordeeld. De zonder linge beschuldigden die zich zeer deftig voordoen en die een taai spraken om er ganselt de rechtbank bij in den schaduw te stellen, zullen echter onmiddellijk kun nen vertrekken, omdat zij reeds genoog voorloopigo gevangenis hebben gedaan. De hongersnood in China. Uit Wjadiwostok wordt aan do Russi sche bladen gemeld, dat de hongersnood in China voortdurend toeneemt. In de pro vincie Kiansoe eten do mensehen boom schors en wortels. De verschrikkingen van den honger zijn veel erger dan die van den oorlog en de pest. Do sterfte neemt op ontzettende wijze toe. Dc bevolking vlucht naar andere provinciën. Er worden roo- vorbenden gevormd, Hie door de regeering op wieedo wijze vervolgd worden. De gou verneur van Sofsj iieeft 200 roovers levreml laten verbranden. Nioliemin namen de mis daden dagelijks toe, omdat de nood te groot is. Vrouwen en kinderen worden voor een hroocl verkocht, maar de slavenhan delaars willen zelfs dezen prijs niet meet; betalen. „i

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 6