Ingezonden Mededeelingen. Niet-begrepen nier- en blaas- kwalen. Rechtzaten. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Landbouw en Veeteelt. Luchtvaart. Gemengd Nieuws. of nïeer schepen, de voikoop van do ge- Vangen visch en het verrichten van al dat gene, wat daarmede in onmiddellijk Ver hand staat. Duur: tot 31 December 1935, Kapitaal: f100.000, verdeeld in 100 aan- deelen Van £1000, waarvan 36 geplaatst en volgestort, door inbreng van het ijzeren vischloggerschip Thetis, gemerkt VU 35, en het houten vischsloepschip Zeus, ge merkt VU 37, met masten, rondhout staand en loopend want, stoomspil, vischtuig en Verderen inventaris. Het beheer der ven nootschap wordt opgedragen aan een direc teur onder toezicht van 2 commissarissen. Voor de eerste maal is benoemd tot direc teur de heer C. A. van Buuren van lleyst, handelaar en reeder, te Rotterdam. In acht van de tien gevallen van nier- en blaasaandoeningen worden deze niet begre pen. Dag nan 'dag week aan week maakt ide verschrikkelijke ziekte ongestoord verde ren voortgang. En hoe langer zij wordt veronachtzaamd, des te erger wordt zij en des te moeilijker wordt het om haar te genezen. Dat is de reden, dat nieraandoeningen zoo gevaarlijk zijn. "Want juist de niet-begre pen ziekten zijn het meest te vreezen. en bij nierziekten hangt zeer veel van tijdige be handeling af. lederen dag neemt het gevaar toe en als gij een der duidelijke keaiteekenen van nier aandoening opmerkt, zooals pijn in den rug en de lendenen, rheumatische pijnen, urine- ongesteidheden, zoodat gij 's nachts meerma len moet opstaan, pijnlijkheid hij de loozing, enz., begint dan onmiddellijk heden nog met het gebruik der echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen. Zij zijn een geneesmid del, hetwelk uitsluitend dient voor de nieren. Zij versterken en heelen do nieren en geven hun de oude kracht terug, terwijl zij hen be hulpzaam zijn bij het afvoeren van de uit het bloed gefiltreerde onzuiverheden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let vooral op de juiste spelling van den naam Foster's ter voorkoming van wnardelooze namaak) zijn te Schiedam verkrijgbaar bij de heeren Kappelhoff Hovingh. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel S 1.75 voor één, of 10.voor zes 'doozen. Vrijspraak. De 5e Kamer der Amsterdamsche recht bank deed uitspraak in de zaak van den heer M. H, Enthoven, te 's-Gravenhage, di recteur der Auto-Packetmaatschappij aldaar. Op 16 Maart 1910 had hij een chauffeur op den Haarlemmerweg onder Sloten doen rij den met een vracht-automobiel, die, blijkens de ten laste legging, niet voorzien was van pen nauwkeurig werkend stuurtoestel en ,van twee onafhankelijk van elkaar krachtig werkende remmen. De auto was door wei geren van de stuurinrichting op weg van Den Haag naar Amsterdam, tusschen Half weg en Sloterdijk, met de electrische tram in b'otsing gekomen, tengevolge waarvan ,een jongen, die naast den chauffeur zat, uit den wagen werd geslingerd, waardoor hij overleed. Yoor het kantongerecht waren tweemaal f100 boete subs, tweemaal 20 dagen hech tenis tegen hem geëischt. Hij werd vrijge sproken, daar bleek, dat bekl. de noodige .voorzorgen had genomen. De chauffeurs hadden o. a. een boekje, waarin zij alle gebreken van den wagen en bijzonderheden yan den tocht moesten noteeren, welk boekje aan den monteur ter hand werd gesteld. Hot O. M. kwam van het vonnis voor do 5e kamer in hooger beroep. Voor 14 dagen ,werd tegen beklaagde f100 boete of 10 dagen hechtenis geëischt voor het ondeug delijk stuurtoestel. Doch ook de rechtbank sprak hem vrij, daar het ten laste gelegde niet wettig en overtuigend is bewezen. Beroepen te Velzen (toez.) ds. J. Ph. jüggink, te Made en Oud-Drimmelen (N.-B.) Aangenomen het beroep te Katwijk ,aan Zee ds. R. P. A. Rutgors, te Warmond. Bedankt: voor het beroep to IJzen- dijke (Zeeland) ds. J. Wj. E. van Loon, te Barsingerhom (N.-H.) Mond- en klauwzeer. Men meldt uit Leiden aan ,,De Tijd" De distri ets-veearts, de heer J. F. Larné- ris, to 's-Gravenhage, heeft besloten het vee van den landbouwer Goedhart alhier, waar onder mond- en klauwzeer voorkomt, niet to doen afmaken, omdat de omvang van de ziekte thans te uitgebieid is, dat nog lieij van het afmaken verwacht kan worden. In velband hiermede zijn strenge aiVchei- ding.smaat reien genomen. Als eigenaardigheid kan nog worden ge meld, dat op hetzelfde land, waaiop alhier bij de epidemie in 1907 ook het eerst mond en klauwzeer voorkwam, ook thans weer 't eerste de ziekte is geconstateerd. Sport. Cricket. De wedstrijd tusschen d? vertegenwoor digde elftallen van België en Holland zal plaats hebben op 18 Juni op het terrein van de Beerschot A. G. te Antwerpen. Voetbal. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Westelijke» eerste klasse: Den HaagQuickH. F. C. HaarlemHaarlemSparta. Rotterdam: V.O.C.—-H.V.V. Breda: Velocitas't Zegde. Westelijke derde klasse. GoudaOlympiaNerves. Het verongelukken van de Parseval VI. Over den mislukten tocht BerlijnAm sterdam meldt, het „HM." n!og De P. VI is op rijf kilometer westelijk van Isenbüttel geland; het touw raakte verward In een dennenboom. De wind was krachtig, het weer buiïg. Daar de ballon zich boven een moeras bevond, moest do noodklep worden geopend. De gondel kwam op het droge, de ballon ligt in hot moeras. De reizigers zijn niet gewond. De ballon wordt gedemonteerd, en met den spoorweg naar Bitterfeld gezonden. Waarschijnlijk zal de schade in acht da gen hersteld zijn en kunnen wij het lucht schip alsdan verwachten, meent het blad. Ongelukken. Luitenant Rirhbert deed te Mourmelon- le-Grand een ernstigen val. Bij do landing werd. zijn toestel door een hevigcn rukS wind gegrepen en tegen den grond geslan gen. De toestand van den officier is veront rustend. V Dezer dagen yiel do Icerling-ylieger Louis Lière van een hoogte van rijf meter. Hij werd zwaar gewond; in het hospitaal van het vliegkamp to Chalons is hij nu overleden. Een Nederlandsch automobielist te Brussel in heehtenis. De heer Ch. Servais, rijwielhandelaar te Hilversum, zou met het Poaschfeest eenigo dagen te Brussel vertoeven. Donderdag was hij aungekomen; op Goeden Vrijdag maak te hij met twee andere heeren, een Ameri kaan, de heer Grant, en een Amsterdammer, de heer C. J. van Kijk, een tochtje naar Vilforde naar Brussel via Schoorbeek. Toen hij met do auto uit de avenue de Haegt kwam en de Koninginneplnats passeerde, reed er ter hoogte van de St. Marlakerk een tram voor hem uit. Vóór deze kerk stonden verschillende kennistentjes en het was daar ter plaatse tamelijk druk. Do heer S. gaf signalen en den weg vrij ziende, passeerde hij de tram. Op hetzelfde oogen- blik staken een jongen en een meisje de straat over. Zij werden door de auto gegre pen en deerlijk verwon. Het meisje werd overgebracht naar het naastbijzijnde zieken huis en stierf nog denzelfden middag aan de bekomen verwonding. De jongen over leed later, eveneens -aan de gevolgen van hel ongeluk. Het ongeluk was zóó snel in zijn werk gegaan, dat de politie-agont, die op de Ko- ninginneplaats geposteerd stond, niet kon verklaren hoe het ongeval zich eigenlijk had toegedragen. Hij noteerde naam en woonplaats van den heer S., die daarop ver der reed. Hij besloot evenwel, in overleg met den heer P. van Eijk, uit Hilversum, die ook te Brussel verblijf hield, om van het geval aangifte te doen aan het hoofd bu- reau van politie. Dn onder-prefect beval zijn gevangenneming. De heer Van E. wilde een Dagtocht van 5000 stellen, doch dit aanbod weit! niet aanvaard. Onmiddellijk begaf zich de heer Van F. naar onzen con sul, om tegen de aanhouding te protestee ren. De consul beloofde, zich tot den Hol- landschen gezant te zullen wenden. Alles was echter tevergeefs, men hield den heer S. gevangen. Onmiddellijk na zijn terugkomst in Hol land heeft de heer Van Eijk de rechtskun dige hulp verzekerd van den advocaat De Snerck. Niemand werd bij den heer S. toegelaten; in den loop dezer week mocht slechts één persoon, een famililid, hem bezoeken. Ais men nu weet, dat in België op sebuldmisdrijf de voorwaardelijke veroordee- liug (condemnation conditionellcj wordt toe gepast, terwijl in dit geval do schuld van den Leer S.^ lang niet vast staat, dan moet men zeker zijn verwondering uitspreken over de houding van de Belgische politie. Donderdag is de heer Korthals Altes uit Amsterdam, vertegenwoordiger van een En- gelsclie vcrzckcringmaatsolinppij, naar Brus sel vertrokken, teneinde do schadevergoe ding te regelen met don vader der beide kinderen. Do lieer S. was nl. bij deze maat schappij verzekerd tegen eventueele gelde lijke gevolgen van het toebrengen van. letsel aan derden. Namens den heer S. heeft mr. Heemskerk te Hilversum dn bemiddeling ingeroepen van den minister van Buïtenlandsche Zaken. De veenbrand in Drente. Men meldt uit Emmer Compascuum De veenbrand heeft sedert Woensdag een vrij gunstig verloop. Dank zij den zachten wind, waardoor het vuur niet aangewak kerd werd, kon men verdere uitbreiding Voorkomen. Vele in de buurt staande wo ningen zijn ontruimd en moeten voorloopig nog ontruimd blijven. Waarschuwing. Het b'estuur der Vereeniging voor ten- toonstellingshelangen verzoekt ons belang hebbenden opmerkzaam te maken, dat se dert enkele dagen ook hier te lande door iemand te Honden, die zich „officieel ge delegeerde voor Internationale tentoonstel lingen" noemt, pogingen worden aangewend om deelneming te verkrijgen aan een drie tal ondernemingen in het buitonland, die als volgt worden aangekondigd: „Exposition Internationale, Villo de L'iège, 1911. „Exposition Internationale des Indus tries Modernes, Hygiène au Foyer, Confort Domestique Palais d'Orleans, Paris 1911." „International Exhibition of Arts and In dustry, St. Andrew's Hall, Londen, May June 1911September October." In de brieven, die hij ter begeleiding der prospectussen aan belanghebbenden toe zendt, wordt door hem medegedeeld, Jat hij geneigd is hen te vertegenwoordigen te gen betaling van een bedrag van 50 pond sterling (f600), waarvan de eene helft on middellijk moet worden bekaaid en do an dere helft eerst behoeft te worden gestort nadat door den belanghebbende het offi- cieele bericht zal zijn ontvangen, dat hem een Grand Prix of Gouden medaille is toegekend. Uit deze laatste mededeeling blijkt wel voldoende de aard dezer aanbieding. Tekort aan werkkrachten. Do zeer groote drukte, die in 'de laatste paar weken weer in het havenbedrijf te Rotteradm heerscht, heeft wederom aan het licht gebracht, dat de hoeveelheid beschik bare werkkrachten, vooral in levendige tij den als deze, veel te wenschen overlaat. Bij een navraag in dit opzicht, door ons gehouden, bleek o. m., dat een stuwadoors- firma, die 1000 man in dienst had, er gistermorgen nog 300 tekort kwam, ter wijl van de 1000 werkenden een groot per centage gisternacht reeds had moeten ar beiden. Gebrek aan krachten had hun ver vanging belet. Bij de overige stuwadoors is het evenzoo. Enkele beschikken over juist genoeg personeel, bij anderen kan men on mogelijk op de schepen een voldoend aan tal ploegen stellen. („Scheepvaart.") Strafport. Blijkens berichten in de bladen hebben verschillende firma's te Amsterdam en te Rotterdam gisteren briefkaarten ontvangen met ïVe cent strafport. Een der firma's deelt in het „Hdbl.rt mede, dat op informatie aan het postkan toor te Amsterdam weid medegedeeld, dat dit strafporto berust op een reeds 4 jaar Van kracht zijnde bepaling, dat de naam vah den afzender slechts op de linkerhelft van de briefkaart mag voorkomen. Bedoelde firma ontving nog een buiten- landsche briefkaart om dezelfde reden met I2V2 cent strafporto belast,,en schrijft ver der „Wjj schatten dat 50 pCt. onzer binnen- en buïtenlandsche relaties briefkaarten ge bruiken en voorradig hebben, waarbij de naam en het adres van den afzender over de geheele breedte van de briefkaart ge drukt is. „De last en schade, door de plotselinge toepassing dezer bepalingen is dan ook onafzienbaar en drukt hoofdzakelijk op de houders der ontvangers, dus onschuldi- g-n, daar het strafporto veelal niet ver haalbaar zal zijn en men b.v. bezwaarlijk van buitenlanders kan verlangen, dat deze naast die in hun land gangbare briefkaarten een model speciaal voor Nederland zulten laten drukken. „Wij goloovon dan ook, dat het heter ware geweest deze verordening ook ver der rust te gunnen en hopen dat de toe passing weder opgeheven zal worden." Intusschen verneemt het „Hdbl.", dat aan den directeur-generaal der posterijen en telegrafie gevraagd is om opschorting van den maatregel gedurende korten tijd, De rokbroek. Onze lezers weten, dat „De Rotterdam mer" en het „Friesch Dagblad" den bai rok hebben getoetst aan het christelijk be ginsel: de rok of broek vond daar genade. Het kleedingstuk mag ook verder zich verheugen in de belangstelling van christelijke schrijvers: ds. Sikkel schreef er in „Hollandia" ettelijke kolommen over vol. Hij vraagt, of met deze broek „Deutero- nomium 22:5 dan heelemaal niets te ma ken heeft?"- Daar lezen we: „Hol kleed eens mans zal niet zijn aan een vrouw, en een man zal geen vrouwenkleed aantrekken; want al wie zulks doet is den Heere, uwen God, een gruwel." En dan besluit de dominee: Niet om het meer of minder practisch, ook niet om het meer of minder smaak volle, maar om de vraag, of het onderscheid tusschen man en vrouw in de kleeding al dan niet gehandhaafd zal blijven. En nu zullen we niet beweren, dat de broekrok dit onderscheid geheel uitwischt, maar wel, dat a». jupe-culotte dit onder scheid op b'edenkeMjke wijze verflauwt. Er is hier kennelijk „verflauwing der grenzen". En dat raakt inderdaad een „beginsel". Dat voelen onze degelijke Hollamlscho vrouwen nog jjij intuïtie. Vandaar, dat zij zich tegesvdit kwaad verzetten, ook al openbaart het zich nog slechts „in beginsel". Principiis obstal („U. on V.") Ongeluk met de fiets. Een werkman in do nabijheid van Leeu warden, die zijn familie te Berlikum per fiets de blijde tijding zou brengen dat zijn gezin was vermeerderd, stortte dicht bij het doel zijner reis ter aarde, doordat de voorvork van het rijwiel brak. In zeer deern is wekkend en toestand werd de man opgenomen en naar het Diaconessenhuis vervoerd. Men vreest voor zjjn leven. Door den trein aangereden. In den vorigen nacht zag een voorbij- lijdende b'oer, die van Lent kwam, onder die gemeente zekeren S. op ongeveer 5 minuten van zijn huis dood op den weg liggen; zijn paard en wagen stonden daar vlak bij. S. is vermoedelijk door een goe derentrein aangereden. Brandstichting. Voor een paar dagen weid tc Veen- huizen in een berg stroo naast de hoeve van den hoevenaar; A. Lunshof aan het 1ste gesticht een begin van brand oet- dekt. Door het krachtig optreden werd de brand tot een minimum beperkt. Een schade van ongeveer f1300 weid veroor zaakt Onmiddellijk werd aan kwaadwil ligheid gedacht en Donderdag; bleek dat de brand moet gesticht zijn door een der verpleegden van het eerste gesticht, die geen genoegen nam met de hem opgedra gen werkzaamheden en daarom liever in de gevangenis zit llij heeft reeds bekend den brand te hebben aangestoken. Door een paard gedood. Donderdagnamiddag keerden twee zoons van A. van Loon, te Del le wij non (Bom- mek-rwaard), huiswaarts met een hengst die ter keuring naar Gelder-matsen was geweest. Tenvjjl de een het paard leid de, volgde de andere per fiets. Op een gegeven oogenblik sloeg plotseling de hengst achteruit en trof den fietsrijder zoo danig tegen het hoofd, dat hij bewuste loos neerviel. Hij overleed in den loop van den nacht aan een schedelbreuk. Een krach. Een Parijsch bankier, Louis Rivier, di recteur van „La rente -bi-mensuelle", is met de noorderzon verdwenen, een tekort nalatend van drie milliocn francs. Rivier had de „Rente" gesticht en waarborgde aan zjjn cliënten 1 pCt. per dag, alle veertien dagen regelmatig betaalbaar. Obli gaties en titels, op de beurs verhandeld, werden als geld aangenomen. De cliënt moest zich' om niets bekommeren, 't Was Voldoende, geld te zenden, om de 1 pCt. per dag te trekken. Na de operatie gaf men het geld 'of de titels terug. Het mini mum, dat men zenden mocht, was 25 Cr., het maximum 100,000 Ir. Hoe onwaarschijnlijk zoo iets klinken moge», toch' had de „Rente" veel cliënten en de interest werd ook regelmatig be* taald. Toen na drie maanden de rneni schen het dubbele kregen van de gestorte som, werd het oen razernij. De cliënten van 25 Ir. werden cliënten van 5000 fr. Van alle kanten kwamen in de rijk inge richte bureelen der place Boieldieu man daten en orders, Vergezeld van fondsen. Onder de cliënten waren, zegt men, veel priesters, daar Rivier zich vooral tot hen gewend had. De politie kreeg echter achterdocht cn een inspecteur der Veiligheid werd met een onderzoek heiast. De uitleggingen van den bankier bleken niet voldoende, en hij werd door M. Harnard in zijn kabinet ge nood igd. Woensdagmorgen, op 't uur der opening van de bank, verscheen Rivier niet, hoe wei talrijke cliënten aanwezig waren. De twee gevolmachtigden besloten de brand kast te openen. Zij vonden er niets in dan een schrijven van den bankier met de woorden: „Ik ben ontboden door de po» litie. Mjjn. gezondheid en mijn ouderdom laten mij niet toe deze ontroeringen te on dergaan. Ik overhandig mijn ontslag «1 de fondsen aan mijn opvolger, die dezen middag zal komen." 's Middags kwam er niemand en liet par ket werd verwittigd, dat de betalingen ge schorst waren. Men schat "het tekort op 3 millioen. Rivier zou een milliocn hebben meegenomen. Men weet niet waarheen hij vertrokken is, Groote veenbrand in Engeland. Een groote uitgestrektheid veengrond in Yorkshire, zeven en een half mijl lang en vijf mijl breed, staat in lichte laaie. De brand werd het eerst ontdekt te Mcdge Hall en er werden onmiddellijk pogingen gedaan om het vuur te stuiten, de over springende vonken staken echter in minder dan geen tijd den eenen turfstapel na den anderen in brand, zoodat aan blusschen niet meer viel te denken. Mot razende snel heid verspreidden de vlammen zich in noor delijke richting en daarop had men de hoop gebouwd, dat jiet vuur spoedig tot staan zou komen, wanneer het gekomen was aan het vrij breede kanaal dat twee veengebie den scheidde. Die hoop bleek echter ijdcl. De vlammen sloegen met groote snelheid over het 21 voet breede kanaal heen en plotseling vlamde ook de overzijde op. Het vuur heeft thans eon uitgestrekt moe ras bereikt en kan zich dus niet verder uitbreiden. Maar .intusschen slaan de vlam men op het brandende terrein nog steeds omhoog en bieden een in die streken nooit geziene aanblik. De gloed is nog zichtbaar to York en Hill, ën Werpt een rossig schijn sel over de huizen te Goole. Een vrouw, die van den toren van de kerk te Thorno het schouwspel had waar genomen, gaf haar indrukken als volgt we der: „Het was een tot dusverre nooit ge- zien schouwspel. Het vuur scheen over te springen van den eenen turfstapel op den anderen, met een snelheid, grooter dan die van een renpaard. Het was een gcluidloozé brand. Wij konden het geknetter der vlam men niet hooren, zij bewogen zich voort als waren het levende wezens. Het was een prachtig, maar tevens IJselijk schouwspel, want iedereen gevoelde, dat men machte loos stond tegenover het vernielend element." Het veen, waar thans do brand woedt is in exploitatie bij de British Peat Moss Litter Co., die het werk grootendeeh laat verrichten door Nederlandsche arbeiders Welke een kolonie vormen te Thorne, een vriendelijk dorpje in Yorkshire. Hoe men leeuwen vangt met vliegenpapier. Men kent het beproefde recept om zich van den koning der woestijn op gevaar- looze en gemakkelijke wijze meester to maken: men neemt een zeef van flinken omvang, zeeft er do Sahara door, en wat achterblijft, zijn leeuwen. Minder eenvoudig, maar oven afdoend wil ons bet merkwaardige middel om leeuwen te -vangen lijken, zooals we dat vermeld vinden in de „Evening Standard", van gisteren, waarin een EngelseMndi' sche jager verhaalt, hoe eenigen zijner shikaris vier prachtige leeuwen vingen met behulp» vanvliegenpapier. De historie luidt ais volgt: De maharadja van Gwalior wenschto een aantal prachtige Afrikaansche leem wen in de Indische jungle zijner pro, vincie te introduceeren, alwaar zij totden laatste waren uitgeroeid, en liet tot dit edele, menschlievende doeleinde acht ko lossale exemplaren uit Somaliland komen. Eerst werden de verscheurende bees ten in de daartoe bestemde omheining te Gwalior opgesloten en mot vleescih go. voed. Onlangs echter werden zij in de jung le vrijgelaten, maar door hun lang durige gevangenschap' waren zij een kostbaar 'talent kwijt geraakt, dat, om op vlug wild te jagen, en tevens hun vrees voor den mens&h. De vier leeuwen, volgens den verba* Ier, vroeger dus bang als hazen voor het tweeh'eenig schepsel, kregen moed, mar cheerden lijnrecht naar het naaste dorp en peuzelden daar, tot verontwaardiging der familieleden, 29 inboorlingen op, na de verrichting van welke bloedige helden daad, zij weder rechtsomkeert maakten De maharadja van Gwalior, inziende, dat zijn leeuwen, dóórgaande op deze wijze, hem spoedig va,n do besten zijner belastingbetalers zouden berooven, veror donneerde per telegram de man zat in Calcutta dat do leeuwen op staanden voet moesten worden opgevangen onweer opgesloten. De brave grijsaard meende, dat dit kin derspel was, maar de chef zijner shikar ris had er een zwaar hoofd in, en zon op middelen 0111 de vier bloeddorstige monsters heelhuids weer in hun kraal" te krijgen. Na grondig onderzoek bleek henp dat de leeuwen hun tenten luidden qpgcslagem in twee van de kleihutten in een dorp, waar hun k-onist 'do inboorliut gen op de vlucht had doen staan. Wat doen nu de looze shikaris? Zij be gonnen met de leeuwen in de hutten to barrikadeeren, bewaken hen veertien dagen cn gebruiken dien tijd, 01111 tot 'de uitbroeiïng van de volgende verbazingwek kende truc .te geraken. Stil sluipen zij nader en. spreiden ron dom do hutten een breed tapijt Van dui zenden vliegenpapicren. (Dat kan: 111 En- gelsch-Indië is het vliegenpapier even on misbaar als overschoenen in Holland! zijn.) Toen, nu de barricade verwijderd werd, stoven do leeuwen onmiddellijk naar,bun ton, kwamen midden in liet kleverige goedje terecht, deden de papieren aan bun klauwen kleven, trachtten die aan hun muil af te vegen, bedekten zich neus, oogen en ooren met honderden kleefplcis- teis en rolden al spoedig hulpeloos als pasgeboren kindertjes door de taaie on verbiddelijke lijm. 1 Daarop .snelden de shikaris toe, wierpen strikken om de pooten der verbijsterde en gansch' onthutste carnivoren, en brach ten hen in triomf naar hun gevangenis. Dit feit beduidt een knauw voor de ge weer fabricage, meent de „Tel.", waaraan we deze merkwaardige historie ontleenen. Cléo de Marode over sflirten Cléo de Mérode gaat in Italië lezingen houden over de „flirt". Een redacteur van de „Corriere de 11e Sera" heeft, haar dienaangaande geïntor- viewd. Daar ik veel gereisd heb, vertelde Cléo, heb ik gelegenheid gehad overal de vrou wen te bestudeoi'cn. I3e Amerikaansche berekend, zonder élan (wat win ik er bij, wat verlies ik er bij?) Do Spaansoho: vurig, zeer amoureus. De Piutsche: ernstig, oeret beschroomd, later „terrible, lorequ'elle s'y met," De lIollandLsche en de Belgische: als vo ren, maar kalmer. Do franfnise; geraffineerd, fantastic

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 6