Gemengd Nieuws. De pijl snorde weg en een oogenblik later klonk een hevig gejuich uit den kuil bij de schijf, iWeldra kwam de baanknecht aanloopen om do schijf te toonen. De schutter had de roos getroffen. Hartelijk complimenteer de de prins den eere-yoorzitter. Toevallig draaide hij de schijf om en las daar, tot zijn groote verbazing: „Koningsschot van Z. K. II. den Prins, ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan der Handboogschutterij." Een vernietigenden blik uit des prinsen oogen trof den beklagenswaardigen eere voorzitter en onmiddellijk verliet de hooge bezoeker baan en dorp. HOE ONDERZOEKT MEN EIEREN? Om te onderzoeken of men hij het koo- pen van eieren met verscbe, zuivere waar, of wel met bebroede eieren te doen heeft, is wel de zekerste proef het ei in do hand, zooveel mogelijk voor het buitenlicht afgesloten, voor het oog te brengen en dan te trachten tegen een scherp licht door het ei heen te zien. Ontdekt men er dan één of meer don ker uitziende plekjes in, dan is het ei stellig niet geheel zuiver; in elk geval kan men het als niet-versch beschouwen. Het vereischt wel eenige bedrevenheid, alvorens men met volkomen vertrouwbaar heid in staat is, deze proef to nemen. Doelmatiger en ook gemakkelijker toe to passen" is een eierproef in het water. Wan neer een ei, onverschillig of het een kip penei of een ei van een anderen vogel is, in een met versch water half gevuld voor werp: een emmer, pot of zoo iets, laat zak- ken en het blijft op den bodem onbeweeg lijk plat liggen, dan kan men er tamelijk zeker van zijn, dat het een versch ei is. Wipt het daarentegen min of meer, dan is hot niet geheel zuiver. Men dient deze proef evenwel te ne men met versch of niet al te brak water. Een in pekel geworpen ei blijft niet best op den bodem liggen. Als de pekel heel sterk is, kan zelfs een versch ei aan de oppervlakte er van diijven. Wanneer eieren zoover bebroed zijn, dat het kuiken in den dop reeds geheel gevormd is, en men doet zulke eieren in een pot of emmer met versch water, dan drijven ze, met het dikste eind naar boven gekeerd, nagenoeg aan de oppervlakte. Wenscht men kievitseieren aan de water proef te onderwerpen, dan houdt men do voorste vingers eenigszins gebogen onder water en laat het te onderzoeken ei met het dikke eind op de vingertoppen ruston, met de punt naar boven. Blijft het in dien stand onbeweeglijk staan, dan hapett er niets aan het ei. Wipt het echter anders om, zoodat de punt zich naar onderen richt, dan is zoo'n ei niet geheel zuiver. Toch kan het gebeuren, wanneer de vorst over het ei gegaan is, dat de proef wel eens mislukt; doch dit behoort tot de zeld zaamheden. Nog wordt met kunsteieren wel eens een andere proef genomen, om de zuiver heid ervan te onderzoeken. Men bevochtigt het ei een weinig aan den dikken kant en wrijft er dan mee over den bovenkant van de hand. Geeft het ei dan af, zoo is het zuiver, scheidt het ech ter geen kleurstof af, dan is het ei niet goed te vertrouwen. Om te onderzoeken of kippeneieren al dan niet gekookt zijn, laat men ze op de tafel een snel draaiende beweging maken. On gekookte eieren liggen bijna terstond stil, terwijl gekookte een heel poosje kunnen blij ven draaien. LICHTGEVENDE PLANTEN. Sinds lang is het bekend, dat zekero planten in staat zijn in het donker licht te geven, maar tot nu toe bemerkte men dat slechts aan lager soort van planten, vooral paddestoelen; vandaar komt het phosphoresceeren van bedorven zelfstandig heden, bijv. vleesch, waarop zich zulke zwammen bevinden. Onlangs bevond men echter, dat ook hooger georganiseerde plan ten de merkwaardige eigenschap van het phosphoresceeren bezitten. Wanneer men papaverbloemen, zwaardleliën of zonne bloemen in een donkere kamer brengt, dan geven zij een zwak licht af. Zeer bizonder is evenwel de onder den naam „brandende liefde" (wetenschappelijk hyehnis chaleedo- nica), bekende plant, die zich door sterk lichten onderscheidt. Wanneer zij in het donker gebracht wordt, glanst zij eenige mi nuten tamelijk sterk; dan houdt het lich ten op, om na een korte pauze weer te beginnen en zich zoo afwisselend licht en donker te vertoonen. Zijn de bloemen even wel met dauw bedekt, dan hebben zij haar lichtkracht verloren. TIEN REGELS VOOR PIANOBEZ1TTERS, 1. Gij moogt de piano des zomers niet in vochtige, des winters niet in overver- warmcle kamers laten staan. 2. Als gij in de kamer een danspartij geeft, moet do piano gesloten blijven, opdat er geen stof indringt. 3. Duld het nooit, dat men de brandonde sigaar op uitspringende lijsten der piano legt, of zolfs sigarenasch er in laat vallen. 4. Sta niet toe, dat men borden, glazen en kopjes gevuld of leeg op de piano zet. 5. Blaas nooit het stof tusschen de snaren met den mond weg. 6. Bedien u daarvoor van een blaasbalg, een zacht penseel of een ganzenveer, 7. Laat de piano niot to dikwijls stem men, Bij matig gebruik is Bet voldoende, dal zij allo twaalf weken nagezien wordt. 8. Neem den meest geoefenden stemmer. 9. Vermijd een harden, heftigen aanslag. 10. Gebruikt ge de piano niet, sluit ze dan zorgvuldig, opdat ze den kinderen niet tot tijdverdrijf diene. NIEUWTJES VAN HIER EN DAAR. Bijna op iedere school in Saksen wordt onderwijs gegeven in schaken. Meer dan 6 millioen acres land zijn voor de tabak-cultuur over de geheele wereld verspreid. Iedere zoon van koning George van En- land krijgt, wanneer hij meerdeijarig wordt, een jaarlijksch inkomen van 120,000 gulden, en iedere dochter 75.000 gulden bij meer derjarigheid of huwelijk. De politie to Philadelphia kan er op hogen een millionair tot hun corps te mogen rekenen. Het is de heer Edward P. Sto- nesbury, de wolbekende financier en sport man, en een deelgenoot van den heer An thony Drexel. Als bewijs van erkentelijk heid voor de vele schenkingen, die hij aan het politiefonds gedaan heeft, is hem deze onderscheiding te beurt gevallen. Mr, John Ilays Hammom, de speciale vertegenwoordiger van Amerika bij de En- gelsche kroningsfeesten, was eens de hoogst- gesalarieerde man tor wereld. Hij had een jaarlijksch inkomen van ruim een millioen gulden als chef-ingenieur aan een groote Amerikaansche spoorwegmaatschappij. Do markies de Soveral had, toen hij jong was, den naam van den heston walser ter wereld te zijn. De koning van Spanje is de eenige vorst, die nooit zijn naam teekent. Onder de stuk ken, welke hij ontvangt, zet hij eenvou dig „Yo el Rey", wat beteekent „Ik, de Koning". Santos-Dumont, de groote luchtreiziger, zal nooit de lucht ingaan, of hij heeft een talisman bij zich, in den vorm van een kleine medaille, die hem door een Fransche gravin geschonken werd. Een godsdienstige sëete te Onissa, in Bengalen, aanbad koningin Victoria als haar hoogste godheid. Zij was ook een voorwerp van aanbidding in een dor tempels to Toenloeng in Thibet. -Do rivier de Jordaan heeft van alia stroomen het meeste verval op den korsten afstand. Gedurende zijn loop van 120 mij len, vormt hij 27 watervallen met een ver val van 3000 voet. ANECDOTEN. Kort aangebonden vader: „Zoo, je denkt, dat mijn dochter van je houdt, en nu wil je haai- trouwen?" Verliefde jongeling: „Ja, mijnheer, en als u er niets tegen hebt, zou ik u wel eens een vraag stellen: „Er is toch nooit in eenigen vorm ook krankzinnigheid in uw familie geweest?" V Vader: „We hebber, nog nooit een gek in de familie gehad, en er zal er nooit een inkomen ook. Adieu." SLIM. In Engeland zou door twee voetbalclubs een wedstrijd gehouden worden. Toen een der clubs aankwam, werd zij aan het sta tion afgehaald door een elftal jongelui, die haar meenam naar een verlokkend uitzien de tafel. De beide partijen deden den disch alle eer aan, en vooral do gastheo- ren lieten zich niet onbetuigd, zoodat de vreemde spelers, met het oog op de massa's wijn en sigaren, die door hun tegenstan ders gebruikt werden, op een gemakkelijke overwinning rokenden. Maar toen men van tafel opstond en aan het voetbalterrein kwam, zagen zij daar een troep jongolui in voetbalkostuum, die den bai ronddreven en er zoo frisch mogelijk uitzagen. „Wie zijn dat?" vroeg een van hen verbaasd. „0," luidde het antwoord, „dat is ons voetbal-elftal; wij zijn alleen maar het luneh-elftal, begrijpt u?" PECH. Een kleermaker, die voor de rechtbank verschijnen moest voor een proces, kromp letterlijk ineen, toen hij de heeren achter de groene tafel zag. „Wel, wat is er?" fluisterde zijn advo caat. „Dat ziet er leolijk voor me uit," ant woordde de snijder. „Als ze niet een an dere rechtbank uitzoeken, verlies ik mijn zaak. Er is daar geen man bij, die mij geen geld schuldig is." WISSELEND LOON. Zondagsjager: „De volgende week ga ik jagen. Wat moet ik den drijver betalen?" Zijn vriend„Dat hangt er van af. Waar je hem raakt." EEN WAARDIG ECHTPAAR. Gevangenisdirecteur (tot veroordeelde) „Is jo vrouw inmiddels verzorgd?" Veroordeelde: „Ja, gelukkig, die zit ook." DUIDEIJJKE WENK. „Hallo, kerol, waar ga jij naar toe?" vroeg op straat de eene heer aan den an dere. „Naar 't postkantoor, klagen over den slechten besteldienst." „Heb je daar zooveel klachten over? Wat is er dan gebeurd?" „Nu, den wissel, dien je me tien dagen geleden zoudt zenden, heb ik nog niet ontvangen." NIEUW, Mevrouw (tot dienstmeisjo, dat juist een hoestbui krygt): „Wanneer mijn man vraagt, wie daar zoo vreesolijk gehoest heeft, zeg hem dan, dat ik 't geweest ben, Anna.'l Dienstmeisje (toornig): „Best, mevrouw."' (Bij zichzelf): „Zoo gaat het in de wereld, ik moet hoesten, en zij gaat er voor naar een hadplaats," MODERN. Vriendin: „"Wjat zeg jo, kan je niet eens een knoopje aan jo man's overhemd zet ten?" Jonge vrouw: „Ik zou het wel kunnen, maar ik heb geen naaimachine." VOOR DAMES. IIET NUT VAN OUDE COURANTEN. Het is een opmerkelijk iets, hoeveel poetslappen en zeemleeren lappen er uit gespaard zouden kunnen worden, als de dames er zich' maar aan konden! wen nen, haar dienstpersoneel wat meer ge bruik to laten maken van oud couranten papier. i Talrijk zijn do diensten, clio hetj ons in de huishouding kan bewijzen. Het ma teriaal zelf kost niets, want als vanzelf krijgt men langzamerhand een herden sta pel nieuwsbladen, die, wanneer de nieuw ste nummers maar telkens onderaan ge legd worden, van boven af gebruikt kun nen worden. In do eerste plaats dan kan men, na de ramen, spiegels, enz. met dq spons te hebben schoongemaakt, deze met in elkaar gefrommeld papier in een oogen blikje droog en helder wrijven. Bij, het schoonmaken van petroleumlampen, die toch nog in vele huishoudens in gebruik zijn (al was het maar 's winters de lamp uit de petroleumkachel), sparen ze een tweeden doek uit; men iieeft er enkel een voor het schoonmaken van het glas noo- dig; do metaaldeelen en de peer kan men men met papier Keel goed en vlug schoon krijgen. In de keuken behoort men het aanrecht dagelijks nA het afspoelen opnieuw met courantenpapier to beleggen. Het zal bij h'et verzetten van pannen, van het vuur op het aanrecht, bij' het ingieten van de soep, compiUe, melk, enz. Veto vlekken 'opnemen, die anders weer weggeschuurd moeten worden. Vuile lemmetten van messen wrijft men vóór het wassch'en met papier af, ovenals pannen, die vettig zijn. WENKEN. Het water als heelmiddel. Velen weten zeker niet, dat Keet water voor een aantal gevallen een uitmuntend heelmiddel is. Tegen maagkramp bijv, is meestal een goed middel een doek in het water gedompeld, snel opgerold en dan op de maag gelegd. Een glas water, zoo Keet mogelijk hij het opstaan en naar bed gaan gedron ken, is een heilzaam! middel voor hen, die aan constipatie lijden. Watervlekken. Om watervlekken uit gladgewreven tafels te verwijderen, legt men een weinig nat zout op de uitgebeten plekken enj laat het eenigen tijd daarop liggen. Daarna droogt men de plekken met eenj doek flink af en wrijft er met een nieuwe kurk eenigen tijd over. Tegen zomersproeten. Nu de zonnestralen hot langzamerhand al te goed fnet ons gaan meenen, ont staan niet alleen zomersproeten, maar ook de zoogenaamde door da zon verbrande huid, dio dikwjjls aan het voorhoofd en den hals met een duidelijke lijn ophoudt Togen deze donkere huidskleur, dio den meesten dames meestal zeer onwelkom is, is in het bijzonder aan te bevelen: iederen avond wasschen met gei te- of karnemelk, bestrijken, met cold-cream, waaraan eenige droppels benzoëtinctuur zijn toegevoegd, of hot opleggen van een zalfje, dat uit 20 gram lanoline, 5 gram glycerine, 3 gram borax en één droppel rozenolie bes Laat. Ook het bevochtigen met een mengsel van 100 gram' rozen water, 5 grant borax en 10 gram benzoë tinctuur is heilzaam. Als huismiddeltje wordt aanbevolen: Men hakt een handvol peterselie meteen hakmes, giet er regenwater op, iaat dit 24 uren staan, zeeft do petersolie door en gebruikt het water 's morgens als wascKwater. VOOR KINDEREN. HET SPROOKJE VAN DEN DE.NNEB00M. (Vervolg.) Toen werd hij uit hot bosch gesleept, en hoewel hij blijde was, dat men hem eindelijk eens opgemerkt had, stemde het hem toch' droevig, van al zijn kameraden te moeten scheiden. Do afreis was lang zoo mooi niet, als hij zich! vroeger wel had voorgesteld. De denneboom kwam eerst weer tot zichzelf, toen hij door twee mannen een groote, prachtig gemeubileerde zaal werd binnengedragen. Daar was eerst wat moois te zien. Aan den wand hingen fraai© schil- derijen; en aan weerskanten viui de kachel stonden groote Chinecsche vazen, met leeuwenkoppen versierd, die h!om grimmig aanstaarden. „Fooi!" sprak hij, „waarom, kijk je me zoo boos aan? Me dunkt, je hebt hier a! lang genoeg rondgekeken; misgun een ar men denneboom dit genot toch niet" öp een tafel lag een stapel prenten boeken uitgespreid en op een andere stond het mooiste speelgoed, dat men zich mei eenige mogelijkheid bedenken kon. Men plaatste den denneboom in een grooten bak, die met zand aangevuld weid.' Daarna werd hij' met mooie linten versierd, en aan zijn takken hing men suikerhoonen, ver gulde netten, oranjeappelen, speelgoed en prentenboeken. Tusschen al dat moois wer den wel honderd allerliefste kaarsjes go- plaatst. „Vanavond," zoo zeiden allen, die hem zagen, „zal de kerstboom eerst recht'prach tig zijn." „O," dacht de boom, „was h'et maar avond. Zouden al dio lichten aangestoken worden? En wat zou er dan verder wel gebeuren? Misschien komen do hoornen uit het bosch naar me kijken en vliegen do musschen tegen de vensterruiten. Wat zullen ze mij benijdend Zou ik hier nu winter en zomer zoo- mooi opgepronkt blijven staan? Hè, wat zou ik me dan gelukkig gevoelen." De denneboom kreeg door al dat wen- schen en vragen pijn in h]n schors, en dat is voor een boom al even erg, als het voor den mensch is, om hoofdpijn te hebben, 't Was maar gelukkig, dat het niet zoo heel lang meer duurde, eer de avond viel "en 'het tijd weid om de lich ten aan te steken. Wat een glans ver spreidde hij, toen alle lichten brandden De boom beefde werkelijk over alt zijn takken. Op een gegeven oogenblik gingen de deuren der zaal open en plotseling sprongen verscheidene kinderen do zaat binnen, en begonnen om den boom been te dansen. Dat was me een pret! Het eene geschenk vóór en het andere na) werd van den boom geplukt. „Waarom zouden ze dat doen?" dacht de boom. „Berooven ze me nu al van al dat schoons, of zou men mjj nog mooier willen maken?" (Slot volgt.) Qlobe-Poets-Extract. Men verzoekt ons opname Yan het vol gende: Er is geen beter, in h'et gebruik voor- deeliger poetsmiddel voor alle metalen voorwerpen van goud, zilver, nikkel, ko per, alfenide, enz., dan het echte Globe- Poetsextract, vervaardigd in de grootste me- taalpoetsm iddefabriekea ter werekl van de firma Fritz Schulz jun.-Akt.-Ges. leLeip zig, Neuburg a. D., Aussig i. B. en Lin coln bij New-York. Globe-Poetsextract geeft zonder moeite en snel een. mooien en duurzamen glans, is vrij van alle schadelijke bestamldee- len, krast niet en tast de metalen niet aan. Giobe-Poetsextract verliest zijn poets kracht nooit, vlekt niet zooals poetspom made en is veel heter en,' zuiniger in het gebruik dan de meeste in den handel zijnde vloeibare poetspreparaten. 'Koitom, Globe-Poetsextract is het beste metaal poetsmiddel, welks uitmuntende kwaliteit werd erkend, daar hot reeds meeamnalen is bekroond, hot laatst op de wereldten toonstelling te St. Louis 1904 mot den Grand-Prix, de hoogste onderscheiding in die branche. De nauwlettende zorg, bij do vervaar diging in acht genomen, en hot gebruik vau de beste grondstoffen, in hoofdzaak het echte Neuburger kiezeikrijt, dat in die beste kwaliteit uit do eigen mijnen van de Firma Fritz Schulz jun.-Akt.-Ges wordt verkregen, hebben Globe-Poets extract tot een algemeen gebruikt poets middel gemaakt en het steeds meer ge zocht doen worden. Sedert de vervaardiging van Globo-Poets- extraet door de firma Fritz Schulz jun Akt.-Ges. heeft het zich in honderdduv zenden huishoudens als uitstekend doen kennen; hot wordt nu overal int ieder werelddeel gebruikt. Globe-Poetsex tract mag derhalve met recht als hetj "beste metaalpoetsmiddol worden genoemd. Iede re maand worden millioenen doozen ter verzending vervaardigd, oen bewijs, dat Globe-Poetsextract onontbeerlijk is gewor den, en wat zijn uitmuntende kwaliteit betreft, ongeëvenaard is. Dit bewijzen ook de pogingen om minderwaardige namaak sels in bedriegelijk nagebootste verpak- ping afzet te doen vinden. Men wacbte zich daarvoor en verlange uitdrukkelijk slechts hot echte Globe-Poets extract met fabrieksmerk: „Globe in den rooden dwarsstreop". Eene erfenis van 75 millioen. Men schrijft het volgende aan hot „Ilbl. van Antwerpen": Ten jare 1628 vluchtte zekere Jean Thiry, Franschman van geboorte, uit zijn vaderland, en trad in dienst by' een zekeren Athanase Tripaldy, Italiaanschen handol- drijver in 't groot, op zee en te lande; door zijn edol karakter en goede diensten werd hy do gunsteling zijns meesters; en dezo liet hem bij zijn afsterven zijn gan- sche fortuin na, h'etwelhf bestond uit vor- schillende handelsschepen en een som van 800,000 goudstukken, welke door Atha- nase Tripaldy op de Staatsbank van W netië, ten jare 1621. geplaatst waren. Dit bedrag van acht millioen word, bij contract, als Staatsschuld, door den ü0ge van Venetië aangenomen, en zou 3 pet, opbrengen. Jean Thiry, welko ten jaro 1676 stierf liet bij testament het gansche bedrag, als staatsschuld op do staatsbank van Ve netië berustte, met allo interesten aan zijn twee broeders of aan hun wettige nako melingen. Napoleon Bonaparte legde ten jare 1796, op bevel van het Directoire, beslag op de Thiryscho erfenis; van dien tijd af is het kolossaio fortuin, 't welk thans door do opgeloopen ronte reeds meer clan 75 millioenen moet bedragen in het bezit van den Eranschen Staat ge bleven, ofschoon reeds meerdere malen door de rechtmatige erfgenamen pogingen in 't werk gesteld zijn om in hot bezit van hun millioenen to komen. Dertig jaren geleden ongeveer was de Fransche staat bereid het kapitaal, zon der interesten, uit to betalen, docht do familie Thiry weigerde zulks; en naar het schijnt, moet nu de Fransche staat door liet Seine-gcrechtshof veroordeeld zijn om het gansche fortuin, benevens Je op geloopen renten, uit te betalen. •Van de twee broeders van "den boven- gemelden erflater, Tean Thiry, moet er een naar Holland zijn overgestoken, do andero brooder moet zicli in do omstre ken van Lokeren, provincie Oosl-VInaiv deren, gevestigd hebben; het is van dezen laatste, dat zich hier te Antwerpen, even- als in de omstreken van Lokeren, de erf. genamen moeten bevinden. Een erfgenaam to Antwerpen wendt mi inet de medehulp zijner mede-ei fgennmen van Antwerpen, Lokoren en Goes, denoo- dige stappen aan, om "in bot bezit hun ner rechtmatige erfenis te komen; reeds zijn belangrijke papieren ontdekt, welko bewijzen, dat do bewuste familie wel de gelijk de ware erfgenamen zijn. Een oproep in de dagbladen zal eerlang de familie Inlen vei willigen, dal zij bij een notaris moeten komen, om hun rech ten te doen golden. Öf zij ievreden zullen zijn 1 De huwelijkstragedie van een Lilliputter, Dinsdagmorgen sprong de 31-jarigo va- riété-artist Eudides Gudim, een uit Bra zilië geboortige dwerg, dio sinds eenigen tijd te Berlijn do merkwaardige kleinheid zijns üchaams te kijk steit, uit het venster van de eerste verdieping van zijn pen sion, Gudim was sedert Januari 1.1. getrouwd met een nóg kleiner Lilliputterinnetje, Martha Schwa rz, en woonde in voormeld pension samen met zijn impressario. Maar Gudim, boe klein ook, is bijzonder ja- loorsch op zijn echtgenooto in zakfor maat en buitengewoon zenuwachtig. Daar onder had liet vrouwtje vaak zeer zwaar te lijden, en menigmaal vielen in het pen sion huiselijke tooneden van strijd en strubbeling voor, waarbij de minuscule echtelieden elkaar voor lnm afmetingen monsterachtige voorworpen als lueifets- doozen, theekopjes en zelfs dominosloencn naar het hoofd ierpen. Ook gisteren bad er weer heiige ruzie plaats, in den loop waarvan Gudim, toen zijn vrouw zich' gekrenkt naar haar slaap salet wilde begeven, pardoes uit liet venster sprong. Jo ongelukkige smakte op de geplaveide binnenplaats en bloei mvaar gewond liggen. In bedenke!ijken toestand werd hij naar het gasthuis gein acht, maar niettemin hopen de doktoren liet kribbige mannetje te re "don. De bijbel aan het hof te Peking. Vijftien jaar geleden boden tot het Chris tendom bekeerde Ohineezen uit liet Zuiden vuil China nun de thans overleden keizerin- weduwe ter gelegenheid vnn haar zestigsten vorjatudag een bijbel aan. liet nas een prachtig exemplaar, op zijde gradueren door een bekend calligrauf in een lijken band en met zilveren sloten, liet geschenk, dor vorstin alleszins waardig, nas huur zoo aangenaam, dut zij con cigonliandigon brief schreef, om de schenkers te bedanken. Zij bepaalde zich er niet toe, liet book te be wonderen, maar zij lus bot ook en gaf het nan keizer Kvang ILsu, wiens nieuwsgie righeid zoo zeer geprikkeld weid, dut hij on middellijk „bel \cr\olg", n.i. het Nieuwe Testament liet bestollen. Beide boeken kre gen een plaats in do nationale bibliotheek, maar kwamen bij de plundering van Peking in 1900, m handen van Europeanen. Keizer Kwang ILsu had z.ich ijverig met de lezing van liet Nieuwe Testament bozig gebonden, want overal vond men in zijn exemplaar eigenhandig gemaakte aanleekeuingeu. HG Oude Testament werd in do vertrekken van dc keizerin-weduwe gevonden. Het succes van deze eerste gift heeft een aantal Gliincesche bekeerlingen op bet denk beeld gebracht, nogmaals ecu bijbel aan de keizei lijkt» fai ilie ten geschenke Ie geven. Een iiischrijring wen! opengesteld en reeds weid voor meer dan 20.000 francs gelee- kond. Litira-,chen heeft de AmorikitnnscUe gezant te Peking een minder kostbaar exem plaar aan de keizerlijke familie aangeboden. De prins logout Nija Tsching Wang dank te hem hartelijk en zeide; „Mijn zoon, .de keizer, is nog te jong voor een dergelijke lectuur, maar nis hij over eenige jaren do „klas der droomen" (het eerste studiejaar) doorgemaakt hoeft, zul hij dit kwk lozen en besludecron." iTiiy»giiTi«rrnagaaaia»Miaiiaiianrn«M ■iiimnnrini—Ma

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 10