BmNENLANDy STADSNIEUWS." liimst en Wetenschap. Kerk en School. gens daar looiende gmicHloii presidettL Diaz er thans aan denkt ai te treden en generaal Reyes tot militair dictator te be noemen. Deze geruchten houden verband met den toeiiemenden invloed, dien de opstandelingenaanvoerder Madera in de hoofdstad verkrijgt. De president schijnt echter vastbesloten te zijn om! zijh. positie tot het laatste oogenblik te verdedigen. In Mexico heorscht do overtuiging, dat ondanks allen lijdelijken steun aan de re volutionairen, de Vereenigde Staten er niet aan denken tusschcn beide te komen. President Diaz moet zeer teneorgeslagen zijn en een groote prikkelbaarheid aan den dag leggen. Hij geraakt in zinnelooze woe de, wanneer hij eraan wordt herinnerd, dat de opstandelingen zelfs naar de hoofd stad oprukken. Eerst had hij gemeend, dal het voldoende was zijn adjudanten te zen den om! de revolutie te onderdrukken, en thans uit hij do grootste vrees, omdat hij meent zich' niet meer op zijn leger te kunnen verlaten. Volgens berichten van do Mexicaansche grens is Cananea te drie uur Vrijdag middag door het bondsgarnizoen ontruimd. De soldaten trokken uit met krijgsmans eer. De stad was na langdurige onderhan delingen aan de opstandelingen over gegeven. Een telegram uit Juarez maakt melding van een onder de revolutionnaire troepen uitgebroken opstand. Madcro werd in ar rest gesteld, de voorloopige rogoering ge dwongen om' al te treden, terwijl de be weging een oogenblik dreigde te leiden tot desorganisatie van het leger te Juarez. De aanleiding tot de oproerige beweging was het verzoek van Orozeo, een der be velhebbers in het leger van Madero, om aan zijn soldaten, die aan alles gebrek haddon, voedsel on geld te verstrekken. Toen Madero daarop1 verklaarde aan het verzoek niet te kunnen voldoen, werd de voorloopige regeering door de volgelingen van Orozeo afgezet. Na twee uur slaagde Madero erin, den vrede to herstellen en terugkeer tot den vroegeren toestand door te heioven. dat hjj zou voorzien in de onmiddellijke be hoeften der soldaten. Do ontevredenen gingen daarop heen. Hofbericht. Z. K. II. de Prins der Nederlanden heeft aanvaard het Beschermheerschap van de wedstrijden, die van 25 tot en met 30 Juli a.s. te Assen door den Ncderland- schen Boud voor Lichamelijke Opvoeding zullen gehouden worden. Van het hof. IT. M. de Koningin heeft TI. Ds. adju dant in biiitengeuonen dienst vice-admiraal Ellis, opgedragen den Duitschen Keizer, na mens II. Af. te complimenteert1 n, hij den doorreis te Vlissingen op heden. Onze gezanten. Hr. Ms. gezant in Portugal, tijdelijk ook voor Spanje, mr, dr. W. I. Doude van Troostwijk, die hier te lande vertoefde in verband met het overlijden zijns vaders, is naar Madrid, waar hij resideert, terug gekeerd. Consulaire dienst. De minister van buitenlandsehe zaken brengt in de Stct. ter algerncene kennis, dat de, vice-consul der Nederlanden te Jacmel (Haïti), do heer J. B. Vital, over leden is. De waarneming van het vico-consulaat is opgedragen aan den heer E. Vital, aan wien in het Fransch moet worden ge schreven. De minister van buitenlandsehe zaken vestigt 'in de Stct- de aandacht van be langhebbenden er op dat brieven, bestemd voor den diplomatiek agent en consul- generaal der Nederlanden te Caïro, belmo ren geadresseerd te wordenA l'Agenee Diplomatique des Pays-Bas au Cairo. Ridderorden. Bij Kon. besluit van 12 dezer is bevor derd tot officier in de orde van Onmjo-Xas- sau, jhr. W. E, Bosch van Oud-Amelis- weerd, voorzitter en gedelegeerd lid der Centrale Raiffeisenbank, te Utrecht. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van landbouw, nijverheid en handel zal op Woensdag .17 dezer niet plaats hebben. Rechterlijke macht. Bij Kon. besluit van 12 dezer is aan mr. W. ion Bruggen Cate, op zijn verzoek, met ingang van 1 Juli, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van president der arron- dissem.cnts- reehtbartk te Almolo, onder dank betuiging voor in rechterlijke betrekkingen bewezen diensten. Bij Kon. besluit van 12 dezer is benoemd, met ingang van 1 Juli tot president der arrondissements-rechlbnnk te Almelo, mr. II. M. Cohen Tcrvaert. thans substituut- officier bij de arrondissemcnts-rechtbank te Rotterdam. Eerste Kamer Do openbare vergadering van do Eerste Kamer, welke morgen ion 13/, uur wordt gehouden, zal, naar wij vernemen, slechts kort duren én bestemd zijn tot regeling van werkzaamheden. Do Commissaris dor Koningin In Z.-Holland, De Commissaris der Koningin, in Zuid- llolland, Baron Sweets, heeft zich Zater dag jl. voor een twaalftal dagen naar Zwit serland hegeven. j Do pest op Java. Een Regeeringstelegram meldt: Afdceling Malang: Drie koorts gevallen, respectievelijk op zes, acht en elf dezer, bleken pest to zijn. Eergisteren (12 dezer) achtentwintig gevallen, waarvan veertien dooden. Van do lijders van vorige dagen overleden er nog acht. Madieon: Het besmot inlandsehe loge ment is verbrand geworden. Geen geconsta teerde nieuwe gevallen; wel zijn 3 dwangar beiders in observatie genomen, waarvan er twee zeer verdacht zijn, ofschoon het bac teriologisch onderzoek negatief is. Soerabaja: Drie gevallen, lfel aantal dei- lijders beloopt zes. Tasikmalaja: Eén geval. De lijdercs was vier dezer van Kediri vertrokken en bleef onder medisch toezicht. Na dagelijksch on- <1 ei zoek is tien dezer verdenking gerezen. Zij vertoonde toenemende kUerzwellhig, maar geen andere ziekteverschijnselen. Ilot onderzoek van bloed en kliervocht was negatief. Eerst na het uitsnijden van een klier konden bacillen aangetoond worden. Tot dusver zijn drie Europeanen aan getast, n.l. één in Malang, één in Sitoebendo en één in Tasikmalaja. De pest is vermoedelijk door Chineescne wangkangs bitmengebracht. President Falllères In Nederland.'YJ Uit Parijs wordt geseind: De minister van Marine heeft ile pantser kruiser „Edgard Quinet" aangewezen om den president der republiek bij zijn aan staande bezoek aan Amsterdam naar Ne derland over te brengen. De president zal 3 Juli te Duinkerken aan boord gaan en naar Amsterdam reizen door het kanaal van I.hnuiden, geëscorteerd door de krui ser Marseillaise" en twee torpedojagers. Dit eskader zal onder bevel staan van den vice-admiraal Auber. 'L'e Brest wordt de „Edgard Quinet" in gereedheid ge luncht voor de reis. Do verschillende tij delijke installaties voor hot verblijf aan boord van president Fall ié res en do hom vergezellende waardighoidsbeklceders wor den aangebracht onder toezicht van den kapitein ter zee Tangier van liet mili taire huis van den president. Uitzettiug Tlnsley ingetrokken Uit Rotterdam wordt ons gemeld, dat do Mini-vter van Justitie het uilzettiugsbevol ten opzichte van den Etigelselumm Tinsley, \er- legomvoordiger der Liraiwiin-.-teaiiiship Com pany, heeft ingetrokken, niet ingang van I Juni u.s. („Yud.") Debietrcckt op tabak en verkiesbaarheid voor de Eerste Kamer. Mr. M. I. Prins schrijft aan het „Ildbl." Ad. 1 van het op 28 Februari 1.1. inge diende ontwerp-Tabakswct bepaalt: „Onder den naam van „debietreeht op taliak" wordt een directe belasting geheven van ieder, die tabak in het klein veikoopt." De Memorie vuu Toelichting vermeldt, dat deze belasting to! de (staatsrechtelijk) direco belastingen moot worden gerekend, daar zij neriodiek gelieven wordt, d.w.z. een aanslag opgelegd wordt voor de som tier belastbare feiten ge durende zeker tijdvak. Tot zoover geen be zwaar. Maar volgons art. 100 der Kieswet zijn de Gedeputeerde Staten verplicht de hoogst aangeslagenen in do rijksdirecte belas tingen op een lijst to plaatsen, welke plaat- -ing de betrokken persoon verkiesbaar maakt voor de Eerste Kamer. Deze lijst kan slechts één op iedere 1500 inwonors der provincie bevatten; volgens de onlangs gepubliceerde lijst was een aanslag van ongeveer 1050 in ile piovineio X.-Holland voldoende, om op de iij-i geplaatst te worden. Daar het debiet reeht 10. van don omzet bedraagt, zal na m werking treden der Tabakswet een winke lier. die een omzet van slechts ƒ8000 a ƒ9000 per jaar heeft, een ander van die lijst ver dringen immers mot bed rij fe- en personeele leliisting betaalt hij zeker meer dan 1050. lil andere provincies kan de omzet nog klei ner zijn, om tot hetzelfde gevolg te leiden. Iri de toekomst zal dits de lijst der hoogst aangeslagenen in hoofdzaak uit sigarenwin keliers bestaan. Ziedaar één gevolg der wet., hetwelk voor die winkeliers niet onaangenaam zal zijn. Of het echter in do bedoeling der rogoering lag dit gevolg teweeg te brengen, kan z.eker letwijfeld worden. Het ongeluk in de mfjii «Emma''. In antwoord op de schriftelijke vra:idoor den heer Beckers gedaan, naar de toedracht en oorzaken van het zware ongeval op do Staatsmijn „Emma" op 25 April j.l., hoeft de -Minister van Landbouw, Nijverheid on Handel uitvoerige bijzonderheden meege deeld, waaruit o. a. blijkt, dat. dos morgens om halfnegen plotseling de petsletding van de zuidelijke afdieppomp naar beneden stort te op oen oogenblik, dat er 20 man op den «chachtbodem werkten. Op hetzelfde oogenblik klonk een zware slag in den schnchttoren van schacht I en verdween de stijgbuis met den electrisclien kabel in de schacht. Hoofdopzichter, bcdrijfsiiigonieur; directie der Staatsmijnen en Staatstoezicht op de mijnen, daalden onmiddellijk door schacht II af om door do veiiimdiugs.gang schacht I te bereiken. Tiet personeel van schacht T werd, onder leiding van den hoofdopzichter en later van den bedrijfsingenieur, naar bo ven gebracht: eerst worden de zwaar gewon den du ladders opgedragen, daarna volgden de lichtgewonden en ten slotte de ongedeer- den. Hel reddingswerk werd bemoeilijkt door dat het water in de schacht voortdurend steeg. Geneeskundige en geestelijke hulp was dadelijk ter'plaatse. Er bleken 4 dooden te z.ijn en 18 gewon den, waaronder 1 zeer zwaar. Deze, de pomp- machinist Bus, overleed spoedig. De hulp- houwer Griens werd levenloos opgehaald, waarna nog twee werklieden vermist bleken. Daar het zeker was, dat de/e.n onder het neerstortende materiaal gedood waren, werd het reddingswerk voorlnopig gestaakt ter wille van de veiligheid der ongokwetsten. Later riep men de hulp in van een duiker, te Bodmin woonachtig, die echter eerst Zon dagmorgen zonder gevaar duiken kon; ver geefs zocht hij echter naar de lijken van do beide vermisten, dezen werden eerst Maan dag gevonden, toen men op den bodem van de. schacht kon afdalen, do een bleek ver pletterd, de ander verdronken. De houding van allen, die. aan het redding en bergingswerk hebben deelgenomen wordt door don Minister voortreffelijk genoemdzij verdient dn liooge wanrdeering. De toewij ding, die allen hebben beloond, belet den Minister bepaalde mimen te noemen. Daar het maleriaal uit de allerbeste fabrie ken was. blijft hot nog onopgehelderd, hm do stijgleiding is- bezweken. Thans is in oveijeg mei liet Staatstoezicht op de mijnen besloten, de persleiding voor het grootste deel, aan de schachtuitrusting te bevestigen en slechts een deel op de pomp Ie in on lee run. Intem. "Wissel- en chëque-rcclit. De Staatscommissie voor het Intenialio naai Privaatrecht is in de vorige weck te 's-Gravonlmge onder voorzit te rs e 11 ap van den Minister van Staat, Mr. Asser, twee malen vergaderd geweest ter behandeling der door verschillende Regoeringen inge zonden nota's omtrent het voorloopig vast gestelde ontwerp eener algemeene Wissel wet. Van vele Staten zijn dergelijke nota's nog niet ingekomen en de beantwoording van de vragenlijst (Questionnaire) omtrent rjen clièquc is nog dc o *,ecn enkelen staat geschied. Dit een en ander heeft de commissie in haar Zaterdag j.l. gehouden vergade ring doen besluiten clou Minister van Bui tenlandscho Zaken in bedenking te geven aan de Mogendheden voor to stellen de volgende 'conlerentic, waarvan tie samen komst volgens aanvankelijke bepaling in September e.k. zoude plaats hebben, tot het voorjaar van 1912 uil te stellen. Centrale commissie voor de statistiek. De centrale commissie voor de statis tiek heeft gisteren in een der lokalen van hel. gebouw der Eerslé Kamer haar voorjaarsvergadering gehouden. Behalve de jaarverslagen van het ccn traal bureau en de centrale commissie over lfltO en de begrootingen van bureau en commissie voor 1912, werden advie zen vastgesteld betreffende het provinciaal verslag, de statistiek der provinciale fi nanciën, de arbeidsstalistiek, het koloniaal verslag, dc militair-sanitaire statistiek, herziening van hot orgauisatiebesluil dei- commissie, de bijdragen tot de criminoele actiologie en de beroepssterttestatistiek. Roode Kruis. De minister van oorlog brengt, gevolg gevende aan een daartoe strekkend ver zoek van het Ifoofdcomilé van liet Nu dorlandsehe Roode Kruis, in de Stct., ten veivolge op do kennisgeving van 28 Maart ter algemeene kennis, een schrijven van het Russische Roode Kruis, d.d. 720 April 1911, betreffende liet voor 1912 vast gestelde programma van bel concours van hot fonds j,Keizerin Maria Feodoroytia" en de daarvoor beschikbare prijzen. lï.-K. weldadigheid-bloempje. Het „Centr." deelt mode, dat er plannen in voorbereiding zijn bij de verceniging van R.-K. herstellingsoorden voor longlij dors en zwakke kindorën, om Met alge- vaardigden uit do verschillende steden, waar de verceniging afdeelingon bezit, een dag, liefst een katholieken feestdag, tc bepalen en een bloempje of een ander zinnebeeldig voorwerp te kiezen, ten ein de ook van katholieke zijde, ter bestrij ding der tuberculose, een algemeenen na- tionalen propaganda^ m te stellen. Eoaz. De algemeene vergadering van de ver oeuiging van Nederlandsehe patroons Jioaz", zal dit jaar op (i September te Utrecht, worden gehouden. Op die verga dering zal o. a. het ontwerp-Ondcrdoms- en invaliditeitsverzekering m behandeling komen. Dir. bol., Invoerr. en Ace. Bij Kon. besluit van 22 April is, inge volge de Burgerlijke Pensioenwet en art. •I der hjj do wet van G Juni 1900 (Stsbl. no. 10£), gewijzigde wet van 28 Juni 1898 (Stbl. no. 152), pensioen verleend aa.nL. J. Malherbe, kommies (lor 1ste klasse bij 's Rijks belastingen, f 445. VLAARDINGEN, 15 Mei. De volgende leden van den Gemeenteraad zijn dezen zomer aan de beurt van aftreding51. Ver- stcve, A. Hoogendijk Jz., P. van Geldercn, If. do Bordes, J. W. Maasson, A. 'do (laan. Bovendien moot hot. aantal leden met 2 vermeerderd worden, zoixlal de verkiezin gen tliInitial voor 7 leden zullen plaats hebben. In de eerste vergadering van September zal ook, Behalve eert wethouder, in "de plaats van den aftredenden, don lieer M. Versteve, een derde wethouder worden gekozen. VLAARDINGEN, 15 Mei. O,ver een ont slagkwestie van vijf werklieden, ontslagen omdat zij een geschil aanhangig maakten bij het scheidsgerecht, belegt, naar wij vernomen, do Verceniging van Kuipers enz., do volgende week oen openbare ver gadering, waarin een lid van don Bonds raad van den Alg. Ned. Diamantbewerkers- bond spreken zal. VLAARDINGEN, 15 Mei. Dc politieagent lo klasse C. de Jong, is henoenul lot gemeenteveldwachter te Oudshoorn hjj Al ien aan den Rijn. YI ,A A11 DING EN, 15 Mei. Donderdag a.s. zal liet 25 jaar geleden zijn, dat do hoor 0. van lis, in dienst trad bij de Naam). YennouLchap „Ilollamlia", alhier. OVERSCIHE, 15 Mei. Gisteravond bij het afzetten" van zijn motorschuit in de Rotte te Rotterdam, had de alhier wonende schip per J. L. Ivooij, het ongeluk uit te glijden en in het water te vallen. Na een half uur droggens werd hij levenloos opgehaald. De ongelukkige laat oen vrouw en een kind nn, Bij Kon. besluit van 10 Mei 1911 110. 30 is de beslissing op hot. beroep der gemeente tegen bet besluit van Gedeputeerde Staten dezer provincie d.d. IC Januari 1911 no. 50, waarbij mm de gemeente voorwaardelijk ver gunning werd verleend om hij het werk voor de riool bemaling van het Singelkwar- tier, vereenigd met de binnoimted, door plaat- sing van een gasgemnnl in de nabijheid van liet bestaande op de Sehio loozondo «toomge maal met een uitloop in de Buitenhaven, oen uoodiiiflnat te maken op de Sehio, op grond dat het deskundig onderzoek nog niet is nfgo lm pen, verdangd. Door R. en \V. zijn voor het a.s. .seizoen wederom benoemd lot le zwemmeester TT. in 't IIol, tot 2e zwemmeester M. van Wie lingen, terwijl de vrouw van in 't Hol we ilornin voor de damesafdeoling zal zorgen. Ernstig ongeluk. Alen seint ons uit Rotterdam: Hedenmiddag omstreeks 3 uur is op het stationsemplacement dor If. I.T. S. M. ach ter Beukelsdijk, de 62-jnrige kolenwerker L, Hollanders, wonende Noorderstrnat 51 Schiedam, bij 't, overladen van briketten onder een spoorwagen geraakt, waarhij hem het linkerbeen afgereden en het rechter been gebroken werd. Per brancard is hij naar het ziekenhuis to Rotterdam ver voerd. 1 i I E. K Coöp. Bakkerij. De volg-ende mededeeling wordt ons toe gezonden Op dc Zaterdagavond gehouden verga dering van bovengenoemde verceniging werden de aftredende bestuursleden her kozen en in plaats van don heer W, van Geloven, die niet herkiesbaar was, geko zen tot lid dor Commissie van Toezicht de heer K. Voogd. Na afdoening van enkele anderen pun ten der agenda werd bij de behandeling dejr bestemming van het fonds voor kajli. belangen, op voorstel van het bestuur be sloten, deze gelden, waarvan reeds een groot bedrag was besteed voor zieke en weiklooze leden, in het nu loopciulo boek jaar, het gcheele bedrag daarvoor be schikbaar tc houden; mocht aan het einde van het boekjaar blijken, dat dit bedrag piet geheel voor dat doel zou zijn ver bruikt, dan zat hel overschot aan een roomsch-kath. verceniging van liefdadig heid gegeven worden. AIct een opwekkend woord van den voor zitter, om propaganda te maken voor de coöperatieve verceniging, werd do verga dering gesloten. Wed t] acht. Zondag 14 ATci hield de poslduivenver- eeniging „De Luchtsport", een wedvluolil van Oldcnzaal (afstand 180 K.M.). De dui ven, ten G uur in vrijheid gestéld, be reikten lmn hokken ais volgt,: 1 P. v. d. Klink, 92G—53; 2 dv.elfde, 9—29—58; 3 dezelfde, 9-3-4-17; 4Gebr. Nieuws tra ton, 93813; 5 Gebrs. Win ters, 94413; G Gebrs. Winters, 950 -32; 7 13. Hinten, 10—1-50; 8 dezelfde 10—10—15; 9 J. Droog, 10110010 Gebr. Winters, 1013—37. Door een gom eou l.c-p 1 a n ts o en w e rko r is bij de politie kennisgegeven, dal uit zijn vest, dat bij in do Plantage aan een boom luid opgehangen, is ontvreemd, terwijl bij op oonigon afstand daarvan werkzaam was, zijn zich daarin bevindend horloge. Omtrent de vernieling van een ruit in den sigarenwinkel der firma Rollers, aan de Lange Nieuwstraat, vernomen wij nader, dat dit baldadig is gcsi door den 16 jarigen v. d. E., tegen /en deswege een vervolging is ingesteld. Geveilde en verkochte om vurende goederen. Notaris: II. B. E. Blaissc. Verkocht: 13 Mei 1911. Een huis en erf, te Schiedam, West vost No. 15, kadaster Sectio C No. G18, groot 15 centiaren, in veiling 520. Een huis en erf te Schiedam, Lange Nieuwstraat No. 24, kadaster Sectie G no. 521, groot II centiaren, in veiling ƒ490. Gecombineerd verkocht voor 1050. Een huis en erf to Schiedam, Rrocrsveh] No. 5, kadaster Sectie B No. 2417, groot 21 centiaren, in Veiling 90'0, verkocht voor 4100. Een winkelhuis mat bovenwoning eu erf te Schiedam, Broersveld No. 11, kadaster Sectie B No. 2577, groot G5 centiaren in veiling ƒ2980, verkocht voor ƒ3280. Een woonhuis mei open plaats, staande en gelogen te Schiedam, Korte Kerkstraat No. 5, uitkomende aan de Lombardsteeg, kadaster Sectio B, no. 2438, groot 90 centiaren, in veiling 2125, daarvoor ver kocht. Een gunstig gelegen, goed onderhouden zoogenaamde dubbele branderij, waarin meel. zolder, met kolenplaats, gistloods, fusten- loods en erf, slaande en gelegen te Schie dam, Nieuwe Haven 269, kadaster Sectie Af, no. 141, groot 4 are, 30 centiare, in veiling 7600, daarvoor verkocht. Springtij16 Mei voormiddag. AGENDA. 15 en LG Atei. 8 uur. Tournee Bouw meester. De Fabrieksbaas. 10 en 19 Al ei. Groote Sehouwb. 8 m Rotlord, Tooneelgcz. liet miUioen, IG Atei en volgende dagen. Casino 8 uur. liet Vrije Tooneel. l)e knisciie Antoon. lli en 19 Mei. Rottord. Diergaarde, 8 uur. Concert. Kon. Scherpschutters, Bart Verballen. 17 Tivoli Sehouwb. 8 uur. Gez. Louis Bouwmeester. Vriend Fritz. 17 G route Schouwt». Rotterdamer Ahiifestrtpiele Die Hochziet des Figaro. Maifestspiele tc Rotterdam. Alen schrijft ons uit Rotterdam: De Gujote Schouwburg zag er Zaterdag avond bij de opening der ATuifeslspiele recht feestelijk uit. De vestibule was fraai niet groen en bloemen versierd. De zaal was zeer goed bezet en do dames vooral hadden veel weik gemaakt van haar costumes. Ook ile hoeren waren op de eerste rangen in avond toilet, zoodat men werkelijk den indruk kreeg van een feestavond. Do eerste opvoering gold „Die Walkure", mui Rich. Wagner en de wijze waarop dit werk werd opgevoerd, gaf al dadelijk den in druk dat. de Afaifest.-piele dit jaar veel hix> gor staan dan het. vorig jaar. Aan de voor- bereiding heeft dan ook niets ontbroken. Reed.- het feil dat als artistieke leider de lieer •Tos. Tij.-son optrad, was daarvoor trouwens al Hij voorbaat een waarborg. Ook do lieer LA Jon.-en, aan wie de regie is opgedragen, is een man voor zijn taak berekend en daar bij is men bijzonder gelukkm geweest in liet engageeren van werkelnk goede krachten. We noemen slechts Frl. ATarg. Elb en Frau Teeljen, die re.-p. in do rol van Sieglimle en Brfmnhilde schitterden. Fran Keller Weber, die als Fricka zeer gix-d voldeed en van de lireren Jos. Tijssen, die do rol van Siogniund prachtig vervulde. G. ITagedorn, die als Hun ding zeer op zijn plaats was en Frans Kronen die als W'otun mede recht verdienste lijk was. Voegen wij hierbij dat hot Ulrcchtsdli Ste delijk Orchest onder de hoogst-arti.-tioko lei ding van een man als prof. \V. Ken, onbo rispelijk was, dan laat het zich begrijpen dat hei publiek reeds na het eer.-te. bedrijf als opgetogen was en aan het nnnltttis en te rugroepen geen einde schoen te komen. Alio inedespelemlen werden met bloemen gehul digd en men hield niet op of ook pi of. Kes, Jos. Tiissen en Jensen moesten ten toonoelo verschijnen om de welverdiende hulde in, ont vangst ie nemen. Dil zelfde gold in het hij- zonder ook den heer J. J. Routsma, die, wat do prachtvolle toonoelon betreft, werke lijk kunstwerk had geleverd, terwijl mode de lichteffecten uitmuntend slaagden. ITet was in één woord een prachtvolle avond. Woensdag volgt, „Die Hochzeit des Fi garo", Een Italiaansche Opera. De impresario De Tfondf doelt ons mede, dnt hij voor liet a.s. seizoen een Ttaünansch Operagezelschap heeft samengesteld en reeds met de theater.- te Amsterdam, Den ITaag, Rotterdam enz. gecontracteerd is. Kr zullen eerste Tialiaansche altisten aan verbonden zijn, terwijl er gast voorstellingen zullen plaats hebben door eerste krachten uit het buitenland. Hel repertoire en het tableau de la troupe, wordt nader modogodeei! 1. Prof. van 't Boff"s nagedachtenis gehuldigd. In de aula van de Ik-rlijii-ebe universiteit is gisteren hulde gebracht, aan do nage dachtenis van professor van T IToff, in te genwoordigheid van den minister van cere- ilirnsl, een vertegenwoordiger van liet Ne derlandsehe gezantschap, prof. F. Cohen uit Utreehl. prof. Dolleman uit Amsterdam, vertegenwoordigers van de BeiTijnsehe uni versiteit en afgevaardigde uit de scheikun dige wereld. l'mfussor Wilhelm O.-iwald hield een rotte, waarin hij liet leven en den arbeid van Van 't Iloff schilderde, De plechtige samenkomst werd met koraalgezang geopend en geëin digd. Geref. Kerken, Aangenomen bet beroep te De Wiip (Gr.) do hoer W. Schepel, eaiul. te "Ales- lawior. Bedankt voor liet beroep 'te Middel,-.

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2