VOOR DAMES. Y0QR KINDEREN 1 i M I I r i. i i Ingezonden Mededeelingen. Vernietiging der nieren Gemengd Nieuws. Koloniën. Handel en Bedrijf. NIEUWTJES, VAN HIER EN DAAR. Do beste kurk groeit in, Algerië. Er is oen uitgestrektheid, van 2.500.000 acres aan kurkwouden in dat land. Mahomedanen, dio hun geld op de post spaarbank plaatsen, verrijken daarmee den staat, waar hun gelden belegd zijn, daar hun godsdienst hen verbiedt, renten te ont vangen. Sterrenkunde is de Oudste wetenschap dei wereld. Een van de gevolgen van do buitenge wone beleefdheid der Franschen is, dat de Parijsche hoedenmakers het veel drukker hebben dan die van een andere stad. Niets doet een hoed meer slijten dan het veel vuldig groeten. il - - De Siameezen zijn zeer afkeerig van on even getallen. Zoo willen zij bijv. nooit vijf, zeven of negen vensters in een huis of tempel aanbrengen. Zoover men kan nagaan, is do tempe ratuur van kometen tweeduizend maal zoo hoog als die van witgloeiend ijzer. In den zomer is het verbruik van brood 20 percent minder dan in den winter. In Afrika worden jaarlijks ongeveer 89.000 olifanten gedood. Ofschoon bedelen in Londen door de wet verboden is, wordt het toch in die stad meer uitgeoefend d<m in eeriig andere. In en, om de wereldstad zijn 25.000 bedelaars .van beroep. Het wordt tegenwoordig te New-York als een misdrijf beschouwd om glas scheven en andere voorworpen, die de fietsbanden zouden kunnen beschadigen, op den weg te werpen. Hot oudst bekende wapen is de knots. In de huizen der paalwoners in de Zwil- sersche nieren, werden reeds knotsen ge vonden, voorzien van stecnen, waardoor zij tot een gevaarlijk wapen werden. Do visitekaartjes van den Duitschen kei zer zijn viermaal grooter 'dan 'de gewone. Grah'am' White is overeengekomen cine matografische films van de kroning te le veren met behulp van zijn aeroplane te Birmingham, Bristol en Rugby. Onmiddel lijk nadat ue opnamen gebeurd zijn, zul len zij ontwikkeld worden en to Hendon weer op aëroplanes gebracht worden, van waar men ze naar do plaats van bestem ming zal vervoeren. ANECDOTEN. Jacob: „Ga je nog niet trouwen?" Johan: „Neen, wij wachten zoolang tot wij genoeg geld hebben opgespaard om ons huis in te richten in den stijl van onze hu welijkscadeaux." „Mietje, ik hoop, dat je gedurende mijn afwezigheid goed aan mijn lievelingen ge dacht hebt." „0, ja, mevrouw, ik heb alleen ééns vergeten de kat eten te geven." „Zoo, en had ze daar geen kwade ge volgen van?" „Volstrekt niet, mevrouw, ze heeft alleen de kanarie en den papegaai opgegeten." „Dus je wilt me voor een leugenaar uit maken?" „Wel neon, dat is volstrekt mijn bedoe ling niet. Ik zeg atlccn maar, dat je een goede weerprofeet zoudt zijn." Dora (eonigszins schuw): „Ik heb mij gisteravond met Jacob R. verloofd." Cora: „0, jij gelukkig meisje. Wat zul jo dezen winter Oen heerlijken tijd heb ben! Jo weet toch, dat ik verleden jam met hem geëngageerd was?" Kaps: „Bromde je a-rouw gisteravond niet over je laat thuiskomen?" Snaps: „Volstrekt niet." Kaps: „Gelukkige vent, hoe leg je dat aan?" Snaps: „Ik heb geen vrouw." Hij (do voordeur openend): „Anna, hier is het meisje met de groente." Zij: „Wees toch niet zoo dwaas, 't Is mijn nieuwe hoed." J.„Ik wist werkelijk niet, dat die me vrouw S. zoo'n onderhoudend menseh was." B.„Wist je dat niet? Ze weet van iedere dame uit haar kransje iets leelijks te vertellen," „Mijn dokter verbiedt rnij champagne te drinken," „Dat is zeker omdat je zijn rekening nog niet .betaald hebt." „Mejuffrouw, ik ben tot over mijn ooren op u verliefd." „Zoo, dat heeft mijn neef mij ook juist gezegd." „Ja, maar mijn ooren zijn langer dan de zijne." Mevrouw„Je kunt een maai eten ver dienen, nis je "dien hoop brandhout hakt." Bedelaar: „Hm,Wat is het menu van daag?" i Klerk: „ïk zou graag een week vacantio hebben, mijnheer." Patroon: „Voor zaken of voor pleizier?" Klerk: „Voor zaken, mijnheer, ik ga trouwen."- De palm van verstrooidheid in den hoog- sten graad kan zeker wel uitgereikt wor den mm een Duitsoh geleerde, wien een humoristisch blad, dat te Berlijn verschijnt, den naam geeft van profes? w Dusel, uit Bonn. Op zekeren dag zag genoemde professor zijn vrouw een bloemruiker op zijn schrijf tafel zetten, en hij vroeg haar do reden daarvan. „Wol," sprak ze, „weet je dan niet, dat het vandaag de verjaardag is van ons hu welijk?" „Zoo," sprak de professor vriendelijk, „hoo aardig van je eraan te denken; maar zeg mij nu eens, wanneer gij dat feest viert, dan kan ik je dezelfde attentie bewijzen." MODES. We zijn tegenwoordig aJ zoover geko men, dat wo haast kunnen zeggen, dat de hoofdbedekking hoofdzaak en do ja pon bijzaak Is geworden. Do japonnen komen er tegenwoordig minder op aan, en een elegante vrouw zal op een bad plaats al een heel goed figuur maken, als zei maar een paar waarlijk chique hoeden heeft, wraarondcr ook een dito kap sel dient te prijken. Veeren zijn zeer in do mode, en vormen een zeer elegante garneering voor de reu- zenhoeden. Do dicht tegen, liet hoofd go drukte toques zijn ook weer nieuw, en zijn voor sommige dames do aangegeven dracht, daar de grooto hoeden, met breo de randen, niet iedereen staan. Eveneens wordt er veel kant aangewend; een vlinder van kant is een fijne gar neering en een arrangement van tule zeer aan te bevolen. Zelden ook is de motie zoo grillig als dit jaar ten opzichte dei parasols; in allo opzichten, in vorm, kleur en stof heerscht de grootste ver scheidenheid. En toch nog is het niet gemakkelijk een bij ieder toilet passend zonnescherm te vinden, Want het gaat niet aan, bij het gewone mantelkostuum een prachtige parasol te nemen, evenmin als het staat bij een gokieedo japon oen parasol zonder eenige garneering te go bruiken; want zoowel in vorm en kleur als in garneering zijn de parasols zeer op vallend. Met deze druk versierde parasols is het dunne, naa Uivormige oprollen een on mogelijkheid. Zelfs do stok is dikwijls in twee kleuren in overeenstemming mot de strepen der zijde. Het is evenwel aan to raden, bij do keuze eener parasol maar niet in het uiterste te vervallen, want wie weet wat het volgend jaar ons weer brengtl DE AARDBEIEN. Een sprookje. 't Was Pinksteren. De heerlijke Junizon schoen met haar warme stralen op de schoongemaakte huizen, waarin vroolijke menschen af en aan liepen. Alleen de be woners van een klein, afgelegen huisje, een oud echtpaar, schenen niet aan de algemeene feestvreugde deel te nemen. Niettegenstaande het Pinksteren was, had den zij slechts rouw en tranen. Toen zij nu zoo in hun leed verzonken bij elkaar zaten, hief de oudo vrouw haar inge vallen gelaat op en zei tot haar echt genoot: „Het is nu drie jaar gededen, dat onze lieve zoon Bodewijk do wijde wereld in trok; vandaag is de vastgestelde tijd om, en nu zullen we dit Pinksterfeest toch zonder hem moeten doorbrengen. 0, God voer hem nog eens vóór mijn dood in mijn armen terug 1" Terwijl het arme moederhart nu zoo met bange voorgevoelens streed, liep op den eenzamen landweg een jongen man tieuiig 'voort. Bodewijk had wel reden om treurig te zijn; hij had namelijk door een samenloop van omstandigheden in den laatsten tijd al zijn gold, tot op den laats ten cent toe, verloren. Slechts een droog stuk brood was hem overgebleven, en dat 'droeg hij nu in zijn ransel op zijn rug. Toen hij nu zoo langs den weg slen terde, ontmoette hij een behoeftig uitzien- den grijsaard, die een langen, grijzen haard had, en zich, met moeite op zijn stok leunend, voortbewoog. Toen hij nu Lode- wijk in het gezicht kreeg, wachtte hij, tot hij wat dichter hij gekomen was, en vroeg hem om een stuk brood, daar hij zoo'n vreeselijken honger had. Zonder zich lang te bedenken, gaf Lodewijk het laat ste eigendom, dat hij bezat, weg, waarop de oude zich dankend verwijderde. Plot seling evenwel wenl liij door verdriet over mand, en ging op oen boomstronk zitten Toen hij nu over zijn ongelukkig lot na dacht, kon hij zich niet langer goed hou den, en liegon bitter te weenen. „O, God!" riep hij verdrietig uit, „ik heb geen werk gevonden en geen geld verdiend, hoo kan ik nu mijn oude I's in vroolijke feeststemming omhelzen!" „Troost jo maar," zei plotseling een stem achter hem, in welke do jongeling die van den grijsaard herkende. „Neem als dank voor jo gavo, dezen mand aard beien, die ik voor jo geplukt heb, mis schien kurn je je ouders, hoewel je geen geld hebt, er toch wel pleizier mee doen. Ga nu naar huis; het ga je goedl" Bij deze woorden had -de grijsaard hem een mand vol sappige aardbeien gegeven cn was verdwenen. Lodewijk pakte h'et geschenk in zijn ransel en zette getroost zijn weg voort. Eindelijk had hij zijn doel bereikt, en trad met kloppend hart het huis binnen. Toen zijn moeder hem zag, snelde zij op hom too en omhelsde h'em met tranen van vreugde in do oogen. Toen hij' nu ook zijn vader begroot had, vertelde hij, hoe slecht liet hem! gegaan was, en ten slotte overhandigde hij zijn moeder den mand vol aardbeien. Toen in vader hoorde, dat hij na drie jaar zwervens niet an ders dan een mand met cardbcien mee bracht, werd hij boos, greep den mand en slingerde den inhoud het venster uit. Nu was de familie, niettegenstaande do thuiskomst van den zoon, toch treurig gestemd. Maar* plotseling zag Lodewijk in den mand iets glinsteren, en toen hij na derbij kwam, zag hij tot zijn niet geringe verbazing, dat een paar aardbeien, die in den mand waren blijven kleven, in zuiver goud veranderd waren. Op die wijze had de geheimzinnige grijsaard voor het stukje brood betaald. Nu snelden alle drie naar buiten, om ook nog den door den vader weggeworpen schat te zoeken; maar vergeefs; men vond niets. Toch was de rest voldoende, om do familie een gemakkelijk leven te bc zorgen, en zoo leefden zij gelukkig en tevreden tot aan hun dood. is misschien naderbij dan gij denkt. Eon nierkwaal is de meest verraderlijke vnn ulle ziekten, omdat zij dikwijls bijna on gemerkt opkomt, en het uit de versehijnse len zoo lastig op te maken vnlt welke hoogte de ziekte bereikt heeft. Een man, die niets anders schijnt te man keet en dan dat hij last heeft van zwakte, zwaarmoedigheid en voortdurende vermoeid heid, is misschien even erg door do ver schrikkelijke ziekte aangetast als hij, die 'lede ren morgen een ellendig gevoel in zijn rug heeft, of aan lendenjicht, rheunuitïek, gra veel of ernstige urinestoornisscn lijdt. Bij een vrouw, die aan een doffe pijn hoog in da lendenen lijdt, wier oogen en ge hint opgeblazen zijn, en die dikwijls aanval len van duizeligheid heeft, kunnen de nieren even plotseling vernietigd worden als bij iemand, die totaal hulpeloos is door rheumn tick en waterzucht. Grij kunt nooit van tevo ren uitmaken hoe een nierkwaal u zal aan tasten dit hangt geheel van uw gestel af. Maar zoo lang gij ook maar het gering- s t e kentceken van een nier- of blaaskwaal hebt, zijl gij nooit veilig voor plotselinge ver nietiging der nieren en blaas, en is uitstel zóó gevaarlijk, dat gij niet spoedig genoeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die overal evenzeer geroemd worden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen uitsluitend voor de nieren en blaas. Zij werken in overeenstem ming met de natuur, zij zuiveren de urine wegen en geven aan de nieren en blaas hun kracht terug. Zij genezen d uurzaa m, om dat zij don werkelijken oorsprong dei- ziekte genezen. Hoedt u voor namaak en slaat aclgj, op den juist en naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij zijn te Schiedam verkrijgbaar hij de hoeren Ivappelhoff Hovingh. Toezen ding geschiedt franco na ontvangst van postwissel ii ƒ1.75 voor één, of 10. voor zes doozen. Herkend. Het lijk, dat uit den Boezem hij de Slacht- hui&knde te Rotterdam werd opgehaald, is herkend als dat van de 42-jarige PL M. v. d. S., gescheiden vrouw van A. J. ,T. van O. Zij was do laatste 14 dagen zwervende, Ouderlijk recht. Uit het huis van haai* grootouders te Barnevold, waar ze .is opgevoed, heeft de politie gisteren, onder hevig verzet, een twaalfjarig meisje weggehaald. Nu zo wat ouder geworden is, en de va der van haar diensten gebruik kan maken, heeft deze zich tot de rechtbank gewend, die teruggave van het kind gelast heeft. Met geweld moesten dc politiemannen, wien dit werk klaarblijkelijk tegen do borst stuitte, het "meisje, dat hevig tegenstrib belde, uit het huis dragen. Do saamgestroomde huren gaven luide hun afkeuring van de handelwijze des va ders te kennen, Brand. Gisteren is er een felle brand ontstaan bij den heer Rosier te Werkendam, die met zijn vrouw afwezig was. De ledikanten, waarin 5 kleine kinderen sliepen, waren al flink aan 't branden, toen er op 't angst- ge-schrei van de kleinen hulp kwam opdagen. Alles is uitgebrand. De brand schijnt ont staan te zijn door 't omvallen van een lamp. Verzekering dekt de schade. Boschbrand. Omtrent don boschbrand, dio te Steen- wijkenvold heeft gewoed, meldt men nog, dat er ongeveer 20 H.A. boschland werd verniold. Do brand ontstond, doordat een doofstom, wat onuoozel kind, met lucifers speelde en een vuurtje wou maken. Veel wild is er verbrand en tal van vogelnesten. Do oude vogels vlogen 'in de vlammen om hun jongen te redden. Het nieuwe middel tegen de tuberculose, Wij deelden onlangs h'et een en ouder mee over een nieuw middel tegen tuber culose, gevonden door dr. Szendeffy uit Boedapest en waaromtrent de doctoren Bernheim en Dieupart in een Fransch ge neeskundig tijdschrift mededeelingen had den gedaan. In een interview deelde dr. Samuel Bern heim' nog het een en ander mee, waaraan wij het volgende ontleenen: „Nu ongeveer anderhalf jaar geleden ont ving ik een brief van dr. Szendeffy uit Boedapest, waarin deze mij mededeelde, dat hij door een toeval een „sel ii base do radium" ontdekt ha<l, dat zeer werk zaam tegen de tuberculose bleek te zijn, zonder eenige andere schadelijke werking te hebben. Dr. Bernheim noomde een aantal tref fende gevallen, o. a. van de jonge vrouw van een groot Parijsch bankier, diezeei ernstige longtering had. De toestand ver ergerde steeds. Bij het minste voedsel dat ze nam kreeg ze zulke hevige hoestbuien, dat men voor verstikking vreesde. De dok ter van het sanatorium, waar ze was, hao reeds inspuiting met het preparaat van Szeffcndy gegeven. Do patiënte was ech ter zoo ver heen, dat men geen hooj meer had; de familie was reeds gewaar schuwd. De dokter raadpleegde mij nog Ik raadde hem aan do als hopeloos be schouwde patiënte twee inspuitingen pei dag te geven. t t i I Na 48 uren meldt do dokter dat het de patiënte beter gaat. Na 40 dubbele inspui tingen is do vrouw als het ware weder- opgestaan. De larynx is genezen, zij geef: geen bacillen meer op. De aanvraag naar het middel, door dr Szeffendy, „dioradin" genoemd, is buiten gewoon groot. Een levering ervan o; grooto schaal zal nog wel «enigen tijd duren. Szeffendy is namelijk nog niet in staat zeer grooto hoeveelheden te maken Om to besluiten: „Ik zeg niet,dat mei de uitvinding van 'Szeffendy het laatste woord gezegd is, dat er nog geen meer dere volmaking van zijn middel en van do toepassing ervan mogelijk is; maar ik ben zeker, dat wij niet zijn dioradin een middel ter genezing van de tubeiculosc in handen hebben." Hij had het eerst nauwkeurig op die ren beproefd, op marmotten en konijnen Hjj had een aantal dieren met tuberkelba cillen ingeënt. Do eeno helft had hij daar na met het nieuwe preparaat behandeld, de andere niet. De behandelden waren gered, de anderen gestorven. Toen was hij op het menschelijk terrein gegaan. In zijn brief schreef hij„Met kloppend har: ben ik op 't menschelijk terrein gegaan.' Radium is namelijk eon stof waarmee men buitengewoon voorzichtig moot zijn De Hongaarsche geneesheer schreef, dat hij dadelijk ook bij do menschen zeer sterki uitkomsten gekregen had. Op 1500 be handelden waren 85 procent genezingen zelfs in kwade gevallen. Dr. Bernheim was toen begonnen zeil het middel toe te passen met de uiter ste voorzichtigheid. Het bleek geheel onschadelijk en een buitengewone uitwerking te hebben. "Wij constateerden, dat na 5 tot 6 inspuitingen (een inspuiting per dag) de eetlust te rugkwam, na 10 inspuitingen verniindei do het opgeven en hoesten, nam do pat*"ëiil steeds heter voedsel en nam in krach: toe. Na 20 inspuitingen waren de gevam lijke „associés" van de bacillen van Koch bijna steeds vernietigd en verdwenen. Na 25 inspuitingen beginnen de bacillen ti verzwakken. Na 40in spuitingen verdwijnei de bacillen. Let wel, dat is ben eenigszim- algemeene opgave. Er zijn er, waarhij na 40 inspuitingen de bacillen nog niet geheel verdwenen zijn. Men kan dan tot 80 gaan, natuurlijk altijd wanneer het weerstands vermogen va i den patiënt groot genoeg is. Want ik moe: u nog zeggen, om illusiën te voorkomen dat bij geheel verlorenen, bij degenen waarbij alles aangetast is, waarbij geei. weerstand meer mogelijk is cn die geei. weerstand meer kunnen bieden, wij met dit middel ook wel niets zullen kunnen uitrichten. Hot is geen toovermiddel on dooden uit het graf te halen, maar de zieken van den tweeden graad, en de kin deren met grooto gezwollen, do patiënten dio tuberculose in de knieën, in doge wrichten hebben, in do ruggegraat, inde larynx, hetgeen een zeer ernstig geval is, worden beter en genezen door do behande ling. i i Een slangengevecht. In do „Figaro" heeft professor Pozzi, van de Franschc geneeskundige academie, eenigen tijd geleden verleid van een ge vecht dat hij heeft bijgewoond, tusschen twee slangen, één zeer vergiftige en de andere van een, door het Serotherapeu- thische 'Instituut te Bulaxtan in Brazilië gekweekt soort, dat ongevoelig is vooi slangenvergif en dat, daar 'hot optreedt ais verdelger van zijn gevaarlijke soort genooten, als een vriend van do mensch- heid beschouwd mag worden. Do twee kampioenen werden uit hun hok te voorschijn gehaaid en tegenover elkander neergelegd. Zij schenen eerst geen notitie van elkander te nemen en bleven zoo goed als onbeweeglijk liggen, maar dan plotseling naderde de „giftvrije" slang met een snelle beweging haar ge vaarlijke tegenstandster, die haar reeds in het vizier had en zich met schitte rende oogen voor h'et gevecht gereed hield. Do „giftvrije" slang schiet op de andere toe, zij wil haar klaarblijkelijk in den nek beetpakken en zoodoende onschadelijk ma ken, maar het ondier is op' zjjn hoede en doet zijn gifttanden in haar lichaam verdwenen. Dan kioiipt zo achteruit om de uitwerking van h'et vergif af te wachten. Maar er gebeurt niets: de natuur heeft do „giftvrije" slang tegen het vergif bestand 'gemaakt. En nu ontstaat er een verschrik kelijk gevecht, waarin do 'lichamen van do twee slangen elkaar omknellen en het schijnt, dat do vergiftige slang de andere zal dooddrukken. Het Ls jjakkend maar angstwekkend tevens te zien, hoe de ééne slang de wervelkolom van de andere tracht te breken. Meer dan 12 minuten licbbeii de twee dieren reeds met elkaar gevochten als de vergiftige slang eindelijk liet ónder- spit delft, haar bewegingen worden flau wer en flauwer en het eind is, dat zij dood blijft liggen. De overwinnaarster gaat nu op haar gemak het lichaam van haar vijandin oppeuzelen en, vertelt prof. Pozzi, toen wij een uur later nog eens even op het slagveld terugkwamen, om te kijken hoe ver zij er mee was, zagen wij nog slechts een stuk van de staart tusschen haar kaken uitsteken, dat nog altijd hef tig sidderend hoen en weer bewoog, zich' om den poot van een tafel kronkelde en zoodoende een laatst houvast scheen te zoeken. Noodelooze hardheid Termeden, De directeur van justitie heeft aan de hoofden van gewestelijk bestuur op do bezittingen huiten Java en Madoera, met uitzondering van den gouverneur van Su matra's Westkust, de volgende circulaire gezonden „Tot nog 'toe is, op een enkele uit zondering na, aan allo uit uw gewest afkomstige tot dwangarbeid voor meer dan één jaar veroordeelden steeds een ander gewest als strafplaats aangewezen. Slechts zelden is daarbij dezerzijds, en zulks tengevolge van oribékendhei'1 met het bestaan daarvan, rekening gehouden met de gevallen, waarin het uit een oog punt van 'humaniteit aanbeveling verdient om voor wegzending in aanmerking ko mende veroordeelden te werk te stellen, in het gewest, waaruit zij afkomstig zijn. Ik heb hier vooreerst het oog op zeer primitieve en onbeschaafde volkeren, die zich ui tere t moeilijk aan andera toestan den kunnen aanpassen, en door overbren ging naar een geheel vreemde omgeving spoedig wegkwijnen. Doch ook ouden van dagen en hetzij physiek, Ran wel gees telijk zeer zwakke personen kunnen in omstandigheden verkeeren, waaronder het noodeloos hard zou zijn hun een straf plaats aan to wijzen builen het gewest, waaruit zij afkomstig zijn. Ten einde mij nu in do gelegenheid'! te stellen bij do strafplaats-aanwijzing met de bovenbedoelde exceptionoole omstandig heden der gestraften rekening te houden, heb ik do eer UIIjidG. te verzoeken in het vervolg in ieder bijzonder geval op do wenschetijkheid van een strafplaats-nar^ wijzing binnen het gewest mijn aandacht te vestigen." (Java-Bode.) Uitlotingen. LOTEN PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. Leening 1809, groot 1,000,000. Serietrekking van 1 Juni. 43 140 107-1 1302 1857 2254 3450 3974 4011 4030 4119 4107 4470 4539 4 089 5659 5908 6449 7091 7892 OOST EN RIJKSCIIE LOTEN h fl. 100 van 1864. Trekking van 1 Juni. Seriën 59 222 280 377 555 075 811 802 1050 1115 1127 1202 1219 1225 1252 1201 1308 1378 1430 1453 1481 1004 1720 1900 2219 2246 2256 2521 2575 2090 2752 2794 3037 3120 3127 3210 3301 3334 3117 3427 3400 3598 3609 3717 3735 Serie 2701 No. 18 Kr. 300,000; Serie 2690 No. 88 Kr. 40,000Serie 1900 Ne SG Kt*. 20,000; Serie 1430 No, 2 en Serie 3417 No. 31, elk Kr. 10,000; Serie 1378 No. 28 en Serie 2219 No. 44, elk Kr. 4000; Serie 075 No. 01, Serie 1202 No". 28, Serie 2794 No. 72, elk Kr. 2000. De volgende Nos. elk Kr. 800 Serie 222 No. 72, Serie 2S6 No. 98, Serie 377 Nos, 23 en 30, Serie 555 No. 5S, Serie 675 No. 20, Serie 862 No. 19, Serie 1050 No. 05, Serie 1127 Nos. 09 cn 71, Sciie 1225 No. 04, Serie 1900 No. S3, Serie 1252 No. 72, Serie 1-153 Nos. 25 en 33, Serie 1726 No. 20, Serie 1906 No. 83, Serie 2*256 No. S3, Serie 2524 No. 72, Serie 2575 Nos. 35, 52 en 03, Serie 2090 Nas. 21 en 37, Serie 2752 No. 59, Serie 2794 No. 70, Serie 3127 Nos. 49, 54, 72 en 77, Serie 3417 No. 07, Serie ÏÏ427 No. 32, 54 en 100, Serie 3460 No. 82, Serie 3598 Nos. 20, 40 en 57, Serie 3009 No. 1, Serie 3735 Nos. 94 en 96. De overige 4450 Nos. in vermelde seriën vervat, elk met Kr. 400,

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 10