VICTORIAWATER Laatste Nieuws. BINNENLAND. STADSNIEUWS. ÖBERLAHNSTEIN, Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Kerk en School. Luchtvaart. Gemengd Nieuws. derkeei'ig vertrouwen en. een hecht bond genootschap tussclien Italië on de Donau- monarch Le. Do minister legdo deal nadruk op de vriendschap van de beide regce- ringen' en de beide volken, waardoor het mogelijk is weinig boteekenende voorval len bij wederzijdscho groote belangen ten achter to stellen. Italië "beoogt mede te werken aan de handhaving van, den vrede- en weigert over te gaan tot het nemen van initiatieven, die gevaarlijk kunnen zijn. De minister wees erop, dat 'de afgevaar digde Chiesa ongelijk had, wat de mo gelijkheid betreft om artikel 23 van hel. Berlijnsch verdrag toe te passen op den toestand in Albanië. Italië, zonder te tre den in de Turksche binnonlandsche vraag stukken, beert aart Turkije tien raad ge geven, om matigheid en omzichtigheid te betrachten. De minister geloofde, dat de Ft arisch-Duitsche overeenkomst van 190b betreffende Marokko, g;een enkel belang van. Italië bedreigt. Spr. zou zich gelukkig rekenen wanneer de beperking van krijgs toerustingen een practische phase zal in treden. Zeven arbitrage-verdragen zijn ge sloten; over negen is men in onderhan deling. De ingediende dagorden werden inge trokken, waarna de verschillende hoofd stukken der begrooting van lniitenlandseho zaken werden aangenomen De pest op Java. Regeetiiigste 1 e,gram 9 Juni: Al'deeling Makingvier gevallen, waarvan trveo dooden. Van de lijders van vorige da gen overleed er nc> een. Soertrbtmi en ALalicsen: geen gevallen. President Falllères. Onze Anrsterd. corr. meldt Naar wij vernemen zal, ter gelegenheid van het bezoek van president Failliëres een der avonden tijdens zijn bezoek aan Amster dam een groot vuurwerk op het Y plaat# hebben. Des avonds zullen de in onze haven liggende oorlogsbodem.- geïllumineerd wor den. Hof van Arbitrage- De regeering van Uruguay beeft tot leden van het permanent Hof van Arbitrage be noemd do heeret) Juan Zorrillu de San Mal tin, doctor in de rechtswetenschap, oud gevolmachtigd minister, oud-hoogleeraar in internationaal publiek recht eu José Pedro Massera, doctor in de rechtswetenschap, oud directeur-generaal van het openbaar onder wijs, oud-hoogleeraar in het strafrecht, lid van de Kamer van Afgevaardigden, zulk# ter vervanging van wijlen tIr. Uonzalo Ra mirez en van den heer José Battle v Ordonez, die tot president der rewtbleik van Uruguay gekozen is. Een SfederlaudBck eskader te Singapore tij dens de Eagekche kroningsfeesten. Voor eenige dagen lazen we een bericht uit Singapore, dat tijdons de a.s. Engelschc kroningsfeesten een Ned. eskader van oorlogsschepen die haven zou bezoeken. Thans brengt de „Java-Bodc" van 9 Mei de tijding van het staken dor manoeuvre# van het eskader voor Ampouon, aangezien de quarantainemaatregelc n te Soerabaja, van welke haven dat eskader in vele op zichten afhankelijk is, die manoeuvres zeer bezwaarlijk maken. Dat eskader bestaande uil vijf schepen- De Zeven Provinciën, Tromp, Hertog Ilen drik, De Ru ij ter en Holland, heeft verder den last ontvangen naar Sabang op te stoomen en de manoeuvres te houden in de wateren op de Noordpunt van Sumatra dio zich uitstekend" voor dat doel Ico nen. Door dezen maatregel heeft de Ned.-Ind. Regiering tevens de gelegenheid met een zoo sterk eskader als wel zelden zoo vei van Java .zjch zal ophouden, een bezoek aan Singapore te brengen, tijdens de kro ningsfeesten, als bewijs onzer belangstel ling. Een daad van internationale beleefd heid, die een uitstekenden indruk maken moet en in de gegeven omstandigheden al heel gemakkelijk is te volbrengen. De „Java-Bodc"-zegt niets over zoodanig bezoek, waarom er even de aandacht op wordt gevestigd. Een ernstig geschil. Men seint aan do „Sum. Post", dat do chef van het desinfectie-station te Lawatiü dr. Doorenbos, door dr. De Vogel na vrij hevige woordenwisseling is ontslagen uit zyn betrekking. Daar dr. Doorenbos weigerde zich te verwijderen, alvorens ,de chef hem eervol ontslag zou hebben verleend en de Ue geering van de financieele gevolgen daar van op de hoogte was gesteld, daar hij toch aangesteld was voor den duur der epidemie, riep dr. De Vogel de hulp der politie in. Onder politiedwang werd dr. Doorenbos toen genoopt hoon te gaan. Volgens een lezing zou de oorzaak van het incident zijn gelegen in het feit, dat dr. Doorenbos criliek moet hebben uitgeoefend op dt weinig-afdoende maatregelen, welke door dr. Do Vogel genomen zouden zijn. Daarbij was Dr. Doorenbos verbolgen, clat zijn chef absoluut geen notitie nam van zijn aanwijzingen, Dooi dr. Doorenbos is daarover toen zelfs tek-graphisch een beklag ingediend bij den directeur van het onderwijs en den Minister van Koloniën. Volgens diezelfde lezing zou nu gebleken zijn, dat op 26 April jl. van ld personen te Lawang op verzoek van dr. De Vogel één, nl. de van pest, verdachte mantri der politie uit Pasoeroean, niet werd go- isoleerd. Tekort Rijksverzekeringsbank. Naar men weer is de behandeling van het wetsontwerp, hetwelk. Bedoelt 'L bestaande deficit van de Rijksverzekeringsbank ten laste vun den Staal te brengen, uitgesteld tot tin de indiening der door Minister Talma aangekondigde herziening vnn de Ongeval lenwet 1DU1. Thans heelt die indiening plaats gehad. Men zal zich herinneren, zegt do „X. Crt.", waaraan dit bericht ontleend is, dat het deficit hetwelk op 31 December 190S nog -1,010.17-1.28 bedroeg, volgens de wiskundige lmlnns op 31 December 1909 kon worden gesteld op 3,-II-1.-170.87A, dus in den loop van het jaar 1909 was afgeno men met f 5(15,097.404. Als oorzaken van dit verschijnsel werden genoemd de behing- •.rijke daling welke het risico sedert 1907 onderging en de invoering van een verhoogd tarief op 1 Juli 1909. Xaat- oas ter oore kwam moet ook hot jaar 191!) een gunstig eindcijfer geven, de baten zouden de lasten met ongeveer een millioen galden overtreffen. Ls dit juist, dan zou de bedriifsrekening van de Rijksbank vanaf de oprichting tot einde 1910 dus een deficit aanwijzen van slechts pl.m. 2.f) millioen gulden. Uit cert en ander blij kt dut de premies, zoonis ze sind.s Juli 19U9 worden geheven, te hoog zijn; 't zij voor alle-, 't zij voor een zeker aantal ver/.rkoringsplichtige bedrij ven. Verwacht mag dus worden dat binnen -/eer afzienbaren tijd tol verlaging dier pre mies zal worden overgegaan. Inmiddels blijft 't nog een open vraag, hoe over do overschotten van 1909 en 1910 zal worden beschikt. Mocht men de som, welke het in hoofde genoemd wets ontwerp voorstelt ten laste van den Staal te brengen, mot die overschotten willen verminderen, dan wordt o. i. onrecht ge pleegd tegenover de huidige premiebetalers. Immers, reeds het jaarverslag over 1909 vermeldt den overgang van 1G67 werk gevers van risico-dingende lichamen naar de Rijksbank. Ook voor het jaar 1910 zullen wel een zeker aantal nieuwe pre miebetalers le boeken zijn. Bescheiden ge rekend zouden dus allicht 'n tweeduizend werkgevers het door hen te veel aan pre mie betaalde zien gebruiken om gedeeltelijk het gat te stoppen, ontstaan door 't te weinig aan premie gevorderde van andere werkgevers. Centraal Gfenoohsekap voor bersteUSngs- en vacantJckolonles. Door het dagelijksch bestuur van het Centraal Genootschap voor kinderheretel- lings- en vaeantie-kolonies is besloten tot het houden van een collecte in zoo- mogelijk alle Nederlandsche badplaatsen en in vele andore zomerplaatsen op 2 Augustus. Voor zoover officieelo toestemming verkregen wordt, zullen in tal van plaatsen, evenals verleden jaar, op den verjaardag van 11. M. de Koningin-Moeder, jonge dames in zamelingen houden om. den nog steeds nij penden financieelen nood van het Centraal Genootschap te helpen lenigen. Tevens worden allen, die op reis gaan. en die iets willen doen voor hot behoeftige, zwakke, kind, uitgenoodigd op 2 Augustus in hun hotel of pension een beweging op touw te zettien, indien niet reeds door een plaatselijk comité het initiatief wordt genomen. j YLAaRDIXGKX. Op Dinsdag, den 27 Juni a.s. zul plaats hebben de verkiezing van leden voor den Gemeenteraad, t. w. drie leden in kiesdistrict 1 (aftredende de hecrcn 1'. van Geldercn en II. de Bordes, terwijl één lid moet gekozen worden wegens ver meerdering van het aantal raadsleden)drie '<den in kiesdistrict II (aftredende de liec- ,eu M. Versteve en A. lloogendijk Fzn.„ en één lid te kiezen wegens vermeerdering van het aantal raadsleden) en twee leden in kiesdistrict ill (aftredende de hoeren J. W. Maa&-en cn A. de Haan). VLAARDINGEN, 10 Juni. Tot onderwij zer aan de bijz, christelijke school, hoofd de heer S. van Kampen, is benoemd lier man Dijk, to Hengelo (Gelderland). VLAARDINGEN, 10 Juni. Naar wij ver nemen zal ds, J. G. Meijuen, die een be roep aannam naar Baant, op Zondag 27 Augustus a.s. afscheid nemen van do Geref. Gemeente B alhier. VLAARDINGEN. 10 Juni. Als bewijs dat het inond- en klauwzeer zich in deze ge meente sterk uitbreidt, moge dienen, dat heden wederom 2 nieuwe gevallen voor kwamen. VLAARDINGEN, 10 Juni. De collecte voor den gewapenden dienst langs de hui zen der ingezetenen zal op Maandag 19 Juni a.s. worden gehouden. Door de wijziging in de laatste raads vergadering van de Verordening op liet Burgerlijk Armbestuur hebben Burg. en Wethouders het recht gekregen om een gedelegeerd lid bij dat armbestuur uit hun midden te benoemen. Daaraan is thans door bon gevolg gegeven cn hebben zij daartoo den heer P.M. J.A. Lagerwey aan gewezen, j i Geen Trtje Zaterdagmiddagen. 'Burg. en Wethouders hebben op het ver zoek van de afd. Zuid-Holland van den Bond van Ned. Gemeente-ambtenaren, ge steund door een .adhaesie-adres van de onder-afdeeling „de Maasstreek", om vrije Zaterdagmiddagen een afwijzend antwoord gegeven. 1 Gemeenteraadsverkiezingen. De vrijz.-dem. vereeniging „Schiedam" hield gisteravond in het Volkshuis een ledenvergadering, in hoofdzaak ter voort zetting der bespreking van do a.s. ge meenteraadsverkiezing. De hoeren J. H. vau Westendorp èn D. Ris, als aftredende leden reeds in een vorige vergadering als zoodanig opnieuw als candidaten gekozen, hadden verklaard, bereid te zijn de candidatuur te aanvaar den, zoodat het thans gold een bespreking over de andere te vervullen plaatsen. Slaande de vergadering werden verschil lende personen (waaronder ook het aftre dend lid, den heer M. Kranen, van wion nog geen bepaalde zekerheid was verkre gen dat hij een oventueele herbenoeming niet wenscht) als voorloopige candidaten genoemd. Een bespreking over het al o-f niet stellen van zooveel candidaten als er zetels te vervullen zijn, bleef voorals nog echter achterwege. Nadat in den hreede over do verschillende genoemd.- personen het woord was gevoerd, werd besloten het bestuur op te dragen zich met de genoemde personen in verbinding te stellen, teneinde in een nader te beleg gen vergadering een definitieve beslissing te nemen. In de godsdienstoefening der afdeeling Schiedam van den Nederlandsrhen Protes tantenbond zal morgen als spreker optre den dr. J. A. Beijerrnan, Remonstrant pre dikant te Amsterdam. De International Orde of Good Tem plars zal Woensdagavond 14 Juni in het verraderlokaal Broersvest oen vergadering houden, waarin de heer Vermeulen ah «preker zal optreden. Planten. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie zullen voor de leden van hel Volkshuis weer gevorderde stekken be schikbaar gesteld worden. In het najaai zal een tentoonstelling met prijsuitdeeling worden gehouden van de volwassen plan ten, benevens van veld- en herfstbocketten Hedenmorgen viel de koetsier J. de Ronde van den hooizolder der firma Clcbr. Hoek aan het „pad van Muis", waarbij hij zijn enkel zoodanig bezeerde, dat hij per rij tuig naar huis moest worden gebracht. Gisteravond viel een onbekend gebleven kind in da Lange Haven, doch werd daaruit gelukkig spoedig gered door do dis tillateursknechts v. Schijndel en de Vogel, dio het ongeval bemerkten. Zweminrichting. De temperatuur van het water was heden morgen 67 en hedenmiddag 69 graden. fSevondcn voorwerpen. Aanwezig aan het Commissariaat van Politie: Lapje goed, jongensjas, portetnon. met eenig geld, sleutel, kousen, witte vrou wenzak met inhoud en kinderkous. Bij de volgende personen: Ledige portomon,, v. Rest, Iloogstr. 107 bakkcrsvoorschoot, jas en broek, wed. Bijl, Lauronstr. 8; kous met sajet, v. Tilborg Hoofdstr. 201°halsketting met gouden slot v. d. Marei, Grafhaan 109; handschoenen, Ophemert Oversell, str. 12; gistkuip. Ver hoord, L. Haven 36; zwembroek, Dammers, 1'. Ileinstr. 1; postduif, gemerkt, Kerdel, Jacobastr. 2; bril, Doovenaast, Ouddorp schestr. 5; damestaschje, Sonneveld, Vijl Sluizen; portem. met eenig geld, Ronde L. Singelstr. 25; harmonie.};, Richter, Biti- tenhavemveg 30; dameshorloge, v. Vliet, Helenastr. 23; 2 zilv. armbandjes. Paling. Hoogstr. 109; praam, Koetsveld, Havcndijk; fust, gemerkt, sluiswachter a. d. Buiten- sluis; portem. met eenig geld, Hotel Suisse. Hoogs tr.carton met kantstof, Groen en daal, Broersvest 53. AGENDA. ïltdes en volgende avonden Tivoli. 8 uur. Knat Mossel. 13 en 16 Juni. Rottend. Diergaarde. 8 uur. Concert Kon. Scherpaclwltetaver- een. Bart Ycrhallen. 11 S, 0. V., 8 uur. Kunst aan het Volk- Tooneelavond. 11 Rotterd, Diergaarde, 24 uur. Ma tinee. 6e Rogt Tuf ie. 11 Juni. Tivoli. 2 u. De Kleine Lord. 12 Lokaal Korte Kortstraat 3. Nat. Chr. Goh. Onth. Voreen., 8 uur. Vergadering voor ledon on aan ge nietenen. ld Lokaal Broersvest 21, Intern. Order of Good Templars, 8 uur. Vergadering. Spreker de heer Ver meulen. 17 Kantoor der Venn. 8 uur, N. V. H. A. V. Tl. Algem, Verg. Aan deelhouders. Het Stedelijk Museum aan het Doeleplein alhier is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur il 10 ct. per persoon voor het pu bliek opengesteld. vermengd uiet limonade en andere siropen deZomerdrank by uitnemendheid. Embriologie Naar men ons meldt, is op de Pinkster dagen in het Zoölogisch laboratorium van dei Universiteit te Utrecht een bijeenkomst gehouden van vertegenwoordigers der em briologie der gewervelde dieren uit ver schillende landen. België, üuitsohland, En geland, Frankrijk, Holland eu Oostenrijk waren vertegenwoordigd, terwijl van vak- genooten in de Vereenigde Staten en Zwit serland brieven werden voorgelezen, waar in instemming met het doel der bijeen komst werd betuigd. Een Internationaal embriologisch Insti tuut werd opgericht, dat in de eerste plaats ten doel heeft, volledige serieën van cm bryos bijeen te brengen van die zoogdieren- soorten, welke zicli in gevaar bevinden binnen korten tijd uit te sterven. Hot Instituut, dat 40 leden telt, zal een besloten vereeniging vormen en voor bo vengenoemd doel zoowel bij de Regee ringen als bij rijke stichtingen en particu lieren belangstelling trachten te wekken Bovendien zat door het Instituut ge streefd worden naar liet bereiken van over eenstemming op het gebied der embriolo- gische nornendatuur en door samenwerking do bestudeering van het vaak zoo moei lijk te verkrijgen embryologisch mate riaal worden vergemakkelijkt. Tot president van het Internationaal cm bryologiseh Instituut werd prof. It. Bon net uit Bonn gekozen. Anti-Christ" Een inwoner van Leeuwen, die zijn buur man uitschold voor „Anti-Chrifct", werd gisteren door de Tie! suite rechtbank veroor deeld tot 8 boete of 4 dagen hechtenis. IIooger Onderwijs. Leiden. Bevorderd tot doctor in de klas sieke letteren, na verdediging van academisch proefschrift get. ,,I)e Me/leae Mytho npud nntiquo# scriptorus et '"artifices", J. II. Goed hui t, _geb. te Rotterdam. Internationaal luchtrecht. Gelijk wij reeds meldden, wordt te Parijs onder voorzitterschap van den oud-ministei Millerand, een internationaal congres voot Luchtrecht gehouden. Van de genomen bc sluiten is tot dusver nog weinig opetibaai geworden, waarschijnlijk om het volkomen nieuwe der rechtsmaterie, terwijl ook hij de nog dugelijksche ontwikkeling der vlieg kunst voorloopig nog de grootste voorzich tigheid geboden wordt. Naar verluidt, heeft liet congres zijn werkzaamheden derhalve tot liet opstellen van een algerneeneu leid draad beperkt, welke slechts als een grond slag voor de verdere uitwerking van het in ternationale Luchtrecht zal beschouwd moe- ton worden. Het Engelsche congreslid, Sir Thomas Harciey, had inmiddels voorgesteld, dat het gebruik van hommen door militaire vlie gors, in oorlogstijd, verboden zou zijn. Evenwel weigerde het congres dit vraagstuk te behandelen, daar liet congres zich alleen met de vraagstukken op 't vreedzaam lucht verkeer betrekking hebbende, bezit? houdt. Van practische beteekenis is het besluit vat. het congres te achten, waarbij voorgeschre ven wordt, dat elk vliegtoestel ingeschreven moet worden, en een duidelijke aanwijzing met zich moet dragen, omtrent zijn nationa liteit, technisch vermogen en aan wie hel persoonlijk toebehoort. IVde Nederlandsche Philatelistendag. Men verzoekt het volgende te melden Bij den Bond van Nederlandsche ver eenigingen van postzegelverzamelaars be staat het voornemen op 30 en 31 Aug a.s,, behalve een congres, ook een ten toonstelling te organiseeren, uitsluitend voor verzamelaars van 12—18 jaar, zoo als dat reeds to Enschedé en Arnhem met groot succes plaats had.De navol gende hoeren verklaarden zich bereid het uitvoerend comité te vormen: H. F. \V Becking, J. TV. Couvée, NV. vau Koden Th. II. Klinkhamer, C. de Rogt, A. G. Hinders, A. C. NV. Stroo en P. C. Dozy, to 's-Gravenhage, Piet Heinstraat 72, se cietaris, bij wien tevens alle mogelijke inlichtingen te verkrijgen zullen zijn. Nadere bijzonderheden zullen binnen kort nog worden medegedeeld. Den jeug digen ver zamel a are wojdt echter aangera den mot spoed hun collecties in orde ti brengen, waartoe do vacantietijd zich bij zonder leent. Vingervlugge Zigeuners. Door de politie te Rotterdam zijn aan gehouden twee zigeuner vrouwen van 32 en 69 jaar, dieverblijf hielden in een woonwagen, welke aan den Dordtsehcn straatweg stond. Zij begaven zich in win kols, kochten een kleinigheid en vroegen dan naar geldstukken van een bepaald soort. Als zij vertrokken waren, bleken ook guldens van een ander soort van hun ga ding geweest te zijn. De vrouwen zijn als zond,er middel van bestaan over do grenzen gezet. Poetsin. Men zendt ons ter plaatsing: Gebruikt Poetsin, het beste van alle vloei bare Metaal-Poelsmiddelen, vervaardigd door de Firma Fritz Sehulz ittn. Akt. Gas. te Leipzig. Dit uitstekend preparaat verdient de voorkeur boven alle soortgelijke voort brengselen. In den kortst mogelijken tiid wordt elk metalen voorwerp, hoe vuil liet er ook uit moge zien, dat met Poetsin behandeld wordt, blinkend, heldor en schoon ook speciaal voor gegraveerde en geciseleer de voorwerpen i.s Poetsin h e t ideale poets middel. De hiermee verkregen glans is niet alleen schitterend, doch houdt langen tijd aan. Men gebruike daarom slechts Poetsin, dat in glazen en blikken flacons, laatstge noemde van een wettelijk gewaarborgde droppelinrichting voorzien, overal verkrijg baar is en wachte zich voor wnardeloozen namaak. Plicht-bi trachting Een Frartsch blad, de „Figaro", vertelt een roerende geschiedenis van heldenmoed en plichtsgevoel, Op het eiland Bello-lltf) a-Mor bevindt zich de Kerdonis vuurtoren, 2 K.M. verwijderd van de naaste woning. Den 8 April j.l. was de wachter van den vuurtoren, Matelot, bezig de> lamp schoon te maken, toen hij ernstig ziek werd en zijn, arbeid moest staken. Ziju vrouw, 'dio vier kinderen had te verzorgen, kon het huis niet verlaten om hulp te halen, haar man werd steeds erger en moest zeker sterven. Hel werd avond en do vrouw verliet haar kinderen en hun stervenden vader, ging naar boven om het licht op te steken. Toen zij terugkeerde blies haar man den laats ton adem uit. To miildun van haar smart riep een der kinderen haar tot de werkelijkheidj met de woorden: „Moeder, het licht draait niet!" De vrouw besefte welk gevaar do zeelieden in den storm bedreigde. Zij be steeg opnieuw den toren en was een uur bezig, tevergeefs beproevend het mecha nisme te doen werken. Toen zij eindeiijk naar beneden kwam, riep zij tsvee kinderen, óen van tien en éen van zeven 'jaar, en toonde hun hoe zij met de hand de latnp konden behan delen. Den geheelen nacht, terwijl de moe der waakte bij ueri doodo en haar jong ste twee kinderen, zorgden de oudste twee voor het licht in den toren. De brave weduwe is onverzorgd ach tergebleven en verkeert in behoeftige om standigheden. Zelfs 54 £r. salaris, dio haai; man nog toekwamen, kreeg zij wegens ver zuim van de een of andere formaliteit nog niet in bezit. Maar hu zamelt men gelden voor luiar in en de „Figaro" 'had na den eersten dag al reeds 1190 fes. Dij elkander. Winter. Uit don Kaukasus wordt een ongewone, koude bericht, 't Sneeuwt er geducht. Te Chcmakka werd ook. een aardbeving gevoeld. "Weersverwachting. Vbrwachting tot den avond van 11 Juni: meest matige N.NV.-lijke tot Noordelijke vtsind, zwaar bewolkt, waarschijnlijk regen. Examen. Te Leiden is heden geslaagd voor het le natuurkundig examen de heer P. J, Huldy, to Schiedam. liet Koninklijk bezoek aan de hoofdstad. Men meldt ons uit Amsterdam: Voor heden stond allereerst een bezoek aan het Rembrand thuis in den Jodenbree- straat op het programma der Koninklijke bezoeken. Omstreeks half elf werd uitgereden langs Vijgendam, Damstraat, Oude Doelenstraat, Oude en Nieuwe Hoogstraat en St. Antho- niebrcestraat werd de Jodenbreestrant be reikt. Reeds lang tevoren was in deze volkrijke buurt de weg door de politie af gezet. Aan den ingang van het huis, dal da herinnering aan Holland's grootsten schil der levendig houdt, werden de Koningin! en de Prins door het bestuur vau do stich ting die het Rembrarulthuis beheert, ont vangen, n.l. de hoeren prof. IL P. G. Quack, C. G. 't Hooft, dr. A. Bredius, jhr, mr. J. F. Backer, jhr. P. Ha risen. Bij het bezoek der Vorstelijke personen aan het Rembrand thuis was tevens tegen woordig de bekende schilder en kunstenaar Josef Israels, die, ondanks zijn hoogen, leeftijd, naar Amsterdam gekomen was om hij do plechtige inwijding tegenwoordig to zijn. Ook do hoeren F. NV;. Moes en De Ba zel on de hoer dr. Kurt Fraiso, uit DuitscK- land, die oen toekening van ltembrandt medenam voor het Museum. Do heer Hof stede Crull, dio het plan had de plechtig heid Rij to wonen, was, evenals het bt> sluurslid, do heer II. J, do Marez Oyens verhinderd to komen. Door Prof. Quack werd tot H. AF. cn den Prins een toespraak gehouden, waarin hij eraan herinnerde, dat vijf jaren geleden, in 1906, toen liet eeuwfeest der geboorte

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2