Koloniën. v Tf V Handel en Bedrij f. BBB Engeltjesmaakster. Er is in do nabijheid* van Groningen1, te Kos (verloren, in Febu.rari Jv iots af schuwelijks gebeurd, schrijft do „N. P. Gr. Ct.". Sijtske do J. had een kind van 3 maanden. Ilet kind stierf. Doktoren Ver klaarden, dat liet stumpcrdjo aan moed willige Verwaaid oozing en aan honger ge storven was. Maar toen kwam liet vrocselijkc. De moe der werd ondervraagd. Zij vertelde: Ik heli acht kinderen gehad, allen zijn ge storven. Zij was in do verzekering voor die kinderen. Er .ging een rilling door de zaal. Inbraak. Zaterdagnacht werd in den liuize „Dart- lmizeibcrg", onder Leersum, en bewoond door de familie S., ingebroken, zooals dos morgens ,bij het opstaan bleek. De meeste deuren stonden open, do „hoeren" had den zich' aan wijn, gebak, vlecsch enz. flink te goed gedaan, medenemende een lied rag van circa f70 en wat zilveren voor werpen. Een convert met f 1100 hadden zo wel in handen gehad, doch niet mede genomen. Vermoedelijk zijn zij gestoord door den heer S.» die eenig onraad hoor de, maar hot zich' later ontgaf, deukende, dat hot een van zijn logeergasten geweest was. Geen spoor der daders was te ont dekken, totd,at liet, volgens de „Tel.", Donderdagmiddag der Doornsehc politie mocht gelukken één der vermoedelijke da ders in handen to krijgen. Drie anderen zijn liet Koopsohe Bosch ingevlucht en worden door de politie achtervolgd. Nekkramp. Te Haarlemmermeer heeft zicli hij een 5-jarig jongmensch een geval voorgedaan van nekkramp met doodelijken afloop. Dit jaar zijn daar reeds /es personen aan die ziekte bezweken. Cholera. De cholera wint in Rusland weder veld In het Donotzdal zijn de eerste acht cho 1 era go vallen geconstatceid. Men vreest te Petersburg, dat ook daar ia de naaste we ken de cholera-cpidemie zal optreden. T"c Kjrmincrspuch bij Karlsbad (Duitsch land) heeft zich hij een werkman een waar schijnlijk geval van choleia voorgedaan Lange hoedepenncn. „Damos met overmatig lange hoedepen ncn worden uit spoorwegcoupé's en sta tions weggedaan." Dit is de korte zin van de natuurlijk mijlenlange „Bckannt- imieh'ung", waarbij do spoorwegdirectie te Saarbriicken aan het vrouwelijke, reizende publiek to verslaan geeft, dat zij krach tens art. zoo en zooveel van de „Eisen- bahnverkehrsordming", öf do schermde gons, waarmede hel zijn stofmandjes en hroodkoivcn op het hoofd bevestigt van oen pommeranzdop, kurk, schrocfmoer of ander hesohermingsohject moot voorzien, öf do kans zal loopon, desnoods met go weld uit do stations en spoorwegcoupé's to wonten verwijderd. Ving bouwen. Het record in do Amorikaansc-he bouw wereld is dezer dagen gemaakt door een Hollander, den heer M. J. van Wijk, uit Beusichem (G.), sinds ccnigc jaren aan nemer en oigenbouwer te Poughkeepsiiu (N.-A.), een stad 4 uur van New-York. Was do heer Van Wijk al bekend als een bouwer, die huizen als paddestoe len, uit den grond liet Verrijzen, thans heeft hij zelfs Amerika verbluft doen staan door in 2yb dag een huis van twee ver diepingen te houwen, geschikt voor 4 ge zinnen, welk feit door do Amerikaansohe bladen als iets buitengewoons is vermeld. Boschbranden in Amerika. Do „Pross-Telograph" verneemt uit Otto w'aDe Ontzaglijke boschbranden, 'die sinds eoniga dagen hoerscjlien, hebben een om vang aangenomen, die do bewoners van de tusschen de uitgedroogde b'osschen lig gende steden en dorpen schrik aanjaagt en ten deele dakloos gemaakt hooft. Van North "Bay tol 'Porcupine woedt over een afstand van 200 Eng. mijlen een vlammen zee. Allo korenvelden van Dome tot Whit ney zijn afgebrand. De hemel is door rookwolken bedekt. Mannen, vrouwen en kinderen zijn langs do meren c.n rivieren gevloden. Vluchtelingen van Porcupine en van Poltsvillc hebben een toevlucht gc- vonden in Golden City. De voorsteden van Golden City zijn volkomen door vlammen verwoest. De levensmiddelen zijn zeer schaarsch. In Cochrane zijn de bewoners zonder eenig voedsel of dak en moeten in kolenwagens overnachten. Tahijfce vhteh lel ingen zijn in de groote meren vei dron ken. Alle wegen door de bosschcn en alle bruggen zijn vernield. Bijna, alle bjndgoo deren moesten door hun bewoners veria ten wotden. liet is voor de overlevenden moeilijk een weg naar de bewoonde we reld te vinden. Alle bosschen aan den spoorweg van Te inincanig tot Ontario, de stad Cochrane en vele steden van minder beteekeni% zooals Porcgpine en Pottsville, zijn met den grond gelijk gemaakt. De droogte van het gras en Van den oogst hebben er bij zonder toe bijgedragen, dat het vuur zich zoo snel verbreiden kan. Do vluchtelingen uit de vernielde sle den vertellen, dat het gelat slachtoffers nog lieeiemnal niet te overzien is. Een groote paniek ontstond in Tawas City, toen de vlammen in de stad sloegen. Vele vrou wen en kinderen vielen in de straten be wusteloos neer. Andere vluchtten in de kerken en openbare gebouwen, die echter ook door de vlammen omringd werden. 300 personen werden aan boord van een schip opgenomen, dat juist in de haven van Oscoda lag en dat het Iluron-mcer opvoer. Aran hel schip uit konden de lieden zien, hoe bun bezittingen verbrandden. Treinen van den Ontario-spoorwog hebben honderden vluchtelingen gered. Mejuffiouw Doris Diamond, een tooneel- ^pcelstcr en een van de geredden, vertelde, lat hot gezicht van de brandende straten vrecselijk was. Mannen, vrouwen en kin deren vielen dood neer. Oudere wierpen hun kinderen in het water van het Iluron- mcer, om ze uit de vlaiminen te redden. Ook in het district Alcena, 50 mijlen ten noorden van Ausable, is brand uitgebro ken. Acht kleine steden aan het Huron meer zijn volkomen verbrand. De schade is gewoonweg niet te over zien. De vlammen trekken over een afstand van honderden kilometers ten nooiden van Ontario tusschen de North Bay en Hudson Bay door. Men vreest, dal het aantal slachtotfers nog veti grooter zijn zal, dan fot nu toe berekend is. In de volkomen vernielde stad Cochrane, die 30000 inwo ners telde, is alleen hel gebouw van een hanlc blijven staan. Vrouwen en kinderen werden in goede renwagons gered, maar de hitte was zoo groot, dat velen stikten. Van de stad Pottsville is niets anders overgebleven dan een door lach omgeven puinhoop. Een telegram uit Toronto schat, dat er te Porcupine bij den brand van drie- tot vierhonderd nreuschen zijn omgekomen. Afschuwelijke tooncelcn spelen ziel voortdurend af bij do pogingen, welke door hen, die door deze ramp getrolfen worden aangewend worden om te ontkomen. Hon derden, die de meren en cle rivier niet bereiken konden, zochten een toevlucht in de mijnen, waar zij er nog slechter aan toe waren. Do vlammen bereikten spoedig de mijn-ingangen en zetten de houten wanden der schachten in vuur, zoodat. vele per sonen letterlijk geroosterd werden of stik Blijkbaar had dit alles diepen indruk ge maakt op do aanwezigen. Nu wees ik allen zooveel mogelijk een plaats op liet plateau aan en beval hun. voortdurend de geweren gereed te houden. „Zoodra ik het commando „vuur" geef, schieten jullie, wat or ook voor jullie mag staan. AV,io het niet doet, verliest opslag do betoovering en valt dood neer!" Ik wist, dat zo nu godwee waren, en zouden doen wat ik wilde. Do leider zag me echter vragend aan. „Doe wat ik zeg, SaidDe rest gaat je niet aan." Ik ging op een steen in het midden van het plateau zitten, zoodat ik naai allo kanton vrijuit kijken kon, stak een pijp aan en nam het geweer tusschen do knieën. Said ging naast me liggen, vouwde do handen acldor zijn hoofd en keek naar den lrenrel. „Heer, wilt go mo nog eens kogelvrij ma ken?" vroeg hij eindelijk. „Zeker," antwoordde ik, „waarom niet?'' En ik las hem nog eens voor, hoe men uit Liebigs vleeschextract een heerlijk bordje soep bereidt. Langzamerhand werd ik echter vermoeid en sluimerde in. Plotseling werd er aan mijn ook gefluisterd: „Heer, do geesten- karavaan." Ik opende de oogen. .Mijn hart stond een oogonblik stil. Daar trok hij voorbij, een lange, lange stoel, gcruisehloos, 'wit, met vliegende vaandels en wapperende boer- noes. Geen geluid deed zich hooren, zwij gend gingen do spoken voorwaarts, ons tegemoet. Reeds waren do zadels der paar den, de wapens der ruiters te onderschei den. En hel geheel kwam nader, in kalm afgemeten tempo, als zwevend door dc lucht. Er was een zwoele atmosfeer rond om ons. Eindelijk kreeg ik mijn bezinning weer. i 1 „Geef achtl... Vuur!" Knetterend sloeg do hagel van lood op deri spoolcaclitigeu stoet. Een oogenblik stilte, kruitdamp steeg op dan een gesteun on gehuil en een bestorming „Vuur!" Slechts enkele geweren knalden, ontzet ting scheen zich van mijn mannen mees tor to maken. „Wie niet schiep sterft. Vuur!" En weder gingen de schoten in dc wit te massa.i. Toen was liet stil, doodstil. Onbeweeg lijk lagen or cenige lichamen- in het zand. Langzaam, de hand aan den haan van bol geweer, ging ik erheen. Drie, Her lagen er languit gestrekt, in witte boernocs gehuld tol. aan de oogen. Een van hen draaide ik om: het was Hassar boe Cliai reddin.U 't Was zijn laatste speculatie geweest op de domheid zijner medomenschen, op hun hij geloof. Hoeveel karavanen zouden dezen sluwon Berber niet reeds gemakkelijk ten offer zijn gevallen 1 Hierover peinzend, keerde ik terug naar mijn moitsehen en ontnam hen do beloo vering weer, door hun de gebruiksaamvij zing voor do derde maal voor te lezen. ten. Nog erger was het lot van hen, die trachtten to ontkomen. De schachlwanden stortten ineen, de vluchtelingen levend be gravend, zoodal lion een afschuwelijke dood wacht. Aan redding valt niet te denkon. To Cochrane Icomt bij do reeds bestaan de, door den brand veroorzaakte, ellende, thans nog do hongersnood. liet is onmoge lijk dc hongerige vluchtelingen, wien het aan alles ontbreekt, te voeden. Steeds hoort men dezelfde schrikwekkcn le verhalen. To Golden City en in de nabijheid van andere sleden werden de wegen, die de mijnkampon onderling vorbmuen, totaal verwoest, terwijl de gewoae boschwegen en de spoorlijnen onder massa's brandend hout bedolven werden. Dc vlammen grijpen met een angstwekkende snelheid om zich heen. Dikke rookwolken hangen boven do in een vuurgloed staande districten, de inwoners met angst en vrees vervullend. Een klein aantal personen, die men reeds verloren waande, slaagden er in, met hun huisraad de kust te bereiken. Zij werden opgenomen door voor de kust kruisende stoomschepen. De verhalen, die zij doen, zijn ontzettend. Onderweg zagen zij bij het moei de lijken van velen, die van uitputting wa ren neergevallen of door de vlammen ach terhaald. Stevige kerels huilden als kleine kinderen. Groote, angstig voorthollende kud den maakten dc algemeene vlucht voor lijfs behoud nog bloediger: lal van personen werden omler do hoeven der paarden en koeien vertrapt. In het geheel werden twee-cn-twintig ste den in Michigan door liet vuur vernield. Het vuur bink ook nog uit in de nabijheid van Moosehead, in het Maine-gebied, wam men zich bijzonder ongerust maakte wegens groote houtvooiraderi, die zich daar be vinden. Duizenden en nog eens duizenden bestrij den heldhaftig de woedende vlammenzee. De schade is haast niet te ramen. Vóór alles betreurt men het ontzettend groote aantal menschenleveus, die deze ramp ge kost heeft. Driedubbele moord. Door een krankzinnige werden in een nachtcafé to Barmen drie personen neer schoten. De koopman Heinze, die reeds ot opsluiting in een krankzinnigengesticht veroordeeld was, had den geheelen nacht in liet café „Germania" doorgebracht en ging op zeer luidruchtige wijze te keer. ïen politieagent, Dahl geheeten, begaf zich binnen het café en beval Ilciaze zich nis tiger te gedragen. Zonder iets 'te antwoor den greep Heinze oen revolver en trof den agent doodelijk. Eenmaal aan het schieten, liet Heinze het niet hij een eerste slacht- iffer. Hij legde aan op een persoon, die toevallig het café passeerde en trof dezen in het hart, zooi fat hij ook op slag dood was. Tenslotte richtte Heinze zijn wapen tegen een keil nor en 'trof ook hem levens gevaarlijk. Tusschen Heinze en den agent Dahl Jiestond sinds huig een voete, dam le agent vroeger den koopman wegens mis handeling had laten vervolgen. Uit Rembang dekblad", dat choleragevallen Cholera. verneemt liet ..Soer. Ilan- in Toe ban verscheidene voorkomen en do bevol king weinig der ziekte. medeweikt tot de bestrijding I Naar wij in do „lava Bode" lezen, zijn er te Batavia van 914 Juni voorgeko men 29 nieuwe gevallen en 22 sterfge vallen. Proefstations voor do bcrgenltnres. Te Rembang heeft 12 Juni, naar de „Java-jBojdo" verneemt, «en conferentie plaats gehad van belanghebbenden bij een proefstation voor de bergculturps en den heer Lovink. OiiYolllghold in Ibinjoowangio. De lieer Van Geuns hooft in een serie mtikeleti. getiteld: Spanning in Danjoe? wangie, de wen schel ijkhoid betoogd van uitbreiding van tiet personeel van het bin- nenlmulsch bestuur aldaar, teneinde dc onveiligheid "in dat gewest tegen te gaan. De regeering schijnt thans van deze wen schelijkheid overtuigd. Althans het be, sluit is genomen om aan den assistent)) resident aldaar een adspirant'conlroleitr toe te voegen en het getal assislentave- dono's met twee te vermeerderen. aan do Bacteriologisch laboratorium. Uit Soerabaja is d.d. 10 Juni „Java-Bode" geseind De volgende week wordt t« Soerabaja geopend een bacteriologisch lnboiatorinm, waarvoor de benoodigde instrumenten gis teren aldaar van Ma lang zijn aangekomen. Afsluitlngsmishre. Het „Malangsche Nieuws- en Adverten tieblad" meldt, dat als gevolg der afslui ting verscheidene hitit-aanplantiugen voor suikerfabrieken nijpend gebrek. aan werkvolk hebben. Sommige contracten kunnen niet nagekomen worden. In de toekomst wordt nog grooter ge brek verwacht. alleen de inboorlingen, maar ook 'de Euro peanen or ziclf ongerust over gaan maken en bij het gouvernement op krachtige maatregelen aandringen. Als een alp drukt dat hevige spionneeren op aller gemoed. Ook op Borneo zijn de Japanners aan den gang en de wetten op de spionnagc, hoe streng ook, worden uil vrees voor complciaties met Japan niet of maar half toegepast. Vooral gevaarlijk is hel, dal zooveel Japanners het land bereizen om taal en volk te hestudeeren, waarbij een onderzoek naar do strategische punten niet vergeten wordl. Tenslotte vermaant tiet Russische blad de Jlollandselie regeeriug tot groote waakzaamheid en tot maatre gelen om India tegen Japan te hese hermen. („Bat. Nw.sbl.") Tegen <len Regent ran Rembang. In de „Medan Prijaji" komt voor een ,open brief', van den hoofdredacteur van dit Maleisehe blad, gericht aan den gou verneur-generaal, leden van don Raad van Indië, den resident van Rembang en aan de leden van de Sta ten-Genei aal, waarin grieven ontwikkeld worden tegen den regent van Rembang. In den open brief worden allerlei ver houdingen uiteengezet, die moeten voriria ren, dat de regent van Rembang verstomd is op den schrijver van den open brief, van welke vcrslooidheid ook familie"* den van den schrijver dupe zouden zijn. bij zonder schrijvers broeder, de hoolddjaksa van Rembang, wiens overplaal-mg de hoofdredacteur van de „Al. P." dan onk telegrafisch aan den gouverneur-generaal heeft verzocht. Die verhoudingen laten wij rusten, zegt de „,Loc."; de beteekenis van den brief ligt in de feiten, die den regent van Rem bang worden ten laste gelegd. Zoo zouden de inlandsche ambtenaren met zacliten dwang zijn verplicht om 15 pet. van hun traktement af te dragen voor de kosten van een huwelijksfeest in de legentsfamilic. Er zouden feesten voor georganiseerd worden op de aloen-aloen. maar bet geld zou zijn gebruikt voor ga melanloodspn op het erf van den rogent. Begin April jl. tot heden zijn er volgens het blad verschillende zaken geregeld zooals bouw van loodsen, tarn- pats enz. lot do oprichting waarvan het misigit-personeel het gelag moest be talen. Dit alles is geschied zonder loon. de arbeiders mochten bovendien het genot hebben voor eigen eten te zorgen uit eigen beurs. Hadden ze den moed, afwezig te zijn op T appèl, dan wachtte hun een boete van 10 cent ter dekking voor de gemaakte kosten aan spijkers en derge- lijken. Nog schadelijker was het voor hen, toen zo gelast werden bamboe te halen uit do dessa Waroe, bchoorende tot liet onderdistrict Magersari, 2 palen van de hoofdplaats. De maatregel, dat alle mate riaal uit deze dessa werd gehaald, diende opdat de resident hiervan onkundig zou blijven. Hel is niet te verwonderen, dat de gepresseerde arbeiders steen en been klaagden. Verder wordt gezegd, dat de regent wei gerde het eigendomsbewijs te geien van een huis, dat do hoofddjaksa voor f3500 van den regent had gekocht. Ofschoon de koopsom reeds lang betaald is, wilde de regent het briefje niet geven, omdat het huis al onder de hypotheek staat. Ook zou de wedono van Soelang een defect rijtuig van den regent ten geschenke hebben gekregen, waarvoor hij echter £5CO moest betalen, welke som door hem gewillig voldaan werd. De mivigil-gelden worden niet in do jnisigit-kas bewaard, maar liggen in den 'regentsgeld trommel. Niet moor gebruikte lampen en andere meubels van de kaboepatcn worden in de tnhigit gedeponeerd; dit doet de regent zeker niet voor niets, zegt do schrijver, die eindigt met een herinnering aan Multa- tuli's aanklacht tegen den regent van Lo- bak. Die toestanden van vijftig jaar ge leden bestaan volgens den schrijver nog. Bij do waardeering van deze klachten kan men den indruk, dat zij onder be ïnvloeding van familieveeten staan, niet van zich afzetten. Maar wat ook clo in directe aanleiding zij, de opgesomde fei ten zijn het onderzoek waard eb dat zal dan ook wel niet achterwege blijven. Be schuldigde of beschuldiger zullen bet re sultaat van hot onderzoek ter dege ge waar moeten worden. Jftpansehe spionnen. 0nzo correspondent lo Weenen Een collega maakt mij attent op een artikel in do „Riusisaho Invalide." (liet bekendo militaire blad), waarin gezegd wordt dat do stroom van Japanseho enri "rapten naar Java zo.o stork is, dat piet 6.85 h 7.09, witte zwarte dito 9.53 per Roode aalbessen dito f G.70 a G.82, 50 kilo. Uien 1.G4 il 1.69 pel* baal. Aanvoer: 1200 kin aardappelen; 32,300 kilo aalbessen200 baal uien. AMSTERDAM, 14 Juli. Lijnolie. Vliegend 45| 45|; Aug. 443; f 381. ept.-Dec. f 43 42f; Jan. f4'.li April LEEUWARDEN, 14 Juli. Boter. RoereiMjter le soort ƒ48. Aanvoer: 10 5 'l vaten. Fabrieksboter /-18 ƒ49. Aanvoer: 33 56 vaten. Noteering van de Commissie, le kwal. Fabrieksboter 50. Noteering van de Com mi.-'-ie Boter- en Kaashandelaar in -oorl Fabrieksboter 49. der Ver. van Friesland, le HAMBURG. 14 Juli. Petroleum. Peiuisylvanisehe in loco mk. G.50. Spiritus in loco kalm; per Juli ink. 171 Aug,-Sept. mk. 171 (zonder fust). De heer 'Notohamidjojo heeft in de „Lo comotief" do partij van don aangevallen regent gekozen. Hij weerloegt sp.ik voor stuk do ingebrachte beschuldigingen. De schrijver eindigt zijn stuk aldus: Hoewel die aantijgingen tegen den regent van Rembang geheel zonder grond zijn, zoo wenschl dc regent toch', naar ik ge hooid heb, geen \ervolging in to stel len tegen den hoofdredacteur van de „Me dan Prijaji", omdat het geen nut, heeft te,gen iemand op te treden, die, zooals hij zelf bewe-ei!, de straf als een eer beschouwt. liet gaat m. i. ook niet aan, zich als regent te stellen tegen een niet zeer ont wikkelden redacteur. BUDAPEST, 14 Tarwe: Stemming flauw. Juli. NEW-YORK, 14 Juli. Juni Juni Juli Olè Juli M Sept. 'J2§ Sept. 711 Dec. 05* Dec. 71 Faillissementen- Uit de Staats-Courant. Uitgesproken: C. F. Verhoeven, caféhouder, te Tilburg. Redder-commissarisjhr. nir. E. A. E. van Meeuwen; curator: mi*. P. M. Arts, te Til burg. L. Veikooijen, horlogemaker, te Tegele'. Reehter-coinmissarisnir, Gompertz; cuia- tor: nir. Paul Tripels. P. C. Uaner, winkelier in boter en kaas. Amsterdam. Rec.hter-commissarismr. B. M. de Vos; curator: mr. \V. van Loon. A. J. Kwist, schoenmaker, Amsterdam. Rechtcr-commissaris en curator als voren. Mej. S. Bakker, te 's-Gravenhage. Rech tcr-commissaris: mr. C. \V>. Seblingemann; curator: mr. L. A. Micheels. P. A. Hack, Den Haag. Rechter-commis- saris: mr. H. W. v. Sandiek; curator: mr. R. V. Bakker. D. P. Verburg, broodbakker, Den Ilaag. Rechter-commissarisjhr. mr. P. L. van Meeuwen; curator: mr. J. J. Bergsma. J. van Dorp, koopman te Nootdorp. Rech ter-commissaris: mr. J. v. Gelein Vitrin ga; curator: mr. W. v. cL. Cliijs. Opgeheven: C. A. J. Freijtag, Drabbe. C, A. Niemvhuid, te Voorburg. P. Breijer, te Leiden. Vernietigd: II. Dekkers, le Schijndcl. C. v. d. Tas, te Zegwaart. Geëindigd: N. 11. van Zijderveld. winkelier, te Rot terdam. P. J. Dirkten, fruithandelaar en P. Ouborg, koekfabrikant, beiden te Rot terdam. HET WESTLAND, 13 Juli. Op de veiling der Verecniging „West- land", waren de prijzen als volgt: Aardappelen (lunge) G1 iT 71 ct., dito (ronde) 6-i it 7? ot, per 2G kilo. Uièlotingen. LOTEN BRUSSEL ZEEHAVEN ii fr. 100 van 1S97. 18 serién S Juli. Betaalbaar 1G24 22G1 8182 S9SS 12237 12357 10(113 153 GG 15422 101GG Serie 4 775 no. 12 no. 20 fr. 1000; o.' /O Trekking 275 123 2 Jan. 1912. 4 775 7344 12770 13523 1G226 1G559 fr. 25.000; serie 1233 serie S1S2 no. 19 fr. 500; serie 13523 11, elk fr. 250. De volgende Serie 275 no. 22, scrio 2261 no. 22, serie S9SS no. 6. serie 12237 no. 25, serie 13523 no. 4, serie 15-122 no. 8, serie 16166 no. 3. serie 1G22G no. 7, serie H_2G no. 25. De overige nos. vervat in bovengenoem de 18 seriën met fr. 100. no. 5, serie 13013 no. 5 fr. 125: serie 1G24 no, 21, serie S182 no. 25, 12237 no. 13, serie 12357 no. 21, serie 15366 no. 19, serie 15422 no. IS, serie Hoogwater te Schiedam. Juli s 16: 17: 18: 6.26 6.59 7.39 8.23 water v.in, s Y Y Hoogte van het Berichten van 2 u. n.m. 6 u. 's morg. 9 u. 11 u, j 8 u. Y Zon Zonsopg. Juli 16 y 17 y 18 19 Juli L. K n.m. Y Y Y op de 6.53 7.31 8.10 8.53 rivieren. LOBITH, KOBLENZ, l'RIER, KEULEN, RUHRORT, 14 Juli. 10.54 Gev. 0.10 M 2.27 Gev. 0.01 M -0.03 Gew. 0,06 M 2.08 Gev. 0.O8M y 1.25 Gev. 0.07 M en Maan, 3.57 v.m, ond.g, 8.12 n.m. 3.58 s 8.11 s 4.s 8.10 25 Juli N. M. Familieberichten- (Uit eenige couranten.) Getrouwd: 12 Juli. F. A. Toors en J. II. Zimmermnnn, Amsterdam, J. Sdt. Fettern A. Ar. Reuvers, Laren (N.-II.). E. v. d. Kar en II. Harris, Londen. Bevallen: 13 Juli. Everard-Povel, Z,, Amsterdam. Overleden: 'o surun, 55 men. Amsterdam. Amsterdam. Baarn, R. 11 Juli. J. Boimeringer, 12 Juli. II. J. Jes- H'. ContentStibbe, v. Beem, 5G j., Die a

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 7