De grootere dief. nadeelige hoogte stijgen kan, terwijl dit nadeel bij zwemmen buitengesloten is; integendeel, een nog lang nawerkende ver- frissching is het gevolg. Juist het zwem men in open lucht werkt in hooge mate verkwikkend; hot water in zaal-zwembas sins moge, op het oogenblik van instroo ming althans, zuiverder wezen dan open water pleegt te zijn, men mist er de groo- ie zuiverende, desinfecteerende en ver- frisschende natuurkracht: wind, regen, zon, aan welk drietal door geleerden van naam meer waarde wordt toegekend dan aan heel onze menschelijke werkzaamheid op dat gebied. En met de zon mist men haar wonderkracht op het organisme en met den wind den toevoer van zuurstofmassa's, In het Jaarboekje dor Zwem vereeniging „liet IJ" te Amsterdam, vinden wij de navolgende resultaten van het zwommen: lo. Zwemmen staalt de zenuwen, ver sterkt de longen, bevordert een goede bloedsomloop. 2o. Zwemmen brengt koelte, kalmte, goe de nachtrust en verkwikking. 3o. Zwemmen behoedt legen verdrinken, behoedt tegen ziekten, behoedt tegen ver veling. 4o. Zwemmen geeft kracht, geeft opge wektheid, geeft zelfvertrouwen, 5o. Zwemmen weert alcoholgebruik, weert nicotinemisbruik, weert muffe denk beelden. Co. Zwemmen is een hefboom tot krach tig- en weerbaarmaking van een volk. Naast deze zegenrijke resultaten staat, dat het zwemmen is oen aangename en onschauelijko inspanning, die bet lichaam evenredig en grondig ontwikkeld, mits, het met verstand beoefend wordt. IIoo dikwijls gebeurt het niet, datjongc- menschcn en zelfs kinderen zich tot het uiterste inspannen om een zekere hoeveel heid meters en zelfs kilometers binnen een bepaald aantal minuten af Ie leggen, en daartoe oen uitstekende sport tol ont aarding brengen. Maar zij komen er toe omdat zij in do couranten lezen den uitslag van zwem wedstrijden. In Gouda bijv. werd een afstand van 2000 M. afgelegd door geoefende zwem mers in ruim. 37 minuten, en onze stad- genooten deden er <15 tot 50 minuten over Doch nu zij dezen wedstrijd bijwoonden, hebben zij kunnen zien, dat die geoefende zwemmers een andere manier van zwem men hebben, en wat zij daar gezien heb ben, zullen ze nu hier ook wel gaan be oefenen. Maar er is, evenals in alles, een voortdurende vooruitgang in tie zwem- methodes, en daarvan zal een vereeniging zich beter op de hoogte kunnen houden, zullen do leden van zoo'n vereeniging er gemakkelijker toe komen, die nieuwe methoden to beoefenen, dan wanneer zij geheel op zichzelf blijven aangewezen. In bovengenoemd jaarboekje vonden wij beschrijvingen van den trudgeon-slag. waarbij uitvoerig wordt omschreven de been- en armbeweging en do ademhaling, voorts do crawl-slag, terwijl een uitvoerig artikel wordt toegezegd ,behandelcndc dc zwemslagen in het algemeen. Op die wijze leert men reeds nieuwere methodes, die een grootere snelheid aan de geoefende zwemmers verschaffen, zonder dat zij zich overmatig behoeven in te spannen, terwijl het zwemmen var. die methodes bij kalm zwemmen ook min der vermoeiend is, dan het zwemmen, zoo als dat thaas hier in gebruik is. In hei. bovenstaande hebben wij in liet kort aangegeven, waarom wij een vereeni ging ter beoefening van het zwemmen aan bevclenswaardig achten, echter' onder voor behoud dat dio beoefening geschiedt in een goede richting. Men deelde ons mede, dat reeds een 30-tal personen zich bereid hebben ver klaard zich bij een eventueel op te rich ten zwomvereeniging als lid aan te slui ten. Bovendien, is ons ter oore gekomen, dat ook dames ernstig overwegen een da- mes-zwomvereeniging op to richten. Deze laatste zou zich, zijn wij1 goed ingelicht, meer bijzonder willen toeleggen op do beoefening van het wa'terpolospol. Uit het Engolsch' van, EDWIN II. HICKMAN. Op hel geluid schrikte de man, die hurkte naast do open deur der safe, alsof een koude luchtstroom hem plotseling overviel. Het pakjo banknoten dat hij telde viel uit een op den vloer. Een oogenblik lag hij daar geknield, stijf; dan, zijn adem lang zaam uitlatend, wendde hij zich om en verzamelde de verspreide biljetten. En op nieuw trof zijn oor het geluid van een stap op den vloer in liet naastgelegen ver trek. Ilij wendde hot hoofd on keek in het donker achter den zwakken bundel licht van do omschennde electrische lamp aan do zoldering. De stap kwam meer nabij. Hot hok knarste, een donkere vorm trad in het "duister, in den lichtkring stapte een man, dio terugdeinsde met een zachten kreet „U, meneer Cannon I Ik dacht dat het een dief was!" Do knielende kassier staarde in de oogen van den ander. „Wat doe 'je hier, Frost?" Do boekhouder lachte en schuifelde met de voeten. „Ik ben aan hot dansen geweest bij Ray- man. Joe Fischer zei, dat hij een paar belangrijke brievpn hier gelaten "had, die Kaïner tan Koophandel en Fabrieken. In de Donderdagmiddag gehouden verga dering van bovengenoemde Kamer werd wegens ongesteldheid van den voorzitter, den heer mr. W. II. Jansen, het voorzit terschap waargenomen door den heer B. A. J. Witlkampf. De notulen der vorige vergadering wer den vooigclezen en ongewijzigd vastge steld. Ter vergadering van den Dtdon Juli 1.1. was ingekomen een missive van do heer Directeur-Generaal van den arbeid d.d. 10 Juli 1911, waarin werd medegedeeld, dat, indien het ontwerp-Arbeidswet, dat thans door de Tweede Kamer der Slaton-Generaal is aangenomen, ook door de Eerste Kamer mocht aanvaard worden, tal van bepalin gen den lston Januari 1912 in werking zullen treden en met name vóór dien da tum een Algemoeno Maatregel van bestuur op grond van art. 5 sul) 7a en art. 11 sub 9 van het nieuwe ontwerp zal moeten zijn uilgevaardigd; dat liet aanvankelijk zijn voornomen is om Z. Ivxc, den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel voor te stellen het daarheen te leidon, dat een aantal in de missive vermelde bepalingen in dien Algemcenen Maatregel zullen wor den opgenomen, en dat hij het op prijs zou stellen van de Kamer de opmerkingen to vernemen, waartoe deze voorgestelde re geling haar aanleiding mocht geven. In diezelfde vergadering waren de hoeren D. L, Ingelse en II. J. Jansen benoemd tot leden eenor commissie om praeadvics hier omtrent uit te brengen. Door den heer II. J. Jansen, als lid van deze commissie, werd er thans op gewezen, dat de afschaffing van den nachtarbeid van jeugdige personen in glasblazerijen, welke van het voormel de ontwerp, indien het tot wet wordt ver heven, het gevolg zal zijn, voor dezen lak van bedrijf veel moeilijkheden met zich zal brengen, ook al zou bij bedoelden Algemeenen Maatregel van bestuur, overeen komstig het voorstel van den Directeur-Ge neraal, onder hepaaklo voorwaarden wor den vergund, dat, in afwijking van den re gel van art. 5, eerste lid, van het ontwerp, in do glasblazerijen do arbeid van een jeugdigen persoon, van 14 jaar of ouder aanvange te 5 uur des voormiddags en eindige te 10 uur des namiddags. Tevens wees hij er op, dat er aan het bedoelde wetsontwerp ook dan nog bezwaren zou den verbonden zijn, zelfs al werd bij dien Algemeenen Maatregel toegestaan, dat jeug dige personen van 14 jaar of ouder ook op andere uren dan de zooeven vermelde, ar beid mogen verrichten in glasblazerijen, tus- schon 7 uur des namiddags en 6 uur dos voormiddags, omdat volgens art. 5, 14do lid van het wetsontwerp de arbeid van zulk een jeugdigen persoon toch altijd op twee achtereenvolgende dagen moet worden afge wisseld door een nachtrust van ten minste eH uur. achtereen, waarin de tjjd lusschen 10 uur des namiddags en 5 uur des voor middags is begrepen. In verband hiermede werd door hem do wenscholijkheid bepleit, dat aan de glasfabrikanten minstens de tijd van een jaar zou worden gegeven om hun bedrijf aan den toestand aan te passen, en in overweging gegeven, dat de Kamer een daartoe strekkend verzoek zou doen. Door den Secretaris werd er hierop ech ter de aandacht op gevestigd, dat een der gelijk verzoek aan den heer Directeur-Gene raai van den Arbeid misschien niet het beoogde resultaat zou hebben, wijl het niet onmogelijk was, dat het tijdstip van inwer kingtreding van het bedoelde wetsontwerp reeds in dat ontwerp zelf was vastgesteld weg moeten, 't Lag op mijn weg, en daar om bon ik even binnen geloopen om ze naar het postkantoor to "brengen.'' De kassier nam don jongeren man op. Zijn lichtgrijze oogen waren half dicht ge knepen en er kwam een vreemde uitdruk king in toon hij den boekhouder zag schrik ken en staren op den hoop baakbiljetten op den grond. „licht u het geld nageteld?" zei Frost. De kassier knikte. Zijn oogen bleven op den boekhouder rusten en zijn vingers, die langs zijn kin streken, beefden nu niet meer. „IVou jo nu do andore reden vertellen waarvoor je hier heen kwam vanavond?" Frost keek van het geld naar den kassier. Een pTolsolinge vrees voer door zijn trek ken. „Weet u het, meneer Cannon? Hebt u..u „Ja, Dick. Heb jij zelf me iets te ver tellen?" Frost's lippen knepen, samen, de spieren van zijn keel bewogen krampachtig. Plot seling barstlo hij uit: „Ik had kunnen weten, dat het zoo kon uitkomen. Wol, het is dezelfde oude geschie denis, mijnheer Cannon, een man heeft geld noodig voor dingen die hij niet'nocdig moest hebben, en en steelt het. Ik dacht dat ik het in een paar dagen kou terugbetalen, en ik kan nietl Ik wist dat u hot geld van Washington na zoudt kijken, en ik 'dacht dat ik het in orde kon krijgen, zoodat u niets zoudt te weten 'komen." „En als h'et je gelukt was," vroeg Cau tion, zacht,, „wat dP,?."- i i en dat dio inwerkingtreding derhalve slechts dan een jaali' lang uitgesteld z.ou kunnen worden, indien de Tweede Kamor van de S talon-Generaal haar medewerking hiertoe verleende. Bij raadpleging van de Bijlagen der Han delingen van de Staten-Generaal 1910 1911, welke daarna op verzoek van den Secretaris ter vergadering werden ge bracht, bleek inderdaad, dat art. 27, eer ste lid, van hot wetsontwerp, gelijk het luidde na de daarin tot en met 24 Maart 1941 gebrachte wijzigingen het navolgen de inhoudt: „Deze wet treedt in werking op een door ons te bepalen tijdstip, doch niet later dan 14 Januari 1912", terwijl niet bleek dat in deze bepaling later wijzi- -ging zou zijn gebracht Dientengevolge werd besloten, op voorstel van den heer M. v. d. Vlies om at te wachten, of het ont werp ook door de Eerste Kamer zal wor den aangenomen, en, indien dit liet geval is, na te gaan, o£ er voor de Kamer termen bestaan om, hetzij tot den Minister, hetzij tot een der leden van de Tweede Kamer, het verzoek te richten om het. daarheen to leiden, dat aaa laatstgenoemde Kamer een ontwerp worde ingediend tot wijziging dor wet, strekkende om de inwerkingtre ding van het verbod van nachtarbeid van jeugdige personen in glasblazerijen nog een jaar lang uit te stellen. Ook werd besloten om aan den Directeur-Generaal van het bovenstaande kennis te geven. Wijl bij de rondvraag geen der leden het woorcï verlangde, werd de vergadering door den Voorzitter gesloten. BINNENLAND. Consulaire dienst. Bij Kon. besluit is do heer L. E. F. Keil benoemd tot vice-consul der Neder landen te Mendoza (Argentinië), buiten bezwaar van 's Lands schatkist. Aan den heer Keil moet in de Duit- scho taal worden geschreven. Het ressort van het vice-consulaat om vat do provinciën Mendoza, San Luis en San Jurtn. Personalia. Bij Kon. besluit van 3- dezer is benoemd tot vertegenwoordiger der Nederlandsche Regeering op het in October te Rome te houden Internationaal Congres van archi tecten, dr. P. J. II. Cuijpcrs, architect der Rijksmuseaimgebouwon to Amsterdam. Suriname. De audiëntie, die de benoemde Gouv. van Suriname zou verleenen op 19 dezer in hel gebouw van het Dep. van Koloniën, zal niet op dien datum, maar op Dinsdag 22 d. a. v. in gemeld gebouw plaats hebben, van half elf v.m. tot half één n.m. („st.-ct.") Hoog bezoek. In het Doelenhotel te Amsterdam zijn .afgestapt de aartshertog en aartshertogin Stephan van Oostenrijk, met twee prinses sen en twee prinsen on groot gevolg. De hooge gasten zullen eenigo dagen to Am sterdam verblijf houden. Bond ran antl-rev. raadsleden. Do jaarvergadering van den bond van an- ti-revolutionnaire gemeenteraadsleden zal Donderdag 7 September tc Utrecht worden gehouden. [n Imsprelcing komen het Woningwaag stuk en de Openbare leeszalen. I)e Stlohtsclie Courant. Do algernceno vergadering van aandeel houders der N. AL „Do Stichtsche Courant" heeft de voor-stellen tot uitbreiding van de redactie goedgekeurd. Mot ingang van 1 Oc tober a.s. werd, overeenkomstig het voorstel van het bestuur, jhr. rnr. II. W. van Asch \an Wijck, anti-rcvolutionnair, lid Van de „Ik wou weg gaan naar New-York of waarheen ookl Een nieuw begin, ik zou m'o wel weer redden. Ik heb mijn les gehad." „Dus jo wilt weg gaan on opnieuw be ginnen?" Cannon keek voortdurend haai den vloer. Na een paar minuten zag hij op. „Wol, wat weerhoudt je?" „Bedoelt u „Ja. Ga weg, Dick. Niemand weet er van, Ran. jij en ik. Laat dit je een les zijn. Wat jo weggenomen hebt..." „'t Is honderd en dertig dollars. Eerst honderd en vijf, vandaag nog vijf en twintig. Maar ik zweer, dat ik; liet terug zal geven, meneer Cannon." Do kassier knikte langzaam, mot zekere aarzeling in h'et gebaar. Voop een oogen blik was hij stil, maar toen hij sprak was het met beslistheid. „Dat zal dan wel ia orde kome^, Dick. Ik raad Aje, niet te talmen je kunt de vijf uurstrein nog halen. Ik geef je do kans gebruik die zoo goeid m'oge- lijk.'l Frost greep do hand van: den kassier. Woorden waren niet noodig. Toen wendde hij zich af en verdween. Het-hek knarste, voetstappen klonken op do tegelvoeren, een deur werd zacht gesloten., Eenigo minuten lang staarde Cannon voor zich' in de duisternis; en toen hij weer hukte, en het pakje banknoten opnam, speelde er op zjjn lippen een glimlach bijna koo flauw als het geluid der weg stervende voetstappen op de straat, Den volgenden morgen kwam Cannon laat aan de bank. Hij trok "juist zijn kan- Tweede Kamer voor Amersfoort, benoemd tot hoofdredacteur. Dc hoeren mr. II. J, II. baron Van Boetzelaer en jhr.-mr. K. J. Schorer, zullen, eveneens ingaande 1 Octo ber, als vaste medewerkers optreden. Voorts werdtot aanzienlijke uitbreiding van het maatschappelijk kapitaal der ven nootschap besloten. Ned. Vereeniging voor Gemeentebelangen. Do Nederlandsche vereeniging voor ge meentebelangen houdt haar algemeene ver gadering te Dordrecht op Zaterdag 23 Sep tomhor. De heer L. de Fouw, inspecteur van 's Rijks belastingen to 's-Gravcnhago, zal een inleiding houden over het vraag punt: Algemeene rijks-inkomstenbelasting met opcentenheffing door de gemeenten, of af zonderlijke gemeentelijke inkomstenbelas ting? I i De Rljnsleepvaart. Omtrent het Centraalbureau voor do Rijn- sloepvaart in Rotterdam deelt men aan do „N. R. Ct." liet volgende mede: Sinds lange jaren gaat het sleephedrijl op don Rijn zoo slecht, dat do eigenaars der sleepbooten heel veel geld verloren hebben, terwijl er zich eenige onder hen bevinden, die in tamelijk hachelijken gel- delijken toestand gekomen zijn. Enkelen zijn zelfs gefailleerd en er zijn anderen dio in groote zorgen zitten. Yan de mees! verschillende kanten is in den loop dei tijden veeL in het werk gesteld, om in deze omstandigheden verbetering te bron gen; tot heden toe zijn echter alle pogingen vergeefsch geweest, nadat do uitkomsten na een kortoren of langeren leveusduui steeds weder den ouden toestand, welke verliezen bracht, tengevolge hadden. Ook nu heet het weder, dat pogingen aangc wend worden, om liet sleepen op den Rijn in een meer loonenden toestand te brengen. Men heeft een Centraalbureau gc sticht, echter geschiedt liet aannemen van schepen, zooals lot heden toe, door eigo naars en agenten zelf; alleen worden alle schepen, welke tot sleepon aangenomen zijn, door het Centraalbureau over de dis ponibele sleepbooten verdeeld, liet eenige verschil bij vroeger is, dat alle sleepboo ten op de beurt varen, zoowel in IloUci dam als in de Ruhr. Het sleeploon wil men, naar wij vernemen, binnen beperkte grenzen houden, opdat de handel 'niet ge schaad wordt en do booten haar bestaan erbij vinden. Het verkeer over do Rotter damscho haven is er clan. ook niet mede gebaat, dat gedurende een zeker gedeelte van het jaar een uiterst hoog sleeploon, en een ander gedeelte een zeer gering sleeploon verlangd wordt. Niet recht geeft de handel er de voorkeur aan, Indien eenigszins mogelijk, in het algemeen met vaste gelijkmatige sleoploonen te "kunnen rekenen, zoodat het vaststelion van prij zen minder speculatief wordt, maar inte gendeel meer zekerheid biedt. In do eer ste plaats gaat het hier dus om oen zoo genaamde prijsconvontie, welke door het op de beurt varen gehandhaafd worden moet. De oprichters van het Centraalbureau hopen, dat eindelijk eens een verbetering zal intreden in den toestand van het be drijf dor sleepbooten op den Rijn. De verbouwing op 't loo. Dr. Cu ij pers heeft Donderdag een bc zoek aan het Loo gebracht in verband met den verbouw van het Koninklijk Paleis en do restauratie van hel. Oude Loo. („Dev. DbL") Dir. bel., Invoerr. en Ace. Rij de Adm. der Dir. bel. enz. zijn b c- noemd met ingang van 1 September: L Verhoef, komm. 2e kl. te Rotterdam tol komm.-veriüc. te St. Pieter. Verplaatst: ingang 1 September: 3. Mulder-, komm.-verificateur, van St. Rio- toorjas aan, toen de directeur hem liet roepen, „Heb jo Frost gezien?" vroeg de di recteur, zoodra 'do deur- achter den kas sier was dicht gevallen, „Neen. Dat hal van gisteravond zal er heel wat te laat doen komen vanmorgen in do stad. Zal ik hem; opbellen?" De directeur txoinmeldo met de vingers op zijn bureau. Hij scheen do vraag van den kassier niet gehoord te hebben. „Hebt u het jgeld vanmorgen geteld?" vroeg hij, opkijkend. „Wel, neen, ik „Ik wel. Er is vijftien duizend oen hon derd en dertig 'dollars tekort 1" „Vijftien duizendWel mijn 'die schurk 1"' Do directeur boog naar voren. Hij' deed geen poging om do verdenking in zijn gespannen blik te verbergen. „Wat weet jo hiervan?" „Ik zal u alles vertellen, mijnheer Hen- dricks. Ik ben bedrogen. Ik was hiervan nacht, om dat geld uit Washington te tellen. U weet, flat ik gisteren geen tijd had, door al die menschen die do nieu we safe kwamen zien. Ik was ju,ist met tellen begonnen toen Frost binnenstapte Hij scheen geheel van streek toen hij mij zag, on viel ten slotte door do mand. Hij zei, dat hij honderd en dertig dollars genomen had, en van plan was er van door te gaan en opnieuw te beginnen. En, ik ben zoo stom 'geweest, dat ver haal to gelooven en medolijdea met hem te h'ebben. Ik zei hem,, dat hij gaan moest,, en Kei: geld zoo gauw, mogelijk te ter naar Maastricht' (b); J. P. Daenen, komm. 2e kl., van St. Pieter naar Nijmegen (b); P. 'E. Brendel, komm. 3e kl. van Dalen naar Gennep (g. en 1.); II. Braam, komm. 3e kl. van Gennep (g. en 1.) naar Dalen. Ingang 1 November: L. Thissen, komm, lo kl. van Yenxay naar Geldrop; W. Smit, komm. Ie kl. van Ravenstein naar Ven ray A. de Block, komm. 2e kl. van do Kempen naar Ravensteiu; C. Reijuhoul, komm. 3o kl. van Kerkrade naar de Kempen. Eervol ontslag verleend, ingang 16 September 1911: aan J. do Tempo, komm. Ie klasse te Amsterdam. Ingang 1 November 1911: aan 11. Schot, konnn. lo klasse te Slrijeu. („Wbl. v. d. Adm. d. Dir. bel. enz.") Rij Kon. besluit van 16 dezer is pen sioen verleend, ingevolge de Weduwen- wet voor de ambtenaren 1890, als aan: 11. Th. Boek, zich schrijvende Riick, wed. wed. Ch. J. II. van der Biescn, komm. lo kl. bij 's Rijks belastingen, f214. Ingezonden Mededeel ingen. Niervergiften onlrooven den lijder zijn gezondheid, geluk en leven. De nieren zijn de belangrijkste organen van het lichaam, omdat zij het bloed fill ree- ren. Wanneer zij gezond zijn, dragen zij zorg voor de afscheiding van alle vloeibare onzui verheden uil hel lichaam. Zijn zij daarentegen ziek, dun is liet gelande lichaam ziek, omdat het bloed dc on/.imerhoden op zijn weg door hot lichaam mededraagt on ziekte in plaats van gezondheid en kracht met zich brengt. Duizeligheid, rugpijn, rheumatiek, sclie'e hoofdpijn, waterzucht, ontsteking van do blaas, hevige lendenpijn hij Lot hukken, sla peloosheid, enz. worden veroorzaakt door do onzuiverheden in het bloed, die de nieren er uit hadden dienen te verwijderen. Een goede gezondheid kan slechts verkregen worden, wanneer deze belangrijke organen gezond zijn. Het bloed moot friscli, rein en zuiver zijn. Foster's Rugpijn Kieren Pillen genezen do nieren en verwijderen de ziekte-verwekkendo stoffen. Zij genezen dc gevolgen van zwakko of zieke nieren, doordat zij de nieren gene zen. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers erop attent, dat op iedere doos do handtcekening van James Foster dient voor tc komen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn to Schiedam verkrijgbaar bij do heeren Kappelhof Uovingh. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel iï 1.75 voor één, of 10.voor zes doozen. Kunst en Wetenschap. Een hulde aan wij'en Arthur Seidel. De leden van de Rolterdamsche Stafinu- ziek zijn hedenmiddag met hun kapelmees ter, den heer Bart Verballen, in hun repe titielokaal in de DcKteeliopoort te Rotterdam bijeengekomen om een hulde te brengen aan de nagedachtenis van wijion den kapelmees ter, den heer Atlhnr Seidel. Na een inleidend woord van den heer Bart Verballen, herinnerde de heer van Roon aan liet afscheid van Seidel op 18 Augustus 190S. Llij schelste diens artistieke gaven en de onvergetelijke wijze van zijn werken. On speaker's verzoek onthulde de hrer <T. Martin daarop een mooi, in luwde lijst ge vatte, foto van den lieer Seidel, die als blij vend souvenir een eereplaals in het rrpetitie lokaal zal krijgen. Aan de foto waren linten gehecht in de Rottefdamsche klouron, unnr- op het volgende: „Ter herinnering aan on zen kapelmeester Arthur Seidel, 13 April 184928 Maart 1010." De hoer Bart Verballen hechtte, als een hulde aan don artist Seidel, een immortellen krans aan het geschenk der stafmuzikanten. rugbetalen. En nu vijftien, duizend dol lars tekort, zegt ui" Hendricks gromde. „Wol, wat gebeurd is, is gebeurd. Nd mooten we zien hoe we het geld terug krijgen, 't Eerste wat wo te doen hebben is to zorgen, dat hot nieuws niet bekend wordt. ïk zal naar New-York lelegrafee- ren om detectives on dio achter Frost aansturen." De detectives kwamen 's avonds, mank ton notities, deden vragen, keken wijs, in hot kort, gedroegen zich als detectives van ouds plegen; m;iar hun aanwezigheid bleef niet pnopgomorkt. „Zijn dat die Staatsbank-officials, opjo kantoor?" vroeg Fischer, do notaris, ver zekeringsagent, stoomschip-agent, otct van do stad, toen de bankdirecteur den vol genden morgen bij hom kwam spreken ovef, een paar vorzekeringsposton. „Ot zijn het sollicitanten voor Dtck Frosts, plants? Ik hoor dat hij mot vacantio is. Tamelijk plot seling, niet?" „Dat schijnt zoo." „Wol, vac anti es, daar hou ik van voo,-al naar Europa. Je weet zeker, dat meneer Cannon een paar weken geleden een passage-biljet hij me- genomen heeft zijn vader, in Brousvitlo, gaat bin nenkort een reis naar Europa maken, zei hij-" „Zijn vader? Cannon's vader is dood." „Zoo? Wel, dan moot hot iemand an ders geweest zijn. 'Een familielid in elk 'geval,, dat herinner ik mo." Dat dit nieuws van bijzonder belang was voor den bankdirecteur,, was piet to

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 6