gereikt door den „Comity Council". Maar ook dan blijft hij neg onder toezicht e® kan zijn „insigne" hem: wegens wange drag weder ontnomen worden. Ook mag hij zijn waren niet te koop aanbieden in herbergen o£ res tan rants. Toi, dusverre werden in verschillende barbierswinkels de klanten door jonge kin deren ingezeept; daaraan is thans een einde gekomen. Art 9 van het nieuwe reglement bepaalt n.L: „Geen jongen of meisje beneden 14 jaren zal meer in kap pers- of barbierswinkels m dienst mogen worden genomen, voor het inzeepen van klanten of soortgelijk work." GEMENGDE MEDEDEELINGEN. Frankrijk, De Franse he ambassadeur Cambon zal tegen het einde van deze maand naai Berljjn terogkeeren. De algemeen® indruk in staatkundige kringen is, dat de onderhandelingen tus scben Frankrijk en Duitschland, ondanks de huidige moeilijkheden, een bevredigend resultaat zullen hebben, wanneer slechts Üe rechten van Frankrijk in Marokko Lc "hoordijk erkend worden en Duitschland zjjr. territoriale eischen in den Congo wat la ger stolt. Eergisteren zijn in verschiljando Fran sche departementen do generale raden ge opend. Bij die gelegenheid werd hier en daar ook het geschil tusschen Duitschland en Frankrijk te berde gebracht. In de® generalen raad van 't departement Maar- na zoido de gewezen minister van justi tie Valló„Wij hopen, dat de moeilijk heden langs vredelievende® weg uit dei. weg zullen worden geruimd. De vrede heeft echter, volgens onzo opvatting slechts dan waarde, wanneer onze trots ongekrenkt blijft en wij niet belemmerd worden in ons streven; anders wane het beter al onze kracht in te spannen en zelfs voor do grootste gevaren niet terug to deinzen." In den generalen raad van Puy-do-Dome sprak de oud-minister Clemente! over de zelfde aangelegenheid en liet zich daarbij zeer heftig uit over Be Duitscho diploma Duitschland. De Bcrlijnsche beurs ondervond giste ren nog in sterker mate dan Maandag den invloed van. de politieke ontstemming Tegen het sluiten verbreidden zich ge ruchtea over Marokko, die tot een aanmer kelijke koersdaling leidden. De oorsprong van deze geruchten zou "zijn een artikel in do „Neue Freie Presse". Do bladen ontvingen echter op hun navraag tolcgra fisch antwoord, dat in Weenen van eer, afbreken der onderhandelingen niets be kend was. Een dergelijke mededeeling was <ook in do „Neuo Freio Presse" nu te vinden. Volgens de laatste statistiek der Duitscho soc.-democr. partij, telt de partij thans 836.560 loden. In 1911 vermeerderde het aantal leden met llt.OOO. Het soc.-dem orgaan, de „Vorwarts", maakte in het af geloopen boekjaar een winst van 166.000 Mk, Het blad heeft thans 157.000 abon- né's, tegen 122.000 tn het voorjaar. Portugal. De constituante heeft de eindredactie van do grondwet goedgekeurd. De grondwet werd onder grooten geestdrift geprocla-- meord en door alle afgevaardigden onder teekend. 11 a 1 ié. Do Paus verliet hedenmorgen kwart over zeven zijn kamer, vergezeld van eenige pre laten. Z. 11. maakte in een rijtuig een wan delrit van ongeveer een half uur. De Paus zag er goed uit en was zeer opgeruimd. Van af morgon zullen de gonoesheeren Z. H. niet meer bezoeken. Perzi Een telegram uit Teheran meldt, dat tus schen de troepen der Perzische regcering en die van den voormaligen sjah bij Barfe- roesj een gevecht heeft plaats gehad, waarbij de regeeringstroepen een volledige overwin ning behaald hebben. Op den in Serab, provincie Aserbeidajan, vt-rblijvenden gouverneur van Mnraghn Sjocdsja al Dauieh, is een moordaanslag gepleegd. De gouverneur bleef ongedeerddi daders, drie Armeniërs en een Tartaar, zijn reeds terecht gesteld. Griekenland. Do correspondent van de „Lokal An zeiger" te Konstantinopel seint: Ik ver neem uil ambtelijke kringen, dat het Duit scha consulaat thans rechtstreekseho voo ling heeft gekregen met den ontvoerde! van Richter en dat do bevrijding van den Duitschen ingenieur nog slechts een kwes tio van eonigo dagen is. Congo. Uit Brussel wordt gemeldAnn de „Soir" wordt, onder dagteekening van 1 dezer, ui! Matadi (Congo) bericht, dat een groot aan tal vaten kruit, die uit het Duitscho schip „Edra" gelost werden, uiteenspmngen, waar door het schip gedeeltelijk zonk. De materieele schade is zeer aanzienlijk. Diic blanken, waaronder een marine-offi cier, en tien inboorlingen, zijn bij de ramp om het leven gekomen. Marokko. Uit Rabat wordt geseind: Generaal Mou- nier werd op IS dezer bij Gucltael door de Zaërs aangevallen. De Fransehe colonne joeg den vijand uiteen. Aan Fransehe zijde Wer den 4 man gedood en 10 gewond. Aan de „Morning Post" word gisteren uit Tnnger geseind, dat het thans vaststaat, dat in liet algemeen do toestand in Tarou- dant vod ernstiger is. dan hij zich aanvan kelijk liet aanzien. Verscheidene honderden ïïuara hebben, daarin gesteund door de be volking der stad, na een hovigen strijd ver schillende belangrijke punten in de binnen stad bezet. liet aantal der bij den eer-sten aanval gesneuvelden bedraagt 46. De gou verneur heeft de "Europeanen verzocht hun toevlucht in de vesting te nemen. Vereenigdc Staten. Naar do New-Lorksche correspondent van het „Berliner Tageblatt" seint, heeft Roosevelt aan Alexander Moore, den uit gever van de „Spitsburg Leader", in een brief verzocht, dat zijn vrienden hem niet candidaat stellen voor de presidentsver kiezing in 1912. Hij verzoekt elke poging om voor hem een beweging op touw te zetten te verhinderen, daar zo slechts dool- looze oneenigheid in het land zou ver wekken. De „Leader" verklaart, dat zij denwensch van Roosevelt zal eerbiedigen, ofschoon zij een voorstander ia van de verkiezing van den vroegere® president. BINNENLAND. Tan het hof. Zaterdag hebben als gasten ton paleizc Soestdijk deelgenomen aan het noenmaal van II. Ar. de Kouingin-AIoeder: baronesse von Goltstoin van Oldenaller; jhr. Van dei- Does de AYillebois, Er. Ms. gezant te Kon stantinopel en mevrouw; jhr. Van Panlntys, Ht'. Als. gezant in Bcm en mevrouwbaron van Asbeck, benoemd gouverneur van Suri name en baronesse ar» Asbeckmr. van Uye Pietense, consul-generaal te Smyrna terwijl Maandag velschillende gasten voor het middagmaal van H. M. waren genoodigd, waaronder jhr. Van Cittern, ID. AD. commis saris in Gelderland; generaal-majoor Buhl- mann, commandant der 4de divisie; kolonel Spieringhs, commandant van het 5de regt. infanterie; kolonel Koolemans Beynen, com mandant van het regt. genietroepen, en ko lonel Van Doorninck, commandant van het Isto regt. vesting-artillerie. TorsteRik bezoek aan Trein 8.28 H. IJ S. M, Vroolijk wapperde gisteren do driekleur van het zoo schoon gelogen herstellings oord dor vereeniging tot uitzending van zwakke en herstellende kinderen, onder de kenspreuk „Trein 8.28 II. IJ. S. AI.", te Soest. Het gold het hooge bezoek van de beschermvrouw der vereeniging, II. AI. de Koningin-AIoeder, die gisteren gevolg gaf aan haar toezegging, reeds bij do ope ning van het Herstellingsoord op 8 Alei 11. aan bestuurdcren gedaan, om in den a.s. zomer hot kinderhuis te zullen be zoeken. Precies op den aangekondigden tijd, to 41/4 uur, kfvatn do hooge bezoekster met haai- gevolg door het groote hek 't park binnen rijden, waar voor den groo ten ingang van het gebouw II. AI. door het dagelijkseh bestuur der vereeniging, do hoeren II. F, van Roijscn, H. J. van Zanten, L. van Woeien en B. Israël, werd ontvangen. ,Na bi de eenvoudig, doch smaakvol versierde voorhal te zijn binnen getreden, sprak de voorzitter, do heei II. F. van Iteijsen, enkele woorden van welkom tot de Hooge Beschermvrouw en werden op PD. Als. verzoek de aanwezige bestuurderon, evenals de geneesheer dei inrichting, dr. J. II. A. Rupert, do di rectrice, zuster C. Niesten, en de ar chitect van het gebouw, do heer Adr. Aloen, aan II. M. voorgesteld. Met groote belangstelling werd door H. AI. geïnfor meerd naati' de resultaten der reeds ver trokken verpleegden, hoeveel er dit jaai reeds ui tgezonden waren en hoeveel er nog na de thans verblijvende 40 kinderen zul Ion komen. Met groote ingenomenheid ver nam II. M., dat bij bestuurdcren het ernstig voornemen bestaat zoo mogelijk nog dezen winter hot herstellingsoord open te stellen voor die patiënten, waarvoor dc medici een verblijf gedurende do winter maanden noodig achten. Hierna begon do rondgang door het go bouw. Bij het binnentreden der groote eet zaal stonden de kinderen rondom de tafels en zongen II. M. eon' korl toepasselijk lied toe, waarna twee der jongste verpleegden naar voren traden en een der meisjes H, AI. namens allo verpleegden dank zeidi voor haar bezoek en een ander meisje een bouquet overhandigde, welke hulde door II. AI. welwillend werd aanvaard. Den rondgang vervolgende, werden eerst de ge lijkvloers gelegen vertrekken bezocht, als direcDicekamer, de geheel geïsoleerde zie kenzaal mot daarbij behoorende keuken, badkamer, gioote keuken met bijkeuken, enz. Weder in de groote hal terugkeerondc, bereikte men langs het fraaie trappenhuis do hooger gelegen 4 slaapzalen mot de. aangrenzende en daarop uitziende slaap kamers der zusters en directrice, de waschgelegenheden, enz. 1 Gedurende dezen rondgang betuigde II. At. haar bijzondere tevredenheid over de doelmatige inrichting van het gebouw, waar zoo overvloedig met hot toetreden van licht en lucht rekening is gehouden. Na zich nog met de directrice over <de voeding, rusturen en verder© dagvoïdee- ling te hebben onderhouden, beDad H. At. weder de eetzaal, de zusters en huis houdster beurtelings vriendelijk toespre kend en belangstellend informeerend naar haar werkzaamheden.. Na de kinderen goe den dag te hobbc-n gezegd, behaagde hot II. AI. haai- naam in een daarvoor bestemd boek te schrijven en overhandigde xir do driectrice een enveloppe met inhoud, om hiervoor do kinderen te onthalen. Na bo- stuurderen nogmaals haar bijzondere te vredenheid over het geheel te hebben betuigd, werden do rijtuigen weder beste gen en de terugtocht na dit langdurig bezoek onder luid gejuich der kinderen aanvaard. Koninklijk bezoek. Uit de „Tiolscho Ct." „Hardnekkig doet het gorucht do rondo, dat II. AI. de Koningin persoonlijk met Prins Hendrik en het Prinsesje de manoeu vres in de Neder-Betuwo zou komen bij wonen en dat ter huisvesting van de Vor stelijko Familie een villa to Kerk-Avezaath in orde wordt gebracht. Ook H. M. d-_ Koningin-Moeder zou men mogen verwach ten. 1 1 '1 Werkelijk hebben aldaar aan een leeg staande villa werkzaamheden van Ycr schillenden aard plaats. Ter plaatse, waar mén het in Kerk-Ave zaath weten, kon men het gorucht niet nader bevestigen, echter ook niet beslis! tegenspreken." 1 Onze gezanten. De heer mr. Van Royen, gezant te Tokio met verlof hier te lande, verlaat deze week het land ten einde do terugreis naar Japan te aanvaarden. Audiënties. Do gewone audiënties van de min latere Van binnenlandscho zaken, van justitie, van oorlog, van marine en van waterstaat zullen deze week niet plaats hebben. ■jgMIa voorzit ter der Tweede Kamer. Graaf Van Bijlandt, vöhrzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, is uit hot buitenland to 'e-Hago terugge keerd. 1 Mr. dr. IV. F. -ran Leeuwen. Do nieuwe Commissaris der Koningin, mr. Van Leeuwen, zal zich. in het najaar in Haarlem vestigen, waar hij de ambtswo ning aan de Nieuwe Gracht zal betrekken. Den 16en September aanvaardt hij zijn functie als Commissaris. („II. D.") Prof. Staten- verkiezing. Door de antir. kiesver. Nederland en Oranje Rotterdam I is met een meerderheid van twee stemmen üIb candidaat gekozen mr. A, de Jong, wethouder. Voor het geval, dat deze candidaat mocht bedanken, wat ech ter niet waarschijnlijk is, zal de kicsvcreeni- ging uitkomen met den heer Leo C. Linde boom. De Hangsche verklezhigskvrestle."7-L De „N. Ct." verneemt nog, dat er allo grond bestaat voor het vermoeden dat het onverzegeld bevonden pakket stembiljetten niet verzegeld is geweest, De commissie moet namelijk geen spoor van eonïge verze geling aan het pakket gevonden hebben. Ook dit verzuim van niet-verzegcling zou dus ten laste komen van liet bureau Stortenbeker- straat. De kwestie moet Maarulng bij Ged. Staten aan de orde zijn geweest. De verkiezing In Amsterdam IT. Wij lezen in „Het Volk-" van gisteravond Men weet dat Gedeputeerde Staten van Noord-ITolland ongegrond hebben verklaard •het beroep van den heer Jacobus Polak, te gen het raadsbesluit, waarbij liij niet werd toegelaten als raadslid voor district IV. Dit geschiedde echter op andcie gronden dan waarop genoemd raadsbesluit berustte. Die andere gronden interesseerden ons zeer. Wij hebben afschrift van genoemde beschikking gevraagd. Wij ontvangen het «tuk juist voor het afdrukken van dit blad. Daaruit blijkt o. a., dat bij de herstemming op 20 Juli zijn uitgebracht op onzen partij genoot Klcerekoper 1250 stemmen en op don liberaal Polak 1249 stemmen. Niet de lilaeraal Polak, doch onze partijge noot Klcerekoper had dus verkozen moeten zijn verklaard. Schatkistbiljetten. „Staatscourant" no. 197 bevat het Kon. besluit, houdende machtiging tot uitgifte un schatkistpromessen ton bedrage van 10.000.000 rentende 4 Pror. Stalen ran Znitl-Hollnnd, Bij Kon. Besluit is machtiging verleend aan den Commissaris der Koningin in de prov. Zuid-Holland tot het bijeenroepen van de Slaton dier provincie in buitenge voire zit ting op Dinsdag- 29 Aug., ion einde alsdan aan de orde te stellen de verkiezing van een lid van de Eerste Kamer der Staten-Gene raal, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van mr. J. C. de Marez Oycns, in leven lid van die Kamer. („St.-Ct.") SMgf Traclaat tegen pornographic. Een wetsontwerp is ingediend tot goed keuring van de op 4 Mei 1910 te Parijs namens Nederland, Duitschland, Oostenrijk, Hongarije, België, Brazilië, Denemarken, Spanje, de Vereenigdc Staten van Amerika, Frankrijk, Groot-Britannio en Ierland, Italië, Portugal, Rusland en Zwitserland oa- derteekende regeling, tot bcteugeing van de 1 verspreiding Van ontuchtige uitgaven. 1 Reorganisatie hestnnrswezon .Ned, Iudlë. Naar wij vernomen, zou voor hot a'mbt van regeringscommissaris, ter voorberei ding van -en tot het geven van leiding bij de geleidelijke invoering van de reorgani satie van het bestmirswczen van Nederl.- Indië, waarvoor in het dezer dagen inge diende wetsontwerp, tot verhooging van do Indische begrooting voor 1911, gelden zijn uitgetrokken, het meest in aanmerking komen de heer Simon de Graaft', laatste lijk directeur van het departement van Binnenlandsch Bestuur in Ned.-lndië, thans hier te lande vertoevende. („N. n. Ct.") De Tarlefwct. Het hoofdbestuur van de Nederlandsche Vereeniging tot Afschaffing Van Alcohol houdende Dranken heeft, in verband met het aanhangige wetsontwerp tot herziening van het tarief van invoerrechten aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal een adres gezonden, inhoudende het verzoek het heffen van invoerrechten op alle vers-ue vruchten te verwerpen. Adressant grondt zijn verzoek op het feit dat toeneming van het gebruik van vereche vruchten een van de beste middelen is tot bestrijding van het alcoholgebruik, dat het steeds zoo uiterst moeilijk is geschikte ver- vangmiddelcn voor de alcoholische dranken te vinden, maar dut juist in de laatste jaren met belmlp van vruchten, in 't bijzonder van citroenen, met succes in dezo richting gewerkt wordt, terwijl door de vereeniging en haar onderdooien een .actieve propaganda wordt gevoerd om het gebnüg van vruchten in het algemeen en in de eafé's in het bij zonder meer ingang te doen vinden. Een vijftigtal importeurs van of hande laren in havermout hebben een adres aan de Tweede Kamer gezonden, houdende het ge motiveerde verzoek het in het ontwerp Ta rief op het artikel havermout voorgestelde invoerrecht Van 1.por 100 K.G. te ver werpen. Electrlsehe centrale. Te Emmen is een commissie benoemd om een onderzoek in te stellen naar de mogelijk heid van oprichting eener electrische cen trale voor het dorp Emmen en naaste om geving- Yolkdceszasl met bibliotheek. De Rotterdamsche correspondent van het „IIbid." schrijft: Zooals bekend, is geruïmon tijd geleden do oude Prinsenkerk aan de Bot-ersloot aan gekocht met de bedoeling om op het vrijko mend terrein na slooping van het oude ge bouw een volksleeezaal met bibliotheek te vestigen, voor welk doel ter tegemoetkoming in de kosten van een grootdonkend stadge noot een bijdrage van een ton gouds werd ontvangen. Wij vernemen nu, dat door B. en W. reeds gemimen tijd geleden aan prof. Henri Evers te Delft het ontwerpen van plannen voor zulk een gebouw is opgedragen met de bepaling tevens een gebouw te scheppen, dat evenzeer genoeg ruimte zou bevatten voor het onderbrengen van het oudheidsmusoum. thans nog gevestigd in de keldergewelven van hot museum Boymans in kamera, die gedeeltelijk ook veel te klein geworden rijn. Prof. Evers hoeft reeds enkele weken geleden hot resultaat zijner studiën aan B. en W. overgelegd. De plannon zijn thans in studie bij de verschillende betrokken commissiën van bijstand, zoodat te verwachten is, dat zij eerlang bij den Gemeenteraad zullen in gediend worlcn. Prof. Evers is tevens druk bezig aan de voorstudie van plunnen voor een nieuw stad huis, welke evenwel slechts bedoelt het ont werpen van een voorloopig schema, waaruit gegevena omtrent de indecling van het be- schikbaar terrein kunnen worden geput. Zeei waarschijnlijk zal met betrekking tot dit ge bouw een prijsvraag worden uitgeschreven. VLAARDINGEN, 23 Aug. In een verga dering van de pas opgerichte anti-rovolutio naire propngandnclub „Argus" zijn tot be stuursleden gekozen de hceren A. van Rijn Dzn., 1 e-voorzitterP. van Rijn, 2e-voor- zitter; P. van der Afeijden, le-secretaria C. Smit, 2e-seeretaris; E. Bolderheij, pen ningmeester. STADSNIEUWS. Bjj do te 's-Gravonhage gehouden exa mens Hoogduitsch, L. O., is o. m. geslaagd mej, II. C. Bub, van hier. Bij de te VGravonhage gehouden examens Frnnsch L. O., is o. m. geslaagd de heer A. P. Rooswinkel, van hier. De loting. Eerste dag. Heden hebben de ingeschrevenen voor do nationale militie, lichting 1911, geloot, voor zoover- hun namen beginnen meteen der letters A tot eh met L. Do uilslag daarvan is als volgt: Aleman, Jac., 182; Aatwerpen, II. A. van, 352. Baas, N., 283; Balvers, AY167; Bar- nouw, J., 184; Batavia, G. v., 350; Bat3, A. S. do, 83; Beek, A. v., 119; Beekman, E. W., 199; Berck, Al., 179; Bernard, ZL, 293 -, Beulink, G. D. J., 227; Blok, J. L. A., 128; Bochovo, D. van, 271; Boole, G., 68; Boer, W, G. J,, 247; Bonefaas, E., 105; Bos, J. van den, 328; Bosman, B. p„ 173; Bossolaar, HL C., 257; Brandenburg, J., "202; Bras, L., 20; Bras, M., 242; Bramver, L. L. de, 21; Bree, C. de, 38; Breker, D. J. don, 208; Brinker, R. den, 259; Broekhuizen, T., 223; Bruggeling, S. P., 261; Brugmans, AV,, 135; Brain, Abr. de, 231; Bruin, Adr. de, 331; Buitenen, J. M. AVi van, 329; Bijl, S., 56; Bijl, G. van der, 18; Rjjlo, 'A., 80. Dal ,11. B., 64; Dalsen, L. L'. van, 78; Dcgenkamp, G. K., 319; Dinkelaar, II. J. F., 229; Dirkzwager, A,, 69; Dongen, 3. van, 122; Dongen, L. P. van, 348; Doorn, C. van, 137; Doorn, .T, van, 107; Douw, A. Ah, 280; Dries, J. AL, 43; Duimel, A. F., 165; Duk, J., 88; Du Ster, A. Al. AI., 205; Dinner, D., 82; Duijn, J. C. van, 214; Dijk, Jac. van, 29; Dijk, Joh. H. van, 263; Dijk, Joh. Jac. van, 337. Eden, J. van, 12; Efferen, A. van, 117; Eikelenboom, A., 26; Es, W. van, 216; Esbach, W., 142; Esser, AI. J., 32; Ettor^ \Y., 274; Evert.se, AL, 218; Eijk, L. van, 213. Deciders, W, A., 11; Futselaar, A. J., 341. 1 1 j j Gallé, H. P. J. A., 326; Gotten, G. J. D. van, 217; Gent, H. van, 224; Gerrets, J. A., 22; Geul, P. F,, 308; Gils> C. A'. van, 200; Gloudemans, II. F., 16; Goe derend, N., 63; Goedvolk, J., 236; Gogh, C. J. T. van, 190; Gonlag, K., 320; Gooijer, H. J. L. do, 207; Gooijer, N. A. de, 327; Goudzwaard, H. J., 76; Gouka, J. AI., 316; Gravestein, W. IL, 126; Groo- neweg, G., 300; Groot, W. de, 49; Gndde., H. B., 103; Gunnowegh, J. C. AL, 120; Gunnevvegh, J. H., 1«53. lliuirema, R., 334; Hamerslag, I., 169; Hammen, A, van der, 113; Hammen, P. F. van der, 194; Ilannelen, A. van, 31; Has- sing, A. J. A., 160; Hdiemann, F. J., 131; Helden, G. van, 302; Hendriks, G. U., 203 Hermans, AV. T., 57 Horsbach, II. D., 339; llersbach, J. AL, 181; Heu vel, Jac. van den, 250; Ilouvel, Joh. F. J., 356; Hcyinaus, C. AL, 41; Heyster, L., 123Ilille, L., 287 Ilittinger, E. F., 197 Hoek, F. A. AV., 54; Hoek, Th. A,, 129; Hol, J. in 't, 332; Hollander, AL, 101; Hoogdalern, F. van, 115; Hoogland, W„ 187Hoogstad, D., 335; Horst, G. van der, 220Hosman, J. T,, 124Ilouting, J. F. den, 303Houtman, J., 92Houwelingon, AI. van, 151; Huislcens, P. C., 109; Huis waard, A., 14; Huldy, C. A., 91. Ilraer, J., 343; Immerzeel, J., 16. Jagt, II., 358; Jansen, A. E. M., 321; Jonas, J. M. P., 85; Jurgens, G., 354. Knltner, J. C., 66; Kamman, H. AL, 192; Kamp, J. G., 67; Kamp, P. van der 258; Kerkhof, C., 25; Keulen, A. IT. van, 89; Keuzenkamp, J., 292; Kick, J., 104; K lac .«se, A., 81Kleinherenbrink, G. AAL, 162; Kleis, A„ 298; Kloppers, A. L., 74; Knaap, N. van der, 252Knaap, W. van der, 351; Kockx, N. T. AL, 170; Koever- mans, J. J. AI., 86; Kool, C., 164; Kool, G., 290; Kooyman, A. J„ 50; Ivooyman, Anth,, 65ICorpel, A., 59 Koster, P., 299 Kraan, II. van der, 2Krabbendam, I),, 206Kramers, A. J., 13Krauwinkel, AV. J., 149; Krommenhoek, G. II., 95; Krom menhoek, AAL, 349; Kiook. D., 240 Krui denier, D., 323; Kruit, A. van der, 253; Kuik, J., 93; Kurvcrs, J. AV., 111. Lange, A. de, 239Lecluse, AI. II., 325 Lcodon, 1). van der, 345Leeman, TT., 233 Jreeiidera, G., 71; Treondeis, J. J., 295; Ireonderte, J. A. J., 221; Leenman», II., 99; Leeuwen, M. A. van, 201; Leeuwen, AV. van, 8Lionden, D. F. van, 305Lin- demun, AI. P. A., 42Lint, J. A. van, 318; Litsenburg, AL P., 70; Loch, AL, 245; Löki, G. H., 191 j Lubben, L. M. P. van der, 136; Lucassen, C., 291, Hoden heeft den ganschen dag het gebouw der N. C. G. O. V., afdeoling Schiedam, in do Korte Kerkstraat opengestaan voor de lotelin«ori. Door oenigo dames en hce ren werf" un daar een vriendelijk onthaal bereid, e- werden zo tevens gewezen op do gevaren van het drankmisbruik. Er werd van dezo gelegenheid een druk gebruik ge- maait. Ook morgen zullen wel weer vele lotelingen het geheolonthoudersgebonw hm zoeken. Door de politie zijn hedennacht aangehou den twee personen uit Delft, die hier bezig waren met paling visschen, zonder in het bezit te zijn van een visehakte. Zij hadden reeds een tamelijke hoeveelheid zich toege ëigend. Gisteren is op verzoek van den officier van justitie aangehouden J. J. A. AI. D., hier wonende, die een gevangenisstraf had te ondergaan. Hij is heden ter beschikking van den officier gesteld. Hedenmiddag omstreeks half drie wier pen eonige jongens naar elkaar met stuk ken glas; een scherf kwam daarbij tegen het rechterbeen van de 7-jarigo Greta Ater- lindon, die b\j haar grootmoeder in de Beiorlandscho straat 63 logeert. Het glas veroorzaakte een bloedende wond aan het been. Zweminrichting. Do temporat uur van het water was heden morgen 68 en hedenmiddag 70 graden. AGENDA- II«den «n volgend* avonden Gireua, 8 uur. Nad. Toonc*! te Gent. De lustig* Boor. H*den «1 volgende avonden. Casino, 8 uur. F*«&k #n KenntBprogram, .■n-tsum-nvm

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2