ormocdxge hutten, die somen nog geen 2000 dollars waard zijn. China. i 1 j 1 Do „Times" verneemt uit Peking: De Chineesche regeering neemt, met instem ming van de Engelsche, verdere maatrege len tegen het opium. Na 1 Januari a.s. zal er uit Perzië geen opium meer in China mogen worden ingevoerd, en uit Engelsch-Indië niet in Mantsjoerije, ^Sjansi en Setsjoean. BINNENLAND. Tan het hof. 2. K. H. Prins Hendrik, vergezeld van zijn adjudant", jhr. Hooft Graafland, is gis teravond zeven uur per auto van Het Loo naar Amersfoort vertrokken, ter bijwoning van de oefeningen van het Ned. Roode Kruis. De Prins zou ten paleize van H. Af. de Koningin-Moeder op Soestdijk overnachten. Consnlaire dienst. De minister van buitonkndscho zaken brengt in de „Stct." (no. 198) ter algemeene kennis, dat hij aan den heer W. B. Engel- brecht, vice-consul der Nederlanden, heeft opgedragen een dienstreis door Bulgarije te ondernemen in het belang van handel en nij verheid. In verband daarmede zal de heer Engel- brecht te spreken zijn voor belanghebbenden bij den handel op Bulgarije, o.m. to 's-Gravenhage op 1 en 2 September telkers van 1012 uur '9 morgens, in het gebouw der afdeeling handel van het depar tement van landbouw, nijverheid en handel; te Rotterdam op 4 en 5 September, tel kens van 1012 uur 's morgens, in een van de localiteiten der Kamer van koophan del en fabrieken aldaar, boven de Beurs, in gang Noordblaak te Groningen op 13 September, van 10 12 uur 's morgens en van 24 uur 's mid dags, in het bureau van de Kamer van koop handel en fabrieken aldaar; te Enschedé op 16 September, van 10 12 uur 's morgens en van 24 uur 'smid dags, ten raadhui ze aldaar; te Tilburg op 10 September van 1013 uur '3 morgens en van 24 uur 's middags ten raadhuizo aldaar; te Eindhoven op 20 September van 10 12 uur 's morgens en 24 uur 's mid dags, in een locnliteit der Kamer van koop handel en fabrieken aldaar; te Helmond op 21 September Van 10 12 uur 's morgens en van 24 uur 'smid dags, ten randhuize aldaar. Audiënties. Do gewone audiëntie van den minister van marine en van den minister van water staat zal op Vrijdag 25 dezer, en die van den minister van justitie en van den minister van binncniandsche zaken op Zaterdag 26 dezer niet piaata hebben. Resreerlngsreeeptle. Hr. Ms. Regcering zal een receptie geven op Woensdag 6 September, 's avonds 9l/a uur, in de Ridderzaal op het Binnenhol, ter gelegenheid van do 13e zitting van het Internationaal Instituut voor Statis tiek. 1 Eveneens is het gemeerftebestuur voor neroens, de afgevaardigden op een dei dagen van de congresweek te ontvangen Oetroolraad. Bij Kon. besluit van 19 dezer zijn be noemd met ingang van 1 September tot lid en voorzitter van den octrooiraad, de heer mil f. W. J. G. Snijder van Wissen kerke, to Wassenaar, raad-adviseur aan het departe ment van justitie en directeur van het bu reau voor den industrieelen eigendom; met ingang van 15 September tot lid vai den octrooiraad de heer G. H. E. Bergsma, ingenieur bij de Haagscho Tramwegmaat Bchappij, te 's-Gravenhage. Gemeenteraadsverkiezing te Rotterdam. De uitslag van de stemming voor dt verkiezing van een lid voor den raad in district I is, dat herstemming moet plaats hebbon tusschen den heer A. W. C. Stoth (S. D. A. P.), die 1675 stemmen ver wierf, en den heer W. Maviman (kath.) die 1605 stemmen verkieeg. De aftredende ■vvethoudor, de heer Van Dorp, verwieri 1557 stemmen. De „N. R. C." is daarover niet erg te spreken en merkt naar aanleiding daai van op: „Wjj volstaan thans met het uitspreken van onze hartgrondige spijt, dat een mai als do oud-wethouder Van Dorp niet vooi onzen gemeenteraad is behouden kunnen worden, tot heil van den tak van dienst die aan zijn bekwame banden was toe vertrouwd, „Nu betoonde verdienste en eikendi voortvarendheid niet meer den doorslag schijnen te mogen geven voor de keuzo van een raadslid, geve de a.s. herstemming in district I te kennen, wat het gemeen teljjh kiezersvolk dan wèl meent te moe ten verlangen van een lid van dean Rot tonfamschen raad. Het schijnt wel, dat men er alleen een partijman wemscht, er» dit is het wat ons tegenvalt van district! dat de gelegenheid gehad heeft een uit stekend lid van ons dagelijkseh bestuui te behouden voor onze stad." Wij voegen hier nog bij, dat van de 10.274 kiozors in dat district slechte 4900 kiezers zijn opgekomen, 'dat is dug nog niet do helft. De Raadsverkiezing In 'g-Gravenlsage I. Naar wij nader vernemen, hebben Gedep. Staten van dc-zprovincie, na van den ge meenteraad borient te hebben ontvangen, dat besloten is tot de niet-toelating van den heer Schaiekamp tot lid van den raad voor dis trict I en tot toelating van de overige nieuw- gekozen leden, besloten, aan den raad te kennen te geven, dat zij het voornemen hebben, gebruik te maken van de hun krach tens art. 35 der Gemeentewet toekomende bevoegdheid om, indien zij dit wenschen, ambtshalve omtrent de beslissing van den raad uitspraak te doen. Overeenkomstig dit artikel wordt hiervan den raad bericht gezonden, binnen acht da gen nadat aan Ged. Staten de beslissing van den raad te medegedeeld. Tiet desbetreffend schrijven is dan ook gisteren aan den raad verzonden. Binnen veertien dagen na dit bericht zuilen God. Staten ingevolge liet laatste lid van art. 35 hun uitspraak, met redenen omkleed, ter ken nis van den raad en den niet-toegelatene brengen. Zijn wij wei ingelicht, dan ligt het in do bedoeling, dat Ged. Staten een geheel zelf standig onderzoek zuilen instellen naar de toedracht van de herstemming in district I, met dien verstande, dat dit onderzoek ook zal omvatten de geldigheid van de verkie zing van de heeren Bleeker, Ankoman en Oldenboom, dio tegelijk met den heer Scha iekamp verkozen zijn verklaard, doch zich niet zal uitstrekken tot de verkiezing van den heer Rombouts. V De onregelmatigheden in kiesdrict Den Haag I worden door de justitie onderzocht en zullen waarschijnlijk tot een strafrech terlijke vervolging aanleiding geven. («Ned,") De verkiezing te Amsterdam IT. In aansluiting met zijn door ons over genomen bericht, dat blijkens de beschik king van Ged. Staten van Noord-Holland bij do herstemming in district IV te Am sterdam één stem meer op den heer Klee- rekoper dan op den heer Jac. Poiak is uitgebracht, schrijft „Het Volk" van. gis teravond, 'naar aanleiding van de bereid verklaring van dezen laats ten heer, om een nieuwe candidatuur te aanvaarden: „Het is heel vriendelijk van den iieer Polak, maar vermoedelijk zullen velen over zijn recht op dezen zetel eenigszins anders denken dan hij. Het staat immers nu vast, dat feitelijk onze partijgenoot Kleerekoper op 20 Juli tot raadslid ge kozen is en dat aHeen door een leende in de wet, gelijk de Unie-liberale „Vader lander" (zie ons blad van gisteren on der de rubriek „Uit de Pers") nog dezer dagen aantoonde, in gevallen als deze de werkelijk gekozeno door Raad of 'Staten niet gekozen verklaard en als raadslid toegelaten kan worden, waardoor de partij, die werkelijk gewonnen heeft, in het recht matig bezit zou worden gesteld van „de vruchten, die de overwinning moet schen ken". „Voorloopig evenwel moeten wij aanne men, dat de heer Polak, zich herein ver klarende tot een nieuwe candidatuur, al leen voor zichzelven gesproken heeft, en dat de liberale organisatie in het district zal inzien, dat zij bij de noo-lig geworden nieuwe verkiezing onzen partijgenoot Klee rekoper zonder tegencandidaat, bij enkele candidaatstelling, moet laten kiezen." heid van 't nemen van maatregelen en wordt daarin alleen uiteengezet, in welken zin maat regelen noodig zouden zijn. Bepaalde voorstellen tot Verbetering be vat het echter niet. Daaraan zal een tweede rapport gewijd zijn, dat de staatscommissie binnenkort denkt in te dienen. Op het oogenblik zijn drie plannen tot verbetering der sluizen in overweging, nl. een tot bijbouwen van een groote sluis, een tot vergrooting van de kleine sluta en een tot vergrooting van de groote sluis. Een keuze tusschen die drie plannen ia nog niet ge daan. YLAARDINGEN, 24 Aug. Het Duitsche stoomschip Anatolia, van Hamburg, is he denmorgen op hot Wcsterhoofd geloopen, waardoor daaraan aanzienlijke schade werd veroorzaakt. Met stijgend water is de boot na lVa uur met 'eigen kracht los kunnen komen, waarop het met eenigo ingedrukte boegplateu weer is vertrokken. Heel wat nieuwsgierigen hadden zich op het hoofd verzameld. 1 STADSNIEUWS. Koninginnedag. Het programma der feestelijkheden, die hier op Koninginnedag zullen plaats heb ben, is thans verschenen. Op dien dag zal plaats hebben: Te 63,4 uur luiden der1 klokken van do Groote Kerk, do 3 R.K. Kerken en van da Gasthuiskerk. Te 71/2 uur koraalmuziek en zanguitvoe ring op de Groote Markt, door ruim 200 zangers, begeleid door het Stedelijk Mu ziekkorps. Te 734 uur gecostumeerde kinderoptocht, onder leiding van den heer W. Vrijland (vertrek van St. Joris-Doele 71/2 uur). Te 10Va uur bloemencorso van rijwielen Te 11 uur carillonbespeling van den grooten toren. Te 11 Va uur tobbenwedstrijd in deWes terhaven. Te 1234 uur wandeltocht der Gymnas tiekvereeniging T.H.O.R., begeleid door het muziekgezelschap „St. .Ambrosius". Te 2 uur groote feesten op het tterrein dor S. V. V.voetbalwedstrijd S. V. V. I •"Hermes; gymnastiekuitvooring en binder- niswodstrijden door T.H.O.R.; voetbalwed strijd S. V. V. UGeel-Z wartJa.pansch vuurwerk; kinderspelen (balgooien, balan- ceorspel, koordknippen, hoepelspringen, alle voor moisjes; driebeenhardloop, hoepel- wedstrijd, zakloopen en wedloop met hin dernissen, alle voor jongens). Te 3 uur canllonbespeling van den groo ten toren. Te 4 nur gecostumeerde kinderoptocht, onder leiding van den heer Vrijland. Te 5 uur bloemencorso van rjjwielen. Te G'/z uur feestconcert Stedelijk Muziek korps, Broersvest. To 8 uur gondelvaart en wedstrjjd van versierde en verlichte vaartuigen. Te lOVa uur uitreiking der prijzen van allo wedstrijden (met uitzondering van de kinderspelen), in de groote zaal van Mu sis Sacrum. j J J J j Nadere bijzonderheden omtrent don tijd der verschillende wedstrijden en van den te volgen weg vermeldt het programma, waarbij gevoegd wordt de tekst van „Hol lands Glorie", dat door het mannenkoor in den ochtend zal worden gezongen. Torbetering van bot Noo.dzeeknnaal. Naar de „Tel." verneemt heeft de staats commissie voor het Noordzeekanaal bij den Minister van Waterstaat een eerste rapport ingediend omtrent de wensehelijkheid van het nemen van maatregelen, om op den duur een gercgelden toegang tot Nederland door het Noordzeckannal te verzekeren, mede rekening houdend, met de in de toekomst te verwachten giootere schepen. Dit rapport, een omvangrijk boekje, voor zien van verscheidene teekeningen en kaar ten, bevat alleen een bespreking van de vraag, of de bestaande toestand verbetering behoeft en in welken zin cr maatregelen ge nomen dienen te worden. De conclusie luidt, dat te IJmuiden een sluistoegang noodig i» van 30 nieter breedte en 13 meter diepte. In verband daarmede zal ook een verande ring van do buitenhaven te IJmuiden noo dig zijn. Zij zal uitgediept moeten worden tot 13 meter en de havenhoofden moeten worden verplaatst en verlengd. Een moeilijk heid levert daarbij op het fort op het noorde lijk havenhoofdDaaromtrent is een geheim rapport gezonden aan den minister van oor log. De verruiming van dcD sluistoegang zal allicht ook een uitdieping van het Noordzee kanaal tot 13 nieter ten gevolge moeten hebben, doch dit zal zonder bezwaar kun nen geschieden. Geen onteigening zal noodig zijn en de uitdieping zal zelfs kunnen ge schieden zonder verplanting van de oevers. De staatscommissie acht voorzoening noo dig met het oog op de in de toekomst te verwachten grooiore schepen; maar er is nog ren andere reden, waarom zij haar vrij urgent acht. Op liet oogenblik is nl. de kleine oluis te klein, om de gioote schepen, welke van Amsterdam komen of daarheen gaan, zooals b.v. de groote schepen van den Kon. Hol!. Llyod, door te laten. Alleen door de groote sluis kunnen deze passeeren. Mocht die sluis dus defect gerakon, dan zou de toegang tot Amsterdam voor zulko schepen geheel afgesloten worden. Dit is een onhoud bare toestand, waaraan zoo spoedig mogelijk een einde gemaakt dient te worden. Zooals wij reeds zeiden bevat dit rapport alleen pen bespreking van do. wenscheiijk- Bij de te 's-Gravenhage gehouden exa mens Hoogduitsch L. O. is o. m. geslaagd mej, J. H. Meijer, van hier. Gisteren maakten wij melding van een te Rotterdam plaats gehad hebbende bot sing tusschen een tram, en een auto, en voegden daaraan toe, dat de auto behoor de aan den heer v. d. Burg, directere der N. V. Ivormica, alhier. Men verzoekt ons mede te doelen, dat de heer v. d. Burg sedert 13 April heeft opgehouden directeur dier vennootschap te zijn. De loting. Tweede Dag. Mak, A., 357Man, H. J. de, 282 Marks, A., 279; Meer, C. B. C. van der, 346; Melchers, J. 3., 145; Melief, H. J, 97; Merkus, P., 266; Meijer, B. T., 112; Mejer, P. T., 309; Meijer, J. W. do, 4; Michaelis, J. II. J., 204; Middendorp, Chr. J., 284Molenaar, A., 52Molendijk, B., 37Mos, J. 0. de, 6Most, A. van der, 310; Mart, II. van der, 133; Most, J. van der, 110; Muis, J., 254; Mulder, G. M., 262. Nauman, C. 241; Neid, B. C., 222; Neycrweert, J. J., 102; Nieberg, A. B. M., 75; Noordegroaf, C. P., 260; Noordennen, J. van, 278; Noordt, L. van, 210; Noort, C. B. van, 108; Noort, H. J. van, 17; Noortwijk, P. van, 285Nijs, C., 289 Oever, F. van den, 185Offorman, II. F. C., 46Oosten, A. van, 3Oosten, M. H. van, 154 Oosten, P. W. van, 276; Ouds hoorn, J. J., 35Over de Vest, B. P., 286; Overdijk, M, F., 146; OverheuS, C., 244. Pater, J. de, 275; Pelgrim. W., 272; Pelie, J. A., 47; Pelt, W. van, 268; Pen ning, J-, 355; Peterbroers, M. A., 249; Piggelen, C. van, 313; Pil, B. C., 322; Pil, J. C., 44; Pinster, E. J., 130; Plas, A. van der, 237Polak, J., 58; Post, A,, 243; Putters, J. G., 176. Rademakers, J. A., 155; Rodemakers, S, L., 152Regt, L, de, 127Reet, P, de, 353; Reygorsborg, P, J,, 256 j Rliijn, W. van, 251Rietveld, IJ., 9Ris, A. C. H., 198; Rteseana, W. A. G., 10; Roden berg, C. H., 338; Roels, H. J., 304; Roel- man, J., 84j Ronde, C. F. de, 189; Rondel- tap, C. J., 209; Ronteltap, J,, 1Ï0; Boon, T. v., 55; Bosman, C., 36; Rosnian, N., 167Rasman, 8., 219Roukema, J. D. F., 312; Ruigrok, C. J., 226; Ruiter, W. de,^ 172; Ruseier, C. H,, 90; Ruseier, F. G. A., 281; Rijkuitcr, D., 94; Rijnevoen, A. F. L., 340. Sachs, G. J., 60Sanders, P., 27 Schafthuizen, C. J., 114; Schoffel', J., 138; Schoffels, D., 314; Schc-t»p. P- C., 150; Schnitker, H., 186Schoenmakers, P. B. M., 195; Sehoneveid, P. A., 277; Schoof, W. J., 144; Schreitdor, A. J., 211; Schuumans, C. A,, 40Slagmolen, C., 333; Slagmolen, M., 196; Slieker, J. G., 166; Sloot, L. van der, 148; Smit, A., 77 Soeters, C. J., 28Soeteis, G., 234Soo- ters, M., 143; Son, W. C. van, 118; Spij ker, B., 317; Steenis, J. 0- van, 225; Sterk, G. H,, 342; Sterk, P., 180; Sterren- berg, L., 183; Stoep, A. van der, 150; Struik, S., 215; Suisse, C. J. H., 24; 8ut- torp, C., 100; Swart, J. N. IV,. 45. Tottelaar, W., 344Thelon, J., 125Thie nen, H. van, 269; Timtners, L. P., 238; Touw, W., 264; Tromp, P„ 61; Troost. J., 1.75; Trouwborst, A. T,, 174. Uyl, C. G. den, 228. Valk, A., 347Valkenburg, J., 147Veen L. A. van der, 270; Veld, N. in 't, 48: Verboom, C. L., 248; Vergoessen, S. J. 7; Verhagen, L. H., 212; Verheij, D., 1 Vexkado, A., 307; Verkade, P. C., 139' Vermeulen, H. J., 324; Versloot, W. A. 255; Vervoort, A., 62; Vester, M. H. M 311; Vischer, C. J., 297; Vlaardingen, J W. van, 106; Vlaming, II. de, 188; Vlies L. van der, 330; Vliet, N. van, 134; Vliet W. W. van der, 168; Vogelezang, A., 294 Vonderen, J. II. van, 161; Vorstanbos, J II. L. L., 232; Vos, M-, 156; Vrauwdeunl C. F. A., 30; Vredebregt, C. B., 230; Vries J. de, 163; Vringer, J. de, 296; Vroon A., 72. Waal, C. van der, 19; Waaadenburg J, van, 132; Wageningen, C. van, 51 Wagtendonk, C. H. van, 23; Water, J. J. J. van de, 246; Weber, J. P. J., 96;Wmrt B. G. A., 79; Werff, P, van der, 121, Werff, R. van der, 98; Wessel, G„ 171, Westerholt, J., 39; Wieringen, H. van, 288 Wingerden, L. van, 87; Wirxel, J. J. Al, A., 267; Walthuis, Wj. J., 315; Woude J. van der, 235; Woudenberg, Wl, 73. Wuisman, M. B., 265; Wijzen broek, A. 53; Wjjzenbroek, G. J., 141. Zee, C. A. van der, 158; Zee, 3. van dei-, 34; Zoetmulder, F. J. M„ 306; Zo meren, A. van, 193; Zondag, F. J., 177, Zonneveld, C., 301; Zuidgeest, L., 178, Zutphen, C. van, 116; Zuuren, W. van 273; Zwaan, J. J., 33; Zvvienori, J. van, 5 Zijdenbos, F. J., 336. Als steeds waren er ook nu weer lote iingon, die meenden, dat een loting niet kan plaats hebben, zonder op straat kabaal te maken of zich te bedrinken, hoewel ook nu weer bleek, dat dit daatste gelukkig steeds minder wordt. Eén loteling is we gens dronkenschap in arrest gesteld moeten worden. Ovorigons had de politie slechte een enkele maal op te treden en tot door loopon aan te manon om de rust op straat to helvaren of to herstellen. Éénmaal dreigde een twist te zullen ontstaan, doch de politie joeg de twistenden tijdig uit elkaar. I Zondagavond 27 Augustus a.s. houdt de International Order of Good Templars in het Volkshuis een openbare vergadering waarin de heer J. Wj. Hopkins zal spre ken over de geheelonthouding. Do 22-jarige koetsier A. Gudde, wonondi aan de Schie, zou gistermiddag op een wa gen stappen, toen dio plotseling vooruit schoot, waardoor een wiel over zijn rechte: voet ging, welke daarbij werd gekwetst. Oj den zelfden wagen werd hij naar huis ge bracht en daar geneeskundige hulp inge roepen. Gistermiddag stond weer een gedeelte gra- van den Vkardingerdijk in brand. Door di politie werd hot vuur met emmers water ge bluscht. Op do Oosterhavcnkade ontstond brand in een stapel balken, waarvan een reedx had vuur gevat. Fabrieksarbeiders bluseh- tcn het vuur met emmers water. Gisteravond omstreeks 7 uur werd op den Singel een man door een toeval getroffen. Nadat hij weer was bijgekomen, is hij door een paar mannen nare- zijn woning in do Villastraat gebracht. Zweminrichting. De temperatuur van liet water was he denmorgen 68 en hedenmiddag 71 graden. Stedelijk Muziekkorps van Schiedam. Kapelmeester de heer 0. IC. L. Burgdorfler. OITVOEKING op Vrijdag 25 Aug., des avonds ten 8 uie, op het Hoofdplein. phogha M.fRZC rtV 1. Duich Nacht zum Licht, Marsch, E. Laukien, 2. Dichter und Bauer, Ouv., F. von Suppé. 3. Luna Walzer, P. Lincke. 4. Mascotte Fant, A. Govaert 5. Die Kai ser Parade, Eilenborg. 6. Marsch. AGENDA. Heden en volgende avonden. Casino, 8 uur. Feest- en ICermisprogram. Heden en volgende dagen Tivoli Schouw burg, 8 uur, Rotterdam wereldstad. (Dat kan je begrijpen). Satyrieke revu® in 7 bedrijven. 24 Doele. Repetitie voor H.II. zan gera, met koperbegdeiding. 24 Aug. Circus, 8 uur. Ned. Tooneel te Geut. De lustige Boer. 24 en 25 Aug. Groote Schouwburg, 8 uur. Rotterd. Tooneelgez. Lum- paci Vagftbundie of Het lustige Klaverblad. 25 Stedelijk Muziekkorps. Concert. 25 en 29 Aug. Rotterd. Diergaarde, 8 uur. Concert Kon. Scherpschuttersver- een. Bart Verhallen, 27 Volkshuis, 8 uur, I. 0. G. T. Opem bare vergadering. Spr. J. W. Hop. kins. 27 Rotterd. Diergaarde, 2| uur. Ma tinee. 4e Regt. Infanterie. 28 Lokaal Korte Kerkstraat, 8 uur. Nat. Chr. Geh. Onth.-Vereen. Ver gadering voor leden en aangeslo tenen. Kunst en Wetenschap. Zondag 3 Sept. a.s. zal te 's-Graven- hage het eerste nummer verschijnen van „Do Zondagavond-Courant" (uitgave N. vporh, W. Hols), een blad, dat vanaf dien datum geregeld op Zon- en feestdagen, met andere woorden alle dagen, dat de gewone dagbladen niet uitkomen, des avonds zal verschijnen. Als hoofdredacteur van de „Zondagavond-Courant" zal optreden de heer Leo Faust, lid der redactie van de „Nieuwe Courant". De openlucht-vertooningen van opera's blijken in Duitschland in den smaak lo vallen. Nu weer is er te Dantzig besloten om pn een naburig bosch twee voorstel lingen te geven van Hansel und Grotel, welke door den componist zelf' gedirigeerd zullen worden. 1 Luchtvaart. De rondvlucht door België. Tyck vertrok gisterochtend om 4 uur 45 van Jodoigno en kwam om 5 uur 14 to Berchem aan. Hij is dus eerste in dezQ ót&pe. De practische toepassing der aviatiek in lndië, In liet „Alg. Sportblad" van Sociabaja lezen wij: „Geheel onverwacht ontvingen wij Alaan- dag bezoek van den mechanician van Kuiler, den heer Smit, die naar Soerabaja was ge komen om het destijds hier achtergelaten vliegtoestel af te halen. Het toestel Wordt thans benoodigd in Batavia en Bandoeng, waar Kuiler in den loop van do volgendo maand demonstraties zal houden. „Van hetgeen ons de heer Smit te \ertel- len had zullen wij slechts vermelden, dat Kuiler thans eindelijk het voornemen opge vat heeft overiandvluehten te doen. De mede gebrachte toestellen schijnt hij hiervoor niet geschikt te achten en heeft hij dus naar do firma in Nederland, die zijn onderneming financieelt, geseind, en eon nieuw .toestel besteld. „Zijn voornemen ia om met dut nieuwe toestel vooreerst een overland vlucht (e doen van Batavia naar Soerabaja, van plaats tot plaats. „Komt dat plan ten uitvoer, dan slaat ons over cenige maanden een experiment te wachten, dat voor de practische toepassing der aviatiek in Java van enorme beteeke- nis zal zijn. De uitkomsten van deze over- landvlucht (wat toch het einddoel der avia tiek moet zijn) zullen voornamelijk van on schatbare waarde zijn voor een syndicaat, door drie Indische sportsmen in het leven geroepen, met het doel om do aviatiek in den dienst van het openbare belang in lndié to stellen. liet syndicaat zal beginnen mot een gercgelden poste en passagiersdienst tusschen Batavia en Soerabaja, met tussehenkndingen, te organiseeren. Een toestel Ls reeds gekocht en ia één der drie heeren op 't oogenblik reeds in Johannisthal, bij Berlijn, druk bezig het vliegen te leeren. Meer xnogen wij van dezo onderneming vo ~™'oopig niet verklap pen". Dwars door Amerika. Attwood heeft, na 1800 K.M, afgelegd to hebben in 7 dagen, zijn tocht dwars door Amerika to Syracuse opgegeven. Springtij$5 Augustus ypormiddag, Gemengd Nieuws. De staking in het sleepboolbedrijf. Tn een gistermiddag gehouden vergade ring Van het stekende personeel op de sleep- booten, varende voor de stad, ia besloten bij de staking te volharden. Do Internationale heeft aan ul baar ma chinisten een aangetcekend schrijven gezon den, waarin zij ontslag krijgen op grond van do staking, en mededocling dat de firma do bedrijfsschade op de arbeiders zal verhalen. („Het Volk".) In de gisteren gehouden slakorsvergado- ring werd, behalve het besluit om de sta king door te zetten, ook besloten den heer Pail Nygh to verzoeken bemiddelend op to treden. k n n v £gu m«smmssu BamsasasssuaiBttBi 6«to*B#afi«ma6asm86MSBa568a2aitofie6Broe5es2BitóMBM^to^fiM«Sl8S^raeffiiS665Ö^3BaesaeiBSMa55

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2