Wanneer de dooden opstaan. Ingezonden Mededeelingen. De kwellingen van Eciema. Kunst en Wetenschap. Rechtzaten. Kerk en School, Sport. Luchtvaart. Gemengd Nieuws. en een geargumenteerd protest tegen de ingediend© protectionistische wet inhoudt, aangezien het bestuur voor de arbeiders geen enkel voordeel, maai' wel veel kwaad ziet in de voorgestelde herziening va'n ons tarief. ^Internationale tentoonstelling te Eoubalx. Op de internationale tentoonstelling te Roubaix zijn in de Nederlandsche afdee- ling de volgende bekroningen toegekend. Grand Prix; .Koninklijke fabriek van aardewerk en porselein „Rozenburg", te 's-Gravenhage; de Delftsche aardewerkfabr. „Da Porceleine Fles", voorh. Joost Thooft Labouchère, te Delft; Gobr. Tichelaar, te Makkum; Elster Co., te Rotterdam. Eerodiploma: Philips Co., te Eind hoven; \V. J. Stokvis, te Arnhem; Gerrit Greup D.Azn., te Schoonhoven; Jac.Yos Co., te Rotterdam; Tegel- en Faience- fabriek „Amphora", voorh. v. Sillevoldt Perelaer, te Oegstgeest; Rud. .Incobi, in genieur, te Nijmegen. Gouden medaille: N. V. Constructicplaat- sen voorh. Du Croos Braiuis, te Amster dam; fabriek van chemische producten te Schiedam; N. Y. Guy de Coral Co., te Amsterdam en Don Haag. Zilveren medaiUe: Lenersan Co., te Rotterdam; L. H. Hart, te Winschoten; Biedermann Co., te Amsterdam, Uit Yeenendaal. Do gisteren gehouden raadsvergadering werd geopend met het voorlezen van een door den secretaris ingezonden schrijven, waarin hij zich bij voorbaat verdedigde tegen het door B. en ,WL op de agenda geplaatste voorstel inzake handelingen van den gemeentesecretaris. Een motie werd aangenomen, 'waarin over het willekeurig optreden ten opzichte van de bepalingen der landweerwet van den gemeentesecretaris, en de wijze waarop deze een schrijven van den burgemeester heeft beantwoord door dit aan den burge meester terug te zenden, doorgehaald met een blauwe potloodstreep en daarop geschreven, dat hij daarmee niets te maken .heeft, daar de uitvoering der landweerwet hem niet is opgedragen, scherpe afkeuring werd uitgesproken. Eleotrieiteltsvoorzienlng. De staatscommissie inzake electriciteits- voorziening, benoemd bij Kon. besluit van 14 Juli, acht het dringend noodzakelijk, dat zij een opgaaf krijgt van de plannen tot oprichting van eloctrische centrales, die ge acht kunnen worden in ernstige voorberei ding te zijn. Ten behoeve van die commissie zijn door tusschonkomst van de commissarissen dei Koningin van de burgemeesters do noodigc opgaven gevraagd. Het N. V. Y. en de A. X. T. B. In de jnarlijksche algemeene vergadering van den Alg. Ned. Typografenbond is, op voorste] van het bestuur, met een kleine meerderheid besloten, zich aan te sluiten aan het Nederlondsch Vakverbond, de gedeci deerd sociaal-democratische arbeidersbewe ging- Dit besluit moest echter volgens de statu ten van eten A. N. T. B. worden onderwor pen aan een referendum; alle leden van den bond moesten in de gelegenheid worden ge stold, schriftelijk hun stem uit te brengen over het voorstel. „Het Volk" wist reeds te melden, dat bij referendum tot niet-aansluiting besloten was. Dit bericht wordt bevestigd in het orgaan van den A. N. T. B., het „Grafisch Week blad". Het voorstel zou twee dorden der uitge brachte stemmen moeten verkregen hebben. Ongeveer twee derden der stemmen verklaar den echter zich er tegen. Het werd verwor pen met 1521 tegen S97 stemmen, terwijl 108 leden zich buiten stemming hielden. Arm in mm traden beiden uit de voorhal van het theater naai- buiten, op het groote plein. De jonge doctor Lars sen, één der meest geziene geneeshecren dor Hanzestad, en zijn bruid, Kea de Beer, de schoone, blonde weduwe vaar een Ilamburgsch ka pitein. Het was een zachte, wonderlijke Meinacht. Zij werkte welhaast betooverend op het groote aantal monschen, die het plein verlevendigden. De geur der bloemen en struiken in de plantsoenen, muist den schouwburg, vervulde de lucht. Het vele licht der lantaarns, dea' electrische trams, do gloeiende oogen dor auto's gaven den aanblik, die het jonge paar bood, iets fees telijks. Do veranda's van het groote hotel, aan do overzijde van 't plein, waren dicht bezet, met elegant gekleede inenschen, die aan kleine tafeltjes, belicht door lampjes mot roodo kapjes, soupeerden. Uit een hotel, waar vreemdelingen verblijf hielden, klonk vurige zigeunormuziek. „Hoe konden wij op zulk een prachtigen avond naar dit zenuwschokkende stuk gaan," zeidc do jonge arts, terwijl hij den arm zijner bruid tecder tegen zich aan drukte. Doch dozo sloeg op het gezegde geen acht. Zij bleef staan en keek onaf gebroken naar do voorzaal van den schouw- burg. „Daar is hij," riep zij plotseling luide, en wees mot do hand naar de trap. Een groote, blonde heer kwam langzaam do trap- Gheel. Do Vereeniging in het belang van lijden- i Nederlanders, verpleegd te Gheel (Bel gië), zal een algemeeno vergadering hou den op Woensdag 13 September, te 's-Gra venhage. BIr. bel., Inroerr. en Aec. Bij de admin. der dir. beL enz- zijn benoemd, ingang 1 October: tot deur waarder in het deurwaardersdistrict Haar lem (b.g.) H. J. van Ommen, thans in gelijke betrekking te Groningen. Verplaatst: ingang liOctober: W. Fabor, koirun.-verificateur, van Oldenzaal (vis.) (tijd.) naar Amsterdam; ingang 1 Sep tember: de kommiczen 2o kl. P. W. v. d. Wiel, van 's-IIeerenberg naar Zevenaar, en P. do Kort, van Rucphen 'naar Ouden bosch; de kommiezen 3e kl. J. W. Bon- nink, van Millingeu naar 's-Heerenberg; A. Keissen, van Millingen naar Gvoesbeek; D. llund, van Zevenaar naar Millingen. Ingang 1 October: de kommiezen lek!.: A. do Bruin, van Alkmaar naar Iloltum; J. B. J. de Mulder, van Hilversum naar Dordrecht; L. Poot, van Dordrecht naar Hilversum; do kommiezen 2o kt.: C. den Toom, van Blokker naar Alkmaar; II. Lo den ijk, van UoUum naar Blokker; A. Ever- hard, van Yelp naar Rotterdam, 'Ingang 1 November: de kommiezen 2o kl. B. v. d. Velde, van Roermond naar Maassluis H. K. do Ronde, van Maas sluis naar- Rotterdam; Id. J. Schoorel, van Maassluis naai- Rotterdam; J. Heerdt, van Maassluis naai' Rotterdam. („Wkbl. v. d. Adm. d. Dir. Bel.") De kwellingen en pijn, die eczema (prik kelende huiduitslag) veroorzaakt- zijn maar al te goed bekend aan den ongelukkigen lij der. Zoodra de patiënt warm wordt, begint de huid onuitstaanbaar te jeuken en kan hij bijna niet nalaten om de huid op de aange dane plaatsen open te krabben. Wanneer eczema uitbreekt op de handen en het gelaat is dit niet alleen onooglijk cn kwellend, doch zal het zich bovendien dik wijls spoedig uitbreiden. Foster's Zalf is een balsem zonder weerga. Zij is zeer verkwikkend en verzachtend, on reeds do ecrete aanwending geeft een Opmer kelijk gevoel van verlichting. Al naarmate met de toepassing der zalf wordt doorge gaan, heelcn de jeukende inzinkingen en aan gedane plaatsen der huid. en bijna altijd is één doos voldoende om een duurzame gene zing te bewerkstelligen. Foster's Zalf kent zijns gelijke niet voor eczema, aambeien, puis ten en gordeluitslag, schurft, of eenige an dere jeukende huidziekte. Ziet toe, dat gij de ech te Foster's Zalf krijgt. Zij is te Schiedam verkrijgbaar bij do hecron Kappelhof Ilovingh. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel ft ƒ1.75 voor één, of 10.voor zes doo- zen. Jozef Israels, Naar wij vernemen, heeft do firma Co- hen on Mirmigh te Amsterdam van de familieleden van Jozef Israels toestemming gekregen tot het in den handel brengen van een borstbeeld van den kunstenaar, welk beeld door den beeldhouwer Faliso vervaardigd zal worden. De zMona Lisa", De Brusselsche correspondent van de „New-York Herald" verklaa.it uit betrouw bare bron te hebben vernomen, dat de uit hot Louvre gestolen „Mona Lisa" thas in Nederland is. Het schilderij zou n.l. in het geheim naar Divot zijn overgebracht, in doze grensplaats aan de aandacht der po pen af cn verdween in do richting der plantsoenen. „Wat was dat, kind, wat moet dat?" Bemtelings word het lieve gezicht der jonge, vrouw rood on bleek, terwijl zij nu zachtjes met haar verloofde do stad in wandelde; zij probeerde zich to behecr- schcn. Hij zag het en wachtte daarom ge duldig. „Wanneer de dooden opstaan! Wanneer de dooden opstaan 1" Het verschrikte don arts, zoo vol vertwijfeling zeide zij het, en tranen liepen langs haar wangen. Doch spoedig herstelde zij zich en sprak: „Ver geef mij, Hans, ik voelde mij reeds den geheelen dag-onwel, daarom heeft het mij zoo ontsteld. Ik heb nauwelijks op het stuk kunnen letten, zoo verwarde mij do groote gelijkenis van den heer in do zijloge, met mijn gestorven man. Dat zoo iets mogelijk is. Als gebonden heb ik hem den geheelen avond aangestaard. Ik ben er totaal, ziek van, en kan slechts alleen in do eenzaam heid weer mijzelf worden. Is het niet vreemd, juist dit samentreffen bij dat too- neelstuk Wees zoo goed en laat mij heden avond alleen." Maar zoo gauw kon doctor Larsscn niet besluiten. Eerst toon hij zag, dat zij door hot gebabbel der laatste twintig minuten gekalmeerd was, wenkte hij een rijtuig on hielp or zijn bruid in. IIoo zwaar woog hem heden het afscheid. Doch Kca lette daar ternauwernood op, bleek on zenuw achtig leunde zij in een hook, on was blij, dat iiot rijtuig zich eindolijk in beweging stelde. Lang hield zij, dooT innerlijke on rust gekweld, hot langzaam rijden niet uit. litie ontgaan zijn en toen over Namen en Luik naar Nederland gebracht. Volgens de avondbladen zou de politie, door anonieme brieven gewaarschuwd, de dieven van de „Mona Lisa" op 't spoor zijn gekomen. Deze berichten zijn echter zoo tegenstrijdig, dat er weinig geloof aan valt te hechten. J 1 Een „IIavas"-nota deelt mede, dat vol gons een heden in don ministerraad geno men besluit de eerstvolgende ministerraad zijn goedkeuring zal hechten aan de voor stellen, gedaan door den onderstaatssecre taris van schoone kunsten.- Naar men zegt, zal de heer Ilomolle, di recteur vau het L'ouvro, ontslagen worden. Gisteren is in hooger beroep door bet ge rechtshof te Amsterdam veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf, de kleermaker A. A., die met 4 andere beklaagden terecht had gestaan voor de Amslerdnmsche recht bank, ter zake van berooving van een meu- melmnker, dien zij in een woning in de Die ter Jacobstraat hadden gelokt en dronken hadden gevoerd, om hein daarna het geld. dat hij bij zich had, een bedrag van 12, te ontstelen. De vier andere veroordeelden had den in het Vonnis der rechtbank berust. Ned. Hery, Kerk. Algemeene Synode der Ned, Ilerv. Kerk, XXXIII. Het is heden een morgen van getuigenis sen, zei een der leden. En inderdaad wa llet zoo. Met ernst en warmte werd getuige nis afgelegd van diep inzicht en heilige ge voelens. Het beginsel der evenredige verte genwoordiging op kerkelijk gebied bracht dc geesten in beweging. Verleden jaar had de meerderheid der Synode zich voor het be ginsel uitgesproken cn aan de Alg. Syn. Com missie opgedragen, het in een wetsvoorete' te belichamen, In deze Synode was ter tafel het volbrachte werk met toelichting van de lieeren A. A. Cromer en D. Ei.!erts de liaan, waarvoor hun terecht lof werd toegebracht. In zoovele gevallen hadden zij echter geen kans gezien het beginsel in wetsartikelen te belichamen, dntjer eigenlijk een vertegen woordiging van minderheden in groote ge meenten van was overgebleven. Daarom oordeelde de helft van de comm. van rnp- poit, dat het voorstel verworpen moest wor den, omdat feitelijk aan de opdracht niet was voldaan. De andere helft verklaarde zich principieel tegen, en ook anderen met haar. bij de behandeling van do vraag, of men het beginsel van dit reglement, de even redige vertogenwoordiging, goedkeurde. Na tuurlijk werden de tongen los aam hen, die partijen in de kerk onbestaanbaar achten, aangezien deze een belijdenis heeft, waaraan allen moesten trouw blijven. Anderen hand haafden hun recht op een plaats in de kerk, omdat zij zich trouw aan de hoofdbeginselen der kerk, en van het Chr. Evangelie achten, al wijken zij ook van de historisch gewor den leer af. Maar hoevelen doen dat niet liet gevoelen werd ook uitgesproken, dat men hun, die in de kerk geboren zijn, ook bij afwijkend gevoelen wel een plaats wil laten, maar dat evenredige vertegenwoordi ging daarvoor een slecht hulpmiddel is. Daar door krijgt men korkeraden, die geen een heid vormen, een rijk, dat tegen zichzelf ver deeld is, waarvan geen kracht uitgaat. Be ter ware dan het invoeren van. het parochie- stelsel, dat de gemeente split.-t, maar geest verwanten samenvoegt, zoodat ieder deel een eenheid vormt. Bij stemming wc-rd echter het beginsel van evenredige vertegenwoordi ging met 10 tegen 9 stemmen aangenomen, maar het ontworpen reglement verworpen met 3 2 tegen 7 stemmen. Ernstig en waar dig werd langdurig vooraLovcr het begin-e' gedebatteerd. Al was thans de poging mis lukt, de Voorstanders verheugden zich toch Zij liet stilhouden, betaalde en ging vlug door do eenzame straten der voorstad. De stilte rondom haar doed haar good. Zij nam don helgekleurde, zacht aanvoel enden man tel over den arm - en gevoelde nu, ook de haar goed doende nachtlucht IIoo schoon is het heden wel jn Oost- Friesland, in mijn vaderland, dacht zij on der het gaan. .Grootmoeders huis en, tuin, dicht achter den dijk, is on blijft toch steeds het vertrouwelijks te plekje, dat ik ken. Ach, ik wil er nog vóór het huwelijk oen paar weken heen, en .als 's a,vonds do zon in het meer ondergaat en de maan opkomt, dan op den dijk liggen in do bloeiende kla ver. Morgen reeds zou ik het liefste naar grootje gaan. Kea was de weduwe van kapitein De Beer, die voor tien jaar, op de Afrikaan- scha kust, schipbreuk geleden had,. Hot schip, een prachtig stoomschip, was met man en muis vergaan. Nooit had men er jets naders meer van gehooid, gedeelten der lading zouden door andere booten ge zien zijn. i Dapper had do, toen twee-en-twintigjarigo, nadat de eerste smart uitgeraasd was, het dagelijkseho leven weer meegeleefd. Daar hot, door haar gade nagolatene, voor levens onderhoud niet toereikend was, had zij haar taalstudiën voortgezet cn haai' kennis meer volkomen gemaakt, en tan slotte, na een half jaar, in Bremen een aanstelling als correspondente gevonden. Door familiebetrekkingen yorkeerdo zij sinds jaren al in een zeer lovendigen kring. De schoone, ontwikkelde vrouw ontbrak het spoedig «iet aan y.eroerdorst Doch niemand over 'de indiening Van dit voorstel met toe lichtingen, over het debat dat zajn nawerking niet zal missen. De nieuwe Liederenbundel, waaraan zoo vele jaren gewerkt is, vond heden althans voorloopig zijn droevig eind. Verloden jaar was hij opnieuw in de handen der ontwer pers gesteld, om veranderingen nan te bren gen, bij nieuwe liederen de zangwijzen aan te geven, onderzoek te doen naar auteurs- en kopijrecht. Aan hel eerste deel der opdracht was vol daan, maar het tweede en derde had men uitgesteld tot do bundel door de Synode defi nitief aangenomen zou zijn. De meerderheid der commissie van rapport, voor wie prof. Knappert optrad, stelde voor, den bunde' niet onn te nemen, wijl de verzameling uit het oogpunt van dichterlijke schoonheid, ver scheidenheid cn rijkdom, niet aan do eischen, dio men stollen mag, voldoet, slechts een klein gedcelto der kerk bevredigen en nog vele kosten veroorzaken zal. Een lid dei commissio was van een ander gevoelen. Met hem kwamen sommigen tegen het oordeel dei meerderheid op. Zij vonden het te erg, dal al de ernsiigo arbeid van zoovele jaren en daarbij zooveel geld nutteloos zouden be steed zijn. Anderen vroegen: indien de Sy node den bundel aanneemt, wat zal daarvan het gevolg zijn? Wclko kerkeraden zullen hem invoeren? Niet die van gemeenten, die enkel psalmen zingen, ook niet waar men na 70 jaren nog den moed mist, om den ver volgbundel in te voeren. En voor de overig» gemeenten maakt men de invoering moei lijk, omdat men bij de aanneming van dezen bundel alle oude kerkboeken waai'deW maakt, dikwijls erfstukken van oudei's of ge schenken van belijdenissen, en dus een kwe--- tie van de beu re veroorzaakt. Al vindt men de liederen mooi en al is men ingelicht ovo' auters- en kopijrecht, die moeilijkheid keeit steeds terug. De bezwaren waren zoo over vlocdig en dringend, dat met 13 tegen f stemmen het voorstel der meerderheid van d< comm. van rapport werd aangenomen, en is de voortgang van dit werk voor den eersten tijd, helaas, gestuit, al zal het misschien volgens sommigen, nog wel eens herleven, liet is te hopen, voor den velen arbeid, die er aan be-.-teed werd. Na het vaststellen van een eindredactie on het voor kennisgeving aannemen van een aan tal ingekomen stukken, werd deze 'inspan- nendo zitting gesloten, Bo dankt voor het beroep te Noord wolde (Fr.) ds. C. II. F. Abbing, teZwee- loo. Geref. Kerken. Beroepen te IJsselstein en Benschop ds. T, Douma, te Doom. Vontbal. Zilveren voetbalwedstrijden. Do loting voor de zilveren voetbalwed strjjden had het volgend resultaat: 3 September: QuickSparta II (a). H. F. C.—V. 0. C. (b). Ajax (A.)—-Haarlem (c). Sparta—H. B. S. (d). 10 September: winner awinner b. winner cwinner d. 17 Sopt.wedstrijd om den Revue-beker Sparta IIN. O. A. D. Daarna finale voor den zilveren bal Van St, Louis naar Boston. Horry Attwood verliet Castletcon Dondei dagmorgen; hij vloog voortdurend langs de Hudson. Te 8 uur 40 passeerde hij Rhi necliit Onderweg kon hij do verzoeking niet weer staan even een staaltje van zijn vliegkunst to toonen. Hij vloog nl. onder de groot ste boog van het viaduct te Poughkeep- sio deor. Daarna paseserdo hij Wies (point, op 3 kon er zich op beroemen, haar nader te zijn komen stam tot doktor Larssen kwam. Allo vrienden waren het er ovet eens, dat do koude, stijve Friezin vanat haar verloving met hem, een vroolijko, le venslustige vrouw geworden was. Latusschen was Kca voor het kleine huis, welks dak zij met haai- moodor, .een we duwe van oen hoofdonderwijzer, deelde, aangekomen. Zij trad binnen, maar' was zóó in gedachten verdiept, dat zg dedeui openliet en het lampje vergat uit te bla zen, dat haar moeder voor haar op een tafeltje geplaatst hadr Als oen slaapwan delaarster ging zij do trap op, en wierp zich, in haai' slaapkamer gekomen, aan gekleed te bed. Spoedig hield zij het ook daar niet uit. Zij sprong op en ging do woonkamer in, Hoe hapr deze gelijkenis martelde. Die ti tel: „Wanneer de dooden opstaan". Zij ont stok het licht aan den wand, naast het groote schilderij van haai* gestorven echt genoot. De kaarsen flikkerden onrustig en Lieten het schoone rnannengeloat als lovend schijnen. Zij zag lang, lang naar hem, dien haar eerste, jonge hartstocht gegolden had. Hoe goed en schoon hij geweest was? Acii, zij wilde rustiger worden; daarvoor zotte zij zich, nadat zij de lichten ge doofd had, in don armstoel haror moeder. Ami slaap viel niet te denken. Zij wilde nu eens voor het nieuwe huwelijk mot het verleden afdoen. De zalige tijd van haar jong huwelijk trok haai' geestesoog voorbij. Haar man, waa haar neef geweest en zes tien jaar opder 'don zij, Voor hot Jeugdige KAL waarvan hij een tusschenlanding ver- richtte. Spoedig daarop vertrok hij weer, nu re gelrecht op Now-York aan. klaar in do nabijheid van Hook-Mountain, op ongeveer 40 K.M. afstand van New-York, werd hij door een defect aan den motor gedwongen te dalen. Ilij moest toen per trein naar New-York om do noodige reparatie-deelen te halen. Attwood heeft nu een afstand afgelegd van 2085 K.M. Landverhuizersverkeer door Pruisen. Gisteren zijn van het Maasstation lo Rot terdam in de richting van Duitschland vertrokken 337 Landverhuizers, die met het stoomschip „Rijndam" van do Holland— Amerika-lijn uit New-York werden aange bracht. .i De Rijnsleepvaart. Texvvyl hot sleeploon naar den Boven- rijn nog steeds 4 Pfg. bedraagt, gelijkstaan de met 30 cents van Rotterdam naar do Ruhrhavens, was het sleeploon te Rot terdam reeds gestegen tot 35 cents tarief. Het gevolg hiervan yvas, dat alle kan- toorbooten, dio bij het Centraal-bureau, aan gesloten zijn, en die andets voor een groot gedeelte naar den Bovenrrjn voeren, nu naar Rotterdam komen. Hierdoor heerscht onder do particuliere sleepbootkapiteins groote ontstemming. Ter wijl toch in den aanvang de booten slechts een dag op luin tows behoefden te wach ten,» moeten zij nu, terwijl de aanvoer van goederen belangrijk gestegen is, ïewls 3 dagen waditen. Teneinde nu de particuliere sleepboot kapiteins to bevredigen, is met ingang van gistermiddag liet sleeploon verhoogd op 45 cents tarief en 47cents tarief voor stations boven do Ruhr. Lijk gevischt. De kapitein van de sleepboot „Johanna" heeft gistermiddag in de Koningshaven te Rotterdam drjjvendo gevonden het lijk van den pakhuisknecht J. B., uit dc Hillelaan, dio Maandag tor hoogte van do AVjlheV minakado, door het omslaan van een roei boot, te water is gevallen en verdronken» Beroofd. Hot bedrag, dat van den Amerikaan J. A. F., uit Norfolk, die in bewusteloozon toestand in do Avenue Concordia te Rot terdam gevonden werd, ontvreemd is, bo- draagt ongeveer f1000. Zichzelf aangemeld. Blen zal zich herinneren, hoe ongeveer een half j.iar geleden de heer E. C. L. R. van Ellinckhuysen, directeur der Gene- rale Credietbank, Keizersgracht 442, leAm- sterdanij met de noorderzon vertrokken is. Na van een langdurige ziekte hersteld t zijn, ging hij zoogenaamd voor herstel van gezondheid een paar- dagen naar Gel derland, Hjj kwam echter niet terug en bleek in gezelschap van een vriendin do vlucht genomen te hebben, terwijl in zijn boeken verschillende onregelmatigheden ontdekt werden. Bij een 'nader onderzoek bleek, dat hij, door zich do opbrengst van vervroegde uitlotingen too to eigenen, een totaal bedrag van ongeveer £34.000 ver duisterd luul. De Bank was hierdoor een zware slag toegebracht; zij werd echter sedert dien gereconstrueerd cn een nieu we directeur werd benoemd. Als verdacht van verduistering, werd zijn opsporingen aanhouding verzocht door den officier van justitie, doch zonder resultaat. Thans ech ter heoft hij zichzelf bij do politie aan gemeld. meisje was do 'statige, blonde Fries bot toonbeeld der mannelijkheid, Bovendien stond hij overal, 'ook bij zijn recders, hoog aangescliroven wegens zijn degelijkheid en groote eerlijkheid. De zaligste wittebroods weken haddon zij te Blankeneso doorleefd, waar zij een huisje bezaten. En het. telkens herhaalde afscheid deed 'hun huwelijk eeuwig jong en nieuw blijven. Daarna kwam het ontzettende 1 Dit zenuw- doodendo wachten op een tijding, die nooit kwam. Dit uitzien naar don telegrambestel ler. Dit trolsch weerstaan van hot valsch naricrslui pende noodlot. Haar jongo moed was moeilijk te breken. Terwijl de bloedverwanten reeds in rouw gewaden waren, sierde zij zich nog, half wezenloos, met de kleurigste gewaden, dio hij zoo gaarne zag. Met gloeiende wangenj liep zij langs do Elbe, als con overzeeër, met dof goloetor der sirene, de rivier op voer. Toen las zij do tijding, dat de rcc- derij het schip als verloren verklaren liet. Men vond haar in diepe onmacht. De blau we oogen, die in de laatste weken hut speurende, helle gekregen hadden, zooals men dat bij jongo loodsvrouwen aantreft, bloven langen tijd gesloten. Zij gaf daarna, to vroeg aan con kind hot loven, cn het duurde lang, voor die oogen weer heli! er en vol door do kamer zweefden, die haar, kort geluk had gozien. Twee jaar hang was het loven haar een last geweest, maan.' do jeugd zegevierde, En weer kwam het geluk tot haar. IIoo schoon was het aanzoek van don ernsli- gen, verstandigyn man geweest. Loelijk, veej te klein en raager is doktor Larssen, iirawiirwOTmrngi

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 6