Knust en Wetenschap. menigte met gefluit en' gesis ontvangen, onder het geschreeuw van: „,A has la calotte'1!. lit Do „Vingtième Siècle" spreekt het be richt tegen, dat de genie-officieren, jdie met verlof waren, zouden teruggeroepen zijn en dat oen lichting is opgeroepen. Frankrijk. I i Augagneur, de Fransche minister van openbare werken, heeft Zondag op een feestmaal te Montplaisir een zeer merk waardige rede gehouden, waarin h\j ach tereenvolgens verschillende quaesties van den dag behandelde. Het staken, zoo verklaarde hij, is geens zins een recht, zooals dikwijls beweerd wordt. Een staking is meestal een onge luk, zoo iets als een oorlog, of een atmos- pherische ramp. Theoretisch beschouwd, kan nien niemand beletten het werk nedet te leggen, in de praktijk echter hebben, .volgens den minister, staatsbeambten het recht niet, hun werk neder te leggen. „Wanneer een openbare dienst stil staat, lijdt het gcheele publiek daaronder. De beambten genieten allerlei voorrechten, die do gewone arbeider mist en, de staat hooft dus het recht te eischen, dat de tucht bij den openbaron dienst niet onder mijnd wordt." Verder verklaarde hij, dat de regeéring met allo macht de sabotage zal tegengaan en eveneens de vossenjacht, en dat zij de individueel© vrijheid krachtig zal bescher men. Dat de minister onder de huidige omstandigheden ook het een en ander zou zeggen over Frank.rijks weermacht, ligt voor de hand. Al wint het pacifisme hoe langer hoe meer veld, zou het toch, volgens den minister, onverantwoordelijk voor een land zijn, om zijn verdediging te vcnvaarloozen, terwijl men in andere staten lot de tandon gewapend is. Van het leger kwam de minister na tuur lijk ook op het anti-militarisme, dat n Frankrijk ernstige bezorgdheid wekt. Ook dien kanker zou de regeering met alle kracht bestrijden, daar- zij, zoo zij in deze in gebreke bleef, een bewijs van haast misdad.g to noemen zwakheid zou geven Cambon, do Fransche ambassadeur te Berlijn, lijdt eenigszins aan koorts. Hij zal niet voor Woensdag of Donderdag naar Ber lijn vertrekken. Portugal. 1 Ten gevolge van de werkstaking ondet de sjouwerlieden in de haven van Lis sabon, „worden de aanlegplaatsen dooi de troepen bewaakt. De werkstaking breidt zich steeds uit. Reeds hebben botsingen plaats gehad en werd do aanstoker tot staking gearresteerd. Italië. 1 Do Italianen geraken in opgewonden toe stand door de uitbreiding der cholera en de houding, die de regeering daartegenover inneemt. Dit Cosenza wordt bericht, dat te Vcrti crttio zich een volksmenigte, onder den in druk %an valbche voorstellingen over de verspreiding van besmettelijke ziekten, aan ongeregeldheden schuldig gemaakt heeft. De prefect van Isola heeft zich met troe pen naar het tooneel van do wanordelijk heden begeven. Men zegt, dat drie peiso neu gedood zijn. i De bevolking heeft barrikaden opgewor pen. Het gerucht loopt, dat het raadhuis in brand is gestoken. liet begint dus haast te gelijken op een cholera-oproer. i BINNENLAND. en handel, te js-Gravcnhagc,op Vrijdag 1 September, van 101 uur. Rusland. 1 1 f 1 Do zeelieden to Odessa zijn in staking gegaan, ter verkrijging van hooger loon en betere behandeling, zoodat hot verkeer in die haven ernstige belemmering onder vindt. li I f I I M a r o k k o. Uit Las Palmas kwam gisteren het be richt, dat heden 500 poldaten aan boord van een transportschip zouden vertrekken om Santa Cruz (zuidelijk van Agadir in Marokko) te bezetten. A b e s s y n i Lidji Jeassoe, de Abessynische troon* opvolger, die wegens de ziekte van Ras Menehk, liet bewind over het rijk zou voeren, schijnt tot de overtuiging te zijn gekomen, dat hij n< g de noodige bekwaam heid mist om zelfstandig te rogeeren. Hij heeft althans Zaterdag in den ministerraad verklaard, dat hij zich nog te jong acht om den last der regeering te torsen en dat luj, zoolang Alenelik leeft, de vera.nl wootdehjkhcid aan den Staatsraad wenscht over te laten. A m e r i k a. President Taft heeft to Seamilton (Mas sachusetts) een redevoering in do republi keinsche club aldaar gehouden. Taft er kende den algemeenen eisch van het land om verlaging der invoerrechten, in zooverre deze met do handhaving der beschermende maatregelen, waardoor do inlamlselie in dustrie levensvatbaarheid verkrijgt, in over eenstemming te brengen is. Wanneer het tariefdepartement zijn December-rappoit over wol en katoen zal publiceercn, zal Taft .zelf aan liet Congres oen herziening der beide tarieven aanbevelen. Tan het hof. De trein, waarmede op 31 dezer de genoo- digden van II, AI. de Koningin naar 't Loo reizen, vertrekt ten 4.29 n.m. van Den Haag en komt ten 6.54 n.m. te Apeldoorn aan; de terugreis geschiedt per extratrcin vertrek van 't LooPaleis ten 10 uur n.m., aankomst te Den Hang ten 12.17 n.m. H. M. de Koningin-Moeder vertrekt 30 dezer ten 9.05 v.m. van Baam-H. S. Ar. naar 't Loo, aankomst te Apeldoorn ten 10 uur v.m.de terugreis is bepaald op 2 Sep tember a.s.; vertrek van Apeldoorn ten 3.39 n.m., aankomst te Banrn-ïI. S.M. ten half vijf n.m. De Koningin bij de legeriuanoeuvres. Aan liet bericht, dat II. M. de Koningin In verband met Ilare aanwezigheid bij de as. groote manoeuvres een villa heeft gehumd, te Kerk-Avezauth, voegt de „N. Crt.1' het volgende, ter piastre waargenomen, toe Van 19 tot 27 September, het tijdsver loop waarin de manoeuvres gehouden worden, z,al de villa door II. AL de Koningin, l. K. II. Prins Hendrik en Prinses Juliana betrokken worden. Het is een fraai, in rooden baksteen opge trokken huis, waaraan de groene, donkerrood omrande blinden en de klimopplanten langs veranda en serie een frisch en kleurig aspect verkenen. En zooals het daar ligt, te mid den van berken en kastanjes, omringd door een grooten, goedv er zorgden tuin, maakt het wel den indruk van een intiem lustverblijf, de tijdelijke promotie tot koninklijke wo ning wel waard. Langs den stoomtiamweg TielCu lom- borg, die kronkelend door liet echt-Betuvvsche landschap loo^ aan beide zijden begrensd door weelderige boomgaaiden, waarin de vruchten zich, als zooveel Tantaluskwellin gen, blozende toonen aan den dorstigen wan delaar, ligt daar de villa een vijftal kilome ter» verwijderd van Tiel nabij het punt waar gedurende de manoeuvres do-beslissing vallen moet. Het is een ruim gebouw, twee verdiepin gen hoog, en een zolder. Gelijkvloers bevm- den zich een vijftal groote vertrekken, die voor het Koninklijk gezin zullen worden in gericht. Twee kleinere vertrekken, eveneens gelijkvloers, zullen als slaap- en badkamer voor Prinses Juliana dienst doen. Het kleine gevolg, dat II. AI. vergezellen zal, logeert gedeeltelijk in de z.es kamers die de boven verdieping vormen en gedeeltelijk in het hotel Cobelijns te Tiel. Van den tuin wordt een groot stuk achter het huis afgesloten om als wandel- en speelplaats te dienen voor de kleine prinses; de groote, mulle zandhoop, die bijna noodzakelijk tot de stoïfeoring van iedere kinderspeelplaats behoort, zal ook in dit gedeelte van den tuin niet ontbreken, II. M. heeft te kennen gegeven, dat zij Haar aanwezigheid te Keik-Avezaath een voudig en ongdwongen vvenscht te zien op gevat, opdat geen overdreven feestvertoon de Landelijke charme van liet plaatsje ver store. Slechts de nationale vlag, die in den tuin vóór de villa geplant zal Worden is er om getuigenis af te leggen van de tijdelijke bestemming der villa. Twee auto's, die do Koninklijke Familie tot Haar gerief meevoert, zullen in de koets huizen van de hoeren lleuff Cellendonk ge stald worden, terwijl vier rijpaarden, die in keurige, naar Engelsch model ingerichte stal len der zelfde hoeren ver-org zullen worden, doen vermoeden dat H. Ar. te paard de ma noeuvres volgen zal. De villa werd vroeger bewoond door me vrouw de wed. Sillevis en stond reeds eenige maanden leeg. Bij het zoeken naar een ge schikte plek en een geschikt verblijf voor II. AI. de Koningin was ze, uit eenige an dere villa's en vóór de kom van het dorp ge legen, direct als de meest gunstige opge vallen. Aan de zijde van den weg sluit een ijzeren hek in dezelfde groene en roode tinten het gedeelte tuin vóór de villa af. Een honderd tal meters in de richting van Tiel, bij een .-torke kromming van den weg, staat het al oude kerkje van Avezaath, geel en verweerd, omringd van een laag muurtje, onder de hootre kastanje- en beiikeboomen. Naast de villa, en daarvan door een afrn<5- toiing gescheiden, strekken zich verder de Ixv.ittingen uit van de heercn ITeuff Cellon- donk, de stallen voor de luxe paarden en de gebouwen voor hun modern ingericht boeren bedrijf, terwijl nnn de andere zijde van den weg het buiten van genoemde hoeren, bijuu verscholen achter hoogo, lommerrijke boo- inoii, nog even zijn dak on kleine "torenspita boven de kruinen vertoont. Consulaire dienst. Bij Kon. besluit is aan den heer R. E. Batten, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend uit zijn betrekking van vice-consul der Nederlanden te Guernsey. Do heer Batten voornoemd" "is bij Kon. besluit benoemd tot ridder in <le orde van Oranje-Nassau. Do waarneming van het vice-consulaat is opgedragen aan den heor C. F, A.van der Sluys, aan wierv in het Nedorlandsch geschreven kan worden. Do minister van bnitenlandsche zaken brengt in de „Stct." ter algomoeno kennis, dat de "hoer F. Gorth van Wijk, vice consul der Nederlanden te St. Petersburg, voor belanghebbenden bij den handel op zijn ressort te spreken zal zijn in een der lokalen vim de afdeeling handel van het departement tan landbouw, nijverheid. Onze Marine. Bljjkeois bij het departement van marine ontvangen bericht zijn Hr. Als. torpedo- bootjagers „Wolf" en „Fret", onder bevel van den luitenant ter zo© 1ste klasse A. J. Breda Kleynenberg, 26 dezer te Ma laga aangekomen. („Stct.") Audiënties. Do gewone audiëntie van den Aünistor van Financiën zal Donderdag 31 "dezer, die van de Alinisteis van Marine en van Koloniën zullen Vrijdag 1 Sept. 'niet wor den verleend. Gouden jubilee. De heer S. I. Jacobson, referendaris, chef van het Bureau Gevangeniswezen aan het Departement van Justitie, zal a.s. Zon dag, 3 September, vijftig jaar in 's Rijks dienst werkzaam, zijn geweest. PrOT. Statenverkiezingen. Gisteren zijn te Rotterdam officieel oandi- daat, gesteld voor de verkiezing van een lid van de Provinciale Staten in district I: de heeren mr. A. de Jong (a.-r.), J. J. Pelt (v.-d.) en H. Spiekman (s.-d.). De verkiezing in Amsterdam IV. Zaterdagmiddag had, naar1 do „N. Rott. Ct." meldt, een conferentie plaats van leden van het centraal-comité van Voor uitgang met leden van Vooruitgang IV, en, naar het blad vernam, was men in dien kring van meening, dat er, na de uitspraak van Gedeputeerde Staten, voor de vereeniging Vooruitgang IV alle aanleiding beslaat, om bij de nieuwe ver kiezing, welke aanstaande is, tegenover den sociaal-democraat Kleerekoper geen candidaat te stellen, hoe bedenkelijk en betreurenswaard deze uitslag voelt- district IV ook moge zijn. Alen betreurde hot, dat aan geen der leden van het centraal comité, noch aren een der leden van het bestuur in district IV, door den heer Polak medodeeling van de beschikking van Gedeputeerde Staten was gedaan, zoodat zij deze, evenals ieder nder, eerst uit de bladen, van jl* Woens dags hebben moeten vernemen. De ia de couranten volschonen ,;bericlitou en be schouwingen zijn dus -ook aldus de zegsman van het blad uitsluitend van den heer Polak afkomstig, of althans bui ten medeweten van egnig bestuurslid van Vooruitgang publiek gemaakt, en de ver onderstelling 1 van „liet Volk", dat hier van een „gekonkel" tusschen Vooruitgang en den heer Polak Sprake zou'zijn, mist allen grond. Wij kunnen hieraan, toevliegen, dat er in do bovenbedoelde conferentie geön be paalde uitspraak is gedaan over het al of niet stellen van een candidaat tegen over den heer Kleerekoper. Onwettig toegelaten Raadslid 1 Alen schrijft uit Alblasserdam aan het „Volk": „Bij de laatst gehouden periodieke -verkie zing voor den gemeenteraad van Alblasser dam, kwamen in herstemming A. Blom, A. J. 't Hoen, J. Hardam, B. v. Eesteren, Joh. Jonker, Hk. Jonker, Juc. Jonker en Z. Tuij- tel. Van deze 8 personen kregen de meeste stemmen Joh. Jonker, Elk. Jonker, Jac. Jon ker en Z. Tuijtel. Daar nu Joh. Jonker en Hk. Jonker broers zijn en Joh. Jonker de oudste in jaren is, neemt dc laatstgenoem de zitting. Zoo bleef er één plaats open, maar nu besloot de Raad voor deze open gekomen pLaats met 4 tegen 2 stemmen den heer v. Eesteren te» te laten als raadslid, op grond dat hij van de afgevallen 4- perso nen de meeste stemmen behaalde. Het staat echter volstrekt vast, dat de Raad met dit besluit zijn bevoegdheid te bui ten ging. De Raag mag alleen personen toe laten als Raadslid op behoorlijke geloofs brieven en tot deze geloofsbrieven behoort een afschrift van het door het stembureau opgemaakte proces-verbaal der stemming, waaruit blijkt wie gekozen'zijn. Het stem bureau nu heeft den heer v. Eesteren niet verkozen verklaarddoze is dus niet in het bezit van zijn geloofsbrief en kan derhalve niet als raadslid worden toegelaten. Aangezien elk Raadslid het recht heeft te gen zulk een beslissing van den Raad een bezwaarschrift bij Gedeputeerde Staten in te dienen, valt te verwachten, dat een der beide leden die tegen het besluit stemden, van dt-zë hunne bevoegdheid gebruik zal maken." 81 Augustus. De parade in do Maliebaan te 's-Graven- hago zal op 31 Augustus worden gecom mandeerd door den commandant van het 2e regiment Veldartillerie, kolonel Bosboom, en geïnspecteerd door den waarn. gouver neur der residentie, generaal Noeteson. De Ned.Bond van' Horlogemakers, verga derd op 28 Augustus te Amsterdam, gehoord de besprekingen over het Tarief-ontwerp ten opzichte der horlogerie-branche, van oor deel, datj cle horlogemaker-werkman in het bijzonder materieoio schade zal ondervin den, besluit een adres te richten tot leden van de Staten-Genoraal met verzoek liet recht van 5 te willen handhaven ten op zichte der fournituren, en gereedschappen geheel vrij te laten. Dir. bel., Invoerr, en Ace. Bij Kon. besluit van 3 Augustus zijn, in gevolge de Burgerlijke Pensioenwet, art. 4 der bij de wet van 6 Juni 1900 (StbJ. no. 1C3) gewijzigde wet van 28 Juni 1898 (Stbl. no. 152) en het Kon. besluit van 27 September 1897 no. 16, de navolgende pen sioenen verleend, ala aan J. Imcken, kommies 1ste klasse bij 's Rijks bekistingen, f 740 G. L. van Waehem, verificateur bij 's Rijks belastingen, 1480. Financieel nieuws. De minister van financiën maakt bekend S dat op 26 Aug. bij de betaalmeester ia kas was. t f 2,514,061.091/2 dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. 4Ibis van haar octrooi, aan 'e lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage vanf 196,714.951/2 c. dat op den genoemden datum geen schatkist papier in omloop was. (sStct.") VLAARDINGEN, 29 Aug. Door dc gymnastiekvereeniging „Hollandia" ulhiei zijn aan cle vereeniging „Flardinga" alhiei twee zilveren medailles geschonken: ééi. voor den hindorniswedloop en één voor eei drieknmp, be'•taande uit polsstok vërspringen, 100 nieter hurdloopen en balwerpen, welke wedstrijden den 31 Augustus a.s, zullen plaats hebben. STADSNIEUWS. 81 Augustas. Donderdag 31 Augustus a.s., den ver jaardag van II. M. de Koningin, zullen de Bureaux ten Raadhuize gesloten zijn en het Bureau van den' Burgerlijken Stand (Schoolstraat no. 12) zal slechts geopend zijn van 8*/z—9 uur des voormiddags; de kantoren der Gemeente-Gasfabriek en Drinkwaterleiding zullen gesloten zijn na 12 uur; ten 1 uur 's middags zullen de bruggen en sluizen voor het scheepvaartverkeer wok den gesloten en de pont in de Buitenhaven worden stilgelegd; te rekenen van 10 uur des voormiddags zal in de Westerhaven het scheepvaartver keer zijn gestremd; de Zwemschool zal den geheelen dag zijn gesloten. Bij het te Rotterdam gehouden exa men teekenen AI. O., akte AD), is o. m geslaagd de heer L. Heijmans, van hier. Tegen da nlenwe tarlefwet, In ren gisteren te Amsterdam gehouden vergadering van den Bond van Horlogema kers zijn dc volgende moties aangenomen De Verg. v. Horlogemakers te Amster dam, 28 Augustus gehouden, na gehoorde discussie van oordeel, dat de voorgestelde verhooging der invoerrechten een groot na deel zal opleveren voor den Itandcl in uur werken, besluit het bestuur van den Ned. B. v. II. op te dragen, zich te wenden tot de Stntrn-Genernal, met het verzoek het ont werp, voor zoover hot betreft do uurwerken, nie| aan te nemen. Do „Stct." no. 202 bevat de statuten der 'tiaamlooze vermoolschappen N. V. „De Onderlinge Meelfabriek", te Amsterdam. Doel: het oprichten en ex- ploiteerea van een of meer meelfabrieken en het verrichten, van. alle daarmede in verband staande industrieeie en handels- operatién. Duur: tot 31 December 1911. Kapitaal: f1,000,000, verdeeld in 1000 aandeelen van f 1000, waarvan 300 ge plaatst, waarop 10 pet. gestoit. Het be stuur dor vennootschap is opgedragen aan 1 of meer directeuren, onder toezicht van ten minste 3 commissarissen. Voor de eerste maal zijn benoemd tot directeur, de heer H. A. Bakels, koopman; tot commis sarissen de heeren F. C. Stable, A. Ch. Homoet, C. P- Kaiser, G. Pool on J. F. H. Wilmink, allen broodfabrikant, te Am stordam. „Mij tot exploitatie van het zeilschip „Olifant"", te Schiedam. Doel: het cx- ploiteeren van oen zeilschip, hetzij in eigen gebruik, hetzij in verbuur als anderszins. Duur tot 31 December 1958. Kapitaal f5600, verdeeld in 5 aandeelen, elk van f 1000, welke alle zijn geplaatst. Voor de eerste maal directeuren do heeren T. C. Alelcheis en J. T. J. Alelchers. „Alaatschappij tot exploitatie van het zeischip „Schiedam" te Schiedam. Doel het exploi toeren van een zeilschip, hetzij in eigen gebruik, hetzij in verhuur als anderszins. Duur tot 31 Dec. 1968. Kapi taal 12500, verdeeld in 5 aandeelen, elk van f500, welke alle zijn geplaatst. Vooi do eerste maal directeuren do heeren T, C. Alelchers en J. T. J. Alelchers. 8--10 uur, in het Gymnastieklokaal achter het tegenwoordige Gymnasium. Gedurendo de zomermaanden in het societcitslokaal „Do Afnns", aan het Westarhoofd. liet eerste op treden geschiedde op 10 Alei 1867, ten voor dode van de nagelaten betrekkingen van do bemanning der verongelukte sloep „Do Wis selvalligheid", in het gebouw „Musis Sacrum". Den 12on September 1868 werd de heer Af. L. Ilonnerlage Grete lid van het bestuur en 24 September 1876 Voorzitter. Til het tijdsveiloop van 45 jaar heeft „Or pheus" 15 maal deelgenomen aan een wed strijd en is evenzöoveel malen bekroond, nl. met één vijfde, één vierde, één derde, zea tweede, vier eerste en twee eere-prijzen. Vijfmaal is het lustrum herdacht met feest- coneerten of wedstrijden. Thans zijn blijkbaar de omstandigheden niet van dien aard, dat aan een feestelijke herdenking kan worden gedacht. S. AI. Orpheus" telt thans meer leden dan ooit te voren. Wij vertrouwen daarom, dat het zooveel levenskracht no; hebbe om in gunstiger tijden het halve-eeuwfeest met des te mooter luister te kunnen vieren. S. M. Orphens 1866—1911. Heden, den 29en Augustus, is het 45 jaar geleden dat„Orphens" word opgericht. Van de oprichters zijn. thans nog in leven do heeren Al, L, Ilonnerlage Grote, K. J. van Erpecuïn (VHago), J. Rovers (Delft) en K. AI. Smith (Breda). Op de ergade- ririg van 8 September 1866, werden als be stuursleden benoemd de heeren J. A. Ver kerk, voorzitter, C- J. Smith, secretaris, en A. de Vlotter, penningmeester (allen over leden). Tot directeur de heer W. Kiihno, or ganist alhier. Uit de kroniek van „Orpheus", dat was de oorspronkelijke naam, blijkt, dat des win ters werd gcreptcerd op Zaterdagavond van Oranje-Yereeniglng. Het bestuur der Oranje-Vereeniging her innert er aan dat het heden de laatste dag ia waarop men zich nog bij de heeren Papen- huizen en Jurgens als lid kan opgeven, dit maal zonder inschrijfgeld, dus tegen een minimum contributie van 0.50, waarvoor men met vier personen (vrouw en twee kin deren beneden 16 jaar) vrij toegang heeft tot het feestteiroin van S. V. V. Niet-ledcn moe ten, om toegang te krijgen, 0,25 per per soon betalen, ook voor kinderen. Te Spezzia is gisteren aangekomen do zeesleepboot Gelre, kapt. B. Verschoor, van Schiedam, met een drijvende kraan. De boot heeft een voorspoedige reis gehad en be reikte zijn bestemmingsplaats 30 dagen na vertrek van hier. Alles wel aan boord. Vanmorgen heeft zich, naar aanleiding van het courantenbericht omtrent het vinden van een kinderlijkje, aangemeld dc 20-jurigo dienstbode AL G. B., die heeft bekend dat het kindje van haar was en dat zij liet had geworpen in de sloot waarin het gevonden ia. Gisteravond is de vrouw van een kaste lein aan de Hoofdstraat door iemand met eenig voorwerp op het hoofd geslagen on daardoor verwond.' Zij deed daarvan aangifte bij de politie, die een onderzoek instelt. Gisteravond zou Pu J. B., in de zwem inrichting afspringen van het schoidings- liek tusschen het diepe en ondiepe ge deelte. Hij gleed daarbij uit, viel op do houten punten liep Jaarbij een bloe dende wond aan het been op. Na voor- loopig verbonden te zijn, is de knaapj naar huis gebracht. Het springen van- en hot klimmen over het hek is''streng verboden, maar toch moeten de- zwemmeesters telkens wecrclo jongens verbieden, terwijl er al eenige do zweminrichting daarvoor zijn uitgejaagd. Zweminrichting. De temperatuur van het water was ho- denmoigen 68 en hedenmiddag 72 graden. Yolks badhuis. In de week van 2026 Aug. werden ge nomen 309 baden. AGENDA. Heden an volgende avonden. Casino, 8 uur. Special itei ten-V oorstel 1 ing. Heden «n volgende dogen Tivoii Schouw burg, 8 uur, Rotterdam wereldstad. (Dat kan jo begrijpen). Satyrieko revue in 7 bedrijven. Eiken avond Circus, 8 uur. Ned. Tooneel to Gent. De Graaf van Luxemburg. 29 Aug. Rotterd. Diergaarde, S uur. Con cert. Kon. Scherpschuttersvercen. Bart Verballen. 29 en 30 Aug. Groote Schouwburg, 8 uur. Rotterd. Tooneelgez. Het milliocn, 30 Doelen, 8J uur. Slotrepotitie Alan- nenkoor. 1 Sept. Rotterd. Diergaarde, 71 uur. Avondfeest met concert van de Kon. Sehet'pschuttersvercen 3 Rotterd. Diergaarde, 21 uur. Ma tinee. 4e Regt. Infanterie. Dc Gioconda. In verband met den roof der Gioconda publiceert de „Temps" een interessant do cument, het contract, dat de bekende photo- graphen-firma Braun Co., te Parijs, is aangegaan met den. staat over de photogra- phische reproductie- van schilderijen uit het Louvre, Deze publicatie is daarom van. be lang, omdat beweerd wordt, dat do bijzon dere rechten van (leiv.piiologra.af de dief stal in de hand gewerkt hadden, daar Braun's assistenten do schilderij van don muur lieten nemen en in 't atelier (dat in 't Louvre is) lieten dragon. Het contract nu machtigt niemand tot iets dergelijks;. Do firma Braun komt natuurlijk op togen de bewering, als zouden zijn bedienden zich bijzondere vrijheden hebben voroor- loofd. Maar dat hot contract herhaaldelijk Overreden is, staat vast, In 1883 werd nttttlhlrtimra fetBS) late klaas», kuipbaden 31 regen 29 2d» klasse, kuipbaden 30 regen t 196 school 5 ets. kinder 23

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2