v STADSNÏKÜWST™ Kerfc m School. Sport. Luchtvaart. V 2Ün- M 1 i RoodWit 11 11 0 22 's-Gr. C. C. 12 7 3 18 Hilversum 12 5 7 10 V. V. V. 11 5 6 10 Volharding 12 5 7 10 A. C, C. 12 3 9 6 Hermes 12 3 9 C kwam luide begroetingen stegen, op stond voor hot eerste perron de salon- wagen van den rNcd. Centr. Spw. al ge reed, en de burgemeester, van Apeldoorn, tor, W. Roosmale Nepveu, bevond zich ter ontvangst in de vestibule. Benige oogenblikken toefden de vorstelijke per sonen met wederzijdsch gevolg in de eer- sto-klas wachtkamer. Daarna namen de Koningin en de Prins op hot perron har telijk afscheid, waarna de trein, spoedig vertrok. Te 4 uur 36 is H, 51. de Koningin- Moeder aan het station Baarn aangeko men en naar het paleis Soestdijk gereden. II. 51. de Koningin heeft van II. 51. de Koningüi-5foeder als verjaargeschenk een fraaie antieke eikenhouten kast ge kregen, henevens een insluithaard met toebehooren. Z. K, H. de Prins keert morgenochtend van 's-Gravenhage naar het Loo terug. President Taft en Koningin Wilkelmlaa. President Taft heeft aan H. 51. de Ko ningin op 31 Augustus het volgende te legram gezonden: Op den verjaardag van Uwer Majos teite geboortedag hied ik Uwe 5Iajesteit de verzekering van mijn. hoogachting met mijn goede wenschen aan. ik hoop, dat het land van Uwe .Majesteit, hij voort during vrede en welvaart deelachtig moge Corps diplomatique. Volgens een telegram aan. de Temps" nit Boekarest, is llitilineu, legatieraad van Roemenië te Parijs, tot gezant in den Haag benoemd. Consulaire dienst, Bij Kon. besluit van 26 Augustus is de heer J. Oriol y Salas erkend en toe gelaten als vice-consul van de Republiek Cuba, te Rotterdam. Onze Marine. Blijkens by het departement van ma rine ontvangen bericht zijn Hr. 5Js. tor- pedobootjagers „Wolf" en „Fret", onder bevel van den luitenant ter zee 1ste klasse A. J. Breda Kleynenbeig, gisteren van xMalaga vertrokken. Het ligt in het voornomen van den commandant in stede van Tunis Malta aan te doen. i Een ongeluk op Hr. 51» „Hertog Hendrik"' Blijkens een van den commandant der zeemacht te Batavia ontvangen telegram heeft aan boord van Hr. Ms. Hertog Hcn- diik tijdens de schietoefeningen een ern stig ongeluk plaats gehad, waarbij drie manschappen aan hun wonden zijn over leden en vijf zwaar, doch niet onmiddel lijk levensgevaarlijk verwonden en zeven licht gewonden weiden bekomen. De familieleden der betrokkenen zijn onmiddellijk vanwege het Departement van 5Iarine hier te lande ingelicht. Itaad van State. Openbare vergadering van den Raad van State, al'deeling voor de geschillen van bestuur, op Vrijdag 8 September 1911. des voonniddags te 11 uur. De Indische begrootiog De Indische begrooting voor 1912 is van den Raad van State terugontvangen. Handel met Bulgarije. In aansluiting aan het bericht voorko mende in de Stct, no. 200, brengt de minister van buitenhuidsche zaken in de Stct. no. "206 ter algemeenc kennis, dal de heer W. B. Bngelbrecht voor belang hebbenden bij den handel op Bulgarye eveneens te spreken zul zijn: te Haailem op 7 dezer, van 1012 urn des voonniddags, ten studhuize aldaar, te Almelo op 15 dezer, van 1012 uui des voonniddags en van 2—1 uur dos na middags, ten st. idhutze der gemeente stad Almelo. J)o Holl Gemeente te Roubalx. Een bijz. berichtgever meldt aan dt „Ned." Daartoe in staat gesteld door een vor stelijke gift van de Nederlandse he commis sie voor de internationale tentoonstelling voor X. Frankrijk te ltoubaix, mocht dt Hollandse he gemeente aldaar niet alleen op meer feestelijke wijze dan gewoonlijk den verjaardag v.ui H, 51. de Koningin medevieien, maar was het haar d aard ooi vooral mogelijk, aan de bohoeftigen onder baar leden een buitengewone en nulde handreiking te doen, in do dure tijden die we beleven. Deze schonoe daad dot genoemde commissie, waartoe de hoeren mr. Blik, K. II. van Bennekom en K. F. Katz bet initin ttiof namen, zal zeker met licht worden vergeten door onze landge- nooten hier te ltoubaix. De feestviering had plaats in het eenvoudig versierde kerkgebouw -en slaagde uitnemend. Een neutraal vakverbond. Omtrent de stichting van een neutraal vakveihond door 51ercuiius, wordt bericht, dat het voornemen bestaat om op 1 0c tober a.s. te Utrecht een bijeenkomst te beleggen van vertegenwoordigers der met dit plan sympathiseerende organisaties, ten einde nadere plannen enz. uit te werken. Bond van yemeente-polltlekeambten. De Bond van Gemeentepolitiebeainbton. zal zijn algemeenc- vergadering houden op 20 en 21 dezer te Kampen en te Zwolle. O. a. komt aan de orde statutenwijzi ging. 1 Rationale Yereeniglng voor Vrouwenarbeid. Ondanks de beschikking van den minis ter van justitie waarbij de meerderheid van liet bestuur, bestaande uit de dames nu1. Bakker, van Bose, Boddaert Schuur- beque Boeije, IIoltLus en 51ethorst, werd gehandhaafd, heeft de presidente, mejuf frouw 51. van Dijk, geweigerd haar als zoodanig te erkennen. In een dientengevolge door de vice-pre- sidente, mevrouw Bakker-van Bosse uit geschreven bcstuursveigadering is beslo ten alle maatregelen te nemen, die kun nen leiden tot een zoo spoedig moge lijk her-stel van den wettigen gang van zaken. OnvrUvrilHffe »t*kiug Het comité van den InternationalenBond tot bestrijding der werkloosheid, te Gent vergaderd, heeft besloten aan de nationale secties do zorg over te laten voor de vei tegen woordiging van werkgevers en ar beiders in hot comité, zoodanig dat allo belanghebbenden vertegenwoordigd zijn. Internationaal Institntnut Toor de Statistiek, Hedenmorgen te 10 uur is de plechtige openingszitting aangevangen van de Kille zitting van bovengenoemd instituut inde Ridder-zaal te 's-Gravenhage. Z. K. II. Prins Hendrik, eerevoorzitter, heette de deelnemer-s en verdere aanwe zigen in deze zitting welkom, en bood zijn beste wenschen aan voor den weten» schappelijken arbeid, die staat aan te vangen. Herinnerende aan de eerste zitting van dit instituut te 's-Gravenhago in 1806, wijst spr. op de vooruitgang dezer wetenschap, wier gebied een voortdurend groot-er aantal ta londerwerpen omvat, wordt onderzocht en licht werpt op de internationale eigen aardigheden en verhoudingen, de knechten en behoeften der volkeren ontsluiert en ons een stevigen grondslag vormt voor de ontwikkeling en den voor-uitgang. 5Iet den wensch, dat de werkzaamheden met het grootste succes bekroond mogen worden, verklaart Z. K, H, de 13e zitting van het Internationaal Instrtuut voor de Statistiek geopend. Minister Heemskerk, daarna het woord voerende, zegt, dat het hein een groot genoegen is deze uitgelezen vergadering namens de Regeering welkom te mogen boeten. Z. Exc. jjetuigt van bfiar erkentelijkheid voor het gevolg geven aan de uitnoodiging om deze vergadering in den Haag te doen plaats hebben, te meer nu, als gevolg van de verkiezing van een Hoilandschen secretaris-generaal, de zetel van het In stituut naar® Nederland is overgeplaatst Woest er van overtuigd, besluit spr. zijn rede, dat llr. Als. Rogeeiing inet do levendigste belangstelling uw werk zaamheden zal volgen en ze zooveel mo gelijk zal trachten te vergemakkelijken, op dat zij met een volledig succes zal mogen w orden bekroond. Als derde spreker voex-t hot woord de voorzitter van het congres, de heer Luigi Bodio, lid van den Raad vim Staten en Senator van Italië, voorzitter van den Italiaanschen „Conseil Superieur do Sta- tistujue". Deze vangt nan met dank te betuigen aan de Xederlnndsehe Regeeriiig voor do uit noodiging om in het bekoorlijk 's-Grm ca llage de XIlie zitting van hel Instituut te houdenaan Z. K, ÏI. Prins Hendrik, die deze zitting met zijn tegenwoordigheid heeft willen vereeren aan Minister Heemskerk, die liet welkom toeriep aan de deelnemers en door zijn elegante rede getoond heeft, welke waar de men in Holland wan de diensten van de -tatistiek toekent. Dan wijdt spr. een woord van wanne hulde, getuigende van groote waardoering v00! de kermis en den arbeid van den ont- da].< n vice-voorzit ter, den heer Levasseur, die zoowel door den arbeid in zijn drie leerstoe len aan het conservatorium voor kun»t en bedrijven, in liet College de France en aan de Yiijo school \(x»r polbioke wetenschap pen, als in /ijl tahijke geschriften zoo ont zaglijk veel heeft verricht. Voorts herinnen spr. aan de aan het In- Uituui ontvallen leden Ignatius, Leemans, Ockh.otsohin.sky, Pietson en Trutzer en vele mdenen. Vers eigens geeft spr. een koit beknopt owizicht san wat sedeit het congres te Pa rijs in 1909 belangrijks op het gebied van het instituut is geschied om ten slotte met enkele woorden te wijzen op de taak die der vergadering te verlichten heeft. Ook richt hij nog een woord van hulde aan den nit t ter vergad. aanwezigen Leon Bour- gois, die een der geniehtig-te rollen heeft gespeeld deen zijn welsprekend woord dat hij sooi de Vredesconferentie beeft doen hooren. -\.<» de re-idetilif-btud 's-Gravenhage, al dus eindigt --pr., is de eer te beurt gevallen do zetel !e zijn van het vredescongres en de geschiedenis van het heldhaftige en kalme, volhardende en edelmoedige volk bewijst dat deze eer welverdiend is. Prof. Verrijn Stuart, als laatste spr. bij deze plechtige opening het woord voerende, uitte namens het organisatie-comité de dank baarheid en voldoening over de aanvaarding der uitnoodiging, door spr. namens de Neder- lamlsche Regeering tot het Instituut ge richt om de 13e 2-jaarIijkBchè zitting in. 's-Gravenhage tc houden. Hij spreekt zijn er kentelijkheid uit aan allen die hem ver gemakkelijkten een ontvangst der hooge we- teuschapelijke beteekenis van het Instituut waardig. En spr. eindigt aldus: Opdat bijeenkomsten als de onze nuttig zijn, niet s'echts voor de ontwikkeling der wetenschap, maar tevens voor het ideaal doel, de bandon nauwor te snoeren van een werke lijke solidariteit, waarvan de natitën meer en meer bewust worden, moet aan den strengen arbeid de gelegenheid verbonden worden tot meer intieme gespiekken. liet organisatie comité heeft er naar gestreefd het mogelijke te doen om deze zitting van het instituut ook in dit opzicht te doen slagen. En aangezien tot onze groote voldoening een zoo gToot aantal dames de leden van het Instituut heeft willen vergezellen en aan onze zitting een bekoring bijzetten, die, zonder haar medewerking te zeer zou hebben ontbro ken aan een bijeenkomst van mannen aan de studie der cijfera overgegeven, hebben e enige Hollandsclie dames zich tot een comité ge vormd om het verblijf der vreemde dames te veraangenamen door hun eenige staaltjes te toonen van de schoonheden van natuur en kunst van ons land. Het Dames-leesmuseum op liet Lange Voorhout biedt, evenals de Nieuwe of Litteraire Sociëteit, op het Plein, een rustig hoekje aan onze gasten, waar zij ouder anderen de Duitsche, Engelsche en Fransche bladen zullen kunnen vindon. Laat mij eindigen met u nogmaals een har telijk welkom toe te Toepen en den wensch uit te spreken dat de 13e zitting van het Instituut rijke vruchcn moge dragen voor de wetenschap die ons vereenigt. V LA A R DIX GEN, 4 Sept. In den middag van Zaterdag, op welken dag mej. Drop van der Hoeven haar lOOen verjaardag mocht herdenken, zooals we reeds in ons blad mededeelden kwamen Burge meester en Wethouders haar persoonlijk van hun helangstelli'ng in dit heuglijk feest blijk geven. De belangstelling van de zrjde van het publiek, die de versiering in oogenschouw- kwamen nemen, was den geheelen dag bi zonder groot, doch des avonds, toen de muziekvereeniging „Sursum Corda" haar een serenade bracht, zoo overweldigend, dat de mensehen als gepakten haring in de Prins Hendrikstraat standen. Des middags was de drukte haar schijn baar te machtig geworden en moest zij zich voor eenigen tijd ter ruste begeven, doch 's avonds bij de serenade was zij wederom present. Meermalen sprak zij er haar groote verwondering over uit, dat men haar arme weduwe - zulk een groote lielangstelling had betoond. Vf,AAI'!DINGEN, 4 Sept. Voor toelatfng op do Burgeravondschool hebben zich slechts 15 leerlingen aangemeld. Zaterdag' j.l. werd door den Burgemeester, op verzoek van de Maatschappij tot redding van drenkelingen can J. H. van Schijnde! en IV. F. Schoei een diploma dier maat schappij uitgereikt met een gratificatie vooi elk van 15.75, voor het redden indertijd van den O-jarigen Cl. van Xoort uit de 5Ves terhaven. Aan den Raad dezer gemeente is door mevr. 51. C. BoerSonnoveld een adres gezonden, met hot verzoek, niet in te gaan op het voorstel van B. en W., om" haar, wegens het aangaan van oen huwelijk, eervol ontslag als onderwijzeres to ver- leenen. De afdeeling Schiedam van den Bond van NederLandscho Onderwijzers zond een ad haes ie-adres. De raad der gemeente Sneek heeft in zijn zitting van gisteravond met alge meenc stemmen instemming betuigd met het adres vau de gemeente Schiedam aan de Tweede Kamer, inzake bijdragen inde kosten van de H. B. school door gemeen ten, waaruit teerlingen deze H. B, S. be zoeken. Wed Hn ht De postduiveuvereeniging „De Ade laar-" alhier-, hield Zondag 3 September j.l, een wedvlucht vanuit Oldenzaal, af stand |80 K.M. De prijzen werden behaald rds volgt: 1. J. Vrijland, 9—40—14; 2. A. Lens- veLd, 9-40-37; 3. P. II. d - Does, 9— 4126; 4. A. Lensvold, 944—52; H, v. Wieringen Jr., 9—46—38; 6. J. Vrij land, 9—46—53; 7. H. v, Wieringen Jr., 94741; 9. H. Rouman, 948—20; 10. P. II. de Does, 9—51—6; 11. J. P. Hui,hoven, 9—54—3; 12. J. Vrijland, Gistermiddag te ij uur ongeveer is aan de jiolitiewaeht aan de Hoofdstraat voorloo- pig verbonden de S-jnrigc 1'. H. van Kam pen, die aan het Hoofdplein van een lan taarnpaal, waarin het geklommen was, ge vallen was. Vermoedelijk had hij daarbij het neusbeen gebreken. Bij de politie is gisteren aangifte gedaan dat Zaterdag vermoedelijk een man A. H. S., wonende te Rotteidam van een kolen- transporteur. was gevallen in de Maas, tus- scheu de/e. gemeente en Vlaardingen, waarbij hij daar zou zijn verdronken. Een bericht uit Rotterdam bevestigt ons dit ongeluk. Volkahnla Kinderclubs. 51eormalen hebben wij mededeelüngen gedaan omtrent de kinderclubs van het Volkshuis, in welke kinderen van 8 tot 12 jaren des Woensdags- en Zaterdagsmid dags prettig en nuttig worden beziggehou den door dames di,e daarvoor hun tijd hebben beschikbaar gesteld. Elk jaar heeft een tentoonstelling plaats vah de door do kinderen vervaardigde voorwerpen ,en maken deze onder leiding dier dames een uitstapje. Blijkens de in dit nummer voorkomende advertentie bestaat Woensdag 6 Septem ber weer gelegenheid om kinderen voor- die clubs aan te melden. Die aanmelding moeit geschieden zooweL voor diegenen welke voor het eerst bij de clubs komen als voor hen, die ze reed3 vroeger be zochten. 5Iochten er nog dames zijn, die voor dit goede doel alsnog hun medewerking willen verleencai, dan zal die met zeer groote dankbaarheid worden aanvruud. Door de politie is vanmorgen aangehouden een man die een pak met schoensmeer zou hebben in liet water gegooid, welk pok af komstig zou zijn van diefstal te Rotterdam. Daar de aangehoudene twee verschillende namen opgaf, was er dus een vulsche bij. De zaak wordt onderzocht. Zweminrichting. De temperatuur van het water was heden morgen 67 en hedenmiddag 70 graden. Gereilde en verkochte onroerende goederen. Notaris: mr. li, M. C. Poortman. Verkocht: 2 September. Een hecht en sterk gebouwd hoerenhuis, voorzien van gas-, water- en electrische lei ding, met bergplaatsen, erven en grooten tuin, staande en gelegen te Schiedam, aan de Tuinkan no. 24, kadaster sectie L no. 2107, ter grootte van 443 vierkante ellen, benevens de helft in een daarbij gelegen gang, kadaster sectie L no. 1644, groot voor het geheel 11 vierkante ellen en een onverdeeld aandeel in een eveneens daarbij gelegen open plaats en open gang, kadaster no. 1636 der- zelfde sectie, groot voor het geheel 52 vier kante ellen, in veiling ƒ4000. Een pakhuis met 2 zolders, erve en open grond, staande en gelogen te Schiedam, aan de Tuinlann no. 26 en aan de Buitenhaven, achter en nevens perceel één, kadaster sec tie L no. 2108, ter grootte van 180 vier kante ellen, met een onverdeeld aandeel in voormelde open plants en open gang, kadas ter sectie L no. 1636, in veiling ƒ2000. Gecombineerd verkocht voor 7228. AGENDA. Heden en volgende avonden. Casino, 8 uur. Specialiteiten-Voorstelling. Heden en volgende avonden Circus, 8 uur. Specialiteitenvoorstelling. 5 Groote Schouwb. 8 uur, De rech te lijn. 5 Rotterd. Diergaarde, 8 uur. Con cert. Kon. Scherpsehuttereveroeu. Bait Verhallen. 5, 6 en 7 Sept. Tivoli Schouwb, 8 uur. Ned. Tooneelvereeniging, Smarten van Satan. 7 Beursgebouw, 8 uur. Kamer van Arb. Voed. en Genotm. verga dering. 10 Rotterd. Diergaarde, uur. Ma tinee. 6e Regt. Infanterie. U Lokaal Korto Kerkstraat 3, 8 u. Nat. Christ. Geli. Onth.-Vereen. Vergadering van leden en aange slotenen. Het Stede! ij k Muae u m ND hn Doeleplein alhier, ia elkan Woenariag van 2 tot 4 uur k 10 ct. par persoon voor het pu bliek opengesteld. Den eereten Dinadag van iade re maawiv norch in da Ambaehteoehool aer openbare Iaa gegevan, die dus door belang stellenden kan worden bijgewoond. Van vergaderingen, bijeenkomsten, eon eerten, vermakelijkheden, e. d. g. vereoe ken wij sleede geregeld mededeeling, opds'. wij dia in onze ogend# kunnen opnemen. Neb. Hkrv. Kerk Aangenomen het beroep te Helena- veen (toez.) do heer F. J. A. de Jagher cand. te 's-Gravenhage; te Grootebroek ds. D. Boer, te Stolwijk. Geref. Gemeente. Beroepen te WeMerbork ds. II. Brou wer, te Lutjegast; to Grand-Rapids (vooi do 2e maal) dr. .J. van Lonkhuijzen, te Jt ijs wijk (Z.-IL). Doopsgezinde Gemeente. De a.s. feestviering ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan dor Algemeenc Doopsgezinde Sociëteit, is nu geheeL ge regeld. De uitnoodigingon tot liet bijwonen der herdenking op 28 Sept. e.k. zijn ver zonden. Des namiddags halfdrie zal in de Sin gelkerk te Amsterdam een ,jptechtigo sa menkomst worden gebonden, waarin de ge denkrede zal, worden gehouden door prof. dr. S. Cramer, of, indien deze om gezond heidsredenen. mocht verhinderd zijn, zal de door prof. Cramer (voorzitter) opge stelde rede door ds. A. II. van Droogc, van 'Deventer (ondervoorzitter), worden ten gehoore gebracht. Des avonds 6 uur zal een feestmaaltijd plaats hebben in een der zalen van Artpj, Cricket. Hot einde van het seizoea 5Iet den wedstrijd A. C. C.—Rood ea Wit, werd gisteren het cricketseizoen of ficieel gesloten, wat zeker door een groot aantal cricketters betreurd zal worden, want de temperatuur 'is thans nog zoo bij uitstek geschikt voor cricket, dat men gerust den grooten bal nog een paar weken had kunnen laten ruston. Rood en Wit won dezen laatsten wed strijd, maar het ging ditmaal niet zoo bijzonder gemakklijk en A. C. C. bood meer tegenstand dan men verwacht had. Rood en Wit maakte 162, waarvan Vair Waveren 63. Dit totaal was nu 'niet zoo onbereikbaar, maar- toch gelukte het A. C. C. niet, want op 114 viel het laatste .wicket. Do eindstand der eerste klasse, waarbij de wedstrijd V. V. V.Rood en Wit nog buiten beschouwing is gelaten, luidt als volgt: li i Gesp. Gew, VerL Punt, Voetbal. Om den voetbalbeker. Van de uitslagen, der 23 ontmoetingen, welke gisteren in den strijd om den Voet balbeker plaats hadden, vermelden we de volgende: Schiedam: S. V. V.Zeelandia, (Middel burg), 0—2. Vlaardingen: V. F. C.Concordia, 3—5. Groningen: Forward—F ortuna (Vlaar dingen), 32. Mislukte zwemtocht over het Kanaal. Behalve aan Eduard Meijer, is het Za terdag ook aan Piet Ooms, de Engelsclien Shearne en Wolffe en den Duitscher Hol bein niet gelukt om het Kanaal over to zwemmen. Intern, zwemwedstrijd te Brussel. Aan den gisteren in den vijver van het Bois de la Cambre bij Brussel gehouden in ternationalen zwemwedstrijd namens 27 van de 34 Inschrijvers deel. Ooms en de Belg 5Ioas waren, in verband met hun pogingen om het Kanaal over te zwemmen, afwezig. Eorete werd de Engelschnmn Bnttersby, die de 4000 meter aflegde in 1 uur 3 min. 111} kwam ongeveer 300 meter voor den Belg Pletincx aan, die er 1 uur 8 min. over deed. De IJ-zweroiner Los van Haarlem weid derde in 1 uur 11 min. De verdere volg orde was 4. Poelman, 5. Th iele., 6. Hoff man, 7. Minnes. Wijnmalen te Leiden. Van 12 tot 17 September, juist ter ge legenheid van de te houden landbouwten toonstelling te Leiden, zal Henri Wijnmalen voor het eerst in Holland op zijn Deperdiis- flin eendekker met Anzani motor van 60 P.K. komen vliegen. Er heeft zich een vliegsyn- dicaat gevormd, waarvan de aviateur Mo rons do leider zal zijn. 5Ien is in onderhande ling met de voetbal vereen iging „Ajax" om op haar terrein gedurende die dagen do vliegdemonatraties tc doen houden. Küller's machine vernield. Den 6en Aug. werd uit Weltevreden aan de „Deli Ct." geseind Hedenmorgen bij zijn eerste poging om op te stijgen is Kuiler met zijn „Antoinette" gevallen. Het toestel is geheel vernield. Küller bleef weer ongedeerd. Drie Fransche vliegers verongelukt. Zaterdag zijn in Frankrijk op drie ver schillende plaatsen noodlottige vliegonge lukken voorgevallen. Do militaire vlieger, luitenant Grailly, vloog 's morgens in de buurt van Rigny la Normeuve, toen hij van een hoogte van tweehonderd meter ter aarde viel. Zijn toe stel geraakte in brand, de ongelukkige kort zich niet tijdig losrukken en verbrandde. Dienzelfden morgen deed kapitein de Camino, nabij 51eaux, een val van driehon derd meter, tengevolge van het breken van een vleugel van zijn ééndekker. Ilij was op slag (lood. En 's avonds, zoo meldt een telegram uit Chartres aan de Parijsche bladen, ver ongelukte de vlieger 'Maro. Hij had bij het vallen vhn den avond een vlucht onderno men, wilde vervolgens om 7 uur te Ber- chères landen, maar koos daarvoor een slechte plek. Het tcestel sloeg om en drukte den vlieger do 'borst in. Bovendien vatten zijn kleederen vlam, en na eenigo oogen blikken was de 'ongelukkig niet meer. Het wereldrecord over den langiten afstandi De aviateur Fourny heeft het wereld record voor tien langiten ni'btand in één vlucht op zijn naam gebracht. Hij dingt mede in den wedstrijd om den Aero-ëlub- prija, Vrijdagmorgen om 4 uur 41 sieeg Fourny op met zijn groote M. Farman biplan. Ilij had 500 L. petroleum en 50 L. olie meegenomen, voldoende orn 16 5 18 uur te vliegen, zonder tusschenlanding. Fourny vloog 11 uur 1 min. en 29 se conden zonder te landen vn legde in dien tijd een afstand af van 720' K.M.

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2